Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"6","burc_ad":"Ba\u015fak","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

 

Sevgili Başaklar, 1 Ekim tarihinde Terazi burcunda Yeniay doğacak. Bu Yeniay, tüm burçlar için çıkarları korumayı hatırlatıyor. Kazanç evinizde oluştuğu için bütçenizi gözleyeceksiniz. Para, hayat şartları içinde önemli bir olgu ve sizin de iyi ve güvenli bir yaşan isteğiniz bulunuyor. Yılın sonuna gelirken değişim istiyorsunuz. İlişkilerinizde paylaşım ve empati oldukça önemli. Partnerinizle olan ilişkinizde maddi konulara bakacaksınız. Sizi destekleyebilecek bir partner beklentisine de girebilirsiniz. Diğer taraftan, mali anlamda giderler sizi zorluyor olabilir. İşinizin ne getirdiğini önemseyeceksiniz. Bunların hepsinin arkasındaki sebep,, Venüs’ün Akrep burcunda olması.


7 Ekim tarihinde Merkür Terazi burcunda olacak. İsteklerinizi elde etmek ve kendinizi güzel hissetmek için gerekli duyduğunuz harcamalara işaret ediyor. Çıkarlarınızı yine de kontrol edebileceksiniz.


16 Ekim’de Akrep burcunda bir Dolunay oluşacak. Yeniay’da incelediklerinizi daha derinlikli inceleyerek biçimlendirmeye başlayacaksınız. Özellikle maddi anlamda bu Dolunay çok etkili. Eşinizden ne geldiğini ya da ne gibi destekler edindiğinizi inceleyeceksiniz. Para işlerinde mutlaka çok iyi düşünmelisiniz.


18 Ekim’de Venüs, Yay burcunda ilerliyor. Ev-aile yaşamında bir yer değişimi, kendinizi farklı bir şekilde ifade etmek, evde giderlerinizin karşısında gelirlerin dağılımı dikkat çekecek. Jüpiter’den iyi bir destek alacaksınız.


24 Ekim tarihinde Merkür, Akrep burcunda seyrine başlıyor. Kimin ne dediğini, sizin ne istediğinizi inceleyeceksiniz. İlişkilerinizi her anlamda gözden geçireceksiniz. Özellikle bir insanla bağ kurduğunuzda size karşı yaklaşımı sizin için önemli olacak.


30 Ekim tarihinde ikinci Yeniay, Akrep burcunda doğuyor. Çevre ilişkilerinizde kendinizi ifade etmek isteyeceksiniz ancak yine de artı ve eksileri her konuda ön planda tutacaksınız. İş ortaklıkları ve ilişkilerde bir tarafın kendisini düşündüğü bir beraberlik sizin işinize gelmeyecek. Aşk hayatınızda da hesaplar yapacak, sağlamlık ve dürüstlüğe önem verip ne verdiyseniz onu almak isteyeceksiniz. Uzlaşıya açıksınız ancak eğer bu uzlaşının değecek olduğunu düşünüyorsanız... Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

1-9 Ekim arası:

Sevgili Başaklar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, kazanç elde etmeye yönelik iş ortaklıkları, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacak harcamalar (estetik, bakım, alışveriş, eğlenceye ayrılan miktar, kaliteli ve seçkin ürünlerin alımı v.b) uzun müddetli parasal yatırım konuları, anlaşmalar kısaca hoşgörünün ve uyumun işaretçisi güzellikler anlamında etkilidir. Tabii ki Yeniayla ilişkili görünümler son derece önemlidir. Böylece etkilerini daha net anlamış oluruz. Ay-Satürn görünümü, evinizin ihtiyaçlarını veya ailenizi ilgilendiren harcamaların ciddiyetle yapıldığı, hesaba uygun şekilde halledilmesini sağlanacağını işaret ediyor. Taşınma, satın alma, evinizi güzelleştirme yönünde uzun vadeli düşünmekte yarar vardır. Ay-Pluto görünümü, aşk hayatınız, çocuklarınız, çocuk sahibi olmak yönündeki kararların mutlaka iyi düşünülmesi lazım. Farkında olmadan açılabiliriz. Bu da sonrasında bütçemizi zorlar. Bir de eğlenceye, keyifli bir şeyler almaya yönelik harcamaların da dikkatlice ele alınmasında yarar var. Venüs-Neptün görünümü, size kendinizi çok iyi hissettiren kişiden  gelen jestlerin işaretçisidir. Kendinizi seçkin hissetmenizi sağlayan bu güzellikler ve anlamlı sözler bir hayli etkileyicidir. Aynı şekilde biz de karşımızdaki kişiye bunu yaparız. Evlilik teklifi almak buna dairdir. Bu yönde kararlar verilebilir.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda kazanç evinizde etkili olacak.  Kaliteyi önemseyeceğiz. Kariyer hayatımızı, maddi yönden ilişkilerimizi gözden geçireceğiz, temaslarda bulunacağız. İletişim önemli. İşimizi bileceğiz Nabza göre şerbet vermek vaktidir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişi, görüşmelerin başarılı geçeceğini gösteriyor. Kendimizi itina göstermemizde yarar var. Başak genelde hesabını bildiği için, bu ihtiyaçların ekonomik bir şekilde halledilmesi mümkündür.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Başaklar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, partnerimiz, iş ortağımız veya başkalarıyla gelir, mal, mülk, ailevi veya duygusal anlamdaki paylaşım ve ilişkilerin test edilmesi halidir. Anlaşmak adına kendi arzu ve isteklerimizden ödün vermek ne kadar yanlışsa, başkaları üzerinde baskı kurmak da o denli yanlıştır. Her şeyin eşit, ölçülü, adil biçimde olmadığı ortaklık ve ilişkilerde sorun yaşanabilir. Kendini düşünen bir ortak yüzünden canımız sıkılabilir. Mali anlamda bir borç ve alacak davasında karşı taraf kendi istediğinde diretebilir. Boşanmada karşı tarafın talebi bize hiç uymayabilir. Anlaşmak isteriz, ancak eşimiz buna yanaşmayabilir. Bu gibi durumlarda ipler kopma noktasına gelebilir. Esasen hukuk kuralları içinde duruma bakmak gerekiyor. Yüksek faizli borçlardan kaçınmamızda yarar var. Merkür-Pluto görünümü, aşk hayatımız, çocuklarımız ve maddi konular üzerinde çok dikkatli bir şekilde durulması ve uzlaşı için işbirliğine açık olunması halinde problemlerin çözülebileceğini işaret ediyor. Yasal haklarımız çerçevesinde duruma baktığımızda, gereksiz tartışmaların önüne geçmiş oluruz. Ay-Uranüs görünümü, ortaklık ilişkilerinde, finansal anlamda yaşanması muhtemel değişimlerin göstergesidir. Bu Dolunayda mal, mülk, miras, nafaka, borçlanma gibi konularda kimseye güvenmemiz gerektiğini işaret ediyor.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Bizim için de ailevi konular önemli hale geliyor. Burada belirli bir çevre değişimi, uzaklara gitme arzusu, tayin, terfi veya eğitim yoluyla yer değiştirme ve kaynaşmayı önemsiyoruz. Ailede bir hareketlilik vardır. Bilgilenme arzusu söz konusudur. Fiziksel ve psikolojik anlamda iç dünyamıza bir gözlem de mümkün olabilir. Hem iç yüzleşmede bulunuyoruz hem de hayata tutunma refleksleriyle inancımızı pekiştiriyoruz. Hiçbir şeyi şansa bırakmamak gerektiğinin farkındayız. Venüs-Yay burcu geçişi, sınırların azaldığı, güven duygusunun temini için, ailenin birbirine karşı ılımlı yaklaşımlar sergilendiği bu süreçte, problemler kolayca halledilir. Bitmiş midir? Eğer gerçekten samimi bir niyetle ve kalıcı bir temel üzerine oturtuyorsanız, neden olmasın. Venüs-Yay geçişleri evden yapılan işler, maddiyatla alakalı alışverişler, bilgilenmek ve farklı konular üzerinde bazı kişilerle bağlantılar kurmak mümkündür.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, eğitim hayatı, çevre ilişkileri, iletişim, kendinizi ifade edişiniz, yolculuklar, haberleşme, günlük koşuşturma, işlerinizin takibi, ticaret, kardeş ve yakın akrabalarınızla alakalı konuların gözden geçirilmesi ve bulunduğunuz durumun ciddiyet ve sorumluluk duygusu çerçevesinde ele alınması gerekebilir. Bu süreçte, çevrenizde bazı değişimler, düzenlemeler, yenilenmeler özellikle yakınlarınızla, dostlarınızla, ilişkinizle ilgili konularda görülebilir. Bunları anlamakta zorlanabilirsiniz. Fakat gerçekçi bir gözle bakarsanız, ilerisi adına sağlam olanı fark eder, kurtulmanız gerekeni tespit edersiniz. Sizin nasıl baktığınız çok önemli.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Başaklar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, size değişim ve dönüşümde bulunma zamanınızın geldiğini işaret ediyor. Başka bir çevrede, yeni insanlarla tanışabilir, kendinizi yenileyebilirsiniz. Bunların hazırlayıcısı işaretler bu Yeniayla birlikte hissedilmeye, oluşmaya başlar. Bazen yeni bir ilişki veyahut ailenizle ilgili bir durum bunda etkendir. Kimi zaman, bu sizin tercihinizdir. Evlenmek veya ayrılmak, eğitim ve iş kökenli değişimler de bu kararın alınmasında önemli olabilir. Ancak gözünüzü korkutmasın. Bu artık gereklidir ve sizin için elzemdir. Burada önemli olan derinlikli bir analizde bulunarak bu yeniliği mantıklı ve bilinçli ele almaktır. Önemli olan hayatınıza işlerlik kazandırmaktır. Yeni bu çevrede kendinizi gösterme fırsatlarıyla karşılaşırsınız. Sözel ve iletişimsel anlamda çevrenizdeki kişileri etkileme gücüne sahipsiniz. Bilgi ve deneyimlerinizi aktarmaya, eksikleriniz varsa bunları tamamlamaya çalışmak tabii ki faydalıdır. Hayata güçlü bir yanıt verme vaktidir. Ailevi konularda ve evinizle ilgili meseleler üzerinde de etkili olan bu Yeniayda verilecek kararlar, ailenizin gelişimi ve dönüşümü anlamında önemli olup, sağlam ve köklü bir geleceğin temellerinin atılmasında da faydalıdır. Yeter ki, önünüzdeki yolun gereklerini kabul ederek, gelişimden yana düşünmeyi başarın.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 3-4-8-9-17-21-22-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-13-19
Aşkta En Şanslı Günler                   :
8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
1-28-29

Yeniay : 25-26-27
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2