Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba

 

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

İlk etkili oluşum 5 Mart tarihinde gerçekleşecek. Burcunuz üzerinde bir dolunay meydana gelecek. Hem kişisel anlamdaki kararlarımız hem de ilişkimizle alakalı meseleler üzerinde önemsediğimiz bir dolunay olacak.

Her şeyi inceleyeceğiz, tatminlik ölçümüze bir bakacağız.

13 Mart tarihinde Merkür karşıt burcunuzda Balık'ta ilerlemeye başlayacak. Genellikle bu süreç zihnin daha hülyalı çalışmasıdır. Sezgilere dayalı karar verilmesidir.

14 Mart-02 Ağustos arası Satürn gerileyecek. İki ayrı burçta bu hareket meydana gelecek. Bu dönemde özellikle ailevi konular üzerinde fazlasıyla duracağız. Evle alakalı meselelerde Aralık ayından bu yana ne yaşadıysak, tüm durumlara bakacağız.

17 Mart tarihinde Venüs Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu başak burçları için olumlu bir etkidir. Başak burçları rahatlayacak, sakinleşecek ve aradıkları güven olgusunu yakalamış olacaklar.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması ilişki evinizde oluşacak. Bu alanda hayallere uygun ilişkilerin olup olmadığı gözden geçirilecek. Bu tutulma biraz daha aktif olma ve korunma zamanınızın geldiğini ifade edecek.

21 Mart tarihinde güneş Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçiş sayesinde finansal konuları ele alacağız. Bu geçiş sabırsız hareketlere sebep olabilir.

31 Mart tarihinde Mars- Boğa burcunda ilerleyecek. Bu ilerleme bir anda canlanma yaşatabilir, sorunlar geride kalabilir ve arzu ettiğiniz dayanıklılığı elde edecek olabilirsiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ilişkimize iyice bir bakalım. Sadece kendini düşünen veya beraberlikte kontrolü elinde tutmaya çalışan bir kişiyle berabersek, ileriyi görmekte zorlanabiliriz. Erotizm, bu enerji altında bir hayli yükselir. Güzel yanlarınızı öne sürerek, etkileyici olabilirsiniz. Fakat bir yandan da baskın taraf olmayı tercih edersiniz. İlişkinin niteliğine göre bunun ayarını bilmek yararlı olacaktır.

3 Mart tarihinde, dostlarınızdan destek görürsünüz. İnsanların ilgisini kolaylıkla çekersiniz. İlişkilerde yenilenme vaktidir. Mevcut beraberliğinizdeki sorunlar birlikte çözüme kavuşturabilir. Gerçekten sizi rahatsız eden, yoran, üzen, üzerinizde baskı kuran bir partner hayatınızdan çıkıp gider.

4 Mart tarihi, ciddi ilişkiniz, partner veya iş ortaklarınızla aranızda yaşanabilecek beklenmedik gelişmelerin işaretidir.  Bir yandan kendi sorumluluklarınızın üstesinden gelmeye çalışırken diğer taraftan hayatınızda yer alan kişilerin veya karşınıza çıkan kişilerin özgür ve farklı olan kişilikleri nedeniyle iki derede bir arada kalıyorsunuz. Eğer ilişkinizde adil bir paylaşım yoksa ve eğer birlikte olduğunuz kişi sizden farklı düşünüyorsa bu kavuşum, kopmalara neden olabilir. Burada şu nokta çok önemli. Artık ilişki konusunda mutlaka gerçekçi olmak, paylaşım anlamında dengelerin yerli yerine oturuyor mu bunları gözden geçirmek lazım.  Eğer tarafların sevgi birliği yüksekse bu görünüm altında, her iki kişi de ilişkilerinde yepyeni bir sayfa açabilirler.

 

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm ilişkide aktif gelişimlerin işaretçisidir. Partnerin kendine güveni, cesareti, fiziksel çekiciliği, size yönelişi aklınızı başınızdan alır. Öylesine istekli ve arzuludur ki, söylediği her sözüyle kalbinizi fetheder. Hayır demeniz pek mümkün değildir. Hedefi sizinle beraber olmaktır. Olumlu ve beraberlik yönünde gayet hızlı gelişimlerin yaşandığı bir gün diyebiliriz. 11 Mart tarihindeki görünüm, ani bir evlilik kararı veya ilişkinizin durumuna göre boşanmanın işaretçisi olabilir. Karar verilmeden önce mutlaka iyi düşünülmesinde yarar var. Bugünkü enerjiniz öylesine kuvvetli ki, gerek siz veya partnerinizin dünya gözünde olmaz. Yapılması gereken, her ne olursa olsun kararların ortaklaşa verilmesi, iyice gözden geçirilmesidir.

20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, içten içe sizi üzen, yoran ve bağlayıcı olan her türlü ilişkinin veya durumun hatırlatıcısı, yaşanmış tecrübeleri unutmamak gerektiğini vurgulayıcı ve hedefinize göre seçimlerde bulunmanız için uyarıcıdır. Siz ilişki tercihinizi, mevcut beraberliğinizi artık akıllıca yapmayı bilmelisiniz. Bu Tutulma gösteriyor ki, yine ilişkide iyi niyetli düşünüyorsunuz. Yine şefkat arayışı ve gerçekleri göz ardı edici tarzda hareket edebilirsiniz. Oysaki tutulmanın gerçekleştiği gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda çıkarlarınızı bilmeniz, kendinizi düşünmeniz, huzuru, güvenceyi hayatınızda merkez almanız lazım. Bunlar göz önünde tutarsanız, daha düzgün bir ilişki yaşamış olursunuz.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde, ilişkilerde, aile hayatında sağlamlık, huzur, güvenlik, kalıcılık, birlik, sevgi olgularının güçlendirilmesi gerekiyor. Venüs-Boğa burcu seyri, duygusal anlamda huzura duyulan ihtiyacı, kaliteli olana ulaşma arzusunu simgeler.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, sağlamlık ve güvenlikten yana olan kişinin kendi içindeki hesaplaşmasının göstergesidir. Gerek partner gerekse bizzat siz durumları gerçekçi bir şekilde  analiz etmeniz halinde,  doğru ile yanlışı  birbirinden ayırabilirsiniz. Burada esas olan,  her iki kişi arasında paylaşılanın ne olduğunu tespit etmektir. Aşk mı, güvence mi, bağlılık mı, tutku mu, romantizm mi? yoksa hepsi mi? ayrıldığınız noktalar tamir edilebilir mi yoksa tümüyle çözümsüz mü? İşte bugünkü görünüm bütün bunlar üzerinde bir yandan gerçekçi diğer yandan ılımlı bir şekilde düşünmenizde rehberlik edicidir. Ancak şunu da belirteyim ki, sevilmeye, inanmaya en  yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir gündür. 25 Mart tarihinde ilişkinizle ilgili konularda ortaklaşa konuşmak, partnerin ileri sürdüğü fikirlerine bir bakmak ve tabii ki ailenizi yakından ilgilendiren konulara da uzun vadeli olacak şekilde ele almakta yarar var. 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, fiziksel ve ruhsal anlamdaki yenilenmenin, güçlenmenin, eski sorunlarınızı şimdi tekrar ele alarak bunları gözden geçirmenin işaretçisidir. Öyle olaylar veya deneyimlerden geçirir ki sizi,  artık neyin ne olduğunu gayet iyi bilirsiniz. Dış dünyada etkin olmanın yolu, kendi iç dünyamdaki zenginlikleri keşfetmekmiş dersiniz. Yaşanan bazı sürpriz gelişmeler, belki sizi durdurucu etki yaratmış olabilir. Davalar, hukuksal konular, sağlık problemleri, sadece kendini düşünen kişiler nedeniyle yaşanmış her ne varsa bunları bir tecrübe olarak görerek, bundan sonrasında çok daha seçici ve dikkatli olmayı öğrenirsiniz.

9-15 Mart arası: Bu hafta, hangi konuda olursa olsun, bilinçli bir analiz şart gözüküyor. Görünenin ardındaki gerçeklere ulaşmak lazım. Birileri kendi çıkarı için düşünür, bizi devre dışı bırakmaya çalışır. Kimileri tamam canımsın der, bir bakmışsın tam tersi bir yol izler. Kuşkucu olun demiyorum ancak finansal konular başta olmak üzere iş hayatında, ilişkilerde önümüze ardımıza bakalım. Bütün enerjilerin özünde,  başkalarının hayatımızdaki yeri ve önemi belirginleşiyor. Kendimizi bilelim, gölge yanlarımızın farkında olalım. Böylece kiminle ne kadar yol yürüneceğini, el sıkışılacağını biliriz. Öyle her şeyi de kafamıza dert etmeyelim. Biraz tedbirli olmak, biraz da hayatı kendi akışına bırakmak iyidir dostlarım.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihindeki Venüs-Boğa burcu sürecinde, hayatımızda neyin önemli veya önemsiz olduğu üzerine düşüneceğiz. Ahlaki açıdan değer yargılarımızı koruyup gözeteceğiz. Elimizdekinin kıymetini bileceğiz, üretime de önem vereceğiz. Özel veya iş ilişkilerinde hakkımızın çiğnenmesine izin vermeyeceğiz. Yeri geldiğinde savunmayı, sınır çizmeyi, kazanmayı göz önüne alabileceğiz. Hemen güvenmeyeceğiz. Prensiplerinize sahip çıkabileceğiz. Ticari ilişkilerde garanti arayacağız. İleriye bakarak, bu yararlı olur bu zarar verir diyerek kendimizi koruyacağız.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. İster eğitim hayatınız olsun, ister çevrenizle olan ilişkiniz, tümünde ilerlemeye hazır olmalısınız. Mars Boğa burcu süreci size, ektiğiniz tohumları yeşertmenizi, emeklerinizin karşılığını almanızı ve uzun süreli bir sistemi kurabilmenizi sağlamada yardımcıdır.

PARA

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, finansal konularda da, dürtüsel hareket etmemek lazım. Ödenmesi zor bir borcun altına girmeyelim. Bütçemizin ayarını, dengesini, ölçüsünü mutlaka gözetelim.

3 Mart tarihinde, maddi ortaklıklarınızı, özel hayatınızı farklı bir bakış açısıyla ele almaya başlarsınız. Destek gördüğünüz gibi köstekleyen insanları da bu görünüm sayesinde daha iyi anlarsınız. Paranızı korumayı, kiminle iş yapılır, kiminle yan yana gelinir, kime sırlar verilir, bütün bunları kafanızın içinde oturtmayı öğrenirsiniz.

4 Mart tarihinde, sağlam yatırımlarda bulunmak için gözünüzü dört açınız  veya  yaşanabilecek finansal dalgalanmaları göz önüne alarak dikkatli olunuz.  Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihinde, başkalarıyla olan her türlü maddi alışverişte, yatırım, miras ve girişim anlamındaki konularda ben dikkatli olmanızdan yanayım. Çünkü aceleyle verilecek bir karar sonrasında zor durumda kalmanıza neden olur. Ben imza atmadan önce her türlü evrakı çok dikkatle gözden geçirmenizden yanayım.

11 Mart tarihindeki görünüm, bir hayli hızlandırıcı kararların işaretçisidir. Ortaklaşa bir mal veya paranın bölüşümünde yaşanması muhtemel bir gerginliğin işaretçisi olabilir. Borç alıp vermek, ev almak, satmak yanlış olabilir. Ani bir kararla banka kredisi çekerek bir borcun altına girmek de sakıncalı olabilir. Ortağınızın, eşinizin mali durumunda ani bir gelişme olabilir. Her yönüyle yatırım veya paylaşımların incelenmesinde yarar var.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İşimizden elde ettiğimiz kazancımız üzerinde bilhassa duracağız.  Para kazanmak ve hedefimize ulaşmaktan yanayız. Tercihlerimizi yaparken, garantili olanı ve ilerisi adına güvence sağlayanı tercih edeceğiz. Yatırım ve ihtiyaçlarımızı karşılamada da yine bu iki unsuru önemseyeceğiz.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki görünüm, maddi konularda dikkatlice incelemede bulunmanın iyi olacağını gösteriyor. Yatırım, iş ortaklığı, eş veya diğer kişilerle alakalı her türlü maddi konunun sağlamlık ilkesi çerçevesinde ele alınmasında yarar görüyorum. Bir şeyler olumlu gibi dursa da, hesabımıza gelse de, biz yine de bir bakalım. Enine boyuna düşünelim. Ev satın alımı, kiralama, ilerisi adına yatırımlar, miras, bölüşümler, kredi borçlanmaları hususunda özellikle hesabımızı bilelim. 31 Mart tarihinde Koç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, muhasebe kafasına sahip Başaklar için, mali konularda etkili olacak. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde dikkatli olunuz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-5-6-10-11-14-15-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
12-13-19-25
Aşkta En Şanslı Günler                   :
14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
7-8

Yeniay : 4-5-6-7-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN