Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba

BAŞAK BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Başaklar,

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Çalışma hayatınızı ilgilendiren sözleşmeler, başvurular, işten ayrılmalar gibi belgeye dayalı tüm işlerinizi bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle kontrol etmenizde yarar var. İşveren veya işçi haklarınızı mutlaka gözetiniz. Sağlığınıza daha fazla özen gösteriniz. Sosyal güvencenize önem veriniz. İşlerinizi mutlaka kontrol ediniz. Ani kararlar vermeyiniz. Teknolojik aletler, bilgisayarlar mutlaka bakımdan geçmeli, her türlü arızaya karşı kontrolü yapılmalıdır. Bilgilerinizi mutlaka iyi saklayınız.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, fiziksel ve ruhsal anlamdaki yenilenmenin, güçlenmenin, eski sorunlarınızı şimdi tekrar ele alarak bunları gözden geçirmenin işaretçisidir. Öyle olaylar veya deneyimlerden geçirir ki sizi,  artık neyin ne olduğunu gayet iyi bilirsiniz. Dış dünyada etkin olmanın yolu, kendi iç dünyamdaki zenginlikleri keşfetmekmiş dersiniz. Yaşanan bazı sürpriz gelişmeler, belki sizi durdurucu etki yaratmış olabilir. Davalar, hukuksal konular, sağlık problemleri, sadece kendini düşünen kişiler nedeniyle yaşanmış her ne varsa bunları bir tecrübe olarak görerek, bundan sonrasında çok daha seçici ve dikkatli olmayı öğrenirsiniz.

Maddi ortaklıklarınızı, özel hayatınızı farklı bir bakış açısıyla ele almaya başlarsınız. Destek gördüğünüz gibi köstekleyen insanları da bu görünüm sayesinde daha iyi anlarsınız. Paranızı korumayı, kiminle iş yapılır, kiminle yan yana gelinir, kime sırlar verilir, bütün bunları kafanızın içinde oturtmayı öğrenirsiniz.

20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, içten içe sizi üzen, yoran ve bağlayıcı olan her türlü ilişkinin veya durumun hatırlatıcısı, yaşanmış tecrübeleri unutmamak gerektiğini vurgulayıcı ve hedefinize göre seçimlerde bulunmanız için uyarıcıdır. Siz ilişki tercihinizi, mevcut beraberliğinizi artık akıllıca yapmayı bilmelisiniz. Bu Tutulma gösteriyor ki, yine ilişkide iyi niyetli düşünüyorsunuz. Yine şefkat arayışı ve gerçekleri göz ardı edici tarzda hareket edebilirsiniz. Oysaki tutulmanın gerçekleştiği gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda çıkarlarınızı bilmeniz, kendinizi düşünmeniz, huzuru, güvenceyi hayatınızda merkez almanız lazım. Bunlar göz önünde tutarsanız, daha düzgün bir ilişki yaşamış olursunuz.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, maddi kazanç ve ortaklıklar, kredi, borçlar, miras, hisseli paralarla ilgili konular üzerinde bir hayli etkili oluyor. Ancak asıl merkezde olan mesele, kazancınız. Bir yanıyla dengeli bir bütçe, mali anlamda güçlendirici ilişkiler, yeteneklerinizin paraya dönüşmesi yönünde arzularınız var. Ancak diğer yandan geldiği gibi giden, bir türlü istikrarlı yürümeyen, yanlış kişilerle bağlantı ve ilişkiler nedeniyle yaşanmış kayıplar, borçlar da söz konusu. Tabii ki bütün bunlar yaşamın güzelliklerini hissetmekte zorlanmaya, beklenmedik durumlar yüzünden kısıtlanmaya sebep olunca dengeniz de bozuluyor. Bu tutulma da, bu dengesizliğin artık sizi bir hayli yorduğunun göstergesidir. Ay Tutulmasının yöneticileri Venüs ve Mars Boğa burcunda ilerlediği için, ne kadar zorlayıcı olsa da, ben geçtiğimiz yıldan bu yana edindiğiniz tecrübelerle artık yaş tahtaya ayak basmayacağınızı söylemeliyim. Kendinize güvenin. Çünkü şu aralar sağlam getirisi olan yenilikler, gelişmeler umutlandırıcı gözüküyor.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yöneticiniz Merkür-İkizler burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, iş hayatımızı, toplum içindeki yerimizi, konumumuzu, kariyer hedeflerimizi, meslek seçimimizi bütünüyle gözden geçireceğiz. Şöyle bir durup bakacağız. Yolcunun yol üzerinde bir mola vermesi halidir bu. Onarım sürecidir. Yarım kalan işler bitirilir. Yeni proje veya planlamalar için veriler toparlanır. İş başvurumuz için özgeçmişimizi hazırlama vaktidir. Bütüne bakma, bütünde görülenleri ele alma zamanıdır. Ancak İkizler burcundaki Merkür, dağınık ve bazen tutarsız düşünmeye, yüzeyde olana bakarken, detayları atlamaya neden olabilir. Bunun önüne geçmenin yolu, geri hareket süresince internet veya farklı yolla edindiğiniz bilgileri iyi saklamak, belgelerimizi korumak, notlarımızı iyi almak, planlı çalışmaktır. Bu süreçte iletişimin rolü büyük. Kimseyi kırmadan konuşmalı, tutamayacağımız sözler vermemeli, verdiklerimizi de yerine getirmeliyiz.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  ilişkinizi ilgilendiren konular üzerinde, iş ortaklığı ve çevrenizdeki insanlarla olan temasınızda her durumu mutlaka gerçekçi bir şekilde ele alınız. Yakın akrabalarınız evliliğinize, işinize, ilişkinize karışabilirler. Derinlikli düşünmelisiniz. Bir öyle bir böyle davranmak yerine, ciddiyetle amacınıza uygun şekilde kendinizi, ilişkinizi ele almalısınız.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü, fiziksel ve ruhsal anlamdaki yenilenmenin, güçlenmenin, eski sorunlarınızı şimdi tekrar ele alarak bunları gözden geçirmenin işaretçisidir. Öyle olaylar veya deneyimlerden geçirir ki sizi,  artık neyin ne olduğunu gayet iyi bilirsiniz. Dış dünyada etkin olmanın yolu, kendi iç dünyamdaki zenginlikleri keşfetmekmiş dersiniz. Maddi ortaklıklarınızı, özel hayatınızı farklı bir bakış açısıyla ele almaya başlarsınız. Destek gördüğünüz gibi köstekleyen insanları da bu görünüm sayesinde daha iyi anlarsınız. Paranızı korumayı, kiminle iş yapılır, kiminle yan yana gelinir, kime sırlar verilir, bütün bunları kafanızın içinde oturtmayı öğrenirsiniz. Yaşanan bazı sürpriz gelişmeler, belki sizi durdurucu etki yaratmış olabilir. Davalar, hukuksal konular, sağlık problemleri, sadece kendini düşünen kişiler nedeniyle yaşanmış her ne varsa bunları bir tecrübe olarak görerek, bundan sonrasında çok daha seçici ve dikkatli olmayı öğrenirsiniz.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs, burcunuzda gerileyecek. Bu dönemde, dış dünya ile olan ilişkimiz her zamankinden daha temkinli, belli bir mesafe bırakarak, etrafı ve kendimizi gözlemleme şeklinde olabilir. Gönlümüzde olanı biteni ancak biz biliriz ve kimseye de yansıtmayız. Seçici davranırız. Tekrar tekrar düşünürüz. Hatta bazen bu, çok daha fazla arttığında, endişeli bir hale dönüşebilir. Eskiye dair olan olayları ve sonuçlarını bir kez daha gözden geçirdiğimizde bazen kızgınlığımızın aslında ne kadar yersiz olduğunu anlamamız mümkün olsa da, sevgimizin de ölçüsünü kaçırdığımız, bu yüzden hayal kırıklığı yaşadığımızı düşünür, hayıflanırız. Baktığımız bir manzaranın, gördüğümüz bir insanın, yakınımızdaki bir şeyin detayları, bütününden çok daha fazla önemsendiği için, gönlümüzü kolay kolay kaptırmayız. İnce eleme sık dokuma hali aşkta, evlilikte daha fazla önemsendiği zamanlardır. Giyim ve kuşam, titizliğimiz, hijyene verdiğimiz önem bir hayli artar. Sağlıklı olmak bizim için son derece kıymetlidir. Buna bilhassa kıymet veririz. Öyle pek sosyal değilizdir. Genelde kendi içimize dönüp hayatımızla ilgili alternatiflerimizi, tercihlerimizi gözden geçiririz.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Ben bu dönemi sizler açısından olumlu buluyorum. Tabii ki yine kendi içinizde bazı meseleleri gözlemleyeceksiniz ancak, gereksiz detayları da hayatınızdan çıkartmayı bileceksiniz. Ne kadar üstünde durulmuş, sürekli düşünülmüş, sizi fiziksel ve ruhsal anlamda etkilemiş, endişeye sürüklemiş şeyler varsa, en azından şimdi kendinizi yormamak, üzmemek, tedirgin etmemek adına bunları ayıklayacaksınız. Güzelleşmek, moralinizi güçlendirmek, ne kadar özel biri olduğunuzu hissetmek için, bu içe yöneliş hali hele bir de Aslan burcunda olunca sizi epeyce rahatlatacaktır. Sanatsal uğraşılar, yaratıcı çalışmalar, güzellik, bakım ürünleri, dinlenmek gibi güzel uğraşılar için tam da zamanı. Ayrıca ruhsal anlamda dinlendirici egzersizler, şöyle huzurlu bir yerde tatil yapmak, yürüyüş, sizi kendinize getirecektir.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Jüpiter sizler için 12 yıl sonra gelen bir şans dönemi diyebiliriz. İş hayatı başta olmak üzere, kişisel anlamda atılan her adımın, verilen her kararın titizlikle ele alındığı bir zaman başlıyor. Satürn-Yay geçişiyle örtüşecek olan bu geçiş, size yerleşim yeriniz, ailenizle alakalı konularda sorumluluk almanızı sağlarken, Jüpiter size bilgelik, güvenilirlik, istikrarlı bir yaşam için gerekli olan her şeyde yardımcı oluyor. Düzeniniz önemli bu dönemde. Belki de yeniden bir sayfa açmak ve bu sayfadan hayata bir daha bakmak lazım. Bunu başarabilirsiniz. Yanlış gitmekte olanı doğruya,  işlerliği olmayanı verimli hale getirmeye çalışacağınız bu dönemde, aksaklıkları düzelttikçe çok daha kolay ilerleyeceksiniz. Siz gözlem gücünüzle, detaylı bakış açınızla, emekçi gönlünüzle bu dönemde başkalarına yararlı olacak işlere imza atabilirsiniz. Bu dönemde dikkat edilmesi gereken nokta, her şeyin doğrusunu bir tek kendinizin bildiğini düşünmemek, her şeye bir kusur bulmamak veya böyle bir imaj yaratmamaktır. İnsanlar sizi itici bulabilirler.

13 Eylül burcunuzda oluşacak Parçalı Güneş Tutulması önümüzdeki yılın bir planlaması ve şu ana kadar yaşanılanların sizde bıraktığı izlerin tespiti ve mesleki konuların ele alındığı zamanı işaretliyor. Önümüzdeki ay, gelişim yönündeki kuzey düğüm burcunuzda arzı endam etmeye başlıyor. Sizin için bu tutulma bir ön hazırlık aşaması diyebiliriz. Hayata katılım çok önemli artık. Geçmişte bazı meseleler, insanlar, durumlar sizi geriye itmiş hatta kaçışa zorlamıştı. Plan yapamadınız, çünkü plan dışı gelişen durumlarla karşılaşmıştınız. Şimdi artık gerçekçi bir şekilde önünüze bakacaksınız. Eğer sizi bağımlı hale getiren bir şeyler varsa, bu kim veya ne olursa olsun onu geride bırakacağınız bir tutulmadır. Çünkü size zarar vermiş, zaman kaybettirmişti hatırlayın. Bu Tutulma, bütün karmaşıkları açmak, korku ve endişelerle zaman kaybetmemek, yeteneklerinizi değerlendirmeye dönük fırsatlar getiricidir. Korku dağlarını aşarak cesaretle ilerlemek vaktidir. Üretmek, ürettiğinizle dünyaya kendinizi ifade etmek veya yeterlilik kazanmaktır. Çünkü bütün soruların cevabını ancak siz verebilirsiniz. Bunun yolu da hayatınızı düzenlemekle mümkün olur.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönem ailevi meseleler, eviniz, aşk hayatınız, çocuklarınızla alakalı konularda yapılandırma sürecidir. Aile ilişkileri açısından ele aldığımızda,  büyüklerinizle olan her türlü ilişkiniz bu süreçte sorumluluk yükleyici ve nesil farklılığı nedeniyle yaşanması muhtemel gelişimleri işaret eder ki, birlik ve beraberlik içinde moral değerler yüksek tutularak hareket edilmelidir. Ailenizin size, sizin de ailenize ihtiyacınız olabilir. Bu durum, evlatlık görevinizi layıkıyla yapmanızı gerektirir. Evladınız varsa, onlarla ilgili konuların ev sınırları içinde ele alındığı, düzenlendiği zamandır. Sözgelimi yaşadıkları aşk ilişkisi, eğitim, iş v.b konulardaki sorumlulukları sizin de gündem maddenizi oluşturur. Bunların da yine hoşgörülü, olgun şekilde ele alınması icap edebilir. Torun sahibi olmanın işaretçisi olabilir. Evladınıza destek olmanız gerekebilir. Ev kiralanması, satışı, alışı, başka bir şehre veya ülkeye yerleşim, ofis işleri, miras gibi konular gündeme gelebilir. Eski evler yapılandırılır, yenileştirilir, oturduğunuz yer değişir, sağlamlaştırılır. Bu yorucu olsa da, sizin açınızdan ilerisi adına faydalıdır. Ancak ehil kişilerle ev konularını görüşmekte yarar vardır. Uzun vadeli düşünmek gerekir. Genel olarak bu deneyimlerin özünde yatan en önemli nokta, kişinin kendini bu konular yoluyla geliştirmesidir. Bunu kabul edenler için, mücadele yoğun olsa da, başarı şansı yüksektir. Jüpiterin 2015 Ağustos ayında burcunuzda ilerleyişi ayrıca Kuzey düğüm-başak geçişleri zaten sizin gelişiminizde sorumluluk alma yönünde işaret olup bunların size kazandıracağı artıların da göstergesidir.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareketi, işimizden elde ettiğimiz gelir,  çalışma ortamı, çevre ilişkilerimizi yeniden gözden geçireceğiz.  İnsanların bize nazik ve ölçülü davranmaları için belirli bir mesafeyi koymakta yarar vardır. Kazanç anlamındaki ortaklıklar ve yatırımların mutlaka bilinçli bir şekilde ele alınması lazım.  Riskli ortaklıklardan kaçınmalı, sağlam olan işbirliğinizi sürdürmeli ve hesaplarınızı, kararlarınızı bir daha gözden geçirmelisiniz.

28 Eylül tarihinde Koç burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek. Eşiniz, iş ortağınız veya partnerinizle alakalı bölüşüm ve paylaşımlar, kredi, nafaka, borçlanma konularda sizi zorlayabilecek bir yansımadır. Siz kendi çıkarlarınızı korumak, onlar da aynı şekilde kendi isteklerini elde etmek taraflısı olabilirler. Bu durumda bir stres yaşanabilir. Merkür geri harekette olduğuna göre, maddi ve manevi anlamda tüm ilişkilerimizi gözden geçirmemizde yarar var. Eğer zarar verici bir ortaklık veya ilişki ise, sizi durduruyor, kısıtlıyorsa tabii ki, bitmesi mümkündür. Ancak tam tersine siz bencil davranıyor, sadece kendinizi düşünüyorsanız o zaman sizin de kendinize bir çeki düzen vermeniz gerekecektir.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, kişisel anlamda daha dikkatli, seçici, verimli, özgüvenli bir şekilde hayatımıza yön vereceğiz. Çalışacağız, çabalayacağız ve işimizde başarıyı önemseyeceğiz. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve dış dünyada bilgi ve tecrübemizle öne çıkacağız. İnsanlarla ilişkimizi, çevremizi, yaşantımızı planlı, programlı bir şekilde düzenleyeceğiz. Endişeli, takıntılı, vesveseli olmayacağız. Sağlığımızı önemseyeceğiz. Güzelliğimize, bakımımıza süs püs anlamında değil, sağlıklı yaşamak adına önem vereceğiz. Beceri geliştireceğiz. Zararlı alışkanlıklardan uzak duracağız. İnsanlara yardımcı olacağız ancak bu kendimizden sürekli vermek anlamında olmamalıdır. Boş oturmayacağız. Bir amacımız, hedefimiz olacak.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü aşk hayatınızı güçlendiren oldukça kuvvetli bir etkidir. Şu an var olan sorunları kolaylıkla çözüme kavuşturmanızda destekçiniz olur. Çocuk sahibi olabilirsiniz veya çocuklarınızın hayatını garanti altına alacak kararlar verebilirsiniz. Bunlar zamanla çok daha olumlu yöndeki gelişmelerin startı anlamına gelir. Bir dönüşümün ve yenilenmenin aşkta bir hayli etkin olacağını söyleyebiliriz.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN