Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma

 

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Boğalar, 5 Aralık tarihinde karşıt burcunuzda seyrine başlıyor. Burada bizim bencil düşünmememiz gerekir. Tutkular çok önemli. Çünkü Venüs, Akrepte ya hep ya hiç olarak düşünür. Boğalar için sağlamlık ve uzun vadelilik önemli. Bu iş ilişkilerinde de özel ilişkilerde de aynıdır. Ayrılmaya yakın bir durumdaysanız biraz inatlaşma veya baskı kurmaya çalışmak normaldir. Ama önemli olan ilişkinin dünden bugüne gelmesidir. Birbirimizle yüzleşmemiz lazım. İş ortaklıklarında da karşılıklı olarak parasal konuların düzenlenmesi son derece önemli. 

10 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bu Boğalar için bir hazırlık, tartıp, biçme dönemi. Bilgi anlamında ise kazandırıcı olana bakma süreci. İşimizde ne kadar iyiyiz? Bunları mutlaka gözden geçireceğiz. 

11 Aralık tarihinde Yeniay Yay burcunda oluşacak. Bu bizim için kredi, borçlanma gibi konularda gözden geçirmelerde bulunacağız. Yeniayın üzerimizde baskın olduğu bir dönem. Ödenmesi gerekenlerin mutlaka ayarlanması gerekiyor. Muhasebelerimizi iyi yapmamız lazım. Bunaltıcı gibi dursa da, kendimize bir mola verip bakma halidir.

22 Aralık tarihinde de Güneş Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bütünüyle odak alanımızda ne yapmak istiyoruz? Ne gibi hedeflerimiz var? Bunlara bakacağız. Öyle çok fazla açılmıyoruz. Boğalar zaten sağlamcıdır. Bu Dolunayda edindiğimiz bilgileri çevremiz ile de paylaşacağız. Belki de farklı bir şehir farklı bir iş düşünüyoruzdur bunlara bakacağız. 

Yeni yılınızı kutluyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Aralık arası: 5 Aralık-30 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs,  evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Bu kişilerle  aranızdaki paylaşım, uyum ve sevgi alışverişini tutkulu, yoğun ve zorlayıcı olabilecek bir dönemi işaret eder. Problemli çiftler açısından duruma bakarsak, eğer ilişki bu zamana dek oturmadıysa,  ciddiyete dönüşemiyorsa,  sürekli krizler yaşanıyorsa, son zamanlarda iyice bir mesafe oluşmuşsa, bu  beraberliğin artık mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır.. Bu geçişin dispozitör gücü Mars, 6 Aralık tarihinde önemli bir görünüm yapacak. Özellikle problemli ilişkilerde gerçekçi bakmaları lazım

7-13 Aralık arası: 8 Aralık tarihindeki görünüm, aşk hayatınızla ilgili konulardaki problemlerin gerçekçi bir şekilde ele alınması gerektiğini işaret ediyor. Atlanmış, üstünde pek durulmamış veya alışagelmiş olan problemleri derinlikli ele almamızda, analiz etmemizde yardımcı olabilir. Hatta neden daha önce bunu halletmedim diye düşünebiliriz. Yay burcundaki Yeniayın Venüs-Neptünle olan bağlantısı, ilişkimizde tutkuların ve bağlılığın işaretçisi.

14-20 Aralık arası: 17 ve 19 Aralık tarihindeki görünümler, gerek özel gerekse iş ilişkisi içinde olduğumuz insanlarla aramızdaki temasın ve bakış açısı farklılığının derinlikli bir şekilde gözden geçirilmesi anlamında önem taşıyor. Ayrıca özel paylaşım içinde olduğumuz birisi yoksa nasıl bir ilişki aradığımızı, bu konudaki ideallerimizin ne olduğunu tekrar bir düşünmemizi sağlıyor. Hem ilişki konularında hem de ortaklaşa yapılacak işlerde yararlı olana yönelebilirsiniz. Başkalarıyla,  fayda elde edebilecek şekilde bağlantılar kurmaya çalışırsınız. Hem kendi isteklerinizin farkında olursunuz hem de etrafınızdaki insanları motive edebilirsiniz.

21-31 Aralık arası: 24 Aralık tarihindeki görünüm, partnerin bize karşı yönelimi, tutkuları, ilişkisine verdiği önem, kafamızın içindeki tüm soruların cevap bulmasını sağlayabilir. Beraberlikte paylaşım önemli. Venüs-Akrep burcunda olduğu için, ketum davranan, duygularını ifade etmekten kaçınan bir partneriniz varsa onun iletişimde bulunması hoşunuza gidebilir.

25 Aralık tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, bildik-aşina olduğumuz çevremizin bize güven verdiğini düşündürse de, bizim iş-eğitim veya farklı bir nedenle kendimizi geliştirmemiz, sorumluluklarımızın farkında olmamız lazım. Nitekim Dolunay ile örtüşen Merkür-Jüpiter görünümü,  bize somut ve elle tutulur olana yönelmemiz gerektiğini söylemektedir. Kararlı ve istikrarlı olmalısın demektedir. Duyarlılığı ve bağımlılığı bir yana bırakıp ayaklarımızı sağlam yere bastıran projelere, işlere yönelmekte yarar var.

 

İŞ VE KARİYER

1-6 Aralık arası: Bu haftanın iş konularında en etkili tarihi 6 Aralık. Bu tarihte iki görünüm önemlidir. Çalıştığımız ortamdaki ilişkilere önem vermemiz, ortaklaşa hareket etmeyi bilmemiz gerekiyor. Bu durum menfaatimiz için gereklidir. Çünkü bulunduğumuz yerde anlaşmazlık olursa, bu durum huzursuzluğa yol açar. Ancak tabii ki bir yere kadar. Eğer bunu yaptığımız halde, birileri kalkıp üstümüze gelirse veya hoşumuza gitmeyen bir harekette bulunursa, kendimizi de savunmak ihtiyacı duyabiliriz.

7-13 Aralık arası: 10 Aralık-2 Ocak tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Eğitim, iş hayatında başarılı girişimlerde bulunmak, bağlantılar kurmak, görüşmeler yapmak için uygun bir zamandır. Kazandırıcı olan işlere öncelik tanırsınız.

14-20 Aralık arası: 14 Aralık tarihindeki görünüm, hem çevrenizdeki kişilerle olan paylaşımınızda hem de ileriye yönelik hedefleriniz anlamında olumlu yönde düşünmenizi sağlar. Genel olarak konuşmaktan pek hoşlanmasanız da, sizin için önemi olan mevzularda dinlemeye ve fikirlerinizi aktarmaya hazırsınızdır. Hayallerinizi yazıya, resme  dökebilir ve insanlara farklı yollarla sunumunu yapabilirsiniz. Genel olarak, hayatınızı en olumlu ve hayallerinize en uygun şekilde değerlendirme arzunuz yoğundur. Eğitim, sanat, şiir, müzik ve astroloji gibi konular ilginizi çekebilir.

21-31 Aralık arası: 22 Aralık-20 Ocak 2016 tarihleri arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş zamanları,  astrolojik olarak sizlerin eğitim, iş hayatınız, ihtisaslaşma konuları, işe hazırlık dönemi, iş arama anlamında etkili, gayet olumlu, disiplinli hareket ettiğiniz, sorumluluklarınızın farkında olduğunuz bir zaman dilimidir. Yolculuklar iş veya eğitim maksatlı yapılır, prensipler çerçevesinde hareket edilir, hayata daha ciddi anlamda yaklaşılır. Kendimizi geliştirmek için bilgileniriz ve hayatın ciddi yüzünün farkına varırız.

 

PARA

1-6 Aralık arası: Haftaya baktığımızda 1, 4, 6 Aralık tarihlerinin başkalarıyla alakalı veya ortaklıklar anlamında dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Hesap dışı durumlar yaşanabilir. Aceleyle yapılan harcamalardan kaçınalım. Ev, otomobil gibi yatırımların mutlaka iyi hesap edilmesi gerekir.

7-13 Aralık arası: 11 Aralık tarihinde Yeniay-Yay burcunda oluşacak. İki görünümle ilişkisi bulunmakta. Bize iş hayatımızla ilgili konularda bir değişimi ve bu değişimle birlikte mali yöndeki durumumuzun da gözlem altına alınması gerektiğini işaret ediyor. Başka bir iş veya arayış içinde olabiliriz. Hesap dışı bir durum bir durum nedeniyle önceden düşündüğümüz bir ortaklık gerçekleşmeyebilir. Bu Dolunayın Venüs-Neptünle görünümü ise, durumun bir şekilde halledilme ihtimalini gösteriyor. Demek ki bir sıkıntı var ancak bu sıkıntının size tümüyle zor durumda bırakması gibi bir durum olmayacak. Her bitiş yeni başlangıç deriz ya. Bu da ona benziyor.

14-20 Aralık arası: Parasal konularda bu hafta, yeni kazanç alanları ve yeteneklerimizi ifade ederek gelir elde etme yönünde istekli olacağız. Tabii ki enerjiler gereği, bastığımız yeri bilerek ve bilinçli şekilde düşünerek hareket edersek iyi olacaktır.

21-31 Aralık arası: 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerimizde maddi ve manevi bölüşümler de bulunmak için kendimize ortaklar ararız. Bu eş veya iş anlamında olsun fark etmeyecektir. Desteklenmek ve rahat etmek arzusu ön plandadır. Bana yardımcı olunsun, ben de elimden geleni yaparım tarzında ilişkiler kurarız. Devam eden ortaklıklarda bazı belirsizlikler canımızı sıkabilir. Fakat bozulmasını istemeyiz. Çünkü bir alışverişimiz vardır, risk etmek istemeyiz.

 

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 3-4-12-13-17-18-21-22-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-8-9-15-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
3-4-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
23-24

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9-10
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN