Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe

BALIK BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Balıklar,

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür burcunuzda gerileyecek. Bu süreç fikirlerinizi biraz geriye çekilerek tekrar gözden geçirmeniz, çok daha yaratıcı düşünmeniz yönünde aslında gayet olumludur. Bu tabii ki bakış açınıza göre değişir. Ancak şu bir gerçek k,  bilginizi geliştirici, zekanızı çalıştırıcı çalışmalara yönelmek, yarım kalan işleri bitirmeye çalışmak iyi olacaktır. Dikkat edilecek nokta, çabuk karar vermemek, bilmediğiniz, tanımadığınız insanlara karşı dikkatli olmaktır.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü,  iş yoğunluğunun artışı ve gündelik hayatın temposunun yükselişidir. Oradan oraya koşturursunuz. Hem sıkı çalışırsınız hem de mali açıdan güçlenmek için karşınıza çıkan fırsatları çabucak değerlendirirsiniz. Tabii ki ben sağlığınıza da özen göstermenizden yanayım.   Bu görünüm, belki kariyer anlamında sizi zirveye taşımak ancak şunu belirteyim ki, canlandırır, güven duygunuzu yükseltir, kendinizi geliştirmenizde yardımcı olur ve yeteneklerinizi değerlendirmenizi sağlar.

20 Mart tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Tam Güneş Tutulması, çalışma hayatınız, sağlığınız, aşk yaşamınız, çocuklarla ilgili konularda güzel bir niyetle, hayatı kucaklama, ilerleme arzunuzu simgeliyor. Yaşamınızı güzelleştirecek, canlandıracak, keyifle yol alabileceğiniz, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bir yaşam düşlüyorsunuz. Her şey ahenkli, birlik ve bütünlük içinde olsun, neyse gönlümden geçenler, onlar bana nasip olsun diye dileklerde bulunacaksınız. Bu Tutulmanın gerçekleştiği günkü gökyüzüne baktığımızda kazanç anlamında bir hayli istekli, girişimci ve cesur olduğunuzu söylemek isterim. Bunun için canla başla çalışabilirsiniz. Bu tutulma, hayatınıza yön vermeniz için size güç aşılıyor. Güzellikler ve huzur duygusuyla kazanç elde etmeniz için ışık oluyor.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması ortaklaşa kazanç elde etmek amaçlı kurulmuş veya kurulacak işbirlikleri yönünde önem taşıyor. Siz bir yandan eşit hak ve bölüşüm için mücadele veriyorsunuz. Sözgelimi bir mirasın paylaşımı, hukuksal anlamdaki işlerin yerli yerine konulması, ekip halinde bir hedefe ulaşılması gibi. Ancak diğer yandan özgür olmak, tek başınıza hareket etmek, ihtiyaçlarınızı elde etmek ve mevcut mali krizlerin üstesinden gelmekten yanasınız. Şartlar gereği yalnız başınıza bu sıkışıklıktan kurtulmak zor gibi görünüyor. Bu da sizi bir hayli yoruyor. Tutulmanın yöneticileri Venüs ve Mars Boğa burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, önümüzdeki altı aylık süreç içinde arzu ettiğiniz işler, fırsatlar, istikrar, olumlu yönde geri dönüşler, gelişmeler yaşanabilir.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Merkür geri hareket süresince,  iş hayatımız, yerleşim yerimiz, güvence olguları bir hayli önemli. Yerleşim yerimizle ilgili değişimlerin, otomatik olarak mesleki durumumuzla da ilgisi var. Bu bir tayin olabilir, başka bir şehre yerleşim olabilir veya ofis açmak şeklinde de gerçekleşir. Evimizden çalışmak, internet üzerinde alış-satış yapmak veya internetle kurulacak bağlantılar yoluyla çevre edinmek şeklinde de olma ihtimali var. Biz bütün bu durumların belirgin hale gelmesini geri hareket sonrası oturtabiliriz. O nedenle, bu hafta itibariyle şöyle bir mevcut işimizi, durumumuzu gözden geçirmeye başlayalım.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  gelişim ve yenilik anlamındaki yolculuk, eğitim,  ticari ve yerleşim yerinizle ilgili meseleleri ileriye dönük ve gerçekçi bir şekilde gözden geçirelim. Bu geri hareket dönemi boyunca bilginizi, deneyimlerinizi, tecrübelerinizi tespit ediniz. Eksikleriniz var mı, yeterli misiniz değil misiniz bunları ele alınız. Aceleye getirmeyelim. Her gözden geçirme ve kendinize kattığınız her bilgi, gördüğünüz her şey, karşınıza çıkan insanlar sizin hem dönüşümde bulunmanız hem yenilenmeniz yönünde önem taşıyor. Bunu unutmayalım. Bunlar çok işinize yarayacak.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü, iş yoğunluğunun artışı ve gündelik hayatın temposunun yükselişidir. Oradan oraya koşturursunuz. Hem sıkı çalışırsınız hem de mali açıdan güçlenmek için karşınıza çıkan fırsatları çabucak değerlendirirsiniz. Bunlar yorucuymuş, vaktinizi alırmış, sizi bazen bir hayli zorlarmış diye düşünmezsiniz. Yeter ki, değişim olsun, yeter ki kazanç getirsin istersiniz. Tabii ki ben sağlığınıza da özen göstermenizden yanayım. Bu görünüm, belki kariyer anlamında sizi zirveye taşımak ancak şunu belirteyim ki, canlandırır, güven duygunuzu yükseltir, kendinizi geliştirmenizde yardımcı olur ve yeteneklerinizi değerlendirmenizi sağlar. Ancak küçük bir tavsiyede bulunayım. Mutlaka finansal konularda akıllı davranmayı unutmayın. Geleni iyi değerlendirin.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç ilişkinizi analiz etmek anlamında gayet faydalıdır. Partnerinizin beraberliğe verdiği önem, titizliği, yaklaşımları mercek altına alınarak incelenir. O da aynı şekilde bunu yapacaktır. Ancak ne siz ne de o, eleştirinin dozunu kaçırıp bunun ayarını bozarsanız, en ufak bir şeyde birbirinize karşı kırıcı davranmanız, eski defterleri açmanız mümkündür. Her insan ayrı bir dünya, bunu unutmamak gerekiyor. Yeni tanışmış çiftler, sizler de henüz ilişkinin başındasınız. Birbirinizin huyunu suyunu öğrenin. Detaylara dikkat edin ancak bütünün güzelliğini de göz ardı etmeyin. Gerileme hareketi ilişkinin sürüp sürmeyeceği yönündeki tüyoları size sunar. Anlamak için görmek gerekir. Geri hareket öncesi ayrılmış çiftlerin geri döndüklerine şahit oluyoruz. Ancak bu geri dönüş, her şeyin düzelmesi anlamına gelmiyor. Neden ayrıldığınız gerçeğini akılda tutarak, şimdiki duruma bakmakta yarar var.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Geri hareket süresince iş ilişkilerinde kendimizi merkezde tutmak isteğimiz, başkaları tarafından pek kabul görmezse, ayarı bilmek lazım. Sanatla uğraşanlar için bu dönemi olumlu buluyorum. Çünkü estetik anlamda güzellik, yaratıcılık, süsleme, güzel hale getirme yönünde bir hayli zamanınız var. Tatile çıkmak, bir müddet kendinizi fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatmak için de güzel bir dönem. Ancak aciliyeti olmayan operasyonlar için bir daha hastane ve doktor araştırmanızı yapmakta yarar var.  Kazanç anlamındaki ortaklıkların mali yönden gözden geçirilmesi gerekiyor. Görüşmelerde bunu mutlaka öne almak lazım.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, iş veya özel ortaklıklarımız kanalıyla hayatın hem güzelliklerini hem de sorumluluklarını paylaşmayı öğreneceğiz. İlişkinin olumlu yönde gelişmesi, verimli şekilde sürmesi, sağlıklı olması kıymetlidir. Emektir sevgi deriz ya, ilişki de bir emektir. Her şeyde bir kusur bulmak, eleştirmek, karşınızdaki kişiyle sorunları çözmek yerine, her şeyi ben biliyorum tarzı yaklaşımda bulunmak, Jüpiter-Başak burcu geçişinin gölgeli yanlarıdır. İlişki de bu nedenle gölgede kalır, kısırlaşır, verimsizleşir, etkisizleşir. Bunları özellikle evlilikte, uzun süreli ilişkilerde problemleri olanlar için söylüyorum. Jüpiter şanstır. Ancak şansı iyi kullanmak gerekir. Bekar Balıklar bu dönemde evlilikte kriterlerini yüksek tutarlar. Hem fikren anlaşacakları hem de hayat felsefesi kendilerine uygun olan kişiyi, güvenilir olanı tercih ederler. Evet karşınıza birileri çıkar, ancak Jüpiter-Başak sürecinde her ayrıntının iyice gözlemlenmesi hali bazen yararlı ancak abartılmaması gerekir.

13 Eylül Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması evlilik, uzun süreli ilişki yönünde restore edici ve düzensiz gidişata dur demenizi sağlayıcıdır. Destekleyici bir tutulmadır. İyileştirmek için tabii ki ilişkiyi mercek altına almak yararlıdır. Jüpiterin bu alandaki geçişi, size büyümek yönünde fırsatlar getirir. Tutulma ise, bunu yapabilmenizde sizi itekleyicidir. Evlenip bir düzene girme arzusu Balıklarda yoğun hissedilecektir. Bu uzun yıllardır devam eden bir ilişkinin veyahut mantığı öne alarak evlilik yapma arzusunun da göstergesidir. Karşınıza çıkabilecek kişide artık detayların değil, bütünün önemi ön plandadır. Problemli bir ilişkiniz varsa, bunun da mutlaka düzene kavuşturulması için üstünüze düşenleri yapma vaktinizdir.  Şefkat duygusu, sevdiğiniz kişiye destek, birlikte bir hayatı kurmanın hazzını yaşamaya gönüllü iseniz, bu Tutulma size arzu edilen fırsatları getirici yöndedir. Ancak şunu da belirteyim. Öyle kör kütük aşık vaziyetlerinden ziyade, evliliğin gerçekçi bir şekilde ele alınacağı zamandır. Duygularınızı hangi yönde kontrol etmeniz, hangi açıdan ilişkiyi ele almanız gerektiğini bu Tutulmanın rehberliğinde öğrenirsiniz.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönem, sosyal ilişkileriniz başta olmak üzere, kariyer hayatınız, hedefleriniz, sorumluluklar ve meslek sahibi olma yönündeki yapılandırmanın işaretçisidir. Bu süreçte başarılı olmak için, tevazu çok önemlidir. Birlik ve beraberlik ruhuyla bezenmiş ılımlı yaklaşımlar sizi bilgeleştirir. Bütün öğretiler, inancınızı pekiştirici daha fazla öğrenmek adına teşvik edicidir. Ben biliyorum demek veya sadece kendi bildiğinizin doğru olduğunu düşünmek size yarar sağlamaz. Hoşgörünün altın pırıltılı insanları olarak şimdi yine aynı düstur içinde başkalarının da gelişimi adına eğitmenlik yapabilirsiniz. Bu ister ruhsal ister bedensel sağlık olsun,  hayatın anlamı üzerine geliştirici dersler dönemin özünde yer alır. Burada önemli olan öğrenmenin sonu yoktur sözünü unutmamaktır. Karşınıza zorluklar, mücadeleler, rekabet, engeller çıkabilir. Dış etkiler sizi sıkıştırabilir. Ancak bunların hepsi işinizde ustalaşmanızı, bilgilenmenizi sağlayıcı mihenk taşlarıdır. Bu yoldan geçmek isteyen, sabırlı olmayı bilmelidir.

17 Eylül-9 Ekim arasında Merkür Terazi burcunda gerileyecek. Bu süreçte, finansal meseleler üzerinde bütçenin şaşmaması gerekiyor. Beş liramız varken, on lira harcama yapılırsa durum tabii ki iç açı olmaz. Kaynaklarımızı nasıl kullanıyoruz, aldığımızı ne yapıyoruz, nelere harcıyoruz, nerelerden ne kazanıyoruz diyerek gözden geçirme zamanımızdır. Geri hareket onarım, yeniden ele alış ve tespitlerde bulunmak yönünde faydalıdır. Geri hareket süresince finansal ve iş ortaklıklarımızı da ele alacağız. Bizi tatmin etmeyen konuları gözden geçireceğiz. Yenilikten ziyade bulunulan durumu mercek altına almak gereklidir. Her gördüğümüze kanmamak, her durumu dünyanın sonu gibi görmemek lazım.

28 Eylül tarihinde Koç burcunda gerçekleşecek Tam Ay Tutulmasında, kazancımız, yatırımlarımız, alacaklarımız, güvence arzumuz, sahip olmak ihtiyacımız bir hayli ön plandadır. Her anlamda aktif, bir hayli girişimci, hatta fazlasıyla cesuruz. Aşk hayatımızla ilgili konularda da, hayatın güzelliklerini yaşama anlamında da kendimizden yanayız. Ancak riskli işlere, girişimlere karşı dikkatli olmayı, hesabımızı iyi yapmayı da bilmeliyiz. Çünkü bu Tutulma, Merkür gerileme dönemine denk geliyor. Mali konuların tekrar gözden geçirmesinde fayda var. Eş, iş ortağı, bankalarla alakalı kredi alımları, bölüşüm ve paylaşımlara dikkatlice bakmakta yarar var.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ilişkilerimizde seçici olmayı, neyi istediğimizi bilmeyi, analiz etmeyi, bay ve bayan mükemmeli bulmamızın zor olduğunu, sağlıklı, huzurlu bir ilişkinin hepsinden kıymetli olduğunu önemseyeceğiz. Temiz, bakımlı, çalışkan, ılımlı insanlara yöneleceğiz. Sürekli eleştiren partnerlerden uzak duracağız. Mantıklı bir evlilik yapabiliriz. Gerçekçi düşüneceğiz. Mutsuz olduğumuz bir ilişkiyi sürdürmeyeceğiz. İlişkimizde şefkati önemseyeceğiz. Ancak kendimizden taviz verecek şekilde olmayacak. Kendimize güveneceğiz. İlişkide problemler varsa, bunları ortaklaşa düzelteceğiz. Tek başımıza onca yükün altına elimizi sokmayacağız.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü bekar Balıkların evlilik şanslarını yükselticidir. Karşınıza çıkabilecek bir kişinin göstergesidir. Problemli ilişkisi olanların bunları aşabilmesinde yardımcıdır. Bu gibi gelişmeler hayatınızda bir dönüşümün ve yenilenmenin de göstergesidir. Bir start gibi düşünelim. Taşlar yerine oturmaya başlıyor diyebiliriz. Ayrıca güçlü bir kişiden göreceğiniz desteğin, bir ortaklık teklifinin de göstergesidir.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN