Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"2","burc_ad":"Bo\u011fa","tarih":"","zaman_tipi":"Y\u0131ll\u0131k"}

 

Sevgili Boğalar 2016 yılında, aşk hayatımız, hayatın keyif verici güzellikleri, çocuklar ve kendimizi ifade ediş biçimimizle ilgili olarak, değerlendirmede bulunacağız. Bugüne dek yaşadıklarımız ve bizim için değeri olan her şeyi ele alacağız. Bizi nelerin mutlu ettiğini veya edebileceğini, nelerin rahatsız ettiğini veya kaygılandırdığını saptayacağız. Aşkta aradığımız nedir, verdiklerimiz, aldıklarımız, beklentilerimiz üzerinde duracağız. Önemli olan dengeli bir ilişki yaşamaktır.  Verdiğinizin, aldığınızın hesabını yapmak yerine, sahip olduklarınızın değerini bilmek de 2016 yılının özünde önem taşıyor. İlişkide,  bencil davranmamak, ölçüyü kaçırmamak, her iki kişinin de dikkat etmesi gereken noktadır. Birbirinizi kırmaktan, yanlış kararlar vermekten sakınınız.

Kendinize güvenin ve hangi yolda ilerliyorsanız, o konuda gerekli sorumlulukları, inisiyatifi ele alarak ilerleyin. Dağılmadığınız zaman, başarılı olursunuz. Sosyal ilişkiler, eğitim, iş konularında derinlikli analizler gayet faydalıdır. Böylece hangi yolun doğru ve sağlam olacağını bilerek ilerlersiniz.

Kazancımızı, bilgimizi, deneyimlerimizi doğru yatırım, doğru ortak ve gerekli işlerde kullanmalıyız. Dikkatli ve özenli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ne daha fazla kazanayım diyerek yanlış işlere kalkışalım ne de var diye har vurup harman savuralım. Hesap hataları yapmamalıyız. Eğer borcumuz harcımız varsa bunları ödemeliyiz. Bir işe adım atıyorsak bunun artı ve eksilerini tartmalıyız. Bir koyup bin alırım diye düşünerek, kredi çekmek, borç altına almak yanlış olur. Muhasebemizi iyi yapmalıyız.

İlişkinizle alakalı konularda partnerin kendi istekleri konusunda daha kararlı bir tavır sergilemesi mümkündür. İnatlaşmalar söz konusu olabilir. Şimdiden, birbirinizi dinlemeye, fikirlerinizi almaya çalışmanız yararlıdır. İş yaptığınız insanlarla mali ve ortaklığa ait konular üzerinde en başından her şeyin konuşulmasında yarar var.

2016 yılı, hayallerinizi gerçekleştirmeniz yolunda ilham gücü veriyor. Hem özel hem de sosyal hayatla olan bağlantınızı kuvvetlendiriyor. Aşkta seçicilik, çocuklarla alakalı konularda sorumluluk duygusu, yaşamı kucaklamada bilinçli tercihlerde bulunabilirsiniz. Yeteneklerini kullanmak yerine, kaderi suçlamak. Hayır, bu çare değil. Bilakis gerçekçi olmalısınız. Gelişimin yolu budur. Hayal etmek, başarının yarısıdır derler ya, işte sizin de başarınız, gerçek manada ne istediğinizi bilmek ve ona göre hayatınızı restore etmekle mümkündür. Yaradanın bir planı var elbet. Ona ne şüphe. Ancak tedbir, özgür irade, bilinçli seçim, farkındalık gibi olgular da insana sunulmuş armağandır. Biz bu armağanın kıymetini bilerek tercihlerimizi yapmalıyız.  Zaman alan hiçbir yararı olmayan uğraşılar yerine, size faydalı olacak, gelişiminizde destek verecek gruplar içinde yer alabilir, dostluklar kurabilirsiniz.

Eylül ayı itibariyle, sıhhatimiz, güzellik, bakım ve estetik duygumuz, huzurumuz, iş şartlarımız, yaşam koşullarımız, haklarımız bizim için çok daha kıymetli olacak. Çünkü bileceğiz ki, huzursuz, sağlıksız ve dengesiz bir yaşam sürmenin hiç kimseye bir faydası olmaz. Kendi haklarımız kadar başkalarının da hakkına saygı gösterirsek, bu süreçte elde ettiğimiz manevi tatmin duygusu hakikaten çok yararlıdır. Uyum içinde, adaletli, eşitliğe dayanan, iş hakkımızın gözetildiği bir ortamda çalışmayı tercih etmek gerekiyor.

Kasım ve Aralık aylarında, kısıtlamalar, mecburiyetler, zorluklar, iyi niyetlilik, özgürlük ihtiyacımız, farklı bir şeyler yapma arzumuz bizi yanlış ve aceleci kararlar almaya sevk edebilir. Lütfen bilinçli olalım. Bedensel ve psikolojik sağlığımıza önem verelim. Birileri idare edeceğiz diye kendimizden ödün vermeyelim. Üstümüze düşeni, gücümüz yettiğince yapalım. Bilgimiz, tecrübemiz, hedeflerimiz doğrultusunda gelişime önem verelim.

 

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında ilişki evinizde etkili olacak Mars-Akrep burcu seyri ilişki konularında, birbirinizin kişilik özelliklerinize ve hedeflerinize saygı duyulması ve mevcut durumun gözden geçirilmesi ve dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Taraflar birbirine güç uygulamak yerine problemlerini uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısıyla ele almalıdırlar.

10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda doğacak. Size tecrübe kazanma yolunda bir adım niteliği taşıyor. İş veya özel hayatınızı ilgilendiren konularda fikirsel anlamda gelişim vadeden bu Yeniay, bilgilenme, araştırma, eğitim, iş konularında sorumluluk aşılıyor. Yeniayın görünümleri incelediğimizde, onun etkilerini çok daha net görebiliriz. İlk görünüm, Jüpiterle olup, hem yeteneklerinizi güçlü bir şekilde ortaya koymanızı hem de aşk hayatınızla ilgili konuları daha dikkatli bir şekilde incelemenizi sağlıyor. Mevcut duygular, fikirler yeni bir bakış açısıyla gözden geçiriliyor. Bu da gelişim anlamına geliyor. Yeniayın Kuzey düğümle görünümü, deneyimlere açık olmamızı ve özgüven duygumuzun yükselmesini sağlıyor. Merkür geri hareket dönemine denk gelen bu Yeniayda tabii ki acil kararlar vermemek, tam olarak emin olduğumuz konularda adım atmak en doğrusudur. Bilginizi geliştirmek yönünde geri hareket gayet olumludur. Öğrendiğiniz bir şeyi kolay unutmazsınız. Gözlemde bulunduğunuzda hangi işin hangi adımın sizin için daha doğru ve yararlı olduğunu tespit edebilirsiniz.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür-Kova burcuna gerileyecek. İş hayatınızla ilgili yeni planlarınızı tekrar gözden geçirerek eksiklerinizi saptamalısınız. Yeni bir iş teklifini ise, gözden geçirmeli ve sizin açınızdan olabilecek artısı eksisi üzerinde mutlaka durulmalıdır. Aniden gelen bir teklif veya sizin bazı nedenlerle birdenbire karar değiştirmeniz, başka bir yöne gitmeye karar vermişken tam tersi bir seçimde bulunmanız ve yeni bir adım atmanız yanlış olacaktır.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, aşk olgusu, sevdiğimiz şeyler, hayatın keyif verici güzellikleri, çocuklar ve kendimizi ifade ediş biçimimizle ilgili olarak, içsel bir değerlendirmede bulunacağız. Özgüven duygumuz, tecrübelerimiz, bugüne dek yaşadıklarımız ve bizim için değeri olan her şeyi ele alacağız. Bizi nelerin mutlu ettiğini veya edebileceğini, nelerin rahatsız ettiğini veya kaygılandırdığını saptayacağız. Aşkta aradığımız nedir, verdiklerimiz, aldıklarımız, beklentilerimiz üzerinde duracağız. Tabii ki bütün bu sorgulamalar bardağın sadece boş tarafını değil, dolu tarafının da farkında olarak yapılmalıdır. Aldığımız kadarını vermek, verdiğimiz kadarını almak gibi alışverişten söz etmiyorum elbet. Burada önemli olan sağlıklı, verimli ve işlerliği olmayanı tespit etmektir. Sürekli kusur bulmaya dönük bir insansak mutlu olmamız zordur veya sürekli birilerine verici olmak da yorucudur. Önemli olan dengeli alışverişlerdir. Aşk ve çocuklar, hayatın genelinde bu geri hareket süresince kendimizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek yapacağımız tespitler hakikaten faydalı olup, sürenin bitiminde sağlıklı bir karar verilmesi yönünde önem taşır. Bu süreci bir içsel uyanış gibi görünüz. Özgüven duygunuzun niteliğini ölçüyorsunuz. Verdiğinizin, aldığınızın hesabını yapmak yerine, sahip olduklarınızın değerini bilmek de bu uyanışın işaretçisi olacaktır.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Boğalar,

Aşk hayatınız.
Çocuklarınızla olan iletişiminiz
Hayatı algılayış biçiminiz
Sizden farklı görüşte olan  insanlarla olan görüş alış verişiniz
Yüksek eğitiminiz, seyahatleriniz, akademik çalışmalarınız
Yabancı bir ülkede yerleşme konuları
Gönül maceralarınız
Ticaret hayatınız.
Yabancılarla olan temaslarınız.(Dış ülkeler)
İnancınız
Parasal kazancınızla alakalı iş görüşmeleriniz ve seyahatleriniz.

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

 

11-17 Ocak arası:

Sevgili Boğalar bu hafta, yüreğinizin içinde kimsenin bilmediği ancak sizin içinizi burkan ve kimi zaman öfkelenmenize sebep olan mevzular nedeniyle biraz keyifsiz olabilirsiniz.  Sorumluluklarınız ağır basabilir, bazı insanlar yüzünden kendinizi engellenmiş hissedebilirsiniz. Öfkenizi dışarıya yansıtmak istediğiniz halde, içinde bulunduğunuz şartlar buna mani olabilir. Haftanın genelinde, satış-pazarlama, toplumsal ilişkiler, aşk hayatınız, çocuklar, mali konular ve başkalarıyla aranızdaki her türlü duygusal, finansal bağlantıların ciddiyetle ele alınacağını söyleyebiliriz. Merkür geri hareket döneminde bu konuların gözden geçirilmesinde fayda görüyorum. Tedbirli olalım.

 

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ailemiz ve toplum içindeki yerimizi, geçmişimizi, değerlerimizi önemsememek, isteklerimizi kabul ettirmek ve takdir edilmek arzumuzun yükselişidir. Aile içinde kendimizi güçlü ve önemli görmek isteriz. Eğer bu alanda bir problem varsa, bunun mutlaka çözülmesi, ancak bizim istediğimiz şekilde olması gerekir. Böyle düşünürüz. Birlikte yaşadığımız kişi ve tüm ailemizle ilgili konular hassas noktamızdır. Bu anlamda Dolunayın görünümlerini incelemek durumu anlamamızı sağlar. Ay- Mars mücadeleci görünümü, eviniz, ailenizle ilgili konuda yaşanması muhtemel bir gerginliğin işaretçisidir. Bir taraf kendi isteklerini dayatır, baskı kurar, benim dediğim olacak diye tutturur. Diğer kişi söz hakkının kendisinde olduğunu düşünür ve bu baskıya karşı çıkar. Bir inatlaşma hali söz konusudur. Tatsızlık yaşanabilir. Ay-Satürn görünümü, her ne olursa olsun ortaklaşa bir yaşamın gereği olan kararların veya gelinen durumun dikkatlice gözden geçirilmesidir. Akılcı düşünme vaktidir. Her şeyi iyice hesap etmeden gerginlikle verilen kararın pişmanlığı zor olur. Unutmayalım ki, Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erecek. Ancak bir haftalık gölgeli günlerini göz ardı etmemek lazım. Gerçekten emin misiniz, bu sizin için doğru mu diye düşünmelisiniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova dönemi iş hayatımızla ilgili konularda yenilikçi düşünülmesi, etrafınızdaki insanlarla ilişkilere önem verilmesi gereken zamandır.  Şöyle bir kendinizi gözden geçiriniz. İşinize nasıl heyecan katabilirsiniz, nasıl yeniliklerde bulunabilirsiniz bunlar üzerinde mutlaka durun.  Otorite konumundaki kişiler veya soluklandığınız dünya sizden farklı bir şeyler bekleyecektir. Siz de yaratıcı yönlerinizi öne çıkarırsanız orijinal olana yönelirseniz değişik yöntemler keşfedebilir, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Boğalar sağlamcı oldukları için, bu dönemde para kazanmak, kendilerini ifade etmek, güçlü insanlarla temasa geçmek, farklı bir şeyler yaparak kendilerini geliştirmek yönündeki meseleler üzerinde ciddiyetle duracaklar.  İş hayatında ciddiyet daha fazla ön plandadır. Bekar Boğalar da, kendini toplum içerisinde kabul ettirmiş ve saygınlık uyandıran kişilere yönelirler. Venüs-Oğlak burcu geçişinde, işlerinizi ciddi biçimde organize etmenizde yarar var.

 

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Bu dönemde iş-eğitim- para- aşk hayatınız veya çocuklarınızla ilgili meseleler üzerinde odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Zihniniz disiplinli düşünmeye açık olduğundan, hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Uzak akrabalarınızla ciddi anlamda bağlantılar kurarsınız. Bir alanda, işi en doğru biçimde öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye çalışırsınız. Amacınıza yönelik hareket edersiniz.

 

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler             : 9-13-14-17-18-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-5-11-12-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
20

Yeniay : 17-18-19
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2