Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba

BAŞAK AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Ağustos ayında ilk etkili enerji, yöneticinizin Aslan burcu geçişidir. Bu geçiş, kendimize olan güven duygusu ve ortaya koymak istediklerimize odaklanma yönünde önemlidir. Bazen o kadar çok detaylar içerisinde boğuluruz ki yapmak istediklerimize zaman yetmeyebilir. Yaratıcı güç son derece artacaktır, yeni bir girişimde bulunmak istiyorsak bu geçiş gayet önemlidir. Hep takdir görmek istemek gibi gölgeli yanlardan uzak durulmalıdır.

10 Ağustos tarihinde, çalışma hayatıyla ilgili konularda etkili olacak Kova dolunayı meydana gelecektir. Kişi, kendisini yeniliklerle ifade etme arzusu duyar. Hedefler belirlenir, fakat şartlar müsait olmadığı için tam anlamıyla yapılamayabilir. Bu da yer yer tepkili davranmaya yol açabilir. Kendimizi öne sürme hevesi yüksektir, fakat şartlar başkalarıyla birlikte düşünmeyi gerektirecektir.

12 Ağustos tarihinde, ilişkileri geri planda gözden geçirme yönünde Venüs Aslan burcu geçişi vardır. Bu geçiş, mali konuların da ele alınması yönünde önem taşıyor. İç dünyada aşka çok fazla arzu vardır, bağlanmak isteyebiliriz fakat yanlış anlaşılmaktan hoşlanmıyoruz. Biraz daha merkezde olma arzusu olacaktır.

15 Ağustos tarihinde yöneticiniz burcunuzda seyrine başlıyor. Merkür'ün ilerleyişi ile, istenenler kafada oturtulmuş olacaktır. Yeni girişimleri işaret eder. Bu dönemde kendimizi çok daha iyi hissedip işleri düzenleyebilir, projeler sunabiliriz.

23 Ağustos tarihinde güneş burcunuzda seyrine başlıyor. Kişisel anlamda her türlü konunun merkez noktaya alınması ve bir analiz süreci içerir. Ardından 25 Ağustos'ta burcunuzda oluşan bir yeni ay vardır. Kişisel karalar, yapılmak istenenler ve tecrübelere göre yeni bir iş kararı verebilmek için fırsatlar çıkacaktır. İlişkiler gözden geçirilmeli, yaşanılanlardan dersler çıkarmalı ve yeni adımlar atılmalıdır.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: Bu haftanın ilk etkili görümü 1 Ağustos tarihinde oluşacak. Yeni tanıştığınız kişinin çok güven verici ve ciddi niyetli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak ben acele karar vermemenizi tavsiye ediyorum. Belki siz kalıcı bir ilişki istiyorsunuz ancak görünen o ki, bu kişi arkadaşlık yapmaya daha dönük olabilir. Belki bir takım engelleri vardır. Evlidir veya bir başkasıyla bağlantılıdır. Onun için lütfen iyi düşününüz. Uzun zamandır beraber olup evlilik düşünüyorsanız, yine bu konuda da partneriniz çekimser davranabilir.

4-10 Ağustos haftası:  5 Ağustos tarihinde yakın çevrenizdeki kişilerin evliliğiniz veya ilişkinizle alakalı konularda yapıcı tarzda olmayan konuşmalarına karşı dikkatli olunuz. Sizi manipüle etmeye kalkışmasınlar. Oysaki bu özel görünüm, aslında iki kişinin de konuşarak, doğru ve yanlışları tartarak ilişkiyi güçlendirmelerini sağlayıcıdır.

11-17 Ağustos haftası:  12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerliyor. Bu geçişte ilişkideki beklentilerinizi, isteklerinizi, kendinizi öne alma ve ilgi uyandırma gibi yaklaşımları geride tutacaksınız. Bir partnerle veya başkalarıyla olan münasebetinizi ölçüp biçeceksiniz. Uzlaşmak, anlaşmak, almak ve vermek, sevgiyi büyütmek gibi kavramları ele alacaksınız. Yüreğinizin derinliklerindeki arzularını yeniden tanımlayacaksınız. Belki gizli bir ilişkinin veya bir türlü adı konmamış bir beraberliğin anlamını sorgulayacaksınız. Sevmenin, insanın kendinden uzaklaşmak olmadığını, bir ortaklık olduğunu düşüneceksiniz. İşte bütün bunlar beraberlik anlamındaki yeni bir tanımlamanın belirlenişi olacak.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihinde ilişkilerde akıllı tespitlerde bulunmanın gerekli olduğu bir haftaya adım atıyorsunuz. Panteriniz veya karşınıza çıkabilecek kişinin,  iç dünyanızın derinliklerine sızabilme gücünden Jüpiter-Aslan burcu seyrinde uzun uzun bahsetmiştim. Şimdi yine tekrarlıyorum. Etkileyici kimlikte olan birisinin ruhsal ve fiziksel anlamda sunacağı güzellikler aklınızı başınızdan almadan önce iyice düşününüz. 19 Ağustos tarihinde bir yandan mantıklı şekilde ilişkinizi gözden geçirmeli diğer taraftan iç sezgileriniz ne diyor bir bakmalısınız. Çünkü hem akıl hem sezgi aynı anda çalışacak. Aldanmamak için her sözün ardındaki gerçeği araştırmak lazım. 21 Ağustos tarihi aşkta doğru tespitlerde bulunmanızı sağlar. Ben derim ki, siz de bu tarihte olan bitene bir daha bakınız.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta her burç için yine yüklü enerjilere işaret. Burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay ve gün boyu etkili olacak görünümler sıradan bir Yeniay olmadığını gösteriyor. Çevremizi gözden geçireceğiz. Kimlerle bağlantımız ve kimlerle artık yol ayrımına geldik. Eğitim üzerinde duracağız. Kendimizi daha güçlü bilgilerle donatacağız. Derinlikli tahlil yapacağız. Canımızı sıkan insanlara yetti diyeceğiz. Yolumuza engel koyan, bizi yavaşlatan ne varsa ondan kurtulmak isteyeceğiz. İlişki meselelerinde gerçekçi olacağız. İyi niyetimizi kullanan kişilere karşı tedbir alacağız. Bizi baskı altına alan her şeyden kurtulmak veya kontrolü ele geçirmek için baskın davranacağız.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası:  1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bir çalışma için geri planda hazırlık dönemidir. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo yazarlığı, zeka oyunları gibi alanlarda çalışma dönemi olarak faydalıdır. Genelde dışarıyla pek temasınız olmaz. Kafanız, belli bir konuya odaklanmıştır. İş hayatında, ilişkilerin de bu hafta önemi büyük. Laf söz taşıyan kişilere karşı dikkatli olunuz. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bir de dinlenmeyi unutmayınız.

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, kariyer hayatınızı farklı ve oldukça sıra dışı bir meslekte sürdürme yönünde bir kararın işaretçisidir. Bazı meslekler için gayet olumludur. Sözgelimi,  bilinmeyenleri araştırmak, gizli bir görev için seçilmek, çok önemli bir işin liderliğini üstlenmek gibi. Siyaset, ilim, iletişim anlamında da etkili olan bu görünüm için benim tavsiyem yine de çok dikkatli olmanızdır. Görevin neyi içerebileceğini size  izah etmeye çalıştım.  Ancak tehlikeli, güvenilmez, risk içeren işlere de lütfen kalkışmayınız. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, iş hayatınızla ilgili konularda yaşanabilecek bir değişimin işaretçisidir.

11-17 Ağustos haftası: 15 Ağustos tarihinde burcunuzda ilerleyecek Merkür, iş alanında verimli düzenlemelerin, gerekli ile gereksizleri ayırmanın, mantıklı şekilde düşünmenin,  elle tutulur, gözle görülene yönelmenin işaretçisidir. İş tercihlerinde doğru seçeneği analiz yoluyla saptarsınız. Üretime katkıda bulunan aklınız, projeler için tercih edilmenizi sağlar. Bu tarih itibariyle önümüzdeki ay yapmak istediğiniz işleri planlarsınız. Her ayrıntıyı, olasılıklar dahilinde gözden geçirerek yanlışa izin vermemeye çalışırsınız.

18-24 Ağustos haftası:  Bu hafta kariyerinizle ilgili konularda iki görünüm oluşacak. 19 Ağustos tarihinde yapılacak işler, sözleşmeler, bağlayıcı olan her türlü iş anlaşmasının, ortaklıkların akıllı bir şekilde yapılması şart. Kaldı ki, Merkür burcunuzda ilerliyor. Yapılan teklifleri, fırsatları ve sunulan şartları detaylıca gözden geçirdiğinizde hakikaten olumlu gelişmeleri işaret edebilir. Ancak aklımız devreden çıkarsa, şaşırmak mümkündür. Ben gayet başarılı şekilde analiz edeceğinizi düşünmekteyim. 21 Ağustos tarihi bu anlamda gayet olumludur. Doğru bir senteze ulaşmanızı sağlar. 23 Ağustos tarihinde Güneş, burcunuzda ilerleyecek. Bilinçli istekleriniz, yaşam enerjinizi istediğiniz bir konuda yönlendirme gücü kazanacaksınız.

25-31 Ağustos haftası: Hedeflerimizi belirleme ve hedeflere göre yolumuzda kararlılıkla ilerleme zamanımız geldi. Arkadaşlıklarda, ortaklıklarda, çevre ilişkilerinde şimdi aklımızı başımıza alıp analizde bulunma vaktidir.  Susup katlandıklarımız veya yaptığımız yanlış seçimlerin sonuçlarıyla yüzleşmek lazım. Ancak böyle olursa, kendimize yeni bir yol açabiliriz.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: Bu hafta maddi konularda hesabı bilerek hareket etmek gerekiyor. Harcamalar yaparken, satın aldığınız ürünün dayanıklı olmasına dikkat ediniz. Arkadaşlarınıza veya aileniz için minik alışverişler yapabilirsiniz. Fakat bunlar bütçenizi aşmasın. Finansal konularda, güvenilir yatırım araçlarını tercih ediniz.

4-10 Ağustos haftası:  6 Ağustos tarihindeki görünüm, hedefine varmak, güven içinde yaşamak isteyen kişinin paraya duyduğu ilginin göstergesidir. Ancak bu bencil bir istek değil, tam tersine bir insanla veya sevdikleriyle üleşmek içindir.

11-17 Ağustos haftası:  11 ve 15 Ağustos tarihlerinde maddi konularda dikkatlice hesaplamalarda bulunalım. Merkür burcunuzda ilerleyeceği için düşünmeden verilecek kararların önüne geçer. Daha dikkatli şekilde alışverişte bulunursunuz. Tabii ki bazen ilişki veya bir başka problem nedeniyle harcama arzusu yükselebilir. Yöneticiniz Merkür, ayarı tutturmanızda yardımcı olacaktır.

18-24 Ağustos haftası:  18 Ağustos tarihi paranın sizin hayatınızdaki yeri ve önemini güçlü bir şekilde hissederken, aslında manevi zenginliğin çok daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Özellikle iç değerlerine önem veren, farkındalık yönü güçlü kişilerde bu çok daha yüksek olur. Bolluk ve bereket insanın gönlündedir. Şekilde değil özdedir diyebilenlerin olumlu yönde mükafatlarla karşılaşması kolaydır. Çünkü onlar edinilen bilginin, güzelliğin, tevazu yolunda ilerlemeleri neticesinde olduğunun farkındadırlar. Hayırlı olanla buluşmanız dileğimle,

25-31 Ağustos haftası: Maddi konularda da etkili olan bu hafta içinde bizi bağlayan borçlar, yanlış kurulan ilişki ve ortaklıklar, gizli saklı ilişkiler ve üzerimizde baskı yaratan her ne varsa bu hafta kendini hatırlatacaktır.  Kazandırıcı olana yönelmek kaybettiren ne varsa ondan uzaklaşmak lazım.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 3-4-8-16-17-21-22-26-27-31

Zayıf Enerjili Günler                                         : 6-12-18-19

Aşkta En Şanslı Günler                        : 8

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 1-2-28-29

Yeniay : 25-26-27-28

(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13

(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN