Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni : Güneş
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı : 1,4
Uğurlu Taş : Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün : Pazar
{"burc_id":"5","burc_ad":"Aslan","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

5 Haziran tarihinde Yeniay İkizler burcunda oluşacak. Bu Yeniay, sosyal ilişkileriniz ve iş hayatınızda yenilikler için adım atmanızı işaret ediyor. Bununla birlikte yeni adımların yanında etkili ve uzun vadeli olmasını sağlayacak önlemler almanızı da işaret ediyor.

13 Haziran tarihinde Merkür, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir, özellikle aşk hayatınız ve ileriye dönük konularda hareketlilik ortaya çıkartacak. Ancak yine de kendinize ilişkiler ve fırsatlarla ilgili konularda sormanız gereken sorular olacak. Bir şeyleri gözden kaçırmamalısınız.

17 Haziran tarihinde Venüs, Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Geçmişe yönelerek özlemlerinizi hatırlayacaksınız.

20 Haziran tarihinde Dolunay, Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu dolunay iki yönlü olacak. İkili ilişkilerinizde son bir karar vermek zorunda kalacaksınız ancak bu kararı değerlendirmeniz gerekecek.

21 ve 30 Haziran'da Güneş ve Merkür sırasıyla Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu bir dinlenme anı olacak. Duyarlılığı ve sükuneti işaret ederek hep birlikte güveni sağlamaya çalışacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE HAZİRAN AYI

 

1-5 Haziran arası:

Sevgili Aslanlar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, ortaklaşa proje, finansal bölüşüm, sosyal yaşam, kendinizi bir grubun içinde aktif ifade etme isteğiniz,  amacınız, hedeflerinizle alakalı iletişim ve girişim konularında etkilidir. Fikirlerinizi ifade etmeyi, ilgi uyandırmayı, girişimde bulunduğunuz konularda başarılı olmayı istersiniz. Ancak bazılarınız, bu meseleleri pek ciddiye almayıp, birileri beğensin, alkışlasın diye boş işler, arkadaşlar, projeler peşinde koşabilirler. Bundan uzak durmak gerekiyor. Bir de yaptığınız işlerin gerçekçi ve usulüne uygun şekilde olması, size kazanç sağlaması, zamanınızı gereksiz yere almaması lazım. Buna dikkat edelim. Bu yeniayın görünümleri, özellikle güvenmediğiniz kişilerle finansal veya iş anlamında bilinçli olmanın önemini vurguluyor.  Verilen sözlere, size gelen tekliflere dikkatle bakınız. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ve Mars gerilemekte. Bu da gösteriyor ki, iş-ev-parasal konularda özenli davranmalıyız. Hayali işlerden uzak durmalı, hesabımızı bilmeliyiz. Eğer gerçekten doğru ve yararlı bir proje veya iş ise, o zaman sorun yok. Fakat riskli ilişki ve işlerden uzak durmak, doğru kararlar için, aklımızı başımıza almak yararlı olur. Hangi konuda olursa olsun karar vermeden önce size uygun olup olmadığını, ileride yaşanabilecek olasılıkları, zorlukları hesaba katmak gerekiyor.

 

6-12 Haziran arası:

Sevgili Aslanlar haftanın hemen başında Güneş-Venüs kavuşumu İkizler burcunda gerçekleşecek. Merkür-Boğa burcunda. Bunların anlamı, bir işinizin sonuçlanması için yapılan görüşmeler, haberleşme veya ikinci kez bir araya gelinmesi gibi durumlardır. Bir iş başvurusu, bir yeni tanışma, bir yolculuk, toplantı, grup aktiviteleri, iş için bir araya gelinerek durum değerlendirilmesi gibi olasılıklar etkili gözüküyor. Bunların tabii ki kişisel menfaatlerimiz için önemi büyük. Ayrıca sağlamlaştırmak adına kıymetlidir. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, iş-ev arasındaki gelişmelerin biraz toleranslı ve zaman olgusunu gözeterek ele alınması gerektiğini işaret ediyor. Her şeyi kontrol edemeyiz. Bazen sakin olmak, akışa bırakmak gerekir.

 

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında, arasında Merkür-İkizler burcunda düz seyirle ilerleyecek. Sizi sosyal ilişkilerinizde, amacınıza uygun kişilerle bağlantılar kurmanızda destekleyicidir. İş anlamında başka kişilerden destek görebilirsiniz. Eğitim, yolculuklar, iletişim, alım-satım gibi işlerde başarılı girişimlerde bulunursunuz. İşlerinizi hızlı biçimde bitirme, girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonucu alma arzunuzu işaret eder. Bu dönemde sosyal yaşamda iletişimin gücü bir hayli yükselir.  İnsanlar sizin düşüncelerinizi önemserler. İkna gücünüz etkilidir. Bu da karşı cinsle, arkadaşlıklarda size şans verir. Kazanç anlamındaki işler için, bu süreç olumlu diyebiliriz.  Kurulacak bağlantılar, girişimde bulunulan işler, görüşmeler için teşvik edici bir yanı var. Ancak geldiği gibi harcıyorsanız, bütçenizin ayarını bilmiyorsanız tabii ki dikkatli olmalısınız.

17 Haziran-12 Temmuz tarihler arasında, Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aileniz, değer verdiğiniz her şey önemlidir sizin için. Bir yanınız gitmek istese de, bir yanınız kalmaktan yanadır. Kırılmak, üzülmek istemeyiz. Şöyle bir derinlere dalarız. Sevgi olgusunun ne kadar kıymetli olduğunu, aile birliğinin önemini bir kez daha anlarız. Giden bir sevgiliyi, bir daha görmemiz mümkün olmayan bir kaybımızı hatırlarız, hüzünleniriz. Eski günleri anarız, kendi kendimize konuşuruz, dertleniriz. Derinliklerimizde saklı olan ne varsa onunla buluşuruz. Hala bitmemiş mesele, bir ilişki bizi üzüyorsa, sağlıkla alakalı bir mesele kafamızı kurcalıyorsa bunlar üzerinde daha fazla durabiliriz. İlişkimizde mutlu isek, sevgilimizin yanında huzur buluruz. Tüm sevdiklerimizi önemseriz. Onlar adına kaygılanırız. Onları kanatlarımızın altına alırız, zarar gelmemesi için. Geleceğimizi garanti altına almak isteriz.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, kafamızın karışmasına neden olabilir. Aşk hayatımız ve finansal ilişkilerimizde duruma bilinçli şekilde bakmak gerekiyor. Korku ve endişeleriniz nedeniyle veya kendinize göre yaptığınız değerlendirmeler yanlış olabilir. Aşkta hayal kırıklığı yaşayacağınızı ve ilişkide arzu etmeyeceğiniz durumlarla karşılaşacağınızı sanabilirsiniz. Bazen de tam tersine aşırı güven duygunuz sizi gerçekçi olmaktan alıkoyabilir. Burada önemli olan, bilinçli şekilde aşk, çocuklar, cinsel yaşam, finansal konuları ele almaktır. Duruma iyi bakmak, anlamak, şartları göz önüne alarak hareket etmek vaktidir.

 

20-30 Haziran arası:


Sevgili Aslanlar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, bize iyi gelecek her ne varsa ona yönelmemizi sağlıyor. Bilgilenmek, öğrenmek, gezmek, aşkla buluşmak, kendimizi ifade etmek ve kendimize dönük olmak gibi. Takdir edilmeyi istiyoruz, sevilmeyi, önemli bulunmayı ve dünyaya farklı bir pencereden bakmayı. Uzağımızda veya yakınımızdaki kişilerle iletişimde bulunmak, arzu ettiğimizi elde etmek ve özgür olmak. Bunların hepsi bizi harekete geçiren duygular. Ay-Uranüs görünümü, bu Dolunayın yeni bir aşkı, yenilikleri, değişimleri ve özgürlüğü işaret eden sesi gibi. Hiçbir şeyin bizi yormasına, üstümüzdeki baskı kurmasına iznimiz yok. Sözgelimi birileri bizi sıkıyorsa, beklentimize uymuyorsa, bir şeyler rahatsız ediyorsa anında dur diyebiliriz. Tabii ki duruma göre hareket etmek de gerekli. Dolunayın ardından saat 14:55 de Ay-Oğlak burcunda seyrine başladığında, özgürlük arzumuzun yerini, sorumluluklar ve ciddi duygular alıyor. Zorunlu işler kendini hatırlatıyor. Hal böyle olunca bu Dolunayda insan mutlaka bir şeyler yapılmalı diye düşünüyor.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sizler de iç dünyanıza şöyle bir çekilme ihtiyacı duyabilirsiniz. Hatta elinizden geldiğince sakinlik, iç huzuru ve iç sesinizle temasta kalabilirsiniz. Güneşin çocukları olarak şimdi kendinizi yeni umutlarla ve yeni hedeflerle dünyaya gösterebilmek adına içsel arınmaya, bilinçli istekleriniz için hedef belirlemeye çalışacaksınız. Bu süreç toparlanmak adına son derece önemli, son derece verimli geçebilir. Sadece tek farkı çevrenizdeki kişilerin sizin içinize kapandığınızı düşünmeleridir. Oysaki yaşamınızı gözden geçirmek kendiniz için neyin gerekli olduğunu tespit edebilmeniz açısından gayet faydalıdır.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, maddi ve manevi kazanç elde etmemizi sağlayacak yeni düzenlemelerin işaretçisi olarak önem taşıyor. Jüpiter gerilediği için, biz şimdi durumumuzu içsel anlamda gözden geçireceğiz. Hangi alanlarda ne gibi yeteneklere sahibiz, bunları nasıl bir iş kolunda değerlendirebiliriz, bunlar üzerinde duracağız. Bu paraya bakış açımız kadar, insanlara da faydalı olacak çalışmalarda bulunma yönünde etkili bir görünümdür. Bir yapılandırma, işlerlik kazandırma ve verimli olana yönelmek adına kuvvet vericidir. Yaptığımız işler bizde haz duygusu yarattığı gibi, boşuna zaman kayıplarının da önüne geçer. Bu öyle bir görünüm ki, insanın gerçek manada maddi ve manevi anlamda haz duygusunu yükselticidir. Kişi yaptığı işten zevk alacağı, mecbur olduğu için değil, bunu gönülden yapacağı işlere de yönelir. Paylaşmanın ve paylaştıkça çoğalmanın tadına varır.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, ruhsal anlamda içe yönelmenin işaretidir. Birçok mesele gözden geçirilir. Eskiye ait anılar bunların içinde  yer alır. Neler yaşamıştınız, nasıl dersler almıştınız, şimdi ne durumdasınız? Hisler öylesine geçmişle alakalıdır ki, kişi eskiyi hatırlar, bütün bir hayat film şeridi zihninden akıp geçer. Özelini kimseye açmaz, sahip olduklarını korur ve gözetirsiniz. Şiir, söz, sanat, müzik veya ritüellerle uğraşma zamanıdır. En büyük zenginlik kişinin kendiyle olan temasıdır sözü, böyle zamanlar için söylenmiş olabilir. Ancak duyarlılık bazen fazlaca yükselir. Dalgınlık sonucu yanlışlıklar yapabilirsiniz. Takıntılı düşünülebilir. Güvendiğiniz insanlarla konuşmalı, paylaşımda bulunmalısınız. Ruh ve beden sağlığınız bu dönemde önemlidir.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yuvanız, ailenizle olan ilişkiniz, ailenizin mal varlığı (mal, mülk, para), özel duygularınız ve özel hayatınızla alakalı konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, liderliğiniz olan alanlarda söz sahibi olmak ve güven içinde yaşamak arzunuz son derece yoğundur. Bugüne dek oluşturduğunuz ve mücadele ederek sahip olduğunuz her şeyi koruma dürtünüz bir hayli yoğundur. Bir kısım Aslanlar yeni bir sayfa açmak ister. Ancak buna engel olan durumlar varsa, kolayca öfkelenir. Kimi boşanmak üzeredir. Fakat yasal sürecin başlatılması konusunda terslikler yaşanabilir veya uzun yıllardır birlikte olduğunuz kişiyle mutlu bir yuva kurmayı düşünürken gereksiz bir tartışma yaşamanız mümkündür. Mars-Akrep geçişinde hangi konuda olursa olsun hiçbir baskıya gelemezsiniz. Kendi bildiğinizin doğru olduğunu düşünürsünüz. Tabii ki bunun ayarını bilmemizde yarar var.

 

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler         : 1-4-5-8-9-13-14-18-19-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-16-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
11-12

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla