KADIN

Koç Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Koçlar, 2 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. İletişim, sözlü ifadeniz ve yazı önem kazanıyor. İster istemez ciddileştirip köşeliyorsunuz iş hayatınızı. 19 Aralık’a kadar iş hayatınızla ilgili her şeyi ciddiyetle incelemek isteyeceksiniz. Patronunuz ya da yöneticinizle olan ilişkilerinizden, iş hayatınızın genel durumuna kadar her şey önem kazanıyor. Geleceğinizi ve işinizde şu anki durumunuzu 19 Aralık tarihine kadar inceleyeceksiniz.

7 Aralık tarihinde Venüs, Kova burcunda seyrine başlıyor. Öncelikle, plan ve projelerinizi ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi bununla birlikte gelecek planlarınızı inceleyecek ve yeniliklere açık bir tavır alacaksınız. İyi bir şeyler olmasını, farklı bir şeyler yapabilmeyi isteyeceksiniz. Bu yenilikleri yaparak maddi olarak kazanabileceklerinizi de düşüneceksiniz. İlişkilerinizde de tutarlılık ve denge ile arkadaşlık kurabilme ihtimallerinizi değerlendireceksiniz. Kafaca anlaşabileceğiniz insanlara yöneleceksiniz.

14 Aralık tarihinde Dolunay, İkizler burcunda oluşacak. Doğal olarak, eğitimden işinize kadar olan her konuda bir inceleme sürecine gireceksiniz. İleriye dönük hedefler anlamında, umudunuzu yüksek tutmaya çabalayacaksınız ancak elle tutulur bir şey arayacaksınız. İletişim, iş gelişimi, eğitim, yerleşim yeriniz gibi konulara baktığınızda ve ailevi konuları da işin içine katınca güvenlik sizin için ön plana çıkacak. Daha kaliteli, daha sağlam ve uzun ömürlü olana yönelmek isteyeceksiniz.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. Cesaretiniz ve hemen bir şeyi elde etme gücünüz, kendinizi savunma haliniz bu geçişte geri çekilecek. Bu, biraz kendinizi geriye çektiğinizi işaret edebilir. Plan ve projelerinizi gözden geçirip, kurban durumuna düşmeyi engellemelisiniz. Amaç ve hedeflerinizi gözden geçirmeli, fiziksel ve ruhsal olarak kendinize olan güveninizi ayakta tutmalısınız.

19 Aralık-4 Ocak 2017 tarihleri arasında Merkür, Oğlak burcunda geriliyor. Bu bir mola ve onarım sürecidir. Bu enerjiden korkmaktan ziyade, planlarınızı ve projeleriniz gözden geçirmeyi denerseniz, 2017’ye iyi bir atmosferle başlayabilirsiniz. İlişkinizde biraz daha empati kurabilmek gerekli. Karamsarlıktan biraz uzak durmalısınız.

21 Aralık tarihinde Güneş, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Aynı tarihlerde Merkür de Oğlak burcunda gerileyecek ve böylelikle iyice ciddileşmeye başalyacaksınız. Küçük hırslar, kariyer planları, mutlu ve başarılı olma hayali, sizin için bütünüyle işe bağlanacak. Umutla karşılamak istediğiniz yeni yıl, size istediklerinizi getirecek.

29 Aralık tarihinde Yeniay, Oğlak burcunda doğacak. Burada en çok önemsemeniz gereken konu ise, sizi zayıflaştıran ve zorlayan etkenleri tespit edip gözden geçirmeniz olacak. Zayıf noktalarınızı da aynı şekilde inceleyeceksiniz. İnsanlarla olan ilişkilerinizde kriterlerinizi belirleyip dizayn etmek isteyeceksiniz. Ne istediğinizi doğru bir şekilde ve güven duygusuyla harmanlayarak incelerseniz, istediklerinize sahip olabilirsiniz. Siz 2017’ye hızlı bir şekilde başlayacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

Sevgili Koçlar, 2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyrini sürdürecek Merkür, mesleki konularda disiplinli düşünmemizi sağlayıcı, işlerimize sorumluluklarımıza odaklanmamızda yardımcı, kurallara uygun şekilde görevlerimizi yerine getirme anlamında destekleyici bir süreçtir. Bu dönemde patron konumundaki insanlarla iletişimde bulunurken, saygılı olmamız beklenir. Belli bir mesafeyi korumamız, zamanında işlerimizi yapmamız, bunları yerine ulaştırmamız gerekir.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, sosyal yaşamın canlanması, arkadaşça paylaşımların artması, ilişkilerde özgür yaklaşımların ön planda olması demektir. Siz Koçların sosyal ve kültürel yaşamlarına renklilik ve değişim getirir. Birçok kişiyle tanışabilir, iş veya özel amaçlı bağlantılarda bulunabilirsiniz. Fikir alışverişlerinde bulunabilir, sohbetler edilir, kimler ne yapıyor, nasıl çalışıyor, yaşıyor, biz neler yapabiliriz, kendimizi nasıl dışa lanse edebiliriz bunlar üzerinde durabiliriz.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Koçlar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, eğitim, iletişim, yakınlarımız, satış-pazarlama, tanıtımlar, görüşmeler yönünde etkilidir. Bilgi ve tecrübelerimizi bir iş alanında, önemli meselelerde odaklayarak girişim kararı verebiliriz. Son iki haftadır yaşanan gelişmelere göre şu anda durduğumuz noktayı iyi tespit ederek harekete geçebiliriz. Bu Dolunay mesleki konularda ve sorumluluk duygusuyla hareket etmenin önemini vurguluyor. Yaptığımızın işin, attığımız adımın farkında olarak hareket edeceğiz. Bilmediklerimizi soracağız, bildiklerimizi ifade edeceğiz. Amacımız başarı ise, bu Dolunay size bunu sağlayacaktır. Dolunayın Mars ile olumlu bir görünüm yapması, güven duygunuzun yüksekliğini gösterdiği için, yeniliklere hevesli ve kendinizden emin bir şekilde adım atacağınızı işaret ediyor. Bir projede yer alabilirsiniz. Bir görüşmeye çağırılırsınız. Bir dostunuzdan destek görebilirsiniz. Dikkat edeceğiniz nokta, aceleci olmamak, enine boyuna düşünmek, ne istediğinizden emin olmak ve size sunulan şartlara, adım attığınız işlere iyice bakmaktır.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında yöneticiniz Mars-Balık burcunda seyredecek. Astrolojik olarak bu konumdaki Mars pek etkili değil. Cesaret yerine kabullenmeyi, sorunlarla mücadele yerine olanı olduğu haliyle görmeyi, ileri atılıp amaca ulaşmak yerine, etrafında dönüp dolaşmayı işaret ediyor. Ancak geri planda yaratıcı tarzda çalışmalarda bulunabilirsiniz. Maddi konularda iyi bir planlama şart. Bilinçli hareket etmelisiniz. Karşınıza bir fırsat çıktığında bunun üzerinde düşünün. Yarar-zarar hesabı yapın. Kısa yoldan veya bilinmedik işlere kalkışmayın. Balık burcundaki Mars süreci geriye çekilme ve çevrenizdeki olaylardan etkilenirlik artabilir. Bu nedenle savaşmak yerine mücadeleden kaçınılması, kendinizi korumak yerine akışa teslim olunması gibi durumlar sıkça yaşanabilir. Bazen de tam tersine plansızca hareket edilebilir. Birilerinin size yardımcı olmasını bekleyebilir, hangi iş için hangi yolu tercih etmeniz gerektiğini saptamanız zor olabilir, rehavete kapılabilirsiniz. Ben bu süreçte bilinçli şekilde hedeflerinizi gözden geçirmenizden yanayım. Çünkü bir amacımız varsa, ona ulaşma yolunda engeller hiçbir zaman insanı yıldırmamalıdır.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında Siz Koçlar,

1- Mesleki Durumunuz
2- Aile büyüklerinizle aranızdaki her türlü iletişim ve ilişki (Geçmiş ve gelecek)
3-Yaşamınız adına belirlediğiniz hedefler
4- Mesleki sorunlarınız
5-Toplum içindeki konumunuz
6-Mesleki girişimleriniz, yükselişiniz
7-Otorite (işveren) konumundaki kişilerle olan ilişkiniz
8-Güçlü kişilerle olan irtibatlarınız
9-Seyahatleriniz
10- Eğitim hayatınızla ilgili meseleler
11-Sağlığınız
12- Yakın çevrenizde bulunan tanıdıklarınız

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 tarihleri arasında Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Kişi bu süreçte toplum içindeki yerini ve saygınlığını önemser. Görevlerini disiplinli bir şekilde gerçekleştirmeli, üstüne düşeni ciddiyetle yapmalıdır. Her yıl hemen hemen aynı tarihlerde Güneş-Oğlak burcunda ilerlerken, kariyer hayatınız, iş yerinizdeki pozisyonunuz, toplum içindeki yeriniz, anne-babalık sorumluluğunuz veya anneniz, babanızla alakalı konular üzerinde ciddiyetle durmanız, hırslı azimli ve düzenli bir şekilde çalışmaya gayret göstermeniz sizlerden beklenir. Eğer çalıştığınız alanda üst bir görevde iseniz, sorumluluklarınız çok daha belirgindir. Merkez aldığınız nokta, disiplinli çalışma, sorumluluk, kariyer yapmak, yükselmektir. Hedef belirlemek ve bu hedefe göre çalışma planınızı yapmak, uygulamak, işinize göre sosyal ilişkilerinizi düzenlemek, sabırlı olmak vaktidir. Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların olumlu yönde artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Koçlar, 29 Aralık saat 08:53 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, tabii ki daha önce başlanmış işlerin bitirilmesi, eksiklerin tamamlanması yönünde olumludur. Uzun zamandır iş probleminiz varsa, başvuruda bulanma, özgeçmiş hazırlanması, görüşmelerde bulunulur. Ancak geri dönmeleri veya işe başlanırsa alışma süreci olarak sabırlı olmak gerekir. Benim bu Yeniayda size en önemli tavsiyem kariyer hayatınız başta olmak üzere ailevi ilişkiler, sizden yaşça büyük kişilerle bağlantınızda sorumluluk bilinciyle hareket etmenizdir. Üstünüze düşen görevleri tabii ki yapmalısınız. Bu her şeyden önce kendinize olan saygınız gereği olumludur. Bu Yeniayda, iş tercihlerinizi yaparken, dikkatli düşünmek, ne istediğinizi bilerek hareket etmek yerinde olur. Bir şeyleri fazla hassasiyet içinde ele almamalı, tutarlı olmalısınız. Kendinizle çelişmemelisiniz. Ben bu yolda ilerlemek istiyorum ve bu yolun gereği olan sorumluluklarıma sahip çıkıyorum demeniz, daha güçlü şekilde karar vermenizde veya kararlarınızı gözden geçirmenizde faydalı olur. Zaten Merkür gerileme hareketi de bu anlamda bir mola ve düşünme sürecidir. Gerçekçi ve uygulanması mümkün olan hayaller kurmalıyız. Daha önce verilmiş kararlarımızı tekrar ele almalı, bir daha düşünmeliyiz. Bu yeniden bir şeyleri derlemek, toparlamak ve düzenlemek için etkili bir Yeniay. Önümüzdeki bir aylık süreç, bizim için en doğru olanı karşımıza getirecektir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-17-26-27-31

Zayıf Enerjili Günler : 2-15-21-22-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 17 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11

Yeniay : 8-9-10

(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23

(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç