Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"12","burc_ad":"Bal\u0131k","tarih":"","zaman_tipi":"Y\u0131ll\u0131k"}

 

Sevgili Balıklar 2016 yılında sizler, ilişkinizi ve ilişki tercihlerinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçireceksiniz. Nasıl bir kişiyle beraberiz veya nasıl insanları hayatımıza çekiyoruz ve onlara nasıl davranıyoruz? Bütün bunlara bakmakta yarar var. Evlilik veya boşanma kararlarının bu süreçte mutlaka iyi tahlil edilmesinde yarar var. Eleştirmek, önyargılı düşünmek zamanı değildir. Duruma mercek tutma vaktidir. Sizin sınavınız da, ödülünüz de bu yönde olacak.

Kişiliğinizde, seçimlerinizde, görünüşünüzde değişimler yaşanabilir. Kendinizi dışa karşı farklı göstermek istersiniz. Baskıyla değil, gönül birliğiyle, sevgi, şefkat ve bilinçli şekilde beraberliğinizi sürdürmekten yanasınız. Duygularımız kadar aklımız da önemli.

Maddi konularda aceleyle, bir heves verilecek kararlara dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Maceraya atılmamalı, ölçüp tartmalıyız. İlerisi adına düşünmeliyiz.

Eşin mali durumu, size ve bu ilişkiye yaklaşımı, aranızdaki samimiyet önemli. Kararları, ortaklaşa veriyorsanız bu ilişki yürür. Tam tersi durumda sona ermesi mümkün.

Finansal konularda iktisatlı hareket etmekte yarar var. Çünkü piyasanın ve sizin durumunuz öyle aklınıza geleni yapmanıza engel olabilir. Borçlarınız varsa bunların kapatılması, alınmış kredilerin geri ödemelerinin yapılması, tasarladığınız iş ve görüşmelerin size yükleyeceği sorumluluklar, yatırımların gelecek adına güven içermesi gibi konulara özen göstermek lazım. Kefil olmamak, bilmediğiniz sularda yüzmemek en doğrusu. Bunlara dikkat edildiğinde zaten yanlış karar vermezsiniz. Hesabınızı iyi yaparsanız, kazançlı çıkarsınız. Aceleyle hareket ederseniz, çok para harcarsınız.

Nisan-Haziran arasında,  iş hayatınızla ilgili konularda vereceğiniz kararları bir daha gözden geçiriniz. Eğer bir tercihte bulunacaksanız ideallerinize, bilgi ve tecrübenize göre yapınız.  Başka bir yere yerleşme, tayin, terfi, emekliye ayrılma gibi durumlar olabilir. Haziran sonuna kadar bütün bunlar aydınlığa kavuşmuş olur. Bir yere taşınabiliriz, yolculuklar yapabiliriz. İşimiz gereği kısa süreli seyahatlere çıkabiliriz. Eğer evimizde çalışıyorsak iki ayrı proje üzerinde düşünebiliriz, yazabiliriz, konuşabiliriz.

Öyle gelişmeler yaşanır ki, kafamızın içindeki sorulara cevap buluruz. Verdiğimiz kararlar ilerlememizde ışığımız olur. Sağlıklı, verimli hakikaten dayanıklı bir şekilde yolumuzu belirleriz.

Sevgi, şefkat duygusu, her iki tarafın da sağlıklı bir ilişki için ortaklaşa düşünmesi gerekir. Gerçekçi olmalıyız. Çünkü bu bizi yanılgıdan korur. Eğer bir şeyler hoşunuza gitmiyorsa,  bunları oturup konuşunuz. Böylece yanlış anlamalara son verebiliriz.

Eylül ayında, evli olanlar eşlerinden destek görür. Ayrılmış olanlar nafaka konularını halleder. Kendi payımıza düşenlerin önemsendiği zamandır. Rahat yaşamak isteriz. Bazen öyle biri karşımıza çıkar ki, bizim mali anlamda ferahlamamızı sağlar. Bekar olanlar evlenebilir.

Kasım ve Aralık ayında, girişimde bulunduğumuz bir işin, bir ilişkinin, bir ortaklığın, yatırımın, maddi-manevi anlamda getiri ve götürü hesabını iyi yapmak lazım. Göze hoş görünebilir, hesabımıza, işimize gelebilir. Ancak adil, hak ve eşitlikçi bir bakış açısıyla ele almak, yasal haklarımızı gözetmek ve herkesin payına düşeni hesaplamak gerekiyor. İşimize gücümüze bakacağız. Ne fazla hayal aleminde dolaşacağız. Ne de kaygı ve korkularla kendimizi engelleyeceğiz.

 

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda seyredecek. Yüksek eğitim, akademik kariyer, hayata olan inancımız, hedefimizi belirleme, yolumuzun gereklerine göre hareket etme anlamında güçlendiricidir. Merkür, 5 Ocak tarihinde gerileyeceği için, zihnimiz belki birçok mesele üzerinde içe dönük şekilde çalışacak. Gücümüzü kimlerle birleştirmemiz, hayatımızı nasıl olumlu yönde dönüştürebileceğimiz üzerinde duracağız. Araştıracağız, yüzleşeceğiz, sorgulayacağız, hangi yol ve yöntemin bizim için doğru olacağını tespit edeceğiz. Mars-Akrep geçişi ve Merkür gerilemesi aslında bizim yanlış hedefe yönelmemizin önüne geçecektir. Uzak bir şehre yerleşim, yeniden hayat kurmak, başkalarıyla bağlantılar kurmak ve yukarıdaki konular üzerinde düşünme ve tespit anlamı taşıyacaktır.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Bu süre, başkalarının bizden beklentileri üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Ben mi yoksa onlar mı diye içimizden geçireceğiz. Burada önemli olan, bireyliğinizden taviz vermeden ancak toplumun bir parçası olduğumuz gerçeğini de hesaba katarak bilinçli düşünebilmektir. Yalnız değiliz, ancak biz de insanız. Bizim de arzularımız, planlarımız var. Bunları nasıl doğru şekilde ortaya koyabiliriz. Bunlara bakacağız. İnatçılık, sadece kendi bildiğimizin haklı olduğunu iddia edemediğimiz gibi bir şeylere bağımlı kalarak acizmişiz gibi düşünmemeliyiz. Geri planda halledilmesi gereken çalışmalarımızı bitiririz, amacımız, hedefimiz üzerinde düşünürüz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. İlişki meselelerinin sadece tek bir pencereden değil, taraflar olarak geniş açıdan ele alındığı,  gözden geçirildiği zamandır. Eğer pürüzler varsa, bir taraf aşırı bağımlı, diğer taraf fazla eleştirel davranıyorsa, beraberliğinize gerçekçi bir şekilde bakma vaktiniz gelmiş demektir. Eğer yalnızsanız, geri hareket süresince şöyle bir geçmişi gözden geçirmenizde yarar var. Nasıl kişilerle birlikte oluyoruz, kimleri yaşantımıza çekiyoruz ve onlara nasıl davranıyoruz? Bütün bunlara bakmakta yarar var.  Evlilik veya boşanma kararlarının bu süreçte mutlaka iyi tahlil edilmesinde yarar var. Farklı görüş yapısında olabilirsiniz. Ancak ortak hedefiniz birbiriniz değilseniz yanlış yoldasınız demektir. Jüpiter geri hareket dönemi,  içsel bir bakış açısı zamanı olup, sadece ilişki anlamında değil, ortaklıklarımız, davalarımız, anlaşmazlıklarımız açısından da duruma bakmanın, sözleşmeleri yeniden gözden geçirmenin de yararlı olacağını işaret eder. Zaten ister istemez, bu meseleler üzerinde dikkatimiz toplanacak. Eleştirmek, önyargılı düşünmek zamanı değildir. Duruma mercek tutma vaktidir. Geri hareket sonrası kararımızı veririz ve ona göre bir yol izleriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Balıklar

Dostluklar

Sosyal ilişkiler

Gelir durumunuz

Hedefleriniz

Destek gördüğünüz alan ve konular

İlerisi adına planlamalar

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. İlişkilerimiz, bağlantılarımız, plan ve projelerimiz, iş girişimlerimiz yönünde önem taşıyor. Gayet ciddi bir şekilde duruma bakacağız. Gerçek manada güven veren, sağlam ve ilerisi adına bizi geliştirecek olanı isteyeceğiz. Yeniayın görünümleri bize ışık olabilir. Böylelikle dikkat edilmesi gereken noktaları tespit ederek doğru kararlar verebiliriz. İlk görünümü Jüpiterle yapacak oluşu, ilerisi adına evlilik, ilişki, birlikte yaşam sürmek, hedef belirlemek yönünde bizi heveslendiriyor. Mevcut durum sorunlar içeriyorsa, bunları bilinçli şekilde ele alarak çözüme kavuşturabiliriz. Eğer ilişkimiz olumlu ise, ilerisi adına gayet olumlu bir yol belirleyebiliriz. Yeni tanışmışsak, birbirinizi tanımak için gayet uygun bir zamandır. İkinci görünüm Kuzeydüğümle oluşacağı için, Balıklar artık gözlerini geleceğe çevirmiş durumdalar. Gelişimi önemsiyorlar. Son görünüm Merkürle oluşacak. Bildiğiniz gibi geri hareket dönemindeyiz. Bu da gösteriyor ki, 25 Ocak tarihine kadar yapılan analizler, bu tarih sonrası verilecek kararların doğru yönde olacağının göstergesi. Hayırlısı olsun diyelim.

 

11-17 Ocak arası:

Sevgili Balıklar, haftanın tümünde Merkür gerileme hareketi bir hayli önem arzediyor. Parasal alışverişlerde, başkalarıyla olan ortaklaşa bölüşümlerde, önünüze ardınıza iyi bakınız. Bazen aşırı endişeli davranıp, ortada bir şey yokken kaygılanmayınız. Ancak siz tedbiri elden bırakmayınız. Borç, kredi, yatırımla ilgili görüşmelerde getiri-götürü hesabını iyi yapmak gerekiyor. Bugün hoş gelir, yarın pişmanlık uyandırabilir, bir bakalım duruma. Hesabımızı bilelim. Sizi birileri istemediğiniz konularda ikna etmeye çalışabilir. Doğru mu, yanlış mı diye inceleyelim. Güven olgusunu mutlaka gözetelim.

 

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişinde çalışma hayatında, günlük yaşamda enerjiniz biraz düşebilir. Genelde geriye çekilmek, iç gözlemde bulunmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman sizi kimsenin anlamadığını düşünebilirsiniz. Oysaki fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özen gösterme vaktinizdir. Haftalık yorumunuzda söz ettiğim gibi, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda şöyle bilinçli bir şekilde düşünelim. Aşka bakış açımızı bir değerlendirelim. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir diye bir bakalım.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Başarılı olmak,  takdir edilmek, saygınlık kazanmak, dikkat çekmek istersiniz. Garantili işleri tercih edersiniz. Gerçekçi düşünürsünüz.  Bastığımız yerin güvenli olmasına dikkat ederiz.  Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz. Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ciddiyetinizi muhafaza edersiniz. Merkürün gölgeli günlerinin bitiminde, 1 Şubat tarihinde uygulamak istediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 10 Ocak tarihindeki Yeniayda ilerisi adına düşündüğümüz hedeflerimiz, planlarımızın şu anki mevcut haline bakmamızı sağlıyor. O tarihten bu yana neler yaşandı ve biz şu an ne durumdayız onu görebileceğiz. Bu Dolunay bize gösteriyor ki, yaşamımızı iş veya genel olarak düzenleme yönünde önemli. Kendimizi ifade etme, sağlıklı, verimli bir şekilde yaşama yönünde kendimize önem vermeliyiz. Şu iş koşullarına, şartlara, bedensel ve ruhsal sağlığımıza önem vermeliyiz. Dolunayın, iki görünümü var. Birincisi, Mars ile mücadeleci bir açı oluşturuyor. Hedefimize kilitlenerek şu anda gelişen duruma göre karar vermemizi sağlıyor. Bir iş mi düşünüyoruz, işimizi geliştirmek mi istiyoruz veya düzenlenmesi gereken projelerimiz mi var, bunlara bakacağız. Araştıracağız. Bilgilenme, isteklerimizi elde etme yönünde bir analizde bulunacağız. Ancak bireysel isteklerimiz ile dünyanın gerçekleri arasındaki çizgiyi de önemseyeceğiz. Öfkeden uzak duracağız. Sorunlar varsa bunları çözmek için akılcı hareket edeceğiz. Bütün bunlar çok önemli. Ay-Satürn görünümü, daha ciddi projeler, planlamalar yapmak için idealdir. Büyük düşünüyorsanız, o zaman çaba sarf ediniz. Pes etmek yerine, nasıl daha başarılı olurum bunları düşününüz. Gelişime önem veriniz. Bir de unutmayalım. 25 Ocak tarihinde Merkür geri hareketi bitiyor. Fakat bir haftalık gölgeli günleri var. Yazdığım noktalara bir göz atınız. Yanlış kararlar vermemek için bir daha düşününüz.

 

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyredecek. Geri hareket döneminde gözden geçirdiklerinizi yavaş yavaş toparlayarak, gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat tarihinde yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu geçiş, kendinize yeni hedefler belirlemenizde yardımcıdır. İş hayatınızla ilgili konular üzerinde gayet ciddi bir şekilde durabilirsiniz. Size destek veren, yanınızda olan dostlarınızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Üretmek, kazanmak, verimli hale getirmek, başarılı olmak, kazanmak, çoğaltmak, disiplinli çalışmak adına kendinize söz verebilirsiniz.

 

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 4-5-9-13-14-17-18-22-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler                   :
22
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
15-16

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2