Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni : Venüs
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı : 6,4
Uğurlu Taş : Zümrüt
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"2","burc_ad":"Bo\u011fa","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Boğalar, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda Yeniay oluşacak. Yakın çevrenizdeki kişiler ilgi alanınıza girecek ve çevresel konulara dikkatle yaklaşacaksınız. Yakın akraba ilişkileri, iletişim, iş hayatı ve öğrenim hayatı konularının üzerinde duruyoruz. İletişim trafiğiniz artacak. Hep sevdiğiniz, aşina olduğunuz kişilerle bir arada olacaksınız. İleriye dönük planlarınızı gözden geçirip aşk hayatınızla ilgili gelecek planları yapabilirsiniz. Çevre değişiklilkleri konusunda karar verirken acele etmeyin.

12-14 Temmuz'da sırasıyla Venüs ve Merkür, Aslan burcunda seyrine başlıyor. Aile içinizdeki isteklerinizi ve beklentilerinizi ifade edip onlardan destek bekleyeceksiniz. Sevdiğiniz kişiyle bir araya gelerek onu tanımaya uğraşablirsiniz.

20 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay oluşacak. Maddi konularda bu Yeniay, belirleyici olacak. İş ortaklıkları veya maddi konularla ilgili herhangi bir şey için yenilikler yaparken bekleyip fırsatları ve şartları görerek değerlendireceksiniz. Maddi ve manevi tüm paylaşımlar sizi güvende hissettirecek.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda olacak. Geleceğinizi garantiye alıp özgüvenli ve temkinli hareket edeceksiniz.

30 Temmuz'da ise Merkür Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir, bütün konular ve planlar üzeride bütçenize uygun düşünüp ince eleyip sık dokuma ve dengeli davranma fırsatı olacak. Kendinizi yormadan başarılı bir şekilde bu süreci geçeceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ  AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Boğalar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, hassas duyguların, yoğun hissedişlerin, geçmişle alakalı konuları tekrar gözden geçirerek, çevre-iş-eğitim-bağlantılar kurma yönünde verilecek kararların göstergesidir. Tabii ki bu kararlar biraz da eskiyi ve bugünü karşılaştırmada önem taşıyor. Hangi alan ve meseleler üzerinde etkili olacağını Yeniayla örtüşen görünümler çerçevesinde ele alırsak durum netleşir. Ay-Merkür kavuşumu, eski dostlarla bir araya gelerek geçmişi anmak, aklımız ve mantığımızla hedefimizi tayin etmek, planlarımız, projelerimiz için kendimize zaman tanıyıp düşünmek anlamında idealdir. Bakarız şöyle bir duruma. Gerçekçi şekilde işlerimizi, yapacaklarımızı tespit ederiz. Ay-Kuzey düğüm görünümü gayet kıymetlidir. Hem yakın çevremiz hem de hayatı gözlemlemede size algı gücü veriyor. Neyin gerekli ve gereksiz olduğunu tespitte yardımcıdır. Gelişimden yanasınız. Müzik, sanat, çalışma hayatı, aşk, çocuklar, gelecek sizin gözbebeğiniz gibi. Ay-Pluto karşıtlığı, yolculukları, ailenizle olan bağlantınızı, işlerinizi yoluna koymak amaçlı görüşmeleri, derinlikli düşünmeyi sağlıyor. Fikirlerinizi, planlarınızı hayata geçirmek kolaylaşıyor. Ay-Jüpiter görünümü, iş görüşmelerinde size şans katıyor. Kararlarınızı bildiğiniz, tanıdığınız kişilerle paylaşabilir, yürürlüğe koyabilirsiniz. Aileniz ve yakınlarınızdan destek görürsünüz. Kendinize güvenirsiniz, hırslısınız ve yaptığınız işten zevk alırsınız, kararlarınızdan emin olursunuz.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, ev içinde veya bir mekanda çalışmanın, aktif olmanın işaretçisidir. Ancak başkalarıyla uyum içinde olmanız gerekirken, kendi arzu ve isteklerinize daha fazla önem verirseniz sorun yaşanabilir. Benim tavsiyem gücünüzü ve becerilerinizi işbirliği adına kullanmanız ve ifade etmenizdir. Bu sayede başarılı işler çıkarabilirsiniz. Bu geçiş bazıları için, bir proje için ön hazırlık safhası olabilir. Ekip bir araya gelir ve çalışır.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak,  abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Boğalar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, bizi bildik çevremizden uzaklara, daha iyi olanaklar, sağlam iş, güvenilir yaşam kurabilmek adına itekleyicidir. Kendi değerlerini, bildiği yolu tercih eden Boğalar için bu durum zor gibi gözükse de, aslında başarmak isteyenler için tabii ki olumludur. Sonuçta amacımız ayaklarımızın üzerinde durmak ise, neden daha iyisini bulmayalım. Yolculuklar iş veya bir şeyleri yerli yerine koyabilmek adına yapılır. Yaşça büyük, tecrübeli insanlara danışılır. Zaten bu Dolunayın bir başka özelliği de, değişim arzumuzun, yenilikleri uygulama isteğimizin vurgulanışıdır. Dolunayın ardından, Ay bir başka burç olan Kovaya geçiş yapacak. Biz de idealist bir bakış açısıyla, yeni tekniklere, rasyonel düşünmeye açık olmalıyız. İnsanlarla bağlantımızı güçlü tutarak, bildiklerimizi gösterebiliriz. Bu Dolunay, kendine farklı bir pencereden bakmayı bilmelisin diyor. Venüs-Satürn görünümü, aile ilişkilerinde gücümüzü yükseltiyor. Birbirimize daha sıkı sarılmamızı sağlıyor. Ayrıca yaratıcı düşünerek, maddi şartlarımızı iyi hale getirmek için, nasıl bir yol izlememiz gerektiğini de tespitte yardımcı oluyor. Bizim burada harcamalarımıza dikkat ederek, büyümeyi teşvik edici yapılandırmaya gitmemizde yarar var. İşte bu yapılandırma, kabuğunuzdan çıkarak, farklı yollar arayarak ve kendinize inanarak olur.

22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasındaki Güneş-Aslan burcu seyrini genel olarak incelediğimizde ailemiz, yuvamız, geleceğimiz, yerleşim yerimiz, güven ve istikrar olgularının gayet kıymetli hale geldiği zamanlardır. Ev içinde, otoritemizi kabul ettirmek isteyebiliriz. Ancak bunun ölçüsünü bilmemiz gerekir.  Bu süreçte,  Ev ve ailevi konularda kendi isteklerimize önem vereceğiz.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 4-8-9-18-19-23-27-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-13-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler                   :
8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14-15
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla