KADIN

İkizler Burcu Yorumları

Sevgili İkizler 2016 yılında, ailemizi, yuvamızı, ülkemizi, kısaca bizim kökümüzün ne kadar sağlam olup olmadığını, kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi sorgulayacağız. İlerisi adına verimli ve sağlam olana yöneleceğiz. Ailenin önemi üzerinde duracağız. Düzenimize bakacağız. Neler bizi yoruyor, zorluyor bunların nedenleri üzerine düşüneceğiz. Sağlıklı olanla olmayanı tespit edeceğiz. Bekarsanız, bir yuva kurmayı, evliyseniz eşinizle, çocuklarınızla huzur ve güven içinde yaşamayı, sorunlar varsa bunları çözmeyi isteyeceksiniz. Ailenin birlik ve dirliği, birbirinizle olan ilişkinize bağlıdır. Her şey mükemmel olmak zorunda değildir ancak eleştirel tavırlar, hiç bir şeyden memnun olmama hallerinden uzak durulmalıdır. Engelleri, zorlukları, problemleri aşabilmenin yolu, sizin bu konularda sorumluluk almanız içindir. Eğer beraberliğinizde sorunlar varsa, daha fazla uğraşmak istemezsiniz. Nicedir birlikteyseniz, şimdi bu beraberliği ciddiyete dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bir evlat sahibi olabilirsiniz. Grup liderliği, aktif sosyal yaşam ve yeni insanlarla tanışmak anlamında 2016 yılında şanslısınız.

Beraberliklerde hayal kırıklığı yaşanmaması için bilinçli tercihlerde bulunmanın önemini vurguluyor. Kazanç anlamındaki işlerde de buna dikkat edeceğiz. Beklediğimiz desteği görmekte zorlanabiliriz. O nedenle iş ortaklıklarında, işverenlerle alakalı mali görüşmelerde veya birilerine bağlı olan parasal işlerimizde dikkatli ve akıllıca hareket edeceğiz. Şartlara göre hareket etmeyi bileceğiz.

İş hayatımız, toplum içindeki konumumuz, sorumluluklarımız odak noktamızda yer alıyor. Mevcut duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Zorluklar varsa da, bunların bizi pes ettirmesine izin vermeyeceğiz. Amacımız, ideallerimizi gerçekleştirmek olmalı. Emek vereceğiz, dağılmayacağız. Hangi alanda ilerlemek istiyorsak, o yola baş koyup, becerilerimizi geliştireceğiz.

İş ortaklığı veya evlilikle ilgili finansal konular, ödemelerle ilgili meseleler bir hayli önemli.

Nisan-Haziran arasında, rakipleriniz, iş ortaklarınız, eşiniz, sevgilinizle aranızdaki meseleleri bir daha gözden geçirmek durumundasınız. Eski sevgilinin geri dönüşü, eşinizle aranızdaki bir sorunla ilgili tekrar konuşulması, verilmiş bir kararın yenilenmesi veya üzerinde düşünülmesi mümkündür.

İlişkimizle ilgili konularda partnerimizin ne düşündüğünü bilmek isteyeceğiz. Belki biraz sorgulama hali bu. Ancak kafamızın içinde bir şeyleri oturtmak için bunları anlamaya, öğrenmeye ihtiyacımız var. Ancak şuna çok önem veriyoruz, dinlemek. Çünkü eğer bir sorun varsa, her iki kişi de sadece kendi söylediklerini önemsiyorsa, o zaman ortak bir noktada buluşmak kolay olmayacak. Bekar İkizler yeni biriyle tanışabilir. Bu kişi oldukça aktif ve isteklerini elde etmekten yana bir kişi olabilir. Bir yolculuk veya bir yerde karşılaşabilirsiniz.

Yuvanız ve iş hayatınızla ilgili konuların da hayalci değil, mutlaka gerçekçi şekilde ele alınması lazım. Eğer evde sorun varsa bu iş hayatınıza, işinizde problem varsa evinize yansır. Onun içindir ki, duruma iyi bakmak gerekiyor. Mevcut aile ilişkileri, bir yuvanın kurulması veya mevcut sorunlar varsa bunların ortaklaşa çözülmesi anlamında önemlidir. Artık geçmiş değil geleceğe bakılmalıdır. Ne yaşadıysa yaşanmıştır. Önemli olan bundan sonrasıdır.

Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ailevi, eviniz ve ilişkinizle alakalı konularda gözden geçirmelerde bulunmak mutlaka şarttır. Çünkü sorunlar sizi bu alanlarda sıkıştırabilir.

Sizin öncelikle iş hayatınızla ilgili meselelere bilinçli şekilde bakmanız gerekiyor. Başarılı olmak istiyorsanız, olmayacak hayallere kapılmamalısınız. Yetenekli olduğunuz konularda var gücünüzle mücadele ederek, kimseyi sorgulamadan, hayatı da zorlamadan tercihte bulunmalısınız. Burası uymuyorsa, başka bir yerde daha başarılı olmaya, kendinizi göstermeye çalışmalısınız. Ayrıca kendinizi başarısız biri olarak görmeyiniz. Pes etmeyiniz. Sanatçılar, yazarlar 2016 yılı sizler için, becerilerinizi ortaya koymanızı sağlayıcıdır. Bir iş, bir proje kabul görebilir.

Eylül ayında, aşk hayatımız, çocuklarımız, sanatsal çalışmalarımızda kalite, seçkinlik ön planda olacak. Aşkta çiftlerin birlikte yol almalarını sağlayıcı gelişmeler var. Bir evlada sahip olmak, mutlu bir aşk yaşamak, sanat yoluyla doyuma ulaşmak gibi. Sosyal ilişkileriniz canlanır. Hoşgörü ve tevazu içinde, kibirden uzak, paylaşıma dönük düşünen kişiler için yaşanan mutluluklar uzun süreli olur.

Kasım ve Aralık aylarında, evlenmek, çocuk sahibi olmak, önemli bir işe adım atmak, mali yönde rahatlamak arzusuyla verilen kararların mutlaka çok dikkatlice ele alınması gerekir. Bunların sorumluluğu mutlaka göz önüne alınılarak hareket edilmesinde yarar vardır.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde ilerleyecek. 5 Ocak tarihinde gerileyecek Merkürü unutmayalım. Düzene kavuşturulması gerekenlerin mutlaka ele alınması lazımdır. İradenize hakim olmanız, restleşmelerden kaçınmanız, ortama göre tedbirli olmanız yararlıdır. İstekler tutku hatta ihtiras halini alabilir. Elde etmek, mutlak hakim olmak, inatlaşmak, benim arzularım önemli diyerek baskın olmanız hususunda sizi uyarmalıyım. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda aklımız başımızda olsun.

Sevgili İkizler, 10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, üstünüzde bir hayli yıpratıcı baskıların olduğu, özel veya iş anlamındaki ortaklıkların sizi yorduğu bir dönem geçirdiğinizi işaret ediyor. Sizin bu durumlar karşısında pes etmek yerine, olan biteni daha dikkatli bir şekilde analiz ederek, çıkış yolları bulabilirsiniz. Sıkıntı ve sorunlarınızın nedenleri üzerinde düşünmek vaktidir. Yeniayın görünümlerini birlikte inceleyerek durum karşısında neler yapabileceğimizi, nasıl değerlendireceğimiz tespit edebiliriz. Yeniayın, Jüpiter ile olan görünümü, iş, ailevi ve parasal konularda desteğe duyduğumuz ihtiyacın göstergesi. Şu andaki sorunlar, eğer birilerine yardımcı olduğunuz için yaşanıyorsa, gücünüzü aşan borçlara kalkışmayınız. Eğer bir ev borcunuz, iş ortaklığınız veya eş nedeniyle zor durumda iseniz, başka harcamalar yaparak daha fazla zor duruma düşmeyiniz. Bütün bunları tekrar bir gözden geçirmenizde yarar var. Yeniayın, Kuzey düğümle görünümü, iyi bir analiz yapmanın vaktinin geldiğini işaret ediyor. Geri hareketli Merkür ile olan görünüm, geçmişe ait meseleler üzerinde bir daha düşünmenin önemini vurguluyor. Yeni bir karar vermemek, hesabınızı bilmek, güven ve istikrar olgularını gözetmek zamanıdır.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda geriliyor. Eğitimini sürdüren kardeşlerimiz bilgilerinizi tazeleyiniz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerinizin gelişimlerini yakından takip etmenizde yarar var. Tez hazırlamak için olumlu bir süreç bu. Geri hareket dönemleri, normal zamanlarda fark edilmesi mümkün olmayan birçok detayın görülmesi açısından gayet etkilidir. Yurtdışıyla alakalı işleriniz, yaşam felsefenizi, fikirlerinizi gözden geçirme yönünde de olumlu buluyorum. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, uzaklarda bulunan yakınlarınızı aramak için ne güzel bir fırsat. Teknolojik yöndeki ürünlerin incelenmesi, insan hakları, yenilikler, bireysel girişim, özgürlük, grup aktivitelerimizi yeniden gözden geçirmek için bu kısacık süre yararlı olabilir. Yeniye yer açmak için, önce eskiye şöyle bir bakarak tecrübelerimizi hatırlamak faydalıdır.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bizim geçmişimizden bu yana yaşadıklarımızı, ailemizi, yuvamızı, ülkemizi, kısaca bizim kökümüzün ne kadar sağlam olup olmadığını, kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi içsel anlamda sorgulamamızı sağlayacak. Kimse bilmeyecek belki ama biz bütün bunları ilerisi adına verimli, sağlam, kuvvetli bir şekilde büyütmek, geliştirmek için gerekenleri saptayacağız. Ailenin önemi üzerinde duracağız. Düzenimize bakacağız. Neler bizi yoruyor, zorluyor bunların nedenleri üzerine düşüneceğiz. Sağlıklı olanla olmayanı tespit edeceğiz. Etmeliyiz de. Bu biraz da sizin içsel anlamda duruma bakma isteğinizle örtüşüyor. Ancak şu var ki, bu süre içinde, bir şeyler zaten sizin dünyanızda bütün bunları ele almaya, sağlam ve köklü hale getirmeye vesile olur. Bekarsanız, bir yuva kurmayı, evliyseniz eşinizle, çocuklarınızla huzur ve güven içinde yaşamayı, sorunlar varsa bunları çözmeniz gerektiğini düşünürseniz, geri hareket süresini olumlu yönde değerlendirirsiniz. Dönemin sonunda bunları uygulamak için harekete geçersiniz. Burada önemli olan, ailenin birbiriyle olan teması ve aile olgusunun sizin dünyanızdaki yerinin tespitidir. Her şey mükemmel olmak zorunda değildir ancak eleştirel tavırlar, sürekli bir şeyleri eleştirmek, yargılamak, hiçbir şeyle mutlu olmamak da çözüm değildir.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz İkizler

Bankalarla alakalı kredi işleri ve her türlü parasal konu.
Sigorta, vergi, miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili mevzular
Eşinizin parası veya iş ortaklarınızla alakalı her türlü para konusu
Cinsel hayatınız
Psikolojik terapi
Borçlarınız
Başkalarından gördüğünüz mali destekler
Fiziksel görünümünüz
Ailenizle alakalı konular(ilişkiler, aktiviteler, girişimler)
Ev ve toprakla alakalı yatırımlar

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili İkizler, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle örtüşen bu hafta, sosyal ilişkiler, idealleriniz ve geleceğe dair yaptığınız planlarınızı gözden geçirmeniz anlamında önemlidir. Paraya olan ihtiyacınız fazlalaşır. Bu bir sermaye sorunu veya kişisel borçlarınızın yarattığı sıkıntı olabilir. Kazancınız, kafanızın içindekileri hayata uygulamanızda yeterli değilse, destek bulmak veya daha önceden girişimde bulunduğunuz konularda hakkınızı olanı almak isteyebilirsiniz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, sabırlı olmak, şöyle bir duruma gerçekçi şekilde bakmak gerekiyor. Borcu borçla temizlemeye kalkışmayınız.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, tüm dikkatimizi etrafımızda olan insanlarla ilişkimize çevirdiğimiz zamandır. Sözümüzün önemsenmesi, bilgimizin tescil edilmesi, varlığımızın kabul edilmesi bizim için kıymetlidir. Kendimizi hangi alanda ifade etmek istiyorsak onda başarılı olmak, takdir edilmek isteriz. Eğer kafamıza bir şey koyduysak bunu mutlaka yaparız. Geçtiğimiz iki haftalık süreçte hangi meseleler bizim için önemli olmuşsa, şimdi onları yürürlüğe koyarak rahatlamak isteriz. Dolunayın görünümleri bu konuda bize rehberlik eder. Ay-Mars görünümü, genel olarak hayatımızda bizi tatmin edici olanı istediğimizi, gerekirse bunu zorla veya farklı bir şekilde yapmaktan hoşlanacağımızın işaretçisidir. Ancak şartlar burada önemli. Bir anda verilen karar, kızgınlık ve tepki, mutlak hakim olma arzusu eğer sonrasında pişmanlık duymamıza yol açacaksa dikkat etmemiz gerekir. bir de unutmayalım ki, yöneticiniz Merkür 25 Ocakta geri hareketi bitse de, önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. İsabetli kararlar için, kişinin bilinçli olmasında, enine boyuna düşünmesinde yarar var. Ay-Satürn görünümü, partneriniz veya ilişki meselelerinde her iki tarafın da kendi isteklerini olgunlukla ifade etmelerinin yararlı olacağını gösteriyor. İş konularında da durum böyle. Üst konumda bulunan kişilerle görüşmenizde istediğiniz şartları ılımlı bir şekilde ifade ediniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişi, gruplarla temas, insanlarla bir araya gelmek, farklılıklarınızı ortaya koyabilmek gayet kolaydır. İşlemeyen, yavaş olan, engelleyen ilişkiler ve çalışmalara tahammül edemeyiz. Eğitimde yeni bilgilerin öğrenildiği, iş hayatında yeni gelişmelere, teknolojiye meraklı olunduğu, çevre ilişkilerinde paylaşımın önemsendiği bir dönemdir. Merkür geri hareketini göz önüne alarak, bu konularda yenilikleri incelemek, üzerinde düşünmek hakikaten yararlıdır.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançlar, başkalarıyla bölüşülen miras, hisseli paralar veya boşanma nedeniyle oluşan durumların sizi biraz yoracağının göstergesidir. Çünkü bazı şeyleri hesaba kitaba uydurmaya çalışacağız. İş ortaklığınız varsa, kazanç-kayıp anlamında gözden geçirilmelidir. Miras ve hisseli paralar söz konusu olabilir, belirli bir zaman taahhüdü konulabilir. Unutmayalım ki, Merkür-Oğlak burcunda geriliyor. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 1 Şubat tarihine kadar bu konulardaki gözden geçirmeler gayet önemlidir.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyriyle ilerleyecek. Ancak gölgeli günleri unutmayalım. 1 Şubat tarihine kadar aşağıdaki konularda temkinli olalım. Kişisel ve ailevi meseleler üzerinde ve ortaklaşa yürütülen işlerde sorumluluklarımız önemlidir. Gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır. Geri hareket döneminde düşünülen işler, gelişmeler tekrar karşımıza çıkabilir. Ancak iyi bir incelemede bulunup karar verdiysek, bunları artık uygulamak vaktidir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-11-12-15-16-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-29-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 19-20-21(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili İkizler haftanın ilk girişindeki enerjiler, çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda bir hayli tutkulu olduğumuzu gösteriyor. Bizi destekleyecek, yüreklendirecek ilişkilere ihtiyacımız var. Maddi ve manevi anlamda ihtiyaçlarımıza uygun hareket edeceğiz. Eğer, umduğumuz yeni gelişmeler, değişimler gündeme gelmezse olumsuz düşünebilir, rahatsız olabiliriz. Özel veya iş ilişkimizde kazanma, elde etme tutkumuz bir hayli yükselecektir. Eğer işimize geliyorsa, gerçekten bize faydası dokunacaksa zorlukların üstüne gitmek isteyeceğiz. Bir getirisi yoksa kimseye eğilmek, anlayışlı olmak, toleranslı davranmak niyetimiz yok. Evimiz ve kişisel ihtiyaçlarımızı ekonomik şekilde halletmekte yarar var. açılmamalıyız.

8-14 Şubat arası:

8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, gelişim, ilerleme, yeniliklerde bulunma, bir durumu olur-olmazlarıyla karşılaştırma, değişimler, sürprizler, eğitim veya ticari girişimler, kanun ve yasalar, özgürlük ve inanç gibi önemli alanlarda etkilidir. Hevesle yolumuzu çizmek, deneyimler yaşamak, gelişmek isteriz. Tabii ki Yeniayın görünümleri incelenmeden, karar vermek yanlıştır. Çünkü bu görünümler, Yeniaydan yararlanma gücümüzün, işaretçisi veya ikaz edicisidir. İlk görünüm Merkür-Kuzeydüğüm arasında gerçekleşecek. Fikirlerinizi ailevi veya finansal konularda dile getirerek başkaları üzerinde etkili olmaya çalışabilirsiniz. Eğer bir şeyler ters gidiyorsa veya inandığınız yolda ilerlemek istiyorsanız bu yöntem işinize yarayabilir. Bir de şunu eklemek isterim ki, ev alımı, satışı veya ailenizi ilgilendiren kararlarınız bir daha düşününüz. Hesabınızı iyi yapınız. Ay-Uranüs olumlu görünümü, yeni dostların, yeni bir çevreye girme arzumuzun işaretçisidir. Bu yönde gelişmeler sevindiricidir. Son görünüm, Ay-Mars arasında oluşacak. Bu Yeniay, hiçbir şeyi aceleye getirmemenizi, gerçekçi bir şekilde analiz ettiğinizde çok daha olumlu sonuçlar elde edebileceğinizi söylüyor.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu geçişi, hem bilgimizi ifade etme, hem yenilikleri yerinde inceleme, hayatın anlamını ve hedefimizi gözden geçirerek aktif şekilde iletişimde bulunmamızı sağlayıcıdır. Sürpriz tanışmaları da işaret eder. Açık ve geniş bakış açımız, bilgimiz, konuşmamız, yazılarımız, öğreticiliğimiz insanlar üzerinde etkili olmamızda yardımcıdır. Merkür-Kova burcu geçişi, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda bilgimizi ölçmemizi, daha başarılı olmak için yenilikçi düşünmemizi, entelektüel yanlarımızı öne sürmemizi sağlıyor. İşlerimizi hızlı bir şekilde bitirmemizde de yardımcıdır. Teknolojik gelişmeler, sergiler, insanlarla kaynaşma, elimizdeki ürünü ticari anlamda tanıtma, mesleğimizle ilgili kendimizi geliştirme veya başkalarına yardımcı olma yönünde kıymetlidir.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs döneminde genel olarak, farklı görüşten insanlarla kültürel paylaşımlarda bulunabilir, uzmanlık alanınızla ilgili çalışmalara, faaliyetlere katılabilir, sergilere, aktivitelere katılabilirsiniz. Özgür yaklaşımlarınız, farklı görüşleriniz, insanlarla aranızda hoş bağlantılar kurulmasını sağlayıcıdır. Yurtiçi ve yurtdışı gezileri sizin için geliştirici olabilir. Hatta bu geziler sırasında yeni biriyle tanışmanız mümkündür. İlginç insanlarla tanışabilirsiniz. Bu kişilerle kuvvetli dostluklar kurabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularda size destek verecek, sizinle el birliğinde bulunacak insanlardan yardım görebilirsiniz. Beğendiğiniz, ilginizi çeken konularda hobilerinizi geliştirebilirsiniz.

19 Şubat -20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş süresince, iş hayatımızı ilgilendiren konularda yaşanabilecek zorluklar, engellerle baş edebilmek için disiplinli çalışmamızda yarar var. Balık burcu geçişlerinde genel olarak belli bir dağınıklık, hayale kapılma, bazen aşırı derecede fedakarlıkta bulunma, kendimizi kurban durumuna düşürme gibi haller oluşabilir. Ne istediğimizi bilmiyorsak, hedefimiz belli değilse kolayca yoldan çıkabiliriz. Bazen fazla etki altında kalabiliriz. Kimi zaman da, verdiğimiz sözleri tutamayabiliriz. Biz aklı başında olmak durumundayız. Güneş-Balık burcu geçişlerinde izlenimde bulunmak, piyasanın durumu gözlemlemek, işlerimizi ona göre ayarlamakta yarar var. Becerilerimizi, yeteneklerimizi hafife almamak lazım. Duygularımızın ayarını iyi yapmak gerekiyor.

22-28 Şubat arası:

22 Şubat saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 8 Şubat tarihinde mantıklı ve idealist bir bakış açısıyla finansal durum ve ilişkilerimizi gözden geçirmiştik. Ayrıca yürürlüğe koymak istediğimiz yenilikler vardı. Bugüne gelindiğinde, duruma bir bakacağız. O tarihten bu yana ne gibi gelişmeler yaşandı, hazır mıyız değil miyiz göreceğiz. Güne Ay-Boşluk etkisinde adım atıyoruz. Biraz enerjimiz düşük olabilir. İşlerimizi yoluna koymakta zorlanabiliriz veya istediğimiz gibi olmadığında geriliriz. Boşluk etkisinin ardından saat 20:20 de gerçekleşecek Dolunay, ailemizle ilgili meseleler üzerinde ve evimiz içinde eleştirel yaklaşımlara veya bir şeyleri beğenmediğimiz için huzursuz olmamıza nedendir. Aslında düzeltilmesi, derlenmesi toparlanması gerekenler bizi yoruyordur. Bunlar gözümüze fazlasıyla çarptığı için memnun olmayız. Oysaki gerçekleri tarafsız bir bakış açısıyla ele alabilsek, kendimize ve hayata karşı bu kadar yüklenmesek ne iyi olur.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-16-20-21-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 25-26 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-5(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başındaki görünüm, iş konularında hayalci davranmamak, ilişkimizi, iş ortaklığımızı ilgilendiren konularda da abartıya kaçmamak gerektiğini hatırlatıyor. Ben bilirim demek yerine, hangi seçenek benim için daha doğru olur demekte yarar var.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında, Balık burcunda ilerleyecek Merkür, aile hayatınız başta olmak üzere özellikle mesleki konularda karar vermeden önce mutlaka iyi düşününüz. Zihin kolayca dağılabilir. İşlerinizi yaparken dikkatli olmayı ihmal etmeyiniz. Sanatla alakalı bir mesleğiniz varsa, bu dönemde yaratıcı çalışmalarda bulunabilirsiniz. Bu süreçte önemli olan, işimize gücümüze önem vermek, sorumluluklarımızın farkında olmaktır. Ne, fazla verici davranıp kendimize haksızlık edelim ne de kaderimize küsüp geriye çekilelim.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars genel olarak ilişkinizin, cinsel bir boyut kazanması anlamına gelir. Çünkü Mars astrolojik olarak arzu ve tutkuların işaretçisidir. Yay burcu seyrinde ise, sevgi ve cinsellik gayet özel, hatta oldukça değerlidir. Partneriniz gayet sıra dışı ve keşifçi özelliklere sahip bir erkek veya özgürlüğünden taviz vermeyen tarzda hareket eden bir kadın olabilir. Yalnız bu onun sadece maceracı biri olduğunu göstermez. Özgür düşünceli olabilir fakat sevginin kutsallığının gayet iyi farkındadır. İlk bakışta veya birkaç kez çıkmakla hemen tanıdım sanmayın. Biraz zaman geçsin. Mars Yay burcunda yolculukları gündeme getirebilir. Amaçlarınızı veya fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmak için kimi zaman şehir içi kimi zaman yurt dışı seyahatlere çıkabilirsiniz. İsteklerinizi çoğu zaman abartılı bir biçimde gösterebilirsiniz. Yeni tanışmalar açısından etkili bu dönemde, bir arada olmanın getirdiği tat çıkarılır, evliler çocuk sahibi olma konusunda iyice düşünmelidirler.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili İkizler, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. İş hayatımız, toplum içindeki konumumuz, sorumluluklarımız odak noktamızda yer alıyor. Mevcut duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Zorluklar varsa da, bunların bizi pes ettirmesine izin vermeyeceğiz. Amacımız, ideallerimizi gerçekleştirmek olmalı. Emek vereceğiz, dağılmayacağız. Hangi alanda ilerlemek istiyorsak, o yola baş koyup, becerilerimizi geliştireceğiz. Tutulmanın görünümlerini incelediğimizde gelişmeleri daha net şekilde görebiliriz. Ay-Pluto görünümü, bu Tutulmanın iş ve finansal konularda daha derinlikli düşünmenin önemini vurguluyor. Özellikle ortaklık veya evlilikle ilgili finansal paylaşımlar, ödemelerle ilgili meseleler bir hayli önemli. Ay-Jüpiter karşıtlığı, iş durumunuzun ailenizi veya ailevi konuların işimizi etkileme durumunu vurguluyor. Ay-Kuzey düğüm görünümü, ailevi ve yerleşim yerinizle alakalı konuların, titizlikle ve geleceğe dönük bir şekilde gözden geçirilmesini gerektiriyor. Ay-Mars görünümü, bu Tutulmanın ilişki konularında, hedefinize uygun gelişmeler, yenilikler olacağını işaret ediyor. Sorunları geride bırakabilirsiniz. Bekar İkizlerin karşısına yeni biri çıkabilir. Evlilik kararı alınabilir. İş konularında dikkatli olacağız ancak ilişkilerde gelişmeler canlandırıcı, rahatlatıcı gözüküyor.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir. İş ilişkilerinde ılımlı davranmamız, empatide bulunmamız gerekebilir. Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur. Problemlerimizden uzaklaşmak, biraz olsun rahatlamak, güzelliklere kavuşmak arzumuz yoğun olsa da, gerçeklerden kaçmamak, bilinçli bir şekilde durumumuzu gözden geçirmemizde fayda görüyorum. İyi niyetimizin başkaları tarafından kullanılmaması için dikkatli olmayı, doğru seçimlerde bulunmak için incelemeyi de ihmal etmememiz lazımdır. Bu süreç genel olarak sanatsal becerililiğe sahip kişiler için verimli geçer. Ürünlerinizi sergileme, kendinizi gösterme fırsatı yakalarsınız. Renkler, kokular, çirkinliği örten güzelleştirmeler, dekorasyon, resmetme, yardımlaşma gibi olgular dönemin etkileri arasında yer alır. Eğer iş sorununuz varsa veya patronunuzla problemler yaşıyorsanız bu süreçte durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele almayı unutmayınız.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, aile yaşamımızın gerekleri, ortak paylaşım içinde olduğumuz kişilere karşı sorumluluklarımız, geleceğimizin sağlam inşa edilmesi gibi önemli hususları şöyle derinlikli olarak gözden geçirerek, yapılması gerekenleri tespit ederiz. Jüpiter gerilediği için zaten artık düzensizliğe pek tahammülümüz yoktur. Yalnız yaşıyorsak buna artık pek katlanmayız. Bir yuva kurmak, hayatı birlikte kotarabileceğimiz bir insan ararız. Evimizde huzursuzluk varsa, bunları el birliğiyle ortadan kaldıracak çözüm yolları ararız. Hepimizin yararına olacak şekilde bir mülk satın alabiliriz veya mal, mülk taksiminde bulunmayı düşünürüz. Eğer başkalarının bizim üstümüzde hakkı varsa, bunları sahiplerine ulaştırırız. Bizim hakkımız varsa bunun elde edilmesi için görüşmelerde bulunuruz. Bu hem aile hem kişisel ilişkilerde dönüşüm, yararlı hale getirme ve ahlaken doğru olanın yapılması vaktidir. Mali yönden ilişkilerimizi gözden geçirme vaktidir. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi için üzerimize düşeni yaparız.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, yeni hedefler belirleyeceğiniz zamandır. Koç burcu zamanları tabiatın uyanışı ve hayatın canlanması demektir. Bu enerji altında İkizler aktif gücünü açığa çıkararak mücadeleci kimliğini ön plana alarak hırsla başarıya odaklanabilir. Böylece hem moraliniz hem de fiziksel gücünüz yerine gelmeye başlar. Bu süreçte, yeni bir adım atma yönünde güven duygunuz tamdır. Ancak şartlara da bakmakta yarar görüyorum. Düşüncelerinizi öne sürerken, başkalarının farklı düşünebileceğini de göz önüne alınız. İlişki ve çocuk sahibi olma gibi konularda ise aceleci davranmayınız. İyice bir düşününüz.

21-31 Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili İkizler, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, gönlünüzü hoş edene, aşkta paylaşmayı bilene, uyumsuz olandan uzak durmaya işarettir. Siz artık seçimlerinizi yaparken, neyi isteyip istemediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Geçirdiğiniz tecrübeler sonucu bir ilişkinin kısa mı yoksa uzun süreli mi olduğunu anlamanızı sağladı. Bu Tutulma sizin aşkta yorulmak, zorlanmak değil, karşınızdaki kişiden beklentiniz olduğunu işaret ediyor. Kimi İkizler bu Tutulmada beraberliğini evliliğe dönüştürebilir, bazılarınız bir evlat sahibi olmayı düşünebilir veya ilk kez anneliği-babalığı tadarsınız. Tutulma, isteklerinizi elde etmek, sosyal ilişkilerde kendinizi merkezde görmek, hedefinize varmak yönünde de etkilidir. Grup liderliği, aktif sosyal yaşam ve yeni insanlarla tanışmak yönünde epeyce cesursunuz. Tutulmanın görünümleri tabii ki çok kıymetlidir. Jüpiter-Satürn arasındaki açı, gerek aile yaşamı ve gerekse ilişkinizi ilgilendiren konularda sizi daha ciddi düşünmeye çağırıyor. Engelleri, zorlukları, problemleri aşabilmenin yolu, sizin bu konularda sorumluluk almanız içindir. Eğer beraberliğinizde sorunlar varsa, daha fazla uğraşmak istemezsiniz. Nicedir birlikteyseniz, şimdi bu beraberliği ciddiyete dönüştürmek isteyebilirsiniz. Ancak şunu unutmayalım ki, bu Tutulma sizin için hem olumlu hem de dikkate değer düzenlemelerin yapılmasında etkilidir. Ay-Merkür karşıtlığı yeni bir kararın işaretçisi olup, görüşmelerin ve tanışmaların, sosyalleşmenin göstergesidir. Ay-Mars görünümü, ilişkide her iki kişi de birbiriyle uyum içinde özgürce kararlarını verirler. Güneş-Merkür kavuşumu, görüşmeler, iletişim yoğunluğu, yeni karar, yeni tanışma ve isteklerinizi elde etmede size kuvvet verir.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu olacaktır.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte özel ilişki veya iş ortaklıklarımızla ilgili konularda duruma bir bakacağız. Nasıl bir ilişki yaşıyoruz ve bu ilişkide kendimizi nasıl hissediyoruz? Karşımızdaki kişinin bize bakış açısı, bizi nasıl gördüğünü de sorgulamak, anlamak lazım. Sadece kendimizden yana düşünemeyiz. Eğer bu hayatı birlikte geçiriyorsak veya geçireceksek, sorumlulukların eşit şekilde paylaşılması gerekir. Diyelim ki yalnızız ve evlenmeyi düşünüyoruz. Bu durumda şöyle bir dönüp kendimize sorular soracağız. Ben nasıl bir ilişkide mutlu olurum ve nasıl bir insanla hayatımı sürdürebilirim. Benim evlilikten, ilişkimden beklentilerim nedir? Bunları tespit edeceğiz. Eğer ilişkimizde sorunlar yaşıyorsak, bunların nedenleri üzerinde duracağız. Bunu yaparken gerçekçi olacağız. Kendimize yüklenmek, kompleksli tavırlar içine girmek, geri çekilmek doğru değil. Bilakis şu sorunlar, şu veya bu nedenle yaşanıyor, bunları birlikte çözebilir miyiz, benim veya onun üstüne düşen sorumluluk nedir? Diyerek faydalı bir sorgulamada bulunacağız. Özümüze uymayan tavır ve davranışlar yerine, dürüst, açık ve yalın bir şekilde hem kendi hayat felsefemizi hem de birlikte olduğumuz iş veya eş ortağımızın beklentilerini gözden geçireceğiz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-10-14-15-19-23-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-21-22-29 Aşkta En Şanslı Günler : 23-24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Dostluklar, gruplarla temasımız, kazancımız, ideallerimiz, ortak bir hedef, plan veya projenin yürürlüğe konması veya bu yöndeki çalışmalar, cesaretimiz, girişimciliğimiz tümüyle etkin olmaya başlıyor. Bu geçişi yöneten Mars, gölgeli günleriyle birlikte 10 Nisan tarihinden itibaren gerileyecek. Doğal olarak yeni bir tanışma, bir ortaklık veya herhangi bir planlama söz konusu olduğunda tabii ki durumu sadece kendi açımızdan değil, başkalarını da gözlemleyerek ele almak gerekecek. Venüs-Koç burcunda astrolojik olarak pek güçlü değildir. İnsanın ilişkilerinde sadece kendi arzu ve isteklerini merkez almasına neden olur. Bu yüzden de birileri sizi fazla bencil olarak tanımlayabilir. Gelir geçer planlar yapılabilir, tutarlı veya sabırlı davranılmayabilir. Bunlara önem vermenizde yarar var. Merkür 6 Nisan tarihinde Boğa burcunda seyrine başladığında, şöyle geri planda bütün bu konuları gözden geçirmenizde yarar var.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 21 Nisan itibariyle gerileme dönemine girecek. O tarihe kadar sizler, bugünlerde yürürlüğe koymak istediğiniz işleriniz tamamsa uygulayabilirsiniz. Henüz hazır değilse ister şimdi isterseniz ay sonuna doğru bir daha gözden geçirmelerde bulunursunuz. Parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. Burada önemli olan gerileme etkisi başlayana dek, sizin ortaya koymak istediğiniz ne varsa bunları ele alarak, hazırlıklarınızı tamamlamaktır. Huzur arzusu, özellikle zihninizi dinlendirmek ihtiyacı düz veya geri hareket döneminde zaten etkili olacaktır.

Sevgili İkizler, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda Yeniay doğacak. Önünüzdeki iki haftalık süreçte hedefiniz olan işleri gerçekleştirmek için güç kazanmış oluyorsunuz. Ayrıca dostlarınız, özel hayatınızla ilgili konularda cesaretiniz ve kararlılığınız yükseliyor. Benim isteklerim bunlar, bunları elde etmek istiyorum, yolumda emin adımlarla ilerlemekten yanayım diyebilirsiniz. Yeniayın görünümleri bu iki haftalık sürecin ne gibi gelişmelere işaret olduğunu bize gösterebilir. Ay-Satürn görünümü, ilişkilerinizde duygularınızı belli bir kontrol altına almanızı sağlar. Bu sayede bilinçli şekilde hareket edebilir, doğru bir karar verebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayanlar, sizin için de iki haftalık süreç önemli. Birbirinizin hayata bakışını, yaşam felsefesini, düşüncelerini, ilişkide merkez aldığı noktaları sormaya, anlamaya, onu tanımaya çalışırsınız. Bunlar gayet faydalıdır. Ay-Pluto görünümü bu Yeniayda zaman zaman kendi egemenliğinizi, gücünüzü kabul ettirmekten yana olduğunuzu görüyoruz. Ancak bunun ayarını bilelim ki, ilişki ve finansal konularda düşünmeden karar vermemiş olalım. Ay-Uranüs kavuşumu size önünüzdeki iki haftalık süreçte yepyeni yollar, fırsatlar getirebilir. Tamamlanmış projeler yürürlüğe konabilir. Yeni bir proje ilginizi çekebilir. Yeni arkadaşlar, yenilikler, yeni ve farklı yöntemler size heyecan katabilir.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte, ilişki, sosyal yaşam, çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili konular üzerinde hem bugün hem de geçmişteki planlarınızı tekrar bir ölçüp tartmanızda yarar var. Belki istediğimiz gibi hareket etmekte, gelişme kaydetmekte, bu konularda ilerlemekte zorlanabiliriz. Bir şeyleri değiştirmek, yenileştirmek, hızlı ve aktif şekilde hale yola koymak kolay olmayacak. Çünkü tüm enerjimiz içe yönelik olduğu için, bir ilişkinin analizini yaparken, zaman zaman öfkeleneceğiz veya kendimizden şüphe edeceğiz. Bitirmek istediğimiz halde geri dönmeye, başlamak istediğimiz halde beklemeye, gereksiz meseleleri içsel anlamda büyütmeye açık olabileceğiz. Bunları biliyorsak, önce sağlıklı olanı tespit etmek durumundayız. Bazen detayları umursamayıp, sürekli bütüne bakmak iyidir tabii ki. Ancak bazen de detaylar öylesine önemlidir ki, pürüzlerin, problemlerin hangi nedenle, hangi meselelerden kaynaklandığının farkına varır. O zaman gelin, hem sağlığınızı hem ilişkinizi hem de hedeflerinizi bir daha gözden geçirin. 10 Nisan itibariyle bunlara dikkat edelim ve sağlam olanla olmayanı ayırt edelim.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreç bize hayatta sağlamlık, güvenilirlik, huzur, sağlık gibi konuların ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatan bir uyarı gibidir. İçimizde bir yerlerde köklenmiş ancak işlerliği olmayan ne varsa onları geride bırakıp, bizi canlandıracak, sağlıklı hale getirecek olana yönelme arzusu bu geçişte etkilidir. Venüs de 30 Nisan tarihinde bu alanda etkili olacağı için, insan bedenini, ruhunu dinlendirerek, gereksiz kaygı ve endişelerden arındırmaya çalışır. Evet geleceğin garantisi için para, mal, mülk önemlidir. Fakat insanın ağız tadı ve huzuru her şeyden daha kıymetlidir. işte bunlar için bu geçiş yararlı bir sakinleştiricidir. Aynı şekilde Merkür geri hareketini de hesaba katarsak ay sonuna doğru iç gözlemin bir hayli yoğunlaşacağını söyleyebilirim. Ben doğru kararların verilmesinde, güvenli olanla olmayanın ayırt edilmesinde bütün bunları olumlu buluyorum.

Sevgili İkizler, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, duyarlı olduğumuz konuları, ihtiyaçlarımızı hem çalışma hayatı hem de sağlık yönünde önemsediğimiz bir zaman. Belki biraz tepkiliyiz veya kimseye anlayış gösterecek, destek verecek durumumuz yok. İş hayatının yoğunluğu veya istediğimiz şartlarda yaşamıyor oluşumuz bizim canımızı sıkabilir. İçimizde huzur, güvence, kendimizi garantide hissetme arzumuz yoğundur. Fakat bunların karşılanmadığını, insanların sadece kendi çıkarlarını düşündüğünü görürüz. Sağlıklı yaşamın ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anlarız. Stres bize iyi gelmez. Bir de hatırlatayım. 17 Nisan-30 Haziran arasında Mars geri harekette olacak. Özellikle rakipleriniz, iş ortaklarınız, eşiniz, sevgilinizle aranızdaki meseleleri bir daha gözden geçirmek durumundasınız. Çünkü verilen yeni bir kararın uygulanması kolay olmadığı gibi, tekrarlanma ihtimali nedeniyle kafanızın karışması da mümkündür. Sözgelimi eski sevgilinin geri dönüşü, eşinizle aranızdaki bir sorunla ilgili tekrar konuşulması, verilmiş bir kararın yenilenmesi veya üzerinde düşünülmesi mümkündür. Esasen bu Dolunayda inatçı tepkiler, kıskançlık, kararsızlık ve dağınıklık bir hayli etkili gözüküyor.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreçte zihninizi dinlendirici aktivitelere yönelebilirsiniz. Aslında bu, birçok meseleyi ölçüp tartmanızda gerileme dönemi gayet olumludur. İkizler öyle işlek bir zekaya sahiptir ki, bazen insanız yoruluruz, sakin sakin düşünmek isteriz. Bu açıdan bakıldığında ben faydalı buluyorum. Bir konuya odaklanmak, bir mesele üzerinde dikkatli şekilde düşünmek, hesap kitap yapmak, sırlarımızı korumak, ne yapmak istiyorsak, neyi planlıyorsak bunlara tekrar bir bakmak yerinde olur.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizde ve hayatın genelinde huzur, emniyet, güven, istikrar, sağlık gibi konuların etkili olacağını söyleyebilirim. Bu alanda Merkür geriliyor, Güneş etkili olmayı sürdürüyor ve şimdi Venüs bize, adım adım ilerlemenin, hızlı gidip dağılmaktan daha etkin olacağını vurguluyor. Uzun vadeli olana yönelmeyi, sağlıklı ve köklü olanı tercih etmeyi, gelir geçer işler, ilişkiler yerine, kalıcı olanı istemeyi işaret ediyor. Geri planda kendimize fiziksel ve ruhsal anlamda çeki düzen vermek için iyi bir fırsat. Bilirim sizler pek yerinizde durmazsınız. Oradan oraya merakla koşturur, bilmek, öğrenmek istersiniz. Hareketliliği seversiniz. Ancak şimdi geri planda o bildiklerinizi, tecrübelerinizi hangi alan ve konularda odaklayacağınızı deneyimliyorsunuz. Bu gayet faydalı. Biraz yavaşlamaktan sorun çıkmaz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-15-16-20-21-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-17-18-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 20-21 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13

Yeniay : 10-11-12(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26-27(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili İkizler, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, sevilmeye, ilgi görmeye, güvenmeye, kendimizi iyi hissetmeye olan ihtiyacımızı vurguluyor. Yalnızlık veya ilişki sorunlarını kendi içimizde gözden geçireceğiz. Yöneticiniz Merkür, şu sıralarda gerilediği için, geçmişi daha fazla düşünebiliriz. Daha fazla hassas olabiliriz. Güven ve sadakati önemseriz. Yeniayın görünümleri, bize yoldaşlık edebilir. Böylece durumu netleştiririz. Ay-Venüs görünümü, sevdiğimizden veya başkalarından özel ilgi görme arzumuzdur. Gözlerden uzakta yaşarız ilişkimizi veya düşündüklerimizi. Merkür gerilediği için, henüz yeni ayrılmışsak, onu daha fazla düşünürüz. Yalnızsak veya bir araya gelmemiz mümkün değilse, kendimizi garip hissederiz. Elimiz telefona gider, ancak aramayız. Özleriz, aranılmak isteriz. Ne yapmalıyım diye düşünürüz. Bazı sorunlarımızı içimize atarız. Ay-Neptün görünümü, iş veya özel sorunlarımızın üstümüzdeki hassasiyetini yükseltir. Güzel bir şeyler duymaya, problemsiz yaşamaya özlem duyarız. İyi niyetimizin kadir ve kıymeti bilinsin isteriz. Rüyalarımız bir hayli geçmişe dönüktür. Pişman olmamak için, bir daha düşünmekte fayda vardır. Ay-Jüpiter görünümü, mutlu bir aile yaşantısı, güçlü olmak, huzurlu bir hayat, seçkinlik, kalite olgularının bizim için ne kadar önemli olduğunu işaret eder. Her şeyin düzgün, verimli, sağlıklı olmasını isteriz. Bedensel ve duygusal anlamda iç huzurumuzu hiçbir şeye değişmeyiz. Ay-Pluto görünümü, bir yanımızın sevilmek, sevmek diğer yanımızın güven ihtiyacını vurgular. Merkür geri hareketi de zaten, bu olgular çerçevesinde durumu gözden geçirmenin faydalı olacağını işaret eder.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, evimiz, ailemiz, oturduğumuz şehir, ülke, köklerimiz, büyüklerimizle alakalı konularda düzenimizi yeniden kurmak, işlerlik kazandırmak yönünde önem taşıyor. Jüpiter bu burçta ilerlerken her şey analiz edilir, gözden geçirilir, öyle kafamıza estiği gibi olmaz. Amacımız önemlidir. Gördüğümüz aksaklıkları sineye gömmeyiz. Ne yapıp edip, bunları düzene kavuşturmak için gönüllü oluruz. Ayak bastığımız her yer titiz bir şekilde kontrolden geçirilir. Genelde bu dönemde ev alırken öylesine inceleriz ki, bazen bu yüzden fırsatları kaçırabiliriz. Ancak yaptığımız bu titiz araştırmalar belli dozda olursa hakikaten sağlam, temiz bir ortamda yaşamaya başlarız. Ev içi onarım, bakım, tamiratların bir hayli etkili olduğu bir süreç var önümüzde. Ailemiz, bu dönemde bizim en kıymetli hazinemizdir. Üzerlerine titreriz. Büyüklerimizle ilgileniriz. Hatta bir arada yaşamak, onlara yardımcı olmak isteriz. Ailemizin sağlığıyla yakından ilgileniriz. Bu dönem ofis işleri ve yetenekli olduğunuz bir alanda ustalık geliştirmeniz yönündeki sıkı çalışmanın işaretçisidir veya siz ustalığınızı bir yer açarak göstermek isteyebilirsiniz. Bir başka şehre yerleşebilirsiniz. Emekli olabilir, dinlenmeye, sağlığınıza önem vermeye çalışırsınız.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında burcunuzda seyredecek Güneş, ay sonuna kadar etkili Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle yaptığımız işlerde istikrarımızın çok önemli olduğu bir dönemden geçiyoruz. Vereceğiniz kararlar ve planlamaların, kontrollerin meyvelerini ay sonuna doğru netleştireceğiz. O tarihe kadar, yeni bir projeyi yürürlüğe koyma, yolculuk, haberleşme, kişisel anlamdaki ilişkilerimizi mutlaka gözden geçirmeliyiz. Problemli durumlar varsa veya arzu etmediğiniz bir takım gelişmeler nedeniyle canınız sıkkınsa bu gözlem işimize yarayacaktır.

Sevgili İkizler, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, partneriniz ve iş ortağınız veya diğer insanlarla olan ilişkiniz hakkında bir karar dönemi olarak gayet önemlidir. Bu ilişkide yaşananlar gözden geçirilerek bir saptamada bulunulur. Yeni bir ilişkiye iki hafta önce adım atmış çiftler bugün birbirleri hakkında ne düşündüklerini ifade ederler. Ancak bu kesin sonuç olmayabilir. Üzerinde tekrar düşünülmelidir. Devam veya nokta koysanız dahi, geçerliliği olmayabilir. Bekleyeceğiz. Sorunsuz ilerleyen anlaşan çiftler için bu Dolunayda bazı ufak tefek problemler çıkabilir. Bunlar konuşularak halledilecek şeylerdir. Daha önce ayrılmış sevgiliniz geri dönebilir veya sizin fikriniz de değişebilir. Şimdi bir de görünümleri dikkate alarak duruma bakalım. Ay-Mars kavuşumu, çiftler arasında bazı meselelerin gereğinden fazla büyütülmesine yol açabilir. Partnerin iş, eğitim veya farklı bir konudaki kararı size pek uymayabilir. Bu daha önce de konuşulmuş ancak pek önemsenmemiş bir meseledir. Şimdi aynı konuyu partner gündeme getirebilir. Mars geri harekette olduğu için, bugün gelinen noktanın çok fazla üzerinde durulması, tartışılması gereksizdir. Çünkü bu mesele Ağustos ayında ancak netleşir. Güneş-Mars karşıtlığı, birbirinizle görüş ve hedeflerinizin uyuşmamasıdır. Size göre mantıklı bir çözüm değildir. Bu mesele, Mars geri hareketi nedeniyle biraz önce belirttiğim gibi henüz aydınlanmamış olabilir. Görüş alışverişinde bulunmak, resmin bütünü görmekte faydalıdır. İş ortaklıklarında, yeni başlayan ilişkilerde veya daha önce ayrılmış iseniz, tekrar bir araya gelme durumunda lütfen düşününüz. Aceleye gerek yok. Merkür bugün düz seyre geçiyor. Ancak bir haftalık gölgeli günlerinde, ilişki ve diğer meselelerde güven, istikrar, huzur, maddi-manevi gözden geçirmelerde bulunulmalıdır. Ay-Neptün görünümü, ilişki ve iş hayatınızla ilgili konularda henüz durum netleşmeden bir karar vermenin zor olduğunu gösteriyor. Gelişmelere, bugünkü duruma gerçekçi bir şekilde bakmak lazım. Önyargılı düşünmeyelim.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. Burada önemli olan huzur arzusu, özellikle zihninizi dinlendirmek ihtiyacı bu geçişte önem taşıyor. Çoğunlukla uygulanabilir, pratik olan işleri tercih edersiniz. Fiziksel ve zihinsel anlamda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan her türlü konuya özel önem vererek zamanınızı geçirirsiniz. Bu geçişi yöneten Venüs, 24 Mayıs itibariyle burcunuzda ilerlediğinde, isteklerinizi elde edebileceğiniz kişilerle bağlantıya geçebilirsiniz. Yarar sağlayabilir, başkalarını etkileyebilirsiniz.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında Venüs burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu sizler için tabii ki bir çok açıdan olumlu, aktif edici bir süreçtir. İlişkilerinizde iletişim bir hayli yoğunlaşır. İnsanlarla bağlantılarda bulunmak, aşk hayatınızda hareketlilik, iki yönlü düşünmek, çabuk kararlar vermek gibi, yenilikler yapmak mümkündür. Bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak. Daha dikkatli ve sağlam bir şekilde ilişkilerinizi gözden geçiriniz. Gelir geçer, temeli sağlam olmayan, güven uyandırmayan hiçbir olguya önem vermeyin. Maddi ve manevi anlamda da her durumu gözden geçirerek sağlam adımlar atmaya, ilişkilerde bulunun.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, gerek aile yaşamı ve gerekse ilişkinizi ilgilendiren konularda sizi daha ciddi düşünmeye çağırıyor. Engelleri, zorlukları, problemleri aşabilmenin yolu, sizin bu konularda sorumluluk almanız içindir. Eğer beraberliğinizde sorunlar varsa, daha fazla uğraşmak istemezsiniz. Nicedir birlikteyseniz, şimdi bu beraberliği ciddiyete dönüştürmek isteyebilirsiniz. Ancak her noktayı lütfen dikkatle gözden geçiriniz.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Sağlığımıza önem vereceğiz. Durum ve şartlara göre gerektiğinde esnek düşünmeye çalışacağız. Bu sizi gerginlikten korur. Saplantılı şekilde kararlar vermemek gerekir. Güvendiğiniz insanlarla konuşun. Yoga ve meditasyon bedeninizin gevşemesini sağlar. Bunu denemenizi tavsiye ediyorum. İşleriniz planladığınız gibi gitmediğinde canınızı sıkmayın. Çünkü bu süreç, yeniden her şeye bakmak, tekrar incelemek için gayet olumludur. Neler pürüz çıkarıyor veya gereksiz yere zaman alıyor. Bunları ayıklamak, tespit etmek için gerileme zamanları olumludur. Kendi kendinizi yiyip bitirmeyin. Sağlık kontrollerinizi yaptırınız. Geçtiğimiz Şubat ayından bu yana sizi rahatsız eden şikayetlerinizi doktora gösteriniz. İş ortamındaki koşullar, sendikal haklarınız, sağlık hizmetleri, ücret durumunuzla ilgili konuları gözden geçiriniz. İş kazaları genelde dikkatsizlik veya yorgunluk nedeniyle olabilir. Her ne olursa olsun güvenliğinizi önemseyiniz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-17-18-27-28-31 Zayıf Enerjili Günler : 2-14-15-22-23-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 17-18 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23-24(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili İkizler, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, kişisel girişim, iş görüşmeleri, bağlantılar, aile yaşamınız, özel ilişkiniz ve hedeflerinizle alakalı konularda canlanma, yenilenme, temasa geçme, kendinizi ifade etme yönünde teşvik edicidir. Hevesli ve bir hayli heyecan vericidir. Ancak burada dikkat edilecek nokta, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede en önemli nokta, tecrübeleriniz, yeteneklerinizden emin olmanızdır. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, belli kriterleriniz bulunmakta. Bunlara uygun olmayan bir şeyi kabul etmekte zorlanabilirsiniz. Ben derim ki, bu kriterlerin dış dünyada karşılık bulması, kabul edilmesi mümkün mü? Buna bakmalısınız. Gerekiyorsa biraz daha düşününüz. Eğer tam olarak kendinizden ve yapmayı düşündüğünüzden eminseniz, hakikaten istekleriniz makul ve mantıklı ise tabii ki adım atabilirsiniz. Fazla hayalci veya tersine pek cesur değilseniz yanlış bir karar verebilirsiniz. Hangi konuda olursa olsun bu Yeniayda önemli olan, insanın kararlılığı ve kendine güveninin tam olması gerektiğidir. Böylece adım attığınız mesele üzerinde yanılmamış, kendinizi fazla yüksekte veya tam tersine güvensiz hissetmezsiniz. Özellikle çalışma hayatınız, sağlığınız, iş verimliliğiniz, aileniz ve ilişkinizle ilgili konularda mutlaka bilinçli şekilde tekrar düşününüz.

6-12 Haziran arası:

Sevgili İkizler hafta başında, burcunuzda kavuşum yapacak Güneş-Venüs, kafanızın içindeki soru işaretlerini gidericidir. Özellikle kişisel anlamdaki kararların gerçekçi bir temele dayalı olması yararlıdır. Çok önemli bir gelişme veya durumla karşılaştığınızda sadece kendi bakış açınıza göre değil, olasılıkları da göz önüne alarak ve şartlara göre hareket etmenizde yarar var. Bu yeni bir ilişki ise, karşımızdaki kişiyi iyice tanıyalım. Size ait bir gizli durum, sır veya mesele varsa bu konuda aceleyle karar vermeyelim. Biraz işin içine duyguları katmak insanı rahatlatabilir Ailevi konularda anlaşmazlıkları gidermek için eleştirel yaklaşımlardan uzak durmakta yarar var. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, sürekli bir şeyleri değiştirmek yönelik bir baskı yaratabilir. Siz bunu ruhsal anlamda bir tehdit gibi görürsünüz. Sanki her şey üzerinize geliyormuş gibi. Oysaki kaybetme korkusu, şüphesi, sürekli bir şeyleri kafanıza takma halinden vazgeçmelisiniz. Bazen yaşananları unutmak insanın yeni bir sayfa açmasını sağlar. Kendinize bu kadar yüklenmemelisiniz.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında, burcunuz üzerinde düz seyirle ilerleyecek Merkür, tabii ki aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. Girişimlerde bulunuruz, etrafımızdaki dünya ile karşılıklı bağlantılar sayesinde merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi oluruz. Fikirlerimizi ve yeteneklerimizi öne süreceğimiz aktivitelere yöneliriz. Bu dönemde karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. İyice bir gözden geçirip ve ona göre kararımızı verirsek hakikaten olumlu değerlendirebiliriz. İnsanları rahatlıkla etkileme gücünüz var. İkna yeteneğiniz yüksek olduğu için işlerinizi başarılı bir şekilde organize edebilirsiniz. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, maddi-manevi anlamdaki hassasiyetin yükselişidir. Güvence, geleceğinizi garanti altına alma, daha doğru yatırımlarda bulunarak güçlenme veya elinizdeki çarçur etmeden bir kenarda tutma bu dönemin etkileri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizi koruma içgüdünüz, ister istemez adımlarınızı doğru yönde atmanızı sağlayabilir. Harcamalarınıza dikkat edersiniz ve kredi kartı kullanımında ölçülü davranırsınız. Genel bu süreçte sıkı pazarlıklar yapılır, ekonomik olana yöneliriz. Aşk evinizin yöneticisi olması nedeniyle bu dönemde, güvenilir, anlayışlı, sahiplenen, koruyan, tutumlu bir sevgili başınızın tacıdır. Mali açıdan size yardımcı olması, sizin değerlerinizi kazancınız en az sizin kadar önemsemesi, ilişki seçiminde veya devam eden beraberliğinizde gayet önemlidir.

18 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümü, beraberliklerde hayal kırıklığı yaşanmaması için bilinçli tercihlerde bulunmanın önemini vurguluyor. Kazanç anlamındaki işlerde de buna dikkat edeceğiz. Beklediğimiz desteği görmekte zorlanabiliriz. O nedenle iş ortaklıklarında, işverenlerle alakalı mali görüşmelerde veya birilerine bağlı olan parasal işlerimizde dikkatli ve akıllıca hareket edeceğiz. Şartlara göre hareket etmeyi bileceğiz.

20-30 Haziran arası:

Sevgili İkizler, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, ilişkimizle ilgili konularda partnerimizin ne düşündüğünü bilmek isteyeceğiz. Belki biraz sorgulama hali bu. Ancak kafamızın içinde bir şeyleri oturtmak için bunları anlamaya, öğrenmeye ihtiyacımız var. Ancak şuna çok önem veriyoruz, dinlemek. Çünkü eğer bir sorun varsa, her iki kişi de sadece kendi söylediklerini önemsiyorsa, o zaman ortak bir noktada buluşmak kolay olmayacak. Dolunay da zaten bunu vurguluyor. Ay-Uranüs görünümü, ilişkide yeni bir sayfa açmak arzumuzun göstergesi. Sorunlar bitsin, ferahlayalım istiyoruz. Kimi İkizler bu Dolunayda birdenbire aşık olabilirler. Bir arkadaşlık ilişkiye dönüşebilir. Dostlarımız sıkıntımızda yanımızda olabilir. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda saat 14:55 de seyrine başladığında, ciddileşiyoruz. Bazı meselelerin ağırlığını üstümüzde hissediyoruz. Başkalarına karşı sorumluluklarımız kendini hatırlatıyor. Özellikle iş ve finansal konular üzerinde daha ciddi düşünmemiz gerektiğini biliyoruz.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında güven içinde yaşamak, paramızı geleceğimizi düşünerek değerlendirmek, (tutumluluk), gereksiz alışverişlerden kaçınmak ve bütçeniz çerçevesinde hareket etmek dönemin önemli etkileri arasında yer alır. Amacınız güvence olduğundan bunu iki alanda daha fazla gösterebilirsiniz. Birincisi işinizde güçlenmek ve gelirinizi yükseltmek ikincisi ise, kazanımlarınızı doğru yer ve doğru alanlardan değerlendirmektir. Böylece kimseye muhtaç olmadan ilerlemek istersiniz. Mutluluk ve huzur bulabilmenin finansal açıdan güçlü olmakla eş değer olduğu düşünülen bu süreçte yakınlarınızla ilgili mali ve manevi anlamdaki konular üzerinde de durabilirsiniz.

26 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Jüpiter-Pluto görünümü, aile yaşamımızın gerekleri, ortak paylaşım içinde olduğumuz kişilere karşı sorumluluklarımız, geleceğimizin sağlam inşa edilmesi gibi önemli hususları şöyle derinlikli olarak gözden geçirerek, yapılması gerekenleri tespit ederiz. Jüpiter gerilediği için zaten artık düzensizliğe pek tahammülümüz yoktur. Yalnız yaşıyorsak buna artık pek katlanmayız. Bir yuva kurmak, hayatı birlikte kotarabileceğimiz bir insan ararız. Evimizde huzursuzluk varsa, bunları el birliğiyle ortadan kaldıracak çözüm yolları ararız. Hepimizin yararına olacak şekilde bir mülk satın alabiliriz veya mal, mülk taksiminde bulunmayı düşünürüz. Eğer başkalarının bizim üstümüzde hakkı varsa, bunları sahiplerine ulaştırırız. Bizim hakkımız varsa bunun elde edilmesi için görüşmelerde bulunuruz. Bu hem aile hem kişisel ilişkilerde dönüşüm, yararlı hale getirme ve ahlaken doğru olanın yapılması vaktidir. Mali yönden ilişkilerimizi gözden geçirme vaktidir. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi için üzerimize düşeni yaparız.

30 Haziran-14 Temmuz Merkür-Yengeç burcunda geçişini sürdürecek. Parasal açıdan güven içinde yaşamak isteğimiz öne çıkıyor. Genel olarak zihnimiz, hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. Ev sahibi olmayı düşüneceğiz. Üç beş kuruşumuz bir kenarımızda olsun isteyeceğiz. Eğer cüzdanımız dolu değilse, rahat etmeyeceğiz. Merkür-Yengeç burcunda zihnin yavaşlamasını, meselelerin hassasiyetle ele alınmasını sağlar. Aile, eş desteği, güvenli bir iş gayet kıymetli hale gelir. Hissi davranabiliriz.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda ılımlı hareket etmek şart. Rekabet, uyumsuzluk hem ilişkilerinizi bozar hem de verimsiz çalışmanıza neden olabilir. Güçlü kişi olmanın sınırını bilmekte yarar var. İş hayatına yeni atılacak olan gençlerimiz disiplinli bir şekilde çalışarak, işi iyice öğrenmeliler, çalışma hayatına alışmalılar. Ben buna staj dönemi olarak bakıyorum. İşi öğrendiğinizde başka bir iş başvurusunda bulunabilir veya bulunduğunuz yerde kalıcı olarak çalışabilirsiniz. Çalışma hayatının içinde uzun süredir bulunan kişiler, disiplinli bir şekilde çalışarak, hem bulunduğunuz konumda ilerleyebilir hem de yapmayı düşündüğünüz yenilikleri nasıl uygulayacağınızı saptarsınız. Bu dönemde çocuk sahibi olmayı düşünenler için enerjiler oldukça yoğun. Belli bir tedavi süresi veya Bayan Akreplerin veya Akrep eşinizin hamilelik döneminin doktor gözetiminde sürdürülerek başarılı bir şekilde geçirilmesi mümkün.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-13-14-23-24-28 Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-19-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 13-14 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 4-5-6(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili İkizler, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, maddi-manevi değerlere sahip olma ve elinizde olanı koruma yönündeki kararların işaretçisidir. Para kazanmak, kendinizi güven altına almayı düşündüğünüz için, her adımınızı dikkatli şekilde atarsınız. Eskiye duyulan özlem aynı derecede geçmişte yaşanan sıkıntıları aklınıza getirdiği için tasarrufa yönelirsiniz. Bütçeniz konusunda hassassınız. Yeniay, Merkür ile kavuşum yaptığından, akıl ve mantıkla iç içe geçen duyarlılık, sizi maddi-manevi konular üzerinde düşünmeye sevk eder. Tüm zihninizle, kazanmanın, biriktirmenin yollarını ararsınız. Paranız olsa dahi, bunu tutmak gerektiğini düşünürsünüz. Ay-Neptün görünümü, ek kazanç elde etmek amaçlı yeteneklerinizi değerlendirmenizi, müzik-sanat-eğitmenlik gibi alanlara yönelmenizi sağlar. Aklınıza değişik fikirler gelir, bunları yürürlüğe koyup, kazanç elde etmek istersiniz. Ay-Kuzey düğüm görünümü, geleceğinizi, ailenizi, paranızı güvence altına alacak şekilde işlerinizi takip etmeniz anlamındadır. Ay-Pluto görünümü, maddi konularda tasarruf, yatırıma yönelmenizi, derinlikli düşünmeyi sağlar. Ay-Jüpiter görünümü, güzel ve zevkli, ancak uzun ömürlü olanı tercih etmemizi sağlıyor. Paramızı nereye harcayacağımızı iyi biliriz. Sevdiğimiz ve bize faydası dokunabilecek kişilere (çocuğumuz-ailemiz v.b) jestler yapmamızı sağlar.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında etkili Venüs-Aslan burcu geçişiyle ışık ışık parlarsınız. Şimdi gözlere, kulaklara hitap etme vaktiniz gelmiştir. Aşkta isteyip de elde edemeyeceğiniz pek kimse yoktur. Çevrenizdeki herkes sizinle beraber olmanın şans anlamına geldiğini düşünürler.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili İkizler, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, güvence, kazanç, kendimizi garanti altına almak, parasal konularda tutumlu davranmak kadar, başkalarıyla alakalı konularda da finansal anlamda sorumluluğa yöneltiyor. Evet, biz paramızı idareli kullanmayı istiyoruz da, acaba muhasebemizi doğru yapıyor muyuz? Buna bakacağız. Gerçekçi olmak gerekiyor. İlişkilerimizde ve yatırımlarda güven ve sağlamlık ilkesi çerçevesinde hareket edeceğiz. Kredi, borçlanma, iş ortaklıkları, partnerimizle olan durumumuza objektif anlamda bakmak zamanıdır. Dolunayın oluşumu ardından Ay-Kova burcunda seyrine başlayacak. Bu da gösteriyor ki, biz bu Dolunayda her işimizi alternatif bir yolla çözüme kavuşturabiliriz. Evet, maddi ve manevi anlamda güçlenmek için yeni arayışlar, fırsatlar karşımıza çıkabilir. Tercihlerimizi ona göre yapabiliriz. Venüs-Satürn görünümü gayet olumludur. İlişki sorunlarını giderebilecek çıkış yolları bulmanızda yardımcıdır. Ayrıca bu konuda daha aklı başında seçimlerde bulunmamızda, bir ilişkinin ilerisi adına sağlamlaşmasında, tercihlerimizi dikkatli şeklide yapmamızda yardımcıdır.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Aslan geçiş dönemi her yıl bu zamanlara rastlar ve sizler için yolculuklar, eğlenceli aktiviteler, hayatın güzel yanlarının keyfine varma, yeni tanışmalar, farklı bir şeyler yapmak arzusuyla dolu olduğunuz bir süreçtir. Dönemin yansımaları, tabii ki önemli görünümler incelenerek net şekilde anlaşılır.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Ailemizle ilgili konularda bir takım meselelerin fazlasıyla incelendiği zaman dilimindeyiz. Bazen gereğinden fazla bizi yorması mümkün. İkizler hemen çözmek, bu denli vakit kaybetmemek istemez. Ancak şimdi bir nedenle, -Dur bakalım, bak şurada bir problem var, şunun halledilmesi lazım diyen sesler duyabiliriz. İlgilenmek zorundayız. Kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizde hesabı iyi yapmak gerekiyor.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-12-20-21-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 8-9-16-23 Aşkta En Şanslı Günler : 11-12 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili İkizler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, çevremizle olan yakın temasın işaretçisidir. İletişimde, kendimizi ön plana alarak konuşuruz, yazışırız, bağlantı kurarız. Ancak başkalarını dinlemek, anlamak, bilmek de gerekiyor. Yeniay, çevre değişikliği, ikili ilişki, maddi konular ve çalışma hayatınızla ilgili meseleler üzerinde de hayli etkilidir. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, Ay-Mars görünümü ilk olarak dikkat çekiyor. Parasal güvence, iş hayatında ve günlük yaşamda sağlıklı ve güçlü olmak isteği göze çarpıyor. Doğal olarak gayret ediyoruz, çabalıyoruz ve bir şeyleri başarmak için olanca gücümüzle öne çıkıyoruz. Amacımız, hakikaten verimli ve doğru yolda ilerlemek. Başkaları üzerinde etkin olmak isteyeceğiz. Zaman zaman hassasiyet olabilir. Ancak biz bilinçli olursak ve kendi yolumuzdan eminsek bir sorun yok. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlayacak. Bu özellikle ikili ilişkinizde özgürce kendi kararlarını vermek isteyen partnerin işaretçisidir. Huzursuzluk çıkmaması için, her ikinizin de beraberliğinizi eşit haklar çerçevesinde ele almanız lazım. Bir taraf siyah öbürü beyaz diyorsa ve diretiyorsa problem olur. Bu Yeniayda iletişimi güçlü tutmak lazım. Bekar İkizler yeni biriyle tanışabilir. Bu kişi oldukça aktif ve isteklerini elde etmekten yana bir kişi olabilir. bir yolculuk veya bir yerde karşılaşabilirsiniz. Özellikle bayan İkizler burçları için bu daha fazla etkili gözüküyor. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayın biraz önce değindiğim gibi, ilişkide ciddiyetle, sorumlulukla davranmanın önemini vurgulayıcıdır. Birbirinizi dinlemeye özen gösteriniz. Böylece yeniden bir araya gelebilir ve sorunları çözebilirsiniz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars genel olarak ilişkinizin, cinsel bir boyut kazanması anlamına gelir. Çünkü Mars astrolojik olarak arzu ve tutkuların işaretçisidir. Yay burcu seyrinde ise, sevgi ve cinsellik gayet özel, hatta oldukça değerlidir. Partneriniz gayet sıra dışı ve keşifçi özelliklere sahip bir erkek veya özgürlüğünden taviz vermeyen tarzda hareket eden bir kadın olabilir. Yalnız bu onun sadece maceracı biri olduğunu göstermez. Özgür düşünceli olabilir fakat sevginin kutsallığının gayet iyi farkındadır. İlk bakışta veya birkaç kez çıkmakla hemen tanıdım sanmayın. Biraz zaman geçsin. Mars Yay burcunda yolculukları gündeme getirebilir. Amaçlarınızı veya fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmak için kimi zaman şehir içi kimi zaman yurt dışı seyahatlere çıkabilirsiniz. İsteklerinizi çoğu zaman abartılı bir biçimde gösterebilirsiniz. Yeni tanışmalar açısından etkili bu dönemde, bir arada olmanın getirdiği tat çıkarılır, evliler çocuk sahibi olma konusunda iyice düşünmelidirler. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda sınırlarımızın, gerçeklerin farkında olacağız. Hoşgörüsüz yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Doğru ile yanlışı iyi tartmalıyız.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Venüs, aileniz başta olmak üzere, karşılaştığınız insanlarla bağınızı gözden geçirmenizi ve evinizle alakalı konuları titizlikle düzenlemenizde yardımcıdır. Bazı zamanlarda eleştirinin dozunu kaçırma riskimiz vardır. Kolay kolay tatmin olmayız. Aile bireylerinin birbirlerine karşı anlayışlı olması ve eğer bir sıkıntı varsa bunu ortaklaşa çözmeleri yararlı olacaktır. Her şey istediğiniz gibi olsun diye diretmeyiniz. Bazen anlayışlı bazen ters tavır göstermeniz sizi ve etrafınızı huzursuz edebilir. Bu süreçte, aşk hayatınızla ilgili konularda arzu etmediğiniz durumlar oluştuğunda, lütfen sakin ve ılımlı bir şekilde bunları halletmeye çalışınız.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 Satürn-Yay burcunda ileri seyrini sürdürecek. Bu dönem, evlilik, uzun süreli ilişki veya iş ortaklığı yoluyla sizleri testten geçirici ve bu konularda yapılandırma süreci olarak olgunluk zamanını işaret ediyor. Evliliklerde farklı görüş yapıları nedeniyle yaşanması muhtemel sorunların genelde ilişkinin niteliğiyle alakalı olarak çözüme kavuşturulması mümkün olduğu gibi, tam tersine bitebilir de. Örnekler vereyim. Sözgelimi, biriniz derinlikli düşünür, diğeriniz yüzeye bakar. Biriniz hukuki anlamda bir araya gelecek şekilde düzen ister, diğeriniz bir arada yaşamayı tercih eder. Bazen de, bir tarafın hayata bakış açısı, tecrübesi, olgunluğu ile diğerinin tam tersi çocuksu halleri ilişkinin zorlanmasına neden olur. Bir başka olasılık, eş mesleği gereği ailesinden uzakta bir şehirde, ülkede çalışmak zorunda kalabilir, buna sabır göstermek bir müddetliğine katlanmak icap edebilir. Dini, dili, ülküsü farklı bir kişiyle yapılacak bir evliliğin işaretçisi olabilir. Bu durumda her iki taraf da bazen oldukça zorlanabilir. İş ortaklıkları da bu süreçte testten geçer. Daha önce yapılmış ortaklıkların gözden geçirilmesini gerektiren durumlar oluşabilir. Taraflar bu sorunları aşabilmek veya bitirmek adına bir mücadele verebilirler. Bütün bu örnekler gösteriyor ki, bu süreçte ilişkilerimiz aracılığıyla olgunlaşacağız, hoşgörüyü öğreneceğiz. Ahlaki, yasal, hukuki, moral değerler, olgunluk, bilgeleşmeyi kabul ederek düzgün bir beraberlik yaşamayı deneyimleyeceğiz.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili İkizler, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, fikirlerimizi, isteklerimizi, talep ettiklerimizi şimdi başkalarına eğitim-iş ve özel anlamda ifade etmemiz gerekecek. Ancak benim bildiğim doğru şeklinde değil, görüşlerinizi almak isterim, siz ne düşünüyorsunuz tarzında olursa, insanlar sizi dikkate alırlar. Bildik, tanıdık insanlar yerine, şimdi karşınızda farklı kişiler olacak. Onlar sizi tanımıyorlar. O zaman kendinizi ortam ve şartlara göre ifade ediniz. Burada bir kısa yolculuk da gerçekleşebilir. Uzun zamandır düşündüğünüz bir yer olabilir. Bir görüşmeye çağrılabilirsiniz. Yurt dışı veya başka bir şehirde sempozyum, sergi, davet, insanlarla bir araya gelme, bir şeyleri yerinde görüp danışma şeklinde yolculuk yapabilirsiniz. Görüş alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyiniz. Bu Dolunay öyle zorlayıcı değildir. Bir meselenin aydınlanması, konuşulması, sonuca bağlanması durumudur. Ay-Uranüs görünümü, hevesli olduğunuzu, durumun kendi lehinize olmasını istediğinizi gösterir. Ancak başkalarının onayı gerekiyorsa, biraz anlayışlı olmak yararlıdır. Yeniliklere ihtiyacınız açıkça bellidir. Yeni bir arkadaşlığın göstergesidir. Önceden yazışmış, konuşmuşsunuzdur şimdi bir araya gelirsiniz. Sizinle aynı şeylere merakı olan insanların yaptıklarına bakarsınız. Yer görmek, yeni bir yöntem öğrenmek için bu Dolunay size fırsatlar getirir. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Bulunulan ortam, insanlarla kaynaşmak, ılımlı olmak ve aynı zamanda bir şeylerin farkında olmak zamanıdır. Çevrenize bakınız ve bilinçli düşününüz.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos saat 19:38 - 22 Eylül saat 17:21 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, eviniz alanı içinde tadilat-bakım-onarım, hijyen, bebek bakımı, el işi veya ev-ofis tarzı çalışmaların işaretçisidir. Ayrıca eğitim ve iş hayatınızla ilgili konular ön plana gelecektir. Ev veya ofis yeri kiralamak bu süreçte etkilidir. Ev alanı içinde bu konularla ilgili konuşmalar, düzenlemeler yapılabilir. Bu dönem, her şey titizlikle gözden geçirilir. İster Ailenizle olan ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, onlara hizmette bulunmak, düzenlemeler nedeniyle her şeyin yerli yerine oturtulması anlamında sabırlı olmak gerekir. Mükemmellik arzusu bir hayli yoğundur veya şartlar gereği ister istemez her şeyin iyisi arzu edilebilir.

30 Ağustos saat 16:04 - 22 Eylül saat 08:30 tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Aileniz, yuvanızla ilgili konularda güvencemiz, yarınlarımız, evimizdeki huzurumuz, iletişimimiz, plan ve projelerimize mercek tutacağız. Bir daha dönüp bakacağız olan bitenlere ve yapılması gerekenlere. Üzerinde düşüneceğiz, tabii ki içten içe kendimizi de analiz edeceğiz. Nasıl bir aile düzenimiz var, nasıl bir ortamda yaşıyoruz, yalnız mıyız, mutlu muyuz, gelecekle ilgili hedeflerimiz neler? Bütün bunları endişeyle ele almak yerine, titiz bir gözlemde bulunarak netleştirmek vaktidir. Aksaklıklar varsa bunlar düzene kavuşturmak içindir, kaygılanmak için değil. Durup resme baktığımızda neden kaynaklandığını buluruz. Bu süreçte gözümüze birçok şey görünür hale gelir. Onlar üzerinde şöyle bir analiz yaparız. Ivır zıvır bir işe yaramayan eskilerimizden kurtuluruz. Belki de bunlar daha önce hiç önemsemediğimiz şeylerdir. Yarım kalan işlerimizi bitirebiliriz. Evin içinde nicedir aradığımız bir şeyi bulabiliriz. Taşınmak, satın almak, kiralama işlerimiz mi var, şimdi şöyle bir araştırma yaparız. Okuruz, bilgileniriz, hesap kitap yaparız. Çocuklarımızla yakından ilgileniriz. Sanatsal işler, el yeteneklerimiz, hobilerimize zaman ayırırız. Onarım, bakım, tadilat işlerimizle ilgili bütçemizi gözden geçiririz. Merkürün gölgeli günlerini hesaba kattığımızda 23 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında yukarıda işaret ettiğim noktaları önemseyerek dönemi geçirmenizde yarar var. Geri hareketin sonrasında kararlarımızı yürürlüğe koyarız.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek Venüs süresince, öne çıkan en önemli olgu, aşk hayatınızdır. Ayrıca fiziksel ve ruhsal anlamda kaliteye, konfora, uyuma bir hayli önem verirsiniz. Eğer aşkta mutlu iseniz, huzurlusunuzdur. Tam tersi durumda hemen duygusallaşır, şöyle iç dünyanıza çekilerek geçmişi anarsınız. Aşk anlamında yılın güzel enerjilerinden biri olarak Venüs geçişi, şans verir. Sürpriz aşkları işaret eder. İlişkinizi güzelleştirir. Bekar İkizler için, yeni bir tanışmanın göstergesidir. Kendinizi huzurlu, mutlu ve uyumlu şekilde dışa yansıttığınız zamandır.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-17-21-22-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 5-12-13-19 Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-27-28

Yeniay : 25-26-27(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13-14(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili İkizler, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, aile olgusunun önemi, yuvamızın huzuru ve düzeni, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımızın üstümüzdeki etkiler ve kendimizi geliştirme yönünde yapılacak inceleme ve gelişimin işaretçisidir. Tutulmanın görünümleri bu konuda nasıl bir yol izlemek ve nelere dikkat etmek gerektiğini bize söyleyen dikkate değer uyarılardır. Ay-Satürn görünümü, ilişkimiz ve ailevi konulardaki mücadelenin göstergesidir. Sizin duygu ve düşünceleriniz başkalarıyla çelişebilir. Onlar farklı bakıyorlardır, siz farklı. Bu yüzden de belli bir baskı ve ciddiyet bu Tutulmada etkin gözüküyor. Bu iki alanda mutlaka bilinçli düşünülmeli, ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Malum Merkür geri harekette.. Bu gözden geçirmeler sonrasında yapılacak düzenlemelerle problemlere çözüm bulunabilir. Ay-Neptün karşıtlığı, yuvanız ve iş hayatınızla ilgili konuların da hayalci değil, mutlaka gerçekçi şekilde ele alınması lazım. Eğer evde sorun varsa bu iş hayatınıza, işinizde problem varsa evinize yansır. Onun içindir ki, duruma iyi bakmak gerekiyor. Ay-Kuzey düğüm kavuşumu, mevcut aile ilişkileri, bir yuvanın kurulması veya mevcut sorunlar varsa bunların ortaklaşa çözülmesi anlamında önemlidir. Artık geçmiş değil geleceğe bakılmalıdır. Ne yaşadıysa yaşanmıştır. Önemli olan bundan sonrasıdır. Ay-Mars görünümü, bu Tutulmanın gerek aile içinde ve gerekse ilişkide, dağınık, çelişkili, bir öyle bir böyle hareket etmek yerine, doğru bir yol belirleyip yürümek gerektiğini işaret ediyor. Yoksa bu konularda bir hayli zorluk yaşanabilir. Ay-Pluto görünümü, ev, aile, miras, nafaka, ortaklaşa paylaşımlar, ilişkinin durumu hakkında mutlaka derinlemesine düşünmek lazım. Verilecek kararlar Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, mutlaka incelemeye değerdir. Bu inceleme yapılmadan, birbirinize eleştirel tavır, ön yargılarınızla yaklaşarak bir yere varamayız.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk hayatımız, çocuklarımız, sanatsal çalışmalarımızda kalite, seçkinlik, uzlaşı, elbirliğinde bulunma hali gayet önemlidir. Aslında bir yanıyla kendimizden yana düşünsek de, başkalarıyla temasa geçmeye ve birlikte bir şeyleri başarmaya hazırızdır. Zaten buna açık olanlar kazançlı çıkar. Hayattan keyif almak kadar vermek de bir haz duygusu olarak benimsenmelidir. Her şey karşılıklı ve gönülden yapılırsa, paylaşılan mutluluk uzun süreli olur. Bu süreçte gerçek manada paylaşmanın, birlikte yol almanın keyfine varırsınız. Bu kimileri için bir evlada sahip olmak, bazıları için mutlu bir aşk yaşamak, sanat yoluyla doyuma ulaşmak gibi neticelenebilir. Bu yönde ilerlemeye, büyümeye, gelişmeye, sosyalleşmeye vasıta olur. Hoşgörü ve tevazu içinde, kibirden uzak paylaşıma dönük düşünen kişiler için yaşanan mutluluklar uzun süreli olur.

Jüpiter-Terazi geçişinde, Uranüs ve Pluto ile yapacağı görünümler özellikle Kasım, Aralık aylarında önemlidir. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, önemli bir işe adım atmak, mali yönde rahatlamak arzusuyla verilen kararların mutlaka çok dikkatlice ele alınması gerekir. Bunların sorumluluğu mutlaka göz önüne alınılarak hareket edilmesinde yarar vardır.

10 Eylül tarihinde son kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümü, beraberliklerde hayal kırıklığı yaşanmaması için bilinçli tercihlerde bulunmanın önemini vurguluyor. Kazanç anlamındaki işlerde de buna dikkat edeceğiz. Beklediğimiz desteği görmekte zorlanabiliriz. O nedenle iş ortaklıklarında, işverenlerle alakalı mali görüşmelerde veya birilerine bağlı olan parasal işlerimizde dikkatli ve akıllıca hareket edeceğiz. Şartlara göre hareket etmeyi bileceğiz.

12-18 Eylül arası:

Sevgili İkizler, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, mesleki konularda yaşanabilecek bazı problemlerin işaretçisidir. Bir şeyler değişebilir, duyarlılık yaratır, endişeye yol açabilir. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ailevi, eviniz ve ilişkinizle alakalı konularda gözden geçirmelerde bulunmak mutlaka şarttır. Çünkü sorunlar sizi bu alanlarda sıkıştırabilir. Tutulmanın haritanızla örtüşen, buna benzer işaretleri de varsa, tabii ki sizler için önemi hakikaten büyüktür. Eğer İkizler mensupları bu Tutulmada dikkat edilecek noktaları bilirlerse, daha bilinçli şekilde kendilerini hazırlayabilirler. Sizin öncelikle iş hayatınızla ilgili meselelere bilinçli şekilde bakmanız gerekiyor. Şu andaki mevcut durum, sizin pek de işinize gelmiyorsa, bir hedefiniz yoksa yaprak misali oradan oraya rüzgara göre kendinizi bırakmışsanız bugünkü gelişmelerden şikayetçi olamazsınız. Tam tersine bu alanda başarılı olmak istiyorsanız, olmayacak hayallere kapılmamalısınız. Yetenekli olduğunuz konularda var gücünüzle mücadele ederek, kimseyi sorgulamadan, hayatı da zorlamadan tercihte bulunmalısınız. Burası uymuyorsa, başka bir yerde daha başarılı olmaya, kendinizi göstermeye çalışmalısınız. Ayrıca kendinizi başarısız biri olarak görmeyiniz. Pes etmeyiniz. Sanatçılar, yazarlar, mistik faaliyette bulunanlar için bu Tutulma yaratıcı düşünmenizi, becerilerinizi ortaya koymanızı sağlayıcıdır. Bir iş, bir proje kabul görebilir. Ancak işiniz fazlasıyla dikkat gerektiriyorsa, yanlış yapmamak için kendinizi bir an evvel toparlamalısınız. Tekrar düşününüz. Neler yapabileceğinizi tespit ediniz. Zorluklar sizi yıldırmasın. Eğer inandığınız bir davanız varsa peşini bırakmayınız. İlişki, ailevi, iş hayatı ve finansal konularda aklımızı başımıza alma vaktidir.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül saat 17:21 - 23 Ekim saat 02:45 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Terazi burcu geçişinde, aşk hayatınız, sosyal aktiviteler, çocuklarınız, hobileriniz, enerjinizi odakladığınız alanlardır. Estetik, güzellik, bakım, nezaket, uyum ve dengenin aşkta bilhassa öne alındığı zamandır. Hayatın keyifli ve güzel yanlarının tadını çıkarabilmeniz, düzenlemelerde bulunarak yaşamınıza olumlu anlamda bir yön çizebilmeniz gayet kolaydır. İster yeni tanışmalarda, ister uzun süredir birlikte olanlarda fiziksel güzellik veya çekicilik bir hayli önemsenir.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Ailemizle ilgili meselelere, geri hareket döneminde olduğu gibi yine ilgilenmek zorundayız. Kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizi geri hareket döneminde gözden geçirdiysek şimdi bunları yürürlüğe koyabiliriz. Tabii ki yine hesabımızı bileceğiz. Genelde zaten bu süreçte iyi bir ustaya rastlayıp bakım, tamir, onarım işlerimizi hallederiz. Aile ilişkimizde mantıklı, çözümcü, işlerlik kazandırıcı tarzda konuşulması iyi olur. Kusur bulmak, birbirinizi eleştirmek bir işe yaramadığı gibi boş yere huzursuzluk yaratır.

23 Eylül- 18 Ekim arasında tarihleri arasında Venüs, Akrep burcunda seyrini sürdürecek. iş hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmelerde bulunun ve sizi rahatsız eden şeyin ne olduğunu tespit edin ve bunları elden geldiğince düzenlemeye çalışın. Mali konularda dikkatlice hareket edin. Dürüst insanlarla çalışın ve alışverişte bulunun. Sağlığınızı ihmal etmeyin. İdeallerinize önem verin. Hayatta huzuru yakalamanın yolu, önce huzur vermeyi bilmek ve huzur alabileceğiniz işlere, ilişkilere, ortaklıklara yönelmektir. Kaldı ki, eğer istenirse pekala bir çok güçlüğün üstesinden gelinebilir.Bu dönemi yöneten Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek. Ancak yine de Venüs-Akrep geçişlerinde, aşk sizi kendine esir ediyorsa, cinsellik aranızdaki belirleyici bir unsursa ve türlü sebeplerle birbirinize yükleniyorsanız durum bir hayli zor olur. Öncelikle çekişmeleri, birbiriniz üzerindeki güç mücadelelerini bırakmalısınız.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül saat 11:07 - 9 Kasım saat 07:51 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, özellikle ilişkinizde yüzeysel değil, derinlemesine düşünme, sağlam hareket etme zamanıdır. Düşünmeden karar vermemeli, çıkarlarınızın farkında olmalı, özellikle iş hayatınızla alakalı konularda her şeyi garanti altına almadan bir borcun altına girmemeye çalışmalısınız. Çünkü bu dönemde gerek yaşadığınız ülke ve gerekse çalıştığınız sektörün içinde bulunduğu durum ve her şeyden önce kendi durumunuz hakkında net ve gerçekçi bir şekilde saptamada bulunmanız lazım. Bunlar tam belirlenmeden ve sağlam olmadan alınacak bir kredi veya borç, daha sonra ödeme güçlüğü çekmeniz anlamına gelebilir. Temkinli gitmekte fayda var. Her konuda gerçekçi olalım.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-13-14-17-18-21-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-15-16-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 3-4 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24

Yeniay : 21-22-23(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili İkizler, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatınızdaki ortak uyum, nezaket, sevgi bağını güçlendirici, aşkı yüreğinizde, teninizde, asil ve oldukça dokunaklı bir şekilde hissetmenin, yaşamanın işaretçisidir. İsteriz ki, gelir geçer olmayan, dar ve yar günlerinizde yanınızda olan, size önem veren, sizinle aynı ekmeği bölüşebilecek kadar yüce gönüllü olsun karşınızdaki kişi. İşte bu duygularla Yeniayın oluştuğu güne adım atarken, görünümler bu konuda bizi yönlendiricidir. Ay-Satürn görünümü, fikirsel ve yaşamsal konularda anlaşmak arzunuzu işaret ediyor. Aşk güzel tabii ki, ancak kısa sürelidir genelde. Biz bu görünümde, uzun soluklu bir ilişki istiyoruz. İlişkimizi bu bakış açısıyla gözden geçireceğiz. Eğer karşımıza birisi çıkarsa, bu kriterler çerçevesinde aşkı ele alacağız. Bizim için çocuk sahibi olmak, sanatsal bir alanda çalışmak, bir iş ortaklığı kurmak gibi konular da bir hayli etkili olacak. Bunlar üzerinde ciddiyetle düşünmekte yarar var. Ay-Pluto görünümü, cinsel arzularımızın yoğunluğu ve gizli saklı mahrem duygularımızın etkinliğini işaret ediyor. Sevdiğimizi kaybetmekten, sevilmemekten, ayrılıktan veya gücümüzü yitirmekten çekiniyoruz. Venüs-Neptün görünümü, kariyer hayatımızla ilgili verilecek kararların simgesidir. Sanatsal becerilerimizi, yeteneklerimizi daha geniş bir çevrede sürdürmek ve tanıtmak isteriz. Kısa süreli işler yerine, uzun soluklu bir iş özlemi duyarız. Geçici değil, tam da gönlümüze uygun bir ortamda çalışmayı arzularız. Bu yönde kararlar veririz. Tabii ki iyicene gözden geçirmek, artı ve eksileriyle tartmak faydalıdır.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızda iletişim ve paylaşımın önemi belirginleşiyor. Kendimizi hoş, uyumlu, nazik ve kibar bir şekilde ifade edeceğiz. Bir problem olduğunda tartışmak yerine çözümlemek isteyeceğiz. Kaba saba sözlerden hiç hoşlanmayacağız. Güzel sözler duymak, dengeli ve huzurlu ortamlarda bulunmak bize keyiflendirecek. İletişim ve haberleşme yoluyla biriyle tanışabiliriz. Sanatsal ve yaratıcı tarzda çalışanlar için Merkür-Terazi geçişi para kazandırıcıdır. Bir mekanda, bir ortamda sunumlarda bulunabilirsiniz. İlişkiler üzerine söyleşiler yapabilirsiniz. İnsanları bir araya getirebilir, tanışmalarını sağlayabilirsiniz. El becerilerinizi sergileyebilir, gelir elde edebilirsiniz.

10-16 Ekim arası:

Sevgili İkizler, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, hedefimize ulaşmak ve kendi isteklerimizi bir grup içinde bireysel olarak ifade etmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Bu Dolunay sizin özel yeteneklerinizi ve insanlarla olan güçlü ilişkilerinizi test etmenizi sağlayacak. Kimlerle bağlantınız var ve aklınızdaki projeleri, fikirleri nasıl sunabilirsiniz. Yeterli oranda bilgi ve tecrübeye sahipseniz o zaman hiç çekinmeyiniz. İster tek başına isterseniz diğerleriyle bağlantı kurarak ekip çalışmalarında görev alabilirsiniz. Burada önemli olan, yeniliklere açık olmak, mücadele etmek, gereksiz gerginlik ve bireysel ihtirastan kaçınmaktır. Dolunayın görünümleri içinde en etkin olanı Merkür-Pluto arasında gerçekleşecek. İşbirliğinin adil ve paylaşıma dönük şekilde ayarlanmasının önemini vurgulayacak. Tabii ki bir işin başarılı şekilde gerçekleşmesi için, kimlerle çalışmanız gerektiğini iyi düşünmelisiniz. Aşk hayatınız ve sosyal ilişkilerinizde de durum budur. Sadece çıkar ilişkine dayalı yürütülen veya sadece bir takım arzuların doyurulması temeline dayalı beraberlikler uzun sürmez. Burada niyet önemlidir. Bir yola çıkılmışsa, bir hedef belirlenmişse, zorlukların da birlikte aşılması gerekir. Bunun tersi bir durumda, ilişkiler bozulur, kişiler birbirine karşı baskı uygular ve anlaşmazlık yaşanır. Bundan herkesin kaçınmasında fayda var. Ay-Uranüs görünümü yenilik hevesimiz, değişim arzumuzun yükselişidir. Sizin sosyal ilişkilerinizi güçlendirici, bazı projeler için, diğerleriyle bir araya gelmenizi, hevesli ve katılımcı olmanızı sağlıyor. Ekip çalışmalarının faydalı olacağını işaret ediyor.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Evli ve ilişkisinde mesut olanlar için birlikte yapılan güzel iletişimlerin ve yolculukların işaretçisidir. İlişkisinde problemler olanlar iletişimi güçlü tutmalı. Bekar İkizler birisiyle tanışabilirler. Yeni bir iş teklifi geldiğinde bunun artıları ve eksileri dikkatlice değerlendirilmelidir. Venüs-Yay burcu geçişi, fırsatların arttığı, bağlantılar kurulduğu zamanlardır. Pozitif yaklaşımlar ön plandadır. İleride ne olur veya ne gibi problemler yaşanır diye düşünülmez. Arzu ettiğiniz tüm heyecanlara açık bir süreçtir. Karşı taraf tüm hoşluğuyla, çekiciliğiyle, aktifliğiyle size yaklaşır.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında, Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, önümüzdeki bir aylık süreçte çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda durumunuzu gözden geçirmeniz gerektiğini gösteriyor. Aklınıza bir problem gelmesin. Sadece gerekli olanla olmayan arasındaki farkı belirleyip, zamanı iyi bir şekilde değerlendirmek, verimli bir şekilde çalışmak için bu gereklidir. Beslenmemiz, uyku düzenimiz, sağlığımız önemli. Şikayetlerimizi mutlaka bir doktora göstermeli, tedavilerimizi ihmal etmemeliyiz. Evcil hayvanlarınız, yanınızda çalışan kişilerin sağlığı, iş anlaşmaları, alacak verecek konuları, iş ortaklığıyla ilgili meseleleri ele alabilir, iş tercihlerinizi gözden geçirebilirsiniz.

24-31 Ekim arası:

Sevgili İkizler, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, sağlığınızı ilgilendiren konularda ve günlük hayatta yapılacak değişim ve düzenlemelerle kendinizi komple yenilemenizdir. Bu Yenilenme, tabii ki dış etkenler veya sizin bilhassa artık buna ihtiyaç duymanız nedeniyle olur ve gereklidir. Burada önemli husus, artık o eski çalışma, yaşama, beslenme şeklinizin işlememesidir. Mutlaka bir düzenlemeye ihtiyaç duyulması kaçınılmaz olur. Yeniayın görünümleri de bize bu konudaki değişim ve dönüşümleri işaret ediyor. İlişkinizle alakalı konularda yeni bir karar verebilirsiniz, evlilik veya birlikte yaşamak gibi. Çalışma hayatınızı kendi hayalleriniz ve idealleriniz çerçevesinde düzenleyebilirsiniz. Bir diyete başlayabilir, kilo verebilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilir, sağlıksız iş ortamınızdan ayrılabilirsiniz. Nicedir düşündüğünüz bir projeye başlayabilir, gerekli görüşmelerde bulunabilirsiniz. İş yerinde bir pozisyon değişikliği yaşanabilir. Bu durum size uygunsa cnala başla kabul edebilirsiniz. Değilse, bunu bahane ederek, başka bir tercihinde bulunabilirsiniz. Kimi İkizler bu dönemde evden taşınabilir, başka bir yere yerleşebilir. Bu Yeniayda önemli olan ilk başta da söylediğim gibi hayatımıza işlerlik, verimlilik, yenilik katmaktır. Bu yeniliklerin sorumluluğu alanlar veya bu değişimlere göre yaşamlarını yeniden düzenleyenler kazançlı çıkarlar.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-10-11-15-19-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili İkizler bu hafta, iş hayatınızda ilham gücünüz size yoldaşlık ediyor. Bu sayede yetenekli olduğunuz alanda kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Başkaları sizden bir hayli etkilenirler. Kendinizi adadığınız yolda manevi anlamda tatmin olursunuz. Ancak aynı ilgiyi eviniz, ailenizle ilgili konularda da göstermelisiniz. Detaylı, gerçekçi bir şekilde analizde bulunarak, sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. İş-ev arasındaki dengenin sağlanması buna bağlıdır. Sadece dışarıdaki anlık başarılar değil, kalıcı ve güven dolu bir aile hayatına da ihtiyacımız var. Haftanın tüm görünümleri, ideallerimize gerçekleştirmek ve işlerimizi yoluna koymak arzu ve kararlılığımızı işaret ediyor. Karşımıza fırsatlar çıkabilir. Özellikle yeni tanıştığımız birinden özel anlamda etkilenebiliriz.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım- 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, İkizler için son derece olumludur, ayrıca mutlu oldukları bir enerjidir. Hem yeni arkadaşlıklar edinir, hem de yenilikleri takip edip bilgiler edinebilirler. Bir yanlarıyla keşfe açıktırlar. Diğer taraftan da kendilerini ifade etme anlamında girişimlerde bulunma yönünde kıymetlidir. Yüksek eğitimde olanlar için de gelecekleri tayin etme anlamında bir seçimde bulunma zamanını işaret eder. Girişimci davranacağız. Yolculuklar, grup temasları, organize işler, bir projenin yürürlüğe konması çalışmaları, yeni hedef belirleme, yurtdışı-yurtiçi bağlantılarında bulunabilirsiniz. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz.

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançlar, başkalarıyla bölüşülen miras, hisseli paralar veya boşanma nedeniyle oluşan durumların sizi biraz yoracağının göstergesidir. Çünkü bazı şeyleri hesaba kitaba uydurmaya çalışacağız. İş ortaklığınız varsa, kazanç-kayıp anlamında gözden geçirilmelidir. Miras ve hisseli paralar söz konusu olabilir, belirli bir zaman taahhüdü konulabilir. Venüs-Oğlak burcu geçişinde siz İkizler biraz sıkılabilirsiniz. Özgür olamadığınızı, bir şeyleri sürekli köşelemek zorunda kaldığınızı, aşkta aradığınızı bulamadığınızı hissedersiniz. Keyfiniz biraz kaçabilir.

12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur.

14-20 Kasım arası:

Sevgili İkizler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, şu andaki mevcut sorunlarımızın üzerimizde yarattığı baskı ve bizim de buna karşılık huzur ve güvene duyduğumuz ihtiyacımızdır. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, çalışma hayatımız, sağlığımız veya günlük uğraşılarımız, çalışma koşullarımızla ilgili konularda derinlikli bir analizde bulunmamız gerekiyordu. Şimdi bu Dolunayda, bir şeyleri derleyip toparlamak gerektiğini biliyoruz. Eğer biz rahatımıza düşkünlük gösterip, bunları umursamazsak tabii ki çok fazla huzur bulmak mümkün değil. Zamanında yetiştirmemiz gereken işlerimiz varsa, bunları mutlaka bitirmeliyiz. Çok fazla çalışan bir kişiysek dinlenmeye de zaman ayırmalıyız. İş şartları bizi zorluyorsa, riskli işlerden veya yorucu çalışmalardan uzak durmalıyız. Tekrarlayan sağlık şikayetlerimizi bir doktora göstermeliyiz. Dolunayın Pluto ile olan görünümü, yanlış ortaklıklar, yanlış yatırımlar, ödenmesi güç borçlar altına girmemek gerektiğini vurguluyor. Bir diğer husus, size gerçekten faydası dokunan kişiler varsa tabii ki onların da dertlerinde yanında olmanızdır. Tam tersine, zarar veren, sizi stres altına alan, huzurunuzu kaçıran kişiler varsa bunlardan da uzak durmanızdır.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi bu yıl Satürn-Yay geçişiyle örtüşüyor. Bu durumda anlamı da farklılaşıyor. İlişkilerde artık maceracı, gelir geçer tarzda düşünmüyoruz. Tamamen ciddi anlamda hayata bakış açımızdan, geleceğe kadar her noktayı dikkatli ve tedbirli bir şekilde gözden geçireceğiz. Farklı bir dil, din, görüş ve ülküye sahip kişiyle tanışmak mümkün olabilir, bu beraberliği sürdürmek adına mücadele verilebilir. Eş başka bir yerde çalışan, yaşayan biri olabilir. Ancak şunu belirteyim ki, Satürn etkisi ilişkilerde sorumluluk almak, hoşgörülü olmayı bilmek-öğrenmek, ilişkileri yapılandırmak, ciddi düşünmek demektir.

Sevgili İkizler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, ister özel ister iş anlamındaki ortaklık-evlilik-boşanma gibi önemli konular üzerindeki etkin karar verme zamanını işaret eder. Düşünürüz, isteriz, arzularız ve niyetleniriz. Yeniayı yöneten güç Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için tabii ki aşk hayatımız, çocuk meselelerini de ilgilendiren olumlu değişikliklerin, yeniliklerin göstergesidir. Bir düşünürken, iki şeyin birden karşımıza fırsat şeklinde çıktığı vakittir. Ancak ben yine de, Yay burcundaki Yeniayın fazla aktif, heyecanlı, şansımıza fazla güvenme halini biraz daha dikkatli olunması şeklinde yorumlarım. Kaldı ki, bu Yeniayın görünümleri, evlilik, satın alma, kiralama gibi konularda iyi bir analiz yapılması gerektiğini vurguluyor. Çünkü çabuk verilen kararlar, bir o kadar zorlayabilir kişiyi. Birilerine güvenip yola çıkmamak, hesabı iyi yapmak lazım. Fırsat getirici olsa da, bunların geniş zamanda bize yansıyacak artı ve eksilerine bakmak gerekiyor. Sözgelimi bir iş ortaklığında tarafların sözleşme maddeleri, evlilik kararında çok iyi düşünmek, ayrılmayı istiyorsak güvencemiz, bir iş kuracaksak o alanla ilgili tecrübemiz, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak sorumluluk olgularını önemsemeliyiz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-15-16-19-20-24-25 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-22-23-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 24-25 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 15-16-17(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-4-28-29-30(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyriyle ilerleyecek yöneticiniz Merkür, kişisel ve ailevi meseleler üzerinde ve ortaklaşa yürütülen işlerde ciddiyetin hakim olduğu süreçtir. Kendimizden ziyade, başkalarının sorumlulukları üzerimizde hakimdir veya birilerinin hayatımızdaki önemi daha fazla artar. Dışarıdan gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs döneminde genel olarak, farklı görüşten insanlarla kültürel paylaşımlarda bulunabilir, uzmanlık alanınızla ilgili çalışmalara, faaliyetlere katılabilir, sergilere, aktivitelere katılabilirsiniz. Özgür yaklaşımlarınız, farklı görüşleriniz, insanlarla aranızda hoş bağlantılar kurulmasını sağlayıcıdır. Yurtiçi ve yurtdışı gezileri sizin için geliştirici olabilir. Hatta bu geziler sırasında yeni biriyle tanışmanız mümkündür. İlginç insanlarla tanışabilirsiniz. Bu kişilerle kuvvetli dostluklar kurabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularda size destek verecek, sizinle el birliğinde bulunacak insanlardan yardım görebilirsiniz. Beğendiğiniz, ilginizi çeken konularda hobilerinizi geliştirebilirsiniz.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş seyri, astrolojik olarak hayata gerçekçi bir şekilde bakıldığı, sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zamanlardır. Bu süreç, eşiniz veya partnerinizin iş hayatı, mali durumu, ortak kazançların dürüst bir şekilde pay edilmesi, birbirinize duyduğunuz sadakat tümüyle önemli hale gelir. Hem iş konuları üzerinde birlikte gözden geçirmelerde bulunulur hem de birbirinizle olan birlik ve bütünlük duygunuz gözden geçirilir. Eğer bu anlamda bir problem varsa ve bunlar bir türlü düzeltilmiyorsa, iki kişinin de oturup saygı çerçevesi içinde bunları ele almaları mutlaka gerekir. Güneş-Oğlak sürecinde, iş hayatınızla ilgili hedefler belirlerken, maddi açıdan rahatlık ve güvenilirlik gayet kıymetlidir. İş ortaklığında da aynı ilkeler geçerli olacaktır. Hukuki ve yasal haklarınızın farkında olmak gerekir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili İkizler, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle burcunuzda oluşacak Dolunay, fikirlerimizi, inandıklarımızı, bilgimizi dışarıya yansıttığımız, ilişkimizle alakalı konularda tespit ettiklerimizi ciddi bir şekilde ele aldığımız bir yansımadır. Her şeye bir daha bakmak, özellikle ilişkinizi ilgilendiren konularda önemli bir durum söz konusuysa, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak gerekir. Ben bu Dolunayın mali konulardaki bölüşümler, görüşme, sonuca bağlama, ortaklaşa bir gözden geçirme yönünde önemli buluyorum. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki önümüzdeki meseleyi gerçekçi bir şekilde ele alıp, mantık yürüteceğiz. Bunu yapalım ki, temeli sağlam olanla olmayanı ayırt edelim. Aceleye gerek yok. Dolunayın Mars ile olumlu görünümü, bir yolculuk ve görüşme sonucunda anlaşma sağlanması, bir haber alınması, sosyal dayanışma, bir yerden gelecek para ve desteklenme, bir davanın sonuçlanması gibi konularda rahatlatıcı olacağını söylenebilir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasındaki Mars-Balık burcu geçişi, mesleki konularda ve sorumluluklarınızla başa çıkma anlamında, dayanıklılık gücünüzü bir miktar düşürebilir. Hızlı ve aktif hareket etmek isteyen İkizler, bu enerji altında motivasyon sıkıntısı çekebilirler. Duygusal kontrol zayıfladığı için kendini ortaya koymakta zorlananlarınız olabilir. Burada dikkat edilecek husus, hedefleriniz nedir? Hangi yolları izlemektesiniz, şu anki mevcut sorunlarınız neler? Veya ne yaparsanız kendinizi daha başarılı bir şekilde ifade etmeniz kolay olur bunları düşünelim. Şartların bilincinde olacağız. Belki hızla bir şeyleri yerine koymak isterken, yavaşlamak zorunda kalabiliriz. Bunu gözümüzde büyütmeyelim. Önümüze ardımıza, eksiğimize bir bakalım. Bir hevesle atılıp daha sonra pişmanlık duymamak için, karşımıza çıkan teklif veya mevcut işimizle ilgili konularda bilinçli olalım.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz İkizler

1- Bankalarla alakalı kredi işleri ve her türlü parasal konu.
2- Sigorta, vergi, miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili mevzular
3-Eşinizin parası veya iş ortaklarınızla alakalı her türlü para konusu
4- Cinsel hayatınız
5-Psikolojik terapi
6- Borçlarınız
7-Başkalarından gördüğünüz mali destekler
8-Fiziksel görünümünüz
9-Ailenizle alakalı konular(ilişkiler, aktiviteler, girişimler)
10-Ev ve toprakla alakalı yatırımlar

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş seyri, astrolojik olarak hayata gerçekçi bir şekilde bakıldığı, sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zamanlardır. Bu süreç, eşiniz veya partnerinizin iş hayatı, mali durumu, ortak kazançların dürüst bir şekilde pay edilmesi, birbirinize duyduğunuz sadakat tümüyle önemli hale gelir. Hem iş konuları üzerinde birlikte gözden geçirmelerde bulunulur hem de birbirinizle olan birlik ve bütünlük duygunuz gözden geçirilir. Eğer bu anlamda bir problem varsa ve bunlar bir türlü düzeltilmiyorsa, iki kişinin de oturup saygı çerçevesi içinde bunları ele almaları mutlaka gerekir. Güneş-Oğlak sürecinde, iş hayatınızla ilgili hedefler belirlerken, maddi açıdan rahatlık ve güvenilirlik gayet kıymetlidir. İş ortaklığında da aynı ilkeler geçerli olacaktır. Hukuki ve yasal haklarınızın farkında olmak gerekir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili İkizler, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, mevcut finansal durum, başkalarının maddi ve manevi anlamdaki ilişkimiz (partnerimiz, iş ortağımız v.b) kariyer hayatımız, ailemiz ve evimizle alakalı konularda etkin olacak. Yöneticiniz Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için bu Yeniayda, yapacağımız gözlem, inceleme ve yeniden bakış hali, bu konulardaki problemleri, sıkıntıları çözümlemede yardımcı olacaktır. En azından durumumuzun farkında olacağız. Tabii ki ansızın kararlar vermeyeceğiz. Aynen belirttiğim gibi gözlerimiz açık olacak, bilinçli ve sorumluluk sahibi birey olarak gerçekçi düşüneceğiz. Öncelikle bu Yeniayda, kredi alımlarında mutlaka hesabı yapmalıyız. Astarı yüzünden pahalı borçlar altına imza atmamak gerekiyor. Şartlarımıza bir bakacağız. Eşimiz, sevgilimiz, iş ortağımız her kimse niyetleri önemli. Hani deriz ya, niyetin ne ise onunla karşılarsın diye. İşte şimdi biz de, başkalarının ve kendi niyetimizin karşılığı olan dersi veya ödülü göreceğiz. Geçmişi gözden geçireceğiz ancak geleceğimizi düşünerek hareket edeceğiz. Önümüzdeki bir aylık süreç bütün bu incelemeler için önemlidir. Ondan sonra yorumun ilk başında sıraladığım konularda kararımızı veririz. Evet, sağlam, güvenilirmiş deriz ve uygularız.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-17-21-22-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 21-22

Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15

Yeniay : 12-13-14(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç