Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni : Güneş
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı : 1,4
Uğurlu Taş : Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün : Pazar
{"burc_id":"5","burc_ad":"Aslan","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Aslanlar, 1 Ekim’de Terazi burcunda bir Yeniay doğacak. Çevre ilişkilerinde ılımlılık, olayları daha net anlamanızı sağlayacak. Çıkarlarınızı ön plana çıkacak. Bunun ardında finansal anlamda doyuma ulaşma arzunuz olacak. Ailenizi ve geleceğinizi teminat altına almak isteyeceksiniz. Özellikle iş hayatınızdan maddi konulara ve ilişkilerinize kadar her konuda ılımlı ancak çıkarlarınızı da gözardı etmediğiniz bir döneme gireceksiniz.


Merkür, 7 Ekim’de Terazi burcunda başlayacak. Bu da yine, konuşmalarınız ve iletişiminizi ılımlı hale getirecek. Ancak bu ılımlılığın arkasında yine tarafsızlık ve çıkar gözetme olacak. Genel olarak baktığımızda ılımlı ve nazik bir dil kullanabileceksiniz.


16 Ekim’de Koç burcunda bir Dolunay oluşacak. Yeniay’da çıkarlarınız ön plandayken Dolunay’da fikirler paylaşılacak ve ön plana çıkacak. Sizinle aynı fikri paylaşmayan kişilerin hayatınızdan çıkmasını isteyebilirsiniz. Bu Dolunay’da özellikle çalışma hayatınızla ilgili meselelerde parayı, huzuru ve güveni ön plana çıkartacaksınız.


18 Ekim tarihinde Venüs, Yay burcunda seyrine başlıyor. Yeni tanışmalar, aşk, özgürlük, yolculuk arzusu ortaya çıkacak. Sevdiğiniz insanla bir şeyler paylaşmak isteyeceksiniz. Yakınlarınızla olan ilişkilerinizde de bunlara önem vereceksiniz.


24 Ekim’de ise Merkür Akrep’te ailevi yaşam evinde olacak. Ailenin birbiriyle olan iletişimini kavramaya çalışacaksınız. Esnek düşünmekte ve konuşarak anlaşmaya çalışmakta fayda var. Kontrolü baskın bir şekilde ve taviz vermeden ele alacaksınız.


30 Ekim tarihinde ayın ikinci Yeniay’ı ,Akrep burcunda doğacak. Sorumsuz bir partnere ya da çocuklara tahammülünüz azalacak ve sizinle kafaca uyuşabilecek kişileri önemseyeceksiniz. Mali konular da oldukça etkili. Yatırımlar yapmak isteyeceksiniz. Giderler olabilir, ödemelerde zorluk çekilebilir. Gücünüzü aşan problem ve sorumluluklarla karşılaşırsanız dikkatli davranmalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

 

1-9 Ekim arası:

Sevgili Aslanlar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yeni birileriyle özel anlamda karşılaşmak ve tanışmak, iş görüşmelerinde bulunmak, çevre değişikliği yapmak, yakınlarınızla bağlantınız, sanatsal becerileriniz, bu yöndeki eğitim, kurs veya özel bir ders almanız gibi bilgilenmeye, iletişime dönük kararların alınma zamanıdır. Bu kararların alınmasındaki etkin durumları ve dikkate değer noktalarını Yeniayın görünümleri çerçevesinde ele almak tabii ki faydalıdır. Ay-Satürn görünümü, yukarıda saydığım alanlarda gayet olumludur. Ciddi düşünce, fikir ve kararlarımızı uygulamak adına bize kuvvet, sabır ve dayanıklılık verir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, bilgilenmemiz, daha fazla insana ulaşmamızda destekleyicidir. Aşkta tarafların birbiriyle fikirsel yöndeki uyumunu işarete eder. Hiçbir şey hafife alınmaz, önemsenir. Ay-Pluto görünümü, günlük hayatta başarı, güç, kararlılık anlamında bir hayli etkin olma arzumuzun işaretçisidir. Bu anlamda derinlikli düşünürüz, her bir detayı önemseriz. Başarılı olmak isteğimiz, güce sahip olma arzumuz yoğundur. Venüs-Neptün görünümü her ne kadar olumlu gibi dursa da, eğer evimiz, ailemiz, parasal konularda ve ilişkimizde çok önemli kararlar alınacaksa tabii ki üzerinde düşünmek, artı ve eksileriyle hesap etmek lazımdır. Şu anda gözümüze hoş görünen şey, zamanla sorun çıkartabilir. O nedenle, satın almak, yatırım yapmak, cinsellik, miras, hukuk konularında uzmanlara danışalım. Sözleşmeler altına imza atmadan önce bir daha bakalım.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu çevremizle olan iletişimi hoş ve paylaşımcı hale getiriyor. Hem yakınlarımızla sıkça görüşeceğiz hem de kardeşlik, sevgi, uyum ve güzellikten yana olacağız. Değerlerimizin önemini bilerek, kiminle nasıl konuşmak ve nasıl anlaşmak gerektiğinin farkında olacağız. Merkür-Terazi burcu geçişi, yetenekli olduğumuz konularda iletişimde bulunarak, insanlarla bir araya gelerek fikirlerimizi ifade etmemizde faydalıdır. Sanatsal faaliyetlerde bulunabiliriz. Güzellik eğitmenliği, ilişki danışmanlığı gibi. Birileri sizi arayabilir, bir araya gelebilirsiniz, bazı konular üzerinde gözlemde bulunabilirsiniz. Yeni bir ilişkinin iletişim anlamında size yönelişinin işaretçisi olabilir. Kısa seyirli geziler olabilir.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Aslanlar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, sizin için hakikaten önemli olan ve gerekli gördüğünüz bir konuda fikirlerinizi ifade etmek arzunuzu işaret ediyor. Bundan pek geri adım atmaya istekli değilsiniz. Ancak başkaları ne diyor, ne düşünüyor bunlara da bakmak gerekiyor. İddialı ve baskın bir şekilde değil de, ılımlı ve işbirliğine yatkın şekilde bunları ortaya koyarsanız başarılı olabilirsiniz. Bu Dolunayda, farklı görüşlere açık olmak, ortam şartlarına bir bakmak lazım. İki hafta önce alınmış kararların bugün sonuçlarıyla karşılaşacaksınız. Bunların alt yapısı önemli. Ani kararlar vermekten kaçınalım. Düşünelim, taşınalım, bilenlere soralım, maceracı değil aklımıza başımızda düşünelim. Eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda buna önem verirsek, gittiğimiz yolun farkında oluruz ve bu yolun gereklerine göre mücadelemizi veririz. Dolunayın görünümleri içinde en dikkat çekeni, Merkür-Pluto arasında gerçekleşecek. İşlerinizi, düzgün, verimli, sağlıklı şekilde takibini yapmanız gerektiğini işaret ediyor. Tecrübesi olan kişilere danışınız. Birilerinin desteğine ihtiyacınız varsa, bunu istemekten çekinmeyin. Eğer yeni bir adım atmak istiyorsanız, planlı olmakta yarar var. Tansiyon veya diğer sağlık şikayetlerinizi önemseyiniz. Ay-Uranüs kavuşumu, sizin uzaklara gitmek, farklı yerler görmek, yaşamanıza bir renk katmak, problemlerden kurtulmak arzunuzun işaretçisidir. Ancak dediğim gibi, aceleyle karar vermek yerine, duruma bir daha bakmak yararlı olur.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Yay burcu dönemi, canlanma, hareketlenme, aktif olma, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme anlamında armağan olarak görüyorum. Özellikle ilişkilerde yolculuklar, iletişim, yeni tanışmalar çok kıymetlidir. Kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Özellikle bekar Aslanlar için yeni tanışmaları simgeliyor. İlişkisi devam edenler için çok güzel paylaşımlar söz konusu olacaktır. Hayatı birlikte keşfetmek bu geçişin etkileri arasındadır. Genel olarak Venüs-Yay burcu geçişi, pozitif etkili, iyimser, coşkulu ve hevesli olunduğu zaman anlamına gelir. Hayallerin gerçeklere galip geldiği, hayatın eğlenceli, rahatlatıcı aktivitelerine yöneldiğimiz bir süreçtir. Söylenenler, etrafımızda olan bitenler hakkında iyimser düşünüldüğü bu dönemde aşkla buluşmak kolaydır. Karşımıza birisi çıkar, hayatımızdaki kişi aşkı bize hesapsızca sunar, problemler göz ardı edilir, sorgulamalar geride kalır.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında, Güneş-Akrep burcunda ilerleyecek. Ailevi ilişkiler ön planda olacak. Kendinizi her anlamda güvende hissetmek isteyeceğiz. Aileniz, yuvanız, miras, mal, mülk, emlak ile alakalı konularla yakından ilgilenebilirsiniz. Kişi bu istekle, ilerisi adına bir yer satın almayı ve oraya yerleşmeyi düşünebilir. Ailemizle karşılıklı konuşacağız, neler yapacağımızı tespit edeceğiz. Şartları gözden geçireceğiz. Ilımlı ve paylaşımcı düşüneceğiz. Kendi geleceğimizi ilgilendiren bir durum söz konusu ise, evden ayrılmak, tekrar evimize dönmek v.b. Bunları da gözden geçireceğiz.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Aslanlar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, ailemizi yakından ilgilendiren konularda verilecek kararların ve yuvamızla alakalı dönüşüm ve değişimlerin işaretçisidir. Yeni bir yere taşınmayı düşünüyorsanız, bu konuda bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Yarar ve zarar hesabınızı iyi yapmalısınız. Aile içinde uzunca bir süredir,  problem yaşıyor ve baskı altındaysanız, buna bir son vermek istersiniz. Bu aslında önemli bir karardır. Üzerinde düşünmekte yarar vardır. İş veya özel bir nedenle, başka bir şehirde yaşamayı düşünenler için bu Yeniay bir alışma dönemidir. Biraz sabırlı olmalı,  işlerinizi yoluna koyana kadar kendinize zaman tanımalısınız. Miras, nafaka, hisseli bir para, evin satılması gibi durumda olanlar için bu Yeniay, bir hayli etkileyici bir değişimi, yenilenmeyi işaret eder. Bu sizin için ilerisi adına verilmiş önemli bir karar olacağı için, tabii ki çıkarlarınızı gözetmelisiniz. Bu Yeniayda sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili konularda sağlam ve uzun vadeli olanı tercih etmelisiniz. Sizi zorlayan sağlık problemlerinizi doktora gösterirseniz, rahatlarsınız, canlanırsınız. Bu Yeniay, size asıl ihtiyacınız olanı ve sizin için gerekli olanı karşınıza getirir ve siz bu durumlar doğrultusunda kararınızı verirsiniz.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 1-6-7-15-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
3-4-10-11-17-30-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
25-26

Yeniay : 22-23-24-25
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2