Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"12","burc_ad":"Bal\u0131k","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

BALIK

 

GENEL BAKIŞ

 

5 Haziran tarihinde İkizler burcunda bir Yeniay oluşacak ve en aile konularında etkili olacak.Ancak yönetici güç Merkür Boğa burcunda olacak.Maddi olarak kendinizi gözden geçirmeniz gereken bir Yeniay olacak.Görünümlerini bakıldığında mali anlamda iyi analiz yapmanız gerekecek.

13 Haziran tarihinde Merkür İkizler burcunda seyrine başladığında İkizler burcunda başlayan etki ile incelediğiniz mali konularda harekete geçmeniz gereken bir dönem olacak.Birileri bir araya gelme durumlarında etkili olabilir.

17 Haziran tarihinde de Venüs Yengeç burcunda oluşacak.Güven duyma isteğinizin olduğu bir dönem olacak.Geleceğe dair teminatlı davranmak isteyeceğiniz bir dönem olacak.

20 Haziran tarihinde Dolunay Yay burcunda oluşacak.Bu Dolunay'da ev ve aile konuları etkili.İşiniz ve güvenliğiniz için etkisine bakmanız gereken bir dönem olacak.

21 Haziran ve ardından 30 Haziran tarihinde Güneş ile Merkür Yengeç burcunda olacak.Aile konularının ön planda olduğu bir dönem olacak.

30 Haziran tarihinde Mars Akrep burcunda düz seyre geçiyor.Vatan,millet konularında gücünüzün yükseldiği bir dönem olacak.

 

HAFTALARA GÖRE HAZİRAN AYI

 

1-5 Haziran arası:

Sevgili Balıklar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, ailevi konuların gözden geçirilmesi, evimizle ilgili yeniliklerin ele alınması, iş-ev arasındaki dengenin sağlanması yönünde önem taşıyor. İletişim bir hayli yoğun. Özellikle ev içinde bu hayli yüksek. Bir yere taşınabiliriz, yolculuklar yapabiliriz. İşimiz gereği kısa süreli seyahatlere çıkabiliriz. Birileri bize gelir. Eğer evimizde çalışıyorsak iki ayrı proje üzerinde düşünebiliriz, yazabiliriz, konuşabiliriz. Eşimiz veya birlikte yaşadığımız kişiyle iletişim de çok önemli. Belki yeni tanıştınız, aynı evi paylaşmak istiyorsunuz veya anlaşamadınız şimdi ayrılmayı düşünüyorsunuz. Hangisi olursa olsun, bu tarihte durumunuzu bilinçli şekilde gözden geçirmelisiniz. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ve yakında gerilemekte olan Mars ile karşıtlık yapacak. Bu da gösteriyor ki, çevre değişimi, eğitim, iş, yakınlarımızla ilgili konularda hesabı iyi yapmalıyız. Düşündüğümüz yenilik bizi mali açıdan zorlar mı, sorun çıkartır mı veyahut faydalı olur mu, bunlara bakmamız gerek. Böylece yanılmamış, doğru karar vermiş oluruz.

 

6-12 Haziran arası:

Sevgili Balıklar, haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu ikizler burcunda gerçekleşecek. Merkür-Boğa burcunda seyrini sürdürüyor. Bunların tümü, evimizin konforu, yolculuk, bir yere taşınmak, kiralamak, satın almak, aile ve ilişki anlamındaki heyecanlı koşturmacanın, kararların işaretçisidir. Ancak acele etmeden kararlarımızı gözden geçirelim. Hemen oldubittiye getirmeyelim. Eğitim, iş, ticaretle alakalı bir meseleyi, yerleşim yerimizle ilgili bir konuyu finansal açıdan da analiz edelim. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri harekette olduğu için, uzaklara yolculuk, görüşmeler, karşımıza çıkan fırsatlar ve kararlarımızın mutlaka gözden geçirilmesinde yarar var.

 

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında düz seyirle İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, partnerin evlilik veya bir arada yaşama konusunda yüzeysel düşünmesine yol açabilir. Uzun zamandır bir arada olan çiftler yerleşim, ailevi veya yuvanızla ilgili konular üzerinde çok yönlü düşünmek gerekiyor. Yolculuklar yoğun olabilir. Birbirinizi görmekte zorlanabilirsiniz veya ev-iş arası koşturmaca artabilir. Bilinçli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi planlayalım ve kararlarımızı, iki yönlü şekilde artı ve eksileriyle tartarak verelim.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, kariyer hayatımızla ilgili seçeneklerimizi akılcı ve şartlara uygun şekilde gözden geçirmemiz yönünde önem taşıyor. Biz hayallerimize, kafamızın içindeki kıstaslara göre bir ölçü belirleriz. Fakat uymayabilir. Böyle durumlarda biraz toleranslı, zaman ve duruma göre esnek şekilde düşünürsek rahat ederiz. Bilgi ve tecrübemize güvenmeliyiz. Çaresiz değiliz. Başarısızmışız, her şey bitmiş ve çaresizmişiz gibi düşünmek yanlıştır. Biz işimize gücümüze bakacağız. Ne fazla hayal aleminde dolaşacağız. Ne de kaygı ve korkularla kendimizi engelleyeceğiz.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşkta sahiplenici ve koruyucu davranmanın, uyumlu, merhametli, duyarlı olmanın işaretçisi bu dönem,  romantik paylaşımların da göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutmak bu sürecin genel ifadesidir. Rahatlık ve güven duygusu son derece kıymetli olup, bunu bize vermeyen bir kişiyi yanımıza yanaştırmayız. Yeme-içme, aile işleri,  emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi konularda gelir getirici olabilir. Ancak bir borcun altına girmeden önce veya size ait bir emlak satışı veyahut kiralama gibi işlerde hem piyasanın durumuna hem de karşımıza çıkan fırsatlara, kendi kararlarımıza, başkalarıyla alakalı parasal işlerde gelir-gider dengesini gözetelim. Kardeşlerimizle ilişkimize önem verilir, her gittiğimiz yer bize evimiz gibi gelir.

 

20-30 Haziran arası:

Sevgili Balıklar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, ev içindeki faaliyetlerimiz, bugüne dek öğrendiklerimiz, tecrübelerimiz ve arzu ettiklerimizi şimdi iş hayatında gösterme hevesimiz. Belki de kozamızdan ayrılmayı göze alıp,  kelebek olmak hali bu.  Tabii ki dış dünya kolay değil. İnsanı test eden bir yer. Neyi ne kadar bildiğimizden emin olmamız gerekiyor. iç ve dış dünya arasındaki köprüde, hangi yöne gideceğimizi mantığımızla saptama zamanımız. Daha dışa dönük, görmeye, keşfetmeye, anlamaya yeniden farklı bir ortamda çalışmaya hazırlanışımız. Burada önemli olan, siz hazır mısınız? Eğer yeni bir şeyler yapmak istiyorsanız, yeteri kadar kendinize güveniyor musunuz? İşte bu Dolunay sizi yeniliklere çağırıyor ve bu konuda baskıda bulunuyor. Ay-Uranüs görünümü, iş ve kazanç konularında yaşanan dalgalanmalara, kısıtlanmalara çözüm arayışımızdır. Değerlendirmemizi buna göre yapacağız. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu bize güven verecek. Ciddi anlamda projelere eğilmemizi sağlayacak. Dış dünyada başarı olmak için, kararlılık ve sabır göstereceğiz.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda geleceğimizi düşünerek kararlar vermeli. Karşımıza çıkan kişinin ailesine, değerlerine, bize ve bizim ailemize vereceği önemi gözetmeli. Eğer çocuklarımızla ilgili bir mesele varsa, bunları da güzelce konuşmalı. İlişkimizde sorunlar varsa, bilinçli bir şekilde  gözden geçirmeli. Kendimizi güvende hissetmediğimiz, soru işareti taşıyan meseleler ele alınmalı.  Güvenliğimiz kıymetli. Köklü ve sağlam olanı tercih etmeliyiz. Sizi tedirgin eden ve geleceği olmayan, yoran kişileri değil, el üstünde tutan, dürüst davranan, koruyucu kişileri tercih ediniz. Lütfen iyi düşünün.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, bir ilişkinin sağlıklı, verimli, uzun seyirli yaşanması adına yapılacak bir tespitin işaretçisi.  Kaldı ki bu iç gözlem, hakikaten faydalıdır. Bununla da kalmaz. Yarınlara dönük umut ve hedeflerimizi, son sekiz yıldır yaşadıklarımızı şöyle bir derinlikli analiz etmemizde faydalıdır. Uğruna gözyaşı döktüklerimiz, kimler için nelerden vazgeçtiklerimiz, dost sandıklarımız veya gönlümüze sarıp sarmaladıklarımız. Bütün bunlara bir bakarız. Şimdi artık anlamlı, hakikaten yaşamaktan zevk aldığımız bir ilişki ve hayatın özlemi içindeyiz.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür,  aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konularda hassasiyetle düşünmenizi sağlayıcıdır. Bazen eskiye  ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. Eğer ilişkimizde problemler varsa bunlar üzerinde durabiliriz. Çocuk sahibi olmayı düşünürsek, kontrollerimizi yaptırabiliriz. Bir ofis açarak çalışmayı düşünürsek piyasanın durumuna bakabiliriz.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz seyredecek. Eğitim hayatınızdan akademik kariyerinize, inancınızla alakalı konulardan yolculuklara kadar her anlamda derinlemesine araştırmanın işaretçisidir. Kişi başarılı olmak için eksiklerini belirlemeli, öğrenmeye, araştırmaya önem vermelidir. Bu sizi başarılı kılabilir. Geri hareket döneminde gözden geçirilenleri şimdi uygulama gücü buluyorsunuz. Uzaklara yapılan yolculuklar gelişim anlamında faydalıdır. Yüksek öğrenim, mistik çalışmalar, ihtisaslaşma, uzak akrabalarla ilişkiler, yerleşme gibi konular bu dönemin etkileridir. Kişi kazanmaya odaklıdır. Değişik görüşte insanlarla tanışırsınız. Karda yürür izinizi belli etmezsiniz. Mars-Akrep burcunda bir hayli kuvvetli enerji verir. Gücümüzü nasıl kullanmamız ve yönlendirmemiz gerektiğini bilmemizde yarar var.

 

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler      : 2-3-6-7-16-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-5-11-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler                   :
6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
1-28

Yeniay : 25-26-27
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12-13
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla