KADIN

Akrep Burcu Yorumları

Sevgili Akrepler 2016 yılında sizler, hedefinizi, umutlarınızı, yapmak istediklerinizi, sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizi, vizyonunuzu, gitmek istediğiniz yolu, mevcut durumunuzu içsel anlamda gözden geçireceksiniz. Şu anda durduğunuz nokta sizi tatmin ediyor mu, size göre neler sorun çıkartıyor, neler motive ediyor ve aslında yapmak istediğiniz tam olarak nedir? Bunlara odaklandığınızda, yeteneklerinizi bir iş alanında veya bir grup içinde değerlendirirsiniz. Araştıracağız, öğreneceğiz, ilgilendiğimiz alanda ilerlemek adına kendimizi geliştireceğiz. Emeğin hakkını bileceğiz, bilmeyenlere de zaman harcamayacağız.

Dostluklarımızı gözden geçireceğiz. İhtiyacı olanlara yardım ve destek sunacağız.

Dış dünyanın gereklilik ve zorunluluklarından ziyade, iç huzurunuzu daha fazla önemseyeceksiniz. Kafanıza takılan meseleleri çözüme kavuşturacak gücünüz yükselecek.

Yeni biriyle tanışabilir veya mevcut ilişkinizde kendinizi gayet iyi hissedersiniz. Özel hayatınıza, hobilerinize, sevdiklerinize zaman ayırırsınız ve sosyal yaşamınıza önem verirsiniz.

Finansal konularda hesabınızı bilecek, işlerinizi dikkatli ve bilinçli şekilde yapacaksınız. İşe yarayan, geliştirici olan, tecrübenize uygun, verimli işlere yöneleceksiniz. Paranızı harcarken daha dikkatli düşüneceksiniz. Çünkü kolay kazanılmıyor. Eğer daha fazla kazanmak istiyorsanız, çok daha fazla çalışmanız gerektiğini biliniz. Başkalarına da destek vermeniz gerekir. Öyle bir iş yaparsınız ki, insanlar bundan fiziksel ve bedensel anlamda fayda görürler. Bu da, yaptığınız işten zevk duymanızı sağlar. Belki çok fazla kazanmazsınız. Ancak tutumlu ve dikkatli hareket ettiğiniz için bir kenarınızda paranız olur.

Nisan-Haziran arasında, parasal konularda mutlaka iyi düşünmelisiniz. Karar verirken aceleye getirmeyiniz. Yolunuzu ve seçimlerinizi tayin ederken, sabırsız, ihtiraslı ve dağınık olmayınız. Haziran sonuna kadar bir zamanı kendinize tanıyın. Bu arada iş araştırması, yatırım konularında piyasanın durumuna bakın. Başkalarıyla olan ilişkinizi belli bir ayarda sağlıklı tutun. Kişisel anlamda yenilikleri bu tarih sonra daha kolayca yürürlüğe koyabilirsiniz. Kredi, burs, borçlarımız, miras veya başka yollardan gelecek desteklere güvenemeyiz. Bugün var, yarın yoklar veya astarı yüzünden pahalıya gelecekse ne işe yararlar.

Evlilik, iş veya iş gibi ortaklıklarda daha dikkatli düşünmek lazım. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konularda özellikle paylaşımınız, iletişiminiz yönünde inatlaşmalardan kırıcı sözlerden kaçınmak, ortaklaşa düşünmeyi bilmek, gerçekçi olmak lazım.

Evlenmeyi düşünüyorsak, iş ortaklığı kurmayı istiyorsak, en başında tarafların birbirine açık olması lazım. Boşanmayı düşünüyorsanız, nafaka meselelerinde hukuki hakları gözetmek gerek. Böylece doğru bir karar vermiş oluruz.

Zamanınız kıymetli ve kazanç sağlamayan uğraşılara son veriniz. Geleceğinizi garanti altına alacak işlere yöneliniz. Birilerine güvenip yola çıkmamak lazım.

2016 yılı, size gerçekten arzu ettiğiniz aşkı hediye edebilir. Sanatsal, fikirsel, sosyal, kişisel, çocuklar, becerikli olduğunuz alanlarda yükselebilirsiniz. Borç alıp-vermek gibi konularda atımızı sağlam kazığa bağlayalım.

Eylül sonrası iç dünyamızın derinliklerinde huzur, uyum, adalet duygusu bilhassa kıymetlenecek. İyileştiren, büyüten, geliştiren ilişkiler yaşanacak. Gönlünüzdeki zenginliğin kıymetini bilecek insanlarla karşılaşacaksınız. Hani deriz ya, her şeyin hayırlısı, sağlıklısı, verimli olanı, lezzet vereni, huzurlu kılanı kıymetlidir diye. İşte bu tarih sonrası, biri hayatınıza girebilir. Estetik operasyonu, kişisel bakımımızla yakından ilgileneceğiz. Beslenmemize önem vereceğiz.

Kasım ve Aralık ayı çok önemli. Maddi konular başta olmak üzere, çevremizle ilişkimiz, sosyal hayatımız, çalışma yaşantımızla alakalı konularda yeni kararlar alırsınız.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars, burcunuzda ilerleyecek. Başarılı kararlar vermeniz ve hedefinize ulaşmanız için gereken güç ve istekliliği size veriyor. Ocak ayında Merkür iki ayrı burçta gerileyeceği için, tabii ki bizlerin girişim, kişisel kararlar, ilişki meselelerine derinlikli olarak bir bakmamız gerekiyor. Gelen teklifleri veya gelişmeleri ne kadar olumlu olsa da, yine de şöyle bir gözden geçiriniz. Hiç kimse üzerinde baskı uygulamayınız. Siz işinize, hayatınıza, amacınıza bakınız. Enerjinizi, doğru iş ve konular üzerinde odaklayınız. Zamanı en iyi şekilde kullanınız.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Ailenizle aranızdaki iletişime önem veriniz. Sakin, aklımızı başımızda ve gerekirse esnek olmaya çalışalım. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle sorunlar büyüyebilir. Siz daha özgür olmak ve fikirlerinizi bu çerçevede ele almak isterken, onlar engel olmaya ve sizi yönlendirmeye çalışabilirler. Arkadaşlarınızla ilgili eskiye ait meseleler gündeme gelebilir Merkürün geri hareketinde geçmişle alakalı her konu yeni bir bakış açısı altında ele alınmalıdır. Yeniden incelemeli, daha geniş çapta araştırmada bulunmalısınız. Belki de satın almayı düşündüğünüz ev, geri hareketten sonra makul bir fiyata inebilir. Kararlarınızın, yapmak istediklerinizin artı ve eksisini iyice hesap etmelisiniz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte sizler, hedefinizi, umutlarınızı, yapmak istediklerinizi, sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizi, vizyonunuzu, gitmek istediğiniz yolu, mevcut durumunuzu içsel anlamda gözden geçirerek bir görüş sahibi olabilirsiniz. Şu anda durduğunuz nokta sizi tatmin ediyor mu, size göre neler sorun çıkartıyor, neler motive ediyor ve aslında yapmak istediğiniz tam olarak nedir? Bunlara odaklandığınızda, sizi memnun etmeyen durumlar varsa, o zaman endişelenmek, bir şeyleri eleştirmek veya birilerinin kurbanı olmak yerine, bilginizi geliştirmeyi, yeteneklerinizi bir iş veya grup içinde değerlendirmeyi, sağlıklı büyümeyi hedef almalısınız. Dünya görüşünüz de önemli. Etrafınızdaki insanları gözlemleyiniz. Farklı görüşte kişilerden de öğreneceğimiz şeyler olabilir. Her şeyi bilmemiz mümkün değil tabii ki. Araştıracağız, öğreneceğiz, ilgilendiğimiz alanda ilerlemek adına kendimizi geliştireceğiz. Bunlar sürecin sonunda bize güzel kapılar aralayabilir. Emeğin hakkını bileceğiz, bilmeyenlere de zaman harcamayacağız. Dostluklarımızı gözden geçireceğiz. İhtiyacı olanlara yardım ve destek sunma yönünde çalışmalar, organize işler, sorumlulukların paylaşılması gibi kıymetli olguların hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Sürecin sonunda, belirlediğimiz noktalar çerçevesinde uygulamalarda bulunabiliriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Akrepler

Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar)
Öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz)
Kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye,
Ev satın alma, kiralama, taşınma,
İfade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz
Günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz
Çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Akrepler, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. Yakınlarımızla olan ilişkimiz, eğitim ve iş hayatımız, oturulan çevre, girişimler, görüşmeler ve bağlantıların ciddi manada ele alınma vaktini işaret ediyor. Yeniayın görünümleri her zaman olduğu gibi kıymet taşıyor. Bunları incelediğimizde, önümüzdeki bir aylık süreci değerlendirmedeki kolaylık veya zorlukları da anlamış oluyoruz. Yeniayın ilk görünümü, Jüpiterle oluşacak. Bu durum, hem daha öncesi hem de bugüne ait hedeflerimizi gerçekleştirme şansı veriyor. Yeniden inceleme, araştırma, eksikleri tamamlama anlamında bize destek bir enerji. İkinci görünüm, Kuzeydüğümle olduğu için, amacımıza varmamızı sağlayacak bilgiyi, gelişmeleri, işleri, çevreyi gayet dikkatli bir şekilde ele alıyoruz. Titiz gözlemde bulunacağız. Kendimize ve yeteneklerimize güveneceğiz. Son görünüm, geri hareketini sürdürmekte olan Merkürle olduğu için, tabii ki çok emin olmadan, öyle düşünmeden kararlar vermeyeceğiz. 25 Ocak tarihine kadar eksiklerin tamamlanması, önceden başlanmış işlerin tekrar gözden geçirilmesi faydalıdır. Bu arada gelen haberler, teklifler ve gelişmeleri de mercek altına aldığımızda bu Yeniayı gayet olumlu şekilde değerlendirebiliriz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Akrepler haftanın genelinde, kendinizi dış dünyada ifade etme arzunuz yoğundur, istekleriniz ön plandadır. Doğal olarak bulunduğunuz alanda liderliğinizi kabul ettirmekten yana davranışlar sergileyebilirsiniz. Fakat bu durum çevrenizdeki insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir. Aslında böyle davranmanızın nedeni sorumlulukların üstünüzdeki etkisidir. Merkür geri hareket dönemlerinde bu türden hissedişler daha fazla yoğunlaşır. Finansal ve çalışma hayatınızla ilgili konularda girişimde bulunmak isterken, hayat şartlarının zorluğuyla mücadele etmek kolay değildir. Benim tavsiyem bu hafta, eğitimden, iş hayatına, finansal konulardan toplumsal ilişkilerinize kadar geniş bir alanda sakince akışta kalıp, hırslı, inatçı tavırlar yerine, amacınıza ulaşmak için, karşılaştığınız engelleri sabırla aşmaya gönüllü olmanızdır. Evet kolay değil ancak imkansız da değil. Yeter ki, biraz toleranslı olalım. Çevrenizdekilerle ilişkinizde ciddi duruşunuz ve kendinizden emin oluşunuz, size saygınlık kazandırır.

18-24 Ocak arası:

Sevgili Akrepler, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, toplumsal görev ve sorumlulukların kendini hissettirdiği bir zamandır. Birilerine ve dünyaya karşı bir kafa tutma haline benzer. Kendimizi ifade etmek için tüm gücümüzle çabalarız ve değerimizin bilinmesini isteriz. İnsanlar bizi takdir etmelerinde, işlerimiz yoluna gitmediğinde egomuz devreye girer. Girer de, bunun ayarını iyi bilmek gerekir. Dolunayın görünümlerine baktığımızda bizi uyaran nitelikte olduğunu görüyoruz. Ay-Mars görünümü, iş hayatımız, toplumsal ilişkilerimiz, yaşça büyük kişilerle aramızda yaşanabilecek gerilimin işaretçisidir. Gücünüzü gösterirsiniz, isteklerinizi mutlak şekilde kabul ettirmeye çalışırsınız. İş görüşmesinde, taleplerinizin kabulü için dayatırsınız. Tepkili gözükebilirsiniz. Bu, istediklerinizi alabilmeniz dışa yansıyan içgüdüsel bir tepkidir. İşe girmek, işte sorunlar varsa bunları halletmek, plan ve projelerimizi yürürlüğe koymak yönünde hırslısınız. Ay-Satürn görünümü, size dayanıklılık ve kararlılık gücü verir. Finansal konularda taleplerinizin karşılık görmesi için dayatırsınız. Sizi kimsenin durdurması, hafife alması mümkün değildir. Ancak şunu unutmayınız. Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde bitse de, gölgeli günleri bir hafta boyunca etkilidir. Ciddi anlamda kararlarınızı gözden geçiriniz. İletişime dikkat ediniz. Bir şeyi kabul ettireyim derken, deyim yerindeyse çam devirmeyiniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ailevi ilişkiler, çalışma hayatınızla ilgili konular, ortaklaşa ilişkiniz olan insanlarla bağlantınız, bireysel girişimlerdeki kararlılığınız ve sorumluluklarınız öne çıkıyor. Özgürce geleceğinizi şekillendirmek isteğiniz yoğun. Ancak bir yandan da tam olarak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hangi iş alanı sizin için daha uygun veya hangi alan kazandırıcı olur. Kimlerden destek görebilirsiniz veya kimlerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Henüz Merkür geri hareketi bitmeden bu meseleler üzerinde tekrar düşünmek faydalıdır.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu dönem disiplin edicidir. Akrepler iş hayatında daha çok sorumluluk almaya, akıllıca düşünmeye gayret ediyorlar. Kardeş ilişkilerinde bir sorumluluk getirebilir. Eğitim hayatıyla ilgili konularda, yeni bir projeye dahil edilmeniz istenebilir. Çok sıkı çalışmanız gerekebilir. İş girişimlerinde ise, özellikle bilgi ve deneyimlerinize yönelik alanlarda hareket etmeniz beklenebilir. İlişkilerde kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz üzerinde de durabilirsiniz. Geri hareketin gölgeli günlerini hesaba katarak 1 Şubat tarihine kadar olan bitene bir bakmakta yarar var.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür, düz seyirde Oğlak burcunda ilerleyecek. Geri hareket esnasında düşündüğünüz, gözden geçirerek karara bağladığınız işleri gölgeli günlerini de hesaba katarsak 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koymanız iyi olur. Genel olarak Merkür-Oğlakta ister geri ister ileri olsun, hem hedeflerinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ciddiyetle ele almanızı sağlayıcıdır. Eğer hala tam olarak, ailevi meseleler veya bazı konularda kafanızın içinde sorular varsa bunları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çevre ilişkilerinde öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 11-12-17-18-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 13-14 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Akrepler haftanın hemen başındaki görünüm, kararlı ve azimli bir şekilde isteklerimizi elde etmekten yana olmamızı sağlıyor. Ancak bizi zaman zaman bir şeyler kısıtlayabilir. Sözgelimi aileniz veya birileri size engel koymaya çalıştığında onlara tepkiyle yanıt verebilirsiniz. Bu benim hayatım ve izleyeceğim yol ancak beni ilgilendirir diyerek görüşünüzü bildirirsiniz. Haftanın genelinde ailevi, parasal ve yakınlarımızla alakalı konular üzerinde odaklanacağız. Yolculuklar, görüşmeler, iş veya özel amaçlı yapılabilir. Bir şeyleri derlemek, toparlamak için sorumluluk alabiliriz. Hafta sonuna doğru, ev içinde gerginlik yaşanabilir. Ancak bizim geri adım atmaya, taviz göstermeye niyetimiz yok.

8-14 Şubat arası:

8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, ailenizi ve sizi ilgilendiren konularda bir değişimin, eskiyi geride bırakıp yeni tecrübeler kazanmanın işaretçisidir. Yenilenmek isteriz. Üzerimizde baskı oluşturanı değil, bizi özgürleştirici olanı tercih ederiz. Oturduğumuz ev, yaşadığımız ortamla ilgili bir değişim kararı verebiliriz veya gelişen şartlar gereği bunu düşünürüz. Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, bu değişimlerin hangi alanda gerçekleşeceğini ve önümüzdeki bir aylık süreçte yaşanması muhtemel gelişmeleri işaretler. İlk görünüm, Merkür-Kuzey düğüm arasında gerçekleşecek. Çevre değişiklikleri, eğitim veya iş amaçlı görüşme ve yolculukların, ciddiyetle gözden geçirilmesi vaktidir. Bu Yeniay, alınan kararların belli bir zamanda olgunlaşacağını gösteriyor. Yerinde görmek, incelemek, ölçüp tartmak faydalı olur. Ay-Uranüs görünümü, evimiz, şu anda oturduğumuz yerle ilgili değişikliklerin göstergesi. Bunları aceleye getirmeden yapmalıyız. Ay-Mars görünümü, verdiğiniz karardan dönmeyeceğinizi işaret ediyor. Birileri için, kendi hedefinizden vazgeçmezsiniz. Tutkulu, inatçı, kararlı bir şekilde gerekeni yaparsınız. Evlilik veya boşanma gibi kararların mutlaka gözden geçirilmesinde yarar görüyorum.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içi ilişkilerimizde ister eş ister büyüklerimizle yaşıyor olalım, arkadaşlık etmek, yoldaş olmak önemlidir. Çocuğunuzun, eşinizin, büyüklerinizin, dost bildiklerinizin sorunlarını birlikte aşabilmek, çözüm bulmak önemlidir. Birbirimizle konuşmalıyız. İçimizdekileri paylaşmalıyız ve bundan da pişman olmamalıyız. Bu geçiş, mali konuların ev içinde, aile ile görüşülmesi yönünde etkili olduğu gibi, taşınma, kira artışı, ev satın alımı, yatırım, ofis çalışmaları, eğitim giderleri gibi konularda da önem taşıyacak. Hesabı bilmek, harcamalara da dikkat etmek lazımdır, ailemize destek olabiliriz. Evimizin ihtiyaçlarını temin edebiliriz. Parasal konularda sorumluluk bilinciyle hareket ederiz.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Kova burcu sürecinde genel olarak ailevi ortamdaki ilişkileriniz, paylaşımlarınız, birbirinize olan ilginiz, sevginiz, uyum ve uyumsuzluklarınız tümüyle önemli hale gelir. Ne kadar değerli bulunduğunuzu bilmek istersiniz. Bir sıkıntınızı, iş veya özel hayatınızla ilgili bir meseleyi dile getirdiğinizde size yardımcı olunmasını arzularsınız. Düşüncelerinize önem verilmesini, kararlarınızın saygıyla karşılanmasını beklersiniz. Eğer kendinizi huzur ve emniyette hissettiğiniz bir yerde yaşıyorsanız tabii ki mutlu olursunuz. Fakat iş, eş, para, aile veya yaşanılan ortamda rahatsız edici durumlar varsa size uymayan şartlar nedeniyle canınız sıkılabilir.

19 Şubat:34-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş süresince, aşkı ve hayatı ele alış biçiminiz hassas, sezgisel, romantik, yumuşacık ve empatik tarzda gelişebilir. Kişi hem mutlu olabileceği ortamlar arar hem de problemlerinden kurtulmak ister. Ancak gerçekçi olmayı da ihmal etmemelidir. Başkalarına karşı iyi niyetli olmak, sevgilimize karşı bağlılık hissetmek, gerçeklerden biraz olsun uzaklaşmak hoş gibi durabilir. Ancak akıl baştan gitmeden, şöyle bir önümüze ardımıza bakmayı ihmal etmeden. Ruhsal etkileşime bir hayli açık olduğumuz bu süreçte, eğer ilişkimiz veya herhangi bir şey bizde çelişkiler uyandırırsa, durup olan bitene iyice bakalım.

22-28 Şubat arası:

22 Şubat tarihinde saat 20:20 de, Dolunay Başak burcunda oluşacak. Geçtiğimiz 8 Şubat günü, Kova burcunda bir Yeniay doğmuştu. Sizler aile ilişkileri, evinizle ilgili meseleler üzerinde yenilikte bulunmayı düşünmüş, belki de evden ayrılmayı, başka bir yere taşınmayı istemiştiniz. Ancak bu konuların ciddi şekilde analiz edilmesi gerekiyordu. İşte bugün bunlara bir daha bakacağız. O tarihten bu yana ne gibi gelişmeler yaşandı, verilen kararlar istediğiniz gibi sonuçlandı mı? Diye duruma göz atacağız. Güne Ay-Boşluk etkisinde başlıyoruz. İş hayatımızda bazı kişilerle burun buruna gelmemek için dikkatli olacağız. İş görüşmeleri, planlama ve girişimlerimizde arzu ettiğimiz sonucu almak zor olabilir. Diretmemek gerekir. Bilinçli olmak, bir daha bakmak faydalıdır. Saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sosyal destek projeleri, ilerisi adına düşündüğümüz planlamalar, işlerimizin pratik şekilde halledilmesi gibi konularda etkilidir. Tabii ki yararlı olanla olmayanı iyi ayırt etmeliyiz. Amacımıza odaklanmalı, güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünmeliyiz. Hayal etmek başarmanın yarısı derler. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Kova burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, başkalarına yararlı olmayı, uyumlu çalışmayı, yeniliklere açıl olmayı bilen kişiler kazançlı çıkarlar.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-18-19-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-20-21 Aşkta En Şanslı Günler : 10 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4

Yeniay : 1-2-27-28-29(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başındaki görünüm, maddi konularda ve aşk hayatınızla ilgili meseleler üzerinde yanlış değerlendirmelerde bulunmamak için sakin olalım. Abartılı düşünmeyelim.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür astrolojik olarak, hayallerin güçlendiği, gerçekçi düşünmenin zorlaştığı, sanki güzel bir film izler gibi yaşamı ele almak istediğimiz süreçtir. Aşk, zihnimizi arındıran, bize farklı bir dünyanın kapılarını açan bir rehbere benzer. Romantik yakınlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar bizi fazlasıyla etkiler. Ancak ben derim ki, gerçekçi olmayı, ilişkinizi dikkatlice gözden geçirmeyi unutmayın. Bu süreçte, sanatsal faaliyetlere, mistik konulara, hobilerimize zaman ayırabiliriz.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Mars-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönemde finansal konularda bir hayli cesur davranırız. Ancak harcamaların mutlaka kazançla doğru orantılı olması gerekir. Gelir - gider dengesi bu ayda şaşabilir, bütçenin dışına çıkılmaması gerekir. Bu süreçte, yeteneklerinizden yararlanarak kazanç elde edebileceğiniz işlere yönelmenizi tavsiye ediyor. Maddi açıdan güçlü olmak, güven içinde yaşamak istiyorsak, cesaretimizin yükseldiği bu dönemi doğru şekilde kullanmaya bakalım. Kimi Yaylar bu süreçte, iş seyahatlerine çıkarak, bazıları kendini ifade ederek, bir kısmınız eğitim hayatında başarılı olmak adına kendinize hedef belirleyebilirsiniz. İş başvuruları veya mevcut işinizdeki maddi konuların görüşülme zamanıdır. Yalnız burada dikkat edeceğiniz husus, ben bilirim demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum demektir. Bu tevazu dolu yaklaşımlar size birçok insan kazandırır, fırsatlar getirir.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Akrepler, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Aşk hayatınız, çocuklar, yetenekleriniz konusunda etkilidir. Ruhsal anlamda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak egzersizler, çalışmalar, kaygılarınızdan kurtulmanızı, hayatı daha olumlu hislerle kucaklamanızı sağlar. Dış dünyanın gereklilik ve zorunluluklarından ziyade, iç huzurunuzu daha fazla önemsediğiniz zamandır. Tutulmanın görünümleri bize bu yönde ışık tutar. Ay-Pluto arasındaki olumlu enerji akışı, ruhunuzu dinlendirici olduğu gibi, kendinizi güçlü hissetttiricidir. Kafanıza takılan meseleleri çözüme kavuşturacak gücünüz yükselir. Biriyle tanışmak veya mevcut ilişkinizde kendinizi gayet iyi hissetmek mümkündür. Daha özel, daha yakın ilişki, sevgi ve şefkat gibi duygulara hayatınızda yer verirsiniz. Ay-Jüpiter karşıtlığı, sosyal ve özel yaşam arasındaki dengenin sağlanışıdır. Hem arzu ettiğiniz gibi özel hayatınıza, hobilerinize, sevdiklerinize zaman ayırırsınız hem de sosyal yaşamınıza önem verirsiniz. Ay-Kuzey düğüm görünümü, sizi geliştirici, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayıcı, iç barışıklığı ve kişisel hedef bilinciyle hareket etmenizi destekleyicidir. Ay-Mars görünümü ise, bu tutulmanın bir başka yönü olup, günlük hayatta ve finansal konularda aktif edici olup, hesabınızı bilmenin, işlerinizi dikkatli ve bilinçli şekilde yapmanın çok daha iyi olacağını işaret etmektedir.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşünürüz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Geçmişte yaşananlara endişeden uzak, iç gözlemde bulunarak bakabilmemiz kolaylaşır. Hani bazen insan aşkta kendini garip, kafası karışmış, gerçeklerden uzaklaşmaya hazır bir halde hisseder ya. Çünkü canınız acıyordur. Belki yaşadığınız eski tecrübeler veyahut mevcut sorunlarınız sizi baskı altına almıştır. İşte Venüs, dönemi bunları restore edicidir, moral yükseltir. Aşkta ılımlı paylaşımın, hoş duyguların, yücelen sevginin işaretçisidir. Partnerimizin bize olan güzel yaklaşımları ve romantik jestleri hoşumuza gider. Öyle para pul gözümüz pek görmez. İsteriz ki, sevgilimiz bizi el üstünde tutsun. Ancak ben derim ki, ilişkisi yeni başlayanlar, karşınıza çıkan kişiye dikkat edin, onu tanıyın. Hemen kanmayın.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, sizin gelecek hedeflerinizi düzgün ve hakikaten yararlı şekilde düzenlemeniz yönünde olumludur. Ayrıca değişim ve yenilenmesi gereken yakın çevrenizle alakalı konuları da gündem maddeniz içine alarak gözden geçirmenizi sağlar. Son sekiz yıldan bu yana yaşadığınız deneyimler, bunların sizde bıraktığı izler doğal olarak size bir çok tecrübeler kazandırmış olmalı. Artık yüzeysel, hiçbir işlerliği olmayan fikirlere, insanlara, durumlara prim vermiyor olmalısınız. Kimler geldi kimler geçti diyoruz ya aynen öyle. Önümüzdeki Haziran sonuna kadar, eğitim, iş veya başka bir nedenle başka bir çevreye dahil olabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek amaçlı aktivitelerde bulunabilirsiniz. Jüpiter gerilediği için, bütün bunları kafamızın içinde oturtmamızı sağlayacak ve kararımızı ona göre vereceğimiz zaman dilimindeyiz. Bütün bu gözden geçirmeler gerçekten işinize yarayacaktır.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş etkisi altında, iş hayatınızda kendinizi kabul ettirmek, sıkı çalışmak ve bulunduğunuz alanda güçlü olmak arzusu duyabilirsiniz. Bunlar tabii ki olumludur. Ancak bu geçişte dikkat etmeniz gereken nokta, aceleci kararlar vermemektir. Sabırsızlık, yaptığınız işten çabuk sıkılmak, yeni bir şeyler yapayım derken yanlış kararlar vermek mümkündür. O nedenle lütfen şartları iyice gözden geçiriniz. İş ortamında agresif davranmayınız. Plan ve projelerinizi akıllıca bir daha ele alınız. Detayları es geçmeyiniz. Eğer alternatifiniz güçlü değilse, mevcut işinizi değiştirmeyiniz.

21-31 Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili Akrepler, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, gerçekten adil, paylaşımcı, huzurlu bir dünya özlemimizin işaretçisi. Belki de öyle zorlu günlerden geçmişiz ki, artık kendi içimize dönerek bir şeyleri dengeye kavuşturmak istiyoruz. Özellikle ilişki ve çalışma hayatınızla ilgili konularda bu çok daha önem taşıyor. Dengesiz olan, yoran, sıkan, üzen beraberliğe son vermek, pek adil olmayan bir iş ortaklığını bitirmek, gizli bir ilişkiye veda etmek gibi karar verilebilir. Aslında öyle durumlar yaşanır ki, son nokta konur, kendiliğinden biter. Aynı şekilde önemli bir proje tamamlanabilir. Bilinçli bir şekilde artı ve eksiler gözden geçirilirse, sizi engelleyen, sürekli idare etmek zorunda kaldığınız bir durumdan kurtulmanız mümkündür. Esasen bu Tutulma, stresten kurtulmanız, işlerinizi düzene sokmanız, sağlığınıza önem vermeniz gerektiğini de hatırlatır. Belki de uzun zamandır hakkınız yeniyordu. Siz içinize atıyordunuz. Şimdi gereken adımı atabilir, hak ettiğiniz bir şeyi elde edebilirsiniz. Tutulmanın görünümleri bize yolumuzu gösteren işaretlerdir. İlki Jüpiter-Satürn arasında gerçekleşiyor. Sizin hedef belirlemenizde yardımcı olurken, hakikaten işe yarayan, geliştirici olan, tecrübenize uygun, verimli işlere yönelmeniz için teşvik ediyor. Arkadaşlıkların niteliği değişiyor. Şimdi karşınıza çıkan kişiler, iş hayatında veya bir alanda çaba sarf eden insanlar olacaktır. Artık paranızı harcarken daha dikkatli düşüneceksiniz. Çünkü kolay kazanılmıyor. Eğer daha fazla kazanmak istiyorsanız, çok daha fazla çalışmanız gerektiğini biliniz. Başkalarına da destek vermeniz gerekir. Öyle bir iş yaparsınız ki, insanlar bundan fiziksel ve bedensel anlamda fayda görürler. Bu da, yaptığınız işten zevk duymanızı sağlar. Belki çok fazla kazanmazsınız. Ancak tutumlu ve dikkatli hareket ettiğiniz için bir kenarınızda paranız olur. Ay-Merkür karşıtlığı, yazmak, konuşmak, ifade etmek yönündeki çalışmaların işaretçisidir. Hislerinizi yazıya dökebilirsiniz. Aktif olarak bunları bir alanda insanlara sunarsınız. Haksızlıklara karşı durursunuz. Ay-Mars görünümü, bir proje üzerinden çalışmak, eksikleri tamamlamak, ne yapacağınıza karar vermek yönünde önemlidir. Gözden geçirmede bulunursunuz. Netleştirmeye çalışırsınız. Güneş-Merkür kavuşumu, iş görüşmesi, talepte bulunmak, hakkınız olanı istemek, toplantı veya iş yoğunluğunun işaretçisidir.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Maddi kazanç (üretime dönük işler), bütçemiz, malımız, mülkümüz, bizi değerli kıldığını düşündüğümüz her şey hakkında şöyle bir muhasebede bulunma zamanımızın geldiğini işaret ediyor. Bir bakıyoruz durumumuza. Gerçek manada kendimizi rahat, güvende ve geleceğimizi teminat altına almış gibi hissediyor muyuz? Tabii ki hayatta her şey para, mal, mülk değil. Ancak yaşamımız için gerekli olduğu şüphe götürmez. Yeteneklerimizi değerlendiriyor muyuz bunlara da bakacağız. Boş boş oturuyorsak tabii ki çalışmamız gerektiğini anlayacağız. Maddi ve manevi anlamda endişeli, takıntılı düşünüyorsak bunun ardında yatan nedenleri sorgulayacağız. Bunlar para yüzünden mi yoksa kimseden bir destek görmediğimiz için mi bunlara da bakmak gerekiyor. Bütün bu incelemeler aslında o kadar yararlı ki, sorunlarımızın nereden kaynaklandığını ve çözüm yollarının ne olabileceğini anlıyoruz. Kendimizi geliştirme, üretime dönük düşünme, yeteneklerimizi değerlendirme yönünde bu geri hareket bize, paramızı nasıl kazanacağımız ve bu konuya nasıl bakmamız yolunda yeni bir bakış açısı kazandıracak.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-16-17-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-19 Aşkta En Şanslı Günler : 8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-29

Yeniay : 25-26-27-28(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatında, günlük yaşamda duygularımızı tanımlamak, yanlışlarımızı görmek vaktidir. Neleri hayatta temel alıyoruz ve nelerle mutlu oluyoruz, bizim doyum arzumuzun özünde ne gibi değerler merkez alınıyor, işte bunlara bakmak gerekiyor. Genel olarak Venüs-Koç geçişlerinde kendimizi daha fazla önde tutarız. Nerede ne yapmamız gerektiğini kendimize göre belirleyebiliriz. Oysaki bu bakış açısı birileri tarafından pek hoş karşılanmayabilir. Almak kadar vermenin de önemi üzerinde durmak lazımdır. Evet bu süreçte ihtiyaçlarımızın karşılanması önemlidir. Fakat başkalarına da anlayış göstermek, hastalıktan ve sağlıkta onların da yanında olmayı bilmek zamanıdır. Diyelim ki, sürekli almaktan yana olan kişilerle çalışıyoruz veya yaşıyoruz. Bu dönemde sabır göstermeyiz. Duruşumuzu belli ederiz. Bizi sinirlendiren, yoran ilişkilerimizden kurtulmak isteriz. Bu geçişi yöneten Mars-Yay burcunda ilerlediği için, finansal konularda çizmeyi aşmamak lazım. işimize, şartlarımıza göre hareket etmek gerekiyor. Mars, 10 Nisan itibariyle gölgeli günleriyle birlikte gerileme etkisini başlatacak. Bizim de kazanç-kayıp anlamında bilançomuzu gözden geçirmek durumundayız.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim.

Sevgili Akrepler, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, enerjinizi çalışma hayatı, sağlık ve iş konularına yönlendirmenizi, mücadele etmenizi, emek sarf etmenizi ve iyice düşündükten sonra yeni kararlar almanızı destekleyicidir. Yeniayın görünümlerini şimdi beraberce incelediğimizde ne gibi gelişmeler yaşanacağını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlarız. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda, işlerinizi iyi kontrol ederek başarılı bir şekilde yerine getirmenizi ve bu sayede maddi açıdan rahatlamanız mümkün olur. Eğer iş sorunlarınız varsa bunların düzelmesi mümkün değilse, uzun zamandır devam ediyor, sizi yoruyorsa, yeni bir iş bulmadan ayrılmayınız. Eğer yeni bir işe başlamışsanız, ortamdaki kişilerle belli mesafe ve ılımlılık çerçevesinde ilişkilerinizi sürdürünüz. İş ve finansal konuları gergin tepkilerde bulunarak çözemeyiz. Yarım kalan işlerinize, projelerinize ağırlık veriniz. Bu anlamda ruhsal ve bedensel sağlığınıza önem veriniz. Ay-Pluto görünümü, iş konularında ve çevrenizle olan ilişkinizde mutlaka ılımlı hareket etmek gerektiğini işaret ediyor. iş girişimlerinde şartlara, alacağınız ücrete, nasıl bir konumda olacağınıza en başından dikkat ediniz. Ay-Uranüs kavuşumu, önümüzdeki iki haftalık süreçte işlerinize odaklanmakta bir miktar zorlanabilirsiniz. Farklı yollar, yöntemler deneyerek problemleri atlatmak, işleri yerli yerine koymak mümkündür. Ancak bu biraz da sizin iş disiplininize, sabrınıza, işinize ve kendinize verdiğiniz öneme bağlıdır. Aceleyle değil, bilinçli şekilde tercihlerde bulunmalısınız.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte, finansal alışverişlerde hesabı bilmek gerekiyor. Çünkü burnumuzun dikine gitme vakti değildir. Nasılsa hallederim öderim diye alışverişler yaparız ya. Sonradan bütçemizin şaştığına hepimiz şahit olmuşuzdur. İşte bizler de bu dönemde tedbirli olmayı ve gerçekten lüzumlu olanla olmayanı ayırt etmeyi bilmeliyiz. Yeteneklerimizi parasal kazanca dönüştürmek varken, sürekli bir işten diğerine atlarsak, düzgün bir gelir sahibi olamayız. Bir yol belirlemeliyiz. Tabii ki attığımız adımdan, koyduğumuz hedeften emin olmamız gerekiyor. Boşa kürek sallamak vakti değildir. Piyasanın durumuna bakmak gerekir. Risk faktörünü, yatırımla ilgili kararlar verirken mutlaka gözetmeliyiz. Çalışma hayatımız başkalarıyla olan finansal ilişkilerimizi artı ve eksileriyle ele almalı, duruma bakmalıyız. Bu iyi gelir getirir diyerek düşünmeden etmeden yapılan yatırımlardan kaçınmalıyız. Bu dönemde dağılmamak, fazla yayılmamak, bütçemizi şaşırmamak lazım.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Sizlerin de tüm ilginiz ilişki ve iş ortaklığınızla ilgili konulara çevrilecek. Nasıl beraberliğimiz var, bu beraberlikte merkez aldığımız nokta nedir? İlişkinin kalitesi, özü, geleceği hakkında bir düşünmemiz gerekiyor. Karşımızdakine ne veriyoruz ve neler bekliyoruz? Bunların tespit edilmesi vaktidir. Maddi ve manevi anlamda güven içinde yaşamak arzusu tüm insanlarda vardır. Ancak sadece bir olguya dayalı ilişkiler yürümez. Sözgelimi kendimizi garanti altına almak için maddi anlamda düşünülen bir evlilik, sonrasında duygusal tatminsizlikle sonuçlanır. Sorunlar olduğu halde, sırf alışkanlık diye bir ilişkiyi sürdürmek de doğru olmaz. Ortaklık dar gününde, mutlu gününde el ele olabilmektir. Bunları, bu süreçte mutlaka önemsemeliyiz.

Sevgili Akrepler, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, sizin hayatınızın iplerini kendi elinize alma, yaşananlara bir dur deme, kendinizi yenileme, dönüştürme azim ve kararlılığınızdır. Ancak bu hissedişler katılık, baskı, gözünüzün dönmesine, başkaları üzerinde baskı kurmanıza neden olmamalı. Evet, çok şey yaşamış, üzülmüş, hatta kalp kırıklığınız nedeniyle öfkelenmiş olabilirsiniz. Bu yüzden daha fazla ihtiraslı davranıyor da olabilirsiniz. Fakat bu azim ve kararlılığınızı sağlıklı bir değişim için kullanmakta, bundan böyle ilişki tercihlerinizi sağlıklı yapma, hayatınızı sil baştan yenileyerek fiziksel ve ruhsal anlamda toparlanma için kullanırsanız küllerinizden yeniden doğabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 17 Nisan tarihinde bu yana ikinci yöneticiniz Mars geri hareketini Yay burcunda sürdürüyor. Daha sonra burcunuza geri dönecek. Bu da gösteriyor ki, kazanç elde etme yönünde iki ayrı planlamanızı olabilir. Fakat şu anda parasal konularda mutlaka iyi düşünmelisiniz. Karar verirken aceleye getirmeyiniz. Yolunuzu ve seçimlerinizi tayin ederken, sabırsız, ihtiraslı ve dağınık olmayınız. Haziran sonuna kadar bir zamanı kendinize tanıyın. Bu arada iş araştırması, yatırım konularında piyasanın durumuna bakın. Başkalarıyla olan ilişkinizi belli bir ayarda sağlıklı tutun. Kişisel anlamda yenilikleri bu tarih sonra daha kolayca yürürlüğe koyabilirsiniz.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreç, gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan itibariyle etkili olacak. Sizler karşı cinsle veya diğer insanlarla olan iletişiminizi, maddi ve manevi değerlerinizi sorgulama ve bir kanaat elde etme sürecindesiniz. Güven olgusu, itimat etmek, açık, net ve dürüst davranmak, geçmişte yaşanan tecrübeleri unutmadan ilişki tercihinizi gözden geçirmelisiniz. Çözüm bulmaya dönük düşünürken, inatlaşmak, ben haklıyım demek çare olmaz. Katı ve oldukça inatçı bir şekilde düşüncelerimizi kabul ettirmeye çalışmak yanlıştır. Bunu karşı taraf da yapıyorsa doğru değildir. Fikirler paylaşılır, uyar ve uymaz. Ancak hayatı birlikte geçirmek istiyorsanız, uyum olgusunu gözetmenizde yarar var. Bu dönemde ilişkileri mercek altına alacağız. Ancak keskin bir karar vermemek, beklemede kalıp, ilişkimizi mercek altına almak en doğrusudur. Yaptığınız gözlemler çok işimize yarayabilir.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönem, Merkür ger hareketiyle örtüştüğü için, doğaldır ki, fikirsel anlaşmaların sevgiyle bütünleşmesi kıymet taşıyor. Zoraki değil, gönülden ve içten davranışlar bir ilişkiyi güçlendirir, verimli hale getirir, büyütür. Venüs-Boğa geçişine ister istemez kendimizi garanti altına alabileceğimiz beraberliği tercih ederiz. Bazı evlilikler bu ilkeye dayalı olarak yapılabilir. Ancak bu alışveriş hali, umduğumuz gibi yürümediğinde ne yapacağız. Eşimiz sadece kendi çıkarlarını düşünen biriyse ne olacak? onun için değer ölçülerimizi, ilişkiye verdiğimiz önemi, kattıklarımızı ve aynı şekilde karşımızdakinin yaklaşım tarzını anlamalıyız. Bütün bunlar en doğru kararı vermemizi sağlayacaktır.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-13-17-18-22-23-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-15-16-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4-5 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Akrepler, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişkimizdeki bağlılık, sadakat, güven ve uzun ömürlülük ilkelerinin önemsendiği bir zamanı işaret ediyor. İş ortaklığı veya başkalarıyla olan bağlantımızda biraz önce saydığım olguları önemsiyoruz. Bunlar olmadan kendimizi tatmin olmuş hissetmeyiz. Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, tabii ki ilişkilerde uzlaşı kadar gerçekçi bir düşünmek de kıymetlidir. Geçtiğimiz Nisan ayındaki durumlar tekrar karşımıza çıkabilir ve biz de gelişmelere göre kafamızda bir şeyleri oturtabiliriz. Yeniayın görünümleri bize yol göstericidir. Etkileri daha geniş bir pencereden ele alarak duruma hakim olabiliriz. Ay-Venüs kavuşumu, ilişkide sevgi, bağlılık, aşk, sağlamlık, uzlaşı, huzurun sağlanması yönünde olumludur. Eğer taraflar uzun zamandır anlaşmazlık yaşıyorsa, birbirlerine yönelirler. Fakat bu yönelme, hemen kalınan yerden başlamak değil, tekrar gözden geçirmek şeklinde olursa faydalıdır. Yeni tanışanların da birbirlerine karşı dürüst yaklaşımlarda bulunmalarında yarar var. Tanıyalım, bilelim. Ay-Neptün görünümü, ortamı yumuşatan, ilişkide sevgi hissini çoğaltan bir etkidir. Ay-Jüpiter görünümü, gerçek anlamda mutluluk ve tatmin duygusunun güvenle eşdeğer olduğunu vurguluyor. Biz karşımızdakine inanıyorsak bu ilişkinin geleceğinden şüphe duymayız. Ay-Pluto görünümü, güçlenmek, canlanmak, belli bir konuda kararlı olmamızı sağlayan bir etkidir. İlişkimizde iletişimin önemi büyük. Verilen sözlerin tutulması bizim için önemli. Dediğim gibi Merkür geri hareket dönemindeyiz. Olumlu gelişmeler var. Ancak biz yine de güven olgusunu mutlaka gözetmeliyiz.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevremizdeki faaliyetlerin özünde insanlara destek amaçlı çalışmalar göze çarpıyor. Hangi işle uğraşırsanız uğraşın, ister emekli, ister evde yaşayan biri olun fark etmez. Bu süreçte etrafınızdaki yardıma muhtaç kişilere rehberlik edebilirsiniz. Bu ruhsal anlamda iyileştirme, iş bulma, evsizlere barınak, hayvanları koruma, beslenme gibi faaliyetler olabilir. Hatta bunu gönülden yaparsınız. Bu süreç topluma sunulan, herkese yararlı olabilecek sosyal projelerin göstergesidir. Böyle bir projede yer alabilirsiniz. Halkın sağlığıyla ilgili çalışmalara katılabilirsiniz. Genelde öyle boş işlerle uğraşmak yerine, sizi verimli, sağlıklı hizmetler verirken görebiliriz. Hedeflerin belirlendiği bu süreçte, ilerisi adına kendinize bir yol çizebilirsiniz. Gördüğünüz aksaklıklara dayanamaz, bunların giderilmesi adına sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Genel olarak bu dönemde pratik çözümler bulmaya, detaylar üzerinde durmaya, sadece bütünün güzelliğine aldanmamaya özen gösterirsiniz. Tabii ki bunu abartmamakta yarar var. Hani bazen de insan bu kadar ayrıntılı baktığında yorulabilir.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş süresi, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, kimlerle ortaklaşa iş yapıyor, yaşıyor, paylaşımda bulunuyorsanız bu kişileri dikkatlice gözden geçiriniz. Kararların gayet akıllıca ele alınması gerekiyor. Eğer bir güvensizlik söz konusu ise, eğer bir şeyler sizi kırıyor, incitiyor, kafanızı karıştırıyorsa problemin köküne inmek ve mantıklı düşünmek lazım. Uzun vadeli düşünmek lazım Hayatınıza öylesine giren bir kişiye sırlarınızı, mahremiyetinizi açmayınız. Köklü bir ilişki için, dürüst ve güvenilir insanları tercih ediniz.

Sevgili Akrepler, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, parasal kazancımız, değerlerimiz, ailemiz, ilişkimizle alakalı konularda bir değerlendirme, duruma göre bir yön belirleme, gelişmeler doğrultusunda şimdi ne yapmamız gerektiğini belirleme halidir. Özellikle bir yatırım veya iş hakkında bir karar verilecekse, tecrübelerimiz doğrultusunda ele almanızda, her açıdan duruma bakmanızda fayda var. Eğer sizin isteğiniz dışında başkaları kaynaklı bir durum söz konusu olursa, bütçemiz nispetinde düşünelim. Sözgelimi iş ortağınız, çocuğunuz, eşinizin bir ihtiyacı veya düşündüğü olabilir veyahut siz onlardan bir talepte bulunacaksınızdır. İşte bunların çok iyi hesabının yapılması gerekir. Ay-Mars kavuşumu, bu Dolunayın etkin görünümlerinden biridir. Maddi görüşme, alışveriş, borç-alacak konularında hızlı karar vermekten kaçınalım. Bir daha düşünelim. Çünkü Mars hareket dönemindeyiz. Bugün attığımız bir adım daha sonra sıkıntı yaratabilir. Aldığımız bir borcu veya verdiğimizi geri almak zor olabilir. Burs, kredi, ihtiyaç, yolculuk, iş veya özel harcamalara dikkat edelim. Güneş-Mars karşıtlığı, başkalarıyla olan parasal görüşme, bağlantı veya gelen haberlerin Ağustos ayına kadar tam olarak yerli yerine oturması zor olabilir. Mars geri hareketi, bize opsiyonlu ve bilinçli düşünmemiz gerektiğini gösteriyor. Belki de bu geri hareket daha önce fark etmediğimiz bir şeyi gösterebilir. Elde var dediğimiz bir şey, bakarız ki şu an tam olarak bize ulaşmıyor, önünde bir engel var. O zaman bekleyelim. Ödemelerimizi ihmal etmeyelim. Merkür bugün Boğa burcunda düz seyre geçecek. Ancak bir hafta etkili olacak gölgeli günlerinde ilişkimiz, iş ortaklığımızla ilgili değer yargılarımızı, beklentimizi veya onların bizden taleplerini analiz etmek, sağlamlığına önem vermek gerekir. Ay-Neptün görünümü, çocuklarınız, aşk yaşamınız, maddi konularda görünen, hissedilen durumlara değil, yaşanması muhtemel olasılıklara göre düşünmek lazım. Özverimizin sınırlarını bilelim.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Bu geçişi yöneten Venüs-İkizler burcunda 24 Mayıs tarihinde ilerleyecek. Demek oluyor ki, iletişimin önemi büyük. Her iki taraf da düşüncelerini, niyetini açıkça belli etmeli, bu beraberlikte çelişkili davranmamalıdır.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyrine başlayacak. Maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışmanız yararlıdır. Miras, hisseli paralar veya beklediğimiz destekler konusunda da gerçekçi olalım, boyunuzu aşabilecek harcamalardan uzak duralım. Boşanma nedeniyle, nafaka veya hukuksal sorunlarınız varsa, bunların takibini çok iyi yapınız. Bu geçişi yöneten Merkür geri hareketinin ay sonuna kadar etkili olacak gölgeli günlerindeyiz. İlişkide sağlamlık, güven, sadakat, dürüstlük olguları önemlidir.

26 Mayıs tarihindeki, Jüpiter-Satürn görünümü, hedef belirlemenizde yardımcı olurken, hakikaten işe yarayan, geliştirici olan, tecrübenize uygun, verimli işlere yönelmeniz için teşvik ediyor. Arkadaşlıkların niteliği değişiyor. Şimdi karşınıza çıkan kişiler, iş hayatında veya bir alanda çaba sarf eden insanlar olacaktır. Artık paranızı harcarken daha dikkatli düşüneceksiniz. Çünkü kolay kazanılmıyor. Eğer daha fazla kazanmak istiyorsanız, çok daha fazla çalışmanız gerektiğini biliniz. Başkalarına da destek vermeniz gerekir. Öyle bir iş yaparsınız ki, insanlar bundan fiziksel ve bedensel anlamda fayda görürler. Bu da, yaptığınız işten zevk duymanızı sağlar. Belki çok fazla kazanmazsınız. Ancak tutumlu ve dikkatli hareket ettiğiniz için bir kenarınızda paranız olur.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte etrafınızdaki insanları, hayatı, ilişkinizi, kendinizi bir gözden geçirmek, yüzleşmelerde bulunmak faydalıdır. İşlerliği olmayan, sizi zorlayan, etrafınızla aranızda bariyer oluşturan kişisel hırs ve arzularınızı da mercek altına alınız. Siz illaki birilerine güçlü görünmek veya onlar üzerinde baskıda bulunarak kendinizi ispat etmek zorunda değilsiniz. Zaten sizi bilen bilir. Önce insanın kendisini tanıması daha önemlidir. İçten içe öfkelenmek, birilerinin sizin için olumsuz düşündüğünü öngörmek, anlamadan, dinlemeden tepki göstermek doğru olmaz. Geçtiğimiz Şubat ayında başladığınız işleri veya planladıklarınızı yürürlüğe koymak mümkündür. Ancak yine de belli bir incelemede bulunmak yararlı olur. Kendinizi motive edecek, önyargılardan kurtaracak aktivite ve olumlamalar faydalıdır. Sözgelimi spor yapmak, meditasyonla uğraşmak gibi aktiviteler sizi sakinleştirir. Hırsınızı körükleyecek kişi ve durumlara karşı esnek düşünmeye çalışmalısınız. Tutku, ihtiras, kıskançlık ve şüphenin sizi yanlış yollara saptırmasına izin vermeyiniz. Gücünüzü daha yararlı işlerde kullanınız.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-10-11-14-15-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 2-29-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 19-20-21(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

**DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}**

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Akrepler, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, ortaklaşa mal-mülk-para işleriniz (miras-hisse-kredi-vergi-borçlar) üzerinde etkili olan ve bu konularda dikkatlice muhasebede bulunulması gereken zamandır. Birden fazla iş ve meseleyle ilgilenmeniz gerekebilir. Aynı anda iki ayrı konu üzerinde düşünebilirsiniz. Bunlar pek kolay durumlar değil. Hesabınızı biliniz. Bazen birileri sizi yanıltabilir, siz farkında bile olmazsınız. Bazen de siz kendi isteklerinizi kabul ettirmek amaçlı eksik veya yanlış konuşabilirsiniz. Ağzımızdan çıkana veya bize söylenene dikkat edelim. Bu Yeniay, emin olmadıkça hiçbir sözleşme, borç, yükümlülük, ortaklık, bölüşüm gibi konularda imza atmamak gerektiğini işaret ediyor. Çünkü Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlemekte ve yakın bir zamanda geri hareketini sürdüren Mars ile karşıtlık oluşturacak. Bu da gösteriyor ki, evlilik, iş veya iş gibi ortaklıklarda daha dikkatli düşünmek lazım. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konularda özellikle paylaşımınız, iletişiminiz yönünde inatlaşmalardan kırıcı sözlerden kaçınmak, ortaklaşa düşünmeyi bilmek, gerçekçi olmak lazım. Finansal konularda aklımız başımızda olmalı. Hesabımızı bilmeliyiz. Birilerine güvenip yola çıkmamalıyız. Evlenmeyi düşünüyorsak, iş ortaklığı kurmayı istiyorsak, en başında tarafların birbirine açık olması lazım. Boşanmayı düşünüyorsanız, nafaka meselelerinde hukuki hakları gözetmek gerek. Böylece doğru bir karar vermiş oluruz.

6-12 Haziran arası:

Haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu İkizler burcunda gerçekleşiyor. İlişki meselelerinde karar vermeden önce tabii ki iyi düşünmeliyiz. Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, zaten sağlamlık, güvenilirlik bizim için kıymetli bir ölçek olacak. Bakacağız duruma. Finansal konularda, iş ortaklığı veya bölüşümlerde mantığımızın sesini duymak gerekiyor. Duygular yanıltıcı olabilir. Hangi mesele olursa olsun, burada söz konusu olan zaman ve güven unsurunu gözetmektir. Soru işaretleri uyandıran hiçbir şeyi es geçemeyiz. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareketiyle örtüştüğü için doğal olarak, aranızdaki iletişim önemli. Güven veren konuşmalar, ilerisi adına umut vaat edici olabilir. Ancak anlaşmazlık yaşayan çiftlerin inatçı tavırlarla birbirlerine yaklaşmaları yanlış olur. Sonradan pişman olacağımız sözler vermemeliyiz.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Merkür-İkizler düz seyri, başkalarıyla olan her türlü maddi alışverişimizde uyanık davranmanın, çıkarlarımızı gözetmenin işaretçisidir. Nereden ne gelir, nasıl ikna edebiliriz, parayı nasıl değerlendirebiliriz, kimlerle bağlantıya geçeriz, bütün bunlar üzerinde durmakta yarar var. Hesabı bilme vaktidir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak uzmanlara danışmamız gerekir. Aldığımız haberlerin aslını araştırmalıyız. Başkalarıyla olan her türlü paylaşımınızda, ortaklık ilişkinizde akıllıca hareket etmeye çalışalım. Eğer sıkıntılarımız varsa, bunları bilinçli bir şekilde ele almak gerekiyor. Merkür ikizler burcunda zaten çıkarlarımız konusunda gözümüzü dört açmamızı sağlıyor. Düşünmeden borç altına girmeyeceğiz. Parasal alışverişlerimizde akıllı hareket etmenin faydası büyük.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, parasal konularda, iş veya özel ortaklıklarda bilinçli olmak gerektiğini işaret ediyor. Birilerine güvenip yola çıkmamak lazım. Tamam dediğimiz işler bir bakmışız ummadığımız şekilde gelişmiş. İş veya özel anlamda ihtiyacımız olan desteği alamamışız. Bunları hesaba katmak durumundayız. Kazanç elde etmek amaçlı girişimde bulunurken, şartlarımızı gözden geçirelim. Borç alıp-vermek gibi konularda atımızı sağlam kazığa bağlayalım.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında, iç dünyanızda artan sezgileriniz bir ışık gibi sizi korur. İlişkisi sağlam temelli olanlar için bu dönem, yoğun duyarlılığın koruma ve sahiplenme içgüdüsüyle birleştiği bir zaman aralığıdır. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde hoşgörüyü, sempati, iyi niyeti ve duygusal bütünleşmeyi kendi aralarında kolaylıkla sağlamaları mümkündür. İlişkisi olmayanlar bu dönemde, güven, sadakat olguları güçlü, ailevi ve toplum değerlerine saygılı, sahiplenici ve koruyucu kişileri çekici bulabilirler. Tanıdığınız insanlara, zamanla oluşturduğunuz değerlerinize, ailenize, ülkünüze sıkı sıkıya bağlılık gösterdiğiniz bu süreçte, güvendiğiniz insanlara, ortamlara daha fazla yönelirsiniz.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Akrepler, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, ailemiz, partnerimiz, hayatımızda önemli olan her şeyi, aklımızın süzgecinden geçirip ne yönde ilerlememiz gerektiğini test etme zamanımızdır. Bilinçli olmak tabii ki gerekir. Eğer kazanç elde etmek, büyümek, özgür olmak istiyorsak, aklımızı başımıza toplamak durumundayız. Birilerine bağlı olmak, sadece onların varlığıyla ayakta durmak çözüm değil. Bizim hesabımızı iyi yapmamız gerekiyor. Kredi, burs, borçlarımız, miras veya başka yollardan gelecek desteklere güvenemeyiz. Bugün var, yarın yoklar veya astarı yüzünden pahalıya gelecekse ne işe yararlar. Kimi Akrepler bu Dolunayda kendilerine gerçeği gösterecek, doğru şekilde yönlendirecek, yanında olabilecek birine ihtiyaç duyar. Bu bazen en yakınındaki kişi olabilir. Hiç belli olmaz. Ay-Uranüs görünümü bu Dolunayda parasal kazancımızla ilgili konularda farklı bir şeyler yapmak, çözüm yolu bulmak istediğimizin işaretçisidir. Bir anda karar verebiliriz. Ancak bu kararın artı ve eksilerini gözden geçirmeliyiz. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bir büyüğümüzden destek görebiliriz. Bir işi halletmek için ciddi ciddi düşünürüz. İş hayatımız, sorumluluklarımız, yakın çevremizle bağlantımızı önemseriz.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, süresince güven olgusu ön planda olacak. Geçmişten bu yana yaşanılanları, size kattığı değerleri, tecrübelerinizi, inandıklarınızı, sahip olduklarınızı tümüyle kıymetli bulursunuz. Acı tecrübeler, ailevi veya özel anlamda yaşanmış olabilir. Bunların size kattığı değerlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha fark edebilirsiniz. Yaşadığınız ülke, hedefleriniz, amacınız, yarınlarınızın garanti altına alınması bu bir aylık süreçte ön plandadır. Mesleki konular üzerinde durulacak bu dönemde, kimileri farklı bir yere taşınabilir, bir müddetliğine gidebilir, ekmeğini kazanabilir. Master yapmak, yüksek okul tercihinde bulunmak gibi konular gündeme gelebilir. Uzaklarda bulunan akrabalar ziyaret edilir, eski dostlarla bağlantıya geçilir. Tatile çıkılabilir.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, sizin gelecek hedeflerinizi düzgün ve hakikaten yararlı şekilde düzenlemeniz yönünde olumludur. Ayrıca değişim ve yenilenmesi gereken yakın çevrenizle alakalı konuları da gündem maddeniz içine alarak gözden geçirmenizi sağlar. Son sekiz yıldan bu yana yaşadığınız deneyimler, bunların sizde bıraktığı izler doğal olarak size birçok tecrübeler kazandırmış olmalı. Artık yüzeysel, hiçbir işlerliği olmayan fikirlere, insanlara, durumlara prim vermiyor olmalısınız. Kimler geldi kimler geçti diyoruz ya aynen öyle. Önümüzdeki Haziran sonuna kadar, eğitim, iş veya başka bir nedenle başka bir çevreye dahil olabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek amaçlı aktivitelerde bulunabilirsiniz.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. Güç ve kontrole bu denli önem veren bir Akrep bu süreçte ileriye bakmalı ve eski tecrübelerini göz önüne alarak geleceğe yönlenmelidir. Çünkü şimdi önemli olan tarafsız düşünmektir. Gereksinimler, gelecek, maddi konular, hedefler anlamında gerçekçi olma zamanımız. Sezgilerinizin gücünü yükseltici olan bu enerji, atacağınız her adımın daha sonra nereye varabileceğini de tahmin etmenizde kuvvet olacaktır.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Mars, kararlarınızı netleştirmenizi sağlar. Hedefinize uygun ilerlersiniz. Geri hareket döneminde üzerinde düşündüğünüz planlarınızı uygularsınız. Size ufak bir tavsiyem var. Karşılaşacağınız teklifleri, fırsatları, gelişmeleri tekrar bir gözden geçiriniz. Disiplin bu dönemde oldukça önemli. Kendinize duyduğunuz saygı ve hedefiniz çok kıymetli. İşte bunların bilinciyle hareket ederseniz, başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bir de lütfen, hiç kimse üzerinde baskı uygulamayınız. Siz işinize, hayatınıza, amacınıza bakınız. Aylardır geride kaldınız, birilerine uymak zorundaydınız. İşte şimdi kuvvetiniz yerine geliyor. Enerjinizi, doğru iş ve konular üzerinde odaklayınız. Zamanı en iyi şekilde kullanınız.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-17-21-22-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-23-24-30 Aşkta En Şanslı Günler : 25-26 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17-18(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

**DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}**

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Akrepler, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, duygusal kararların, özlemlerin, geçmişin etkisinin üzerimizde yoğunluğunu işaret ediyor. Ancak başarılı bir yol izlemek istiyorsak, bu Yeniayı olumlu bir bakış açısıyla ele alırsak daha doğru değerlendiririz. Öncelikle, bir değişim, yeni bir adım atılacaksa, sadece kendi bakış açımıza göre değil, şartlar çerçevesinde gerçekçi olmamız gerekiyor. Ayrıca yaptığımızdan emin olmak, sabırlı ve sorumluluk almak lazım. Yeniayın görünümleri bu konuda bize yol göstericidir. Ay-Merkür kavuşumu, eğitim-ailevi-ticari-ve sizi ilgilendiren konularda bilgi sahibi olmanızı, tecrübelerinize göre bir yol belirlemenizi sağlıyor. Size destek olan aile büyükleri veya dışarıdan kişiler yol göstericidirler. Daha önce denenmiş bir işi, yöntemi tercih edebilirsiniz. Azimli ve kararlı şekilde çalışırsınız. Odaklanmanız halinde hiçbir şeyi unutmazsınız. Ay-Neptün görünümü, ideallerinizi geleceğiniz doğrultusunda belirlemenizi sağlar. Hafızanız oldukça güçlüdür. Hayallerinizi hayata geçirebilir, tasarladıklarınızı dışarıda gösterme fırsatı yakalarsınız. Yolculuklar, görüşmeler başarı geçer. Size kendinizi iyi hissettirecek dostlarla tanışırsınız. Ay-Kuzey düğümü gelişim, büyüme, verimlilik anlamında destekleyicidir. Ay-Pluto karşıtlığı, derinlikli analiz yapmanızı, işlerinizi hırslı bir şekilde yoluna koymanızı, insanları ikna etmenizi sağlar. Daha fazla kendinize güvenirsiniz. Ay-Jüpiter görünümü, yolculuk, iş görüşmesi, düzenleme, yeni bir proje üzerinde çalışmanın işaretçisidir.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, iş ortamında, dış dünyada, ilişkilerinizde baskın olmak istersiniz. Amaca dönük bir şekilde hem arzuladıklarınızı elde etmek hem de ilgi uyandırmaktan hoşlanırsınız. İş veya özel ilişkilerinizde karşı tarafı etkilemek, ne kadar özel biri olduğunuzu kabul ettirmekten yanasınız.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, iş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. Akıllı olan kazanır diyelim. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. Özel ilişkilerde, her iki kişi de, yaşamsal hedefleri anlamında ortak mı düşünüyorlar. Bu soru çok önemli. Ayrıca mali konularda da bu geçişin önemi var. Başkalarına bağımlı olmak yerine, kendi gücünüzle ayakta durmanız gerekiyor. Hedef belirlemeniz veya belirlenmiş bir hedefiniz varsa, buna ulaşmak için cesur olmalısınız.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Akrepler, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, dışarıda aradığımız güveni şimdi kendi içimizde yaratmanın önemini vurguluyor. Biz şimdi sadece bir şeylere adanmış bir ömür sürmek yerine, kendi gücümüze, bilgimize, tecrübelerimize güvenerek yol almalıyız. Vatanımız, topraklarımız kadar ailemiz, yakınlarımız, can bildiklerimiz de önemli. Uzaklardan yakınlara gelerek, halimize ahvalimize bir bakacağız. Yakınlarımızın sorunlarında yanlarında olmaya çalışacağız. İşimize gücümüze bakacağız. Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Evin içinde bir değişim, yenilik, ailemizle ilgili konulara bir göz gezdireceğiz. Tatile çıkabiliriz, evde dinlenebiliriz, dostlarımızla olabiliriz. Venüs-Satürn görünüm, bu Dolunayın oluştuğu günün etkin enerjisidir. Sorumluluklarımızı hatırlatıcı etkisinin yanı sıra gönlümüze hoş gelene yöneltecek kazanç arzusu da verecektir. Bütçemiz çerçevesi içinde neler yapabileceğimizi tespit edebiliriz. İlişki tercihimizi yaparken, özgüveni yüksek, yaşamayı seven, fikirleri tutarlı ve ortaklaşa bir yaşamın sorumluluklarını bilen kişilere yöneleceğiz. İlişkimiz varsa, bu olguların dikkatini alınmasını talep edeceğiz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu süreci genel olarak ele alırsak, gerek toplum içinde ve gerekse iş hayatımızda kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmek son derece önemlidir. Eğer amacımız sesimizi duyurmaksa, o zaman sorumluluk almaya, bunları başarılı bir şekilde yerine getirmeye çalışmalıyız. Tabii ki dış dünya bazen kurtlar sofrası gibidir. Eğer siz zayıf davranırsanız veya aşırı gururlu tepkilerde bulunursanız ilerlemek kolay olmaz. Burada en önemli husus ne istediğinizi bilmek ve karşınıza çıkabilecek zorluklardan yılmamaktır.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, hedeflerimiz detaylı düşünmemizi sağlar. Aslında böyle düşünmek zaman zaman işin içinden çıkmakta zorluklar yaratsa da, sonuçta başarılı bir karar vermede, ayrıntıların farkına varmada sizi destekleyicidir. İş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, ekibin kurulması ve hangi insanlarla çalışılacağı gibi konular, genelde gündemde olduğu için, birileri size veya siz birilerine haber göndererek, teklif yollayarak bu işle ilgili ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz. Sosyal hayat bu zamanda öyle eğlenceden ziyade, iş amaçlı düşünülecek şekilde ele alınır.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-13-14-18-19-23-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-21-27 Aşkta En Şanslı Günler : 23 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16

Yeniay : 12-13-14-15(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Akrepler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, yeni proje ve işlerin yürürlüğe konması, kararlı olduğunuz konularda girişimde bulunulması yönünde olumludur. Ancak egomuzu yükseltici etkisi, bazılarımız için zorlayıcı olabilir. Burada önemli olan sizin isteklerinizi dışarıya yansıtma biçiminiz ve izlediğiniz yoldur. Eğer başarılı bir karar vermek istiyorsanız mutlaka bunun sorumluluğunu almalısınız. Başkalarını etkileyeceğim, baskın olacağım, ben haklıyım, benim isteklerim önemli diyorsanız, ancak şartlar müsait değilse zorlanırsınız. Ben bu Yeniayın kazanç ve kariyer konularında eğer sakin ve bilinçli davranabilirseniz size yeni kapılar açabileceğini söylemek isterim. Yeniayın oluşacağı güne Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Gücümüz gayet yüksek ve güven içinde yaşamak istiyoruz. Bu Yeniayda, özellikle eğitim-iş-girişim anlamında kararlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bir an önce işe girmek, işinizde yükselmek, eğitimde başarılı olmak, bulunduğunuz çevreye alışmak istiyorsunuz. O zaman, kendinize güveniniz ve bu yolda ilerleyeceğinize inanınız. Esnek düşününüz, şartları göz önüne alarak çalışıp, çabalayınız. Azmin elinden bir şey kurtulmaz. Mars, bugün Yay burcunda seyrine başlıyor. Parasal konularda özgürce kararlar alabilirsiniz. Girişimde bulunup, daha fazla kazanç elde etmek isteyebilirsiniz. Tabii ki harcamalara dikkat ediyoruz. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayda amacınızı belirlerken sabırlı olmanız, zamanla her şeyin yerli yerine oturacağını düşünmeniz gerektiğini vurguluyor. En başında disiplinli çalışırsanız, patron veya eğitmenlerle iyi ilişkiler kurarsanız yükselirsiniz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Mars-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönemde finansal konularda bir hayli cesur davranırız. Ancak harcamaların mutlaka kazançla doğru orantılı olması gerekir. Gelir - gider dengesi bu ayda şaşabilir, bütçenin dışına çıkılmaması gerekir. Bu süreçte, yeteneklerinizden yararlanarak kazanç elde edebileceğiniz işlere yönelmenizi tavsiye ediyor. Maddi açıdan güçlü olmak, güven içinde yaşamak istiyorsak, cesaretimizin yükseldiği bu dönemi doğru şekilde kullanmaya bakalım. Kimi Yaylar bu süreçte, iş seyahatlerine çıkarak, bazıları kendini ifade ederek, bir kısmınız eğitim hayatında başarılı olmak adına kendinize hedef belirleyebilirsiniz. İş başvuruları veya mevcut işinizdeki maddi konuların görüşülme zamanıdır. Yalnız burada dikkat edeceğiniz husus, ben bilirim demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum demektir. Bu tevazu dolu yaklaşımlar size birçok insan kazandırır, fırsatlar getirir. Bildiğiniz gibi Satürn de Yay burcunda ilerliyor. Sizlerin üstteki konularda gerçekçi olmanızı, limitlerinizin farkına varmanızı ve şartlara göre hareket etmenizi sağlayıcı dersleriyle bizleri test ediyor.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkimizle alakalı konuların titizlikle ele alınmasını sağlıyor. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu süreç, maddi kazançlar, manevi tatmin, yatırımlar, borçlar, harcamalar, yetenekleriniz yönünde sizi yapılandırıcı, düzenleyici, test edici bir dönemin işaretçisidir. Kazanç elde etmek yönünde yapılacak girişimlerin ve işlerin mutlaka derinlemesine analizi önemlidir. Biliyorum demek yerine, bilmediğiniz konularda kendinizi geliştirmeniz, maddi ve manevi anlamda size doyum sağlar. Tabii ki bunun yolu, olgunluk, tevazu, hoşgörülü yaklaşımlar, bilgelik gerektirir. Parayla saadet olmaz derler ya, bu dönemde para, sizin için saadet aracı olarak görülebilir. Daha hırslı bir şekilde hatta bazen kibirli bir eda ile kazanç elde etme yolunda yanlış işlere kalkışılırsa sonu hüsran olur. Onun içindir ki, sağlıklı, verimli, ahlaki değerler çerçevesinde hareket edilmesi önemlidir. Hayat şimdi sizi bu yönde eğitimden geçirecek. Bazen büyük gelişlerle kimi zaman da zorluklara test ederek, harcama ve kazanma ilişkisini kurabilmenizde öğretici olacaktır. Yabancı ülke veya bir başka şehirde yatırım, çalışmak, iş öğrenmek, deneyim sahibi olmak gibi tecrübeler de, yine bilge Satürn öğretmenin dersleri ve kalıcı lütufları olabilir. Ne olursa olsun, hayatta bir lokma ekmeğin huzur içinde yenmesi, zorluklar olduğunda yine de doğru ve ehil şekilde para kazanılması bereketinizi arttırır, sizi tatmin eder. Kaldı ki, insan zorlukla elde ettiğinin kıymetini daha iyi bilir. Bunu da unutmamak gerekir.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Akrepler, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, iş veya farklı bir konuda düşündüğünüz, planladığınız bir meseleyi, ailenize açarak onların görüşlerinizi almanız gerekebilir. Onay verebilirler veya tümüyle reddedebilirler. Burada önemli olan, sizin istekleriniz kadar onların da görüşlerine saygı göstermenizdir. Kimi Akrepler için bu durum, ortaklaşa bir ofis açmak, ekip çalışması yapmak, bir proje için evde çalışmak, tatile çıkmak gibi gelişmeleri de işaret eder. Evinizle ilgili bir değişim ve yeniliğin işaretçisi olabilecek bu Dolunayda, başka bire taşınabilir, bir arkadaşınızla birlikte oturabilir, eski evinizin yenileyebilir veya bu konuda karar verebilirsiniz. Satış-kiralama işlerinde hesabınızı çok iyi yapınız. Aceleye getirmeyiniz. Ay-Uranüs görünümü, ailenizin veya bir arkadaşınızın sağlığı, işiyle alakalı konuları gündeme getir. Bizzat, sizin uzun zamandır kurtulmak istediğiniz bir rahatsızlık çözüme kavuşabilir. İşinizden mecburi izin almak veya yaz tatiline denk getirerek halletmek iyi olur. Bazen de öyle bir şey olur ki, artık mutlaka halledilmesi gerekiyordur. Siz de ister istemez bunları yapmak zorunda kalırsınız. Aslında iyi de olur. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Bu rahatlatıcı, şifaya dönük çalışmaların işaretçisi bir enerjidir. Sevgiye ilgiye, sakinliğe ihtiyaç duyarsınız. Stresli işleri şimdi tekrar gözden geçirip, nasıl halledeceğinize veya bir sorunu nasıl ele almanız gerektiğini bilirsiniz.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, iş hayatınız başta olmak üzere, ilişki, maddi konuların ileriye dönük bir şekilde gözden geçirildiği zaman dilimidir. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için gelişmeleri, yeni olan durumları mercek altına alacağız. Kimlerle iş, özel ve toplumsal anlamda ilişkimiz var bunları gözden geçireceğiz. Plan ve projelerimiz üzerinde düşünmeliyiz. Hedefimiz ile izlediğimiz yol aynı mı, bu hedefe nasıl varabiliriz? Bunlar üzerinde duralım. Verimli olana yönelmeli, kısır bir döngü içinde dolanıp durmamalıyız. İşimizde mutlu muyuz? Hayatımızdan memnun muyuz? Nasıl dostlara sahibiz? Bunlara bir bakalım. İşlerimizi organize edelim. Becerilerimizi geliştirelim ve kazanalım. Güçlü ve bizi destekleyecek kişilere yönelim. Ivır zıvır işlerle vakit kaybetmeyelim.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerin başlangıcı 23 Ağustos itibariyle etkili olan bu süreçte, arkadaşlıklarınız, dostluklarınızı şöyle bir gözden geçirerek sizin onlardan, onların sizden beklentilerini tespit edersiniz. Kimler yanınızda oluyor, kimlerle sosyal hayatta dayanışma içindesiniz, bunları şimdi yeniden ele alırsınız. Daha önce başlanmış veya bugünlerde üzerinde düşündüğünüz proje ve planlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Daha mantıklı, daha akla yatkın ve hakikaten işe yarar olanlarını ayırt edersiniz. Normal zamanlarda fark edilmeyen, ayrıntıları şimdi tespit etme şansınız var. Sözgelimi daha önce bir organizasyon işiniz vardı fakat bir türlü gerçekleşmedi, ertelendi. İşte şimdi tam zamanı, bu işi yoluna koyabilirsiniz. Uzun zamandır sizin için gayet önemli olacak bir görüşmeyi şimdi yapabilirsiniz. Daha önce incelediğiniz ve sizin açınızdan gayet olumlu olacağına kanaat getirdiğiniz bir işle ilgili olumlu cevabı şimdi verebilirsiniz. Uzun zamandır küs olduğunuz arkadaşınızla bu süreçte bir araya gelerek aranızı düzeltebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu, aklınızda olmayan ve birdenbire karşınıza çıkan bir fırsat, teklif olduğunda analizde bulunmak, şartları iyice gözden geçirmek gerekir. Gölgeli günlerin bitimi olan 29 Eylüle kadar vaktiniz var.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu süre içinde, ilişkimizi gözden geçireceğiz. Hayatımızı, sorunlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi ve isteyip de henüz ulaşamadıklarımızı gözden geçireceğiz. Kendimize göre düşüneceğiz, durumları ele alacağız ve problemlerimizle yüzleşeceğiz. Bize göre bir ilişkide olması gerekenleri, seçimlerimizi, devam eden beraberliğimizi ele alacağız. Her anlamda hem dünü hem bugünkü durumu ele alacağız ve dengeli ve sağlıklı bir paylaşım için biz de elimizden geleni yapacağız.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-14-15-19-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-17-23-24-30 Aşkta En Şanslı Günler : 19 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Akrepler, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması sizler için olumlu gelişim merdiveninde bir üst basamağa geçiştir. İlerisi adına iş, para, aşk ve çevresel değişikliklerin işaretçisi olup, bu konularda bilinçli tercihte bulunmanızı ve tecrübe sahibi olmanızı, gelişmenizi sağlar. Sözgelimi bir grubun içinde yer almak, sosyal yaşam ile iş hayatını bütünleştirmek, öğrenmek, öğretmek ve işinizle alakalı konularda insanlara ulaşarak hizmet götürmek. Bunların hepsi faydalıdır. Tutulmanın oluştuğu günkü görünümler, bize bu gelişim yolunda kılavuzluk eder. Bu nedenle dikkatle gözden geçirilmelidir. Ay-Satürn görünümü, hedefimizin kazanç sağlayan işler olmasını tavsiye ediyorum. Zamanımız kıymetli ve getirisi olmayan aktivitelere tahammülümüz yok. Tecrübe sahibi olduğumuz işlerin sadece insanlara yararlı olması değil, hayatımızı garanti altına alması da önemli. Biz bu Tutulmada, buna fazlasıyla önem vereceğiz. Ay-Neptün karşıtlığı, becerilerimizi sergileme, insanlara ifade etmek ve bundan fayda elde etme anlamında yaratıcı düşünmemizi sağlıyor. İnceliyoruz, esinleniyoruz, tasarlıyoruz. Ay-Kuzey düğüm kavuşumu, bir alanda söz sahibi olmak, bildiğimiz konulara, işlere yönelerek gelişimi merkez almak yönünde olumlu bir etkidir. Bu amaçla bazı kişilerle görüşmede bulunabilir, bir araya gelerek plan ve projemizden söz edebiliriz. Ay-Mars görünümü, işimizin getirisi veya kazanç anlamında işlere yönelmenin, enerjimizi doğru yönde kullanmada daha etkili olacağını söylüyor. Huzursuzluk, stres veya gereğinden fazla abartılı tavırlarda bulunmak çevremizden tepki görmemize yol açabilir. Böyle olmak yerine, neden ilki gibi kullanmayalım. Ay-Pluto görünümü gayet olumlu. Sizin kendinize hakimiyetinizi, derinlikli analiz yapmanızı, gücünüzü kanıtlamak adına istekli olduğunuzu gösteriyor. Bildiğiniz gibi Tutulmanın yöneticisi Merkür gerilemekte. Onun içindir ki, tüm burçlara olduğu gibi size de tavsiyem, lütfen yukarıdaki noktaları bir daha gözden geçiriniz ve ona göre bir yol belirleyiniz. Bu yol sizi geliştiren, büyüten, verimli çalışmanızı sağlayan bir şey olmalıdır.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreçte iç dünyamızın derinliklerinde huzur, uyum, adalet duygusu bilhassa kıymetlenecek. İyileştiren, büyüten, geliştiren ilişkiler ve paylaşımlar dönemin etkileri arasındadır. Ayrıca gönlümüzdeki zenginliği yeniden keşfetmeye hazırsak iyi bir süreçtesiniz bunu da biliniz. İnsanın kendisiyle barışıklığı, gönül huzuru ne de güzeldir. Adil olmak, hakkı gözetmek, sevmeyi ve sevilmeyi bilmek ne de güzeldir. Hani deriz ya, her şeyin hayırlısı, sağlıklısı, verimli olanı, lezzet vereni, huzurlu kılanı kıymetlidir diye. İşte bu dönemde insan bütün bu değerleri yaşamasını sağlayan, ilişkilere yönelir. Bu ilişki gayet özeldir, kıymetlidir ve belki de bugüne dek yaşanandan çok daha farklı lezzettedir. Fiziksel ve ruhsal anlamda bizi sağlıklı kılacak olguların tespiti de bu süreçte önem taşır. Estetik operasyonu, kişisel bakımımızla yakından ilgileneceğiz. Beslenmemize önem vereceğiz.

Jüpiter-Terazi geçişinde Kasım ve Aralık ayı çok önemli. Uranüs ve Pluto ile olan görünümler maddi konular başta olmak üzere, çevremizle ilişkimiz, sosyal hayatımız, çalışma yaşantımızla alakalı konularda verilecek kararların mutlaka gözden geçirilmesi şarttır. Sorumluluklarımızı es geçemeyiz. Bir ilişkinin sağlamlığı, uzun ömürlüğü, bir işin sağlıklı ve gelişime açık olup olmadığının analizini gerçekçi şekilde yapmalıyız. Fazla rahatlık, zevklere düşkünlük veya haksızlıklara boyun eğmek de yanlış olur. Sağlıklı yaşamayı önemsemeliyiz. Zararlı alışkanlıklarımızı terk etmeliyiz.

10 Eylül tarihinde son kez oluşacak, Satürn-Neptün görünümü, parasal konularda, iş veya özel ortaklıklarda bilinçli olmak gerektiğini işaret ediyor. Birilerine güvenip yola çıkmamak lazım. Tamam dediğimiz işler bir bakmışız ummadığımız şekilde gelişmiş. İş veya özel anlamda ihtiyacımız olan desteği alamamışız. Bunları hesaba katmak durumundayız. Kazanç elde etmek amaçlı girişimde bulunurken, şartlarımızı gözden geçirelim. Borç alıp-vermek gibi konularda atımızı sağlam kazığa bağlayalım.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Akrepler, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, aşkı yüreğimizin derinliklerinde sanki bir masal yaşanıyormuş veya bir rüyadaymışız gibi hissettiren ne varsa bunların gerçek olup olmadığını anladığımız zamandır. Belki önceden belki de şimdi aşka bakış açımızı değiştiren kişiyle karşılaşabiliriz. Ancak bu ne derece doğrudur iyi anlamak lazım. İlerisi adına umut verici mi yoksa sadece bir hayal mi? işte bunları anlamanın yolu, kendinizin, ideallerinizin, yolunuzun farkında olmaktan geçiyor. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Özlemlerimizin, hayal ettiklerimizin gerçekliğine bir bakmamız lazım. Bu Tutulma sizin, hayatın akışıyla birlikte yol alarak ancak kaybolmayarak, finansal, sosyal, kişisel ilişkilerinizi, projelerinizi düzenlemeniz için aydınlatıcıdır. Gerçekten arzu ettiğiniz aşkı da hediye edebilir. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi ayaklarımızın da yere sağlam basması gerekiyor. Siz bu Tutulmada, kendinizi yeniden keşfetmektesiniz. Geçmiş tecrübenizi unutmadan, geleceğiniz adına tespitlerde bulunmaktasınız. Sanatsal, fikirsel, sosyal, kişisel, çocuklar, becerikli olduğunuz alanlarda tercihlerinizi gözden geçirin. Tevazu sahibi olarak başkalarına tabii ki destek olun. Ancak iyi niyetinizin kullanılmasına gerek dostluklarda gerek özel hayatınızda izin vermeyin. Finansal konularda da etkin olan bu Tutulma, yeteneklerinizi kazanca dönüştürme yolunda doğru tercihlerde bulunmanızı işaret etmektedir.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında, Terazi burcunda ilerleyecek Güneş, fiziksel ve ruhsal anlamda huzur ve uyum arzumuzun işaretçisidir. Bir takım olaylar nedeniyle belli bir güvensizlik, çelişki ve kararsızlık hissedebiliriz. Ortayı bulayım derken, yoruluruz. Bulmadığımızda tadımız kaçar. Fiziksel ve ruhsal anlamda, huzur ve ilişkilerde denge gayet kıymetlidir. Ancak işin ilginç yanı, bunları istememize rağmen, hayata öyle ikilemli bir tavır içinde bakarız ki, dış dünyadan ziyade kendi içimizdeki çelişkiler bizi zorlayabilir. Bazen oldukça bilinçli davranırken, bir anda bilinçsizce, öylesine tepkilerde bulunabilir, kararlar alabiliriz. Ortayı bulayım derken, yoruluruz. Bulmadığımızda tatmin olmayız.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Merkür düz seyirle Başak burcunda ilerleyecek. Geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinden bu yana yaşananlara bir daha bakacağız. Geri hareket döneminde gözden geçirip karar verdiklerimizi yürürlüğe koyacağız. Bu geçiş, genel olarak sosyal hayatta ve hedeflerimiz yönünde detaylı düşünmemizi sağlar. Aslında böyle düşünmek zaman zaman işin içinden çıkmakta zorluklar yaratsa da, sonuçta başarılı bir karar vermede, ayrıntıların farkına varmada sizi destekleyicidir. Venüs de burcunuzda ilerleyeceği için, doğru, mantıklı ve hakikaten size faydalı olacak gelişmelerle karşılaşırsınız.

23 Eylül- 18 Ekim tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Venüs, fiziksel anlamda çekicilik kazandığınız, ilişkilerde güçlü, tutkulu ve baskın olduğunuz bir zaman dilimidir. Süreci yöneten Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda ilerlediğinde, kendinizden emin bir şekilde, neyi istediğinizi bilerek kararlar verirsiniz. İlişkiniz sizi mutlu ediyorsa yolunuza devam ederseniz. Soru işaretleri uyandırıyor, güvenmiyorsanız veda edersiniz. Kendi hayatınıza önem verirsiniz. Sağlam olanla olmayanı iyi ayırt edersiniz. Sevdiğinizle birlik, bütünlük içinde geleceğe yol almaktan yanasınızdır. Kafanızda soru işaretleri uyandıran hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Tutkulu olduğunuz kadar, seçicisiniz ve kontrolü elinde tutan taraf olarak, her konuda kendinizi sağlama alırsınız.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül saat 11:07 - 9 Kasım saat 07:51 tarihleri arasında devam edecek Mars-Oğlak burcu seyri, iş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek engelleri, karamsar düşünmeden kararlı bir şekilde yapmanız halinde her türlü güçlüğün üstesinden gelebilirsiniz. İş başvurularında bulunabilirsiniz. Adımlarınızı atarken bir sonraki hamlenizin hesabını gayet iyi yaparsınız. Günlük hayatta programlı hareket etmek, enerjinizi neye yönlendireceğinizi bilmek çok önemli. Siz bunun farkında olursanız gerisini düşünmeyin. Sadece disiplinli bir şekilde çalışın. Eğer iş sorununuz varsa, bu dönemde araştırmalarda bulunun. Bir atılımda bulunmak istiyorsanız, enine boyuna artısını eksisini hesaplayın. Güçlü ve konusunda deneyim sahibi kişilerle iletişime geçin. Eğitim hayatından olan derslerinize mutlaka iyi çalışın. Sorumluluklarınızın farkında olun.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-15-16-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 13-14-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 15-16 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 5-6-7-8(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Akrepler, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, huzur ve uyumu gönlümüzün derinliklerinde hissetme arzumuzun işaretçisidir. İlişkimizde sevgi paylaşımının ve anlaşmanın niteliğine göre kendimizi iyi hissettiren bir etkidir. Ancak gizli, zorlu, platonik, imkansız, anlaşmazlık içeren her türlü ilişkide problemlerin gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bağımlılık, vazgeçememe, aşık olmak, gözünüzün bir şey görmemesi mümkündür. Bazen de, kişinin kendisiyle alakalı konularda yoğunlaştığı, huzurun her şeyden daha fazla önemsendiği ve bu yönde karar alındığı bir zamanı da işaret eder. Tabii ki bu durum içe gömülmek, pes etmek, stres yüklenmek şeklinde değildir. Sadece huzur içindir, toparlanmak ve güç kazanmak, yeniden sevmek için insanın kendine tanıdığı bir şanstır. Böyle olması da faydalıdır. Yeniayın görünümleri bu yönde bize eşlik edici ve aydınlatıcıdır. Ay-Satürn görünümü, maddi konuların biraz düşündürücü olduğunu, kazanmak adına yapılacakları gözden geçirme yönünde önemlidir. Yeteneklerinizi göstermek, becerilerinizi sergilemek, çalışmalarınızı tamamlamak, süslemek, estetik anlamda kendinizle ilgili bakım yaptırmak bu Yeniayın etkileri arasında yer alıyor. İsteyen bilgilenmeye zaman ayırabilir, dileyen kendini gözden geçirmeye. Amacımız gelişmek ve büyümek olmalı. Ay-Pluto görünümü, ilgilendiğimiz alan ve konularda başarılı olmak adına özenle ve dikkatle çalışmanın önemini vurguluyor. ne olursa olsun, kendinize inanmaktan, güvenmekten vazgeçmeyin. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Stres yaratıcı insan ve durumlardan uzaklaşın. Venüs-Neptün görünümü gayet olumludur. Size aşkta yeni bir şans, huzur, sevgi, ilgi, güzellik sağlar. Sorunları çözmenizde manevi gücünüz olur. Sanatsal anlamda becerinizi sergileme fırsatı sunar. Yaratıcı tarzda çalışmalar için de esin kaynağıdır.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizi her açıdan ele almakta yarar var. İstediğimiz gibi ilerlemeyen, birlik ve beraberlik bilinci olmayan bir ilişkinin bizim içimizde yarattığı bir denge problemi olabilir. Bir taraf daha fazla sevgi doluyken, öteki taraf biraz daha kendini düşünüyor olabilir. İletişim bozukluğu yaşanabilir, fikirler birbirine uymuyor olabilir. Geriye çekilerek bunlar gözden geçirilmelidir. Bu geçiş, başkaları hakkındaki düşüncelerimizi şöyle bir kendi içimizde düşünmemizi, tartmamızı sağlayacak.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Akrepler, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız, görevlerimiz, ihtiyaçlarımız, sağlığımız kısaca günlük hayattaki uğraşılarımız anlamında kendimize özen göstermemiz, stresten kaçınmamız gerekiyor. Bu Dolunay, projelerinizi, planlarınızı gerçekleştirmede size azim veriyor. Ancak bir hayli yoğun çalışma veya özel nedenlerle, yanlış anlaşılmalar, gerginlikler, içe atmak veya tam tersine öfkelenmek gibi durumlar yaşanabilir. Siz kendi içinizde paylaşımı önemserken, birileri sadece kendi işi görülsün diye düşünebilir veya siz taviz verdikçe bir şeylerin düzelmediğini görmeniz sizi rahatsız edebilir. Diyet, egzersiz, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek amaçlı konulara eğilmekte yarar var. Birilerini idare edeceğim diye kendinizi üzmeyiniz. Sorunların üstünü kapatmak yerine, konuşarak problemleri çözebiliriz. Merkür-Pluto görünümü, gücünüzü kanıtlamak, başarılı olmak yolunda kendinize güvenmenin, kimlerle iş veya özel bağınız varsa bunları bilinçli şekilde düzenlemenin önemini vurguluyor. Bu Dolunayda hazırlığını yaptığınız işler veya düşündüğünüz yeniliklerin bir daha ele alınması ve bunların dışarıya sunulması aşamasında heyecanınız yüksek. Fakat başarılı olabilirsiniz. Yeter ki, iş planınızı doğru şekilde düzenleyiniz. Ay-Uranüs görünümü, yenilik heyecanı ve telaşının göstergesidir. Başkaları ne diyecek, nasıl karşılayacak diye endişelenirsiniz. Bazen de durduk yerde, bir ufak olay yüzünden pireyi deve yaparsınız. Sakin olunuz. Her şeyin altından kalkabilecek gücünüz var. Kendinize biraz zaman tanımayı ihmal etmeyiniz.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasındaki Venüs-Yay burcu dönemi, finansal anlamda bir hareketlilik getirecektir. Yabancı dil, yolculuk, yakın çevre ilişkileri, yeni insanlarla tanışma anlamında destekler göreceklerdir. Bu süreçte bir işe girebilir, maaşınızda yükselme görülebilir. Harcamalar da artabilir. İhtiyaçlar tabii ki belli ölçülerde yapılmalıdır. Bu geçiş, kazanma arzusu verir. Size ortaklaşa hareket edebileceğiniz yeni insanlar kazandırır. Kuruntular azalır, iyimserlik yükselir. İnançla ve kazanım potansiyeliniz artar. Hem işinizden zevk alırsınız hem de keyifli bir şekilde arzu ettiğiniz ihtiyaçları satın alırsınız. Sevdiklerinize küçük hediyeler almak onlara jest yapmak hoşunuza gider. Ancak harcamalarınızı bütçeniz çerçevesinde yapmanız gerektiğini de söylemek isterim. Yoksa gelen geldiği gibi gidebilir.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Güneş, burcunuzda ilerleyecek. Bu sizler açısından özünüze uygun şekilde hareket etmenin, isteklerinizi dışa yansıtmanın işaretçisidir. Karşı cins üzerindeki etkiniz yükselmeye başlar. Gücünüz artar, hakimiyetiniz yükselir. Kararlarınızı en sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Gözden geçirmelerde bulunduğunuz ve gerçekten doğru olduğuna inandığınız yolda ilerlersiniz. Çıkarlarınızı gözetirsiniz ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirirsiniz.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Akrepler, 30 Ekim saat 19:38 burcunuzda doğacak Yeniay, güçlü bir duruş, kararlılık ve kendinizden emin olmanızı sağlayan ve sizi dışarıda başarılı kılacak kişisel tercihlerin veya yeniliklerin göstergesidir. Kişi bu tarihte hedeflerine bir bakmalı, ne gibi istek ve arzuları var bunları gözden geçirmeli, vereceği kararların da sorumluluğunu almalıdır. İlk göze çarpan ve sizin bilhassa bu Yeniayda önemsediğiniz nokta, güç sahibi olmak arzusudur. Bu ister aşk, amaç, para olsun isterse plan, proje ve çalışmalar olsun fark etmez. Bu konularda başarısızlığa pek tahammülünüz yoktur. Dış görüntünüzde bir gizemlilik, öyle ser verip sır vermeyen hal, dik bir duruş ve çekicilik bir hayli etkin olur. Karşı cinste merak uyandırırsınız ve size yöneldiklerini fark edersiniz. Bu yeni bir aşkın ilk kıvılcımı için gereklidir. Fakat öyle hemen kendinizi kaptırmazsınız. Plan ve projeler üzerinde odaklanmak ve hedef belirlemek için bu Yeniay gayet olumludur. Ekibinizi kurarsınız veya tek başına çalışıyorsanız işinizle ilgili araştırmalarda bulunursunuz. Para kazanmak sizin için önemli olduğu için, bir fayda sağlamayan işleri kabul etmezsiniz. Bazen alışverişler sınırı aşsa da, yine de tedbirli olacağınız aşikardır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-21-22-25-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 2-3-4-5-30-31(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Akrepler bu hafta, idealinize uygun şekilde çalışmanın, verimli olacağınız alanlarda kendinizi göstermenin gücünü hissedeceksiniz. İnsanlara destek vererek, birlik ve bütünlük duygusu içinde ilerleyebilirsiniz. Hayatın güzelliklerini birlikte paylaşmanın lezzeti ne de güzeldir. İster özel bir yakınlaşma ister iş için bir araya gelinme şeklinde olsun, önemli olan yaşama katılımdır. Haftanın tüm görünümleri, size aşkla sarmaş dolaş olmayı, aşkın derinliklerinde güzellikleri keşfetmeyi sunuyor. Beden ve ruh birbiriyle nasıl da güzelce kaynaşıyor. Önceliklerimiz ve ihtiyaçlarımızın farkında olarak girişimde bulunabiliriz.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içinde özellikle birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. Eş veya anne-baba fark etmez. Bu dönemde kimsenin kimseyi denetlemeye, baskı altına almaya hakkı yoktur. Zaten böyle bir şeye de izin vermezsiniz. Partnerle aynı ortamda yaşama fikri sürecin hoş yansımaları arasındadır. Fakat belirttiğim gibi, bireysel hedefler ve kararlar her iki taraf için de kendine dönük şekilde düzenlenmelidir. Arkadaşça birbirinize yanaşmanızda fayda vardır.

12 Kasım - 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu dönem disiplin edicidir. Akrepler iş hayatında daha çok sorumluluk almaya, akıllıca düşünmeye gayret ediyorlar. Kardeş ilişkilerinde bir sorumluluk getirebilir. Eğitim hayatıyla ilgili konularda, yeni bir projeye dahil edilmeniz istenebilir. Çok sıkı çalışmanız gerekebilir. İş girişimlerinde ise, özellikle bilgi ve deneyimlerinize yönelik alanlarda hareket etmeniz beklenebilir. İlişkilerde kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz üzerinde de durabilirsiniz. Venüs-Oğlak geçişi sizden yaşça büyük kişilerle kurulacak ilişkileri veya mevcut ilişkinizde ciddiyetin simgesidir. Çevrenizde bulunan kişilerle iş ilişkilerinizi güçlendirir.

12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Akrepler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunayda, ilişkinizin hayatınızdaki önemi, güven, kalıcılık, duygusal bağlılık gibi konular üzerinde bir hayli durabilirsiniz. Var olanı korumak arzunuz, sorunların üstünü kapatmak anlamında olmamalıdır. Eğer bu beraberlikte her iki taraf da, sadece kendini düşünüyorsa, ortaklaşa bir yaşamın sürmesi mümkün olmaz. Ancak şunu da belirteyim. Ben bu Dolunayın gerçekleri gösteren ışığı ve sağlamlık ilkesi çerçevesinde hareket edilmesini sağlayan gücünü beğendim. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, hem kendimizi şöyle bir derinlikli gözden geçirmiş hem de ilişkilerimize bir bakmıştık. Ancak merkezde biz vardık. Ne kadar mutluyuz, ne kadar tatmin oluyoruz, neler hayatımızda önem taşıyor ve ne gibi adımlar atmak istiyoruz. İşte bugün ilişkimizi, yakın çevremizde bulunan kişileri, güven duygumuzu test edeceğiz. Görülüyor ki, gerçekten ortaklaşa sevgi alışverişi, güven olgusunun var olduğu bir ilişki devam edecek. Problemli bir ilişkide ise sorunların nedenleri üzerinde durularak bir çıkış yolu aranacak. Zaten bitmiş, güvensiz, tutarsız bir ilişki sona erecek. Bu Dolunayın Pluto ile olan etkileşimi, vereceğimiz kararların derinlikli gözden geçirilmesini ve başarılı sonuçlanmasını sağlayıcı gözüküyor.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, parasal konularda iyice düşünmemiz ve bütçemizi aşan masraflara dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor. Harcama meyli genel olarak yükselir. Kazancımız yerindeyse, bol keseden harcarız tabii ki. Ancak ya, sıkıntımız varsa ne olacak? İşte böyle hallerde kredi kartlarına yüklenmek, har vurup harman savurmak tabii ki yanlıştır. Hayatın güzelliklerini yaşamak istediğimiz için, bize mutluluk veren her şeyin peşinden koşarız da, aklımızın ucundan geçmez, sonrası ne olacak. Satürn-Yay burcunda ilerlediğini unutmayalım. Bu nedenle mecburen hesabımızı bilmekte yarar var.

Sevgili Akrepler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, kişinin gereksinim duyduğu ihtiyaçlarını özgürce alım arzusudur. Ancak derinlikli düşünmeyi de ihmal etmez. inceler, araştırır gözüne kestirdi mi alır. Ancak çabucak sıkılması da mümkündür. Kazanç konularında şanslı bir zamandır. Teklifler alınır, fırsatlar ayağınıza gelebilir. Kendinizi daha rahat, mutlu hissetmek anlamında alışverişler yapılır. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, kişinin iç dünyasında ilişki veya genel olarak kendisini rahatsız eden meselelerden uzak durduğu hatta moral duygusunun yükseldiği vakittir. İlerisi adına kararlar alınır, aşkta güzel gelişmeler yaşanır. Mutlu ve keyifli aktivitelerde bulunulur. Yeni biriyle tanışılır. Çocuklarınıza zaman ayırdığınız, onların ihtiyaçlarını satın aldığınız, çocuk sahibi olma konusunda plan yaptığınız zamandır. Dostlarınızdan destek görebilir, işlerinizi sorumlulukla yerine getirebilir, mücadele azminiz yükseldiği için zorlukların üstesinden rahatça gelirsiniz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-17-18-22-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-19-20 Aşkta En Şanslı Günler : 9-10 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30

Yeniay : 1-26-27-28(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Merkür, düz seyirde Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde, şöyle ciddi biçimde hem hedeflerinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ele almanızda yarar var. Siz de istesiniz de istemeniz de, bu dönem iş konularını öne çıkarıcıdır. Ailevi meseleler üzerinde düşünmeyi sağlar. Sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hangi yolla karşılayacağınız önemlidir. Bazen karamsar düşünmeye neden olabilir. Çünkü insan bastığı yeri bilmekten yanadır. Çevre ilişkilerinde belli bir mesafe duygusu ön plandadır. Yani öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Kova burcu sürecinde genel olarak ailevi ortamdaki ilişkileriniz, paylaşımlarınız, birbirinize olan ilginiz, sevginiz, uyum ve uyumsuzluklarınız tümüyle önemli hale gelir. Ne kadar değerli bulunduğunuzu bilmek istersiniz. Bir sıkıntınızı, iş veya özel hayatınızla ilgili bir meseleyi dile getirdiğinizde size yardımcı olunmasını arzularsınız. Düşüncelerinize önem verilmesini, kararlarınızın saygıyla karşılanmasını beklersiniz. Eğer kendinizi huzur ve emniyette hissettiğiniz bir yerde yaşıyorsanız tabii ki mutlu olursunuz. Fakat iş, eş, para, aile veya yaşanılan ortamda rahatsız edici durumlar varsa size uymayan şartlar nedeniyle canınız sıkılabilir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Akrepler, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, ortaklaşa ilişkilerde tarafların birbirlerine karşı net, açık ve gerginleşmeden şartlarını öne sürmeleri gereken bir yansımadır. Mal, mülk, miras, hisseli miktarlar, finansal krediler, ortaklaşa tüm bölüşümlerde bir alışveriş söz konusu. Siz talepte bulunduysanız, karşı taraf kendi şartlarına göre yapabileceklerini sunar. Bir mesele sizi rahatsız ediyorsa, bunun halledilmesi için görüşmede bulunulur. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, iletişimde dürüst, gerçekçi, akla yatkın çözüm önerileri kıymetlidir. Öylesine konuşulmamalı, durumun ciddiyeti göz önüne alınmalıdır. Aceleci olmamak lazım. piyasanın ve size sunulan şartların mutlaka mercek altına alınarak hesabının yapılması önemlidir. Dolunayın Mars ile görünümü, finansal konuların yarar-zarar hesabının yapılmadan bir oldubittiye getirilmesinin yanlış olacağını gösteriyor. Ortaklaşa hesaplar, ödenmesi gereken vergiler, bankalarla yapılacak görüşmeler bu Dolunayda etkilidir. Umduğunuz şekilde gelişmesi muhtemeldir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Mars, aşkta kavga, tartışma, mücadele etme, problem çekme gibi hallerden uzak duracağımızın göstergesidir. Karşınıza çıkacak kişi veya hayatınızda olan insan sizi fazla zorlamamalı, hatta tam tersine size huzur vermeye çalışmalı diye düşünürsünüz. 13 ve 15 Ocak tarihindeki görünümler, arayış içinde olduğunuzu ne fazla denetlenmekten ne de belirsiz bir ilişkiden hoşlanmadığınızı gösteriyor. Uzlaşmaya niyetiniz yok. İdare etmek, zaman vermek, anlayış göstermek zorunda değilim diye kestirip atabilirsiniz. Ancak bir yandan da aşıksanız, geri adım atmaya da her an hazır gibisinizdir. Genel anlamıyla döneme baktığımızda, kendimizi suyun üstünde sakince, bazen taşların etrafından süzülerek akışa göre yol alan bir yaprağa benzetebiliriz. Tüm isteğimiz hayal kırıklıklardan uzak, sorunlardan olabildiğince kaçarak kendimize bir dünya yaratmaktır. İdeallerimize ulaşmak istiyoruz ama mücadele gerekiyorsa beklemeye razı gibiyiz.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Akrepler

1-Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar)
2-Öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz)
3-Kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye,
4-Ev satın alma, kiralama, taşınma,
5-İfade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz
6-Günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz
7-Çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, sorumluluk sahibi olma, aklımızın kıvrımlarında çoğu zaman ciddi düşüncelerin yer aldığı bir süreçtir. Güven olgusunun öne çıktığı, yakın çevremizdeki büyüklerimizle irtibatımızın yoğun olduğu bu zaman diliminde çalışkanlık, kendimize ve başkalarına saygı göstermek, ne olduğumuzun ve ne olacağımızın bilincinde ilerlemek yararlıdır. İster istemez her şeyin ciddiye alınması neticesinde özgürlüğümüz kısıtlanabilir. Bu süreçte, herhangi bir mesele üzerinde konuşurken karşımızdaki kişiye duyduğumuz saygı ve güvenilirlik unsurları bir hayla önemsenir. Bu hayatın genelinde vardır. Bir iş görüşmesinde, eğitim hayatında nerede olursak olalım, insanların da bu ciddiyette hareket ettiklerine genel olarak şahit oluruz. Biz de disiplinli hareket etmek zorunda kalabiliriz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Akrepler, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. Çevremizle olan iş veya özel anlamdaki ilişkimizin yeniden ele alınması gereken zamanı işaret edecek. Merkür gerileme dönemine denk geldiği için, tabii ki yeniden bir bakış anlamında yararlı olacaktır. Eğer hakikaten bir şeyleri tekrar ciddiyetle, istekle ele alırsak, çözüm bulmak, temelini güçlendirmek mümkündür. Yeniay ve Merkür geri hareketi ayrıca maddi, aşk, hedeflerimiz, arkadaşlıklar, yolculuklar açısından da önemlidir. Aceleyle veya kötümser tarzda değil, bir tedbir, önlem, mola, düşünme süreci gibi görürsek, önümüzdeki bir aylık süreci olumlu şekilde değerlendiririz. İletişimde zaman zaman durgunluk, ciddiyet, fazlasıyla köşeli düşünme hali oluşabilir. Bazen içinizdeki ses baskın gelir bazen de şartlar gereği siz duyarlı tepkilerde bulunursunuz. Ancak bu ikisi değil, şimdi önümüzdeki resme iyi bakmak zamanıdır. Merkür geri hareketi bu anlamda faydalıdır. Çünkü kişinin daha önce farkına varmadığı, göremediği fakat çözüm bulmasını sağlayıcı olan gerçekleri karşısına getirir. O nedenle, gözlem ve incelemeler kıymetlidir. Böylece paramızı nasıl kullanacağımızı, hangi iş üzerinde duracağımızı, hangi meseleye odaklanacağımızı, aşkta ve hayatın genelinde hedefimizi belirleyeceğimizi anlamış oluruz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-15-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-17-31 Aşkta En Şanslı Günler : 6-7 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç