Koç

(21 Mart - 19 Nisan)
Koç
Gezegeni : Mars
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Ateş kırmızısı
Uğurlu Sayısı : 9
Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"1","burc_ad":"Ko\u00e7","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

KOÇ

 

GENEL BAKIŞ

 

5 Haziran tarihinde Yeniay İkizler burcunda oluşuyor. Bu hareketlilik ve aktivite anlamına geliyor. Ancak bunu yöneten güç hala Boğa burcunda. Eğitim hayatı, iş girişimi, akrabalarımız, çalışma hayatımız gibi konuları artı ve eksileri ile ele alarak temele oturtmak lazım. Hiç bir şey hafife alınmaması gerekiyor. Ütopik konulara dikkat etmeliyiz.

13 Haziran tarihinde Merkür, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Eğitim hayatı, iş ve girişimler konusu oldukça önemli bir süreç. Yüzeyde olanı değil, derinlemesine ele alalım.Yolculuklar olabilir.

17 Haziran tarihinde Venüs, duygusal bir burç olan Yengeç'e geçiecek. Aile ilişkimiz, ilişkimizin formu, güvence bütün ilişkilerde etkin olacak.

20 Haziran tarihinde Dolunay, Yay burcunda oluşuyor. İş girişimleri, üniversite hayatımız, bir yerde yaşamımızı sürdürme durumları bu Dolunay'da ortaya çıkıyor. Kariyer hayatımız bizim için son derece önemli hala geliyor. Bu Dolunay'da eksi ve artılar göz önüne alınırsa sıkıntı yaşanmaz.

21 ve 30 Haziran'da sırasıyla Güneç ve Merkür, Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Aile içindeki birlik ve dirlik ön plana geliyor.

30 Haziran tarihinde Merkür, Akrep burcunda düz seyre geçiyor. Mali ortaklıklar, miras, hukuk gibi konularda tekrar bir gözden geçiriyoruz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE HAZİRAN AYI


1-5 Haziran arası:

Sevgili Koçlar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, çevre ilişkilerinde iletişimin güçlenmesini sağlasa da, söylenenlerin doğruluğu konusunda dikkatli olmalıyız. Çünkü bunlara göre karar almak, sonrasında bizi yanıltabilir. Eğitim, iş hayatı veya sizi ilgilendiren konular üzerinde bilinçli bir gözden geçirmede bulunmak yararlı olur. Fikirlerimiz başkaları tarafından fazla itibar görmeyebilir. Kurulan bağlantılar, yapılan görüşmeler mutlaka sağlamlık çerçevesinde ele alınmalıdır. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlemekte ve geri harekette olan Mars ile birkaç gün sonra karşıtlık yapacak. Finansal konularda daha dikkatli düşünmek, çıkarlarımızın farkında olmak, aşırı harcamalardan kaçınmak lazım. Çabuk ve hevesli bir şekilde verilen kararlar, sonrasında keşke dememize neden olabilir. Söz ile değil, ciddiyet içeren belge veya sözleşmelere itibar etmek lazım. Çünkü fazla heyecanlıyız. Yeni birisiyle tanışabiliriz. Bu kişi özel veya iş konularında bizi etkileyebilir. Konuşmaları dikkat çekebilir. Umutlanırız. Aynı şekilde biz de başkalarını etkileyebiliriz. Bunlar sorun değil. Fakat çok önemli bir karar verecekseniz, lütfen bunun yarar veya zararını iyi hesaplayınız.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Koçlar haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu İkizler burcunda gerçekleşiyor. İletişim, bilgilenme, öğrendiklerimizi başkalarıyla paylaşma, içimizden geldiği gibi hareket etme yönünde aktif edicidir. Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, insanlarla olan temasımızda, maddi ve manevi anlamda güvencemizi önemserken,  kazanç sağlayan ortaklıklara da önem veririz. Yolculukta güvenliğimizi, iş hayatında kazancı, ilişkilerde duygularımıza da kulak vermeyi ihmal etmeyelim. 9 Haziran tarihindeki görünüm, başkalarıyla ortaklaşa halledilmesi gereken finansal işlerinizi dikkatlice ele almanın önemini vurguluyor. Mars geri hareketinin etkili olduğu bir aydayız. Gerginlik, inatlaşma veya baskın tavırlar başkalarıyla aramızda sorunlara yol açabilir. Tüketim, harcamalarımıza dikkat etmeli, kaynaklarımızı doğru anlamda değerlendirmeyi bilmeliyiz.

13-19 Haziran arası:

13 Haziran saat:02:22 - 30 Haziran saat:02:24 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, fikirlerinizi açık bir dille ifade edebilmede, işlerinizi zekice planlamada, yolculuk, iletişim, insanlarla kurulacak bağlantılarda size akılcı bir gözlem gücü sunuyor.  İş görüşmeleri, toplantılar, internet üzerinden yapılacak işleri en kısa yoldan halletmeniz mümkündür.

17 Haziran-12 Temmuz arasında, Venüs-Yengeç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ikili ilişkilerde gerek ailevi konularda muhafaza etme olgusu öne çıkıyor. Ailemizi koruma altına alma, tek yaşıyorsak bir aile olma isteği, yuvamız içerisindeki huzur ve güvenliğimiz, çocuklarımız varsa onlarla ilgili meseleler ön planda olacaktır. Tutarsız ve dengesiz ilişkiler, maddi sıkıntıların yaşanabileceği kişiler ailemizden birisi dahi olsa gözden geçirmeliyiz. Bu süreçte yuvanız  içinde birlik ve beraberlik olgusu kıymetlidir. Saygı-sevgi ve güven üçlüsünün hem evliliklerde hem aile içinde hem de değerleriniz anlamında önemi çok açık ve net bir şekilde bellidir. Finansal, ilişki ve ailevi konularda ve geçmiş tecrübeler gözden geçirilerek geleceğin teminat altına alınması yönünde hareket edilmesi yararlı olur.

18 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Satürn-Neptün zorlu bir görünümü,  yurtdışı işlerimiz, yüksek eğitim veya başka bir şehre yerleşimle ilgili konuların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini gösteriyor. Bunları halletmek pek kolay değil veya bir daha bakmak gerekecek. Artık yolunuzu hedefinizi ne istediğinizi belirlemelisiniz. Bu sizin için çok faydalı olacaktır. Gerçekçi hayaller kurmalısınız. Düzgün çalışmalara özen göstermelisiniz. Aceleci kararlar vermemeli ve pes etmemelisiniz. Kendinizi geliştirmeli ve dışa açılmalısınız.

 

20-30 Haziran arası:

Sevgili Koçlar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşacak Dolunay, bilgi ve tecrübemizi geliştirme, daha fazla öğrenme ve öğrendiklerimizi bir alanda ifade etme yönünde önem taşıyor. Dar bir çevreden daha geniş bir alana uzanarak kendimizi test etmekteyiz. Amacımız tabii ki güçlenmektir. Bunun yolu ise, yüksek eğitim, uzakları keşfetmek, araştırmak, katılımcı olmakla mümkündür. Biz bu Dolunayda, ne yöne gideceğimizi saptayacağız. Maceracı değil, bilakis profesyonel anlamda gelişmeyi hedefleyeceğiz. Bu da girişimci olmakla, kendimize güvenmekle, doğru tercihleri yapmakla mümkündür. Dolunayın görünümleri bu konuda bize rehberlik eder. Böylelikle yolumuzun gereklerini anlayabiliriz. Ay-Uranüs görünümü yeniliklere açık olmanın ve değişimde bulunma arzumuzun yükselişidir. İsteriz ki, kendi yolumuzu bulalım, hayatımıza bir renk gelsin ve alıştığımız çevre ve hayat yerine, farklı bir yaşamın kapısı önümüzde açılsın. Ancak bu açılan yolun sorumluluklarını, gereklerini de bilmekte yarar var. Dolunayın ardından saat 14:55 de Ay-Oğlak burcunda seyrine başlayacak. Bize bilgimizi, tecrübemizi, öğrendiklerimizi kariyer sahibi olmak ve toplumsal alanda kendimizi göstermek yönünde ciddiyete davet ediyor.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımız, ailevi yaşantımız, yuvamızı  ilgilendiren her konuda güvence, teminat olgularını bilhassa önemseyeceğiz.  Bir yuvamız olsun, çocuklarımızla mutlu bir hayat sürelim, huzur bulalım isteyeceğiz.  Bu dönemde bir girişimde bulunurken, yeni biriyle tanışırken, güvenliğimize önem vermemiz gerekir.  Geçmişte yaşadığımız üzerimizde iz bırakan olayları düşünürüz. Bu olayları bilmek, nedenlerini öğrenmek isteriz. Ancak bunu yaparken önyargılı olmamakta, iyice anlayıp dinlemekte yarar var.

26 Haziran tarihinde Jüpiter-Pluto görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Verimli, sağlıklı ve gerçekten yararlı olanın tespit edilmesi ve buna göre hayatımızın düzenlenmesi yönünde kuvvet verir. Jüpiter gerilediği için, bütün bunlar içsel anlamda zaten ele aldığımız, üzerinde ciddiyetle durduğumuz, derinlikli düşündüğümüz konulardır. İrademizin güçlenmesini sağlar. Hem başkaları adına hem kendimiz için gerekli olanı tespit edebiliriz. Duruma göre düzenlenmesi gerekenleri saptarız ve bu doğrultuda bir yön belirleyebiliriz. Başkalarına karşı görev ve sorumluluklarımızın farkında oluruz. Mevcut düzen ve şartlarımızı derinlikli olarak gözden geçiririz. Gözlem gücümüz bir hayli yükselir. Bu bize doğru iş, sağlıklı yaşam, başkalarına faydalı olmak ve sorumluluk alma yönünde kuvvet kazandırır. Ruhsal anlamda bizi geliştirir. Bir alan ve konuda uzmanlaşma, başkalarıyla uyum içinde çalışma anlamında da güçlü istek uyandırır.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür,  yakın çevrenizde ilgili her türlü meselenin  ev içinde görüşülmesini etkili kılıyor. Eğer kardeşlerinizle ilişkinizde sorunlar varsa, bu süreçte aile çatısı altında bunları hassasiyetle ele alabilirsiniz. Zihnin,  geçmişi, anıları, yaşananları anımsadığı bu süreçte  eskiyi hatırlarız.  Yaşımız ergin veya geçkin olsun fark etmez, çocukluğumuz, ailemiz, güvencemiz  gayet kıymetlidir. Bugüne dek yaşananları şöyle bir düşünürüz. Mutlu ve huzurlu muyuz?  Geleceğimizle alakalı bir başlangıç veya bir bitiş niyetinde miyiz? Ailemizle olan temasımız ne durumda? Bunları,  duygularımızın veya kırgınlıklarımızın  esiri olmadan, kendimize dönük düşünmeden zihnimizi kontrol altında tutmayı başararak ele almalıyız.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars ister iş ortaklığı, ister özel ilişkiniz ve parasal konularda tutkularınız bir hayli yükseliyor. Artık ipler sizin elinizde. Önceden düşündüğünüz bazı planları yürürlüğe koyabilir, hem kendi kazancınızı hem de dışarıdan gelen destekleri değerlendirmeye başlarsınız. Bu güçlü enerjiyi doğru manada kullanmak için dikkat edeceğiniz en önemli husus, başkaları üzerinde baskı uygulamaya kalkmamak, korku, öfke gibi tepkilerinizi dizginlemeyi bilmek, kendi özünüzden taviz vermeden, isteklerinizi açıkça ortaya koymak, paylaşımcı bir ruhla işbirliği yapmaya özen göstermektir. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman hem bir bütünlük oluşturursunuz hem de sıkıntılarınızın üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

 

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-4-5-8-9-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-13-14-21-22
Aşkta En Şanslı Günler                   :
8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
2-3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla