Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba

BAŞAK

TEMMUZ  AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Yöneticiniz Merkür'ün geri hareketi gölgeli günleri de dahil olmak üzere 7 Temmuz tarihinde sona erecek ve düz seyirle ilerleyecektir. Bu mesleki konular üzerinde hem Haziran ayından bu yana olan gelişmeleri farklı bir bakış açısıyla ele alma, o tarihlerde karar verilmediyse bunların önünün açılması yönünden de önemlidir. Daha akıllıca bilinçli bir şekilde ilerleyebileceğiz. Karşımıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatlara 7-13 Temmuz tarihleri arasında bakabiliriz.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda dolunay oluşacaktır. Aşk evimizle ilgili konularda ve ileriye doğru dönük hedefler anlamında bu dolunay gözüküyor. Burada aslında bir yanıyla da mali konular bir hayli etkili olmaktadır. Kendimizi ifade etme, aşk, çocuklarla ilgili konularda ya da yaşamsal meselelerde biraz ciddiyetle durmaktayız. Bu ciddiyetle durmamızın gerisindeki faktör ise maddi açıdan kazançlı çıkma arzusudur. Birlikte olduğumuz kim ya da hangi olgu varsa, bizi rahatsız etmiyorsa, bu dolunayda herhangi bir problem çıkmaz. Daha dikkatli olunabilecek bir dolunaydır.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda ileri hareketine devam etmektedir. Böylece son haftalarda hedefler, kendimizi gözden geçirme, dostluk ilişkileri veya bir takım problemleri yerine koyma yönünde evet diyeceğiz. Duygularımızı belirli bir form içerisinde tutup mantığımıza ağırlık vererek değerlendirebiliriz.

16 Temmuz tarihinde, 12 yıl sonra Aslan burcuna ilerlemekte olan bir Jüpiter ile karşı karşıyayız. Değerlerimizi, kendimizi ifade etme gücünü engelleyen olgularla mücadele etme işaretçisidir. Bir yandan büyümek, verimli halde ilerlemek ve kendimize muktedir olmak istiyoruz. Bizi rahatsız eden mevzuları ve güven duygusuna zarar veren problemleri bu dönemde tekrar ele alacağız. Moral yükseltici aktivitelere yönelerek kendimizi rahatlatabiliriz. Bizi burada en fazla rahatsız eden konu Satürn'ün bir baskısı olabilir. Özellikle Ocak - Nisan 2015'de kararları vermeden önce etrafı kolaçan etmekte, sakin olmakta, planlı ve programlı çalışmaya önem vermenizde yarar görüyorum.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyretmeye başlıyor. Bu da kendimiz ifade etme yönünde önem taşıyor. 27 Temmuz'da da yeni ay Aslan burcunda oluşuyor. Bunların hepsi tamamen iç güvenlik, geri plandaki bir takım meselelerin kontrolü, arındırma, canlanma ve tazelenme anlamında aktivitelere yönelme konusunda iyi bir süreçtir. Perde arkasındaki bir takım gerçeklere ulaşabiliriz.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Hem çevresel ilişkilerde, hem yakın akraba meselelerinde, eğitim, işle ilgili konularda bilgi ve deneyimleri gösterme anlamında bu dönemde yeni kararlar alabileceğiz.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-6 Temmuz haftası: 4 Temmuz tarihi aşk hayatımızla ilgili konularda bizi bir hayli cesur kılıyor. Kendimizi öylesine güçlü ve emin bir şekilde ifade edeceğiz ki, bundan etkilenmeyen biri olmaz. Benim değerlerim bunlar, sınırlarım bunlar, sevmişsem böyle davranırım, şunlara asla gelemem gibi taviz vermeyeceğimizi dile getiririz. Sorunlu bir ilişkide bu tavır, karşınızdaki kişinin de aynı şekilde diretmesine yol açabilir. Buna da dikkat edelim.

7-13 Temmuz haftası: 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, bir Başak için zorlayıcı olmaz. Aşkta kriterlerini zaten bildiği için ona göre belli bir sınır, kural, sorumluluk ve disiplin altında ilişkisini ele alacaktır. Ancak burada duyguların kısıtlanması söz konusudur. Ayarı ve dengeyi iyi bilmek lazım. Hem duygularımızı ifade edebilmeliyiz hem de aşkı ele alırken biraz daha yumuşak düşünmeyi bilmeliyiz.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde başlayacak Jüpiter-Aslan burcu seyri, gizli ve özel bir dünyanın kapılarını size açıyor. Bildiğimiz manada bir ilişki değil bu. Daha farklı ve daha özel.  Bekar Başaklar için farklı görüşleri olan biriyle uzun sürecek bir ilişkinin işaretçisi. Bu kişi sizin bilinçaltınızdaki tüm birikmişlikleri kendi öğretileriyle temizleyerek yeni bir bilinç düzeyine sizi getirebilir. Aşkın manasını, ilişkinin farklı bir ritüel olduğunu öğretebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bu kişiye abartılı şekilde kendinizi kaptırmamanızdır. Tanıyın, test edin öyle karar verin.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde hem aşk hem de sosyal hayattaki ilişkilerin gözden geçirilme zamanı.  22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Tüm cesaretimiz ve ifade gücümüz, fiziksel ve ruhsal anlamdaki aktivitelere yönelecek. Kendimizi toparlamamız gerekiyor. Enerjimiz düşebilir. İlişki konularında her iki kişi de sıkıntılarınızı, arzularını birbirlerine dile getirmeliler.  24 Temmuz tarihinde içsel gelişim yolunda mesafe alacağız. Moral, motivasyon, toparlanma anlamında çalışmalara yöneleceğiz. 26 Temmuz tarihinde, Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu bizim hem hedef hem de çevresel ilişkilerde kuvvetlenmemiz anlamına geliyor.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle, iş konularında aktif olacağız. Şimdi hızlıca ilerlemek mümkün. Girişimlerde bulunabiliriz. İki ayrı iş düşünüyorsak, hangisi daha olumlu ve getirisi yüksek olur, bunlara bir bakacağız. Geçtiğimiz aydan bu yana olan gelişmeleri ele alacağız. Başvurularımız sonuçlanabilir. İş görüşmesine çağırabilirler.

7-13 Temmuz haftası: Ortaklaşa yapılan işlerde tarafların hem birbirinin hakkını gözetmeleri hem de açık ve dürüst bir şekilde davranmaları gerekiyor. Çalışanlar açısından baktığımızda 8 Temmuz tarihinde işimizde sağlamlık ve güvence olgularını baş planda tutacağız. Merkür 13 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlıyor. hedeflerimizin üzerine akıllıca, iletişi güçlü tutarak gitmek lazım. Eski iş çevremizdeki arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Duyarlıyız ancak ne yapmamız gerektiğini de bileceğiz. 13 Temmuz tarihinde, iş ilişkilerine dikkat edelim. İki yönlü davranan insanlar, iki ayrı proje üzerinde çalışmak sıkıcı gelebilir.

14-20 Temmuz haftası: 19 Haziran tarihindeki görünüm, kariyer konularında hem akıllıca bağlantılar kurmanın, insanların içinden geçenleri hissetmenin, geçmiş tüm deneyimlerinizin sizde bıraktığı güçlü etkileri başkalarına iletme arzunuzun işaretçisidir. Siz sezgilerinizle insanlara destek olabilir,  zor durumda olanları motive edebilirsiniz. Bu konular üzerinde çalışabilirsiniz.

21-27 Temmuz haftası:  22 Temmuz tarihinde kariyer hayatımızla ilgili konularda bilinçli şekilde düşünmemiz ve kendimize hedefler koymamız lazım. Bizim için neyin doğru olduğunun cevabı yapacağımız analize bağlı. Yeteneklerimizi öne sürmek için cesur olmak gerekiyor. Çekinmek, korkmak, kabuğumuzda saklanmak bir işe yaramaz. Hayat bize, çık ve hayata karış diyor. İşe yaramayan, gelişimini engelleyen ne varsa at gitsin diyor. Değişime açık olmak, sosyal hayatta yer almak, isteklerimizi kabul ettirecek şekilde cesur olmak lazım. Mars-Akrep burcu geçişi 26 Haziran tarihinde bu gücü size sunuyor. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, önünüzdeki iki haftalık süreçte şu ana kadar yazılanları gözden geçirerek bir yol belirlemenizde yardımcı oluyor.

 

PARA

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Geçtiğimiz ay, çözümsüz kalan, ertelenen maddi görüşmeler tekrarlanabilir. Açık ve net şekilde talebimizi ortaya koyabiliriz. Ek bir iş için harekete geçebiliriz. İş alacaklarımızı tahsil edebiliriz. Bitmiş bir ortaklığımız varsa mali anlamda durumumuza bir bakarız. İş girişimlerinde parayı önemseriz. Bir iş yaptığımızda paranın zamanında ödenmesini isteriz.

7-13 Temmuz haftası: Hem başkalarıyla uyum içinde hem de hesabımızı bilerek maddi konularda hareket etmek faydalıdır. Finansal dalgalanmalar hafta başında yine etkili olabilir. Alacağımız vereceğimiz derken elimize pek bir şey kalmaz. Hafta sonunda harcamalar biraz artabilir. İhtiyaçlar için belli bir bütçe yapmak yararlıdır.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, parasal konularda hem aktif şekilde girişimde bulunmanın hem de başkalarıyla ortaklaşa uyum içinde çalışmanın yararlı olacağını göstermektedir. 18 Temmuz tarihindeki görünüm, insanlarla kurulan bağlantıların, ilişkilerin koruyucu ve sahiplenici yönlerinizin mali anlamda getirisini işaret ediyor.

21-27 Temmuz haftası: 25 Temmuz tarihinde ihtiyaçlarınıza göre bir bütçe düzenlemesinde bulununuz. Çünkü plansız alışverişler daha sonra ödemelerde zorlanmalara neden olabilir. İş ortaklıklarında da tarafların mali konularda birbirlerinin kararlarına uygun şekilde hareket etmeleri iyi olacaktır. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Finansal konularda güçlenme arzumuz artacak. Durumunuzu iyice gözden geçiriniz. Eğer iş çevreniz, ortağınız, mevcut işiniz gelir sağlamıyorsa geride bırakınız. Seçeneklere bir göz atınız.

 

TEMMUZ  Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                           : 2-3-7-8-11-12-20-24-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler                                         : 9-10-15-16-22-23

Aşkta En Şanslı Günler                        : 11-12

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 5-6

Yeniay : 2-3-4-29-30-31

(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17

(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN