Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe

BALIK AĞUSTOS  AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Ağustos ayındaki ilk etkili enerji, çalışma hayatıyla ilgili alanda önemli oluyor. 1 Ağustos Merkür Aslan burcu geçişinde, iş ortamında muhatap olunanlar, yaratıcılık gerektiren işlerde güven, güzellik, bakım ve beslenme düzeni gözden geçirilmelidir. İletişimde baskın olmak isteyeceğiz.

10 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay bizi baskı altına alan birçok mevzunun hakikaten rahatsız ettiğini gösterir. Hem yeniliklere açık olmak istiyor, hem de adım atmaya korkuyoruz. Gerçekten olumlu bir proje oluştuğunda ekibimizi kurguluyoruz.

12 Ağustos tarihinde çalışma hayatımızı ilgilendiren alanda bir Venüs Aslan geçişi meydana geliyor. Sakinleşmek, kendimizi toplamak ve restore etmek anlamında olumlu buluyorum. Sağlık yönünde bir değişim arzumuz varsa uzmanlara görünmekte yarar vardır. İş ortamındaki ilişkilere de biraz önem vereceğiz. Dostluklar da gözden geçirilmelidir.

15 Ağustos tarihinde Merkür güçlü olduğu Başak burcunda seyrine başlıyor. Özellikle sağlam bir ilişkide bu geçiş partnerin iş hayatı veya beraberliğiyle ilgili konularda sizinle paylaşmak istediklerinin simgesidir. Onun hayatındaki bir gelişim sizi de ilgilendiriyor olabilir. Eğer uzun zamandır yalnızsanız, karşınıza çıkan partnerin aklı başında ama açık ve dürüst davrandığına rastlayacağız.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. 25 Ağustosta'da Başak burcunda bir yeni ay oluşuyor. Yeni ay, iş hayatındaki ortaklıklar anlamında bir analiz zamanıdır. 2 yıl boyunca kendimizi geliştirdik, baskı altına alındık ve sorumluluk altına girdik. Burada edindiğimiz tecrübeler ileriye dönük kariyerimizi belirleyici konular olmuştu. Ne olursa olsun sabırlı olan, kendine güvenen ve sorumluluk almaktan çekinmeyen insan, bunun kendisine kattığı güç anlamında değerlendirecektir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihindeki iki görünüm,  sizin için gelir geçer bir ilişkinin ne kadar heyecan verici olsa da, tercih edilmeyeceğinin işaretçisidir. Evli iseniz, çocuklar hatırına sürdürdüğünüz ilişkide,  bir de sadakat sorunu varsa tepki gösterirsiniz. Eğer uzun zamandır beraberseniz ilişkinin artık adının konulmasını istersiniz. Partneriniz bu hafta sağlık, çalışma hayatı veya bir başka nedenle sözlerine dikkat etmeden konuştuğunda aranızda tartışma yaşanabilir. 2 ve 3 Ağustos tarihleri bu anlamda dikkatli olmayı gerektiriyor.

4-10 Ağustos haftası:  5 Ağustos tarihindeki görünüm, birlik ve bütünlük çerçevesinde sağlam bir şekilde ilişkilerinizi düzenlemenizde yardımcıdır. Zayıf noktalarınızı bilen ve bunu çoğu kere size karşı kullanan insanları hayatınızdan ayıklamanız için bu görünüm faydalıdır. Yeniden yapılandırma ve sağlamlaştırma halidir. İlişkilerinizi manipüle ederek bozan dış etkenler veya kişilere karşı şimdi güç kazanabilirsiniz.

11-17 Ağustos haftası:  Haftanın ilk günlerindeki görünümler, ilişkilerimizde nasıl bir tavır içindeyiz, değer verdiğimiz ölçülerimiz nedir, beraberlik mutluluk ve doyuma ulaşmayı sağlayan bir ortaklık mıdır yoksa her iki kişinin de birbiri üzerinde sözel ve tavır olarak baskı kurması mıdır? Bu sorulara cevap arayacağız. Denilebilir ki,  ilişkinin röntgenini çekeceğiz. Sağlıklı bir ilişki yaşamamızın önünde duran problemleri ele alacağız. İnceleyeceğiz. Ancak 11, 12 Ağustos tarihlerinde bunu başarılı bir şekilde yapmak için tarafsız ve gerçekçi olmak gerekiyor. 15 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda ilerlediğinde, beraberliklerde yapıcı ve çözümcü iletişimin, mantıklı düşünmenin mümkün olduğunu söyleyebilirim.

18-24 Ağustos haftası:  19 ve 21 Ağustos tarihlerindeki görünümler ilişki anlamında,  akla karanın, yanlışla doğrunun bir terazide tartılması halidir. Bu nedenle de çok önemlidir. Hani derler ya, bir söylenene bakarım bir de söyleyene. İşte aynen böyle! Problemli ilişkisi olanlar birbirlerine karşı dürüst olmalı, yanıltıcı tarzda konuşmamalıdırlar. Bir taraf ilişkiyi sürekli kandırma, oyalama ve aldatma şeklinde sürdürüyor, diğer taraf da buna aşk, çocuk veya bir nedenle göz yumuyorsa daha fazla bu yalanları sürdürmemek lazım. İlişkisi yeni başlayanların da en başından, geçmiş tecrübelerini, ilişkiden beklentilerini açıkça ortaya koymaları gerekiyor. 23 Ağustos tarihindeki Güneş-Başak burcu geçişi, ilişki anlamında yapılacak analizler açısından önem taşıyacaktır. Hakikaten saygı, sevgi ve güvene dayalım beraberlikler bu dönemde kuvvetlenecektir.

25-31 Ağustos haftası: 25 Ağustos tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay, ikili ilişkilerde mantıklı bir şekilde yapılacak incelemelerin önemini vurguluyor. Bir çift olarak birbirinizle konuşmanız, hedeflerinizi gözden geçirmeniz için bu Yeniay gayet olumludur. Sözler tartılır, doğru şekilde tespitlerde bulunulur. Yeniayın yöneticisi olan Merkür-Başak burcunda ilerlediğine göre, partnerinizin gerçekçi bir şekilde düşüneceğini söyleyebilirim. İlişkisi olmayanlar açısından bu Yeniay, evlilik gibi ciddi konular üzerinde düşünmemizi sağlayacak. Başka bir şehir veya ülkede oturan bir kişiyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Bu türden durumlarda acele etmeden hem yerleşim hem de iş anlamında bir düşününüz.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Çalışma hayatımızda iletişimin önemi kendini hissettirecek. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Eşinizle birlikte çalışıyorsanız, bu hafta hem yolculuklar hem haberleşme bir hayli yoğun olur. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Çünkü aksaklıklar bir hayli çıkabilir.

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, tüm burçlar için bir hayli sürprizleri işaret ediyor. Sizler için bu durum çalışma hayatınızı ilgilendiren bir konularda verilen cesur kararların işaretçisidir. Daha fazla kazanmak için yaparsınız. Ancak eğer sağlam bir işiniz varsa ben risk altına girmenizden yana değilim. Eğer mevcut işinizi sürdürüp bir de yan meslek edinip para kazanayım derseniz bu olabilir. Böylece risk almazsınız. Teknolojiyle alakalı meslekler, iletişim, astroloji, reklam, politika da bunlar arasında yer alabilir. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, oldukça ilginç ve sıra dışı bir alanda kendinizi geliştirmek amaçlı gizli bir çalışmanın veya aktivitenin göstergesidir. Yorulan bedeninizi dinlendirmek, kendinizi keşfetmek yönünde önem taşır. Ruh ve beden sağlığınızla yakından ilgilenirsiniz.

11-17 Ağustos haftası:  Hafta başındaki görünüm, el becerilerimiz, iletişim, sanat, tiyatro, gösteri ve süsleme gibi yaratıcı alanlara yönelik çalışmaların ve bu anlamdaki sergi vb. faaliyetlerin işaretçisidir. Hem araştırırız hem çalışırız hem de bu alanda yeterli düzeye gelmek için gayret gösteririz. Tabii ki sabırlı olmak gerekir. Çünkü iş alanında öne çıkabilmek ve kazanmak için, bir farkınız olmalıdır.

18-24 Ağustos haftası:  18 Ağustos tarihindeki görünüm, tecrübe edinme, bilgi sahibi olma, kendinizi geliştirme, yeteneklerinize göre iş tercihlerinde bulunma şeklinde yorumlanacağı gibi,  eğitmenlik ve rehberlik etmek anlamında da önem taşıyor. İnsanlara hizmet etmek, dertlerine yardımcı olmak, yeri geldiğinde özel hayatınızdan fedakarlık edecek kadar işinizi sevmeyi gerektirir. İşine aşık olan kişi için çekilen sıkıntıların, yorgunlukların, hastalıkların hiçbir önemi yoktur. Çünkü onun bir misyonu vardır ve bu misyona göre işinin gereklerini yapar.  İşte sizler bu dönemde insanlarla ilişkilerinizi sevgiyle yürütmeyi,  paylaşmayı bilmelisiniz. Biliyorum demek yerine öğreniyorum diyebilen kişi tevazu sahibidir. Sizi alkışlamasalar, takdir etmeseler dahi kibirli davranmamalısınız.   Bunlar kolay mı göreceğiz.

25-31 Ağustos haftası: 25 Ağustos tarihindeki Yeniay, ilişki konularında olduğu kadar, iş ortaklıklarımız yönünde de önem taşıyor. İş sözleşmelerimizin gözden geçirilmesi de bunlar arasında yer almakta. Bir teklifle karşılaşabiliriz. Bu teklif başka bir yere geçmemizi, başka bir şehre yerleşmemizi gerektirebilir. Böyle durumlarda mali açıdan bir duruma bakalım. Bu yeniliği titiz bir şekilde gözden geçirelim. Analizini yapalım. Yeniay ile birlikte çok önemli bir görünüm daha meydana gelecek. O görünüm yerleşim anlamındaki konuları bir hayli vurgulayacak. Eğitim, iş, uzmanlık alanınıza göre vereceğiniz karar size yepyeni ufukları açacak.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: Maddi konularda 2 ve 3 Ağustos tarihi hem kazanç elde etmek amaçlı girişimleri hem de daha önce yapılmış işlerin tahsilatları için önem kazanıyor. Eğer yeni bir iş kuruluyorsa, kredi çekilecekse hesabınızı iyi yapınız. Yoğunluk nedeniyle bazı detaylar unutulabilir, gözden kaçabilir. Bir de bu hafta sağlık kontrollerinizi mutlaka yaptırınız.  Yorgunluk nedeniyle dikkat dağınıklığı görülebilir. Bu nedenle iş kazalarına karşı da önlem alınız. Tartışmalardan kaçınınız. Huzursuzluk, iş şartlarının gerginliği, bazı özel sorunlar iş yerinde veya günlük hayatta sıkıntı yaratabilir.

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihindeki görünüm, çocuk, iş, aşk veya farklı nedenle bir başka kişinin parasına ve gücüne ihtiyacımızın işaretçisi olabilir. Belki de çok sevdiğimiz birine destek olmamız gerekiyordur. Bir örnek daha vereyim. Kendimizi kazanç anlamında güvende hissetmek için bir ortaklık kurmak istiyoruzdur. Ancak hangi örnek olursa olsun, hem uzlaşma hem de güven son derece önemli olacaktır. Ona göre düşünmekte yarar vardır.

11-17 Ağustos haftası:  Kazanç anlamında 15 Ağustos tarihindeki görünüm maddi anlamda güçlenmek, sizi gerçekten tatmin edici olan işlere yönelmek anlamındaki hırsı açığa çıkartıcıdır. Balık pek hırslı değildir. Şuraya odaklanayım, bunu ele geçireyim demez. Ancak bu hafta böyle olmanın faydasını, gerekliliğini düşüneceğiz.

18-24 Ağustos haftası:  Maddi konularda 18 Ağustos tarihinde henüz yeni işe girenler ilk maaşlarını almanın heyecanı içinde olurlar. Yeteneğini geliştirmek isteyenler maddi anlamdaki durumlarına göre bir kursa yazılabilirler. Sanatla uğraşanlar araç ve gereçlerini temin ederler. Okula yazılanlar ihtiyaçlarını alırlar. Hepimiz için Eylül ayına yaklaşırken masraflar artabilir. Bazıları hem okuyup hem çalışmayı tercih edebilirler. Kimileri para kazanmak amaçlı işlere öncelik tanırlar. Hangi seçenek olursa olsun maddi harcamalar bir hayli yüksek olabilir.

25-31 Ağustos haftası: Parasal konularda da etkili olan bu hafta mali konularda ortaklık ilişkisi içinde olduğunuz kişilerle yan yana gelerek konuşmanız ve bu konuşmaya göre yeni bir karar vermeniz anlamındadır. Bazılarınız için bir ortaklığın bitişi ve yeni bir işe tek başına atılmanız anlamına gelirken, kimileri için yeni bir yere taşınma yönündeki gelişmelerin simgesidir.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 3-4-8-12-16-17-21-22-31

Zayıf Enerjili Günler                                         : 6-18-19-26-27

Aşkta En Şanslı Günler                        : 21-22

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 14

Yeniay : 11-12-13

(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27-28

(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN