Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Koç

(21 Mart - 19 Nisan)
Koç
Gezegeni : Mars
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Ateş kırmızısı
Uğurlu Sayısı : 9
Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut
Uğurlu Gün : Salı

KOÇ ARALIK AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Aralık ayında ilk etkili enerji, yöneticiniz Mars'ın Kova burcundaki geçişidir. 5 Aralık tarihinde başlayacaktır. 

Mars bütün hayatınızı yöneten kuvvettir. Hedeflerinize varma arzusudur. Bu geçişte sosyalleşme arzusu, ileriye dönük hedeflerinizi ifade etme isteği, amaca ulaşmak için farklı insanlarla bir araya gelme arzusu çok etkindir. Bu geçişin diğer bir yanı da, başkalarıyla ortaklaşa parasal konular üzerinde durmaktır. Miras, hisseli para gibi parasal konular üzerine düşünmek gerekebilir. Ortaklaşa iş yapabileceğimiz veya bölüşümde bulunduğumuz insanlarla kendimize yepyeni bir dünya kurma amacı taşıyabiliriz. Bu yüzden de genellikle iletişimde bulunduğumuz insanlar bu özellikleri taşıyan insanlar olacaktır. 

Aralık ayının ikinci önemli oluşumu İkizler burcundaki dolunaydır. Bu dolunay diyor ki, yeniliklere açık olmak adına çok azimli çalışmalısın, dağılmamalı ve öncelikle çevre ilişkilerini gözden geçirmelisin. Yeniliklerin zamanla oluşacağını mutlaka bilmemiz gerekiyor. Aynı çevrede kaldığımız için rahatsız edici unsurları olsa da, aktif yönlerimizi özellikle duygularımızı harekete geçiriyor. Yakınlarımızla ilgili konularda da önem arz ediyor. Yeni bir yere taşınma planları varsa, içinde bulunulan şartlar gözden geçirilmelidir. 

10 ve 17 Aralık'ta arka arkaya Merkür ve Venüs'ün Oğlak burcu geçişleri başlayacaktır. Bu geçişler hem mali durumumuzu, hem ilişkimizi, hem iş hayatımızı gözden geçirmemizi sağlayacaktır. Toplumla alakalı konularda sorumluluklarımızın çok önemli olduğunu bilmeliyiz. Belirli bir baskı olabilir, ancak bu baskı sorumluluklarımız için son derece önemlidir. Para konusunda tutumlu olmak gereklidir. Şu anı bir geçiş gibi değerlendirmek gerekir. Bu iki geçiş de, hem iletişim hem ilişkilerde ciddiyet ve sorumluluk çerçevesinde düşünmenin önemini gösteriyor. 

Oğlak burcunda 22 Aralık tarihinde yeni ay doğacak, aynı gün Güneş Oğlak burcuna geçecektir. Bu yeni ayın dispozitörü önümüzdeki 2,5 yıla damgasını vuracak olan Satürn Yay geçişidir. Bu yeni ayda, iş sorunu olanlar yeni bir iş arayışına geçebilir. Bilgileri yetersiz olanlar yüksek eğitime başlayabilir. Şu andaki pozisyonları nedeniyle tatmin olmayanlar başka işler arayabilir. Satürn Yay bir gelişimin de işaretçisidir. Zayıf noktalarımızı güçlendirme ve temeli güçlü kurma anlamında etkilidir. Adım adım kendimizi kariyer hayatındaki yükselişe hazırlamak gereklidir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Aralık haftası: 1 Aralık tarihinde, çabuk kararlar almaya, yenilikleri uygulamaya dönük düşüneceğiz. Ancak diğer taraftan çabucak sıkılabilir, boş verebiliriz. Gizli dünyamızın içindekileri kimse bilmez. Sohbet ederiz, iletişimde bulunuruz ama pek tatmin olmayız.

8-14 Aralık haftası: İlişki konularında 10 Aralık Venüs-Oğlak geçişi önemlidir. İlişkinizin toplum içindeki yeri, konumu, ciddiyeti, taşıdığı misyonu değerlendirmeniz ve sorumluluklarınız konusunda daha ciddi hareket etmeniz şarttır.  Aranızda sorun yaratan maddiyat, sorumluluk, saygınlık, toplumsal durumunuz,  beraberliğin sağlamlığı gibi konular ciddi bir biçimde ele alınmalıdır.

15-21 Aralık haftası: Bu hafta itibariyle ikili ilişkilerde daha bir ciddi olacağız. Enine boyuna partnerimizi gözlem altına alacağız. Dürüstlük, güvenilirlik çok önemli hale geliyor.

22-28 Aralık haftası: Güç ve kariyer sahibi, toplum içinde belli saygınlığı olan kişiyi tercih edeceğiz Güneş-Oğlak burcu seyri 22 Aralık tarihinde başlayacak. Bu geçiş, mesleki konularda etkili olsa da, aşk açısından da önemlidir. Bu dönemde ilişkinizdeki sorunları ciddi biçimde ele almanızda yarar var.

 

İŞ VE KARİYER

1-7 Aralık haftası: 5 Aralık tarihinde Mars-Kova burcu seyri başlıyor. Özgürce hareket etmek, yeni hedefler belirlemek, bir grubun içinde kendinizi göstermek, sosyal aktiviteler arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. Toplumsal ilişkileriniz, amacınıza giden yolda size rehber olacak. İnsanları belli bir amaç çerçevesinde organize edebilirsiniz. İnternet aktif kullanım alanınız olacaktır.

8-14 Aralık haftası: 10 Aralık tarihinde Venüs-Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Ciddi ve sorumluluklarınızın farkında olarak otoritelerle ilişkinize dikkat ederek dönemi geçirmekte yarar var. İş yaptığınız kişilerle aranızda belli bir mesafe bulunması doğaldır. İş başvurularında giyiminizden konuşmanıza kadar duruşunuzla güven uyandırmayı unutmayınız. Dürüst olmak, net bir tavır koymak, isteklerinizi ve yeteneklerinizi öne sürmek yararlıdır.

15-21 Aralık haftası: 15 Aralık tarihi önemlidir. (Uranüs-Pluto görünümü) Uzun senelerdir mücadele ettiğiniz halde, gittiğiniz yol, kurduğunuz ilişki, sürdürdüğünüz yaşam size bir fayda sağlamamışsa artık veda etmek zamanı gelmiş demektir. Bütün bunlar tabii ki çok kolay olmaz. Kişi yeniye yer açabilmek için, eskiyle vedalaşmak zorundadır. 17 Aralık tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi,  iş hayatında disiplinli düşünmemizi, planlarımızı gözden geçirmemizi ve analizde bulunmamızı sağlayacaktır. İş yaptığımız insanlarla ve bir arada çalıştığımız mesai arkadaşlarımızla belli bir mesafeyi koruyacağız. İş başvuruları veya görüşmelerde uzun vadeli, güvenilir olanı tercih edeceğiz.

22-28 Aralık haftası: 22 Aralık Güneş-Oğlak burcu geçişinde merkez aldığınız nokta,  disiplinli çalışma, sorumluluk, kariyer yapmak, yükselmektir. Yavaş ve emin adımlarla ilerleyerek en üst noktaya gelebilirsiniz. Hedef belirlemek ve bu hedefe göre çalışma planınızı yapmak, uygulamak, işinize göre sosyal ilişkilerinizi düzenlemek, sabırlı olmak vaktidir. Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların olumlu yönde  artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir.

 

PARA

1-7 Aralık haftası: Bu hafta ortaklaşa kazanç konularında fırsatlar olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Girişimler kazandırıcı olacaktır.

8-14 Aralık haftası: Kazanç konularında da etkili olacak Venüs-Oğlak geçişi, bütçenizin sınırları çerçevesinde  hareket etmenin, sorumluluklarınızın farkında olarak avucunuzdaki parayı idareli kullanmanın önemini göstermektedir. Bu süreçte, seçimlerinizi doğru bir biçimde yapmanız, karşınıza çıkabilecek engellerin üstesinden gelebilmek için güven duygunuzu ayakta tutmanız lazım.

15-21 Aralık haftası: 20 Aralık civarı harcamalara dikkat edelim. Kazandığımız her kuruşun değerini bilelim. Maddi konularda güçlenmemizi sağlayacak ilişkiler gündeme geliyor.

22-28 Aralık haftası: Geleceğimizi teminat altına alacak ortaklıklarda bulunmak zamanı.

 

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-2-6-10-11-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
8-9-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler                   :
10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
3-4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

ARALIK ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN