Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"12","burc_ad":"Bal\u0131k","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

BALIK

 

 

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Balıklar, 2 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay kendinizi düzgün bir şekilde ifade edebilme arzunuzu her konuda ortaya çıkartacak. Bu Yeniayın bir başka önemli yanı da aynı gün Mars'ın Eylül ayı sonuna kadar devam edecek olan Yay burcu seyrine başlaması. Kariyer hayatınızla ilgili konularda sizi kısıtlayan konulara tahammül edemeyişiniz bu dönemde çıkmak arzunuzu işaret edecek. Yeni bir şeyler yapmaya çabalayacaksınız. Yakın zamanda iş hayatınızla ilgili doğru kararlar vermenizde gerçekçi hareket etmenizi sağlayacak. Yanlışlarınızı fark edip düzeltmek için harekete geçeceksiniz.

5 Ağustos tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir, ikili ilişkilerinizi ele alacaksınız. Seçimlerinizi doğru yapabilmek adına geçmişinizi inceleyeceksiniz. Bu dönemde analizler yapıp, hemen harekete geçmek veya rehavete kapılmak yerine öncelikle dikkatlice incelemelisiniz.

18 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu Dolunay, insanın özgürlüğünü kısıtlayan ne varsa buna tahammül edemeyişiniz belirginleşecek. Ancak doğru bir karar ve iyi bir adım için iyi bir analiz yapmanız gerekiyor. Kesip atmak yerine kendi yanlışlarınızı da görebilmelisiniz. Ruhunuz ve zihniniz her türlü meseleye odaklanacak ve gerçekçi analizler yapacaksınız. Fiziksel ve zihinsel sağlığınız, maddi ve manevi konular, ikili ilişkiler gibi konular üzerinde daha iyi şartlarda yaşamak için gözlemde bulunacaksınız bu Dolunay'da.

22 Ağustos'ta Güneş, Başak burcunda seyrine başlıyor. İlişkilerinizde hem paylaşımları, hem kendinizi nasıl hissettiğinizi, bu beraberliğin yaşantınıza etkilerini inceleyeceksiniz.

30 Ağustos'ta Venüs Terazi burcunda seyrine başladığında maddi konuları da gözden geçireceksiniz. Her hareket yeniliğe ulaşmak için gerçekçi bir şekilde gözden geçirip daha sonra adım atmanızı şaret ediyor. Finansal konularda güzel gelişmeleri 30 Ağustos itibariyle yaşayabilirsiniz.

Aynı gün, 30 Ağustos'ta Merkür geri hareketine başlıyor. İkili ilişkilerinize geçmişten bugüne bakmak ve yarına doğru kararlar vererek girebilmek için Eylül ayının sonuna kadar iyi bir inceleme yapmanızı işaret ediyor. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI

 

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Balıklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mevcut durumumuzun hem özel hem iş anlamında bizi tatmin edip etmediğine göre değerlendirilecek bir kuvvettir. Kimi Balık bunu gurur yaparak, kimi başkalarının gücü karşısında yenilerek kimi ise, tecrübelerini geliştirme, kendine özen gösterme, hayatını düzenleme anlamında ele alır. Ben sonuncusunu tavsiye ediyorum. Çünkü ilk ikisi bu Yeniaya verilecek doğru yanıt değildir. Yeniayın doğacağı güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Sevdiklerimizin hayatımızdaki önemini vurguluyor. Güçlü olmak, gücünüzü kanıtlamak, kendimizi güvende hissetmek için var gücümüzle çabaladığımızı işaret ediyor. Bu çaba, Mars-Yay burcu geçişiyle kariyer ve toplumsal hayatta kendimizden emin olarak, tercihlerimizi yapabiliriz. Bilgimizi geliştirmek, tecrübelenmek, aktif bir alanda yeni bir göreve başlamak gibi. O zaman yapılması gereken, girişimci olmak, gücümüzü göstermek, olmaz denilenleri olur hale getirmektir. İşte bu yolu deneyenler, odaklanarak her işin üstesinden gelebilirler. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve gayet kendinizden emin şekilde planlarınızı yürürlüğe koymanızda size yardımcıdır. Öyle gelişmeler yaşanır ki, kafamızın içindeki sorulara cevap buluruz. Verdiğimiz kararlar ilerlememizde ışığımız olur. Sağlıklı, verimli hakikaten dayanıklı bir şekilde yolumuzu belirleriz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars,  hedef  olarak belirlediğiniz konular üzerinde gayretli ve iyimser hareket etmenin işaretçisi gibi dursa da, iş yeriyle problemi olanların aceleci ve gergin davranmamalarında fayda görüyorum. Çünkü bir yandan kendimizi gösterme hevesimiz yükseliyor. Ancak diğer yandan sorumluluklarımız var. Şartlara, duruma göre hareket etmemiz yerinde olur. Yeni bir iş, girişim veya projemiz varsa, bunların üzerinde bilgilenmeyi, tecrübe sahibi olmayı, başkalarıyla olan ilişkimizi önemsememiz lazım. Riskli işlere kalkışmayalım. Bir anda maceraya atılabilirsiniz. Şu andaki mevcut işinizi risk etmeden kararlarınızı bilinçli gözden geçirmek lazım. İşiniz gereği yolculuklar yapabilirsiniz. Birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Maddi konular bu süreçte önemli. Şu andaki mevcut işinizden elde ettiğiniz gelir yeterli mi değil mi buna da bir bakalım. Harcamaların, kazancı aşan tarzda olmaması gerekiyor. İşsizlik problemimiz varsa, bu dönemde özgeçmişimizi, ilgili yerlere sunabiliriz. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda kendinizi geliştirmeniz, dış dünyada gerçek bilgiyi merkez almanız, kendinize güvenmeniz ve gerçekçi olmanız için test ediyor. Özellikle 24 Ağustos tarihinde bunlara dikkat etmeliyiz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkide paylaşım, yaklaşım biçimi ve niyetin karşılıklı olarak gözden geçirilmesinde fayda var. Birbirine destek olmak, yan yana yürümek, eleştirmeden, yargılamadan bir olmak halinin önemi büyük. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu durum, ilişkinin gelişmemesine neden olur.  İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir.

 

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos saat 12:50 - 6 Nisan 2017 saat 08:06 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu dönem, sosyal ilişkileriniz başta olmak üzere, kariyer hayatınız, hedefleriniz, sorumluluklar ve meslek sahibi olma yönündeki yapılandırmanın işaretçisidir. Bu süreçte başarılı olmak için, tevazu çok önemlidir. Birlik ve beraberlik ruhuyla bezenmiş ılımlı yaklaşımlar sizi bilgeleştirir. Bütün öğretiler, inancınızı pekiştirici daha fazla öğrenmek adına teşvik edicidir. Ben biliyorum demek veya sadece kendi bildiğinizin doğru olduğunu düşünmek size yarar sağlamaz. Hoşgörünün altın pırıltılı insanları olarak şimdi yine aynı düstur içinde başkalarının da gelişimi adına eğitmenlik yapabilirsiniz. Bu ister ruhsal ister bedensel sağlık olsun,  hayatın anlamı üzerine geliştirici dersler dönemin özünde yer alır. Burada önemli olan öğrenmenin sonu yoktur sözünü unutmamaktır. Karşınıza zorluklar, mücadeleler, rekabet, engeller çıkabilir. Dış etkiler sizi sıkıştırabilir. Ancak bunların hepsi işinizde ustalaşmanızı, bilgilenmenizi sağlayıcı mihenk taşlarıdır. Bu yoldan geçmek isteyen, sabırlı olmayı bilmelidir.

 

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Balıklar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, kendiniz için gerekli olan ve olmayanların tespitidir. Sözgelimi kendinize duyduğunuz güven düşükse,  şimdi bunu yükseltmek zamanıdır. Çünkü sürekli alttan almak bir yere kadar. Ancak çok yüksekse ve siz başkalarıyla anlaşmakta veya onlar sizinle çalışmakta zorlanıyorsa, tabii ki kendinizle yüzleşmeniz gerekir. Bugünkü Dolunay, bu anlamda çok önemlidir. Öyle bir gelişme yaşanır ki, bu durum zaten uzun zamandır beklenen bir sonuçtur. Çalışma ortamı, günlük işleriniz veya sağlığınızı ilgilendiren konularda dikkatli olmak gerekir. Büyük bir sorun çıkmaz ancak sizi bir hayli oyalar, yorar veya uğraştırır. Kafanızın içini boşaltmanız, biraz nefes almanız, kendinize zaman ayırmanız gerektiğini vurgulayan bu Dolunayda, her şey illaki haledilmeli, şu şöyle, bu böyle olmalı diye inatlaşmak nafiledir. Bazen olduğu kadardır veya yapılabildiği kadardır. Bunu lütfen unutmayınız. Bu Dolunay bazı insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü anlamanızı sağlar. Sizin pek de sevmediğiniz biri, size öyle bir jest yapar ki şaşırırsınız. Kısaca bugünkü Dolunay, şaşırmaya hazır mısın diyor bizlere. Ay-Uranüs ile görünümü, bizi mevcut sıkışıklıktan kurtaracak çözüm yolları bulmanın önemini vurguluyor. Gerçekten özgür olmak sadece maddi bir güce mi bağlı yoksa insan kendi kendini kısıtlayan gereksiz yüklerinden kurtulmaya karar verdiğinde mi daha özgürdür sorusunu yanıtlıyor. Dolunayın ardından Ay, burcunuzda ilerlediğinde hoş bir dünyanın, kendi cennetimizin kapılarını ardına kadar açıyor. Yüreğimizdeki ılımlı duygular bizi sarıp sarmalayarak ısıtıyorlar.

 

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında, Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ilişkiniz-iş hayatınız-ailevi konular üzerinde  dikkatlice durulan zaman dilimidir. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ilişkinizle alakalı her ne varsa gözden geçirilir, titizlikle üzerinde durulur. İlişkinizde eğer sorunlar varsa, bunların sebepleri bulunmalı, düzeltilmesi mümkünse karşılıklı olarak çaba sarf edilmelidir. İlişki düzgün şekilde yürüyorsa, bu dönemde evlenmek gibi bir kararın verilmesi, bu meselenin aileyle görüşülmesi, olur veya olmazları üzerinde yeniden gözden geçirmeler faydalıdır.  Yeni başlayan ilişkide önümüzdeki Eylül sonuna kadar birbirinizi gözlemlemenizde, tanımanızda, fikir paylaşımında bulunmanızda yarar var.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerin başlangıcı olan 23 Ağustos itibariyle partnerinizle iletişimin özü, fikirlerin paylaşımı, ortak noktalar veya farklılıklar gözden geçirilir. Problemler varsa, bunların çözümünden yanaysak, tarafsız bir şekilde gözden geçirilir. Evlilik veya boşanma gibi hayati kararların mutlaka yeniden ele alınması gerekir. Belki de gözden kaçırdığımız şimdi fark edeceğimiz noktalar sayesinde bu kararların doğru veya yanlışları ölçüp tartılır. Geri hareket süreçlerini ben, bir çok açıdan faydalı buluyorum. Göze çarpan, verimli olmayan, sorun çıkartan veya rahatsız edici olanlar  gibi, mutlu edenlerin de fark edilmesi mümkün oluyor. İnsanın bir ilişkiden beklentilerini iyice tespit edeceği bir zaman dilimindeyiz. Belki de bazı meseleler üzerinde konuşmak istiyorduk veya düşünüyorduk ancak bir türlü fırsat bulamamıştık, şimdi bunları ele alabiliriz. Bu süreçte yapılan tespitler, yaşananlar, gözden geçirilenlere göre ilişkimiz hakkında karar vereceğiz. Geri harekette biriyle tanışırsak, onu yakından gözlemleriz. Ayrılırsak, geri dönülmesi mümkündür. Barışmışsak, geri hareket bitene kadar her şey düzeldi diyemeyiz. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 23 Ağustos-29 Eylül arası  (başlangıç tarihinin  bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) yukarıdaki noktaları önemseyiniz. Gerçekçi olmalıyız. Armudun sapı, üzümün çöpü diyerek de düşünmeyelim. Sonuçta kimse mükemmel değildir.

30 Ağustos saat 05:06 - 23 Eylül saat 17:50 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi gelirlerin genelde eş kanalıyla olabileceğini işaret ediyor. Bekar Balıklar için hoş bir etki diyebiliriz. Finansal açıdan beklediğiniz destekleri görürsünüz. Ancak küçük bir uyarıda bulunayım. Bu geçiş ilişkilerinizi parasal yönüyle ele alarak değerlendirmenize neden olabilir. Bir de kredi kartlarımıza yine de yüklenmemeye çalışalım. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir.

 

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 1-9-10-14-15-19-23-24-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
5-12-13-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   :
1-27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
21-22

Yeniay : 18-19-20
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla