Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"6","burc_ad":"Ba\u015fak","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

Sevgili Başaklar,

5 Nisan tarihinde Venüs Koç burcunda ilerleyecek. Yönetici olan Mars'ın 17 Nisan'da gerilemeye başlaması nedeniyle finansal konularda ve diğer meselelerde sağlam temeller inşa etmeniz gerekecek.

6 Nisan tarihinde Merkür Boğa burcunda seyrine başlayacak ancak gölgeli günleri ile birlikte 21 Nisan tarihinden itibaren gerileyecek.Bu da sizlere yapılması gereken planlar üzerinde bir yavaşlamaya neden olabilir.Ağustos sonuna kadar planlarınızın üzerinde bir inceleme yapmanız gerekecek.

7 Nisan tarihinde Koç burcunda Yeniay oluşacak.Yeniay yeni kararın ortaya konmasında önemlidir.

17 Nisan - 27 Mayıs tarihleri arasında Nisan ayına damga vuran geri hareket Mars Yay burcunda etkili olacak.Vermek istediğiniz kararlarda uyarı içeren bu geri harekette yavaşlamanız ve bilinçli şekilde ele almanız gereken bir dönem olacak.

19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcunda seyrine başlayacak. Merkür geri hareketine başlayacağı için etkili günleri ile birlikte kendinizi garanti altına alma istediğinde zorlanabilirsiniz.

22 Nisan tarihinde Dolunay Akrep burcunda oluşacak.Bu Dolunay'ın yöneticisi Mars gerileme hareketinde olacak.

28 Nisan - 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür gerileyecek.Gölgesi ile birlikte 21 Mayıs'tan itibaren etkili olacak.Artıları eksileri ile konuları ele almanız gerekecek.Sakin olmalısınız çünkü 30 Nisan tarihinde Venüs Boğa seyrine başlaması ile bir rahatlama hissi yaşayacaksınız.

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Finansal anlamda isteklerimizi elde edebileceğimiz, biraz da menfaatlerimizi ön planda tutacağımız ilişkilere yöneleceğiz. Arzularımız ve tutkularımızın fazla derinleşmesine izin vermeden,  önce ben diyebilmeyi öğrenme vaktimiz.  Başaklar her şeyi detaylarıyla gözlemlemeyi, ancak insanlara destek olmayı düşünen kişilerdir. Oysaki şimdi benim de ihtiyaçlarım var, benim de isteklerimiz var demekten yanalar. Bu iş ortaklığı, özel ilişkimiz, başkaları yoluyla elde edeceğimiz aşk ve sevgiye yöneldiğimiz zamanı işaret ediyor. Bu süreci yöneten Mars-Yay burcunda ilerliyor. Anlıyoruz ki, evimiz, ailemiz ve kişisel anlama değişim ve yeniliklere ihtiyacımız bir hayli yoğunlaşmış durumda. Miras, para, mal, mülk konularında bir şeyler yapmak ve dilediğimiz gibi yaşamaktan yanayız. Mars, gölgeli günleriyle birlikte 10 Nisan itibariyle geri hareket devresini başlatacak. Bu konularda şimdiden planlarımızı gözden geçirmemizde yarar var. Taşınmak, kiralamak, satın almak gibi mevzularda ne yapmak istediğimizi bir düşünelim.
6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. Nisan ayı bunları gözden geçirmede faydalıdır. Her zaman olduğu gibi Merkür-Boğa burcunda iken, hele ay sonundaki geri hareketini düşünecek olursak sağlamcılığın yanında, garanti ilkesini de göz önüne alarak meseleleri ölçüp tartmanızı sağlayacaktır. Venüs-Koç burcu, Mars-Yay burcu geçişlerini göz önüne alınca, insan ister istemez tebdili mekanda fayda var diyor. Diyor da, bunları nasıl düzgün şekilde hallederiz diye bakmak gerekiyor. İyi bir analize ihtiyacımız olduğu kuşkusuz. Kimseye güvenemeyiz belki ama en azından hakkımız olan bir şey varsa, bunu da elde edip rahata kavuşmayı düşünmemiz gayet doğaldır.

Sevgili Başaklar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, gerek finansal gerekse ilişkilerde her türlü paylaşımın gözden geçirilmesi, üzerinde düşünülmesi ve durum tespitinde bulunulması anlamına gelir. Eğer bir sorun varsa, bu sorunun çözümü mutlak şarttır. Çünkü böyle gitmesi halinde sorun yaratmaya devam edecektir. Yeniayın görünümleri, önümüzdeki iki haftalık süreçte verilecek kararları ve bunların muhtemel sonuçlarının göstergesidir. Şimdi birlikte bunlara bakalım. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayda, borç-alacak meseleleri, cinsel hayatınız, partnerinizin mali durumu ailenizle ilgili meselelere ciddi şekilde odaklanmanızı sağlıyor. İster istemez bunlarla ilgili bir problem varsa, akılcı ve gerçekçi şekilde ele almalısınız. Başkaları zorluk çıkartıyorsa, tek başınıza sıkıntılarınızı aşmanın yolunu bulmak lazım... Ay-Pluto görünümü, aşkta tutkuların etkin olmasını sağlıyor. Problemli bir ilişkiniz varsa, bu Yeniayda kopmak yerine, birbirinize daha fazla çekildiğinizi hissedersiniz. Bu durumda cinsellik bir hayli etkilidir. Kızarsınız, sıkılırsınız ancak vazgeçmeniz zordur. Ben derim ki, bu ilişkiden ne kadar eminsiniz? Kendinizi iyi tanıyorsanız, yaşadığınız ilişkinin adını net olarak koyabilirsiniz. Hem öyle hem böyle duygular bu ilişkide gerginliğe neden olabilir. Ay-Uranüs kavuşumu, anlık kararların göstergesidir. Bir anda tamam dersiniz, sonrasında kendinizi sorgularsınız. Onun için lütfen bilinçli şekilde duruma bakınız. Finansal, ilişki, aile, aşk, çocuklar gibi meseleler üzerinde hop oturup hop kalkmayınız.

11-17 Nisan arası:


17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte evimiz, ailemiz veya yalnızsak yaşadığımız yerle ilgili bir değişim ve yenilik arzusu bir hayli yükselecektir. Ancak diğer bir taraftan planlarımızın gözden geçirilmesi de çok önemli hale gelecektir. Eğer bir terfi, tayin veya farklı bir nedenle bu değişim gerçekleşiyorsa, yeni yerimize alışmamız biraz zaman alacak demektir. Fakat diyelim ki, son zamanlarda böyle bir değişim arzusu bizde uyandı. O zaman oturup iyice hesap kitap yapmamız doğru olacaktır. Mars, yolculukların, görüşmelerin, araştırmaların, bilgilenmenin göstergesi bir burçta gerilediği için tabii ki, iç dünyamızda sabırsızlık, gerginlik duymamız mümkündür. Aile içinde bazı meselelerin bazen aşırıya kaçan şekilde tartışılması veyahut tümüyle rahat davranılması, problemlerin es geçilmesi de görülebilecek bir etkidir. Benim tavsiyem, bu geri hareket süresini, henüz tam olarak emin olmadıklarınızı yürürlüğe koymak yerine, beklemede kalarak incelemenizdir. Kendinize ben ne istiyorum, neler yapmalıyım, ne gibi zorluklar yaşarım, nasıl bir planlamada bulunursam daha doğru olur diyerek sormanızda yarar var.

18-24 Nisan arası:


19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde odak noktamızı, yüksek eğitimden, ticari konulara, başka bir yere yerleşimden, uzmanlaşmaya kadar mevzular teşkil edecektir. Bir şeylerin artık ayaklarımızı sağlam olarak yere basmamızda etkili olmasını arzuluyoruz. Bugünlerde, huzurlu ve kaliteli bir yaşam, iyi bir kazanç, güven ve istikrar olguları başımızın tacı oluyor. Eskiye veda edip, yeniye yer açmak ve rahat etmekten yanayız. Bazen içimiz içimize sığmasa da, biliyoruz ki bir adım atacaksak, buna gerçekten değerdi diyelim. Onun için bir bakacağız, inceleyeceğiz, düşüneceğiz ve doğru bir karar vermeye çalışacağız. Zaten gölgeli günleriyle birlikte Merkür-Boğa burcunda, yine bu konularda 21 Nisan itibariyle etkili olacağı için, sağlam olanla olmayan planlarımızı ayırt edebilmek için ailemiz veya kendi içimizde  düşünmeye başlayacağız.
22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, sizin yakınlarınızla alakalı meseleler, çevre değişikliği, iş veya eğitim amaçlı gidiş-gelişler ve yuvanızla ilgili konular üzerinde odaklanmanızı sağlayıcıdır. Bu odaklanma, bazen huzursuzluk yaratsa da sizin ilgilenmenizi gerektirici olabilir. Alıştığınız ortamdan uzakta yaşamak, eskiyi özlemek, yeni bir hayat kurmanın güçlükleri gözünüzde büyüyebilir. Ancak eğer ihtiyaçlarınızı karşılamak, daha iyi şartlarda yaşamak ve kabuğunuzdan sıyrılmak istiyorsanız, bu değişiklikleri olumlu karşılamalı, gereken olgunluğu göstermelisiniz. Bunu bir gelişim, değişim, bir dönüşüm gibi görmelisiniz. Ne ile uğraşıyorsanız, onu en verimli, üretken şekilde yapmaya çalışınız. Bildiğiniz gibi Mars geri hareketi 17 Nisan tarihinden beri devam ediyor ve 30 Hazirana kadar, yukarıdaki konularda yaşanan değişimlerin yerli yerine oturması pek kolay olmayabilir. Eğer şu andaki mevcut yuvanızda değişiklik düşünüyorsanız bunların mutlaka yeniden ele alınması lazım. İş, eğitim, ticari, finansal meseleleri artı ve eksi yanlarıyla inceleyiniz. Ev kiralama, satın alma, ailenizi ilgilendiren konuları hemen karara bağlamayınız. Şartlar gereği, şimdilik belirsizlik, içinize sinmemesi, huzursuzluk duymanız doğaldır. Fakat bunlar geri hareket sonrasında netleşebilir.

25-30 Nisan arası:


28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreç aslında gölgeli günlerini de hesaba katarsak, 21 Nisan tarihinden bu yana etkili olmaya başladı. Bizler yaşam şeklimize göre, eğitim, alış-satış, ticaret, uzmanlık, yolculuklar, hukukla alakalı işlerimiz, inancımız, hayata bakış açımızla alakalı konularda güven olgusunu bilhassa önemsiyoruz. Daha önceden adım atılmış işlerimizi bugün itibariyle yararlılık, verimlilik, üretkenlik, sağlamlık, köklülük anlamında izleyeceğiz. Bu süreçte karşımıza çıkan kişileri, durumları, teklifleri ise mercek altına alarak sorgulayacağız. Kimlerle iş yapmaktayız, nasıl bir projemiz var, şu andaki yerimizden memnun muyuz, ilerisi adına neler tasarlıyoruz, bunlara da bakacağız. Bir şeylerin yükü altında zorlanıyorsunuz. Bunu biliyorum. İşte bu zorlukları nasıl güce dönüştürebilir, arzu ettiğimize ulaşırız, bunları da bu süreçte net olarak tespit edebileceğiz. Geri hareketin bitiminde de yürürlüğe koyabiliriz.
30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönem, Merkür ve Mars geri hareketiyle örtüştüğü için doğal olarak biraz yavaşlamamıza, zaman zaman aşırı sağlam düşünmemize neden olsa da, emin olunuz ki, en doğru tercihi yapabilmeniz için olumludur. Tabii ki sahip olma arzusu Venüs-Boğa geçişlerinde her zaman hissedilir. Elimizdekinin kıymetini bilerek, uzun vadeli olacak şekilde değerlendirmek isteriz. Mal, mülk, paylaşım, kazanç yönünde durum budur. İlişkilerde ise, sözünün arkasında durabilen, huzur veren, güven uyandıran kişilerle bağlantı kurmayı tercih ederiz. İlişki hayatımızda da, partnerin gücü, sözü, duruşu ve güvenirliği çok önemlidir. Satış-pazarlama, ticaret konularında piyasanın durumuna bir bakmak, mal veya ürünümüzün ne kadar ettiğini hesaplamak, uzmanlara danışmak yerinde olur. Bu devrede başlayan bir ilişki hakkında karar vermek için uzun uzun düşünürüz. Ne de olsa Merkür geri hareketi de bu alanda etkili olduğu için, her bir detayı gözden geçiririz.NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler      : 1-8-9-13-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       : 4-5-10-11-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   : 1-27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 20-21
Yeniay : 17-18-19
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 4-5-6
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla