Koç

(21 Mart - 19 Nisan)
Koç
Gezegeni : Mars
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Ateş kırmızısı
Uğurlu Sayısı : 9
Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"1","burc_ad":"Ko\u00e7","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

KOÇ

 

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Koçlar, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay, ailevi konuları merkezine alıyor. Aile birliğinin ön planda olacağı bir Yeniay bu. Çok zorlayıcı bir Yeniay değil. Aile ve ülke içindeki sorunlarla doğrudan ilgileniyorsunuz. Karar almak ve geleceğe dönük düşünmek açısından önemli.

12-14 Temmuz'da sırasıyla Venüs ve Merkür, Aslan burcunda seyrine başlıyor. İlişkilerde ve aşk hayatınızda kendinizi ifade etme gücünüz bu dönemde artacaktır. Aşk beklentiniz ve çocuk sahibi olma planlarınız, artacaktır. Ay sonuna doğru bu enerjilerden daha fazla yararlanacaksınız.

20 Temmuz'da Dolunay Oğlak burcunda oluşacak. Bu Dolunay, evlilik kararı ya da aile içindeki önemli bir kararın kolaylaşmasını işaret ediyor. Aldığınız önemli kararlar hakkında sorumluluklarınızı artırıp ciddiyetle bu konulara eğileceksiniz.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda olacak. Bu, aşkta oldukça hareketli ve güçlü bir döneme girmenizi işaret ediyor. Egonuz sağlamlaşacak. Karşı tarafın ilgisini çekmeniz ve hayattan keyif almaya başlamanız çok güçlenecek.

30 Temmuz tarihinde Merkür Başak burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatınızla ilgili konularda nelerin eksik veya fazla olduğunu ve sorun çıkardığını ortaya koyacaksınız. Aynı zamanda bir arınmayı da işaret ediyor. Daha mantıklı ve daha dikkatli davranacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ  AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Koçlar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, geçmişle-bugün arasında yaşanılanları şöyle bir kendi içinizde değerlendirmek, ev içinde ve ailevi konularda kararlar almak, korunma duygusu ve değerlerinize sahip çıkma arzunuzdur. Bütün bunlar hassasiyet içinde ancak sorumlulukların farkında bir bakış açısıyla değerlendirilir. Yeniayın görünümleri bu konularda nasıl bir karar alabileceğimizi işaret eder. Ay-Merkür kavuşumu, hem duygusal hem de geçmişle alakalı şekilde meseleleri gözden geçireceğimizi, doğal olarak eğer bazı problemler yaşanmışsa, ister istemez bunların da etkisinde olacağımızı vurguluyor. Tabii ki mantıklı olmak, bugüne bakmak lazım! Çünkü hayat önümüzde ve eğer bir karar vereceksek, bunun sorumluluğunu almak durumundayız. Ay-Neptün görünümü bu yeniayın hissediş gücünü yükseltiyor. Neye ihtiyacımız olduğunu ve bunu elde etme, sahip olma isteğimizi gerçekçi şekilde ele alırsak doğru seçimlerde bulunmamız mümkündür. Ay-Kuzey düğüm görünümü, iş ve aile hayatımızla ilgili konularda seçici, detayların farkında ve gelişim anlamında karar vermemizi, artık geçmişi değil, geleceği düşünmenin faydalı olacağını gösteriyor. Ay-Pluto karşıtlığı, iş-aile-ev hayatımızla ilgili kararların derinlikli gözden geçirilmesini sağlıyor. Ancak bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek lazım. Geçmişin etkisinde kalmamak, geleceği önemsemek bu Yeniayda çok kıymetlidir. Ay-Jüpiter görünümü, sizin doğru ve gerçekçi bir şekilde ailevi ve iş konularında analiz yapabilmenizi sağlıyor. Görülüyor ki, duygularımızla mantığımız çelişmediği sürece biz bugün bizim için gerekli olan doğru kararları alabiliriz.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Aşkta şans verici bir geçiştir. Her an hayatınıza biri girebilir ve onun başını döndürebilirsiniz. Ayrıca yaratıcı yöndeki becerilerinizi sergileme, bundan kazanç elde etme yönünde şansınız yükseliyor. Görünümlerine baktığımızda

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında Merkür-Aslan burcu geçişinde,  hobilerinizle ilgilenebilir, aşkta ilk ve son sözü söyleyen kişi olmak istersiniz. Nasıl konuşmanız gerektiğini bilirsiniz. Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. Ancak dinlemeyi de bilmeli, her söylediğinizin kabul edilmesini beklememelisiniz. İlişkinizi veya yalnızsanız ilişki kriterlerinizi gözden geçiriniz. Bu süreçte çalışma hayatınızı aktif hale getirici, yeni işler, yeni görüşmeler gündeme gelebilir. Bu işler iletişime, el becerilerine dayalı olup gönlü hoş kılan, yenileştiren sanat veya farklı alandaki çalışmalardır. Sosyal medyayı kullanarak insanlarla birebir görüşerek işinizi lanse edebilirsiniz. Ancak bir şeye dikkat etmek gerekir ki, her sözünüz veya yaptığınız her işte dikkat şarttır. Bazen aşırı kendinden emin olmak, farkında olmadan hata yapmanıza neden olabilir.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Koçlar 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay bize toplumsal hayattaki sorumluluklarımızı hatırlatıyor. Bir yanımız ailemiz, köklerimiz, geçmişimizle ilişkiliyken, diğer yanımız ekmeğini kazanmalısın, üstüne düşeni yapmalısın, bundan kaçamazsın diyor. Aslında bunlar birbiriyle iç içe geçen olgular. Evet eğer yuvamızda gerçekten kendimizi güvende hissetmek istiyorsak, geleceğimizi güvence altına almak durumundayız. Biz de bugünkü Dolunayda üstümüze düşen sorumlulukların bilincindeyiz. Bu Dolunayın bir özel yanı da, sorumluluklar kadar özgürlüğü de vurgulayışı. Evet, hayat mücadelesi zor. Tabii ki dışarıda gereken mücadeleyi vereceğiz. Ancak sosyal hayatımızı da ihmal etmeyeceğiz. Arkadaşlarımızla olacağız. Yeni gelişmeleri takip edeceğiz. İdeallerimizi belirleyeceğiz. Sadece dokuz altı işe gidip gelmek değil, farklı bir şeyler yaparak, yetenekli olduğumuz konularda da kendimizi göstereceğiz. Belki de bu yolla ekmeğimizi kazanmayı da düşüneceğiz. Gökyüzünde bugün Venüs-Satürn görünümü bu Dolunaya eşlik ediyor. Bu da gösteriyor ki, aşkta sıcaklığımız, sevilme arzumuz, takdir edilmek isteğimiz yüksek. Tercihlerimizi biraz da buna göre yapacağız. Kişisel gelişimimize önem vereceğiz. Eğitim, iş, girişim, gelişim anlamında ben bu Dolunayın, birçok alanda farkındalık yaratıcı, bireysel ve aynı zaman kolektif düşünebilmeyi sağlayıcı yanını olumlu buluyorum.

22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç genel olarak aşk hayatınızla ilgili konularda canlanma heveslilik ve aktif olma sürecidir.  Yaşam enerjiniz yükselir. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz mümkündür.  Bütün bunlara ek olarak güven duygunuz da bilhassa ön plandadır.  Yetenekli olduğumuz alanlarda söz sahibi olmak, kendinizi göstermek kolaylaşır. Eğer çocuklarımız varsa, onlarla yakından ilgilenme zamanıdır. Kısaca her yıl bu zamanlarda Güneş Aslan burcunda ilerlediğinde moralinizin yükseldiğini, bir şeyler yapmak arzunuzun arttığını, benzetme yerindeyse şarj olduğunuzu hissedersiniz. Bu süreç,  aşk hayatınızla ilgili konularda olumlu gelişmelere, zevkli paylaşımlara işarettir.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz saat 21:18 - 30 Ağustos saat 16:04 tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Detayların öneminin farkında olarak çalışmak gerekiyor. Eğer bir yerde sorun varsa, bu sorunun düzeltilmesi lazım. İster istemez zaten bu yönde durumlar karşımıza çıkmaya başlıyor. Bu güzel, şu iyi görünüyor demek yerine, işliyor mu, verimli çalışıyor mu diye bakmamızda yarar var. İşlerimizi günlük merkezde pratik şekilde halletmek önemlidir. Ne ilginçtir ki hem detaylara önem vermemiz hem de düzgün şekilde çalışması için elimizi çabuk tutmamız gerekecek. Çabukluk konusunda siz zaten bir numarasınız. Fakat aceleyle hareket edip, bir çuval inciri de berbat edemeyiz. Hesaplarımızı dikkatli yapacağız, yazdıklarımızı, konuştuklarımıza dikkat edeceğiz.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 2-6-7-16-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-11-12-18-19-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
27

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla