Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"6","burc_ad":"Ba\u015fak","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

5 Haziran tarihinde Yeniay İkizler burcunda oluşuyor. Kariyer hayatımız, toplumsal aktiviteler son derece önemli hale geliyor. Bu Yeniay'ı yöneten güç bizim bir arayışta olduğumuzu söylüyor. Artık hayatımızı garanti altına alacak bir iş özlemimiz var. İkili ilişkilerimizde ve iş ilişkilerinde mantıklı düşünmekte, artı ve eksilerini ele almakta fayda var.

13 Haziran tarihinde Merkür, İkizler burcunda seyrine başlayacak. Bu bizim hareketli planlarımızın göstergesi. Ev ve iş hayatı meselelerimize bu tarih itibari ile çok önem vermemiz gerekiyor. Yarım kalan işleri halletmek gerekiyor.

17 Haziran tarihinde Venüs, Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Sosyal yaşamda aşinalık ve güvenlik çok önemli. Bu süreçte bizi doyurucu kazanımlar yaşanabilir.

20 Haziran tarihinde Dolunay, Yay burcunda oluşuyor. Bu aile hayatını simgeliyor. Bu Dolunay'da ev, aile arasındaki dengenin çok iyi kurulması lazım. Dengelerin bozulmaması için, bize verilen sözlere ve kendi söylediklerimize lütfen dikkat edelim.

21 Haziran ve ardından 30'unda Güneş ve Merkür, Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Duygusalı ama bir Başak iyice analiz eder. Bazı sıkışıklıkların giderilmeye başladığını görüyoruz.

30 Haziranda Mars düz seyre geçiyor. Şubat ayından beri bizi kıskaç altına alan sıkıştıran konuları aktif bir şekilde yönlendirmeye başlıyoruz. Her şey dilediğinizden daha güzel olsun. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE HAZİRAN AYI

1-5 Haziran arası:

Sevgili Başaklar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, mesleki kariyeriniz, ilişkiniz, aile hayatınız, geleceğiniz, planlarınız, işvereniniz-çalıştığınız insanlar ve ortamla ilgili konularda etkilidir. İşlerinizde aktif olmak, bildiklerinizi ifade etmek, işinizde tanınmak, iş bulmak veya önemli projeler üzerinde çalışmak bu Yeniayın niteliğinde var olan bir enerjidir. Ancak ciddi ve sorumluluk sahibi bir kişi olarak hareket etmek gerekir. Bir de siz Başaklar fazla detayların üzerinde durduğunuz için, bu yeniayda start verdiğiniz konularda yeni trendleri, yöntemleri öğrenmeli gerekirse birileriyle dirsek temasında bulunmalısınız. Bir de işinize, emeğinize, gücünüze, tecrübenize göre kendinize bir hedef seçmelisiniz. Bu hedefe varmanın yolu, iyi takip, dağılmamak, insanlarla iyi diyalogda bulunmak, zamanı iyi değerlendirmektir. Pratik olmak gerekiyor. Bir de önemli husus, bu Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor ve yakında geri hareketini sürdürmekte olan Mars ile karşıt görünüm yapacak. Bu da gösteriyor ki, siz isterseniz hakikaten başarılı olabilirsiniz. Yeter ki, yeteneklerinize göre bir iş ve alan tercihinde bulununuz. Eğitim hayatınızda bir tercih yapmak istiyorsanız, mutlaka ilerisi adına düşününüz ve kararlı olunuz. İş ilişkilerinde daha yapıcı, iletişime dönük olmalısınız. Size güvenmeliler ve bu işi iyi yapacağınızdan emin olmamalılar. En başta da siz bundan emin olmalısınız. Böylece yanılmamış, aceleyle kararlar vermemiş, size en faydalı yolu tercih etmiş olursunuz.

 

6-12 Haziran arası:

Sevgili Başaklar haftanın ilk günündeki Güneş-Venüs kavuşumu İkizler burcunda gerçekleşecek. İş konularında güvenilir olan tercihi yapmaktan yanayız. Önümüzde iki farklı seçenek olabilir ve biz hangisi seçeceğimiz hususunda net bir karar veremeyebiliriz. Size tavsiyem, size sunulan teklifin şartları hakkında sorular sormanızdır. İyice anlamak için bu iyi bir yol olabilir. Bir de Mars geri hareket dönemindeyiz. Tabii ki sabırlı olmak, gereksiz endişelerden uzak durmak lazım. Derinlikli olarak düşünmek, olasılıkları iyice gözden geçirmek yararlı olur. 9 Haziran tarihindeki görünüm, yaşamsal hedefleriniz, arzu ve isteklerinizin gerçekleşmesi için sizin önceliklerinizi kafanızın içinde iyice oturtmanızdır. Böylece kaygılanmazsınız. Benim yolum bu, bunlar kriterlerim dersiniz. İlişki konularında da durum bu olmalı. İnsan çelişki duymamak istiyorsa, tercihlerini bilmelidir.

 

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, sizi iş hayatında akılcı düşünmeye, kendinizi ifade etmeye ancak gerginlikten de uzak durmaya çağırıyor. Ayrıntılar içinde boğulmadan, zamanı çok iyi kullanarak işlerinizi yapmalısınız. İş tercihlerinizi yaparken veya mevcut işinizle ilgili konularda bazen işini bilmek gerekir. Hani derler ya, uyanık olmak diye, aynen öyle. Bu sürede sorumluluklar geri plana atılmamalıdır. Bir yandan arayışlar içerisindeyiz, fakat verdiğimiz kararların sağlam olmasına da bakacağız. Kısa süreli gelir geçer işler yerine, sağlam ve tutarlı işlere yönelmemizde fayda vardır.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, aşk hayatımız veya çocuklarımızla ilgili konularda ayaklarımızın sağlam yere basmasını istediğimiz bir geçiş bu. Bu önem, hem dostlarınız hem iş bağlantılarınız hem de ailenizden destek görebilirsiniz. Siz de onlara karşı cömert yaklaşımlarda bulunursunuz. Ancak ben parasal konularda hesabı şaşmamanız gerektiğini de söylemeliyim. İş durumumuza göre hareket edelim. Gelirse tamam, ancak kısıtlı bir geliriniz varsa açılmamak lazım. Zeki düşünmek, aklımızı kullanmak vaktidir. Bu süreçte, öyle kolay ilişki kurmayız. Karşımıza çıkan kişiyi tanımak bilmek isteriz. Bazen eski bir sevgili, bir arkadaşla karşılaşırız. Zaman geçmiştir fakat onu gördüğümüz içimiz bir hoş olur. Bazen de kaderimiz, bize gerçekten seveceğimiz kişiyi bu dönemde getirebilir, mutlu oluruz. İlişkilerde aidiyet duygusu, değerlerimizin aynı olması, huzur, güvence, uyum, şefkat gibi duygulara bilhassa önem veririz. Duygularımızı, hislerimizi, durumumuz ancak güvendiğimiz kişilerle paylaşırız.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, iş yaşamımız, evimiz, ailemizle alakalı konular üzerinde önem taşıyor. Her bir durumun dikkatlice gözden geçirilmesinde yarar var. Kariyerimizle alakalı bir gelişme, değişim veya karşımıza çıkabilecek bir durum, planlarımızın dışında gelişebilir. Beklediğimizin dışında gerçekleşen bu değişiklik, ailemiz, yerleşim yerimiz ve partnerimizi, ilişkimizi de ilgilendirdiğinden, bizim hayal kırıklığı duymamıza neden olabilir. Bizim öncelikle bütün bu gelişmeleri, geniş anlamda ele alarak, nerede yanlış yaptığımız üzerinde düşünmemiz lazım.

 

20-30 Haziran arası:

Sevgili Başaklar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, bilgi ve tecrübemizi mesleki alanda göstermeyi, insanlarla iletişimde olmayı, ne kadar başarılı biri olduğumuzu göstermeyi seviyoruz. Ancak evimiz, ailemizle ilgili konularda kendimizi geliştirmemiz, daha geniş bir pencereden hayatı gözlemlememiz, her şeyin en doğrusunu kendimizin bildiğini düşünmememiz lazım. Çünkü onların da bize ihtiyacı var. Bunu da unutmayalım. Bu Dolunay, bizim iş tercihlerimizi, şu andaki mevcut işimizi ailemiz ve şartlara göre de düzenlememiz gerektiğini gösteriyor. Bizim isteklerimizle onların beklentileri, bugünümüz ile yarınlarımızın doğru ve dengeli bir şekilde kurulmasında yarar var. Belki de artık bir yuva kurmak, yuvamızın sorumluluğunu üzerimize almak, bir evlat sahibi olmak vaktidir. Kimi Başaklar için bu Dolunay annelik ve babalık duygusunun yükselişidir. Bazılarımız için bir ofis açmayı düşünmektir. Ev almak, özgür olmak, emekliye ayrılmak, evden taşınmak gibi konuların bilinçli şekilde gözden geçirilmesi gerekir. Dolunayın ardından saat 14:55 de Ay-Oğlak burcunda seyrine başladığında, sevdiklerimize karşı sorumluluk duygumuz yükseliyor. Daha ciddi ancak şimdi kendimizden eminiz. Neyin bizim için gerekli olduğunu, ne yapmamız gerektiğini kafamızın içinde daha iyi oturtabiliriz.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda seyredecek. Bu zaman dilimi, sosyal yaşantınızda, yaptığınız işlerde, girişimlerde tek bir olgu kıymetlidir. Güvence. Bunu sağlamaya, garanti altında yaşamaya daha fazla önem verirsiniz.  Güneş yengeç burcunda ilerlediği süre içinde sizler,  ihtiyaçlarınızın  neler olduğunu tespit etme gereği duyarsınız. Huzur istersiniz. Geçmişi anarsınız ve bugünle karşılaştırırsınız. Eski dostları, aşina ortamlar, eskiden beri tanıdığınız insanlar kısaca kendinizi güvende hissettiğiniz alanlara çekilirsiniz. Sevdiklerinizin üzerine titrersiniz. Yaşadığınız toplumu, ülkeyi, hayatı, kıymetlerinizi tekrar bugünkü bakış açınızla ele alırsınız.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü sizin hayatınızda bir düzen ve dönüşüm için gerekli olanların tespiti yönünde kıymetlidir. Manevi ve ruhsal manada kişinin kendi iç derinlikleriyle temasıdır. Kendinizi geliştirme, faydalı olana yönelme ve becerilerinizi ortaya koyabilmede kuvvettir. Jüpiter burcunuzda gerilediği için, bunu bir içsel uyanış gibi de ele alabilirsiniz. Aşkta güçlenme, başkalarıyla paylaşımda bulunma, işlerliği olana yönelme gibi durumlar bu görünüm sayesinde artar. Sezgiler bir rehberiniz gibi yanınızdadır. İnancınız yükselir. Kendiniz ve başkalarına yararlı olabilecekleri tespit etmeniz kolaylaşır. Zararlı büyüyen, verimsiz olandan uzaklaşılır. Sağlıklı ve işlerliği olana yönelinir. Sadece vermeye, almaya dönük değil paylaşmaya ve birlikte yol almaya dönük çalışmalarda bulunulur. Çocuklarınız, aşk hayatınız, çocuk sahibi olmanın sorumluluğu üzerine doğru bir yön tayininde bulunulmak üzere düşünülür.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek  yöneticiniz Merkür, güven içinde yaşama arzumuzu yükseltiyor. Artık geleceğimizi düşünerek kararlar vereceğiz. Kariyer hayatımızı, hedeflerimizi önemseyeceğiz. Ona göre seçimler yapacağız, kararlar vermeye çalışacağız. Aile içinde, birlikte olduğunuz kişilerle, arkadaşlarınızla olan ilişkinizde yarım yamalak değil bütünlük duygusu içinde hareket edilmesine dikkat edeceğiz. Kimlerle yola çıkıyorsak, bizim hassasiyetimize kıymet veren insanları tercih edeceğiz. Böyle insanları destekleyeceğiz. Geçmişte olanlara takılı kalmamak lazım. Yaşandı bitti diye düşünüp önümüze bakmamızda yarar var. Ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar bu dönemde önemlidir.

30 Haziran-2 Ağustos Akrep burcunda ilerleyecek Mars, eğitim-öğretim, girişim, iletişim, çevre ilişkileri, kısa yolculuk, günlük uğraşılar, haberleşme, yazılı belge gibi geniş bir alanda her türlü olasılığı göz önüne alarak hedeflerinizi belirlemeniz, saptamalarda bulunarak ona göre bir yön tayin etmeniz anlamında sizi güçlendiricidir. Sınırlarınızı gayet güçlü bir şekilde korumanızı sağlar. Başarılı olma isteğini yükselten, önünüze çıkan engellere aldırmadan bildiğiniz yolda yürümenizi sağlayan Mars-Akrep etkisinin gücü, dağılmanızın da önüne geçerek, amacınız ne ise o doğrultuda hareket etmenizi sağlamasıdır.  Başarılı olacağınız alanlara yönelin, ilgili kişilerle bağlantıya geçin ve kendinize güvenin.

 

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 2-3-6-7-11-12-16-17-21-22-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-5-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   :
21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
13-14

Yeniay : 10-11-12-13
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla