Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni : Güneş
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı : 1,4
Uğurlu Taş : Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün : Pazar

ASLAN BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Aslanlar,

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Evlilik veya ayrılık gibi kararların, bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle gözden geçirilmesinde yarar görüyorum. Sözleşmelerin iş veya özel anlamdaki maddelerinin ele alınması tekrar gerekebilir. Yeni bir ilişkiye başlanmışsa, geri hareketin etkin olduğu bu tarihlerde partnerinizi daha yakından gözlemleyiniz. Hakkında bilgi sahibi olunuz. Hukukla alakalı tüm işlerinizi kontrol ediniz.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, karşınıza çıkacak fırsatların, sürprizlerin hem iş hayatınız hem kişisel ilişkileriniz hem de dış dünya ile olan her türlü bağlantınızın güçlenmesini sağlıyor.  Girişimlerde bulunarak, farklı yerlere seyahatler ederek, yeni insanlarla tanışarak, cesur adımlar atarak hayatınıza yeni bir yön çizebilirsiniz. Artık eskiye dur, yeniye buyur demek ve buna gönülden inanmak zamanıdır. Haberler gelir, harekete geçebilir, karşınıza çıkan fırsatlar sayesinde yeni bir sayfadan hayata bakabilirsiniz.

20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, bugüne dek yaşanmış ve sizi bir hayli üzmüş, tedirgin etmiş, elinizi kolunuzu bağlamış durumların, ayrılıkların,  kayıpların yüreğinizdeki izlerini hatırlatıyor. Bunlar yaşandı, bunlar bir tecrübeydi ve aslında seni büyüttü diyor. Ve bundan böyle kiminle el sıkışacağını kiminle ilişki kurabileceğini bilmelisin diyor. Ortaklaşa mal, mülk, para bölüşümlerinde akıllıca hareket etmek gerektiğini, iyi niyetini suistimal edebilecek kişilere karşı dikkatli olmanın önemini vurguluyor. Atını sağlam kazığa bağlamanı söylüyor. Gökyüzünde tutulmanın gerçekleştiği güne baktığımızda zaten kariyer, toplumsal ilişkiler, girişimler yönünde enerjinizin gayet yüksek olduğunu görüyoruz.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, yakın çevreniz, eğitim hayatınız, yerleşim yeriniz ve uzak yerler, kişisel gelişiminiz, inancınızla ilgili konular üzerinde etkili. Bu tutulma bir yanıyla adil, tarafsız, dengeli bir şekilde çevrenizdeki insanlarla temas etme arzunuzu simgeliyor. Ancak diğer yandan çekip gitmek, başka yerler, başka insanlarla olmak isteğiniz de var. Ne zaman iş veya başka bir neden üzerinizde baskı kursa, ne zaman çalışma hayatınız veya iş sorunları problem olsa, o çekip gitmek isteği baskın geliyor. Bu tutulmanın yöneticileri Venüs ve Mars Boğa burcunda konumlanmış olduğundan şu aralar iş girişimleriniz maddi ve manevi anlamda istediğiniz şekilde gerçekleşirse, sizin de moraliniz yerine gelecektir. Biraz sabırlı ve soğukkanlı olmakta yarar var.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür, ikizler burcunda gerileyecek. Sosyal ilişkilerimizin gözden geçirilme süreci olarak kıymetlidir. Eski arkadaşlar, eski dostlarla bir araya gelme yönünde olumlu, ancak yeni bir ilişkiye adım atmak,  yeni dostluklar kurmak, yeni bir grup içinde yer almak yönünde tedbirli olalım. Karşımızdaki kişiyi iyi tanıyalım. Kimdir,  nedir neyin nesidir bir bakalım. Sabırsız olmayalım. Hayat devam ediyor tabii ki, belki de sorunlu bir beraberliğimiz vardı veya sosyal ilişkilerimiz problemliydi. İşte şimdi bunları içsel anlamda gözden geçireceğiz. Belki de kafamıza fazla takmıştık bir takım konuları veya umursamamıştık. Tekrar ele aldığımızda bütün bunların ardındaki nedenlere ulaşabiliriz.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  ailevi ve mesleki konular üzerinde mutlaka gerçekçi bir şekilde düşünmekte yarar var. Maddi ve manevi anlamda çıkarlarınızı gözetiniz. Ev alım satımlarında, başkalarıyla olan her türlü paylaşımda dikkatli olmayı unutmayınız. Acele etmeyiniz, üzerinde düşünmeden kararlar vermeyiniz. Ailenizin ve geleceğinizin garanti altına alınması yönünde titiz ve akıllıca hareket etmekte yarar var.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü, siz Aslanlar için tabii ki son derece olumlu değişimleri işaret ediyor. Özgüven duygunuzu yükseltiyor. Kendinizle ilgili yapmak istediğiniz yenilikleri uygulamak adına hevesli olduğunuzu gösteriyor. Karşınıza çıkan fırsatlar, sürprizler hem iş hayatınız hem kişisel ilişkileriniz hem de dış dünya ile olan her türlü bağlantınızın kuvvetlenmesini sağlıyor. Girişimlerde bulunarak, farklı yerlere seyahatler ederek, yeni insanlarla tanışarak, cesur adımlar atarak hayatınıza yeni bir yön çizebilirsiniz. Sadece şu andaki mevcut konumunuzda, yerleşim yerinizde değişimler yaşanabilir. Bunların tümü gelişimin, büyümenin işaretçisidir. Bu görünümü sadece bugünle sınırlı tutmayalım. Bu bir starttır. Zamanı geldiğinde belki bir ay içinde belki hemen, haritanızdaki işaretlere göre oluşacaktır. Bir çok insanın size destek vereceğini, gelişiminize katkıda bulunacağını söyleyebilirim. Artık eskiye dur, yeniye buyur demek ve buna gönülden inanmak zamanıdır. Haberler gelir, harekete geçebilir, karşınıza çıkan fırsatlar sayesinde yeni bir sayfadan hayata bakabilirsiniz.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, maddi kazancınızla ilgili konularda, aşırı bir analizde bulunmanız, her şeyi ölçüp tartmanız, artı ve eksisiyle ele almanız tabii ki olumludur. Ancak varyemezlik hali de pek bir fenadır. Zaruri ihtiyaçların daha ucuz olsun diye satın alındığı yerlere mutlaka dikkat ediniz. En başta sağlığınız açısından düşününüz. Yine hesabı bilin, aldığınıza bakın, verdiğinize dikkat edin. Bunu da fazla abartmayın. Venüs geri hareketi, sizin etrafınızdaki insanlara maddi anlamda ne kadar yararlı olduğunuzu düşünmenizi anlamına da gelir. Ancak bu aşırı fedakarlık, borçlanmak, payelendirmek şeklinde olmamalıdır. Azı karar çoğu zarardır. Sağlıkla alakalı harcamalar gündeme gelebilir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, burcunuz üzerinde gerileyecek. Bu süreçte, nasıl göründüğünüze daha fazla önem verirsiniz. Kendinizi değerli hissetmek istersiniz. Fiziksel anlamda güzel veya yakışıklı görünmek adına alışverişlerde ölçü kaçabilir, dikkat edelim. Bazıları bu süreçte abartılı makyajlar, ilgi çekici kıyafetler ve saç şekilleri, mücevherler, pahalı ürünlerle dikkatleri üzerinde toplamaya çalışabilirler. Alkışlanmak, herkesin ilgisini çekmek, el üstünde tutulmak arzusu ön plandadır. Sanatçılar bu dönemde verimli çalışmalar yaparlar ve kendilerinden söz ettirmeyi bilirler. Benim tavsiyem, yapılacak değişimlerin mutlaka üzerinde düşünülmesi gerekliliğidir. İlişkilerinizde bu süreçte, sizin bu şık ve süslü halleriniz karşı cins tarafından beğenilmenizi sağlar. Fakat bu beğeni kalıcı mı değil mi, sorusunun cevabı için zaman olgusu gözetilmeli ve niyete bakılmalıdır.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda seyredecek. Bu dönem, kazanç elde etme, hayatınızı bu anlamda düzenleme, yeteneklerinizi ürüne, paraya dönüştürme anlamında sıkı çalışma zamanıdır. İstikrar özellikle parasal konularda önemle gözetilir. Artık öyle har vurup harman savurmak hali yoktur. Sağlam, uzun ömürlü, işlerliği olan, üretim anlamında önemi olan işlere yer verirsiniz. İşinizi geliştirmek adına var gücünüzle çalışırsınız. Bir işçi arı gibi koşturursunuz. Amacınız, hayatınızı düzenlemek, sürekli gelir sahibi olacak şekilde sağlama almaktır. Kaynaklarınızı çarçur etmezsiniz. Fiziksel ve bedensel sağlığınızı önemsersiniz. Bu yöndeki harcamalarınız bir hayli artar. Kontrollerinizi muntazaman yaptırır, sağlık sigortanıza önem verirsiniz. Somut bir şeyler olmadan, hayallere kapılmazsınız. Hatta hayal bile kurmazsınız. Neyse gerçek odur sizin için önemli. Paranız bankada olsa dahi, kolay kolay harcamazsınız. Ustalık sizin için önemlidir. İşinizde geliştikçe daha fazla kazanacağınızı bilirsiniz. Buna göre bir iş tercihinde bulunursunuz.

13 Eylül Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması sizin öncelikle maddi ve manevi anlamda sahip olduklarınızın anlamını veya sahip olmak istediğiniz her ne ise onun hayatınızdaki önemini mercek altına almanızı sağlıyor. Size neyin güven verdiğini kafanızın içinde oturtacaksınız. Endişe mi yaratıyor, yoksa gerçekten sizi rahatlatıyor mu buna bakmak lazım. Hepsinden önemlisi kendimizin farkına varmak. İşte bu çok kıymetli olacak. Çalışmak, kazanmak, kazandığımızı verimli yatırımlara dönüştürmek, mali krizlerle karşılaşmamak için, olur olmaz harcamalardan kaçınmak bu tutulmanın özünde yer alıyor. Yeteneğinizi iş alanında kullanarak ekmeğinizi kazanma yolunda bu tutulma size fırsatlar getiricidir. Parayı sadece kendiniz adına değil, sevdiklerinizin geleceği adına da değerlendirmeyi düşünürsünüz. Maddi ve manevi kaygılarınız veya kayıplarınız varsa bunları yeniden kazanmanızı sağlayan fırsatlarla karşılaşırsınız. Hesabınızı iyi bilirsiniz. Eğer bir şeyler satın almak, kiralamak, iş kurmak gibi düşünceniz varsa, planlamadan, üzerinde düşünmeden adım atmazsınız.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyrini sürdürecek. Bu dönem, sizin aşk hayatınız başta olmak üzere, çocuk meseleleri, çalışma hayatınız, sağlığınız, yeteneklerinizin değerlendirilmesi yönünde bir yapılandırma sürecidir. Aşkta ilerisi adına düşünülmesi, öylesine değil gerçekten bir ömrü paylaşabileceğiniz kişinin seçimi kıymetlidir. Görüş yapınız, hayatı ele alış biçiminiz, prensipleriniz doğrultusunda aşk hayatınızı düzene kavuşturmanız lazım. Zaten bu yolda testlerden geçilir ve karar verilir.  Problemli ilişkilerin hayatın kalitesini düşürebileceği, insanın moral motivasyonunu etkileyebileceğini bilmek lazım. Çocuklarınız varsa onlarla alakalı sorumluluklar bu dönemde bir hayli önem taşır. Nesil farklılığını gözeterek olgun şekilde davranmanız, onlara örnek olmanız icap edebilir. Bazı durumlarda ise, bu baskı şeklinde terbiye etmek, kendi görüşlerinizi dayatmak olur ki, bu hem evladınız hem de sizin için zorlayıcı olur. bilakis  ılımlı şekilde, anlayışlı biçimde yapılmalıdır. Çocuk sahibi olmak, evlat edinmek gibi etkileri de olabilecek bu dönem, bir mücadele, olgunlaşma vaktidir. Evladınız da, sizinle birlikte gelişecek, büyüyecektir. Bu dönemde, yeteneklerinizi değerlendirme yönünde fırsatlar karşınıza çıkabilir. Hobileriniz, işe dönüşür veya bu anlamda insanlara hizmet vermeniz mümkündür.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareketi, çevre ilişkileri, çevre değişimleri, eğitim hayatı, yakınlarınızla alakalı meselelerin tekrar ele alınmasını gerektiren bir zaman aralığıdır. Yakın akrabalarla ilişkiler ve sosyal ilişkiler mercek altına alınmalıdır. İş girişimlerini ve yolculukları belirli bir tedbir içerisinde değerlendirmekte de fayda vardır. Geçmiş işlerle ilgili meseleler, hukuki konular üzerinde düşüneceğiz. Yeni girişimlerde ise, acele etmeden resme iyi bakacağız. Çevrenizle olan ilişkiler, kardeşlerinizle ilgili meseleler, eğitim, bilgilenme anlamındaki tüm kararların gözden geçirilmesinde fayda var. İlişkilerinizi güçlü tutunuz. Bencil davranmayınız.

28 Eylül Koç burcunda Tam Ay Tutulması oluşacak. Bu Tutulma, bir hayli hareketlendirici, değişimleri işaret edici ve aktif hale getiricidir. Ruhunuz sanki şahlanmış ve yenilikleri bir an önce gerçekleştirmek için harekete geçmiş durumda. Arzulusunuz, isteklisiniz. Gitmek, farklı bir şeyler yapmak, canlanmak, tazelenmek niyetiniz yüksek. Yolculuk, görüşmeler, nicedir içinizde biriken doyurulmayı bekleyen arzular coşkunca akıyor. Çalışma hayatı, sağlık veya hangi neden olursa olsun onun baskısından kurtulmak istiyorsunuz. Ancak Merkür gerilediği için, bizim bu ani kararlarımızı bir ölçüp tartmak durumundayız. Bu değişimlerin ne gibi yararı var, çok mu acele ediyoruz, bir bakalım.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde çalışacağız, çabalayacağız ve kazanç elde edeceğimiz işlere yöneleceğiz. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve beceri kazanacağız. Gerçekçi düşüneceğiz. Olur olmaz insanlarla iş yapmayacağız. Hesabımızı bileceğiz. Sağlığımıza önem vereceğiz. Başkalarıyla olan ortaklaşa ilişki ve işlerde, kredi, bankalarla alakalı konularda riskli işlere kalkışmayacağız. Paranın düzgün ve sağlıklı bir yaşam geçirme yönündeki önemini kavrayacağız. Ancak sürekli endişeli, takıntılı tarzda parayı ele almayacağız. Üretken olacağız.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, finansal girişimler, çalışma hayatınızla ilgili konularda derinlikli düşünmenizi sağlıyor. Her şeyin düzgün şekilde işlerlik kazanmasında yardımcınız olacaktır. Yeniden bir dönüşüm, değişim hali söz konusu. Bunlar zamanla yerli yerine oturacaktır. Paranızı en uygun şekilde değerlendirmeniz mümkündür.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN