Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe

 

OCAK


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-5 Ocak haftası: Sosyal hayatta güçlü insanlarla kuracağınız temaslar bir hayli etkili olacaktır. Siz, tecrübeli, aklı başında, ne istediğini bilen kişilerle ilişki kurmaktan yanasınız. İllaki aşık olayım, bir beraberliğim olsun diye düşünmüyorsunuz. Karşınızdaki kişinin bir amacı olmalı. Sizi destek vermeli, aynı şekilde birbirinize kol kanat gererek bütünleşmelisiniz. Enerjiniz bu hafta oldukça yoğun ve kuvvetli. 5 Ocak civarı günlerde, tanıştığınız, bağlantı kurduğunuz karşı cinse dikkat ediniz. Onun net ve dürüst davranıp davranmadığını araştırınız. Yeni tanıştığınız kişiyle veya şu anda devam etmekte olan ilişkinizde partnerinizle aşk hayatınızı ilgilendiren konularda bazı durumların yerli yerine oturması için, Mart ayına kadar sakin olacağız. Hem ciddi düşüneceğiz hem de güvende olmak isteyeceğiz.

 

6-12 Ocak haftası: İlişkiler açısından haftanın ilk günlerinde yeni tanışmalar, arkadaşlarla bir araya gelmek, ciddi ve aklı başında insanlarla karşılaşmak mümkün. Ancak unutmayalım ki, Venüs oğlak burcunda geri hareketini sürdürüyor. Biz öncelikle güven unsurunu öne alarak ilişkide bulunacağız. Tanıştığımız kişilerle arkadaşlık yapabiliriz. Fakat ilerisi anlamında acele etmeyelim. Hafta sonuna doğru, Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Partnerinizin bazı problemleriyle uğraşabiliriz veya bize karşı iletişim anlamında kapalı olması sebebiyle sıkılabiliriz.

 

13-19 Ocak haftası: Haftanın hemen başında meydana gelecek ve sizler açısından hakikaten gayet olumlu, inancınızı besleyici, yaratıcı tüm faaliyetlerde gelişiminizi yükseltici, mistik anlamda başkalarına da rehberlik etmenizi sağlayıcı, bütünlük duygusunu inançla birleştirici bir görünüm oluşacak. Yöneticiniz Neptün’ün Kuzey düğümle olan olumlu görünümü, sizi arındırıcı, tüm korkularınızdan kurtulmanızda ışıklandırıcıdır. Bu görünümü geniş anlamda ele almalı, günlük olarak değerlendirmemeliyiz. Bu enerji, derinden derine sizi desteklemeye başlamış olarak kabul edin. Bir dilekte bulunun, güzellikler isteyin hayattan.  Hafta ortasına doğru oluşan Dolunay, aşk hayatınızla ilgili konularda ve hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde sizi olumlu yönde uyarıcı bir yansımadır. Yön belirlemenizi sağlar.

 

20-26 Ocak haftası: Hafta başında aşk hayatımızı ilgilendiren konularda şöyle bilinçli bir şekilde düşünelim dostlarım. Geriye çekilelim ve istediğimiz yenilikleri, aşka bakış açımızı bir değerlendirelim. Partnerimizle bir ilgilenelim. Çünkü bir takım sıkıntıları olabilir. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir diye bir bakalım.

 

27-31 Ocak haftası: Bu hafta oluşacak Yeniay, bizi aşk ve ilişkiler anlamında dışarıdan değil, kendi içimizden güç almamız gerektiğini hatırlatıyor. Toparlanmak için, gereksiz yüklerinden arın diyor. İlişkilerde etkili olacak Merkür-Balık burcu seyri tabii ki sizler için, diğer burçlara göre farklı bir anlam taşıyor. Partneriniz biraz daha kendini toparlar. Ancak gerçeklerden ziyade, hayallerinin peşinde gibidir. Tanışacağımız kişilerin ne söylediğine bakmakta yarar vardır.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-5 Ocak haftası: Çalışma hayatında hedefimizi belirleme, ilerisi adına düşündüğümüz işleri araştırma, işimizde ustalaşma, bir takım kurslara katılma, tecrübe edinmek için  staj görme, bazı kişilerle bir araya gelerek iş anlamında görüşme yönünde etkili olacak Kova burcundaki Yeniay ile yıla ve Ocak ayına adım atmaktayız. Bütün bu konularda güçlü bir enerjiye sahibiz. Gücümüzü yükselten sezgilerimiz ve hırsımız sayesinde yeni bir sayfa açmaya kararlı oluruz. Kariyer hayatımızla ilgili meselelere daha ciddi ve ilerisi adına yükseleceğimiz şekilde bakabiliriz.

 

6-12 Ocak haftası: İş konusunda özellikle yeni bir iş düşünüyorsak, bunun ön araştırmasını yapmak lazım. Eğer hayatınızda yeni bir yön değişikliği yapmak istiyorsanız, sözgelimi çocuk sahibi olmak, ailenizle yaşamak, ortak bir iş kurmak gibi, bunlar üzerinde mutlaka iyi düşününüz. Çünkü kariyer evinizin yöneticisi Jüpiter ve kazanç konularında etkili olan Venüs gerilemekte. Aklımız başımızda olmalı mutlaka.

 

13-19 Ocak haftası: Hafta ortasındaki Dolunay, burcumuzla uyumlu görünüm yapıyor. Hem hedeflerimizi hem de duygusal anlamda sizi ilgilendiren konularda etkili oluyor. Radikal bir takım kararlar alınabilir veya öyle durumlar oluşur ki, biz duygusal düşünürüz. Ancak üzerinde iyi analiz yapmak lazım.

 

20-26 Ocak haftası: İş hayatımızı ilgilendiren konularda yenilikçi düşünmek ve duygusal kararlardan kaçınmak gerekiyor. Gerekli ve gereksizleri artık ayıklamak ve benim hayattaki hedefim budur diyerek kendimize bir bakmamız lazım. Gelişim yolunuz, kendi iç bağlantılarınızla olan bilinçli irtibatınıza ve yaratıcı potansiyel gücünüzü açığa çıkarabilecek işlere yönelmekle mümkün olacaktır. İremSU olarak bu notu, haftanın tümü için sizlere bildirmek isterim.

 

27-31 Ocak haftası: İş hayatımız ve maddi konular üzerinde işlerimizi derleme, düzenleme anlamında yenilikçi düşünmemizi sağlayan enerjilerimiz hafta başında etkilidir. Yeniay Kova burcunda oluştuğunda, şu ana kadar yazdığım iş ve kariyer konularındaki haftayı bir daha gözden geçiriniz. Bu Yeniay bu noktalarda etkili olacaktır.  Ay sonunda Venüs düz seyrine geçecek ve ilişki kurduğumuz kişilerle bağlantılarımızı özellikle maddi anlamda destekleyecektir.

 

PARA

 

1-5 Ocak haftası: 5 Ocak civarı günlerde mali konularda dikkatli olunuz. Kredi çekimleri, ortaklıklarda mutlaka ileriye dönük olacak şekilde düşününüz. İş ortaklarınızla aranızdaki meseleleri mali anlamda gözden geçiriniz. Yılın büyük bölümünde bu konular hayatınızda bir hayli etkili olacak. Düzenlemelere ihtiyaç var. Ne aldığınızı ne verdiğinizi iyi biliniz.

 

6-12 Ocak haftası: Bu haftanın ilk etkili görünümü, mali anlamda kurduğumuz ilişkilerin, ay sonunda olumlu bir şekilde size dönüşümünü sağlayacağının göstergesidir. Biz, çıkarlarımızın farkında olarak işimizle alakalı konularda insanlarla bağlantılarımızı güçlü tutalım. Bu devrede bunlar çok önemli. Belki bu hafta getirisi olmayabilir. Ancak bunlar daha sonra bize geri dönüşü olacak desteklerin işaretçisidir.

 

13-19 Ocak haftası: Mali konularda desteğe ihtiyacımız olabilir. Hem parasal konularda bağlantılarda bulunalım, hem de bu yöndeki ilişkilere önem verelim. Bu bakış açısıyla hareket etmek bize fayda getirecektir.

 

20-26 Ocak haftası: Hafta ortasında aceleyle yapılacak harcamalardan kaçınalım. Kredi kartı harcamalarına dikkat edelim.

 

27-31 Ocak haftası: Haftanın sonuna doğru, ortak kazançlarımızı işaret eden Venüs’ün geri hareketi sona erecek. Bu durum, daha önce kurulan ilişkilerin veya parasal anlamdaki konuların düzenlenmesi yönünde faydalı olacaktır.

 

 

ŞUBAT


AŞK VE İLİŞKİLER

 

3-9 Şubat haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda haftanın hemen başında bir direnç ve kafa karışıklığı yaratan baskılar söz konusu olsa da, harika bir enerji 5 Şubat tarihinde etkili olacak. Bu özel görünüm, emin olunuz ki, siz Balıklar için gayet olumlu, şifalandırıcı, sahiplendirici, koruyucu bir aşkın işaretçisidir.

 

10-16 Şubat haftası: Merkür burcunuzda geri hareketini sürdürdüğü için, tabii ki dikkatlice ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. İki tatlı söze kanmayacağız. Bakacağız tüm durumlara, karşımızdaki kişiye, olan bitene. Hafta ortasında Dolunay oluşacak. Bizim de mantıklı düşünmemiz zorlaşıyor. Bilinçaltımızda etki yapmış, bizi üzmüş ne kadar olay varsa, hepsi açığa çıkıyor sanki. Ruh halimiz pek tutarlı değil. Dikkatli olalım.

 

17-23 Şubat haftası: Haftanın başlangıcında Güneş burcunuzda ilerleyecek. Bu tabii ki sizler için olumludur. Rahatlatıcı ve yeni bir yaşa girmenin heyecanıdır. 19 Şubat tarihinde biraz zorlanabilirsiniz. Özellikle bir türlü kafanızın içinde bir yere oturtamadığınız sorunlarınız sizi rahatsız edebilir. Ancak hafta sonuna doğru güzel enerjileriniz var. Romantizm, paylaşım, aşkta pembe düşler zamanı. Aşka aşıksınız ve bunu hissettirmekten hoşlanırsınız.

 

24-28 Şubat haftası: Bu hafta tüm burçları farklı alanlarda etkilemesi muhtemel bir görünüm meydana gelecek. Aşkta engel tanımayacağız. Farklılık arayışımız bir hayli yoğun olacak. Sıradan hiçbir ilişki bizi tatmin etmeyecek. Bir anda aşık olabiliriz veya problemli bir ilişkiye bir anda son verebiliriz.

 

İŞ VE KARİYER

 

3-9 Şubat haftası: Kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda da etkili olacak 5 Şubat tarihindeki görünüm sayesinde yeteneklerinizi değerlendirme, bilgilenme, yüksek eğitim hayatınıza ağırlık verme anlamında gayet olumlu bir enerjiyle buluşuyorsunuz. Bu görünüm, güven duygunuzu yükseltir. Yapacaklarınıza inanmanızı sağlar. Sizi bir çok kişiyle yan yana getiricidir. Hangi alanda gelişimi hedefliyorsanız, o alanda size yol gösterir. İnsanlardan destek görmenizi, sevilmenizi sağlar.

 

10-16 Şubat haftası: Çok dikkatli olmamız gereken bir haftadayız. Hem sağlığımıza özen göstereceğiz hem de çalışma hayatımızla ilgili konularda aklımız başımızda olmalı. Dolunay hafta ortasında bizi bir hayli zorlayabilir. Her durumu gözümüzde büyütebilir, pireyi deve yapabiliriz. Kendimizi psikolojik anlamda rahatsız ve fiziksel açıdan da bir hayli gergin hissedebiliriz. Hani bir dokunsalar, bin ah işitebilirler. Gizli saklı bir çok mesele canımızı sıkabilir. Gereksiz sözler, egosal tavırlar bizi çileden çıkarabilir.

 

17-23 Şubat haftası: Bu hafta Merkür geri hareketini de hesaba katarsak, geri planda yapılacak yazı işleri, araştırma ve meraklı olduğunuz konular üzerinde çalışma anlamında etkin enerjileriniz var. Ancak görüşmelerde, uygulama ve başlangıçta bulunma yönündeki her türlü işin mutlaka gözden geçirilmesi lazım. Bir anda kararlar verip uygulamaya kalkışmayınız. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Tanımadığınız kişilerle iş anlamındaki projelerinizi ve sırlarınızı paylaşmayın. Yarım kalan işlere ağırlık vermekte yarar var.

 

24-28 Şubat haftası: İş konularında da son derece önemli olacak 26 Şubat tarihindeki görünüm, parasal konulardaki iniş çıkışların bir müddet daha devam edeceğini gösteriyor. Çalışma hayatında gerçekleşmesi muhtemel değişimler bizi yorabilir. Kazanç konularında, çok çaba sarf ettiğimiz halde tatmin edici olmayan durumlar özellikle bizi rahatsız edebilir. Kariyerde yükselebilmek ve arzu ettiğimiz zirveye ulaşmak için sabırlı olmamızda yarar var.

 

PARA

 

3-9 Şubat haftası: Parasal konularda ciddiyetle hareket edeceğiz. Risk almak istemeyeceğiz. Venüs Oğlak burcunda ilerlediği için, genelde dikkatliyiz ve finansal anlamda kesemize uygun düşünebiliriz.

 

10-16 Şubat haftası: Hafta sonuna doğru mali anlamda etkin enerjilerimiz var. Ancak bu görünümler, yine de dikkatli olmamızı ve risk taşıyan harcamalardan, kararlardan uzak durmamız gerektiğini gösteriyor. Merkür’ün geri hareketi özellikle başkalarından beklediğimiz gelir anlamındaki destekleri kısıtlayıcı, yavaşlatıcı olduğu için önümüzü tam olarak göremeyeceğiz.

 

17-23 Şubat haftası: Finansal anlamda rutin bir hafta olarak gözükmekte. Ne durumda isek, o şekilde devam edecek.

 

24-28 Şubat haftası: Haftaya etkili görünümlerle başlıyoruz. Mali konularda birileriyle irtibatta bulunabiliriz. Bunlar kısa süreli gelir anlamında etkili olabilir. Kurulan bağlantılar umut vericidir. İş tercihleri, görüşmeler, gözden geçirmeler anlamında yararlıdır. 26 Şubat tarihindeki önemli görünüm, mali konularda bizi mücadeleye sevk ediyor. Hayatımızı garanti altına alacak şekilde düşüneceğiz. Yetenek ve tecrübelerimizi kazanç getirici işlere yönelerek göstermeye çalışacağız.

 

 

 

MART


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-2 Mart arası: Kişisel tüm güzel ve olumlu özelliklerinizle ve yumuşacık sevginizle insanları kucaklıyorsunuz. Aşkta güven unsurunu gözetiyorsunuz. Bu iki gün boyunca sevdiklerinizle kucaklaşmak, hayatın güzelliklerini yaşama arzunuz bir hayli yoğun olacak. Yardımseverliğiniz, şefkatinizle, düşünceleriniz, davranışlarınızla aşka kapılarınızı açacak, olumlu yönde düşüneceksiniz. Aşk size gülümsüyor. Burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, hayallerin güçlendiği zamandır. Ancak bunların gerçekleşebilir olması da önemlidir. Hedef anlamında bilinçli bir şekilde yetenekler gözden geçirilmeli ve ona göre bir tespitte bulunulmalıdır. Sezgileriniz güçlenir, etrafınızla olan temaslarınızda güzel duygularınızı sunmanız kolaylaşır.

 

3-9 Mart haftası: Haftaya enerjimiz yüksek başlıyoruz. İlk etkili görünüm, sosyal alanda ciddi arkadaşlıkların, güvenilir insanlarla olmanın, ılımlı ve uyumluluk içinde bağlantıların size iyi geleceğini işaret ediyor. Ayrıca sizlerin yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla paylaşımda bulunmaktan zevk alacağınızı da işaret etmekte. Haftanın bir başka önemli etkisi Venüs-Kova burcu geçişinin başlaması. Bu etki altında sizi kısıtlayan ilişkiler, yanlış bazı dostluklar, insanların vurdumduymazlığının bir hayli yorabileceğini göstermekte. Sizin ilişkilerde baskı haline gelen, kimi zaman duygusal olarak zorlamakta olan durumları kendinize dert edebileceğinizi görüyoruz. O nedenle lütfen size yük olabilecek hiçbir şeye izin vermeyiniz.

 

10-16 Mart haftası: Haftanın ikinci günü, bizim hevesli, iyi niyetli ve birleştirici çabalarımıza rağmen beklenmedik bazı durumlar oluşabilir. Bunlar bizi rahatsız edebilir. Ancak bir gün arayla olumlu bir görünüm var. Bu rahatsız edici durumların geçici ve yanlış anlamalar nedeniyle oluştuğunu göstermekte. Başak burcunda oluşacak Dolunayda benim tavsiyem, ne olursa olsun dengesiz hiçbir şeye güvenmemenizdir.  Bir gün öyle, bir gün böyle hallerle huzur bulmak kolay değil. Özellikle iş ortaklıkları ve kişisel ilişkilerde dikkatli olmak lazım.

 

17-23 Mart haftası: Merkür Balık burcu seyri ve hafta içinde yapacağı özel görünüm, kendimizi arzu ettiğimiz şekilde ılımlı lanse etmemizde yardımcıdır. Sözlerimiz dikkat çeker. Daha önce tanıştığımız kişilerle tekrar bir araya gelebiliriz. Ancak sizin burcunuzda Merkür, hayali düşünmeye de neden olacağından, biz söylenenlere ve söylediklerimize dikkat etmeyi de bilelim.

 

24-30 Mart haftası: Bu hafta aşk ibresi bizden yana yükseliyor. Buluşmak isteyenler, aşkını ifade etmeyi düşünenler, sevgilisiyle arasını düzeltmek isteyenler, yeni aşklara yüreğini açık tutanlar, buyurunuz güzel ve olumlu enerjiler emrinize amade. Kendinizi güçlü hissedebilir, fiziksel ve ruhsal anlamda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-2 Mart arası:  Yetenekli olduğunuz konularda kariyer anlamında umudunuz yükselecek. Eninde sonunda başarı merdivenlerini tırmanacağınızdan şüpheniz yok. Sezgileriniz öylesine etkili ki, bir durumun sonucunu hemen görebiliyorsunuz. Bu özellikleriniz sizi mistik konularda, sanatsal alanda ve sosyal hayatta söz sahibi yapabilir.

 

3-9 Mart haftası: Hafta başında dikkatli ve gayet ciddi bir şekilde işlerinizi organize etmenizde yarar var. Enerjiler, sosyal anlamda güçlü kişilerle kurulacak bağlantıların etkili olacağını gösteriyor. Hedefinize varma konusunda güven duygunuz çok önemli. Bir de lütfen, hiç kimsenin sizi, sizin kadar düşünmeyeceğini, işlerinize sıkı sıkıya sarılmanızın önemli olduğunu unutmayınız.

 

10-16 Mart haftası: Görüştüğümüz kişilerle iş anlamında veya bir takım yeniliklerle ilgili olarak her şey yerli yerine oturmayabilir. Kafamızın içindeki planları tekrar gözden geçirmemiz iyi olacaktır. Aslında bizim düşündüğümüz, öne sürdüğümüz görüşler gayet mantıklı fakat şu sıralarda birçok nokta soru işareti uyandırıyor. Bu da bizi iş anlamında yoruyor.

 

24-30 Mart haftası: Bu hafta hedef olarak belirlediğiniz işleri gerçekleştirebiliriz. Ancak kimlerle temas edeceksek bu kişilerin ne kadar güvenilir olduklarına dikkat edelim. İş konularında her durumu kontrol etmekte, incelemekte yarar var. Bazı teklifler alabiliriz veya daha önce görüştüğümüz kişilerle tekrar bir araya geliriz. Fakat yine de sağlama basmaya çalışalım.

 

PARA

 

1-2 Mart arası: Mars geri hareketi bu hafta başlıyor ve Mayıs ayının ilk üç haftasına kadar etkili olacak. Bu oldukça uzun bir süredir. Bu dönemde sosyal yaşantınıza tabii ki önem veriniz. Ancak özel paylaşım içinde olduğunuz kişilerle ilişkinize, cinsel yaşamınıza, maddi kazanç anlamındaki ortaklıklarınıza mutlaka dikkat ediniz. Gözlemde bulunmayı unutmayınız. Ortak kaynakların nasıl kullanıldığı, nasıl bölüşüldüğü, eşinizin, ortağınızın veya başkalarının ne kadar adil, hakkaniyetli davranıp davranmadığına bir bakınız. Siz de aynı şekilde bencil yaklaşımlardan uzak durunuz. Birilerine güvenip, parasal anlamda ortaklık kurmayınız.

 

10-16 Mart haftası: Mali konularda çok iyi düşünmek gerekiyor. Çünkü elde olmayan kayıplar, zamanlama hataları, hedefsel farklılıklar iş veya eşle aramızda sıkıntıya neden olabilir. Mars geri hareketi zaten ortaklaşa kazançlarda bizi bir hayli düşündürücüdür. Harcamalarımıza dikkat etmeliyiz. Birilerinin arkamızdan oyunlar çevirmesine izin vermemeliyiz.

 

17-23 Mart haftası: Parasal konularda bir hayli etkili haftaya adım atıyoruz. Yanlış ilişkilere, işlere girişmeyelim. Para konusunda çok fazla ütopik düşünmeyelim. Kazancımızı risk altına alacak kararlar vermeyelim. Güneş hafta içinde Koç burcunda ilerleyecek. Mali açıdan bizi cesaretli kılacaktır. Yeteneklerimizi paraya dönüştürecek şekilde aktif olabiliriz. Başkalarıyla ortaklaşa mali konular ve kendi kazancımızla ilgili meseleler üzerinde etkili olacak Kuzey-Güney düğüm geçişi bu hafta başlıyor. Bizler de ortaklık konularında dikkatli ve işbirliğine açık kişilerle alışveriş anlamında dersler edineceğiz.

 

24-30 Mart haftası: Mali konularda etkili olacak Yeniay-Koç burcu oluşumu, para konusunda hırslı, cesur ve kazanç anlamında bir hayli istekli olmamızı sağlayacak. Yeteneklerimize güveneceğiz ve bunun bize mali anlamda dönüşü için kararlar alacağız.

 

 

NİSAN


AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

 

1-6 Nisan haftası:  Gayet akıllıca değerlerimizi koruyabiliriz. Sezgilerimiz bizi aşkta koruyucudur. Bize nasıl yaklaşılıyorsa biz de buna göre davranacağız. Bize değer verildiğinde biz tüm sevgimizle karşımızdaki kişiyi sahipleneceğiz. Tam tersi durumda gerekli tavrı koymayı da bileceğiz. Hafta sonunda Venüs burcumuzda ilerlemeye başlıyor. Bu geçiş, sizler için Nisan ayının zorlukları, fırtınaları, karışıklıklarında koruyucu bir aşı anlamına geliyor. Hani sert rüzgarlar esiyor belki ancak biz bunların arasından aşabileceğiz. İnancımız, o güzelim niyetlerimiz bize siper olacaktır.

 

7-13 Nisan haftası: Geçen hafta Venüs burcunuzda ilerlemeye başlamıştı. Bu haftanın sonunda gayet olumlu bir görünüm yapıyor. Kendimizi, hayatı, çevremizdeki her şeyi güzelleştiriyor, huzurlandırıyor ve sakinleştiriyor. Romantizm, sevgiliye aşkınızı fısıldamak, bir şeyleri kutlamak, sanat ve sanatla alakalı konulara yönelmek, bir anda aşık olmak, aşkı teninizde hissetmek, ruhsal anlamda doyuma ulaşmak mümkün. Belki de diyorum, önümüzdeki haftaki strese karşılık, gökyüzü bize moral veriyor gibi. Ciddi niyetli bir ilişkinin habercisidir. İletişim yoluyla kurulan bu beraberlik fikirlerin paylaşımı, hayata bakış açılarının, ailevi konuların da konuşulması yönünde önem taşıyor. Dileğim o dur ki, tüm balıkları mutlu edici bir gelişmenin başlangıcı olsun. Venüs bu hafta

 

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için önemli gelişimlerin, değişimlerin ön hazırlayıcısı ve bu yılın neredeyse en önemli görünümlerinin oluştuğu hafta olarak dikkat çekiyor. Mali konular ve ilişkilerde değer ölçülerimizin test edilmesi olarak yorumluyorum. Benim istediklerim, senin benden beklentilerin tarzında bir çekişme ve bu çekişme bize fazladan stres yüklüyor. Ancak her stres bir mücadelenin de göstergesidir. Yeter ki, ipleri koparmadan gücümüzü birbirimize gösterip sonra bir araya gelmeyi bilelim. Yoksa o ipler koptuktan sonra ne anlamı var?

 

21-27 Nisan haftası: Bu hafta sosyal yaşam, aşk hayatımız, değer verdiğimiz kişiler önceliğimiz olacak. Onların varlığı bizim için hem tutku hem güven hem de kuvvet. Çocuklarımız canımız, onların geleceğini mali anlamda düşünmek, iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak istiyoruz. Bazılarımız bir çocuk sahibi olma özlemiyle yanıp tutuşuyor. Bu görünüm, Mayıs sonu gibi bu konularda anne ve baba olmak için uygun zamanı işaret ediyor. Mars geri hareketinin bitmesini beklemekte yarar var.

 

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması çevremizde bulunan yakınlarımız, eğitim, çalışma hayatımız, ilişkilerimiz anlamında önem taşıyor. Güvende yaşamak, maddi açıdan güçlenmek arzumuz bir hayli yoğun. Aslında kafamızın içinde bir projeyle ilgili düşünmektesiniz. Belki başka bir şehre yerleşme isteğimiz de yüksek. Fakat tam manasıyla emin olmadan bunları yürürlüğe koymak yanlış olabilir. Bu haftanın sonundaki enerjiler hem sosyal hem de yakınlarınızla olan güzel ve hoş paylaşımların işaretçisi.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Nisan haftası: Bu hafta genel olarak maddi konularda daha önem teşkil ettiği için, bizim de en çok odaklandığımız nokta gelirimiz, kaynaklarımız ve bizi rahatsız eden bazı borçların üstesinden gelmek ihtiyacımız olacaktır. Venüs bu anlamda bereketli bir akışı sağlayabilir. Bazı kişilerden destekler görebiliriz. İş anlamında bazı projeler hayata geçirebiliriz. Yeni iş olanakları için derinlemesine bir analizde bulunabiliriz.

 

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ve önümüzdeki hafta özellikle mali konular çok önemli. Rahatlatıcı bir Venüs-Neptün görünümü var. Bu sanatçılar, yaratıcı çalışmalarda bulunanlar, müzikle, resimle, edebiyatla uğraşanlar için tabii ki olumlu. Ancak finansal iş ortaklıkları, yasal davalar, borçlarımız konusunda şimdiden duruma bilinçli bir şekilde bakmak gerekiyor.

 

14-20 Nisan haftası: Bu hafta üç tane önemli görünüm haftaya damgasını vuruyor. Aşk ve güvenilirlik, büyümek, huzurlu bir yaşam, hedefimiz, umutlarımız bizim için olmazsa olmazlarımız haline geliyor. Hatta bu uğurda, herkesi karşımıza alabiliriz. Hiç kimsenin de bunları hafife almasına müsaade etmeyiz. Düzenimizi iş veya para kazanmak amaçlı değiştirebiliriz. Huzur bulmadığımız yer veya kişilerden uzaklaşabiliriz. Maddi konularda bize katkı sağlamayan ortaklıkları bitirebiliriz. Değişimler sadece bizim inisiyatifimize kalmıyor. Bunlar yeni bir yolun gerekleri olarak hayatımıza dahil oluyor.

 

21-27 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Boğa burcunda seyrine başlayacak. Kararlı ve kendinizden emin bir şekilde işlerinize odaklanabilirsiniz. Genelde çevrenizle olan ilişkiniz daha fazla ön planda olacak. Bu konuşmak veya bir araya gelmek şeklinde olabilir veyahut bir iş ve projeyle alakalı konular için fikir paylaşımı şeklinde gerçekleşebilir. Başkaları ne dersen desin dinlersiniz fakat kararlarınızı kendi bakış açınıza göre ele alacaksınız.  Hafta sonunda ılımlı, gönül okşayıcı, çevrenize yardımcı, kucaklayıcı tarzda iletişimde bulunabilirsiniz. Kardeşinizle bazı meseleler üzerinde konuşabilirsiniz. Sakin ve huzurlu şekilde hareket edebilirsiniz.

 

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması çevre değişikliği, kardeşleriniz, eğitim hayatınız, yolculuklar, bilgi edinme ve bilgilendirme konularında yürürlüğe konulmuş veya koymak istediğiniz işlerin tamamlanması anlamı taşıyor. Eğer bu konularda hala düşünüyorsanız o zaman lütfen artı ve eksilerini iyi hesap ediniz. Diyelim ki, zaten bu çevre değişimi gerçekleşmişti ve şimdi rahatsınız. O zaman sürdürünüz. Bu tutulma yine bu meseleleri vurgulayacak. Nerede doyuyorsan, nerede kendini rahat hissediyorsan ve geleceğin anlamında iyi olacağını her şekilde iyi analiz ettiysen o zaman sabırlı ve kararlı bir şekilde yoluna devam et diyor.

 

PARA

 

1-6 Nisan haftası: Bu ve önümüzdeki hafta üzerinde en fazla yoğunlaşacağımız konu para olacak. Öyle önemli ki, hemen bu hafta başından itibaren mali konulardaki işlerimizi çok iyi takip etmemizde yarar var. Harcamalar veya ortaklıklar, borçlar, biriken ödemeler bizi bir hayli düşündürecektir. Ancak şu da var, biz bunlara pek yabancı değiliz. Geçtiğimiz yıl da bizi bu tutulmalar bir hayli sıkıştırmıştı. Artık halledilmesi gerekiyor dostlar. Aklımızı başımıza alma zamanı. Hemen bu hafta itibariyle bunları düşünmeye başlayalım.

 

7-13 Nisan haftası: Mars geri hareketi ve 8 Nisan tarihinde yapacağı görünüm, çalışma hayatımızla ilgili meselelerde mücadelenin işaretçisidir. Hem kazanmak hem de karşılığını almak isteyeceğiz. İş bağlantıları olabilir. Fakat ödemelerde sorunlar yaşanabilir. Onun için, yaptığınız işler için mutlaka yarı oranında bir para isteyiniz. Şu gün vereceğim, bugün öderim sözlerine kulak asmayınız.

 

14-20 Nisan haftası: Bu hafta oluşacak Ay Tutulması bizi parasal konularda cesur kararlar almaya, isteklerimizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vermeye çağıran uyarı zili gibi. Sanki bir şeyler artık canımıza yetmiş ve biz de yetti deyip harekete geçiyoruz. Bunun nedeni bir ortak, eş veya bir borç olabilir. Biz taleplerimizi ortaya koyarız karşımızdaki de kendi isteklerini dile getirip bu kadar der. Bizim işimize gelmez ve karşı çıkarız. Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Hatta bir ortaklığın kurulma aşamasını dahi gösterebilir. Borç-alacak meselelerini işaret edebilir. Bir paranın eşit şekilde bölüşümü, paylaşılması anlamındaki stresin de göstergesidir. Diğer görünümleri de hesaba katarsak, bu hafta mali konularda baskı veya bir şekilde kendi yolumuzu çizmek, kazanmak üzere harekete geçmek yönünde değişimler kendini hissettirir.

 

21-27 Nisan haftası: Bu hafta ortaklık ilişkilerindeki maddi bölüşümler, borç-alacak konularına odaklanacağız. Finansal anlamda hesaplarımızı kontrol edeceğiz. Ödenmesi gerekenleri saptayacağız. Eğer bir ortaklık ilişkimiz varsa, bunlar üzerinde düşüneceğiz. Ne kazanıyoruz, ne getirisi oluyor, bunları da ele alacağız. Merkür burcumuzla uyumlu bir görünüm yapacak. Mali konularda akıllıca düşünmemizi, sağlam ve güvenilir olana yönelmemizi sağlayacak. Mars geri hareket döneminde olduğumuz için,  parasal konularda lütfen borç altına girmeyin veya yeni kararlar almaktan sakının. Şu anki mevcut durumu düşünün.

 

 

MAYIS


AŞK ve İLİŞKİLER

 

1-4 Mayıs arası: Önemli bir görünüm etkisi altındayız. İkili ilişkilerde güven unsurunu gözeteceğiz. Partnerimizle olan her türlü iletişimde, açıklık ve dürüstlük ilkesini gözeteceğiz. Birbirimizin farklı düşüncelerine saygı göstermeyi bileceğiz. İlişkinin bir değerler ortaklığı olduğunu, her iki tarafın da buna göre hareket etmesi gerektiğini düşüneceğiz. Bu görünüm sizler açısından pek zorlayıcı değil. İlişkilerde karşılıklı uyumun ve kıymetlerin maddi-manevi anlamda ele alınacağı günler olacak.

 

5-11 Mayıs haftası: Merkür bu hafta İkizler burcunda seyrine başlayacak. İlişki evimizin yöneticisi olması nedeniyle beraberlik konularında fikirlerimizi paylaşacağımız, gerektiğinde yapıcı bir biçimde tartışarak oturtmamız gereken bir süreç. Bazılarımız için iki ayrı ilişkide tercih yapmakta zorlanma süreci de olabilir. Kimileri için, evimiz ve ailemizle alakalı konuların ev içinde bazen gerginlikle konuşulduğu zamanlar olabilir.

 

12-18 Mayıs haftası:  Aileyle ilgili ve ilişkimizi de yakından ilgilendiren gelişmelerin bir hayli yoğun olduğu haftaya adım atıyoruz. Bu gelişmeler bir tanışmanın işaretçisi olduğu gibi iletişim, haberleşme, eş veya partnerin yakınlarıyla bir araya gelme, uzak akrabalarımızla bağlantılı hareketliliğin de göstergesidir. Birçok mesele üzerinde konuşulur, anlaşılmaya çalışılır, bazen gereksiz yere olaylar büyütülür. Bir başka şehre yerleşme, bunun üzerinde karar verme, bir meselenin halledilmesi için tarafların yan yana gelişi gibi birçok örnek sunulabilir. Dolunay-Akrep burcunda oluşacak. Bu aileyi ve kadınlarla alakalı konuları kapsamaktadır. Maddi anlamda da önem taşır.

 

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta aşk hayatımız, çocuklarımız ve maddi konularda olumlu bir görünüm meydana gelecek. Bu görünüm bizim için gelişim, büyümek ve ortaklaşa hareket etmek anlamında kıymetlidir. İnsanlarla aranızda empati geliştirir. Halden, durumlardan anlarsınız. Sezgileriniz bir hayli yükselir ve zor mücadeleleri güce dönüştürebilirsiniz. Ufkunuzu geliştiren, size farklı bir pencereden hayatı ele almanızı sağlan mistik alanlarda gelişebilirsiniz.

 

26-31 Mayıs haftası: Yeniay İkizler burcunda oluşacak. Aşk hayatımız, çocuklarımız, aile yaşantımızla ilgili kararların işaretçisidir. Değişimler genel olarak, eğitim bilgilenme tarzı çalışmalar, hesap kitap işleri, yazmak, okumak, söyleşmek, bilgilendirmek ve bilgi sahibi olmak, başka bir çevreye yerleşmek gibi alanlarda gerçekleşir.  Merkür-Yengeç burcunda seyrine başladığında aşk hayatınız, çocuklar, ailevi konularda gelişmeler yaşanmaya başlar. Yeniayda verilen kararları yürürlüğe koyabilirsiniz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-4 Mayıs arası:  Bu hafta Venüs-Koç burcunda seyrine başlıyor. Kazançlı işler için bir hayli aktif olma zamanıdır. Girişimlerde bulunarak, hem mali konulardaki sıkıntıların üstesinden gelmek hem de cesaretle iş girişimlerinde bulunarak kendinizi gösterebilirsiniz. Kardeşleriniz, yolculuklar, yeni çevreye dahil olmak gibi gelişmeler yaşanabilir. Sosyal ilişkileriniz güçlenir. Maddi ve manevi anlamda kendinizi huzurlu ve güvenli hissedersiniz. Sağlam temeli olan işlere yönelirsiniz. Sabırla çalışırsınız.

 

5-11 Mayıs haftası: Yeni iş çevresi, eğitim hayatıyla alakalı kararlar, yakınlarınızla ilgili konular, mali anlamda girişimlerde bulunabilirsiniz. Merkür bu hafta İkizler burcunda seyrine başlayacak. Bu da ev ve aileye ait değişimlerin, hareketliliğin simgesi olacak. Fazlasıyla aktif ve pratik olmanız gerekecek. Projelere başlayabilirsiniz. EV-ofis tarzı çalışmalar, elle yapılan işler, konuşmak, aktiviteler tümüyle bu hafta yoğun olacaktır.

 

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta Akrep burcunda oluşan Dolunay çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda önemli gelişmeleri işaret ediyor. Başka bir yere yerleşmek, teklifler almak, sanatsal ortaklıklar, mistik çalışmalar, bir eğitimden geçmek, felsefik boyutta öğrenmek, akademik anlamda uzmanlaşmak gibi konular da bu Dolunay etkili olacak.

 

19-25 Mayıs haftası: Güneş-İkizler burcunda seyrine başlayacak. Yine çalışma hayatınızla ilgili konularda ev-ofis tarzı çalışmalar bir hayli yoğun olacak. İş alanınızda değişimler oluşabilir. Dil öğrenebilirsiniz. Eğitime ağırlık verebilirsiniz. Sağlık ve alternatif tıp kitapları, beslenme, elle yapılan işler de yine bu dönemde kendinizi geliştirme anlamında etkilidir.

 

26-31 Mayıs haftası: Venüs-Boğa  ve Merkür Yengeç geçişleri bu hafta etkili olmaya başlıyor. Parasal konularda, çevre ilişkilerinde, iş ortaklıklarında olumlu gelişmeler yaşanacaktır.

 

PARA

 

1-4 Mayıs arası: Ortaklaşa kazançlar, mali konulardaki davalar, para kazanmak amaçlı olan tüm işlerinizde aktif hareket etmek dönemidir. Harcamalara dikkat etmek lazımdır. Gelir-gider dengenizi mutlaka gözetiniz. Mars geri hareketi devam ettiği için, kazanç yönünde zorlanmalar belirsizlikler yaşayan bir Balık burcu iseniz ve yatırım yapmayı düşünüyorsanız şu an beklemede kalınız. 29 Mayıs tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyince duruma göre hareket edersiniz.

 

5-11 Mayıs haftası:  Bu hafta iş ortaklığı veya mali konulardaki davaların işaretçisidir.  Eğer bir borcunuz varsa, bunun ödenmesi gerekir. Bir iş ortaklığınız varsa aranızdaki paylaşımları adil olacak biçimde ayarlamak gerekiyor. Borçlar belli taksitler halinde düzenlenerek geri ödenebilir. Bir kredi düşünüyorsanız mutlaka beklemede kalınız. Çünkü Mars geri hareketi 20 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Ancak o tarih sonrası duruma bakarak karar verirsiniz.

 

12-18 Mayıs haftası: Parasal konularda hızlı ve aktif değişimlerin işaretçisidir. Bir mirasın pay edilmesi, ihtiyaçların temini, yeni bir işe başlama, kredi çekimi gibi konularda önem taşıyor. Ancak geçtiğimiz hafta değindiğim gibi 20 Mayısı beklemekte yarar. Maddi bir dava tekrar görüşülmek üzeri temyize gidebilir.

 

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta itibariyle Mars geri hareketi sona eriyor. Böylece maddi konularda son aylarda düşündüğünüz fakat bir türlü karar veremediğiniz girişimleri şimdi bir daha gözden geçiriniz. Ancak benim tavsiyem iş ortaklığı gibi bir şey düşünüyorsanız lütfen çok dikkatli gözden geçiriniz. Mars güçlü bir pozisyonda değil. Maddi yatırım, krediyle borçlanma gibi meselelerde de dikkatli olunuz. Paranızı risk etmeyiniz.

 

26-31 Mayıs haftası: Maddi konularda bildiğimizi okur tarzda, bazen hesap kitap yapmadan harcamalarda bulunmaktan kaçınmalıyız. Venüs, 29 Mayıs tarihinde Boğa burcunda ilerleyecek. İşte bu geçiş, yatırımlar yönünde ve kendimizi garantiye alma açısından olumludur. Eğer bir alış veya satış işimiz varsa, şimdi onu yürürlüğe koyabiliriz.

 

 

HAZİRAN


AŞK ve İLİŞKİLER


2-8 Haziran haftası: Hafta boyunca olumlu anlamda denilebilecek tek tarihi 4 Haziran. Yakın çevre ilişkileri ve sağlam dostluklar kurabilme yönünden de bu tarih faydalıdır. Sevginizi duruşunuz, güvenilir tavırlarınız, abartmadan, sakin ve ılımlı şekilde sözcükleri seçişiniz karşınızdaki kişiyi etkileyicidir. Bu tarihte romantik karşılaşmalar, jestler, fanteziler ön plandadır. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu tarihler arasında ilişki meselelerine odaklanmalı, güven unsurunu göz ardı etmeden düşünmeliyiz.

 

9-15 Haziran haftası:  Tüm burçlar açısından etkin görünümlere ev sahipliği yapan bir haftaya adım atıyoruz. 9 Haziran tarihinde maddi ve manevi anlamda güven duygunuz yerindedir. Hayattan, ilişkilerden, arkadaşlıklardan zevk alırsınız. Uyum ve güzelliği fazlasıyla önemsersiniz.  Çevrenizdeki kişiler de sizin güvenilir ve dürüst bir kişi olduğunuzu düşünürler. Venüs-Boğa burcunda sizi destekleyicidir. Ancak Merkür geri hareketinde, dikkatli düşünmek gerekiyor.

 

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Yeni başlayan veya uzun süredir devam eden ilişkilerde, evliliklerde iletişimin tekrar gözden geçirilme zamanıdır. Bir evde huzur son derece önemlidir. Birbirinizden farklı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak çatışarak, dinlemeyerek, konuşmasını bilmeyerek nasıl mutlu olabilirsiniz? 1Temmuz tarihine kadar özellikle evli ve çocuk sahibi olan çiftlerin, daha dikkatli olmaları, iyi bir örnek oluşturmaya gayret etmeleri lazım. Birlikte yaşamak isteyenler de, acele etmemeli, ortak yaşamın artı ve eksilerini gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelidirler.

 

23-29 Haziran haftası:  Kendi dünyamızda, evimiz içinde birlikte olduğumuz kişiyle konuşmaya, onu anlamaya ve kendimizi de ifade etmeye çalışacağız. Kendi fikrimizi önemseyeceğiz. Ailemizle bir araya geleceğiz. Onlarla ortaklaşa bir konu üzerinde duracağız.  Merkür de geri harekette olduğundan, bu sohbetler hep aynı mesele üzerinde yoğunlaşabilir.

 

İŞ VE KARİYER


2-8 Haziran haftası: Bu hafta iş girişimleri anlamında 4 Haziran tarihinde olumlu bir enerji var. Yaratıcı tarzda çalışan, sanatla uğraşan, yayıncılık, edebiyat, ev, emlak, mistik konularda uğraşanlar için olumlu buluyorum. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu süre içinde yeni bir planlama yapmamalı, yarım kalan işlerimizi bitirmeye önem vermeliyiz.

 

9-15 Haziran haftası:  13 Haziran tarihindeki Dolunay kariyer hayatınızla ilgili konular üzerinde birebir etkili olup, yanlış bir karar vermemek için öncelikle enine boyuna düşünmeniz gerektiğini işaret eder. Gerçekçi olmak ve abartmamak gerekir. Dış dünya ile ev arasındaki dengenin mutlaka sağlanması gerekir. Eğer tek başına yaşıyor ve mücadele veriyorsanız, tabii ki bu dengeyi kurmak kolaylaşır. Fakat aileniz veya eşinizle yaşıyorsanız ve bir karar vermek istiyorsanız, geri hareket döneminde olduğumuzu unutmayalım.

 

16-22 Haziran haftası:  18 Haziran tarihinde hoş bir görünüm var. Kariyer hayatımızla ilgili konularda veya bu tarihteki işlerimizi huzurla yapmamızı sağlıyor. İnsanlarla ilişkimiz gayet güçlü, fikirlerimiz gayet yaratıcı ve gün boyu kendimizi güvende hissedeceğiz. 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatımızla ilgili hususlarda bize yararlı olacaktır. İşimizi sahipleniriz. Bilgimizi geliştiririz. Hobilerimizle ilgileniriz.

 

23-29 Haziran haftası:  Yeniay 23 Haziran tarihinde Yengeç burcunda oluşacak. Çalışma hayatımızda hem liderlik gücümüzü sergilemek hem de güvencemizi sağlamak üzere kararlar alacağız. İnsanların en gizli sırlarına ışık tutarak, onları hayata kazandırıcı çalışmalar bizi çekiyor. Bazen bir yazı bazen farklı bir yolla onlara ulaşacağız.

 

PARA


2-8 Haziran haftası: Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu hafta destekleyici görünümler var. Bir miktar getiri sağlayabilir. Rahatlatır. Ancak gölgeli günleriyle birlikte ayın başı itibariyle yapılan işlerde garantiyi önemseyelim.

 

9-15 Haziran haftası:  Maddi konular üzerinde ve ortaklaşa kazançlar anlamında, yasal davalar ve alacaklar, bankalarla ilgili meseleler bu hafta zorlayabilir. Bir ortaklığı bitirmek, bir borcu ödemek veya bir kredi başvurusunda bulunmak zamanı değildir.

 

16-22 Haziran haftası: Mars-Terazi geçişi devam ediyor. Eşimiz, iş ortağımızla olan parasal ilişkimizde, borç ve alacak konularında dikkatli olacağız. Gerektiğinde esnek ancak tümüyle de ipleri teslim etme anlamında davranmayacağız. Çünkü bu alanda menfaatler söz konusuysa ve herkes kendi payını düşünmeye devam ederse epeyce sıkılırız. Artık uzun aylardır bu geçişe alıştık. Neler yaşandı neler görüldü. Yine gözümüz açık olsun ancak biz de kendimizi kontrol edeceğiz.

 

23-29 Haziran haftası:  Bu hafta mali konularda yine bizi zorlayan görünümler var. 25 Haziran bu anlamda bir hayli sıkıştırıcı. Ev veya ofis yerinin değiştirilmesi, bütçemizin düzenlenmesi derken elimize bir şey kalmıyor. Bu tarih finansal anlamda yaşanabilecek bir krizin işaretçisi. Ancak bu kriz sayesinde biz de bir şeylerin daha iyi farkına varıyoruz.

 

 

TEMMUZ


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi geçtiğimiz aydan bu yana etkiliydi. 3 Temmuz tarihinde sona eriyor. Ailevi konular olmak üzere aşk hayatımızla ilgili meselelerde de gerginliklere, geçmiş meseleleri vurgulamaya, inişli çıkışlı hallere sebep olmuştur. Şimdi hem bu durumları farklı bir açıdan ele alacağız. Gerçekçi düşüneceğiz, akılcı konuşacağız. Mantığımıza uydurmaya çalışmadan, partnerimiz, eşimiz, ailemizin de görüşlerine kulak vereceğiz.  4 Temmuz tarihindeki görünüm bir bebek sahibi olma kararını, bir aşk ilişkisini, hedefimize kilitlenme gücümüzü işaret eder. Bu anlamda gayet yararlıdır. Ancak tartışmalı bir ilişkide tarafların birbiri üzerinde baskı kurmasına neden olabilir. Dikkatli olalım.

 

7-13 Temmuz haftası: Olumlu bir haftaya adım atıyoruz. Tam da istediğimiz gibi kendimizi hem güçlü duygularla ortaya koyacağız hem de ilişkimizde birlik ve bütünlüğü sağlayacağız. Dolunay 12 Temmuz tarihinde oluşacak. Ciddi bir duyarlılık içinde olacağız. Fakat bu kendimizi sağlama alma arzumuzun işaretçisi. Temeli güçlü olan bir aile ve duyarlı bir eş özlemi bir hayli yoğun olacak. Zorlayıcı değil, bilakis bir Balık için duygularını yerli yerine oturtma, ne istediğini saptama yönünde faydalıdır. Merkür 13 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Duyarlı şekilde konuşacağız. Ancak gerektiği zaman ve yerde bunu yaparsak, söylediklerimiz ciddiye alınır. Yoksa ajitasyon yapıyor diyerek kaile almazlar.

 

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, uyum ve duyarlığın aşk hayatımızda etkin olacağını gösteriyor. Bir yandan ortaklaşa hareket edecek şekilde ayarımızı bileceğiz diğer tarafından hassasiyetimize önem verilmesini bekleyeceğiz. İlişkimizde sahiplenici ve koruyucu olan yönlerimiz, karşımızdaki kişinin nezaketine bağlı olarak ortaya konulacak. Dengeli davranmayan, ortak hareket etmeyi bilmeyen kişiye yumuşak yüzümüzü göstermeyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde enerjiler çok olumlu. Hem iletişimde bulunacağız hem de hoş vakit geçireceğiz. Güzel sözler duyabiliriz. Fiziki anlamda da etkileme gücümüz yüksek.

 

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde sosyal ilişkilerde ve aşkta hem duyarlılık hem de ciddiyet aynı anda hakim olacak. Birbirinden farklı iki etki olsa da, aşkta ciddiyet kadar, sözleriyle güven verici kişilere yönelmemizi sağlayacak. Önemli konuşmalara işaret ediyor. 24 Temmuz tarihinde gayet olumlu bir görünüm var. Bu hem ilişkide uyumluluğu hem duyarlılığı hem de romantizmi etkili kılıyor. Bir kutlama veya güzel bir ilişkinin başlangıcı olabilir. Ciddi ilişki ve evliliklerde 25 Temmuz tarihinde heyecanlı ve oldukça sıra dışı bir konuşmayı simgeliyor. Şaşıracağız ve tam anlamadığımız için merak edeceğiz. Aynı gün gayet olumlu bir başka görünüm, bu şaşkınlığı üstümüzden atmamızı sağlayacak. Kafamızın içindeki soruları partnerimiz cevaplayacak.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Temmuz haftası: Bu haftanın en etkili tarihi 4 Temmuz. Çalışma hayatımızla ilgili konularda bir hayli önem taşıyor. Becerikli, yetenekli olduğumuz bir alanda önemli bir işin üstesinden gelebiliriz. Ne zamandır kafamıza taktığımız bir işi başlatabiliriz. Hedefimize daha hırsla sarılabiliriz. Kendimizi güçlü bir şekilde ifade ederek hem ailevi hem iş hem de geleceğimizi ilgilendirecek bir karar verebiliriz.

 

7-13 Temmuz haftası: Haftanın iş anlamında da olumlu görüyorum. Ne istediğimizi bilerek özellikle parasal konularda getirici işlere yöneleceğiz. Çocuk bakımı, ailelere yönelik işler, sezgisel yetenekler, ev, emlak, satış gibi konular ilgimizi çekebilir.

 

14-20 Temmuz haftası:16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak ve bu süreç Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızda bir yandan gelişim, büyüme, ilerleme, öğrenme anlamındaki deneyimlere açık olacağız  diğer yandan kendimizi göstermek bilgimizi bir alanda ifade etmek isteyeceğiz. İnsanlara hizmet edecek kadar tevazu sahibi, gereksiz uğraşılarla vakit kaybetmeyecek kadar geniş görüşlü, paylaşmayı bilecek kadar yüce gönüllü olmalıyız. Hem ruhsal hem de bedensel anlamda sağlıklı bir birey olarak kendimize özen göstereceğiz.

 

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda seyrine başlıyor ve çalışma hayatınız enerjinizin en yoğun şekilde odaklandığı alan haline geliyor. İşini aşkla yapmanız, etrafınızdaki insanlara yardımcı olmanız, yüce gönüllülük çok önemli. 24 Temmuz tarihinde yeteneklerinizi değerlendirme, geliştirme yönünde önemli bir dönemdir. Bir işi öğrenmek veya öğretmek amaçlı bir projeye adım atabilirsiniz.  27 Temmuz Yeniayı, tam da bu konuda etkili kararları almanızda önem taşıyor.

 

PARA

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin sona erişi, bir borcun bitişi anlamına geldiği gibi, yeni bir borca girmenin de işaretçisi olabilir. Bir ev değiştirmek, yeni bir eve taşınmak, bir mülkü satmak, üstüne bir miktar katarak yeni bir ofis açmak gibi birçok değişimi başlatabiliriz. Hesap kitap yaparız.

 

7-13 Temmuz haftası: Bu hafta mali konularda 7 ve 13 Temmuz tarihleri dikkatli olmamızı gerektiriyor. Eğer iki yere kira ödüyor veya iki ayrı eve bakıyorsak, ailemize destek oluyorsak zorlanabiliriz. Ev veya ofis için kredi çekmişsek, bunları da oturup bir dengeye getirmemiz gerekecek.

 

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde ortaklaşa kazançlarımızla ilgili konularda bireysel çıkarlarımızı öne olarak hareket edebiliriz. Ancak gerektiğinde de başkalarıyla anlaşmaya, uzlaşmaya mecburuz. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir boyunca bir yandan kazanç anlamında bağlantılarda bulunacağız.

 

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihindeki olumlu görünüm,  parasal yönden olumlu getirileri işaret ediyor. Kurulan bağlantılar ve iletişimde bulunduğunuz insanlar size geri dönüş yaparak görüşmek istediklerini belirtirler. Bu bir teklifin de göstergesidir. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir parasal anlamda bir yenilenmenin, güçlenmenin, derinlemesine bir dönüşümün işaretçisidir. Girişimde bulunduğunuz işlerde, eğitim yaptığınız alanda, tecrübe ettiğiniz konularda kazanç getiricidir.

 

 

AĞUSTOS


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihindeki iki görünüm,  sizin için gelir geçer bir ilişkinin ne kadar heyecan verici olsa da, tercih edilmeyeceğinin işaretçisidir. Evli iseniz, çocuklar hatırına sürdürdüğünüz ilişkide,  bir de sadakat sorunu varsa tepki gösterirsiniz. Eğer uzun zamandır beraberseniz ilişkinin artık adının konulmasını istersiniz. Partneriniz bu hafta sağlık, çalışma hayatı veya bir başka nedenle sözlerine dikkat etmeden konuştuğunda aranızda tartışma yaşanabilir. 2 ve 3 Ağustos tarihleri bu anlamda dikkatli olmayı gerektiriyor.

 

4-10 Ağustos haftası:  5 Ağustos tarihindeki görünüm, birlik ve bütünlük çerçevesinde sağlam bir şekilde ilişkilerinizi düzenlemenizde yardımcıdır. Zayıf noktalarınızı bilen ve bunu çoğu kere size karşı kullanan insanları hayatınızdan ayıklamanız için bu görünüm faydalıdır. Yeniden yapılandırma ve sağlamlaştırma halidir. İlişkilerinizi manipüle ederek bozan dış etkenler veya kişilere karşı şimdi güç kazanabilirsiniz.

 

11-17 Ağustos haftası:  Haftanın ilk günlerindeki görünümler, ilişkilerimizde nasıl bir tavır içindeyiz, değer verdiğimiz ölçülerimiz nedir, beraberlik mutluluk ve doyuma ulaşmayı sağlayan bir ortaklık mıdır yoksa her iki kişinin de birbiri üzerinde sözel ve tavır olarak baskı kurması mıdır? Bu sorulara cevap arayacağız. Denilebilir ki,  ilişkinin röntgenini çekeceğiz. Sağlıklı bir ilişki yaşamamızın önünde duran problemleri ele alacağız. İnceleyeceğiz. Ancak 11, 12 Ağustos tarihlerinde bunu başarılı bir şekilde yapmak için tarafsız ve gerçekçi olmak gerekiyor. 15 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda ilerlediğinde, beraberliklerde yapıcı ve çözümcü iletişimin, mantıklı düşünmenin mümkün olduğunu söyleyebilirim.

 

18-24 Ağustos haftası:  19 ve 21 Ağustos tarihlerindeki görünümler ilişki anlamında,  akla karanın, yanlışla doğrunun bir terazide tartılması halidir. Bu nedenle de çok önemlidir. Hani derler ya, bir söylenene bakarım bir de söyleyene. İşte aynen böyle! Problemli ilişkisi olanlar birbirlerine karşı dürüst olmalı, yanıltıcı tarzda konuşmamalıdırlar. Bir taraf ilişkiyi sürekli kandırma, oyalama ve aldatma şeklinde sürdürüyor, diğer taraf da buna aşk, çocuk veya bir nedenle göz yumuyorsa daha fazla bu yalanları sürdürmemek lazım. İlişkisi yeni başlayanların da en başından, geçmiş tecrübelerini, ilişkiden beklentilerini açıkça ortaya koymaları gerekiyor. 23 Ağustos tarihindeki Güneş-Başak burcu geçişi, ilişki anlamında yapılacak analizler açısından önem taşıyacaktır. Hakikaten saygı, sevgi ve güvene dayalım beraberlikler bu dönemde kuvvetlenecektir.

 

25-31 Ağustos haftası: 25 Ağustos tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay, ikili ilişkilerde mantıklı bir şekilde yapılacak incelemelerin önemini vurguluyor. Bir çift olarak birbirinizle konuşmanız, hedeflerinizi gözden geçirmeniz için bu Yeniay gayet olumludur. Sözler tartılır, doğru şekilde tespitlerde bulunulur. Yeniayın yöneticisi olan Merkür-Başak burcunda ilerlediğine göre, partnerinizin gerçekçi bir şekilde düşüneceğini söyleyebilirim. İlişkisi olmayanlar açısından bu Yeniay, evlilik gibi ciddi konular üzerinde düşünmemizi sağlayacak. Başka bir şehir veya ülkede oturan bir kişiyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Bu türden durumlarda acele etmeden hem yerleşim hem de iş anlamında bir düşününüz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Çalışma hayatımızda iletişimin önemi kendini hissettirecek. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Eşinizle birlikte çalışıyorsanız, bu hafta hem yolculuklar hem haberleşme bir hayli yoğun olur. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Çünkü aksaklıklar bir hayli çıkabilir.

 

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, tüm burçlar için bir hayli sürprizleri işaret ediyor. Sizler için bu durum çalışma hayatınızı ilgilendiren bir konularda verilen cesur kararların işaretçisidir. Daha fazla kazanmak için yaparsınız. Ancak eğer sağlam bir işiniz varsa ben risk altına girmenizden yana değilim. Eğer mevcut işinizi sürdürüp bir de yan meslek edinip para kazanayım derseniz bu olabilir. Böylece risk almazsınız. Teknolojiyle alakalı meslekler, iletişim, astroloji, reklam, politika da bunlar arasında yer alabilir. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, oldukça ilginç ve sıra dışı bir alanda kendinizi geliştirmek amaçlı gizli bir çalışmanın veya aktivitenin göstergesidir. Yorulan bedeninizi dinlendirmek, kendinizi keşfetmek yönünde önem taşır. Ruh ve beden sağlığınızla yakından ilgilenirsiniz.

 

11-17 Ağustos haftası:  Hafta başındaki görünüm, el becerilerimiz, iletişim, sanat, tiyatro, gösteri ve süsleme gibi yaratıcı alanlara yönelik çalışmaların ve bu anlamdaki sergi vb. faaliyetlerin işaretçisidir. Hem araştırırız hem çalışırız hem de bu alanda yeterli düzeye gelmek için gayret gösteririz. Tabii ki sabırlı olmak gerekir. Çünkü iş alanında öne çıkabilmek ve kazanmak için, bir farkınız olmalıdır.

 

18-24 Ağustos haftası:  18 Ağustos tarihindeki görünüm, tecrübe edinme, bilgi sahibi olma, kendinizi geliştirme, yeteneklerinize göre iş tercihlerinde bulunma şeklinde yorumlanacağı gibi,  eğitmenlik ve rehberlik etmek anlamında da önem taşıyor. İnsanlara hizmet etmek, dertlerine yardımcı olmak, yeri geldiğinde özel hayatınızdan fedakarlık edecek kadar işinizi sevmeyi gerektirir. İşine aşık olan kişi için çekilen sıkıntıların, yorgunlukların, hastalıkların hiçbir önemi yoktur. Çünkü onun bir misyonu vardır ve bu misyona göre işinin gereklerini yapar.  İşte sizler bu dönemde insanlarla ilişkilerinizi sevgiyle yürütmeyi,  paylaşmayı bilmelisiniz. Biliyorum demek yerine öğreniyorum diyebilen kişi tevazu sahibidir. Sizi alkışlamasalar, takdir etmeseler dahi kibirli davranmamalısınız.   Bunlar kolay mı göreceğiz.

 

25-31 Ağustos haftası: 25 Ağustos tarihindeki Yeniay, ilişki konularında olduğu kadar, iş ortaklıklarımız yönünde de önem taşıyor. İş sözleşmelerimizin gözden geçirilmesi de bunlar arasında yer almakta. Bir teklifle karşılaşabiliriz. Bu teklif başka bir yere geçmemizi, başka bir şehre yerleşmemizi gerektirebilir. Böyle durumlarda mali açıdan bir duruma bakalım. Bu yeniliği titiz bir şekilde gözden geçirelim. Analizini yapalım. Yeniay ile birlikte çok önemli bir görünüm daha meydana gelecek. O görünüm yerleşim anlamındaki konuları bir hayli vurgulayacak. Eğitim, iş, uzmanlık alanınıza göre vereceğiniz karar size yepyeni ufukları açacak.

 

PARA

 

1-3 Ağustos arası: Maddi konularda 2 ve 3 Ağustos tarihi hem kazanç elde etmek amaçlı girişimleri hem de daha önce yapılmış işlerin tahsilatları için önem kazanıyor. Eğer yeni bir iş kuruluyorsa, kredi çekilecekse hesabınızı iyi yapınız. Yoğunluk nedeniyle bazı detaylar unutulabilir, gözden kaçabilir. Bir de bu hafta sağlık kontrollerinizi mutlaka yaptırınız.  Yorgunluk nedeniyle dikkat dağınıklığı görülebilir. Bu nedenle iş kazalarına karşı da önlem alınız. Tartışmalardan kaçınınız. Huzursuzluk, iş şartlarının gerginliği, bazı özel sorunlar iş yerinde veya günlük hayatta sıkıntı yaratabilir.

 

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihindeki görünüm, çocuk, iş, aşk veya farklı nedenle bir başka kişinin parasına ve gücüne ihtiyacımızın işaretçisi olabilir. Belki de çok sevdiğimiz birine destek olmamız gerekiyordur. Bir örnek daha vereyim. Kendimizi kazanç anlamında güvende hissetmek için bir ortaklık kurmak istiyoruzdur. Ancak hangi örnek olursa olsun, hem uzlaşma hem de güven son derece önemli olacaktır. Ona göre düşünmekte yarar vardır.

 

11-17 Ağustos haftası:  Kazanç anlamında 15 Ağustos tarihindeki görünüm maddi anlamda güçlenmek, sizi gerçekten tatmin edici olan işlere yönelmek anlamındaki hırsı açığa çıkartıcıdır. Balık pek hırslı değildir. Şuraya odaklanayım, bunu ele geçireyim demez. Ancak bu hafta böyle olmanın faydasını, gerekliliğini düşüneceğiz.

 

18-24 Ağustos haftası:  Maddi konularda 18 Ağustos tarihinde henüz yeni işe girenler ilk maaşlarını almanın heyecanı içinde olurlar. Yeteneğini geliştirmek isteyenler maddi anlamdaki durumlarına göre bir kursa yazılabilirler. Sanatla uğraşanlar araç ve gereçlerini temin ederler. Okula yazılanlar ihtiyaçlarını alırlar. Hepimiz için Eylül ayına yaklaşırken masraflar artabilir. Bazıları hem okuyup hem çalışmayı tercih edebilirler. Kimileri para kazanmak amaçlı işlere öncelik tanırlar. Hangi seçenek olursa olsun maddi harcamalar bir hayli yüksek olabilir.

 

25-31 Ağustos haftası: Parasal konularda da etkili olan bu hafta mali konularda ortaklık ilişkisi içinde olduğunuz kişilerle yan yana gelerek konuşmanız ve bu konuşmaya göre yeni bir karar vermeniz anlamındadır. Bazılarınız için bir ortaklığın bitişi ve yeni bir işe tek başına atılmanız anlamına gelirken, kimileri için yeni bir yere taşınma yönündeki gelişmelerin simgesidir.

 

EYLÜL

AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-7 Eylül haftası:  Bu hafta ilişkiler açısından önemli bir geçiş başlıyor. 5 Eylül tarihindeki Venüs-Başak burcu ilerleyişinde beraberliğinizdeki paylaşım, davranış, birbirinize yaklaşım tarzınız üzerinde duracaksınız. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu mesafeye, ilişkinin gelişmemesine neden olur.  İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir. Hafta içindeki görünüm olumludur. Sağlam ilişkilerin işaretçisidir.

 

8-14 Eylül haftası:  3 Eylül tarihindeki Dolunay, sorunlara rağmen nefes aldığımız her anın kıymetini bilmemiz gerektiğinin bir kez daha farkına varmanızı sağlar. İlişkiniz-evliliğiniz-iş ortaklığınız-kontrat ve sözleşmeleriniz-sağlığınız anlamındaki konuları bilinçli bir şekilde gözden geçirmenizde yardımcıdır. 10 Eylül tarihinde, ilişkinize geçmişte yaşananlar etrafında gerçekçi bakın ancak endişeli düşünmeyin. Sakin olun ve özgüven duygunuzu, inancınızı koruyun.

 

15-21 Eylül haftası:  17 Eylül tarihinde ilişki meselelerinde dikkatli olmak gerekiyor. İlgisizlik, soğukluk ve can sıkıcı tarzda davranışlar, iletişimsizlik sizi bir hayli üzebilir. Bırakın üzerine gitmeyin. Birkaç gün beklemede kalın.  Eğer uzun süredir aranızda bir soğukluk varsa, hatta birkaç kez ayrılmışsanız bu tarihte yine bir ayrılık gündeme gelebilir.

 

22-28 Eylül haftası:  28 Eylül tarihinde Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Genel olarak bu dönemde karşımıza çıkan kişinin nasıl bir niyetle bize yanaştığını çok iyi sezeriz. Hoş olmayan bir yaklaşımı varsa, onu kendi oyunuyla alt ederiz. Fikirsel anlamda kafamıza yatan kişilerle oluruz. Derinliklerimizi ele vermeyiz, düşüncelerimizi pek açıklamayız. Partnerimizi bize yalan söyleyip söylemediğini kolayca sezeriz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-7 Eylül haftası:  Venüs-Başak burcu geçişi ortaklık ilişkilerinde de önem taşır. Bir iş için belli süreliğine bir araya gelinebilir veya ciddi anlamda bir ortaklık düşünebilir. Ancak her şart ve olabilecek durumlar olasılıklar dahilinde ele alınmalıdır. İhtiyaçları ve hedefleri birbirinden farklı olanlar için bu ortaklık zamanla sorunlara yol açar. En başından konuşulmalıdır. Devam eden iş ortaklıklarında yeni ve güçlü kararlar alınabilir. Bir iş teklifi ayrıntılarıyla gözden geçirebilir. İş ilişkilerinde karşılıklı uzlaşı gözetilmelidir. Hizmet götürülecek çevre ve bu hizmetin arka planındaki düzenlemelere de dikkat edilmelidir.

 

8-14 Eylül haftası: 11 Eylül tarihinde iş ortaklıkları, ticari anlaşmalarda olumlu fırsatlarla karşılaşacaksınız. İşlerinizi gayet düzenli ve çıkarlarınıza uygun şekilde başarıyla uygularsınız. 14 Eylül tarihinde Mars-Yay burcunda ilerleyecek. Mesleki ve toplumsal alanda hem hedef belirlemek hem de çok dikkatli bir şekilde hareket etmek lazım. Bir anda maceraya atılabilirsiniz. Şu andaki mevcut işinizi riske etmeden kararlarınızı bilinçli gözden geçirmek lazım. İşiniz gereği yolculuklar yapabilirsiniz. Birçok kişiyle tanışabilirsiniz.

 

15-21 Eylül haftası: İş konularında çok önemli bir görünüm yok. Genel olarak aşk hayatımız ve parasal konularda daha fazla duracağız. Sadece 19 ve 20 Eylül Ay-Aslan burcu geçişlerinde kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmek isteriz.

 

22-28 Eylül haftası:  22 Eylül tarihinde, yolculuklar, görüşmeler, hareketlilik bir hayli yoğun olur. Hangi işe koşturacağınızı bilemezsiniz. Birçok hedefiniz vardır ve bunların hepsini gerçekleştirmek istersiniz. Karşınıza fırsatlar bir hayli çıkar. Değerlendirmede bulunurken, becerikli olduğunuz alana yöneliniz. 25 Eylül tarihindeki Jüpiter-Uranüs görünümü, çalışma hayatınızla ilgili konularda güven duygunuzu yükseltici mali anlamda destekleyicidir.

 

PARA

 

1-7 Eylül haftası:  2 Eylül tarihindeki Merkür-Terazi geçişi, başkaları kaynaklı gelirlerimizi gözden geçirme ve hesaplamalarda bulunma zamanıdır. Eğer bir ortaklık ilişkimiz varsa, kazanç-kayıp anlamında tetkikler yapılır. Sözleşme maddelerine uygun davranılıyor mu, anlaşmazlıklar var mı? Diyelim ki, bir iş teklifi adlınız ve sadece söze dayalı kabul ettiniz. Bu şekilde yapılan mali bağlantılardan kaçınınız. Sağlam iş için, sağlam bir sözleşmeyi tercih ediniz.

 

8-14 Eylül haftası:  10 Eylül tarihinde, maddi konularda akıllıca hareket etmenin konuşmanın önemi büyük.  Özellikle mahkeme, soruşturma, tahkikat, mal mülk alacak ve verecek konularında akıllıca hareket etmeye çalışmak,  anlaşma yollarını açık tutmak gerekiyor. 13 Eylül tarihinde mali konularda lütfen akıllıca düşününüz. Ani kararlar vermeyiniz.

 

15-21 Eylül haftası:  Parasal konularda ilerisi adına düşünmekte yarar var. Kazanç elde etmek bir ortaklık düşünüyorsanız tarafsız bir şekilde artı-eksileri tümüyle gözden geçiriniz. 17 Eylül tarihinde, ortaklaşa kazanç anlamında bir iş, planlama, girişimle alakalı konularda önemli bir görüşme, haber, gelişme yaşanabilir. Parayla birebir alakalı olabilir veya partnerinizin hayatında önem taşıyan mali bir konu olabilir. İlerisi adına ölçün, biçin, tartın. Bilenlere danışın, artı ve eksi yönleriyle gözden geçirmeden karar vermeyin.

 

22-28 Eylül haftası: 23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ortaklaşa kazançların adil biçimde pay edilmesini bekleriz. Eş veya iş ortağımızla finansal konular üzerinde görüşürüz.  Kazançlı çıkmak isteriz ancak bencil bir hırs değildir bu. Birleşmek, bütün oluşturmak adına bir arzudur. Ancak bu geçişte birileri bizim gibi düşünmeyebilir veya şartlar gereği biz, birilerine ayak uydurmak zorunda kalabiliriz.

 

 

BALIK EKİM AYI


Ekim ayı özel dosyası Aşk-İş-Para

Güneş ve Ay Tutulmaları ve

Merkür Akrep-Terazi geri hareketleri

 

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasındaki Merkür-Akrep burcu geri hareket döneminde ekip halindeki çalışmalar, yaşam danışmanlığı, koçluk eğitimi, farklı bir yere taşınma, bilgilenme, akademik eğitim verme veya alma, gelişim yönünde bir öğreti edinme, araştırma, ileri eğitim görme yönündeki işlerinizi ve kararlarınızı gözden geçiriniz. Ayrıca evlilik, uzun süreli ilişki konularında da önem taşır. Sizler bu dönemde okulda, bir yolculukta, bir iş seyahatinde veya bir etkinlikte yeni biriyle tanışabilirsiniz. Bu ilişki hakkında hemen karar vermeyiniz, beklemede kalınız. Bu süreçte evlilik yoluyla başka bir şehre yerleşim durumunuzu gözden geçiriniz. İnanç,  kültürel farklılık,  hayata bakış açısı sizden farklı olan insanlarla ilişkilerinizi de tahlil ediniz. Geri hareket süresince kazanç anlamındaki iş ortaklıklarınızda acele etmeden duruma bir bakınız. Ailenizin, kendinizin veya iş ortaklığınızın gelişimi, verimli kazançların elde edilmesi, engellerin üstesinde gelinmesi, akademik uzmanlık, öğrenim veya bir başka sebeple yerleşim yerinizin değişimi gibi hususları da derinlikli bir şekilde analiz etmeden kararlar vermeyiniz.

 

6-12 Ekim haftası:  8 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması,  maddi ve manevi kaynaklarınızı kullanma, denge ve istikrarlı bir şekilde düzenleme anlamında önem taşıyor. Ancak bu denge, bu Dolunayda zorlanıyor. Ya fazladan paralar harcanır veyahut riskli yatırımlara kalkışılabilir. Tutulma ile örtüşen görünümlere baktığımızda mali konularda bilhassa çok iyi bir analiz şart. Çünkü bu yapılmazsa borç ve alacaklarla bir hayli uğraşılır. Oysaki Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bilhassa krize yol açabilecek kararlar verilmemeli. Elde olan korunmalıdır. Alacak-verecek hesabı dengeli olmalıdır. Yoksa bu bütçe şaşar.

 

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür süresince, finansal meseleler üzerinde bütçenin şaşmaması gerekiyor. Beş liramız varken, on lira harcama yapılırsa durum tabii ki iç açı olmaz. Kaynaklarımızı nasıl kullanıyoruz, aldığımızı ne yapıyoruz, nelere harcıyoruz, nerelerden ne kazanıyoruz diyerek gözden geçirme zamanımızdır. Geri hareket onarım, yeniden ele alış ve tespitlerde bulunmak yönünde faydalıdır.

 

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması yurtdışındaki işleriniz, yerleşim, ticaret, girişim, sosyal medya, iş ortaklıkları ve kazanç meselelerin 9 Kasım tarihi itibariyle olumlu yönde gelişeceğinin sinyalidir. 11 Kasım itibariyle çok önemli ve büyük bir projede yer alabilirsiniz. Bu karar sizi çok güçlendirecektir.

 

 

KASIM


AŞK VE İLİŞKİLER

 

3-9 Kasım haftası:  7 Kasım tarihindeki Dolunay, yakın çevrenizle olan ilişkinizde son derece dikkatli olmalı, sizi gerginleştirebilecek kişi ve ortamlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Kardeşleriniz, komşularınız, yeni çevrenizle alakalı olabilecek sorunlar karşısında, olgun ve mantıklı bir şekilde çözüm bulmaya çalışmanız faydalıdır.

 

10-16 Kasım haftası: Gayet olumlu bir haftadayız. Çevremizde güvenilir insanlarla bir arada olmak bizi mutlu edecek. Bağlantı kurduğumuz, tanıştığımız, iletişimde bulunduğumuz kişilerden destek göreceğiz. İlişkimizde her şey yolunda. Kısa yolculuklar, iletişim, moral açısından yüksek bir haftaya adım atıyoruz.

 

17-23 Kasım haftası:  18, 21 Kasım tarihleri gayet olumlu. Sevgilimizin ilgisini, eşimizin desteğini, arkadaşlarımızın sıcak yaklaşımlarıyla haftayı olumlu yönde geçireceğiz.

 

24-30 Kasım haftası:  26 Kasım tarihi dışındaki günler sadece iş konularında önem taşıyor. İlişkimizle ilgili bir mesele üzerinde biz haklı çıkacağız. Bu haklılık bizi güçlendirecektir. Kontrolü ele geçiren tarafız. İsteklerimizi kabul ettirmekte zorlanmayız.

 

İŞ VE KARİYER

 

3-9 Kasım haftası:  9 Kasım Merkür-Akrep burcu geçişinde, kendimizi, ailemizi, ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Bunca sene elde ettiğimiz tecrübeleri, öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerekenleri tespit edeceğiz. Birilerine rehberlik edeceğiz veya birileri bize rehberlik ederek hayatımızda kilit rol oynayacak. Evrensel yolumuza bakacağız. Biz kimiz, kimlerle bağımız var, ailemizle aramızdaki sorunlar, ilişki ve iş ortaklıklarında özlediğimiz nedir bütün bunlar üzerinde düşüneceğiz.

 

10-16 Kasım haftası:  16 Kasım Venüs-Yay burcu geçişinde iş değişimleri, görevinizle alakalı bilgilenme, araştırma, yolculuklar sık sık gündeme gelebilir. Onun için,  ev-iş arasındaki düzenlemelerin mutlaka iyi yapılması lazımdır. Bazıları özgür hareket edebilecekleri işleri tercih edebilirler.  Kişisel önyargılarımızı bu süreçte geride bırakacağız. Yerli yerine oturmayan durumlar varsa, bunları akıllıca gözden geçireceğiz.

 

17-23 Kasım haftası:  22 Kasım tarihinde Güneş-Yay burcunda seyir halinde olacak. Mesleki konularda önümüzdeki bir ay boyunca keşif, bilgilenme ve deneyim sahibi olma zamanıdır. Yeni projeler üzerinde aktif şekilde çalışabilirsiniz. Yay süreçlerinde genelde dağınıklı, bir işten öbürüne atlamak, çabuk sıkılmak mümkündür. Buna göre tedbirinizi alınız. Sorumluluklar önemli. Bir yandan kendinizi ifade etmeli diğer taraftan araştırmalı, ancak işleri de belli bir düzen içinde yapmalısınız.

 

24-30 Kasım haftası:  28 Kasım Merkür-Yay burcu geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. Değişik öğretilere, ritüellere merak salarız. Fırsatlardan yararlanmak için özgüvenli ve kararlı olmak gerekir.

 

PARA

 

3-9 Kasım haftası:  1 Kasım tarihinde görüşmeler sonuçsuz kalabilir. Mali konularda beklemede kalalım. 2 Kasım tarihi gayet olumludur. Beklediğimiz haber gelir veya elimize para geçer.

 

10-16 Kasım haftası:  Faydalı işler, girişimler, görüşmeler mali anlamda sağlam temelli olacaktır. 13 Kasım tarihinde biraz dikkatli olalım. Çabuk karar verip, üç kuruş dahi olsa paramızı risk etmeyelim.

 

17-23 Kasım haftası:  22 Kasım tarihinde Yay burcunda oluşacak Yeniay, önümüzdeki iki haftalık süreçte kariyer hayatınız ve yerleşim yerinizle ilgili konularda oluşan yenilikleri işaretliyor. Ancak bir yanıyla da, parasal konularda da dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor. Eğer yeni bir iş veya işinizde yeniliklerde bulunmak istiyorsanız sermayeniz, portföyünüz, yapılacak işin piyasadaki durumu önemli. Bu süre içinde yeni bir iş görüşmesinde bulunabilir, harekete geçebilirsiniz. Şimdiden hedefinizi belirlemenizde yarar var.

 

24-30 Kasım haftası:  Mali konularda ben yine dikkatli olmanızı söylemeliyim. Özellikle iş hayatında paraya dayalı hesaplarınızı çok iyi kontrol ediniz.

 

 

ARALIK


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-7 Aralık haftası: İlişkide partnerin sizi yanıltmaya çalışabileceğini hesaba katınız. Bazı  durumları  mazeret gösterebilir veya gerçekten  sıkılıyor olabilir. Sözgelimi kafası bir şeylere takılıdır. Sizi idare etmek için yanlış bir bilgi verebilir. Oysaki siz sezgileriniz sayesinde bunu anlarsınız. Dolunay yuvanız sınırları ve iç dünyanızda gerginlik yaratabilir. Sürekli bir şeyleri konuşmak ihtiyacı duyabilirsiniz.

 

 

8-14 Aralık haftası:  Bu haftanın olumlu görünümü, 14 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Ayrıca 10 Aralık Venüs-Oğlak burcu geçişiyle daha ciddi düşünecek ve gerçekçi olacaksınız. Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz.

 

15-21 Aralık haftası: Bu haftayı hem güçlü arkadaşlardan gelecek olumlu etkileşimler açısından yararlı buluyorum hem de ilişkilerde sağlam karakterde insanlarla karşılaşma yönünde faydalı görüyorum. 17 Aralık Merkür-Oğlak geçişi de bunu zaten göstermektedir. 20 Aralık tarihi ise muazzamdır. Dış dünyada gücünüz artar. İlişkiniz toplumsal tüm doğru ve kalıcı değerlerle donanır.

 

22-28 Aralık haftası: Tüm burçlar olarak yoğun enerjilere ev sahibi olan bir haftadayız. Sizler açısından 22 Aralık tarihi gayet olumlu. Zaten son iki haftadır sosyal yaşam ve ilişkilerde düzgün seçimlerde bulunma, güçlü insanlarla kontak kurmada kuvvetlendiniz. İşte yine bu anlamda büyük destek görüyorsunuz. Çevrenizde hiç kimsenin size zarar vermesi mümkün değil. Aşk, ilişki, arkadaşlık hepsinde güç ve kontrol sizden yanadır.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-7 Aralık haftası:  Aktif fiziksel enerjinin ve hedefe ulaşmadaki yakıtımız olan Mars-Kova burcunda 5 Aralık tarihinde seyrine başladığında Balık burcu mensuplarında belli bir durgunluk oluşur. İç dünyalarında mali konuları gözden geçirmek veya bu anlamda neler yapabileceğinizi düşünmek yerinde olur. Kazanımlar, yeteneklerinize göre belirlenmelidir. Hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. Karda yürüyüp izini belli etmeme sürecidir bu. Kişi kendine göre hedef belirler ve buna göre hareket eder. Bu yaşam stilinize, hayatı ele alış biçiminize göre değişir.

 

8-14 Aralık haftası:  10 ve 14 Aralık tarihlerini olumlu ve güçlendirici buluyorum. Hangi konularda? Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ve kurulacak bağlantılarda. İşleriniz bu tarihlerde sağlamlaşır ve başkaları tarafından da takdirle karşılanır.

 

15-21 Aralık haftası:  Bu haftayı da gayet olumlu buluyorum. İş teklifleri, mali anlamda görüşmeler, bazı tıkanan, engellenen, enerjinizi kesen durumların ortadan kalkması yönünde de faydalıdır. Siz çok önemli bir camiada görev alabilirsiniz. Çok önemli bir sosyal etkinlikte yer alabilirsiniz.

 

22-28 Aralık haftası: 23 Eylül tarihinde Satürn-Yay burcunda ilerleyecek. 2,5 yıllık dönem boyunca kariyer yaşamınızda birçok mücadele vermek zorundasınız. Yükselmek, ilerlemek öyle kolay değil. Sürekli bir çalışma, zaman alan işler, sorumluluklar yüksek olacak. Yurtdışı bağlantılı işlere dikkat ediniz. Ailenizin, patronunuzun veya dış dünyanın işleri, özel yaşamınızın önüne geçebilir. Özgür çalışmak, iş kurmak yerine bir yerde görev yapmak durumundasınız.

 

PARA

 

1-7 Aralık haftası:  Bu hafta size kazanç sağlayabilecek, destek verebilecek bazı kişilerle bağlantıya geçmeyi düşüneceksiniz. Sağlam işlere, projelere destek verebilirsiniz. Bu destek size başka gelirler kazandırabilir. Parasal anlamda biraz dikkatli olmayı da bilelim,

 

8-14 Aralık haftası:  8 ve 14 Aralık tarihlerinde iş ve projeler için alınabilecek miktar veya yapılacak işe göre bir fiyat belirleme şeklinde önem taşıyor. Ancak bu sizin belirleyeceğiniz bir şey değil. Karşı taraf, size sunmak için düşünüyor.

 

15-21 Aralık haftası: 15 Aralık Uranüs-Pluto görünümü 6.kez gerçekleşecek. Kazanç anlamındaki değişimleri işaret etmektedir. Daha hızlı kazanmak ve çabucak tüketmek yönünde yaşanabilecek gelişmelere dikkat ediniz. Elinizdekini tutmayı, değerlendirmeyi bilmelisiniz. Ancak ne fazla hırslı olun ne de tümüyle rahat davranın. Karşınıza çıkacak bazı kişiler size farklı bir bakış açısıyla hayatı ele almanızda yol gösterici olabilir. Kiminle huzur buluyorsanız, kim size gerçekten yol gösteriyorsa, değişimde bulunmanızda rehberlik ediyorsa o sese kulak veriniz.

 

22-28 Aralık haftası: 23 Aralık tarihinde sakin olunuz. Bilmediğiniz kişiler ile para alışverişinde bulunmayınız. 25 Aralık tarihinde size sunulan teklifteki miktar beklentinize uygundur.AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN