Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni : Güneş
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı : 1,4
Uğurlu Taş : Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün : Pazar
{"burc_id":"5","burc_ad":"Aslan","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

Sevgili Aslanlar,

5 Nisan tarihinde Venüs Koç burcu seyrine başlayacak. Bu seyir yeni bir şeyler yapmak adına olan tüm meselelerin yoluna konulması gerekilen bir seyir olacak.Ancak bu seyrin oluşturacağı gölgeli günler ile birlikte 10 Nisan'da etkili olmaya başlayacak olan bu geçişin yönetici Mars'ın 17 Nisan'daki gerilemesi nedeniyle her şeyin bilinçli şekilde ele alınması gerilen bir dönem olacak.

6 Nisan tarihinde Merkür Boğa burcunda seyrine başlayacak ve 28 Nisan'da Merkür'ün gerilemesi nedeniyle şimdiden bazı konuları gözlem altına almanız ve durup bakmanız gerekecek.

7 Nisan tarihinde Koç bir Yeniay oluşacak.Mars geri hareketine gölgeli günleri ile birlikte 10 Nisan'da başlayacağı için atmak istediğiniz adımlarda yavaşlamanız gerekecek.

17 Nisan - 27 Mayıs tarihleri arasında Mars Yay burcunda gerileyecek.Gölgeli günleri ile birlikte aslında 10 Nisan'dan beridir etkili olan bu hareket bir çok konuda yapmayı planladığınız işlerde yavaşlamanız gerekecek.Beklemede kalıp ortam ve şartlara bakmanız gerekecek.

19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcunda seyrine başlayacak.Merkür 28 Nisan itibari ile bu bölgede gerileyecek.Yapmanız gereken kararları emin olarak ve inceleyerek hareket etmeniz hareket etmeniz yararlı olacak.

22 Nisan tarihinde Akrep burcunda Dolunay meydana gelecek.Bu Dolunay'ın yöneticisi Mars gerileme hareketinde olacağı için karşılaşacağınız engellerde,aile ilişkilerinde ve plan projelerinizde iyi analiz etmeniz gereken bir dönem olacak.

28 Nisan - 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür Boğa burcunda gerileyecek.Karşınızdaki mevcut planlama ya da projeleri maddi anlamda yeniden elden geçirmeniz gereken bir dönem olacak.

30 Nisan tarihinde Venüs Boğa etkisi ile bir rahatlama dönemine gireceksiniz.Merkür Boğa geri hareketi devam ederken yaşanan bu Venüs Boğa etkisi ile incelemeniz gereken konuları incelediğiniz için bir daha baktığınız için bir rahatlama gücü kazanacaksınız.

 

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. İnsanlarla temasımız aktif hale geliyor. Bir işi yürürlüğe koymak arzumuz, çevremizle olan her türlü bağlantımız, bir projenin hayata geçirilmesi, planlanan işlerin aktif şekilde sunumu, görüşmeler, keşif arzumuz bir hayli önemli hale geliyor. Bu süreci yöneten Mars, gölgeli günleri dahil olmak üzere, 10 Nisan itibariyle gerileme etkisiyle hepimizi bir miktar yavaşlatacağı için, sizin de ilişkilerinizde, görüşmelerde, bağlantılarda şöyle bir duruma bakmanızda yarar var. Venüs-Koç seyri genelde bir Aslan için iletişim ve haberleşme, yolculuklar aracılığıyla tanışmalar yönünde olumludur. Kendi liderliğinizi, kabul ettirmek, kendi arzularınıza göre hareket etmek istersiniz. Ne yapacağınızı gayet iyi bilirsiniz. Kimseye de sormak, danışmak gereği duymazsınız. Ancak biraz önce söz ettiğim gibi öyle her aklımıza geleni yapamayız. Birisiyle tanıştığımızda, çocuk meseleleri söz konusu olduğunda, cinsellik ve arzular baskın hale geldiğinde, bizim de durup ne var ne yok diye bakmamızda yarar görüyorum.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. Zihnimiz koşturmaca içinde gözden kaçırdığı noktaları fark ediyor. Bunlar tabii ki önemli. Doğru bir yol ve yön belirlemek için, işlerimizi sağlama almaktan yanayız. Venüs-Koç burcu seyri bize aktiflik kazandırırken, bu enerjiyi hangi iş ve alanlarda yönlendirmemiz gerektiğini Merkür-Boğa burcu geçişiyle tespit edebiliriz. Bu tespitler sonucunda her şey yolundaysa, tabii ki girişimde bulunabilir, uygulayabiliriz. Ancak soru işaretleri taşıyorsak, çok fazla hızlı ilerlemiş, şimdi bir şeyler aklımızı kurcalamışsa o zaman bir daha bakmakta yarar görüyorum. İş tercihlerimizde, proje ve planlarımızda geleceğin garanti altına alınması gerekliliğini unutmayalım. Hakikaten işe yarayan, üretime dönük olanları yürürlüğe koyalım.

Sevgili Aslanlar Yeniay, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak. Önümüzdeki iki haftalık süreç, cesaretle hedefinize varmanızı, yeni kararlar almanızı, düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayıcıdır. Yolculuklar, eğitim, iş girişimleri, gelişim ve büyüme anlamında sizi destekleyicidir. Yeniayın görünümleri bu konularda gücünüzü nasıl yönlendirmeniz, kullanmanız gerektiğini işaret eder. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda yeteneklerinizi gösterebileceğiniz fırsatların karşınıza çıkacağını, sizin de tecrübeleriniz doğrultusunda başarılı girişimlerde bulunacağınızı gösteriyor. Yeni bir aşk, yeni fakat eskisinden çok daha etkili bir ilişki yaşanabilir. Duygular daha tutarlı, seçkinlik daha fazla ön plandadır. Bu beraberlik öyle altın tepsiyle gelmez. Emek sarf edersiniz. Mücadele edersiniz. Ancak tadı bambaşkadır. Ay-Pluto görünümü, bu Yeniayda başlanan işler için kendinize zaman tanımalı, sabırlı olmalısınız. Bilgi ve tecrübenize güveniniz. Ancak şartlara göre hareket etmeyi ihmal etmeyiniz. Ay-Uranüs kavuşumu bu Yeniayın size farklı kapılar, fırsatlar getirir. Bunlar hızlı ve oldukça ilgi çekicidir. Kendinden emin olan Aslanlar, kimseden etkilenmeden, plan ve projelerini başarılı şekilde sunarlar. Karşılarına çıkacak teklifleri doğru anlamda değerlendirirler.

 

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte, aşk hayatımız, ailemiz, yuvamız, çocuklarımızla ilgili konularda kararlarımızı aceleye getirmeyelim. Olur, duraklayabiliriz veya yavaşlamamız gerekebilir. Bunlar aslında gayet olumludur. En azından bir yanlış karar verip uygulamak yerine, detaylı şekilde incelersek, belki de tespit ettiğimi ayrıntılar oldukça işimize yarayabilir. Mars-Yay burcu geri hareketlerinde biliyorum demek yerine öğrenmeye çalışıyorum demek iyi olacaktır. Bir ilişkimiz bitti, şimdi geri dönmek mi istiyoruz. Geçmişte yaşananları unutmadan, daha önceki durumları ölçüp tartmadan bunu yapmayalım. Yeni birisiyle mi tanıştık. Kimdir neyin nesidir, nasıl bir hayat görüşü vardır, bunlara bakalım. Sabırsız davranmayalım. Bugün alınan uygulanan bir karar daha sonra güvenilir gelmeyebilir. Kendi kendimizi kısıtlamayalım tabii ki. Ancak her istediğimiz olacak diye de diretmeyelim. Yeteneklerimizi, tecrübelerimizi hangi alanlarda odaklayarak, maddi ve manevi anlamda güven duyarız, bunlara bakalım.

 

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. İş hayatımız, kişisel kararlarımız, maddi-manevi kazançlarımız yönünde enerjimizi odakladığımız zaman dilimindeyiz. Merkür, gölgeli günleriyle birlikte yine bu konularda geriye dönüp bakma, analizde bulunma yönünde 21 Nisan itibariyle etkili olacak. Onun içindir ki şimdiden,  daha sağlamcı ve çok daha fazla garantiyi önemsiyoruz. Bunun nedeni, yaş tahtaya ayak basmamak isteğimiz. Siz de böyle hissediyorsanız, gayet olumlu. Bu sizin hakikaten daha güçlü bir adım atabilmek için, önünüze ardınıza baktığınız vakitlerdir. Önümüzdeki bir ay boyunca, bazen günlük rutinin gereklerine göre sakince akıp gideceğiz. Kimi zaman da, neden böyle yavaşladık diye hayıflanacağız. Ancak ihtiyaçlarımız ve isteklerimizin elde edilmesi için, neler gerekiyor, bunları sağlam ve uzun vadeli şekilde tespit edeceğiz.

Sevgili Aslanlar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, aileniz ve işinizle alakalı konularda dikkatli ve bilinçli bir şekilde gözden geçirmede bulunulması gereken zamandır. Evin içinde geçmişte yaşanmış sorunların kendini hissettirmesi, bunların sizin üzerinizde baskı yaratması, gereksiz zorlamalar, kaprisler ve inatlaşmalar yüzünden evdeki huzur kaçar. Bu da dışarıdaki işlerinize, verimliliğinize etki eder. Eğer bir değişim, evinizle iş hayatınızla veya farklı bir nedenle şartsa veya yaşanması gerekiyorsa, bunun hakikaten çok iyi düşünülmesi gerekir. Belki eşiniz baskıda bulunuyor, siz istemiyorsunuz veya tam tersi siz isteklisiniz o karşı çıkıyor. Burada önemli olan aileyi, iş hayatını, evinizi ilgilendiren konularda artı ve eksilerin birlikte gözden geçirilmesidir. Bildiğiniz gibi, 17 Nisandan bu yana Mars gerilemekte. Bu da gösteriyor ki, uzaklara gitmek, başka bir yere yerleşmek, çocuklar veya aşk ilişkinizle birebir ilgili meselelere hemen bir çözüm bulmak, uygulamak kolay değil. Eğer daha bu konularda karar verdiyseniz şimdi bazı eksiklerin görülmesi veya kafanızın içinde soru işaretleri taşımanız mümkündür. Bunları da doğal karşılayalım.

 

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreçte, iş hayatımız ve mali konular üzerinde bir analizde bulunacağız. Daha önce bunu yaptıysak, her şey gayet sağlam ve güvenilirse tabii ki adım atmaktan çekinmeyeceğiz. Fakat henüz yeni karşımıza çıkmış, bir bilgi sahibi olmadığımız teklif veya işlerle karşılaşırsak, mercek altına alarak üzerinde düşüneceğiz. Bu süreçte, huzurlu bir ortamda çalışmak, kazanmak, geleceğimizi garanti altına almak fikri gayet önemlidir. Kendimizden emin isek, ağır adımlarla ilerlemek bize dokunmaz. Fakat sabırsız biriysek, neden böyle yavaşladım, neden işler durgulaştı, yoksa bir şeyler mi oluyor diye endişeleniriz. Oysaki günlük yaşantımızı pratik bir şekilde düzenlersek, ilişkilerimizde sabit fikirli davranmayıp, başkalarının da görüşlerini alırsak, bu süreçte yaptığımız tespitler, geri hareket sonrası hakikaten temeli güçlü olan işler sayesinde başarılı oluruz.  Merkür zaten bu anlamda gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu anlamamızı sağlayacaktır.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketi ve Güneşin ardından şimdi iş hayatımız, finansal meseleler ve hedeflerimiz anlamında etkili olacak Venüs süresince, sorumluluk duygumuz ve üretime dönük düşünmemiz, buna göre ilişkiler kurmamız mümkündür. Sahip olduğumuz değerlerin farkına varırız ve olmayı düşündüğümüz güzellikler için neler yapabileceğimizi düşünürüz. İlişkilerimizde güven, istikrar, sağlamlık olguları bir hayli etkilidir. Duygusal değil, bilakis mantıklı şekilde kendimizi sağlama alarak insanlarla bağlantı kurarız. İşe yaramayan, boşuna zaman alan, bir şey kazandırmayan kişi ve işlerden uzak dururuz. Dengemizi kimsenin bozmasına izin vermeyiz. İlkelerimiz önemlidir.

 

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler           : 6-7-10-11-15-16-20-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-8-9-22-23-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
17-18

Yeniay : 14-15-16-17
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-29-30
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla