Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni : Güneş
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı : 1,4
Uğurlu Taş : Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün : Pazar

ASLAN AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Ağustos ayındaki ilk etkili enerji, burcunuzda seyrine başlayacak ve 1 Ağustos tarihinde etkili olacak Merkür geçişidir. İletişim, yolculuk, kendini ifade etme, düşünceleri kabul ettirme anlamında olumlu bir enerjidir. Tatile gidecekler için olumlu bir enerji olduğu söylenebilir.

10 Ağustos tarihinde karşıt burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda ilişkinin niteliği son derece önemlidir. Yalnızsak, hayatımızda birinin olmayışı ve bunun getirdiği sıkıntı söz konusu olabilir. Bu nedenle de biraz asosyal gibi hissedebiliriz. İlişkisinde problem olanlar açısından da, bir taraf kendini baskın bir şekilde ortaya koymak isteyebilir. Partner ise sizi çok fazla o merkezde görmeye izin vermiyor olabilir. Bu dolunayda ilişkinin niteliğine göre sıkıntı yaşanabilir. İlişkisinde problem olmayanlar açısından da, her iki tarafın birbirinin özlük haklarına saygı gösterilen bir dönemdir.

12 Ağustos tarihinde Venüs burcunuzda seyrine başlıyor. Özellikle ikili ilişkilerde, dış dünyayla olan bağlantılarda kendinizi merkez noktaya koyabilirsiniz. Olumlu yönleriniz ile herkesin dikkatini çekebilirsiniz. Önemsenme arzusu bir hayli yoğun olacaktır. Kişisel bakıma, takdir edilmeye önem verilecektir.

15 Ağustos tarihinde mali konuları gözden geçirme anlamında etkili olacak Merkür Başak burcu seyri başlayacaktır. Bu dönemde mali ve işle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Dış faktörler ve şartlar üzerimizde daha hakim olduğu için, bunlara göre belirli bir ayarlamanın yapılması gerekir.

23 Ağustos tarihinde, mali konularda etkili sürecin devamı niteliğinde güneş Başak seyri başlıyor. Bütçe konusunda bir hesap kitap dönemi geçirilecektir. 25 Ağustos tarihinde yeni ay bu alanda meydana geliyor. Bu yeni ay ev sınırları ve ailevi konularda baskınlık oluşturacaktır. Ailevi konularda bir anlaşmazlık varsa, kazanca göre yollar ayrılabilir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür, burcunuzda seyrine başlıyor. Konuşmak, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak ve de dinlenmek isteyeceksiniz. Hoşlandığınız ve ilginizi çeken birisiyle birkaç günlük de olsa görüşmek isteyebilirsiniz. Ancak bunun bilinmesinden hoşlanmazsınız. Öyle günü birlik kendinizi mutlu etmek çabasıdır. Ciddi ilişkilerde bu hafta güzel yenilikler yapmak yararlıdır. Bu ilişkiyi canlandırır. Genel olarak gizli buluşmalar, gözlerden uzak kalmak da hoşunuza gidebilir. Ancak henüz tanıştığınız birine de fazla güvenmeyiniz.

4-10 Ağustos haftası:  6 Ağustos tarihinde duyarlılık bir hayli yüksek olur. Kendi kendinize yetmezsiniz, sıkılırsınız. Çevrenizdeki insanlarla bağlantı kursanız da, sizin kafanıza uygun düşmedikleri için vazgeçersiniz. Oysaki şöyle bir dışarı çıkmak, hava almak, farklı bir şeyler yapmak size iyi gelebilir. Gelişimi destekleyen kitaplar okumak, el işi, müzik dinlemek, sevdiğiniz arkadaşlarla bir araya gelmek iyi olacaktır. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, partnerinizin ilişkiden uzaklaşması, ilişkinin değişime uğraması anlamında bir gerilime yol açabilir. Bu gerilim sizin kendinizi daha fazla önemsemeniz nedeniyle oluşabilir.

11-17 Ağustos haftası:  12 Ağustos tarihinde Venüs, burcunuzda ilerleyecek. Bu senenin en güzel zamanı diyebiliriz. Hem ilişki anlamında sizi güçlendirici hem de hayatın lezzetli, keyifli yanlarını hissedebilmeniz yönünde renklendiricidir. O en cömert özelliklerinizi sıcacık yüreğinizle insanlara sunarsınız. Sizi sevmeleri, saymaları, güzel bir insan görmeleri gururunuzu okşar. Bu parlak ışık altında gözler kamaşacaktır.

18-24 Ağustos haftası: Aşkta yılın en olumlu görünümü 18 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Etrafımızdaki insanlar ve sevgilimiz bize duymamız gereken sözcükleri bonkörce sunacaklardır. Bir değişim, aktivite, ilişkilerde gönlümüzün istediğine kavuşma yönünde altın pırıltılı bir gün. Hem kendimiz hem de hayatımız için yepyeni bir karar verebiliriz. Sanki yeniden doğuyor gibiyiz. Yepyeni bir hayat bizi bekliyor ve sevgiyle gülümsüyor bugün.

25-31 Ağustos haftası: Son derece etkin görünümlere sahip bir Yeniay oluşacak. Hareketli, sürpriz dolu tanışmaları işaret ettiği gibi değerli bulduğumuz her şeyi korumamız altında tutacağız. Bizim için güven dolu bir yaşam önemli. Bir yanıyla değişimlere açığız ancak olur olmaz hiçbir şeye de atlamayız. Uzakta olan tanıdıklarımızla bağlantılar kurarız. Yeniliklerden hoşlanırız. 26 ve 27 Ağustos tarihlerinde ailevi ilişkilerde stres yaşanabilir. Birbirinize tahammül gösteriniz. Baskın davranışlardan uzak durunuz.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos Merkür-Aslan burcu geçişi, İnsanları etkilemenin kolay olduğu bir dönemdir. El becerilerinizi sergileme, yaratıcı tarzda çalışmalarda bulunabilirsiniz. Ancak iş ilişkilerinde hassasiyetiniz yüksektir. Huzursuzluklar, ortamda bulunan kişilerin tuhaf hareketleri, yoğunluk canınızı sıkar. Kendinizi güvende hissetmezsiniz. Kafanıza bir şeyleri takarsınız sonra da bunu büyütürsünüz. Benim tavsiyem izninizi bu zaman denk getirip, dinlenmenizdir. Yoksa verimli çalışmak zor olur.

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihinde kendiniz için bir dünya kurmak, arzu ettiğiniz gibi bir yaşam sürmek amacıyla yepyeni bir karar verebilirsiniz. Enerjiniz öylesine güçlü ki, sizi hiçbir şeyin vazgeçirmesi mümkün olamaz. İdealleriniz uğruna harekete geçersiniz ve tüm gücünüzü değişimde bulunmak için seferber edersiniz.

11-17 Ağustos haftası:  12 Ağustos tarihinde kariyer hayatınızla ilgili konularda da etkili olacak Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Hem insanlarla uyumlu ilişkiler kurmanız hem de mesleğinizi başarılı bir şekilde lanse etmek dönemin etkileri arasında yer alır. Takdir görmeyi ve tercih edilmeyi çok doğal kabul edersiniz.  Görsel anlamda dikkat çekmek için fiziki değişikliklerde bulunabilirsiniz. Çalıştığınız alan küçük veya büyük olsun fark etmez. Siz bir şekilde öne çıkarsınız.

18-24 Ağustos haftası: Kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda da 18 Ağustos tarihi olumludur. Bu yeni bir göreve atanmak, yeni bir işe başlamak, sanatsal alanda önemli bir başarı, yükseliş olarak özetlenebilir. İster çalışın ister çalışmayın, toplumsal anlamda imajınız yüksektir ve saygınlığınız birçok kişi tarafından takdirle karşılanır. Eğer bugün doğum gününüzse, hayatın size sunacağı hediyeyi şükürle kabul etmelisiniz. Sırayla da tüm Aslanların doğum günü kutlu olsun dileyeyim.

25-31 Ağustos haftası: Çalışma hayatımızı ilgilendiren konulardaki dönüşüm ve yenilenmelerin işaretçisi olan bu hafta, gerginlikleri de beraberinde getiriyor. Baskı altında Değişim kaçınılmaz oluyor. İşyerinde başka bir departmana geçebiliriz. Tayin olabiliriz. Evimizi satabiliriz, ofisimizi taşıyabiliriz. Emekli olabiliriz. Başka bir iş düşünebiliriz. Ancak bütün bunlar baskı yaratıcı gibi dursa da, sizin gelişiminiz yönünde kadersel işaretlerdir. Aile ve evdeki durumların değişim de, kariyeriniz anlamında önem taşıyacaktır. Siz şimdi önünüzdeki bu değişime göre neler yapabileceğinizi tespit edeceksiniz. Zaten önemli olan da budur.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: Maddi konularda da Merkür-Aslan geçişi haftanın etkili enerjisidir. Kazanç anlamında işlere yönelmenizi sağlar. Bazıları yaz sezonu için belli bir süreliğine ek iş yapabilir veya bu türden işlere yönelebilirsiniz. Bunlar kazandırıcıdır. 2 Ağustos tarihi bu anlamda etkili. 3 Ağustos tarihinde ev ve ailevi konulardaki harcamalara dikkat etmek lazım. Yanlış kararlar vermemek için çok iyi düşününüz. Masraflar artabilir.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihinde ev, emlak, ortaklaşa kazanç veya yatırım anlamındaki her türlü finansal işinizde seçimlerinizi doğru yapmalısınız. Artıları ve eksileriyle tüm bilgileri öğrenerek karar veriniz. Birileri sizi etkilemeye çalışabilir, buna karşı dikkatli olalım. Parasal bir ihtiyacınız olup, kredi çekmeyi düşünüyorsanız mutlaka konusunda uzman kişilere danışınız. Bu sizi yanlış yönlendirmelerden korur.

11-17 Ağustos haftası: 15 Ağustos tarihinde Merkür, kazanç evinizde seyrine başlayacak. Maddi konularda bir hayli hesap kitap yapma zamanıdır. Paranızı nereye yatırdığınızdan, nasıl kazandığınıza kadar her girişimde mükemmele ulaşma çabanız yükselir. Bir muhasebeci gibi oturup bütçenizi ayarlama vaktidir. Nereye ne verdiğiniz, ne alacağınız, hangi alanlarda çalışıp kazanabileceğinizi düşünürsünüz.

18-24 Ağustos haftası: Maddi konularda gayet aktif günleri işaret ediyor. 19 Ağustos tarihinde paranızı uygun bir alanda değerlendirmek üzere karar verebilirsiniz. Bu karar gayet akıllı ve üretime dönük, yatırım anlamında önem taşır. Bir ev satışından gelecek para, bir mirasın pay edilişi, emekliye ayrılmak, bir kredi çekimi, uzun zamandır bekletilen bir satışın gerçekleşmesi v.b. 21 Ağustos tarihindeki görünüm, hem parasal hem de iş konularında odaklanmanızı sağlar. Yaratıcı yeteneklerin, akıllıca yapılan saptamaların, araştırmaların, projelerin mali anlamda gözden geçirilmesi zamanıdır. 23 Ağustos tarihinde Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş enerjinizi,  finansal konularda incelemeye, düzenlemelere, işler hale getirmeye dönük kullanmanızı sağlar.

25-31 Ağustos haftası: Maddi konularda da etkin bir hafta olacak. Yeni gelişmelere göre bütçemizi ele alacağız. Ailemiz, evimizle ilgili ihtiyaçları belirleyeceğiz. Ortaklaşa mal, mülk ve para konuları üzerinde duracağız.  Yeniay-Başak burcu oluşumu da zaten bunun göstergesidir. Bir ayıklama dönemi gibi düşünelim. İşler olanla işlemeyeni birbirinden ayıralım. Borçlarımızı temizleyelim, alacaklarımızı tahsil edelim. Elimize geçenlere göre ayarlamalarda bulunalım.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 1-2-6-14-18-19-23-24-28-29

Zayıf Enerjili Günler                                         : 3-4-10-16-17-31

Aşkta En Şanslı Günler                        : 6

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 26-27

Yeniay : 22-23-24-25

(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11

(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,

 


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN