Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni : Neptün
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Deniz mavisi,turkuaz
Uğurlu Sayısı : 2, 6
Uğurlu Taş : Akuamarin
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"12","burc_ad":"Bal\u0131k","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Balıklar, 1 Ekim’de Terazi burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay’da özünde menfaatleriniz ve ortaklaşa halledebilmek adına bir araya geliş ve el sıkışmaya hazırlık işaret ediliyor. Çıkarlarınızı korumayı arzulayacaksınız. Yasalarla alakalı, hukuki konularda birilerine danışabilirsiniz. Burada özünde kendi arzu ve isteklerinizi ortaklaşa halledebileceğiniz bir Yeniay olacak. Çalışma hayatınızdaki gelirler ve projeler anlamında birilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bireysel anlamda bir iş düşünüyorsanız bunları planlayabilirsiniz. Yatırımlar önem kazanacak. İleri vadeli düşünmektesiniz ve her projeyi gözden geçireceksiniz. Venüs Akrep’te olduğu için sizi destekleyen insanlarla yeniden bir araya gelerek ne gibi değişiklikler yapabileceğinizi inceleyeceksiniz. Yoğun bir aşk ve paylaşım varsa bazı sıkıntıları gözardı edebilirsiniz. Özdeki nitelik size uygunsa alttan almaya hazır olacaksınız.

Merkür Terazi burcunda 7 Ekim’de seyrine başlıyor. Dengeli bir bütçe planlamak isteyeceksniz. Getiri ve götürüleri planlayacaksınız. Hesabınızı düzgün yapmak sizin için önemli olacak. Belki bazı işbirliklerine yaklaşabilirsiniz.


16 Ekim tarihinde Koç burcunda Dolunay oluşuyor. Bu Dolunay’la Yeniay’da incelediğiniz konulardan ilerisi için çözümsüz olanlara son vereceksiniz. Bir borç altına girmeden önce bunu iyice tartmalısınız. Maddi konuları dikkatli incelemeniz gerekebilir. Rahatsız edici olmasa da gelir-gider dengesini dikkatlice incelemeniz gereken bir dönem.


18 Ekim tarihinde Venüs, kariyer hayatınızla ilgili alanda seyrine başlıyor. İşinizle ilgili konularda ve maddi meselelerde dikkatlice incelemeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Jüpiter Terazi burcunda ilerlediği için, kolaylaştırıcı etkilerle karşılaşabilir, yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Borçların bitmesinin ve yatırım yapabilmenin üzerinde duracaksınız.


24 Ekim tarihinde Merkür, Akrep burcunda seyrine başlıyor. İşinize uygun insanlarla iletişim kurmak anlamında etkili. Kimden ne anlamda yardım alabileceğinizi inceleyeceksiniz. Akademik anlamdaki konular, yerleşim yeriniz, yenileşmek gibi konuların özünde daha fazla kazanmak yatıyor.


30 Ekim tarihinde Akrep burcunda bir Yeniay doğuyor. Her şeye ikinci bir kez bakma şansı tanıyro bu Yeniay size. Bulduğunuzu ve bulacaklarınızı inceleyeceksiniz. Bazı meseleleri işinizdeki otoriterlerle çözebilirsiniz. Kendinizi fade edip dinleyen insanlarla karşılaşabilirsiniz. Sizi destekleyen insanlarla karşılaşacaksınız. İkili ilişkilerde de iş ortaklıklarında da geleceğe yönelik düşüneceksiniz. Oldukça etkili bir Yeniay olduğu için, hedefe kilitlendiğinizde başarısız olmanız mümkün değil. Bir grup ya da sosyal ortamda yeni görüşmeler olabilir. Sizin için oldukça olumlu bir Yeniay olacak. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

 

1-9 Ekim arası:

Sevgili Balıklar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, özel ve finansal anlamda başkalarıyla olan bağlantılarımız, ilişkilerimiz ve bunların hayatımızdaki önemi üzerinde etkindir. Nasıl bir beraberlik yaşamaktayız, şu andaki durumumuz nedir, hissettiklerimiz veya sorunlarımız var mıdır? Bunları nasıl çözebiliriz, onlar üzerinde duracağız. Tabii ki, eşit haklara sahip olmak, nezaket, sevgiyi önemsiyoruz. Aynı durum iş hayatımız ve geleceğimizle alakalı konularda da önem taşıyor. Yeniayın görünümleri bu konuda neler yapabileceğimizi, kararlarımızı verirken neler düşünmemiz gerektiğini bize bildiren yol levhaları gibidir. Ay-Satürn görünümü, iş hayatımızla ilgili kazanç ve gelişmelerin, iş yaptığımız kişilerle olan ilişkilerimizin üzerinde ciddiyetle durulmasını gerektiriyor. Çünkü kimin hangi amaçla, niyetle bize yöneldiğini bilmiyoruz. Bu nedenle tabii ki hesabımızı, durumumuzu bileceğiz. İş görüşmeleri, kredi alımları, iş kurma, yatırımda bulunma konularında da bize sunulan şartlara bakacağız. Ay-Pluto görünümü, başka kişilerle olan özel veya genel paylaşımlarda gerginliğe, çabuk karar vermeye dönük etkisinin farkında olmalıyız. Aslında gayet güçlüyüz ve kendimizden emin olmamız lazım. Fakat bazı noktalara dikkat edersek gayet doğru olur. Venüs-Neptün görünümü, olumlu hislerin, sevmenin, sevdiğimiz her şeye tutkuyla yaklaşmanın işaretçisidir. Yeni ve keyiflendirici ilişkilere, ilişkimizdeki sorunları çözmeye, kalpten inanarak ve kararlılıkla yolumuzu çizmeye yardımcıdır.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Kazancımızla ilgili konuları gözden geçirme ve hesaplamalarda bulunma zamanıdır. Eğer bir ortaklık ilişkimiz varsa, artı ve eksi anlamında analizde bulunma vaktidir.  Sözleşme maddelerine uygun davranılıyor mu, anlaşmazlıklar var mı? Diyelim ki, bir iş teklifi adlınız ve sadece söze dayalı kabul ettiniz. Bu şekilde yapılan mali bağlantılardan kaçınınız. Sağlam iş için, sağlam bir sözleşmeyi tercih ediniz.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Balıklar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, gelir-gider meselelerinin ve başkalarıyla olan her türlü finansal ve duygusal ilişkilerin dengeye kavuşturulması gerektiğini işaret ediyor. Geçtiğimiz iki hafta önce Terazi burcunda bir yeniay doğmuştu. Sizler eşiniz, ortaklarınız, miras, hisseli para veya kredi konularında başkalarıyla işbirliğinizi mercek altına almıştınız. Şimdi bu Dolunayda paranızı nasıl kullanacağınız veya değerlendireceğiniz önemli hale geliyor. Ayrıca kimlerle işbirliğinde bulunacağınız, projelerinizi nasıl finanse edeceğinizi dikkatli bir şekilde ele almalısınız. Eğer ölçüyü kaçırdıysanız, şimdi paraya fazlasıyla ihtiyaç duyabilirsiniz. Sözleşmeler altına imza atmadan önce iyi düşünmelisiniz. Birilerine güvenip yola çıkamayız. Siz de hesabınızı bilerek hareket etmelisiniz. Borç-alacak konularındaki sorunları hukuk çerçevesinde çözmek gerekiyor. Merkür-Pluto görünümü, eşiniz, iş ortağınız veya bazı kişilerle ortaklaşa yapılacak proje, iş veya gelecekle alakalı konularda tabii ki uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Kimsenin kimseye hakkı geçmemeli. Siz de kendi hakkınızı korurken, diğerleri de aynı şekilde adil davranmalıdır. Al gülüm ver gülüm hesabını iyi yapmalıyız. Ay-Uranüs görünümü, farkında olmadan yapılacak harcamaların yanlış olacağını işaret ediyor. Parasal konularda verilecek kararların mutlaka artı ve eksileriyle ele alınmasında yarar var.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, egomuzu öne alacağımız bir zaman dilimidir. Yeteneklerimizi gösterme fırsatı bulabiliriz. Kimsenin baskısı altında kalmaktan da hoşlanmazsınız. Eskiye değil yeni duruma bakmak lazım. Bazen işvereniniz veya kendi işinizse siz, bazı değişiklikler yaparsınız. Göreviniz veya durumunuz gereği,  bilgilenme, araştırma, yolculuklar gündeme gelebilir. Ev-iş arasındaki düzenlemelerin mutlaka iyi yapılması lazımdır. Bazıları özgür hareket edebilecekleri işleri tercih edebilirler.  Bu dönemde önyargılarımızı geride bırakacağız. Bu hareketliliğe ayak uyduracağız.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş dönemi, büyümek, farklı deneyimler yaşamak, gelişmek, hayatımızı yönlendirmek için kararlar veriyoruz. Hayat önümüze fırsatlar çıkarıyor veya mecburen uymamız gerekiyor. Fakat şu var ki, hepsi bizim gelişimimiz anlamında önemli oluyor. Tabii ki kimimiz bunun farkında bazılarımız zamanla anlıyor. Bu dönemde yüksek hedefler belirlemek, her şeye sıfırdan başlamak, kendinizi hangi alanda ortaya koymak istiyorsanız, lütfen o konuda gelişimi önemseyiniz. Eksiklerinizi tamamlayınız.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Balıklar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, bir insanın hayatı boyunca yaşadığı deneyimlerin, kendisiyle ilgili kararlarında bir hayli etkin olduğunu vurguluyor. Hakikaten de, kendilerine güvenen insanların risk almaktan çekinmediklerini sıkça görüyoruz. Sizin için bu Yeniay işte böyle bir anlam taşıyor. Eğitim, ticari, iş ve özel konularda, değişik bir şeyler yapmak, belki başka bir yerde yaşamak, eğitim, evlilik, yatırım anlamında azimlisiniz. Planlamalar, yeniden hayatınızı kurmak, hırslı bir şekilde çalışmak, inançla sabırla ilerlemek için bu Yeniayın gücünden istifade etmek lazım. Beceri geliştirmek, arınmak, sıkıntılardan kurtulmak, öğrenmek, kas gücüne dayalı aktivitelerde bulunmak, bildiklerinizi öğretmek, kanıtlamak için biçilmiş bir fırsat olarak görmekteyim. Uzağı düşlemek gerek. İnançla daha iyisine sahip olmak için yollar denemelisiniz. Belki de bir başka şehir ve ülkeye gitmek, orada bir müddet kalıp gözlem yapmak sizin için olumlu geri dönüş ve fırsatların işaretçisi olabilir.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler      : 3-4-8-9-13-17-21-22-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   :
21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
15

Yeniay : 12-13-14
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2