Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma

BOĞA  BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Boğalar

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. İş hayatınızı ilgilendiren konularda düşüncelerinizi veya uygulamaya koymak istediğiniz planlarınızı mutlaka gözden geçiriniz. Aceleyle kararlar vermeyiniz. İş girişimleri, yeni başvurularınız, görüşmeler için bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle gözlemde bulunmaya başlayınız. Karşınıza çıkan iş fırsatlarını değerlendirmeden önce enine boyuna şartlara bir bakınız.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü,  bir yandan aileniz, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konulardaki gelişmeleri, destekleri işaret ediyor. Diğer yandan çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızın değişimi ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Kısaca hayat size farklı bir pencere, kapı aralıyor. Muhtemel değişimler sayesinde siz de canlanacak, yeni ortamlara, insanlara alışacak ve üstünüzdeki ağırlıklardan kurtulacaksınız.

20 Mart tarihindeki Tam Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Aileniz, yuvanız, çevreniz, eğitim hayatınızla ilgili konularda ileriye yönelik olarak yaratıcı düşünmenizi, olumlu bir ruh haliyle yaşamı ele almanızı sağlıyor. Egonuzu geriye çekip, dünyaya ılımlı, umutlu bir şekilde yaklaştırıyor. Ancak gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda, bir yandan da kendi içinizde gergin olduğunuzu, fiziksel ve bedensel anlamda zorlandığınızı görüyoruz.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, çalışma hayatınızla ilgili konularda, sağlığınızla alakalı meseleler üzerinde bir hayli önem taşıyor. Siz başkalarını idare etmek, bulunduğunuz şartlar çerçevesinde insanlarla iyi ilişkilerinizi sürdürmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak bunu elinizden geldiğince yapmaya gayret ederken, olmadık zamanlarda ve bir türlü müdahale edemediğiniz gelişmeler canınızı sıkıyor. İşte bu tutulma, yine bu türden dengelerin yerli yerine oturtulması yönünde önemlidir.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda gerileyecek. Hesapsız işlere kalkışmamak, parayla alakalı her işimizi iyi kontrol etmek, takip etmek, yaş tahtaya ayak basmamak gerekiyor. Söz ile değil belge ve garantiyle iş yapmak lazım. Alım-satım işlerinde mutlaka sağlamlık aramalıyız. Mevcut bütçemizin sınırlarına taşmamak faydalıdır. Kime ne veriyoruz, kimden ne alacağız kontrolünü iyi yapalım. Cüzdanımıza, çantamızı, ötemize berimize dikkat edelim.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  öncelikle ilişkiniz, iş ortaklığınız, evliliğiniz ve genel anlamda başkalarıyla olan her türlü münasebetin, geleceğe dönük bir şekilde düşünülerek gözden geçirilmesi anlamına geliyor. Hiçbir şeyi göz ardı etmeden akıllıca bakmakta yarar var. Birlikte olduğunuz kişi veya iş ortağınız gerçekten doğru bir kişi mi, amaç bütünlüğü içinde hareket ediyor musunuz, bir hedefiniz var mı ve bu hedefle aynı doğrultuda ilerleyebilecek misiniz bunları lütfen gözden geçiriniz.

22 Haziran tarihinde Jüpiter-Uranüs görünümü ikinci kez gerçekleşecek. Bir yandan aileniz, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konulardaki gelişmeleri, destekleri işaret ediyor. Diğer yandan çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızın değişimi ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Kısaca hayat size farklı bir pencere, kapı aralıyor. Bunları inatçı, sabit fikirli bir şekilde ele alırsanız, büyüyemezsiniz. Belki yeni bir yere taşınmanız gerekebilir veya yeni bir iş alanına yönelebilirsiniz. Eskinin yenilenmesi hali de diyebiliriz buna. Düşünmediğiniz bir şey de olabilir. Burada önemli olan, siz hep aynı rutin hayatı mı yaşamak istersiniz yoksa önünüzde açılan bu yeni yola mı tercih edersiniz.  Bu görünüm gösteriyor ki, yaşanması muhtemel değişimler sayesinde siz de canlanacak, yeni ortamlara, insanlara alışacak ve üstünüzdeki ağırlıklardan kurtulacaksınız. O zaman hoş geldin diyelim güzelliklere.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde aşk hayatınızla ilgili konularda sağlıklı ve verimli bir ilişki kurmak, yaşamak adına neler eksik, neler sorun yaratıyor bunları teşhis etmek gerekiyor. Devam eden ilişkimizde eğer sorunlar varsa, birbirinize yaklaşmakta mesafeli davranıyor ve bir türlü yolunda gitmeyen bir ilişkiyi sürdürüyorsanız, bu dönemde bunlar tekrarlanabilir. Birbirinizi eleştirmeye kalkıştığınız için huzursuzluk artabilir. Yapılması gereken sorunlarınızı yapıcı tarzda konuşarak halletmeye çalışmaktır.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreçte büyüklerimiz, eşimiz, aynı evi paylaştığımız kişi ve kişilerle olan ilişkimizi yeniden gözden geçirmek iyi olacaktır. Hem ailenize hem de bu alandaki paylaşımların güçlenmesi adına elinizden geleni yapmakta yarar var. Her şeye yeniden bakmak, söz gelimi ev almayı, kiralamayı, ofis açmayı düşünüyorsanız, bir daha gözden geçirmekte yarar var. Ailenize ait taşınmazların ve paranın uygun şekilde paylaşımı ve değerlendirilmesi anlamında işlerinizi de yeniden ele alınız. Bu süreçte evinizi güzelleştiren minik dokunuşlar, resim yapmak, sanatla alakadar olmak, ailevi değer yargılarınızı yeniden yapılandırmak, sürekli ilgi beklememek, sadece kendi arzularınızın doyuma ulaşmasını istememek, gösteriş, kibir, aşırı gururdan kaçınmak yerinde olur. Borsa, şans oyunları, spekülatif işler, aşırı lüks, israftan kaçınmak gerekir.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk hayatımızı analiz edeceğiz. Bu yanıyla baktığımızda aşk zorlanacağa benziyor. Çünkü onun içindeki eğlenceli hoş yanları yaşamak belli kriterlere bağlı olarak gelişecek. Sözgelimi düzen, temizlik, hijyen, emek, istikrar bir hayli önem kazanacak. Gerçekçi düşüneceğiz ve karşımıza çıkacak kişide belli özellikler arayacağız. Sürekli bir gözlem hali söz konusu olabilir. Bu durum çocuklarımızla alakalı konularda da aynı şekilde geçerlidir. Onların üstüne titreriz. Hatta bu bazen öylesine aşırı hale gelir ki, hem çevremizdeki insanları hem de evladımızı bezdiririz. Genelde bu dönem zanaatkarlık vaktidir. Yeteneğinizi geliştirme ve ustalaşmak önemlidir. Sevdiğimiz insanlara hizmet etmekten hoşlanırız. Güvenilirlik ararız. İnce eleyip sık dokuruz. Bize emek vermiş, aşkta sabır göstermiş insanları unutmayız.

13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması oluştuğu yaşam alanı itibariyle aşkı çağrıştırıcı olsa da, sadece bununla sınırlı değil. Kendimizi bireysel anlamda ortaya koymamızı sağlayıcı yönü bir hayli kuvvetlidir. Yaratıcı tarzda çalışmalara yönelmenin, bu anlamda büyümenin ve kendimizi tanıtmanın işaretçisidir. Böylece kendimizi daha iyi hissederiz. Ben şununla uğraşıyordum, bunu kendim ve yakınımda bulunanlar beğeniyordu. Şimdi ise başkalarının da görmesini sağlayacağım diyebiliriz. Çocuklarımız veya çocuk sahibi olmanın, onları güzel yetiştirmenin, düzenli bir hayatın içinde yer almalarını istemenin işaretçisidir. Bu Tutulma bize yanlış giden bir ilişkiyi düzene kavuşturma yönünde bir istek verir. Çünkü biliriz ki, böyle sürmesi bizi bir hayli yoracaktır

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında, Satürn-Yay burcunda düz seyrini sürdürecek. Bu dönemin genel ifadesi, sizin ortaklık ilişkisi içinde olduğunuz, kaynaklarınızı paylaştığınız veya bir nedenle mali anlamda bir bölüşüm içinde olduğunuz kişilerle alakalı yapılanma sürecidir. Satürn test eder, olgunlaştırır, form haline sokar ve etkili olduğu zaman diliminde sizi eğitir. Ancak bunun ödülü hakikaten kıymetli olup, bir gün geri dönüp baktığınızda iyi ki onları yaşamışım dersiniz. Bu dönemde hukuk çerçevesinde ve kurallara uygun şekilde ortaklıklarınızı düzenlemeniz gerekiyor. Her maddenin gelecekte bir sorun çıkarmaması, risk içermemesi için ciddi anlamda ele alınması lazım. Kurulacak ortaklığın veya bir ilişkinin birbirinizi destekleyici ve aynı yolda ilerlerken yararları nasıl gözetiliyorsa, zorlukları da aynı olumlu niyet çerçevesinde olması gerekir. Evlenmek de aynı şekilde bir ortaklıktır. Eşin mali durumunu bilmeden hareket etmek, bir zaman sonra onun sorunlarını sizin de üstlenmeniz anlamına gelir. Bu süreçte Satürn önceden yapılan yanlış ortaklıkların sonuçlarıyla bizi karşılaştırabilir. Mali yönden ödemek zorunda kalınan borçların temizlenmesi gerekir.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareket süresince çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. Mali konular ve sağlıkla ilgili konular gözden geçirilecektir. Yarım kalan tedavileri veya  projeleri ele almak gereklidir. Para ve kazanç getirici işlerin tatminkarlığı üzerinde de durulmalıdır. Birlikte çalıştığımız insanlarla olan ilişkimizi gözden geçireceğiz. İşimizin şartlarına bakacağız. Sorunlarımız varsa, bunları kavga ederek değil ılımlı şekilde konuşarak, tekrar inceleyerek, iki taraflı düşünerek mercek altına almamız gerekiyor. Aceleci ve keskin kararlardan kaçınmamız gereken süreçteyiz.

28 Eylül Koç burcunda Tam Ay Tutulması ve tüm görünümlerine baktığımızda, değişim arzunuzu, baskılara gelemeyişinizi işaret ediyor. Sizi durduran her şey aslında yeni bir şeyler yapmak için sizi teşvik ediyor.  Yeni bir çevre, yeni bir ev, yerleşim yeri, çalışma hayatınızla ilgili konular ön planda. Bu arzuların hepsi doymayı bekliyor. Ancak bir yanıyla da, sabırsızlık ve stres yaratıyor. Merkür gerilediği için doğal olarak çalışma hayatınız başta olmak üzere, aşk, çocuk veya finansal anlamdaki durumuna tekrar bir bakmamızda yarar var.  Böylece artı ve eksileri saptamanız mümkün olacaktır.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Aşk hayatımızı düzenleyeceğiz.  Olur olmaz ilişkiler yaşamayacağız. Şefkatli olacağız ancak kimsenin iyi niyetimizi suistimal etmesine izin vermeyeceğiz. Romantik ilişkilerden ziyade, çalışan, kendini ve ne istediğini bilen insanlara yöneleceğiz. Bu süreçte çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışacağız. Yeteneğine göre yönlendireceğiz. Bu dönemde çocuk sahibi olmak için zararlı tüm alışkınlarımızdan uzak duracağız. Tedavi olmamız gerekiyorsa buna özen göstereceğiz. Bir evlat dünyaya getirebiliriz veya torun sahibi olabiliriz. Kendi yeteneklerimizi geliştireceğiz ve ustalık kazanacağız.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, aşk hayatınızı canlandırıcı, moral gücünüzü yükseltici gelişmelerin göstergesidir. Mevcut ilişkinizi kuvvetlendirir. Eğer bekarsanız, karşınıza birini çıkartır. Bu kişi hakikaten güçlü ve olanakları bir hayli yüksek bir hayatı size sunabilir. Bir kısım Boğalar böyle bir görünüm sayesinde evlat sahibi olabilirler. Çocukları olan Boğalar, eğitim veya iş hayatında iyi bir pozisyona gelen evlatlarıyla gurur duyarlar. Genel olarak bu enerjini sizi ilimle uğraşmaya, işinizi geliştirmeye, yeteneklerinizi değerlendirmeye dönük bir etkisi de bulunmaktadır. Geniş bir zaman aralığında düşünürsek, yavaş yavaş bunlar hayatınızda yerli yerine oturacaktır.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN