KADIN

İkizler Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili İkizler, 2 Aralık tarihinde Merkür Oğlak burcunda seyrine başlayıp, 19 Aralık’ta gerileyecek. Hesabınızı bilip, mali ve finansal ilişkilerinizi incelemeniz gerekiyor. Acil şekilde halledebilmek için kritik etmeniz gerekiyor. Herkes kendi çıkarını düşünebilir, ancak siz hesabınızı ve bütçenizi bilmeli ve adil olmalısınız. Belli bir bütçeyi koruyarak ve sakin hareket etmelisiniz. Kredi konularına ve yatırıma dikkat etmelisiniz. Ev yatırımı, ev borcu ve ailenizle ilgili konularda da karar verirken, piyasanın durumuna da bakmalısınız.

7 Aralık tarihinde Venüs, Kova burcunda seyrine başlıyor. Değişik insanlarla tanışıp kendinizi canlanmış hissedeceksiniz. Plan ve projelerinizi, yeteneklerinizi birçok alanda sergileyebilirsiniz. Neleri sergileyebileceğinizi incelemelisiniz. Gizli ilişkiler ve güvenmediğiniz insanlarla olan iletişiminiz hakkında dikkatli olup kendinizi kamufle etmeyi denemelisiniz. Hayatınıza bu dönemde biri girebilir.

14 Aralık tarihinde Dolunay ikizler burcunda oluşacak. Birilerinin size söylediği şeylerle hareket etmek yerine, karşınızdaki kişileri inceleyeceksiniz. Hem başkalarına, hem de kendinize bakacaksınız. Mali konular da belirleyici bir faktör gibi görünüyor. Maddi imkanlarınız iyiyse, bu mutluluğunuzu belirleyecektir. Kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurun, ancak bütçenizi gözden kaçırmayın.

19 Aralık’ta ise Mars, Balık burcunda olacak. Duygusal bir dönemde olup desteklenmek isteyeceksiniz. Yeni yılda size bir şeyler, bir proje sunulacak ve bunun getirilerinden biraz korkabilirsiniz. İnsanların söylediklerini çok da kafanıza takmamaya çalışmalısınız. Hedefinizi çizip, durumunuza bakıp gayet iyi kararlar verebilirsiniz.

19 Aralık-4 Ocak 2017 tarihlerinde Merkür, Oğlak burcunda gerileyecek. Bütçenizde dikkatli olup açılmamalısınız. İstikrarlı hale getirip, standart bir bütçe içinde hareket etmeniz gerekebiliri. Tekrar geri dönüp neleri gözden kaçırdığınızı ele alacaksınız. Yeni bir yatırımdan ziyade olanı incelemelisiniz ve değerlendirmelisiniz.

21 Aralık tarihinde Güneş, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Muhasebe yaparken her şeyden kısmak yerine kendi isteklerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Karamsarlaşmak yerine hesabı bilmek ve kontrollü davranmaktan yana olun.

29 Aralık tarihinde Yeniay, Oğlak burcunda doğuyor. Merkür geri hareketinin de ışığında, verimli bir gelir düzeyine sahip olmak isteyip birilerine borçlu olmaktan kaçınacaksınız. İş hayatınızla ilgili konular, bu Yeniay’da etkili olacak. Maddi açıdan şu an yaptığınız iş sizi doyurmuyorsa, her şeyi tekrar gözden geçirip yeni bir işe adım atmak isteyebilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

Sevgili İkizler, 2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyriyle ilerleyecek yöneticiniz Merkür, kişisel ve ailevi meseleler üzerinde ve ortaklaşa yürütülen işlerde ciddiyetin hakim olduğu süreçtir. Kendimizden ziyade, başkalarının sorumlulukları üzerimizde hakimdir veya birilerinin hayatımızdaki önemi daha fazla artar. Dışarıdan gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs döneminde genel olarak, farklı görüşten insanlarla kültürel paylaşımlarda bulunabilir, uzmanlık alanınızla ilgili çalışmalara, faaliyetlere katılabilir, sergilere, aktivitelere katılabilirsiniz. Özgür yaklaşımlarınız, farklı görüşleriniz, insanlarla aranızda hoş bağlantılar kurulmasını sağlayıcıdır. Yurtiçi ve yurtdışı gezileri sizin için geliştirici olabilir. Hatta bu geziler sırasında yeni biriyle tanışmanız mümkündür. İlginç insanlarla tanışabilirsiniz. Bu kişilerle kuvvetli dostluklar kurabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularda size destek verecek, sizinle el birliğinde bulunacak insanlardan yardım görebilirsiniz. Beğendiğiniz, ilginizi çeken konularda hobilerinizi geliştirebilirsiniz.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş seyri, astrolojik olarak hayata gerçekçi bir şekilde bakıldığı, sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zamanlardır. Bu süreç, eşiniz veya partnerinizin iş hayatı, mali durumu, ortak kazançların dürüst bir şekilde pay edilmesi, birbirinize duyduğunuz sadakat tümüyle önemli hale gelir. Hem iş konuları üzerinde birlikte gözden geçirmelerde bulunulur hem de birbirinizle olan birlik ve bütünlük duygunuz gözden geçirilir. Eğer bu anlamda bir problem varsa ve bunlar bir türlü düzeltilmiyorsa, iki kişinin de oturup saygı çerçevesi içinde bunları ele almaları mutlaka gerekir. Güneş-Oğlak sürecinde, iş hayatınızla ilgili hedefler belirlerken, maddi açıdan rahatlık ve güvenilirlik gayet kıymetlidir. İş ortaklığında da aynı ilkeler geçerli olacaktır. Hukuki ve yasal haklarınızın farkında olmak gerekir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili İkizler, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle burcunuzda oluşacak Dolunay, fikirlerimizi, inandıklarımızı, bilgimizi dışarıya yansıttığımız, ilişkimizle alakalı konularda tespit ettiklerimizi ciddi bir şekilde ele aldığımız bir yansımadır. Her şeye bir daha bakmak, özellikle ilişkinizi ilgilendiren konularda önemli bir durum söz konusuysa, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak gerekir. Ben bu Dolunayın mali konulardaki bölüşümler, görüşme, sonuca bağlama, ortaklaşa bir gözden geçirme yönünde önemli buluyorum. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki önümüzdeki meseleyi gerçekçi bir şekilde ele alıp, mantık yürüteceğiz. Bunu yapalım ki, temeli sağlam olanla olmayanı ayırt edelim. Aceleye gerek yok. Dolunayın Mars ile olumlu görünümü, bir yolculuk ve görüşme sonucunda anlaşma sağlanması, bir haber alınması, sosyal dayanışma, bir yerden gelecek para ve desteklenme, bir davanın sonuçlanması gibi konularda rahatlatıcı olacağını söylenebilir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasındaki Mars-Balık burcu geçişi, mesleki konularda ve sorumluluklarınızla başa çıkma anlamında, dayanıklılık gücünüzü bir miktar düşürebilir. Hızlı ve aktif hareket etmek isteyen İkizler, bu enerji altında motivasyon sıkıntısı çekebilirler. Duygusal kontrol zayıfladığı için kendini ortaya koymakta zorlananlarınız olabilir. Burada dikkat edilecek husus, hedefleriniz nedir? Hangi yolları izlemektesiniz, şu anki mevcut sorunlarınız neler? Veya ne yaparsanız kendinizi daha başarılı bir şekilde ifade etmeniz kolay olur bunları düşünelim. Şartların bilincinde olacağız. Belki hızla bir şeyleri yerine koymak isterken, yavaşlamak zorunda kalabiliriz. Bunu gözümüzde büyütmeyelim. Önümüze ardımıza, eksiğimize bir bakalım. Bir hevesle atılıp daha sonra pişmanlık duymamak için, karşımıza çıkan teklif veya mevcut işimizle ilgili konularda bilinçli olalım.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz İkizler

1- Bankalarla alakalı kredi işleri ve her türlü parasal konu.
2- Sigorta, vergi, miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili mevzular
3-Eşinizin parası veya iş ortaklarınızla alakalı her türlü para konusu
4- Cinsel hayatınız
5-Psikolojik terapi
6- Borçlarınız
7-Başkalarından gördüğünüz mali destekler
8-Fiziksel görünümünüz
9-Ailenizle alakalı konular(ilişkiler, aktiviteler, girişimler)
10-Ev ve toprakla alakalı yatırımlar

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş seyri, astrolojik olarak hayata gerçekçi bir şekilde bakıldığı, sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zamanlardır. Bu süreç, eşiniz veya partnerinizin iş hayatı, mali durumu, ortak kazançların dürüst bir şekilde pay edilmesi, birbirinize duyduğunuz sadakat tümüyle önemli hale gelir. Hem iş konuları üzerinde birlikte gözden geçirmelerde bulunulur hem de birbirinizle olan birlik ve bütünlük duygunuz gözden geçirilir. Eğer bu anlamda bir problem varsa ve bunlar bir türlü düzeltilmiyorsa, iki kişinin de oturup saygı çerçevesi içinde bunları ele almaları mutlaka gerekir. Güneş-Oğlak sürecinde, iş hayatınızla ilgili hedefler belirlerken, maddi açıdan rahatlık ve güvenilirlik gayet kıymetlidir. İş ortaklığında da aynı ilkeler geçerli olacaktır. Hukuki ve yasal haklarınızın farkında olmak gerekir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili İkizler, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, mevcut finansal durum, başkalarının maddi ve manevi anlamdaki ilişkimiz (partnerimiz, iş ortağımız v.b) kariyer hayatımız, ailemiz ve evimizle alakalı konularda etkin olacak. Yöneticiniz Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için bu Yeniayda, yapacağımız gözlem, inceleme ve yeniden bakış hali, bu konulardaki problemleri, sıkıntıları çözümlemede yardımcı olacaktır. En azından durumumuzun farkında olacağız. Tabii ki ansızın kararlar vermeyeceğiz. Aynen belirttiğim gibi gözlerimiz açık olacak, bilinçli ve sorumluluk sahibi birey olarak gerçekçi düşüneceğiz. Öncelikle bu Yeniayda, kredi alımlarında mutlaka hesabı yapmalıyız. Astarı yüzünden pahalı borçlar altına imza atmamak gerekiyor. Şartlarımıza bir bakacağız. Eşimiz, sevgilimiz, iş ortağımız her kimse niyetleri önemli. Hani deriz ya, niyetin ne ise onunla karşılarsın diye. İşte şimdi biz de, başkalarının ve kendi niyetimizin karşılığı olan dersi veya ödülü göreceğiz. Geçmişi gözden geçireceğiz ancak geleceğimizi düşünerek hareket edeceğiz. Önümüzdeki bir aylık süreç bütün bu incelemeler için önemlidir. Ondan sonra yorumun ilk başında sıraladığım konularda kararımızı veririz. Evet, sağlam, güvenilirmiş deriz ve uygularız.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-17-21-22-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 21-22

Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15

Yeniay : 12-13-14(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç