Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"2","burc_ad":"Bo\u011fa","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Boğalar, 1 Ekim’de Terazi burcunda bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay çalışma şartlarınızı ön plana çıkartacak. İş hayatınızı, sağlığınızı önemseyeceksiniz. Ilımlı olmaktan yana olacaksınız. İş hayatınız bu Yeniay’da önemli hale gelecek. Güzel bir Venüs-Neptün görünümü de aynı dönemde arkadaşlıklarınızı ve rahat çalışabileceğiniz ortamları incelemenizi işaret edecek. İş ortağınızdan, eşinizden, partnerinizden destek görmeyi bekleyebilirsiniz. Hem çalışma hayatınıza, hem ilişkilerinize, hem de size destek olan dostluklara bakacaksınız.

7 Ekim’de Merkür Terazi burcunda seyrine başlıyor. Bu da iletişimde ve çalışma ortamında etkili olacak. Ilımlı bir şekilde fikirlerinizi paylaşmaktan yana olmanıza rağmen kendinizden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Sıkıntılarınızı dile getirmelisiniz. Sağlık kontrollerinizi ve sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.


16 Ekim’de ise Koç burcunda Dolunay oluşacak. Bu Dolunay’da Yeniay’da incelediğiniz maddi konular üzerinde doyumluluğunuz olup olmadığını inceleyeceksiniz. Bir arayış içinde olacağınız dönemde olacaksınız. Sizi teşvik eden insanların önemini daha çok fark edeceksiniz. Bu Dolunay’da sizi besleyecek yanlar olduğunu da keşfedeceksiniz. Yeni neler yapabileceğinizi, eskiyi göz ardı etmenizi işaret edici bir yönü var.


18 Ekim’de Venüs Yay burcunda seyrine başlıyor. Sizin için huzur, günlük hayatta karşılaştığınız insanlarla ilişkiniz ve sağlığınız çok önemli. Bu noktada hepsinin üzerinde durup, maddi konuları ön plana alacaksınız. Farklı veya yeni bir iş denemelerinde bulunabilirsiniz. Huzur bulmanın ucu bir şekilde maddiyata ve ilişkilerde tatmine dayanıyor.


24 Ekim’de karşıt burcunda ilerleyen Merkür, Akrep burcunda olacak. Üerinizde size karşı muhalif olan insanların baskısını göreceksiniz. Sizi rahatsız edici müdahalelere taviz vermemelisiniz.


30 Ekim tarihinde ise Akrep burcunda bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay, ikili ilişkileri bir hayli vurguluyor. Neleri paylaştığınızı inceleyeceksiniz. Özellikle cinsel ve mali anlamda ilişkinizdeki kuvvetlilik ve ortaklaşalılık önemli olacak. Çıkarlr ve beklentiler üzerine düşüneceksiniz. Sizi geri planda tutan bir partnerle yürütemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Geleceğe dair bir plan ve projeniz olması kaçınılmaz. Eğitimden ticarete kadar her konuda sağlam ve uzun vadeli yatırımları tercih edeceksiniz. Bu sorumlulukları birlikte paylaşabileceğiniz insanlar arayacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM YORUMLARINIZ

1-9 Ekim arası:

Sevgili Boğalar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ihtiyaçlarınızı elde etmek, başkalarına nezaketen yardımcı olmak, ilişkilerinizde al gülüm ver gülüm tarzında hareket etmek, başkalarından ilgi görmek, güzelleşmek, bakım gibi sağlığınıza önem veren işlere yönelmek anlamında etkilidir. Çevremizdeki kişilerin iş veya yaşam şeklimize göre günlük hayatta karşılaştığımız kişilerle anlaşmak, yoldaşlık etmek isteriz. Kimsenin kimse üzerinde baskısı olmadan veya bir şeylerin bize kendimizi kötü hissettirmesine izin vermeden hayatımızı dengeli yaşamaktan yanayızdır. Yeniayın görünümleri bu konularda yaşanması muhtemel gelişmeler hakkında bizi aydınlatır. Böylece durumu daha net görebiliriz. Ay-Satürn görünümü, iş ve ortaklaşa tüm ilişkilerimizde uyum, denge, uzlaşı, anlaşma gibi olumlu duyguların akışını işaret eder. Bazen de çıkarlarını öne almaya, sadece kendini düşünmeye açık olan insanlarla ilişkimizi ciddi manada düşünmenin de işaretçisidir. Mali konularda borçlarımızı temizlemek, iyi bir işe sahip olmak, kimseye borçlu kalmadan yaşamak arzumuz yoğun olur. Bu meseleleri Yeniayda ele alacağız, duruma bakacağız. Ay-Pluto görünümü, hayatın zorluklarını aşmak, güçlü olmak niyet ve istekliliğimizin işaretçisidir. Bu nedenle, işimize sahip çıkarız, yeniliklerde bulunup güçlenmeye çalışırız. Böyle bir mücadele içinde oluruz diyebilirim. Venüs-Neptün görünümü, sizin hayallerinize uygun ve gerçekten birlikte olmaktan mutluluk duyacağınız bir ilişki ve hayat yaşama arzunuzu, hayalinizi işaret ediyor. Mevcut ilişkideki sorunları tekrar gözden geçirirken, alışkanlık veya bağlılık sizi birbirinize çekebilir. Bazı çiftler için bu durum yeni bir aşkın doğuşudur. Kimileri için, sanatsal alanda veya mistik anlamdaki çalışmaların göstergesidir. Benim tavsiyem, özellikle ilişkide gerçekçi olmak gerektiğidir.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Bir taraftan işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyacak, akıllıca hareket edecek, derleyip toparlayacağız. Diğer taraftan, aynı ortamda yaşadığımız kişilerle nazik bir üslup içinde iletişimde bulunacağız. Yeteneklerimizi geliştirmek adına kurs görebiliriz. Bir ustanın yanında eğitimden geçebiliriz. El sanatları öğrenebiliriz. Başkalarına öğretebiliriz. Ellerimizin bakımı, güzelliğiyle ilgilenebiliriz. Ek işlerden para kazanabilirsiniz. Becerikli olduğunuz bir işi, başkalarına öğreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu süreçte,  çalışma ortamında insanlarla olan ilişkilerinize veya günlük hayatta karşılaştığınız kişilerle olan iletişiminize  dikkat ediniz.  Onları dinlemeli ve ortaklaşa düşünmeye çalışmalıyız. Nezaket çok önemlidir. Sanatsal faaliyetler için etkili bir geçiştir.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Boğalar 16 Ekim saat 07:23 itibariyle Koç burcunda oluşacak Dolunay, psikolojik ve bedensel anlamda strese açık olduğumuzu işaret ediyor. Kolay değil tabii ki. İnsan bazen öyle bir sıkılıyor ki, en basit problemleri bile çözmekte zorlanıyor. Doğal olarak işin içinden çıkamadığımızda kendi kendimize yükleniyoruz. Çaresiz ve geri plana atılmış, sürekli birilerini idare etmek zorundaymışız gibi hissediyoruz. Bu Dolunay işte bu türden refleks tepkilere neden olmakta. Benim arzularım mı, yoksa başkalarının beklentilerine cevap vermek mi önemli diye düşünüyoruz. Merkür-Pluto görünümleri, girişimci düşünmenin ve sabırsızlık yerine, kararlılığın önemli olduğunu işaret etmektedir. Sizi şu anda kısıtlayan durumları aşabilmenin yolu, hem başkalarıyla ilişkimizi güçlü tutmak hem de amacımızın farkında olmaktır.  Sıkıntılarımız varsa bunları giderecek yollar aramak, boşu boşuna kendimizi üzmekten, sinirlenmekten daha iyidir. Kendimize güvenelim. Ay-Uranüs kavuşumu, bu Dolunayda yenilik ve değişim arzumuzun kendi içimizdeki etkinliğini gösteriyor. Ancak bunları dışa yansıtmalıyız. Bunun için, fikirlerimizi kendimize saklamak yerine, hangi alanda ve konuda ilerlemek istiyorsak, bunlar için mücadele vermeliyiz. İçimize kapanmak veya endişelenmek, gerilmek yerine, farklı bir açıdan dünyaya bakınız.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. İlişkilerimizde maddi ve manevi bölüşümler de bulunmak için kendimize ortaklar ararız. Bu eş veya iş anlamında olsun fark etmeyecektir. Desteklenmek ve rahat etmek arzusu ön plandadır. Bana yardımcı olunsun, ben de elimden geleni yaparım tarzında ilişkiler kurarız. Devam eden ortaklıklarda bazı belirsizlikler canımızı sıkabilir. Fakat bozulmasını istemeyiz. Çünkü bir alışverişimiz vardır, risk etmek istemeyiz.

23 Ekim- 21 Kasım arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, en başta karşı cinsle olan ilişkinizde, iş ortaklarınızla aranızdaki alışverişte, bir başkasının gözünden kendinizi tanımlama yönünde önem taşıyor. Boğalar, bu süreçte partnerlerinin baskın tavırlarıyla karşılaşabilirler. Kıskançlık, denetlemeye çalışması, evliliğe yanaşmaması veya birlikteliğin sorumluluğunu üstlenmemesi, bizi bazen umursamaması, dinlememesi, hesapçı davranması gibi. Aslında bütün bu olumsuzluklar bize şunu söylemektedir. Bu ilişkinin hayatımızdaki yeri ve önemi nedir? Bu tavırlarının sebebi, biz miyiz yoksa bu kişi karakteri gereği mi böyle davranıyor? İşte bütün bunları şimdi düşünme zamanımız. Soğukkanlı bir şekilde gözden geçirmeliyiz.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Boğalar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, eşimiz, iş ortaklarımız veya uzun zamandır bir arada olduğumuz partnerimiz ilgili konularda verilecek yeni kararların işaretçisidir. Eskiye göre hayata şimdi daha güçlü bir yanıt vermek mümkündür. Bu arada sizi zorlayan, bunalıma sokan, hatta bir çok açıdan baktığınızda üstünüzde baskı oluşturan ilişkinizi dikkatli ve derin bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Kimi Boğalar belki de uzun yıllardır bekar yaşıyorlardı. Şimdi evlenmeye karar verebilirler. Bir iş ortaklığı size fayda sağlamıyorsa, buna bir dur diyebilirsiniz. Aynı konular, partneriniz için de geçerli olabilir. Belki o sizinle beraberliğinde mutsuz ve doyumsuz olduğu için veda edebilir. Bir iş ortağınız sizden kopabilir. Yeniayın tüm görünümleri aslında yeniden doğuşun, yeni bir yaşamın önünüzde belirmesi halidir. Ne durum olursa olsun burada önemli verilmesi gereken nokta, eskiyi bırakmak, yeniye yer açmaktır.  Sözgelimi, ayrılık olmaz da, birbirinizle konuşursunuz, karşılıklı olarak problemle yüzleşirsiniz ve bu ilişkiye bir şans verirsiniz. Kimi Boğalar bitirip, kendilerine yeni bir dünya kurabilir. Bazıları, evlat sahibi olur veya bekar boğaların karşılarına öyle biri çıkar ki, evlenebilir. Bu Yeniayda önemli olan, verilen kararları ciddiyetle ele almak ve ardında durabilmektir.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler             : 8-9-13-17-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler                       :
3-4-10-11-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
19

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-5-30-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2