Koç

(21 Mart - 19 Nisan)
Koç
Gezegeni : Mars
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Ateş kırmızısı
Uğurlu Sayısı : 9
Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"1","burc_ad":"Ko\u00e7","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Koçlar, 5 Nisan tarihinde Venüs burcunuzda seyrine başlıyor. Bu seyir, yöneticisi Mars'ın etkisi altında. Mars'ın geri hareketi 17 Nisan tarihinden itibaren etkili olacağı için özellikle bu tarihe kadar ikili ilişkiler ve mali konular hakkında çok dikkatli olmanız gerekiyor. İlişkilerinizi iyice dikkatli incelemeniz gerekiyor. Eğer bir kişiyle henüz tanıştıysanız ve yeni bir ilişkii düşünüyorsanız karşınızdaki kişiye toleranslı davranmanızda fayda var. Plan ve projelerinizi hemen gerçekleştirmeye çalışmak yerine bunlara daha etraflıca bakmak mantıklı olacak.

6 Nisan tarihinde Merkür Boğa burcunda seyrine başlıyor. Merkür'ün 28 Nisan'da yapacağı gerileme hareketi başlayacağı için mali konular ve yakın çevre ile iş hayatınızla ilgili konularda ayın sonuna kadar daha dikkatli bir değerlendirme gerekiyor. Geri hareket sırasında da bu çok önemli.

7 Nisan tarihinde Koç burcunda bir Yeniay oluşacak. Yeniay, yeniliğin simgesidir. Ancak bu Yeniay'ın yöneticisi olan Mars 17 Nisan'da gerileyeceği için, kişisel anlamdaki kararlarınızı ve yapmak istediklerinizi çok iyi bir şekilde düşünerek lanse etmelisiniz. Eğer yeni bir adım atacaksanız da 10 Nisan'a kadar opsiyon tanımalısınız.

17 Nisan-27 Mayıs tarihleri arasında Mars, Yay burcunda gerileyecek. Satürn de Yay burcunda olduğu için bir engellenme ve yavaşlamaya neden olabilir: Ancak plan ve projeleriniz ile hedeflerinizi gözlemlemek açısından olan bitenlere bakma fırsatı ayrıca.

19 Nisan tarihinde Güneş, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Mali konularda piyasanın durumuna ve bütçenize dikkat etmelisiniz. Evlilik ve kazançla ilgili kararlarda dikkatli davranmalı, akıllıca gözden geçirmelisiniz. Çok yönlü düşünmeyi başarırsanız, ileriye dönük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

22 Nisan tarihinde Dolunay, Akrep burcunda oluşmaya başlıyor. Elinizdeki maddi kaynakları tutmanız gerekiyor. Ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmek yerine akıllıca düşünmek faydalı olacak.

28 Nisan-22 Mayıs tarihinde Merkür, Boğa burcunda gerileyecek. Fikirlerinizi, plan ve projelerini ortaya koymak adına kazanç konularında bu tarihler arasında dikkatli ve tutumlu olmayı gerektiriyor.

30 Nisan tarihinde Venüs, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Aldığınız doğru kararların, sakin davranmanızın meyvelerini toplamaya başlayacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs, burcunuzda seyrini sürdürecek. Fiziksel anlamdaki güzellik ve çekiciliğinizi kolaylıkla dışarıya yansıtabileceğiniz bir dönemdir. İnsanlarla ilişki kurarken kendinize has özelliklerinizi daha fazla öne sürersiniz. Genelde öyle çok fazla duygusal veya kendinizden ödün vererek ilişki kurmaya açık değilsiniz.  Ne iseniz o şekilde davranırsınız. Bu yaklaşım tarzı her ne kadar kendini beğenmişlik gibi görülse de, aslında siz maskesiz en doğal hallerinizle dışarıyla bağlantı kurmaktasınız. Venüs, burcunuzda ilerlediğinde insanların dikkatini çekmeniz gayet kolaydır. Kendinize özen gösterirsiniz. Bir ilişkiyi başlatan ve sonucunu tayin eden kişi olmayı tercih edersiniz. Üzerinizde baskı kurulmasından hoşlanmaz, özgür şekilde hareket etmekten hoşlanırsınız. Venüs geçişini yöneten Mars, gölgeli günleriyle birlikte 10 Nisan tarihinden itibaren gerileyecek. O nedenle tanıştığınız insanlara, ilişkilerinize yine de dikkat etmenizde yarar görüyorum.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, sağlamlık, üretime dönük düşünme yönünde olumludur. Kıymetli olanı isteriz. Ancak bir o kadar da güvenmek ve uzun vadeli kılmaktan yanayızdır. Kalite, başarı, standartlarımızı yüksek tutma arzusu, sevdiklerimiz ve kendimizin rahatlığı, huzurlu bir yaşam, emin adımlarla ilerlememizi sağlayan bir iş, tutumluluk bu dönemin etkileri arasında yer alır. Bu geçişi yöneten Venüs-Koç burcunda ilerlediği için, istediklerimizi elde etmek anlamında girişimlerde bulunabiliriz. Ancak, Merkür 28 Nisan tarihinde gerileyecek. O nedenle  gölgeli günleri dahil olmak üzere 21 Nisan tarihinden itibaren, paramızı değerlendirme veya finansal yöndeki ilişki ve bağlantılar, alış-satış gibi işlerde tabii ki temkinli hareket etmemizde yarar var.

Sevgili Koçlar, 7 Nisan saat 14:56 da, burcunuzda doğacak Yeniay, önümüzdeki iki haftalık süreçte kararlarınızı ve doğru bildiklerinizi aktif bir güçle uygulamanızı sağlayıcıdır. Bu süre çok önemlidir. Çünkü iki hafta sonra yönetici Mars gerileyecek. Onun için 7 Nisan itibariyle yapmak istediklerinizi, işlerinizi, proje ve planlarınızı gayretli ve kendinizden emin bir şekilde ele alınız ve kendinize güvenli şekilde zamanı değerlendiriniz. Yeniayın üç görünümü bulunmakta. Ay-Satürn arasındaki olumlu enerji akışı, eğitim, ticari, uzmanlık ve gelişim yolunda size kararlılık ve odaklanma gücü verir. Böylece, daha gayretli olursunuz. Kendi gücünüzün farkına vararak, bu güçle yapacaklarınızı hayata geçirmek için odaklanırsınız. Ay-Pluto görünümü, mesleki konularda veya toplumsal ilişkilerde size mücadele gücü verir. Ancak burada önemli olan kendinizle ve kimseyle kavga etmemenizdir. Sizin bir amacınız varsa, bu amaç için enerjinizi kullanınız. Gereksiz şeylere sinirlenmeyiniz. Ay-Uranüs kavuşumu bu Yeniayın size, farklı ve sıra dışı, yeni ve heyecan verici şeylere olan ilginizi yükseltir. Problemlerinize yeni çözüm yolları bulduğunuz gibi, gayet hızlı ve aktif şekilde ilerlemenizi sağlar. Bu iki haftalık süreci bu yazdığım noktalara dikkat ederek değerlendirirseniz bu Yeniayda başarılı karar verirsiniz.

 

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Yüksek eğitim, akademik çalışmalar, satış-pazarlama ve ticari faaliyetler, hayatın anlamı üzerine sorgulamalar, uzun mesafeye yolculuklar, toplumsal uyumumuz, uzmanlık sağlayan eğitim ve bilgilenme, bir başka ülke ve şehre yerleşme, hukuk gibi konularda planlarımızı, arzuladıklarımızı gerçekleştirme yönünde yavaşlıyoruz. Bu süreçte tüm cesaretimiz ve fiziksel anlamdaki gücümüz içe yöneliyor. İstiyoruz fakat şartlar çerçevesinde duruma bakmakta yarar var. Her ne kadar bizi bir şeyler içimizde iteklese de, biz tabii ki tam manasıyla emin olmadan yeni bir girişimde bulunmamalıyız. Bizim yukarıdaki konularda bilgimizi, tecrübemizi geliştirmemiz, yapmak istediklerimizi ölçüp tartmamız gerekiyor. Aslında bu bir mola gibi düşünülürse, belki de durumumuza bir bakmamız gayet faydalı olur. Şimdi yapılması gereken bu konularda girişim anlamındaki planlarımızı tekrar gözden geçirmek, yarım kalan işlerimizi bitirmektir. Eğer bu tarihten çok önce bir planlamada bulunduysanız, şimdi tekrar duruma bakınız. Bu bakış hali, eksikleri görerek düzenlemeniz yönünde yararlı olur. Yolculuklarda güvenilir araçları tercih etmek, trafik kurallarına uymak, hızdan uzak durmak gerekir.

 

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde maddi ve manevi kazançlarımız üzerinde duracağız. Sağlamlığı merkez alacağız. Rutin günlük hayatın içindeki işlerimize odaklanacağız. Parasal konularda güvenilir araçları, yöntemleri önemseyeceğiz. Zevklerimize düşkün olacağız. Ancak bu, gelişigüzel harcamalar yerine, ekonomik ve uzun ömürlü olanı tercih etme şeklinde olursa tabii ki yararlıdır. Biraz keyfimize düşkünlük, konfor arzusu görülebilir. Paranın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altını kalın bir çizgiyle çizeceğiz.

Sevgili Koçlar 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, eşimiz veya iş ortağımız veya başkalarıyla aramızdaki maddi-manevi konular üzerinde etkili olup,  bir hayli hırs yapabiliriz. Elde etmek, idare etmek, son kararı biz vermek, onlara göz açtırmamak, talepte bulunmak gibi. Ancak böyle bir durum, diğerlerinin pek de hoşuna gitmez. Ortaklaşa mal, mülk, parayla ilgili meselelerde tatsızlık yaşanabilir. Bir hayli hırslıyız bir o kadar gururluyuz. Hangisizi biziz sahi? Yapmamız gereken bunlardan farklı bir şey olmalı. Finansal konularda hesabı tabii ki bilmeli, kazandıklarımızı korumalı, ancak başkaları üzerinde baskıda bulunmamalı. Bu Dolunayın bir başka yanı, hukuk, miras, ticari, burs, alış-satış, eğitim konularında yapılacak görüşmeler, yolculuklar, araştırmalardır. Eğer daha önce bir adım attıysak, şimdi durup olan bitene bakalım. Bunlar tekrarlanabilir. Ona göre bir yol izleriz. Bildiğiniz gibi Mars, 17 Nisan tarihinden beri Yay burcunda geriliyor. Girişim, görüşme ve çözüm bulmaya dönük işlerimiz yavaşladı. Aynı noktada sanki hiç ilerlemeden bekliyoruz. Bu bizim pek işimize gelmese de, en azından hızlı ilerleyip gözden kaçabilecekleri şimdi odaklanırsak tespit edebiliriz. Böylece ileride sorun yaratmaz. Benim tavsiyem, 27 Mayıs tarihine kadar yurtdışıyla alakalı işler, başka bir şehirde yerleşim konuları, akademik çalışmalar, girişim, alış-satış konularında bir daha düşünelim. Sabırlı olalım.  Eğer bu işlerin maddi ve manevi anlamda birileriyle bağlantısı varsa veya gerekiyorsa, tabii ki ilişkilerimizde özen göstereceğiz. Ancak fazla hırs yapmayacağız. Sakin, hoşgörülü, kibirden uzak bir şekilde rutin hayatımızı sürdüreceğiz.

 

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. 21 Nisan gölgeli günlerinin başlangıcıyla birlikte zaten yavaş yavaş hepimiz farklı alanlarda bunun etkilerini hissetmeye başladık. Zihnimiz maddi kazanç, biriktirme, güvenli bir yaşam gibi olgulara odaklı çalışıyor. Ancak piyasanın durumu, mevcut şartlarımız, elimize geçen ve bütçemiz konusunda dikkatli ve ölçülü hareket etmemiz gerektiğini de bilelim.   Çözümler bulmak için şöyle bir kendi içimize yönelip hesap kitap yapalım.  Burada önemli olan, çok fazla sabit, aşırı tutumlu veya katı tarzda düşünmemektir. Zaten Merkür-Boğa burcunda yeteri kadar sağlam düşüneceğimizin göstergesidir. Bu bile parasal kazanç ve kayıp bileşkesini olumlu yönde kuracağımızın işaretçisidir. Siz bu geri hareket süresince nelere ihtiyacınız olduğunu daha iyi saptayabilirsiniz. Buna göre kafanızın içinde planlar yapabilirsiniz. Ayrıca sizin hayatınızda değer verdiğiniz olguları da tespit etmiş olursunuz. Gölgeli günleri dahil olmak üzere 29 Mayıs tarihi itibariyle planladıklarınızı yürürlüğe koyabilirsiniz.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu arada Merkür de Merkür de geri hareketini bu alanda sürdürdüğü için, tabii ki gayet dikkatli, tedbirli bir şekilde parasal yöndeki ilişkilerimizi ölçüp tartacağız. Sağlam olanla olmayan arasındaki ayrımı rahatlıkla yapabileceğiz. Konfor duygumuz, seçkinlik arzumuz, kaliteli olana bizi yöneltecek. Abur cubur, ıvır zıvır şeylere yönelmeyeceğiz. Huzur ve emniyet duygusu tabii ki kıymetlenecek. Uyum ve denge maddi ve manevi konularda önem verdiğimiz olgular haline gelecek. Bundan taviz vermeyeceğiz. Venüs-Boğa burcunda genel olarak zaten yaş tahtaya pek ayak bastırmaz. Koçlar ne kadar ateşli ve girişimci kişiler olsalar da, gerek Venüs ve Merkürün boğa geçişlerinde kendilerini garanti altına almaya dönük hareket etmeyi tecrübe ederler. Bu da gayet yararlıdır.

 

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 2-3-6-7-10-11-15-16-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-13-20-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
8-9

Yeniay : 6-7-8
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21-22
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla