İkizler

(21 Mayıs - 21 Haziran)
İkizler
Gezegeni : Merkür
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Sarı, açık mavi
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Akik, İnci
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"3","burc_ad":"\u0130kizler","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili İkizler, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda Yeniay oluşacak. Parasal konular bu Yeniayda önemli olacak. Yatırımlarınızı değerlendirip temkinli olmanızı oldukça fazla vurgulayan bu Yeniay, daha fazla açılmamaya dikkat etmelisiniz. İletişim trafiğinizde mali konular yoğun olacak. Aceleyle ya da duygusal karar verirseniz Dolunay'da sıkıntı yaşayabilirsiniz.

12-14 Temmuz tarihinde Venüs ve Merkür, Aslan burcunda seyrine başlıyor. Yeni bir tanışma ve aşkın işareti olabilir. Bir yolculuk veya bir yakınınız aracılığıyla da yeni biriyle tanışabilirsiniz.

20 Temmuz tarihinde Dolunay Oğlak burcunda oluşacak. Kendi kazancınız haricinde başkasından elde edebileceğiniz gelirleri vurguluyor. Eğer zarar verici bir ortaklıksa bunun farkına varıp yanılma hissinizi güçlendirecek. Her şeyi ayağınızı sağlam yere basarak değerlendirmelisiniz.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda olacak. Bazı problemleri çözebileceğinize dair inancınız artacak ve birilerinden destek göreceksiniz. İletişimlerinizde çözüme yatkınlaşacaksınız.

30 Temmuz'da Merkür Başak burcunda olacak. Daha iyi incelemeye ve ailevi konularda daha dikkatli davranmaya işaret edecek. Ailenizle birlikte kararlar alıp ortak çözümler üreteceksiniz. Bütçenizin ayarını korumaya dikkat etmelisiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili İkizler, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, maddi-manevi değerlere sahip olma ve elinizde olanı koruma yönündeki kararların işaretçisidir. Para kazanmak, kendinizi güven altına almayı düşündüğünüz için, her adımınızı dikkatli şekilde atarsınız. Eskiye duyulan özlem aynı derecede geçmişte yaşanan sıkıntıları aklınıza getirdiği için tasarrufa yönelirsiniz. Bütçeniz konusunda hassassınız. Yeniay, Merkür ile kavuşum yaptığından, akıl ve mantıkla iç içe geçen duyarlılık, sizi maddi-manevi konular üzerinde düşünmeye sevk eder. Tüm zihninizle, kazanmanın, biriktirmenin yollarını ararsınız. Paranız olsa dahi, bunu tutmak gerektiğini düşünürsünüz. Ay-Neptün görünümü, ek kazanç elde etmek amaçlı yeteneklerinizi değerlendirmenizi, müzik-sanat-eğitmenlik gibi alanlara yönelmenizi sağlar. Aklınıza değişik fikirler gelir, bunları yürürlüğe koyup, kazanç elde etmek istersiniz. Ay-Kuzey düğüm görünümü, geleceğinizi, ailenizi, paranızı güvence altına alacak şekilde işlerinizi takip etmeniz anlamındadır. Ay-Pluto görünümü, maddi konularda tasarruf, yatırıma yönelmenizi, derinlikli düşünmeyi sağlar. Ay-Jüpiter görünümü, güzel ve zevkli, ancak uzun ömürlü olanı tercih etmemizi sağlıyor. Paramızı nereye harcayacağımızı iyi biliriz. Sevdiğimiz ve bize faydası dokunabilecek kişilere (çocuğumuz-ailemiz v.b) jestler yapmamızı sağlar.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında etkili Venüs-Aslan burcu geçişiyle ışık ışık parlarsınız. Şimdi gözlere, kulaklara hitap etme vaktiniz gelmiştir. Aşkta isteyip de elde edemeyeceğiniz pek kimse yoktur. Çevrenizdeki herkes sizinle beraber olmanın şans anlamına geldiğini düşünürler.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili İkizler, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, güvence, kazanç, kendimizi garanti altına almak, parasal konularda tutumlu davranmak kadar, başkalarıyla alakalı konularda da finansal anlamda sorumluluğa yöneltiyor. Evet, biz paramızı idareli kullanmayı istiyoruz da, acaba muhasebemizi doğru yapıyor muyuz? Buna bakacağız. Gerçekçi olmak gerekiyor. İlişkilerimizde ve yatırımlarda güven ve sağlamlık ilkesi çerçevesinde hareket edeceğiz. Kredi, borçlanma, iş ortaklıkları, partnerimizle olan durumumuza objektif anlamda bakmak zamanıdır. Dolunayın oluşumu ardından Ay-Kova burcunda seyrine başlayacak. Bu da gösteriyor ki, biz bu Dolunayda her işimizi alternatif bir yolla çözüme kavuşturabiliriz. Evet, maddi ve manevi anlamda güçlenmek için yeni arayışlar, fırsatlar karşımıza çıkabilir. Tercihlerimizi ona göre yapabiliriz. Venüs-Satürn görünümü gayet olumludur. İlişki sorunlarını giderebilecek çıkış yolları bulmanızda yardımcıdır. Ayrıca bu konuda daha aklı başında seçimlerde bulunmamızda, bir ilişkinin ilerisi adına sağlamlaşmasında, tercihlerimizi dikkatli şeklide yapmamızda yardımcıdır.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Aslan geçiş dönemi her yıl bu zamanlara rastlar ve sizler için yolculuklar, eğlenceli aktiviteler, hayatın güzel yanlarının keyfine varma, yeni tanışmalar, farklı bir şeyler yapmak arzusuyla dolu olduğunuz bir süreçtir. Dönemin yansımaları, tabii ki önemli görünümler incelenerek net şekilde anlaşılır.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Ailemizle ilgili konularda bir takım meselelerin fazlasıyla incelendiği zaman dilimindeyiz. Bazen gereğinden fazla bizi yorması mümkün. İkizler hemen çözmek, bu denli vakit kaybetmemek istemez. Ancak şimdi bir nedenle,  -Dur bakalım, bak şurada bir problem var, şunun halledilmesi lazım diyen sesler duyabiliriz. İlgilenmek zorundayız. Kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizde hesabı iyi yapmak gerekiyor.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 2-6-7-11-12-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
8-9-16-23
Aşkta En Şanslı Günler                   :
11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla