Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma

BOĞA AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞAğustos ayında ilk etkili enerji, aile sınırları ve aşk hayatı içerisinde önem arz eden, Merkür Aslan burcu geçişidir. Bu geçiş esnasında aile içerisinde merkez olma, kendi fikirlerimizi kabul ettirme, takdir bekleme gibi durumlar oluşabilir. Boğaların baskın kimlik oluşturduğu bir zamandır. Bunun ayarını iyi bir şekilde yapabilirsek, Merkür Aslan burcu seyrini olumlu bir yönde değerlendirebiliriz.

10 Ağustos tarihinde kariyer ve ev yaşantısıyla ilgili konularda etkili olacak bir dolunay meydana geliyor. Mesleki konularda, toplumsal ilişkilerde özgürlüğümüzü kısıtlayan ve bizi zorlayan baskıların bizi rahatsız etmesi söz konusu olabilir. Kendimizi ifade etme alanı da ev sınırlarına doğru çekilmektedir. Sorunlu bir iş hayatımız varsa bu dolunayda çabucak tepki gösterebiliriz.

12 Ağustos tarihinde Venüs Aslan burcunda seyrine başlıyor. Ev alanı içerisinde biraz ışıltıya ve canlanmaya ihtiyacımız var. Dışarının bütün problemlerinden uzaklaşıp evi güzelleştirmek, belki tatile çıkmak rahatlatıcı olabilir. Beraber yaşanılan kişinin bizi takdir etmesini ve sevgiyle yaklaşmasını bekleyeceğiz.

15 Ağustos tarihinde aşkta seçici bir dönem başlıyor. Yaşanılan ilişki, aşkta aranan kıstaslar gözden geçirilir. İlişkide bir problem varsa bunlar sorgulanacaktır. Sağlamı arzulama özelliği daha fazla baskın olacaktır. Ancak unutmayalım ki herkes mükemmel olmak zorunda değildir. Hesabı yaparken başkalarının da karakter yapılarını değerlendirmek gerekir.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Hemen ardından 25 Ağustos'ta yeni ay bu bölgede oluşacaktır. Bu yeni ayın bir özelliği de, özellikle iş ortaklıkları ve evlilik gibi uzun süreli ilişkilerde etkilidir. Aşkı vurgularken ikili ilişkilerde de önemli bir dönüm noktasına gelindiğini gösterir. Bu ilişki kafamızda oturmadıysa, aslında yenilik yaparken eskiyi devre dışı bırakmış oluruz.


AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan burcunda 1 Ağustos tarihinde seyrine başlıyor. Aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylasınlar istersiniz.  Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın konuşmalar, abartılı çıkışlar can sıkabilir. Ayarı bilelim. Çünkü bu hafta ilişkilerde çabucak tepki verme, rutinlik nedeniyle sıkılma, ufak bir söze bile tahammül göstermemek gibi olumsuz çıkışlar mümkündür. Beraberliği güçlendirmek için, farklı bir şeyler yapmak lazım. Gereksiz çıkışlar, bazen sözün nereye gittiğini bilmemek rahatsız edici ve huzursuzluk yaratıcıdır.


4-10 Ağustos haftası: İkili ilişkilerde 5 Ağustos tarihinde çiftlerin birbirine karşı dürüst, açık tarzda hareket etmeleri, ilerisi adına beraberliği güçlendirmeleri yönünde olumlu bir görünüm meydana gelecek. Açıklık ve dürüstlük her zaman kazandırıcı olur. 7 Ağustos tarihinde, aşk hayatınız veya ailenizi ilgilendiren konularda aktif edici hale getiren enerjinizi dizginlemek kolay olmayabilir. Bu görünüm hiç kimsenin bilmediği ve sizin içinizde bir hayli zamandır birikenlerin sizi huzursuz etmesi anlamına gelir ki, bir hayli zorlayıcıdır. Hem kendinizi haklı görürsünüz hem de tepkisel davranırsınız. Kendini kendinizi huzursuz edebilirsiniz.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihinde aşk hayatınızda tercihlerinizi seçici ve mükemmel olana yöneltici olan Merkür-Başak burcu seyri başlıyor. Bu enerji, gerçekçi düşünmenizi sağlarken,  yanlış ve doğru kişi arasındaki ayrımı da yapabilmenizde rehberiniz oluyor. Tabii ki aşkta bu denli analiz edilmek, partnerler açısından pek kolay değil. Hatta biraz da mesafeli konuşacağınız için, karşı cins yaklaşmakta çekinebilir. Zeki biri olduğunuzu düşünür fakat sıcak ve samimi bir iletişim olmadığı için uzaklaşabilir. Bunun ayarını yapmanız faydalıdır. Bir başka görünüm, ciddi ilişkiler açısından önemlidir. Partnerinizin bazı konulardaki baskıcı tutumunu gözden geçirebilir, bunun yanlışları üzerinde durabilirsiniz.

18-24 Ağustos haftası: Aşkta doğru tercihlerin, incelemelerin yapıldığı bir haftaya adım atıyoruz. Bu yüzden de karşımıza çıkan bir kişinin pek bizi kandırmasına izin vermeyiz. Aklımızla dinleriz yüreğimizle güzelliklerin keyfini çıkarırız. Sevgilimizin ne zaman arayacağını veya onunla ilgili birçok şeyi hissederiz. Aramızdaki telepati bir hayli yüksek olur. Yeni tanışmalarda ise,  söylenenleri şöyle bir mantık süzgecinden geçiririz ve karşımızdaki doğru mu yoksa yanlış mı konuşur şıp diye anlarız. Doğallığı severiz ve romantizmde ölçüyü kaçırmayız. 23 Ağustos tarihinde Güneş-Başak burcunda seyrine başladığında aklımıza yatan, fikrimize uyan, oturmasını kalkmasını bilen insanları tercih ederiz. Sevgilimizin üstüne başına özen göstermesini bekleriz.

25-31 Ağustos haftası: Aşkta bu hafta hem kuvvetlendirici hem de dikkatimizi çekici görünümler mevcut. 25 Ağustos bu anlamda oldukça yoğun. Yeniay-Başak burcunda oluşacak. Biz de ilişkimizde kolayı değil, gerçekten doğru ve mükemmel olanı isteyeceğiz. Hem iletişimde bulunmak hem ortak hedefler tespiti yapmaktan yana olacağız. Bizim bir ilişkide beklentimiz, konuştuğunuzu bilen, sevdiği insanın değerlerine, sınırlarına saygı duyan bir insan. Ne zor insansın diyorlar ama biz sonradan düşünmek yerine, en başından her şeyi sağlama almaktan yanayız. İşte bu haftanın da özünde bu yatıyor. İlişki nereye doğru gidiyor ve biz kendimizi güvende hissediyor muyuz? Bu sorulara cevap arayacağız.

İŞ VE KARİYER

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde zihinsel faaliyetler, el sanatları, artistik kabiliyet, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek arzusu yüksek olacak. Ancak iş alanında ani kararlardan mutlaka kaçınmak gerekiyor. Karşınıza bir fırsat çıktığında, hemen kabul etmek yerine oturup bir analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü olacak şekilde düşünmek gerekiyor. Hele ortaklıklarda bu daha da önemlidir.

4-10 Ağustos haftası:  6 Ağustos tarihinde işlerinizde dikkatli ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkinizde yapıcı tarzda hareket etmek yararlı olur. İş görüşmelerinde güven ve iş ortamındaki ilişkilerin nasıl olduğunu öğrenmemiz yararlıdır. Sağlığımıza da yine özen gösterelim. 7 Ağustos tarihinde iş, ilişki, parasal konularda zorlayıcı bir görünüm meydana gelecek. Sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili konularda istediğiniz gibi yürümeyen işler sizi bir hayli gerginleştirir. Bir şeyler yapmak ve kendinizi göstermek istersiniz. Ancak sabırsızlık ve abartılı tepkilerde bulunmak en başta size zarardır. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, sınırlar içinde kendinizi ifade etmek yerine, mesleki konularda yenilikçi düşünerek becerilerinizi geliştirmektir.

11-17 Ağustos haftası:  12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu geçiş,  ev içinde veya bir mekanda çalışmanın, aktif olmanın işaretçisidir. Ancak başkalarıyla uyum içinde olmanız gerekirken, kendi arzu ve isteklerinize daha fazla önem verirseniz sorun yaşanabilir.  Benim tavsiyem gücünüzü ve becerilerinizi işbirliği adına kullanmanız ve ifade etmenizdir. Bu sayede başarılı işler çıkarabilirsiniz. Bu geçiş bazıları için, bir proje için ön hazırlık safhası olabilir. Ekip bir araya gelir ve çalışır.

18-24 Ağustos haftası:  Bu hafta iş hayatımızla ilgili konularda bazen hassas düşünsek de, genelde iyimser ve hevesli bir şekilde işlerimizi yaparız.  Ofiste yeniliklerde bulunabiliriz. Etrafı güzelleştirmek, çalışma ortamını hoş hale getirmek moralimizi de yükseltir. Yeni bir işe atanmışsak, ortam şartlarına alışmaya çalışırız. Eğer iş arıyorsak 18 Ağustos tarihinde başvuruda bulunabiliriz.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta iş hayatımızda çalıştığımız şirketin veya yaptığımız işin piyasadaki prestiji ve kazandırıcılığı hakkında düşüneceğiz. Fırsatları akıllıca gözden geçirip ona göre değerlendireceğiz. Harekete geçmek için acele etmeyeceğiz. Güvenilirlik ve sağlamlık olgusunu gözeteceğiz. Eğer işimizden memnunsak verimli çalışabiliriz. Fakat tam tersine huzurumuz yoksa iş arayışına geçebiliriz. Biraz gerginlik duyabiliriz. Bu özel hayatımızdan veya bizim kendi içimizdeki kuruntumuzdan kaynaklanabilir.

PARA

1-3 Ağustos arası: Maddi konularda da bu hafta, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön planda olacaktır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir. Arabanızın, evinizin güvenliğini kontrol ediniz.

4-10 Ağustos haftası: 7 Ağustos tarihindeki sert görünüm,  maddi konularda da etkili olup, hakkınızı almak yönünde harekete geçiricidir.  Bir hayli sinirlenirsiniz. Meseleyi halletmek istersiniz. Belki birçok kişi durumu bilmiyordur. O nedenle de sizin böylesi gergin oluşunuzu anlamazlar. Bugünlerde kimseye güvenmeyiniz, sakini olunuz, hesabınızı biliniz.

11-17 Ağustos haftası: 11 Ağustos tarihinde mali anlamda güçlenmek, rahatlamak amaçlı bir projeyi kabul edebilirsiniz. Bu çalışmanın bitişinde elinize toplu bir para geçebilir. 15 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Siz de finansal konularda akıllıca kararlar vereceksiniz. Yetenekli olduğunuz bir işten ek bir kazanç elde edebilirsiniz. Hesabınızı gayet iyi bilirsiniz. Eviniz ve sağlığınızla ilgili harcamaları ekonomik bir şekilde halledersiniz.

18-24 Ağustos haftası: Maddi konularda gayet olumlu bir haftaya adım atıyorsunuz. 19 ve 21 Ağustos tarihlerinde yapılacak işlerden kazanç elde edebilirsiniz. Bu tarihlerde bazı burçlar yanılgılar yaşarken siz paranızı değerlendirme yönünde iki yönlü düşünerek yarar-zarar hesabınızı gayet faydalı bir şekilde yaparsınız. Kolay kolay kimse sizi kandıramaz. Evinizde, ofisinizde kullanacağınız objeler satın alabilirsiniz. Araştırır, soruşturur, neye yatırım yapmanın doğru olacağını tespit edersiniz.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta mali konularda hesap yapacağız. Mevcut işimiz hedefimize dönük şekilde bir kazanç getiriyor mu? İlerisi adına umut veriyor mu? Kimlerle çalışmaktayız ve bundan sonrası adına neler düşünüyoruz? Bunları ele alacağız. Güçlü insanlarla çalışacağız. İş yaptığımız kişilerin ortak kazançlarımız söz konusu olduğunda çelik gibi sağlam olmalarını isteyeceğiz.

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 8-12-16-17-21-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler                : 3-4-10-23-24-31
Aşkta En Şanslı Günler            : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler            : 18-19

Yeniay                    : 15-16-17-18
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay                    : 3-4-5-30-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN