Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni : Güneş
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı : 1,4
Uğurlu Taş : Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün : Pazar
{"burc_id":"5","burc_ad":"Aslan","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Aslanlar, 6 Mayıs tarihinde Boğa burcunda Yeniay oluşuyor. Garantiyi, huzuru ve rahatlığı bu dönemde kariyerinizde ve özel hayatınızda arayacaksınız. İlişkilerinizde daha dikkatli davranmalısınız. Her durumda, garanti olgusu göz önünde bulundurulmalı. Daha sakin bir şekilde kendinizi olaylara ve durumlara hazırlamalısınız.

Güneş, 20 Mayıs tarihinde İkizler burcunda olacak. Güven olgusuna ve maddi durumunuza göre tatil planlarınızı yapmalısınız.

22 Mayıs tarihinde Merkür, düz seyre geçiyor ve o gün ayrıca bir Dolunay oluşacak. İlişkilerinizde özgür olma arzusu içinde olacaksınız. Güveniilirlik ve sağlamlık olmadan adım atmamalısınız. Durumları ve kişileri iyice incelemelisiniz. Bu seyir, sağlamlık ve uzun ömürlük getiriyor. Bu seyir, 13 Haziran'a kadar etkili olacak. O tarihe kadar atacağımız her adımda acelecilik yapmak yerine doğru karar almaya çalışmalısınız.

24 Mayıs'ta Venüs, İkizler burcunda İkizler burcuna gelecek. Sosyal ilişkilerinizde iş odaklı hareket edeceksiniz.

27 Mayıs-30 Haziran tarihlerinde Mars, Akrep burcuna hareket edecek. Daha önce veremediğiniz kararları gözden geçirecek ve bunların planlamasını yapacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Aslanlar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, mesleki konularda huzurlu, seçkin, güvenli ve rahat olana yönelmemizi sağlayan bir etkidir. Kafamızda birçok şeyi tasarlarız. Duruma bakarız. Yeni bir atılımda bulunmak, tabii ki Merkür geri hareketi nedeniyle düşünmemizi gerektiriyor. İşimizden memnun olalım veya olmayalım, görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmemeliyiz. Netlik kazanmadan, kararlar vermemeliyiz. Yeniayın oluştuğu günkü görünümler, önümüzdeki süreci anlamamızda bize yol gösterir. Ay-Venüs kavuşumu, uzlaşıdan yana olmamızı sağlıyor. Mevcut durum ve şartların farkında olarak karşımıza gerçekten olumlu bir teklif çıkmadan veya işimizde bir iyileştirme olmadan önemli bir adım atmamalıyız. Geçtiğimiz Nisan ayında eğer yeni bir işe başlamış, bu yönde karar vermiş veya bir görüşmede bulunmuşsak, bugünkü Yeniayda son duruma bir bakarız. Olumlu mu yoksa üzerinde bir daha düşünmek gerekiyor mu anlarız. Yeni bir teklifle karşılaşırsak, maddi şartları önemsemeliyiz. Ay-Neptün görünümü, parasal açıdan güvencemiz çok önemli. Özellikle işimizin getiri anlamında mutlaka doyurucu olmasına önem vermeliyiz. Bir şeylere güvenerek, iyi niyetle hareket etmemek doğru olur. Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım. Her şey yolunda ise, zaten sorun yok. Ay-Jüpiter görünümü, Parasal girdilerin işaretçisidir veya bu konudaki girişim ve görüşmeleri de simgeler. Bu görüşmelerdeki şartlara iyi bakalım. Bütçemizin dengeli olmasına dikkat edelim. Ay-Pluto görünüm, tecrübemiz, bilgimiz ve şartlarımıza uygun bir iş seçiminde bulunmanın göstergesidir. Huzur ve güvence kadar, üzerimize aldığımız sorumlulukların da bilincinde olursak, doğru bir tercihte bulunabiliriz.

 

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda seyredecek. Bu dönem, kazanç elde etme, hayatınızı bu anlamda düzenleme, yeteneklerinizi ürüne, paraya dönüştürme anlamında sıkı çalışma zamanıdır. İstikrar özellikle parasal konularda önemle gözetilir. Artık öyle har vurup harman savurmak hali yoktur. Sağlam, uzun ömürlü, işlerliği olan, üretim anlamında önemi olan işlere yer verirsiniz. İşinizi geliştirmek adına var gücünüzle çalışırsınız. Bir işçi arı gibi koşturursunuz. Amacınız, hayatınızı düzenlemek, sürekli gelir sahibi olacak şekilde sağlama almaktır. Kaynaklarınızı çarçur etmezsiniz. Fiziksel ve bedensel sağlığınızı önemsersiniz. Bu yöndeki harcamalarınız bir hayli artar. Kontrollerinizi muntazaman yaptırır, sağlık sigortanıza önem verirsiniz. Somut bir şeyler olmadan, hayallere kapılmazsınız. Hatta hayal bile kurmazsınız. Neyse gerçek odur sizin için önemli. Paranız bankada olsa dahi, kolay kolay harcamazsınız. Ustalık sizin için önemlidir. İşinizde geliştikçe daha fazla kazanacağınızı bilirsiniz. Buna göre bir iş tercihinde bulunursunuz.

 

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Ancak gölgeli günleri dahil olmak üzere Merkür geri hareketini göz ardı etmemek lazım. Tabii ki,  sosyal faaliyetler, toplumsal ilişkileriniz, hedefleriniz, başkalarıyla olan her türlü iletişiminizin dikkatli bir şekilde yapılması, gözden geçirilmesinde yarar var. Yolculuklar, dış temaslar, bilgilenme, görüşmelerde gerçekçi olmalıyız. Bireysel olarak kendimizi öne sürmek isterken, ortam şartlarını gözetmemizde yarar var. Yeni bir ilişkiye adım atmak,  yeni dostluklar kurmak, yeni bir grup içinde yer almak yönünde tedbirli olalım. Karşımızdaki kişiyi iyi tanıyalım. Kimdir,  nedir neyin nesidir bir bakalım. Sabırsız olmayalım.. Güvence unsurunu gözetelim.

Sevgili Aslanlar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sizin aşk hayatınız veya hayatınızı canlandıracak konularda verilen kararın, gelişmenin işaretçisidir. Bu durum evladınızla ilgili olabilir. Onun geleceğini ilgilendiren eğitim, iş veya özel hayatıyla ilgili bir gelişme sizi heyecanlandırır, ancak bir o kadar da düşündürür. Annelik, babalık kaygısı diyelim. Uzun zamandır bir bebek düşünüyorsanız, bu Dolunayda bu yönde karar alınabilir. Ayrılan bir çiftseniz, nafaka veya diğer meseleler üzerinde durulabilir. Uzun süredir yalnız olanlar aşkla tekrar buluşabilir. Ayrılmışsanız tekrar sevgiliniz arayabilir. Yolculuklar, görüşmeler, iletişim anlamında bu Dolunay sosyal açıdan fazla aktif edici görünüyor. Ancak unutmayalım. Mars geri hareketi hala devam ediyor. Şimdi birlikte görünümlere bakarak, durumu daha iyi anlayalım. Ay-Mars kavuşumu sizi yukarıda yazdığım konularda hareketlendirici, birden fazla proje veya durumla haşır neşir olma, bir kadının hayatında bir erkeğin yeniden canlanışı, bir ilişkinin başlaması, etkinliklere katılmak gibi geniş bir etkisi var. Ancak Mars geri hareketteyiz. Bugünkü durumlara kesin sonuç anlamında bakamayız. Belli bir zaman aralığında düşünmek gerekiyor. Güneş-Mars karşıtlığı, sizi birçok kişiyle iletişimde bulunarak ifade etmenizde etkilidir. Her şeye aynı anda ilgi duyarsınız. Sosyal yaşam aktif hale gelir. Kararlar alabilir, uygulamak isteyebirsiniz. Fakat Mars geri hareketinde, daha önce verilmiş kararlar üzerinde düşünmek, yeni bir adım için sabırlı olmak, her şeyi gözden geçirmek doğru olacaktır. Merkür bugün Boğa burcunda düz seyre geçecek ve ardından bir haftalık gölgeli günleri devrede. Bu nedenle iş hayatında değer verdiğimiz, arzu ettiğimiz, üzerinde ciddiyetle durduğumuz konuları bir daha ele almamızda yarar var. Ay-Neptün görünümü, aşk hayatınız, başkalarıyla olan her türlü parasal alışverişiniz, cinsel hayatınız, çocuklarınızla ilgili konularda çabuk karar vermeyiniz. Duruma gerçekçi bir şekilde bakınız. Beklenti içinde olmak yerine böyle bakmak daha iyidir.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. Zihnimiz koşturmaca içinde gözden kaçırdığı noktaları fark ediyor. Bunlar tabii ki önemli. Doğru bir yol ve yön belirlemek için, işlerimizi sağlama almaktan yanayız. İş tercihlerimizde, proje ve planlarımızda geleceğin garanti altına alınması gerekliliğini unutmayalım. Hakikaten işe yarayan, üretime dönük olanları yürürlüğe koyalım. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayıs itibariyle ikizler burcunda ilerleyecek. Yolculuklar, yeni tanışmalar, hareketlilik, çevre ilişkilerinde aktivite dönemi başlayacak.

 

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. İlişkiniz başta olmak üzere arkadaşlıklar, sosyal hayat, kariyer yaşamı gibi geniş alanda kolayca yön değiştirmenize neden olabilir. Biriyle beraberliğiniz sürerken, diğer bir kişi de ilginizi çekebilir. Ancak bu geçici bir arkadaşlık, yazışmak, konuşmak anlamındadır. Bu geçişi yöneten Merkür gölgeli günlerindeyiz. Ay sonuna kadar, güvence, uzun vadelilik olguları çok kıymetli. Karar vermeden önce şöyle bir duruma bakmak yararlı olur. Sağlam mı, köklü mü, ileride sorun yaratır mı?

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, paramızı kazanmak, işlerimizi düzenlemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmek yönünde önemlidir. Koşullarımızı çok daha iyi hale getirmek durumundayız. Bunun için azimli, kararlı ve gelişime açık olmakla mümkün. Aşkta da durum bu. Anlam ifade etmeyen, insanı manen zenginleştirmeyen, kendini garantide hissettirmeyen, çocuksu ruhlardan zevk almayacağız. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızın geleceğiyle alakalı konulara önem vereceğiz. Paramızı har vurup harman savurmayacağız.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte geçtiğimiz Şubat ayından bu yana yaşanan gelişmelere bir bakmalıyız. Ailemizle olan ilişkimiz, yerleşim yerimiz, anne-babamızla alakalı konular veya evlatlarımızla ilgili meseleler üzerinde tekrar bir gözden geçirmede bulunmak iyi olur. Evimizle ilgili verilecek YENİ kararların mutlaka Haziran sonuna kadar enine boyuna ele alınması gerekir. Zararımıza olabilecek, sonradan pişmanlık yaratacak hareketlerde bulunmamak lazım. Eviniz sınırları içinde olan durumları öfkeyle, baskıda bulunarak, takıntılı bir şekilde çözemeyiz. Bazen beklemede kalıp duruma bakmak yararlıdır. Bu dönemde rutin işlerin halledilmesi, uzun zamandır tasarlanan ve başlanmış işlerin bitirilmesi, sonuca bağlanması, halledilmesi ihtimali yüksektir.

 

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 4-8-12-13-17-18-22-23-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-19-20-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
14-15

Yeniay : 12-13-14
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28-29
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla