İkizler

(21 Mayıs - 21 Haziran)
İkizler
Gezegeni : Merkür
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Sarı, açık mavi
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Akik, İnci
Uğurlu Gün : Çarşamba

İKİZLER BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

Sevgili İkizler,

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Seyahatleriniz için bu tarihin bir hafta öncesinden yerinizi ayırtmanız, gidilecek yer, yapılacak iş veya yolculukla ilgili her türlü işlemi tekrar bir kontrol ediniz. Yabancı ülkeye gidecek olanlar vize işlemleri için başvurularınızı geri hareketten önce mutlaka yapınız. Yüksek eğitim veya çalışmak amaçlı bir başka yere gidecekseniz gerekli bilgileri, şartları gözden geçiriniz. Aceleyle hareket etmek yerine, bu dönemde daha dikkatli olursak bir sorun çıkmaz.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü,  eğitim-iş-ticari konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz yeniliklerin göstergesidir. Hızlı öğreniyor, hızlı gelişiyorsunuz. İşte aradığınız yenilikler, işte kendinizi en güçlü şekilde ifade edeceğiniz değişimler yakın bir süre içinde sizi kucaklıyor. Hevesle, cesaretle bunları karşılamaya hazır olunuz.

20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yakın çevre, maddi kazanç elde etme yolunda kariyer planlamanızı yapmanız gerektiğini gösteriyor. İşleri oluruna bırakmak, Allah ne verdiyse diyerek tembellik etmek zamanı değil. Çünkü gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda bu Tutulma, aslında size hedefinize ulaşmanız yolunda destek veriyor. Gruplar, ekip çalışmaları, ileriye dönük düşünmek, harekete geçmek anlamında enerjiniz gayet yüksek. O zaman dağılmadan, şu zihninizi, enerjinizi işinize odaklayınız.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, aşk hayatınız, hedefleriniz, mali konular ve değişim arzunuzun önemini vurguluyor. Duyarlısınız. Çünkü şartlar gereği aşkı, hayatı, ilerisini görebilmeniz için, her şeyin yerli yerine oturmuş olması gerekiyor. Mali anlamda yaşanan bazı sıkışıklıklar, eş, ortak veya finansal zorluklar istediğiniz gibi hareket edememenize sebep olduğu için zorlanıyorsunuz. Bu tutulmanın kaynak arayışı, parasal destek arzunuz, duygusal yöndeki problemlerle mücadele yönünde önem taşıdığını söyleyebiliriz. Tutulmanın yöneticileri Venüs ve Mars Boğa burcunda ilerlediği için, istikrarsız olan her şeyin sizi yorabileceğini, güven vermeyen, kazandırıcı olmayan işlerin, ilişkilerin, hedeflerin mutlaka tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söylemeliyiz.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, her şeyden çabuk sıkılabilir, dış dünya ile olan her türlü iletişimde sabırsızlık gösterebiliriz. Gerçekçi olmak ve yüzeysel düşünmek yerine, mantığımızı öne almalıyız. İçe yönelen zihnimiz, bir takım konuları abartabilir, tepkili düşünebiliriz. Her şeyin en doğrusunu kendimizin bildiğini sanarak, başkalarını dinlemekten hoşlanmayız. Hani derler ya kendin söyle kendin işit diye. Aynen öyle. Dinlemeyi bilmeyince de, doğru bilgiye ulaşamayız. Ben bu süreçte ilişki, ailevi, yuvanızla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  çalışma hayatınız, sağlık, iş verimliliği, ustalık, günlük hayatınızı değerlendirme biçiminizle ilgili konularda, dağılmadan, amacınıza uygun şekilde çalışmayı, gözden geçirmelerde bulunmayı ihmal etmeyiniz. İş problemlerinizi kulak arkası yapmayınız ancak düşünmeden etmeden kararlar vermeyiniz. Garantisi olmayan işlere kalkışmayınız. İş bulmadan işten ayrılmayınız. Sorumluluklarınızın mutlaka farkında olunuz.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü ikinci kez gerçekleşecek. Eğitim-iş-ticari konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz yeniliklerin göstergesidir. Yeni bir çevreye dahil olmak, taşınmak, kardeşlerinizle olan ilişkiniz, yeni mahalleniz, ortamınız, seyahatler ve görüşmelerin bir hayli yoğun olacağını işaret ediyor. İşte bütün bu gelişmeler sizin için hakikaten olumlu ve keyiflendiricidir. Şöyle bir kendinize gelmenizi, hayat buymuş yahu demenizi, yeni tanışacağınız arkadaşlarınız sayesinde canlanmanızı sağlayan bu görünüm, uzun zamandır beklediğiniz fırsatları da karşınıza çıkarıyor. Hareketlilik bir hayli yükseliyor. Hızlı öğreniyor, hızlı gelişiyorsunuz. İşte aradığınız yenilikler, işte kendinizi en güçlü şekilde ifade edeceğiniz değişimler yakın bir süre içinde sizi kucaklıyor. Hevesle, cesaretle bunları karşılamaya hazır olunuz. Sosyal ilişkileriniz sayesinde, önünüzde yeni bir kapı açılmak üzere. O zaman hoş gelsin, sefalar getirsin hayatınıza diyelim.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu dönemde ailevi ilişkilerinizi analiz sürecidir. Eşler arasında, anne-baba ve çocuklar arasındaki sevgi alışverişinin ele alınması yararlıdır. Eleştirmek, kusur bulmak ne kadar yanlış ise, sürekli vericilik, sürekli didinmek de bir o kadar yanlış olur. Bu dönemde genelde aşırı titiz davranılır. Bu tüm aile için geçerlidir veya aile fertlerinden birinde daha fazla görülür. Bunun da ayarını bilmekte yarar var. Kiralama, satış, alış gibi emlak işlerinde beklemede kalınması iyi olur. Eğer daha önce taşınılmışsa, bu dönemde düzenlemek, yerli yerine koymak, bundan tatmin olmak biraz güçleşir. Geri hareket sonrası tekrar bir düzenlemede bulunursunuz. Tamirat, bakım onarım gibi işler için uygundur.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Yakın çevrenizle olan ilişkiniz bu süreçte sadece kendinizi sevilir görmek üzerine kurulu ise, problemler çıkabilir. Kardeşlerinizle alakalı anlaşmazlıkların giderilmesi adına, ortaklaşa hareket edilmesinde yarar var. Başka bir yere taşınmayı düşünüyorsanız veya başka bir yerde eğitim, iş anlamında gidilecekse, mutlaka yerinde görüp, duruma, şartlara bakmakta yarar var. Her şeyi gözünüzle görünüz, kulağınızla duyunuz öyle inanınız. Etrafınızdaki insanlar sizi, pek ilgiyle dinlemezlerse veya umursamazlarsa, sırf onların ilgisini çekmek adına aşırı gururlu tepkilerde bulunmayınız. Şunu bilelim ki, gerileme dönemi hepimizi etkiliyor.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, evimiz, ailemiz, oturduğumuz şehir, ülke, köklerimiz, büyüklerimizle alakalı konularda düzenimizi yeniden kurmak, işlerlik kazandırmak yönünde önem taşıyor. Jüpiter bu burçta ilerlerken her şey analiz edilir, gözden geçirilir, öyle kafamıza estiği gibi olmaz. Amacımız önemlidir. Gördüğümüz aksaklıkları sineye gömmeyiz. Ne yapıp edip, bunları düzene kavuşturmak için gönüllü oluruz. Ayak bastığımız her yer titiz bir şekilde kontrolden geçirilir. Genelde bu dönemde ev alırken öylesine inceleriz ki, bazen bu yüzden fırsatları kaçırabiliriz. Ancak yaptığımız bu titiz araştırmalar belli dozda olursa hakikaten sağlam, temiz bir ortamda yaşamaya başlarız. Ev içi onarım, bakım, tamiratların bir hayli etkili olduğu bir süreç var önümüzde. Ailemiz, bu dönemde bizim en kıymetli hazinemizdir. Üzerlerine titreriz. Büyüklerimizle ilgileniriz. Hatta bir arada yaşamak, onlara yardımcı olmak isteriz. Ailemizin sağlığıyla yakından ilgileniriz. Bu dönem ofis işleri ve yetenekli olduğunuz bir alanda ustalık geliştirmeniz yönündeki sıkı çalışmanın işaretçisidir veya siz ustalığınızı bir yer açarak göstermek isteyebilirsiniz. Bir başka şehre yerleşebilirsiniz. Emekli olabilir, dinlenmeye, sağlığınıza önem vermeye çalışırsınız.

13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması ailemiz başta olmak üzere kişisel anlamdaki tüm kararlarımızın, adım atmak istediğimiz her türlü girişimin şöyle bir titizlikle kontrol edilmesi, sorun yaratabilecek durumların tespiti yönünde önem taşıyor. Ailemizin geleceği veya kendimizle alakalı ilerisi adına düşündüğümüz ev yatırımı, iş kurulması, ofis açılması, başka bir yere taşınılması veya sahip olduklarımızın verimli halde düzenlenmesi çalışmaları planlarımız arasında yer alıyor. Tabiî ki detayların önemi büyük ancak bu her şeye bir kusur bulmak, burun çevirmek tarzında değil, gerçekten incelemek ve doğru tespitte bulunmak şeklinde olmalıdır. Aile içinde bir problem varsa, bunun gergin şekilde ele alınması sakıncalı olacaktır. Bu Tutulma zaten aile birliğinin, eskiye ait meselelerin sadece kendi bakış açımızla ele alınması halinde daha fazla problem çıkarması demektir. Bundan uzak duracağız. Çünkü önümüzdeki süreç, bir şeyleri biriktirmek sonra çözmek değil, olduğu anda hemen ele almak, sıcağı sıcağına çözmektir. Süslü püslü olana değil, işlerliği olan yönelmek zamanıdır. Ele göze batanlar, gülün dikenine katlanmalar devri sona ermiştir. Bu tutulma,  ailenin genişlemesi, büyümesi yönünde olan iş-sağlık-eğitim-yeteneklerin değerlendirilmesi ve hedefler belirlenmesi yönünde önem taşır.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 Satürn-Yay burcunda düz seyrini sürdürecek. Bu dönem, evlilik, uzun süreli ilişki veya iş ortaklığı yoluyla sizleri testten geçirici ve bu konularda yapılandırma süreci olarak olgunluk zamanını işaret ediyor. Evliliklerde farklı görüş yapıları nedeniyle yaşanması muhtemel sorunların genelde ilişkinin niteliğiyle alakalı olarak çözüme kavuşturulması mümkün olduğu gibi, tam tersine bitebilir de. Örnekler vereyim. Sözgelimi, biriniz derinlikli düşünür, diğeriniz yüzeye bakar. Biriniz hukuki anlamda bir araya gelecek şekilde düzen ister, diğeriniz bir arada yaşamayı tercih eder. Bazen de, bir tarafın hayata bakış açısı, tecrübesi, olgunluğu ile diğerinin tam tersi çocuksu halleri ilişkinin zorlanmasına neden olur. Bir başka olasılık, eş mesleği gereği ailesinden uzakta bir şehirde, ülkede çalışmak zorunda kalabilir, buna sabır göstermek bir müddetliğine katlanmak icap edebilir. Dini, dili, ülküsü farklı bir kişiyle yapılacak bir evliliğin işaretçisi olabilir. Bu durumda her iki taraf da bazen oldukça zorlanabilir.  İş ortaklıkları da bu süreçte testten geçer. Daha önce yapılmış ortaklıkların gözden geçirilmesini gerektiren durumlar oluşabilir. Taraflar bu sorunları aşabilmek veya bitirmek adına bir mücadele verebilirler. Bütün bu örnekler gösteriyor ki, bu süreçte ilişkilerimiz aracılığıyla olgunlaşacağız, hoşgörüyü öğreneceğiz. Ahlaki, yasal, hukuki, moral değerler, olgunluk, bilgeleşmeyi kabul ederek düzgün bir beraberlik yaşamayı deneyimleyeceğiz.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareket süresince, aşk hayatıyla ilgili konularda resme bakıyoruz. Karşınıza yeni biri çıkarsa öncelikle onu tanımaya özen gösterin. İlişkide bir takım problemler varsa hemen bir ayrılık kararı vermek ya da daha önceden verilen bir kararı değiştirmemek gerekir. Kısaca bu dönemde, aşk hayatınız, çocuklarla alakalı konular, yetenekleriniz, becerileriniz ve gerçekleştirmek istediklerinizi lütfen bir daha gözden geçiriniz. Bireysel ani kararlar vermeyiniz.

28 Eylül saat 05:48 Koç burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma, yenilik arzusunun bir hayli yüksek, değişimlerin gayet aktif, sosyal ilişkilerin canlandırıcı etkisini işaret ediyor. Yeni ve gayet heyecanlandırıcı gelişmeler sizi teşvik edici, hayatınıza bir anda giren kişi ve kişiler umutlandırıcı, her şey değişmeli diyen iç sesiniz sizi yüreklendirici gözüküyor. Üstünüzdeki ağırlıktan kurtulmak ve farklı bir şeyler yapmak için karar verebilirsiniz. Ancak ben derim ki, yöneticiniz Merkür gerilerken, aşk hayatınız başta olmak üzere, kişisel girişimlerinizi bir daha gözden geçirin ki, doğru ve dengeli olup olmadığına bir bakalım.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ailemizle ilgili konulara odaklanacağız. Ev içinde veya bir ofis açarak çalışmaya, kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Planlı yaşamayı bileceğiz. İş hayatında nasıl bir yön çizmemiz gerektiğini tespit edeceğiz. Gereksiz işlerle uğraşmayacağız. Aile içinde herkesin birbirine karşı sorumlulukları olduğunu bileceğiz. Aile sağlığımıza önem vereceğiz. Evimizde hijyeni, düzeni önemseyeceğiz. Ailemize zaman ayıracağız. Büyüklerimizin sağlığıyla ilgileneceğiz. Bir yuvamız olsun isteyeceğiz. Bunun için çalışacağız, çabalayacağız. Bunlar gelişim yolunda dikkat etmemiz gereken noktalar olacak.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, ev alımı, satışı, miras gibi konuların hisse sahipleri arasında paylaşımının göstergesidir. Kredi alımı yoluyla mülk satın almak bu enerji sayesinde mümkün olur. Aile ilişkilerini verimli hale getirir. Bir mülkün değerine göre satışının yapılması gibi gelişmelerin de işaretçisidir. Uzun zamandır sürmekte olan bir mal-mülk davasının çözüme kavuşmasını sağlayabilir. Ancak eğer belli bir bütçe ile yaşıyor ve bir ev satın almayı düşünüyorsanız, mutlaka hesabınızı derinlikli bir şekilde yapmanızda yarar var.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN