Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba

BAŞAK BURCU KASIM AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

7 Kasım Boğa burcundaki Dolunay ile yeni bir aya adım atmış oluyoruz. Bu Dolunay özellikle bilgilenmeyi, akademik anlamdaki gelişimi, iş ve ticaret konularında mali anlamdaki işlere yönelişi göstermektedir. Bilginiz ve deneyiminiz doğrultusunda yaptığınız işlerden elde edilen gelirlerin işaretçisidir. Çevremizle aramızdaki bağlantılara bakacağız. Bağlı bulunduğumuz çevre içerisindeki ilişkilerde doyum hissi, etrafımızdaki insanların ucuz oyunlara başvurması ve üzerimizdeki hakları varmış gibi davranışlarda bulunmaları gözden geçirilmelidir. Rutin yerlerde bulunmak yerine daha farklı yerlere gitmeye ve daha farklı insanlarla tanışmaya çalışmalıyız. Maddi ve manevi anlamda daha dikkatli düşünmeliyiz.

9 Kasım tarihinde Merkür Akrep burcunda ilerlediğinde çevre ilişkilerini vurgulamaktadır. Birilerinin etkisinde kalmadan kendi çıkarlarımızı da gözetmemiz gereken bir geçiştir. Etrafımızdaki kişilerle yüzleşmelerde bulunurken kendimizi çok iyi ifade edebileceğimiz ve kendimizi sağlama alabileceğimiz durumlar da söz konusudur. Başaklar bir yandan çevreleriyle ilişkilerini ele alırken, diğer taraftan da sağlam olanın artık ne olduğunun bilincindedirler.

16 Kasım tarihinde Venüs Yay burcunda seyrine başlıyor. Bizim için de ailevi konular önemli hale geliyor. Burada belirli bir çevre değişimi, uzaklara gitme arzusu, tayin, terfi veya eğitim yoluyla yer değiştirme ve kaynaşmayı önemsiyoruz. Ailede bir hareketlilik vardır. Bilgilenme arzusu söz konusudur. Fiziksel ve psikolojik anlamda iç dünyamıza bir gözlem de mümkün olabilir. Hem iç yüzleşmede bulunuyoruz hem de hayata tutunma refleksleriyle inancımızı pekiştiriyoruz. Hiçbir şeyi şansa bırakmamak gerektiğinin farkındayız.

28 Kasım tarihinde de Merkür Yay burcunda seyrine başlıyor. Üst üste yaşanan bu Yay geçişleri, ev hayatında toparlanma ve hareketliliği işaret ediyor. Evin içerisindeki huzurun temini için, biraz da geçmişi gözden geçirerek doğru yöne gitmek anlamında kıymetli geçişlerdir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Kasım haftası:  9 Kasım Merkür-Akrep burcu geçişi, yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu derinlikli bir şekilde gözden geçiririz. Bu çok ılımlı bir düşünme hali olmayabilir. Hani samanın altında çöp aramak, denizin dibinde inci aramak gibi bir şeydir. Derinlere inilir, inildikçe daha fazla bilgiye sahip olma arzusu büyür.

10-16 Kasım haftası:  16 Kasım Venüs-Yay burcu geçişi, sınırların azaldığı, güven duygusunun temini için, ailenin birbirine karşı ılımlı yaklaşımlar sergilendiği bu süreçte, problemler kolayca halledilir. Bitmiş midir? Eğer gerçekten samimi bir niyetle ve kalıcı bir temel üzerine oturtuyorsanız, neden olmasın. Venüs-Yay geçişleri evden yapılan işler, maddiyatla alakalı alışverişler, bilgilenmek ve farklı konular üzerinde bazı kişilerle bağlantılar kurmak mümkündür.

17-23 Kasım haftası: 20 Kasım tarihinde, ilişkide her iki taraf da birbirinin özgürlüklerine saygı duyarken  sadık olmayı da bilmeliler. Eğer kafamızda soru işaretleri varsa, tabii ki eşimizi, sevgilimizi, evladımızı koruyacağız, kollayacağız.

24-30 Kasım haftası:  Gerek ailevi ve gerekse ikili ilişkimizde özgürlük-bağımlılık olgularını sorgulayacağız. Partnerimizin bize karşı olan davranışları ve bizim düşüncelerimiz arasında bir mücadele söz konusu olabilir.

 

İŞ VE KARİYER

3-9 Kasım haftası: 7 Kasım tarihindeki Dolunay, eğitim hayatınız olmak üzere, uzak ülkelerle olan her türlü ticari ve parasal bağlantılarınız konusunda dikkatli olunuz. Özellikle medya dünyası, yasal davalarınız, mesleki ihtisas durumunuzla ilgili atama, tayin veya parasal konulardaki pürüzlere karşı dikkatli olunmalıdır. Olayların üstüne gitmek yerine, durumları sakin ve mantıklı emin bir şekilde incelemeniz son derece faydalıdır.

10-16 Kasım haftası:  İş ortaklıklarında dikkatlice düşünmek gerekiyor. Çalışma ortamında ise düşüncelerimizi saklamak ihtiyacı duyacağız. İnsanların iyi niyetli olmadıklarını, kendimizi korumamız gerektiğini hissedeceğiz.

17-23 Kasım haftası:  22 Kasım Güneş-Yay geçişi, yuvanız içindeki meselelerin çözüme odaklı bir şekilde ele alınmasını gerektiğini gösterir.  Çocuklar, eş, sevgili, parasal meseleler üzerinde geçmişi yargılamak yerine, önce ayrıntılara bakın. O ayrıntılar net olarak problemi çözmenizde yardımcı olur. Birbirinize karşı önyargılı yaklaşmayın. Bu dönemde bir takım projeler, geleceğiniz açısından önem taşıyabilir. Ancak üzerinde çok iyi düşünülmeden yürürlüğe konmamalıdır.

24-30 Kasım haftası:  28 Kasım tarihinde Merkür-Yay burcunda seyrine başlayacak. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Gurbette misiniz, yurdunuza mı dönmeyi düşünüyorsunuz? Şartlarınızı gözden geçiriniz. Proje, tasarım, elle yapılan tüm çalışmalar bu dönemde ofis veya ev içinde yoğun olacaktır. Ailede, doğru iletişimin, dürüst ve mantıklı konuşmaların önemi büyük. Bir karar alınacaksa, mutlaka iyi etüt yapılmalıdır.

 

PARA

3-9 Kasım haftası:  2 Kasım tarihindeki görünümler maddi konularda olumlu bir akışı işaret ediyor. Paramızı neye yatıracağımızı ve nasıl kullanacağımızı gayet iyi bileceğiz. Vakti gelen ihtiyaçlarımızı alacağız ve ödemelerimizi de kolayca yapabileceğiz.

10-16 Kasım haftası:  Maddi konularda bu hafta kendimizi gayet güçlü hissedeceğimiz görüşmeler ve gelişmeler söz konusu olacak. 11 ve 13 Kasım bu anlamda olumludur.

17-23 Kasım haftası:  22 Kasım tarihindeki Yay burcunda oluşacak Yeniay, her ne kadar ailevi, ev, yerleşim konularında etkili olsa da, iki hafta içinde özellikle yatırımlar, ortaklaşa kazançlar, borçlar konusunda şimdiden uyarıcıdır. Önünüzü göremediğiniz, iş durumunuzun belli olmadığı veya istikrarlı olmayan bir bütçe ile büyük borçların altına girmeyiniz. Bilip bilmediğiniz insanlarla alışverişte bulunmayınız. Siz bu Yeniayda öncelikle iş durumunuzu gözden geçiriniz.

24-30 Kasım haftası: Harcamalarımızın birçoğu ev ve ofisle ilgili olabilir. Bazı ödemeler sizi sıkıştırabilir.

 

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                       : 6-7-11-16-20-21-25
Zayıf Enerjili Günler             : 2-8-9-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                    : 25
Parasal Açıdan Şanslı Günler          : 18-19

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

 

Dolunay : 1-2-3-29-30
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

KASIM  ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN