İkizler

(21 Mayıs - 21 Haziran)
İkizler
Gezegeni : Merkür
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Sarı, açık mavi
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Akik, İnci
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"3","burc_ad":"\u0130kizler","tarih":"","zaman_tipi":"Y\u0131ll\u0131k"}

 

Sevgili İkizler 2016 yılında, ailemizi, yuvamızı, ülkemizi, kısaca bizim kökümüzün ne kadar sağlam olup olmadığını, kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi sorgulayacağız. İlerisi adına verimli ve sağlam olana yöneleceğiz. Ailenin önemi üzerinde duracağız. Düzenimize bakacağız. Neler bizi yoruyor, zorluyor bunların nedenleri üzerine düşüneceğiz. Sağlıklı olanla olmayanı tespit edeceğiz. Bekarsanız, bir yuva kurmayı, evliyseniz eşinizle, çocuklarınızla huzur ve güven içinde yaşamayı, sorunlar varsa bunları çözmeyi isteyeceksiniz. Ailenin birlik ve dirliği,  birbirinizle olan ilişkinize bağlıdır. Her şey mükemmel olmak zorunda değildir ancak eleştirel tavırlar, hiç bir şeyden memnun olmama hallerinden uzak durulmalıdır. Engelleri, zorlukları, problemleri aşabilmenin yolu, sizin bu konularda sorumluluk almanız içindir. Eğer beraberliğinizde sorunlar varsa, daha fazla uğraşmak istemezsiniz. Nicedir birlikteyseniz, şimdi bu beraberliği ciddiyete dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bir evlat sahibi olabilirsiniz. Grup liderliği, aktif sosyal yaşam ve yeni insanlarla tanışmak anlamında 2016 yılında şanslısınız.

Beraberliklerde hayal kırıklığı yaşanmaması için bilinçli tercihlerde bulunmanın önemini vurguluyor. Kazanç anlamındaki işlerde de buna dikkat edeceğiz. Beklediğimiz desteği görmekte zorlanabiliriz. O nedenle iş ortaklıklarında, işverenlerle alakalı mali görüşmelerde veya birilerine bağlı olan parasal işlerimizde dikkatli ve akıllıca hareket edeceğiz. Şartlara göre hareket etmeyi bileceğiz.

İş hayatımız, toplum içindeki konumumuz, sorumluluklarımız odak noktamızda yer alıyor. Mevcut duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Zorluklar varsa da, bunların bizi pes ettirmesine izin vermeyeceğiz. Amacımız, ideallerimizi gerçekleştirmek olmalı. Emek vereceğiz, dağılmayacağız. Hangi alanda ilerlemek istiyorsak, o yola baş koyup, becerilerimizi geliştireceğiz.

İş ortaklığı veya evlilikle ilgili finansal konular,  ödemelerle ilgili meseleler bir hayli önemli.

Nisan-Haziran arasında, rakipleriniz, iş ortaklarınız, eşiniz, sevgilinizle aranızdaki meseleleri bir daha gözden geçirmek durumundasınız. Eski sevgilinin geri dönüşü, eşinizle aranızdaki bir sorunla ilgili tekrar konuşulması, verilmiş bir kararın yenilenmesi veya üzerinde düşünülmesi mümkündür.

İlişkimizle ilgili konularda partnerimizin ne düşündüğünü bilmek isteyeceğiz. Belki biraz sorgulama hali bu. Ancak kafamızın içinde bir şeyleri oturtmak için bunları anlamaya, öğrenmeye ihtiyacımız var. Ancak şuna çok önem veriyoruz, dinlemek. Çünkü eğer bir sorun varsa, her iki kişi de sadece kendi söylediklerini önemsiyorsa, o zaman ortak bir noktada buluşmak kolay olmayacak. Bekar İkizler yeni biriyle tanışabilir. Bu kişi oldukça aktif ve isteklerini elde etmekten yana bir kişi olabilir. Bir yolculuk veya bir yerde karşılaşabilirsiniz.

Yuvanız ve iş hayatınızla ilgili konuların da hayalci değil, mutlaka gerçekçi şekilde ele alınması lazım. Eğer evde sorun varsa bu iş hayatınıza, işinizde problem varsa evinize yansır. Onun içindir ki, duruma iyi bakmak gerekiyor. Mevcut aile ilişkileri, bir yuvanın kurulması veya mevcut sorunlar varsa bunların ortaklaşa çözülmesi anlamında önemlidir. Artık geçmiş değil geleceğe bakılmalıdır. Ne yaşadıysa yaşanmıştır. Önemli olan bundan sonrasıdır.

Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ailevi, eviniz ve ilişkinizle alakalı konularda gözden geçirmelerde bulunmak mutlaka şarttır. Çünkü sorunlar sizi bu alanlarda sıkıştırabilir.

Sizin öncelikle iş hayatınızla ilgili meselelere bilinçli şekilde bakmanız gerekiyor. Başarılı olmak istiyorsanız, olmayacak hayallere kapılmamalısınız. Yetenekli olduğunuz konularda var gücünüzle mücadele ederek, kimseyi sorgulamadan, hayatı da zorlamadan tercihte bulunmalısınız. Burası uymuyorsa, başka bir yerde daha başarılı olmaya, kendinizi göstermeye çalışmalısınız. Ayrıca kendinizi başarısız biri olarak görmeyiniz. Pes etmeyiniz. Sanatçılar, yazarlar 2016 yılı sizler için, becerilerinizi ortaya koymanızı sağlayıcıdır. Bir iş, bir proje kabul görebilir.

Eylül ayında, aşk hayatımız, çocuklarımız, sanatsal çalışmalarımızda kalite, seçkinlik ön planda olacak. Aşkta çiftlerin birlikte yol almalarını sağlayıcı gelişmeler var. Bir evlada sahip olmak, mutlu bir aşk yaşamak, sanat yoluyla doyuma ulaşmak gibi. Sosyal ilişkileriniz canlanır. Hoşgörü ve tevazu içinde, kibirden uzak,  paylaşıma dönük düşünen kişiler için yaşanan mutluluklar uzun süreli olur.

Kasım ve Aralık aylarında, evlenmek, çocuk sahibi olmak, önemli bir işe adım atmak, mali yönde rahatlamak arzusuyla verilen kararların mutlaka çok dikkatlice ele alınması gerekir. Bunların sorumluluğu mutlaka göz önüne alınılarak hareket edilmesinde yarar vardır.

 

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde ilerleyecek. 5 Ocak tarihinde gerileyecek Merkürü unutmayalım. Düzene kavuşturulması gerekenlerin mutlaka ele alınması lazımdır. İradenize hakim olmanız, restleşmelerden kaçınmanız, ortama göre tedbirli olmanız yararlıdır. İstekler tutku hatta ihtiras halini alabilir. Elde etmek, mutlak hakim olmak, inatlaşmak, benim arzularım önemli diyerek baskın olmanız hususunda sizi uyarmalıyım. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda aklımız başımızda olsun.

Sevgili İkizler, 10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, üstünüzde bir hayli yıpratıcı baskıların olduğu, özel veya iş anlamındaki ortaklıkların sizi yorduğu bir dönem geçirdiğinizi işaret ediyor. Sizin bu durumlar karşısında pes etmek yerine, olan biteni daha dikkatli bir şekilde analiz ederek, çıkış yolları bulabilirsiniz. Sıkıntı ve sorunlarınızın nedenleri üzerinde düşünmek vaktidir. Yeniayın görünümlerini birlikte inceleyerek durum karşısında neler yapabileceğimizi, nasıl değerlendireceğimiz tespit edebiliriz. Yeniayın, Jüpiter ile olan görünümü, iş, ailevi ve parasal konularda desteğe duyduğumuz ihtiyacın göstergesi. Şu andaki sorunlar, eğer birilerine yardımcı olduğunuz için yaşanıyorsa, gücünüzü aşan borçlara kalkışmayınız. Eğer bir ev borcunuz, iş ortaklığınız veya eş nedeniyle zor durumda iseniz, başka harcamalar yaparak daha fazla zor duruma düşmeyiniz. Bütün bunları tekrar bir gözden geçirmenizde yarar var. Yeniayın, Kuzey düğümle görünümü, iyi bir analiz yapmanın vaktinin geldiğini işaret ediyor. Geri hareketli Merkür ile olan görünüm, geçmişe ait meseleler üzerinde bir daha düşünmenin önemini vurguluyor. Yeni bir karar vermemek, hesabınızı bilmek, güven ve istikrar olgularını gözetmek zamanıdır.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda geriliyor. Eğitimini sürdüren kardeşlerimiz bilgilerinizi tazeleyiniz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerinizin gelişimlerini yakından takip etmenizde yarar var. Tez hazırlamak için olumlu bir süreç bu.  Geri hareket dönemleri, normal zamanlarda fark edilmesi mümkün olmayan birçok detayın görülmesi açısından gayet etkilidir. Yurtdışıyla alakalı işleriniz, yaşam felsefenizi, fikirlerinizi gözden geçirme yönünde de olumlu buluyorum. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, uzaklarda bulunan yakınlarınızı aramak için ne güzel bir fırsat. Teknolojik yöndeki ürünlerin incelenmesi, insan hakları, yenilikler, bireysel girişim, özgürlük, grup aktivitelerimizi yeniden gözden geçirmek için bu kısacık süre yararlı olabilir. Yeniye yer açmak için, önce eskiye şöyle bir bakarak tecrübelerimizi hatırlamak faydalıdır.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bizim geçmişimizden bu yana yaşadıklarımızı, ailemizi, yuvamızı, ülkemizi, kısaca bizim kökümüzün ne kadar sağlam olup olmadığını, kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi içsel anlamda sorgulamamızı sağlayacak. Kimse bilmeyecek belki ama biz bütün bunları ilerisi adına verimli, sağlam, kuvvetli bir şekilde büyütmek, geliştirmek için gerekenleri saptayacağız. Ailenin önemi üzerinde duracağız. Düzenimize bakacağız. Neler bizi yoruyor, zorluyor bunların nedenleri üzerine düşüneceğiz. Sağlıklı olanla olmayanı tespit edeceğiz. Etmeliyiz de. Bu biraz da sizin içsel anlamda duruma bakma isteğinizle örtüşüyor. Ancak şu var ki, bu süre içinde, bir şeyler zaten sizin dünyanızda bütün bunları ele almaya, sağlam ve köklü hale getirmeye vesile olur. Bekarsanız, bir yuva kurmayı, evliyseniz eşinizle, çocuklarınızla huzur ve güven içinde yaşamayı, sorunlar varsa bunları çözmeniz gerektiğini düşünürseniz, geri hareket süresini olumlu yönde değerlendirirsiniz. Dönemin sonunda bunları uygulamak için harekete geçersiniz. Burada önemli olan, ailenin birbiriyle olan teması ve aile olgusunun sizin dünyanızdaki yerinin tespitidir. Her şey mükemmel olmak zorunda değildir ancak eleştirel tavırlar, sürekli bir şeyleri eleştirmek, yargılamak, hiçbir şeyle mutlu olmamak da çözüm değildir.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz İkizler

Bankalarla alakalı kredi işleri ve her türlü parasal konu.
Sigorta, vergi, miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili mevzular
Eşinizin parası veya iş ortaklarınızla alakalı her türlü para konusu
Cinsel hayatınız
Psikolojik terapi
Borçlarınız 
Başkalarından gördüğünüz mali destekler
Fiziksel görünümünüz
Ailenizle alakalı konular(ilişkiler, aktiviteler, girişimler)
Ev ve toprakla alakalı yatırımlar

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

 

11-17 Ocak arası:

Sevgili İkizler, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle örtüşen bu hafta, sosyal ilişkiler, idealleriniz ve geleceğe dair yaptığınız planlarınızı gözden geçirmeniz anlamında önemlidir. Paraya olan ihtiyacınız fazlalaşır. Bu bir sermaye sorunu veya kişisel borçlarınızın yarattığı sıkıntı olabilir. Kazancınız, kafanızın içindekileri hayata uygulamanızda yeterli değilse, destek bulmak veya daha önceden girişimde bulunduğunuz konularda hakkınızı olanı almak isteyebilirsiniz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, sabırlı olmak, şöyle bir duruma gerçekçi şekilde bakmak gerekiyor. Borcu borçla temizlemeye kalkışmayınız.

 

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, tüm dikkatimizi etrafımızda olan insanlarla ilişkimize çevirdiğimiz zamandır. Sözümüzün önemsenmesi, bilgimizin tescil edilmesi, varlığımızın kabul edilmesi bizim için kıymetlidir. Kendimizi hangi alanda ifade etmek istiyorsak onda başarılı olmak, takdir edilmek isteriz. Eğer kafamıza bir şey koyduysak bunu mutlaka yaparız. Geçtiğimiz iki haftalık süreçte hangi meseleler bizim için önemli olmuşsa, şimdi onları yürürlüğe koyarak rahatlamak isteriz. Dolunayın görünümleri bu konuda bize rehberlik eder. Ay-Mars görünümü, genel olarak hayatımızda bizi tatmin edici olanı istediğimizi, gerekirse bunu zorla veya farklı bir şekilde yapmaktan hoşlanacağımızın işaretçisidir. Ancak şartlar burada önemli. Bir anda verilen karar, kızgınlık ve tepki, mutlak hakim olma arzusu eğer sonrasında pişmanlık duymamıza yol açacaksa dikkat etmemiz gerekir. bir de unutmayalım ki, yöneticiniz Merkür 25 Ocakta geri hareketi bitse de, önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. İsabetli kararlar için, kişinin bilinçli olmasında, enine boyuna düşünmesinde yarar var. Ay-Satürn görünümü, partneriniz veya ilişki meselelerinde her iki tarafın da kendi isteklerini olgunlukla ifade etmelerinin yararlı olacağını gösteriyor. İş konularında da durum böyle. Üst konumda bulunan kişilerle görüşmenizde istediğiniz şartları ılımlı bir şekilde ifade ediniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişi, gruplarla temas, insanlarla bir araya gelmek, farklılıklarınızı ortaya koyabilmek gayet kolaydır. İşlemeyen, yavaş olan, engelleyen ilişkiler ve çalışmalara tahammül edemeyiz.  Eğitimde yeni bilgilerin öğrenildiği, iş hayatında yeni gelişmelere, teknolojiye meraklı olunduğu,  çevre ilişkilerinde paylaşımın önemsendiği bir dönemdir. Merkür geri hareketini göz önüne alarak, bu konularda yenilikleri incelemek, üzerinde düşünmek hakikaten yararlıdır.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançlar, başkalarıyla bölüşülen miras, hisseli paralar veya boşanma nedeniyle oluşan durumların sizi biraz yoracağının göstergesidir. Çünkü bazı şeyleri hesaba kitaba uydurmaya çalışacağız.  İş ortaklığınız varsa,  kazanç-kayıp anlamında gözden geçirilmelidir. Miras ve hisseli paralar söz konusu olabilir, belirli bir zaman taahhüdü konulabilir. Unutmayalım ki, Merkür-Oğlak burcunda geriliyor. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 1 Şubat tarihine kadar bu konulardaki gözden geçirmeler gayet önemlidir.

 

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyriyle ilerleyecek. Ancak gölgeli günleri unutmayalım. 1 Şubat tarihine kadar aşağıdaki konularda temkinli olalım. Kişisel ve ailevi meseleler üzerinde ve ortaklaşa yürütülen işlerde sorumluluklarımız önemlidir. Gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır. Geri hareket döneminde düşünülen işler, gelişmeler tekrar karşımıza çıkabilir. Ancak iyi bir incelemede bulunup karar verdiysek, bunları artık uygulamak vaktidir.

 

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler          : 1-2-11-12-15-16-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-13-14-26-27
Aşkta En Şanslı Günler                   :
1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
22

Yeniay : 19-20-21
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2