Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"2","burc_ad":"Bo\u011fa","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Boğalar, 6 Mayıs tarihinde burcunuzda bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay, dışarıya karşı kendinizi güzelliklerinizle, net duruşunuzla ifade etmenizi sağlayacak. İlişkilerde, mali konularda ve dış dünyayla alakalı durgunlukları rahatlatacak Düzgün, tutarlı ve dengeli bir ilişkiye adım atmanızı sağlayabilir.

20 Mayıs'ta Güneş, İkizler burcunda seyrine başlayacak. Bu hareket, insanın kendisini iki ayrı kazanç alanında ifade etme arzusunu gösteriyor. Mali konularda kazanç sağlayacağınız yeni işlere adım atabilirsiniz.

22 Mayıs'ta Yay burcunda oluşacak olan Dolunay ise, başkalarıyla ortak hareket ettiğiniz mali konularda dikkatli davranmanız gerektiğini gösteriyor. Temkinli hareket etmeli ve kazanç fırsatlarınızı bekleyin. Aynı gün Merkür, burcunuzda seyrine başlıyor. Mevcut durumu görüp, verdiğiniz kararları net bir şekilde halledebilmeniz için olumlu bir fırsat.

24 Mayıs tarihinde Venüs, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Yatırımlarınızı planlamanız için dikkatli olmanız gerek.

27 Mayıs-30 Haziran arasında Mars, Akrep burcunda gerileyecek. Şubat ortası ve Mart sonuna doğru ilişkileriniz ve iş ortaklıklarınızla ilgili attığınız geri adımların ardından tekrar gözden geçirmeniz için bir fırsat olacak. Haziran sonuna kadar ilişkilerinizle ilgili kararlarda opsiyon tanırsanız, işler çok daha düzgün bir şekilde yoluna girecek. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE MAYIS AYI

 

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Boğalar, 6 Mayıs saat 22:30 da, burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, size çekicilik, yakışıklılık, başkaları üzerinde etkili olma, yapmak istediklerinizi kafanızın içinde tekrar gözden geçirerek duruma bakma yönünde olumludur. Bu yıl ki Yeniay, burcunuzdaki Merkür geri hareketine denk geldiği için, tabii ki en başta girişim, yenilikler, mevcut durumunuza açıklık getirecek gelişmeler anlamında biraz sabırlı olmayı gerektiriyor. Yeniayın görünümleri önümüzdeki iki haftalık dönemdeki gelişmelere, Yeniayın getirileri ve dikkate alınacak yönlerini anlamamızda rehberlik edicidir. Ay-Venüs kavuşumu bu Yeniayda, ilişkiniz, dış dünya ile temaslarınız ve ilerisi adına verilecek kararları gayet düzgün bir şekilde ele alacağınızın işaretçisidir. Karşınıza bir fırsat çıksa veya biriyle karşılaşsanız, enine boyuna incelersiniz. Sabırlı bir şekilde durumu ele alırsınız. Nisan ayı başında verilen kararlar, başlanan işler veya gelişmeler bu Yeniayda olumlu yönde seyreder. Ay-Neptün görünümü, ilerisi adına umutlanmanızı, başkalarıyla ilişkinizi güçlendirmenizi, sevgi, merhamet gibi güzel duyguları gönlünüzde hissetmenizi sağlar. Ay-Jüpiter görünümü, aşk hayatınızda samimiyet, iyi niyet, seçicilik, estetik, seçicilik, sorumluluk duygusunu yükseltir. Her şeyin güzel olacağına dair umudunuz yükselir. Ay-Pluto görünümü, tecrübeli, kendinize güvenli bir şekilde isteklerinizi ifade etmenizde yardımcıdır. Yorumunuzun ilk girişinde söz ettiğim Merkür geri hareketini unutmayalım. Yeniayın görünümleri olumludur. Sadece biraz tedbirli olmayı, güvenilirliği, sağlamlığı merkez alırsak, gayet olumlu yönde bu Yeniayı değerlendiririz.

 

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk hayatımızı analiz edeceğiz. Bu yanıyla baktığımızda aşk zorlanacağa benziyor. Çünkü onun içindeki eğlenceli hoş yanları yaşamak belli kriterlere bağlı olarak gelişecek. Sözgelimi düzen, temizlik, hijyen, emek, istikrar bir hayli önem kazanacak. Gerçekçi düşüneceğiz ve karşımıza çıkacak kişide belli özellikler arayacağız. Sürekli bir gözlem hali söz konusu olabilir. Bu durum çocuklarımızla alakalı konularda da aynı şekilde geçerlidir. Onların üstüne titreriz. Hatta bu bazen öylesine aşırı hale gelir ki, hem çevremizdeki insanları hem de evladımızı bezdiririz. Genelde bu dönem zanaatkarlık vaktidir. Yeteneğinizi geliştirme ve ustalaşmak önemlidir. Sevdiğimiz insanlara hizmet etmekten hoşlanırız. Güvenilirlik ararız. İnce eleyip sık dokuruz. Bize emek vermiş, aşkta sabır göstermiş insanları unutmayız.

 

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Ancak, unutmayalım. Merkür geri hareketi gölgeli günlerini de hesaba kattığımızda Mayıs sonuna kadar burcunuz üzerinde etkilidir.  Söz ile değil belge ve garantiyle iş yapmak lazım. Alım-satım işlerinde mutlaka sağlamlık aramalıyız. Mevcut bütçemizin sınırlarına taşmamak faydalıdır. Kime ne veriyoruz, kimden ne alacağız kontrolünü iyi yapalım. Cüzdanımıza, çantamızı, ötemize berimize dikkat edelim. Gerçekçi olmamızda yarar var.

Sevgili Boğalar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunayda, maddi ortaklıklar, eş veya sevgilinizin finansal durumu, miras hakkı ve bölüşümü, kredi, borçlanma, vergi gibi önemli konuların üzerinde dikkatlice durulması gerekiyor. Şuradan şu gelir, bunu şöyle hallederim demek yerine, gerçekçi olmamız lazım. Genelde Boğalar pek dikkatlidirler. İşlerini sağlama almaya çalışırlar. Ancak bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, hesabı şaşabiliriz. Dolunayın görünümleri yaşanması muhtemel gelişmeleri işaret eder. Ay-Mars kavuşumu, şu andaki mevcut durumun bizi pek de tatmin etmediğini gösteriyor. Ödenmesi gereken borçlar sıkıştırabilir. Yasal bazı sorunlar, vergiler, eş veya iş ortağımızla alakalı meseleler bir arayış içine bizi sokabilir. Mars gerilediği için, tam olarak önümüzü görmekte zorlanıyoruz. Yeni bir adım atmak, beklenti içine girmek de doğru gelmiyor. O yüzden kimseye pek güvenemiyoruz veya dikkat etmek zorundayız. Güneş-Mars karşıtlığı ister istemez bizi farklı bir yol arayışına, mevcut durumu düzeltecek bir çözüm yoluna sevk ediyor. Fakat Mars geri hareketinde hesabı bilmek, açılmamak, mevcut problemin daha da büyümesine izin vermemek lazım. Merkür bugün burcunuzda geri hareketi sona erecek. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreçte adımlarımızı gerçekçi ve somut bir şekilde gözden geçirmeye devam edeceğiz. Aslında bu odaklanmada uygun çıkış yolu bulmak da mümkündür. Yeter ki, soğukkanlı bir şekilde muhasebemizi yapalım. Ay-Neptün görünümü, borcu borçla kapamak fikrinin yanlış olduğunu, eğer gerçekçi düşünürsek, bunun pek de faydasının olmayacağını gösteriyor. Evet birileri yardımcı olmak isteyebilir. Ancak bunun daha sonra bizi zorlayıp zorlamayacağını hesaba katmak lazım.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında Merkür-burcunuzda düz seyirle ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız. Bizler şimdi düz seyir boyunca, alım satım işlerinde, ilişkilerimizde bir pozisyon belirleyeceğiz. İnsanlar bizimle yeni tanıştıklarında ağzından dirhemle laf alınıyor diye düşünebilirler. Bu geçişi yöneten güç Venüs, 24 Mayıs itibariyle İkizler burcunda ilerlediğinde, maddi konularda hareketlenmeler başlıyor.

 

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında, parasal konularda bir hayli aktif gelişmeler yaşanabilir. Ancak ben yine de yapılan işlere, finansal konulara, yatırımlara, kazançlara, kısaca paranıza dikkatli bir şekilde sahip çıkmanızdan yanayım. Olur, olmaz işlere kalkışmamak, bilinçli hareket etmek, kararlar vermek lazım. Bu geçişi yöneten Merkür, burcunuzda ilerlediği için, ay sonuna kadar sakince düşünebilir, nasıl bir yol izleyeceğinize karar verirsiniz.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, hayatınızı daha düzenli ve yeteneklerinizi daha güçlü bir şekilde göstermeniz yönünde bir vesiledir. Ancak size kimse maddi ve manevi anlamda destek çıkmayabilir. Ona göre ilerleyip, kendi bileğinizin gücüyle yolunuzu çizersiniz. Ben kredi çekimi, borçlanma konularında sizi uyarmak isterim. Önünüzü görmeden adım atmayınız. Elinize para geçerse borcunuzu bitiriniz. Aslında bu görünüm altından kalkılamayacak büyük problem değildir. Sadece sizin daha iktisatlı, daha tedbirli davranmanızı işaret eder.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Tutkuları iki misli yoğunlaştırır. İlişki hakkında derinden derine düşünülür. Özellikle Şubat ayından bu yana problemleri olan çiftler şimdi çözüm yolu bulmak için oturup konuşabilirler, halledebilirler. Çünkü bu sorun epeydir devam ettiği için, gerileme hareketinde farklı bir çıkış yolu bulmanız mümkündür.   Bu süreçte YENİ bir problem yaşanırsa, lütfen sakin olunuz. Çünkü tartışmak, birbirinize girişmek problemin daha fazla büyümesine yol açar. Geri hareket döneminde çiftler dürüstçe yüzleşmede bulunmalı. Ben haklıyım diye diretmek yerine,  benim de şöyle yanlışlarım var, senin de böyle diyerek çözüme odaklı hareket ederseniz, problemi aşabilirsiniz.  Geri hareket süresince, bir ilişkide, isteklerimizi kabul ettirmek için,  bir takım oyunlara girişmek yanlış olur. Eğer bir ilişki, taraflarca alışkanlık, bağımlılık, saplantılı bir hale dönüşmüşse, geri hareket döneminde ayrılmak, tekrar bir araya gelmek gibi kararlar yanlış olur.  Bu süreçte başlayan bir ilişki veya iş ortaklığında sözleşme yapmak, imza atmak yerine Haziran sonuna kadar beklemede kalmak yararlıdır. Daha önce kurulmuş bir ortaklık veya başlanmış bir ilişkiniz varsa, birbirinizin hedeflerini, beklentilerinizi önemseyiniz. Bunlar size uyar mı, sonradan bir sorun çıkarır mı diye düşününüz.

 

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 2-6-10-11-14-15-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
12-13-19-20-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
8

Yeniay : 5-6-7
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla