Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe

BALIK

 

NİSAN AYINA GENEL BAKIŞ

 

İlk etkili oluşum 4 Nisan tarihinde Terazi burcunda gerçekleşecek Tam Ay Tutulmasıdır. Önünüzdeki 6 aylık süreç içerisindeki mali konularınızı yerli yerine koymanız gerekmekte. Kazanç elde etmek istediğiniz konuların, bütçelerin, mirasın veya başkalarıyla ilişkili konuların adil olarak düzenlenmesini gerektiren bir dönemde olacaksınız.Belirsizlikler ortadan kalkacak ve yeni bir sayfa açabileceksiniz. 

11 Nisan tarihinde Venüs İkizler burcunda seyrine başlayacak. Ev hayatınız ve ailevi konularla ilgili iki yönlü hareket etmek söz konusu olabilir.

15 Nisan'da Merkür Boğa burcunda seyrine başlayacağı için iş hayatında, ilişkilerinde çok daha güzel ve anlamlı şekilde harekete geçecekler.Kararsız kaldığınız konular yerli yerine oturacak. Bu dönemde yanlış yapmanız söz konusu olmayacak, hesabınızı kitabınızı çok iyi yapıyor olacaksınız.

18 Nisan tarihinde Yeniay Koç burcunda oluşacak. Yöneticisi Mars olduğu için çevre ilişkileri ve çalışma hayatı ile ilişkilerde etkili olacak. Bu tarihlerden bir kaç gün önce ve bir kaç gün sonrasında bütçenizi kontrol etmenizi öneririm. 

20 Nisan tarihinde güneş Boğa burcu geçişi yaşanacak. Balıklar yeni bir çevrede, istedikleri sağlamlıkta adım atabilecekler.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-5 Nisan arası: 2 Nisan tarihindeki Venüs-Chiron görünümü,  parasal konulardaki krizleri, eş ve iş ortaklarınızla aranızdaki meseleleri ve iletişimi güçlendirmeniz için size yardımcı oluyor. Ayrıca, bugüne dek yaşanmış sizi yaralamış, zorlamış olan meseleleri tedavi edebilmeniz, sorunları geride bırakabilmeniz şifa oluyor.

6-12 Nisan arası: 11 Nisan tarihindeki Venüs-İkizler geçişi, yeni biriyle tanışmak ve bir arada yaşamak, yeni bir çevreye girmek, yeni arkadaşlıklar kurmak yönünde de etkilidir. 14 Nisan tarihinde Merkür-Boğa burcunda ilerlediğinde, beraberliğin yönü ve seyri hakkında görüşümüz netleşir.

13-19 Nisan arası: 15 Nisan tarihindeki Venüs-Satürn karşıt görünümü, şu sıralar evimiz, ailemiz, kariyer hayatımızla ilgili konularda bir çok meseleyi gözden geçirdiğimizi işaret ediyor. İş-ev arasında bir o yana bir bu yana koşturuyoruz. Sorumluluklar, bize uymayan şartlar, dış dünyanın zorlayıcı koşulları derken bir hayli yorgunuz. Kafamız karışık. Doğaldır ki, keyifsiz olabiliriz. Mali konular da işin içine girince, tüm gücümüzle güvence arayışındayız. Hem iş hem ev, ailevi anlamda yere sağlam olarak basmaktan yanayız. Merkür şu sıralar Boğa burcunda ilerlediğinden tüm zihnimizle huzur ve istikrarlı, kazanç sağlayan işlere yönelebiliriz.

20-26 Nisan arası: 20 Nisan tarihindeki Güneş-Boğa burcu geçişi, çevremizdeki insanlarla huzurlu paylaşımları önemsediğimizi gösteriyor. 21 Nisan tarihinde, güven verici konuşmalar bizi rahatlatır. Ancak bunların samimiyetsiz veya öylesine yapılıp yapılmadığını anlarız. Onun içindir ki, söylenene değil, ortada görünene bakacağız. Haftanın ilerleyen günlerindeki gelişmeler rahatlatıcı gözüküyor.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-5 Nisan arası: 2 Nisan tarihinde çalışma hayatınızla ilgili konularda aktif bir enerjiniz var. Hem kazandırıcı işlere yönelebilirsiniz hem de bilgi ve tecrübenize göre seçimlerde bulunursunuz. İş sorunları olanlar için bu tarih, girişim anlamında olumludur. 5 Nisan tarihindeki görünüm, güçlü insanlarla bağlantıya geçerek plan ve projelerinizi sunmak anlamında size destek veriyor.

6-12 Nisan arası: 8 Nisan tarihindeki Merkür-Pluto zorlu görünümü,  belirlediğiniz hedefe varmanızda yardımcı olacak kişilerle irtibatınızı iyi korumaktır. Hem hedeflerinizi belirlemek hem de bu hedefleri gerçekleştirip para kazanmak anlamında etkili bir zamandır. Yavaş ancak derinden derine işleyen süreç, arkadaşlıklar, sosyal ilişkileriniz sizi aktif kılacaktır. Bunların size geri dönüşümü olumlu yönde olabilir. Ancak ben maddi konularda hesabı bilmenizden yanayım.

13-19 Nisan arası: 14 Nisan tarihinde Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Çevremizde bulunan kişilerle veya genel olarak insanlarla belli bir mesafeye özen göstererek iletişimde bulunabiliriz. Sağlam ve tutarlı işlere yöneliriz ve başarılı sonuçlandırmak isteriz. Bu geçişin yöneticisi Venüs-İkizler burcunda ilerlediği için, konusunda uzman kişilerle konuşmak, onların izlediği yöntemleri öğrenmek yararlı olur. Sonra da topladığımız tüm bu bilgiler çerçevesinde ilerleyebiliriz. Bu dönemde ev içinde, ofis ortamında hareketlilik bir hayli yoğunlaşacağa benziyor.

20-26 Nisan arası: 20 Nisan tarihindeki Güneş-Boğa burcu geçişi, Balıklar için huzur, güvence, istikrar anlamında kıymetlidir. Her ne olursa olsun ayaklarımız sağlam yere bassın isteriz. İşimiz bizi mutlu etsin, doyursun, huzursuzluk olmasın. Ancak Venüs, 7 Mayıs tarihine kadar İkizler burcunda ilerliyor. Bir yandan sakinlik ararken, diğer taraftan yoğunluk yoruyor. Evimiz, ailemiz, yerleşim yerimizle ilgili meselelerle de uğraşınca doğaldır ki, dinlenmek pek kolay değil. 22 nisan tarihinde üç görünüm var. İlk ikisi, iş anlamında olumludur. Görüşmeler umduğunuz gibi gelişir. Ancak hala yoğunluk bitmiş değil.

 

PARA

 

1-5 Nisan arası: 4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam  Ay Tutulması ortaklaşa kazanç elde etmek amaçlı kurulmuş veya kurulacak işbirlikleri yönünde önem taşıyor. Siz bir yandan eşit hak ve bölüşüm için mücadele veriyorsunuz. Sözgelimi bir mirasın paylaşımı, hukuksal anlamdaki işlerin yerli yerine konulması, ekip halinde bir hedefe ulaşılması gibi. Ancak diğer yandan özgür olmak, tek başınıza hareket etmek, ihtiyaçlarınızı elde etmek ve mevcut mali krizlerin üstesinden gelmekten yanasınız. Şartlar gereği yalnız başınıza bu sıkışıklıktan kurtulmak zor gibi görünüyor. Bu da sizi bir hayli yoruyor. Tutulmanın yöneticileri Venüs ve Mars Boğa burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, önümüzdeki altı aylık süreç içinde arzu ettiğiniz işler, fırsatlar, istikrar, olumlu yönde geri dönüşler, gelişmeler yaşanabilir.

5 Nisan tarihindeki görünüm, maddi konularda dengeyi bozmamak, alışverişlerimize dikkat etmek, anlık kararlar vererek pişman olmamaktır. Şartlarımız gereği zorlanıyor olabiliriz. Ancak borcu borçla kapamak da yanlış olur. Aklımız başımızda, hesabımızı iyi bileceğiz.

6-12 Nisan arası: 6 Nisan tarihindeki Merkür-Jüpiter görünümü, finansal kazanç getirici işlerdeki hızlılığı işaret ediyor. Kazanmak aynı anda harcamak bu enerjinin gölgeli tarafıdır. Bu nedenle çok önemli işlerde tabii ki tedbirli olmayı bilelim. Eğer bir iş yapacaksak, önceden bir miktarını almak daha sonra tesliminde geri kalanını alacak şekilde hareket edelim. İş görüşmelerinde parasal açıdan şartlara iyice bakalım. 6, 8, 10 Nisan tarihlerindeki üç kavuşum, maddi konularda hızlı kazançların işaretçisidir. Ancak bir o kadar da harcamaların göstergesidir. Düşündüğünüz yenilikler, projeler  başkalarının ilgisini çekebilir. Ortaklıklardan gelirler elde edilebilir.

13-19 Nisan arası: 18 Nisan tarihinde Koç burcunda oluşacak Yeniay, genel olarak çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda, aşkta, maddi konularda  kazanmaya dönük, yeniliklere açık, hevesli bir şekilde ilerleme arzunuzu gösteriyor.  Yeni bir şeyler olsun, değişimler olumlu yönde gerçekleşsin istiyorsunuz. Paranın ne kadar önemli bir güç olduğunu biliyorsunuz. Birilerinin kulu kölesi olmadan, kendi ayaklarınızın üzerinde duracak kararlar almaktan yanasınız. Ancak bu Yeniay, Mars ve Jüpiter ile zorlu bir görünüm yaptığından, sağlam mı, değil mi, kazandırıcı olur mu olmaz mı diye bakmanızda yarar var.

20-26 Nisan arası: 22 Nisan tarihindeki görünüm parasal konularda olumludur. Adım attığımız bir işten, girişimde bulunduğumuz projelerden, işimizden elimize geçen kazancın göstergesidir. Ancak ailemize destek olmamız, evimizle ilgili ihtiyaçlarımız, sağlığımız, kişisel bakımımızla ilgili harcamalarımız olabilir.

 

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

 

Pozitif Enerjili Günler                : 6-7-11-15-16-19-20-23-24
Zayıf Enerjili Günler                 : 1-2-8-9-21-22-28-29
Aşkta En Şanslı Günler            : 23-24

Parasal Açıdan Şanslı Günler    : 17-18

 

Yeniay : 14-15-16
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

 

Dolunay : 1-2-3-28-29-30

(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

NİSAN ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,

 

 AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN