Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

AKREP BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Akrepler

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle, bilgilenmeye dayalı ofis ve ev içi araştırmalar, veri toplanma, düzenleme, yaratıcı tarzda düşünme yönünde olumludur. Bu alanda kullanılan bilgisayarların, teknolojik ürünlerin sorun çıkarmaması için mutlaka gözden geçirilmesinde yarar var. Bilmediğiniz tamiratlara kalkışmayınız. Ailenizle olan iletişiminiz, evinizle alakalı kira, satış, yatırım gibi konuları da bir daha gözden geçiriniz.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, mesleki anlamda yeni bir yol, yeni bir ortama girmek anlamına geliyor. Bu eğitim alanında da görülür. Staj, kurs veya bir eğitmen aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Değişimler iş hayatında öne çıkıyor. Sıkı çalışarak başarıya ulaşabileceğini, yeniliklerden korkmamak gerektiğini biliniz. Farkınızı gösterin. Bu size finansal anlamda olumlu yansıyabilir.

20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, kariyer hayatınız, eğitimden ticarete kadar olan hedefleriniz, hayatı ele alış biçiminizin ardındaki en büyük isteğiniz aşk. Aşk sizin için moral ve itekleyici bir güç. Her şeyde başarılı olmanın, mutlu yaşamanın ön koşulu aşk ile yaşamaktan geçiyor. Bu tutulma aşkın ne kadar kıymetli ve zengin bir olgu olduğunu vurgulayıcıdır. Ancak Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda görüyoruz ki, çalışma hayatınıza, sağlığınıza, işinize odaklanmanız, hedef belirlemeniz ve mücadele etmeniz de gerekiyor. Çünkü gerçekten huzurlu bir ilişki yaşamak için, seçimlerimizi de doğru yapmak zorundayız.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, duygusal anlamda sizi bir hayli etkileyen ilişki ve iş hayatınızla ilgili konuları vurguluyor. Siz tutarlı, dengeli, huzurlu bir yaşam ve kafanızın rahat olacağı bir ilişki yaşamak istiyorsunuz. Bir yanınız değişmek, yenilenmekten yana, ancak şartlar gereği zorunluluklar, mecburiyetler sizi gerginleştiriyor. Dengesiz, belirsiz olan ve kafanızı sürekli kurcalayan her şeyden uzak durmak istiyorsunuz. Bu Tutulmanın yöneticileri Venüs ve Mars Boğa burcunda ilerliyor. Demek oluyor ki, doğru insan, düzgün bir ilişki, sağlam ve tutarlı davranan bir partner, güven verici, yarınlarınızın garanti altında olduğunu hissettiren gelişmelere ihtiyaç var. Önümüzdeki altı aylık süreçte bunların yerli yerine oturması için sabırlı, soğukkanlı bir şekilde seçimlerimizi yapmamızda yarar var.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda gerileyecek. Mali ortaklıklar, parasal konular, ilişki ve güvencemiz. İşte bütün bunların gözden geçirildiği bir zamandayız. İlişkimizin bize kazandırdığı kaybettirdikleri, ortaklık ilişkimiz olan kişilerle her türlü finansal konular, yenilik anlamında düşündüğümüz işlerin bize olan artıları ve eksileri, tümüyle ele alınma vaktidir. Her bir ayrıntının doğru şekilde analiz edilmesi için, aklımızı kullanma vaktindeyiz.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  kişisel anlamda sorumluluk bilinci içinde aşk hayatınızı gözden geçirmenizde yarar var. Yaşadığınız ilişki, sizin hayata bakış açınızla, ilkelerinizle ve geleceğinizi göz önüne aldığınızda ne kadar ciddi duruyor. Buna bakmak lazım. Ayrıca hayatın gerçeklerinden uzaklaşmadan, Satürn geri hareketinin bir yüzleşme süreci olduğunu unutmadan hareket etmeli, gerçekçi olmalısınız. Yeteneklerinize göre bir iş tercih etmeli, uzun vadeli düşünmelisiniz.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü, toplumsal konumun iş veya özel anlamda yenilenişi, verilen mücadelenin, yapılan işlerin, girişimlerin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayıcıdır. Jüpiter kazanç evinizin yöneticisidir. Mesleki anlamda yeni bir yol, yeni bir ortam, mali açıdan da kazanç sağlayan işlere girilir. Bu eğitim alanında da görülür. Staj, kurs veya bir eğitmen aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Sonra da bu meslekte yükselirsiniz. Ancak size tavsiyem, yeteneklerinizi değerlendirmenizdir.  Bazen yol uzundur, yolcu yorulur. Ancak hiç kimse, düşmeden kalkmadan yürümeyi öğrenemez. O zaman yılmayacağız. Kaldı ki bu görünüm, zaten değişimlerin iş alanında görüleceğini, sıkı çalışarak başarıya ulaşabileceğini, yeniliklerden korkmamak gerektiğini işaret ediyor. Size destek veriyor. Farklılığınızı ortaya koymanızı sağlıyor.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, sosyal yaşantınızı, dostluklarınızı, bir grup içindeki ilişkilerinizi tekrar detaylı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Bu kısa süre içinde genelde eleştirel yaklaşımlar sizden dışarıya, dışarıdan size yönelebilir. Bunların kimi rahatsız edici de olabilir. Ancak telafisi vardır. Onun için endişe etmeyiniz. Kusur bulmak, bazen hiçbir şeyi beğenmemek, detaylara takılıp bütünü önemsememek dönemin etkileri arasında yer alabilir. Sosyallik azalabilir, genelde tek başınıza, şöyle bir kendinizle temas etmek, sağlığınızla ilgilenmek, eski dostlarınızı aramak, yarım kalan işlerinizi bitirmek yönünde bu dönem faydalıdır. Şimdi durduğumuz yere bakıp, neler aksaklık çıkarıyor, neler verimli ilerlemiyor bunları ele almak, tespitlerde bulunmak yararlı olacaktır.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu uzun süreçte, iş hayatımızı gözden geçireceğiz. Neler yapmak istiyoruz, kimlerle çalışıyoruz, nasıl bir yerde görev alıyoruz, bundan memnun muyuz, bize uygun olup olmadığına bir bakacağız. Seçkinlik arzumuz iç dünyamızda, ilişkilerimizde bir hayli ön planda olacak. İş seçeneklerimize bir bakacağız. Belki gecikmeler, durgunluklar olabilir. Genelde bu zaman dilimi tatil için düşünülür. O zaman siz de en azından yorulan bedeninizi, ruhunuzu dinlendirmek bunu deneyebilirsiniz. Ancak kalacağınız yer hakkında bilginiz yoksa bildiğiniz yere gitmek çok daha iyi olur. Bu uzun süreçte, çalışma hayatında genelde siz veya başkalarının sadece kendilerini merkez tutma arzuları gündemdedir. Bunlar söze dökülmez ama tavırlara, ilişkilere yansır. Sanatla uğraşanlar için bu dönem yaratıcı çalışmaları teşvik edicidir.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevremizdeki faaliyetlerin özünde insanlara destek amaçlı çalışmalar göze çarpıyor. Hangi işle uğraşırsanız uğraşın, ister emekli, ister evde yaşayan biri olun fark etmez. Bu süreçte etrafınızdaki yardıma muhtaç kişilere rehberlik edebilirsiniz. Bu ruhsal anlamda iyileştirme, iş bulma, evsizlere barınak, hayvanları koruma, beslenme gibi faaliyetler olabilir. Hatta bunu gönülden yaparsınız. Bu süreç topluma sunulan,  herkese yararlı olabilecek sosyal projelerin göstergesidir. Böyle bir projede yer alabilirsiniz. Halkın sağlığıyla ilgili çalışmalara katılabilirsiniz. Genelde öyle boş işlerle uğraşmak yerine, sizi verimli, sağlıklı hizmetler verirken görebiliriz. Hedeflerin belirlendiği bu süreçte, ilerisi adına kendinize bir yol çizebilirsiniz. Gördüğünüz aksaklıklara dayanamaz, bunların giderilmesi adına sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Genel olarak bu dönemde pratik çözümler bulmaya, detaylar üzerinde durmaya, sadece bütünün güzelliğine aldanmamaya özen gösterirsiniz. Tabii ki bunu abartmamakta yarar var. Hani bazen de insan bu kadar ayrıntılı baktığında yorulabilir.

13 Eylül Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, sizin bir birlik, grup içinde yer almanızı, organizasyon, gönüllü hizmetler, başkalarına destek anlamındaki işlere, çalışmalara, bedensel ve ruhsal anlamda faaliyetlere yönelmenizi sağlayıcıdır. Siz çevrenizde gördüğünüz aksaklıkları, rahatsız edici durumları gidermek adına çaba sarf ettiğinizde göreceksiniz ki, endişeleriniz geride kalmış.  Bu yöndeki işler sizi daha fazla çekebilir.  Bu tutulma detayların zaman kaybettirmesine izin vermeden bütüne ulaşmanızda rehberinizdir. Kişisel hırslar, kaygılar, endişeler yerine bütünün güzelliğini keşfetme yolunda ilerleyeceksiniz. Tutulmanın bir başka işareti, sizin bizzat bir grup kurarak çalışmalarda bulunmanız ve zamanla bunu genişleterek faydalar görmenizdir. Amacınızı, hedefinizi, temas edeceğiniz insanları ve yolunuzu belirlemek adına bu tutulmanın size her anlamda bir gelişim kazandıracağını söyleyebiliriz. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 18 Eylül itibariyle gerileyecek. Siz de bu tarih itibariyle şöyle bir içe yönelerek hem bedensel hem de ruhsal anlamda ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz ilerleyecek. Bu süreç, maddi kazançlar, manevi tatmin, yatırımlar, borçlar, harcamalar, yetenekleriniz yönünde sizi yapılandırıcı, düzenleyici, test edici bir dönemin işaretçisidir. Kazanç elde etmek yönünde yapılacak girişimlerin ve işlerin mutlaka derinlemesine analizi önemlidir. Biliyorum demek yerine, bilmediğiniz konularda kendinizi geliştirmeniz, maddi ve manevi anlamda size doyum sağlar. Tabii ki bunun yolu, olgunluk, tevazu, hoşgörülü yaklaşımlar, bilgelik gerektirir. Parayla saadet olmaz derler ya, bu dönemde para, sizin için saadet aracı olarak görülebilir. Daha hırslı bir şekilde hatta bazen kibirli bir eda ile kazanç elde etme yolunda yanlış işlere kalkışılırsa sonu hüsran olur. Onun içindir ki, sağlıklı, verimli, ahlaki değerler çerçevesinde hareket edilmesi önemlidir. Hayat şimdi sizi bu yönde eğitimden geçirecek. Bazen büyük gelişlerle kimi zaman da zorluklara test ederek, harcama ve kazanma ilişkisini kurabilmenizde öğretici olacaktır. Yabancı ülke veya bir başka şehirde yatırım, çalışmak, iş öğrenmek, deneyim sahibi olmak gibi tecrübeler de, yine bilge Satürn öğretmenin dersleri ve kalıcı lütufları olabilir. Ne olursa olsun, hayatta bir lokma ekmeğin huzur içinde yenmesi, zorluklar olduğunda yine de doğru ve ehil şekilde para kazanılması bereketinizi arttırır, sizi tatmin eder. Kaldı ki, insan zorlukla elde ettiğinin kıymetini daha iyi bilir. Bunu da unutmamak gerekir.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi burcunda gerileyecek. Bu süreçte,  biraz geri plana çekilerek, ilişkilerin bize olan artı ve eksilerini ele alacağız. Gerçekçi bir şekilde mutlaka gözden geçirelim. Geri hareketler onarım süreçleridir. İş ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı, girişimlerinizi, eğitimden ticarete kadar olan tüm konuları yeniden bir ele alınız. Ani kararlar vermeyiniz. Eğer sakin, adil, mantıklı düşünürseniz gayet olumlu tespitlerde bulunursunuz.

28 Eylül Koç burcunda Tam Ay Tutulması çalışma hayatımızla ilgili konularda bizi bir hayli geriyor. İş yoğunluğu, ortamdaki gerginlik, isteklerimize uymayan durumlar bizi çileden çıkartıyor. Farklı bir iş arayışımız, birilerinin emrine uymak istemeyişimiz, kurallar, şartlar, kısıtlamalar rahatsız ediyor bizi. Bu durum ani bir karar vererek çekip gitmenin işareti gibi. Bir yandan da sorguluyoruz her şeyi. Belki de sürekli idare ettiğimiz için birilerini yorulduk. Belki de çoktandır bitmesi gerekiyordu da biz durduruyorduk. O zaman gelin Merkür geri hareketinde iş, ilişki meselelerini artı ve eksisiyle durumları bir tartalım. Ondan sonra net bir karar verelim. Aynı hataları yenilenmesine izin vermeyelim.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, arkadaşlarımızla olan ilişkimize önem verecek, onlara destek olacak, dostlarımızı iyi seçeceğiz. Zararlı arkadaşlıklardan uzak duracağız. Gönüllü olduğumuz katılımlara yöneleceğiz. Sağlıkla alakalı konularda bilgileneceğiz. Hedefimiz olacak ve buna ulaşmak için çalışacağız, gelişeceğiz, yeteneklerimizi değerlendireceğiz. Bugünün yarını da var diyerek yolumuzda sabırla ilerleyeceğiz ancak sürekli endişe, takıntılı davranmayacağız. Yapabileceğimiz kadarını yapacak, sorgulayarak hayatı kendimize zehir etmeyeceğiz. Aşkta hayalci davranmayacağız. Kendimizden ödün vererek, bir ilişkiyi ayakta tutmaya çalışmayacağız. Doğru, verimli, sağlıklı olana yöneleceğiz.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, tüm burçlar gibi sizin açınızdan da olumlu buluyorum. Çevre değişimleri, hedeflerinizi gerçekleştirme, işinizde ilerleme, bir projenin başarılı şekilde sonuçlanması gibi yansımaları bulunmakta. Artık becerilerinizi bir iş veya bir alanda gösterebilecek kişisiniz. Evet belki bazı şeyler henüz yerli yerine oturmadı. Ancak bu görünüm zamanla düzeleceğini ve güçleneceğinizi işaret ediyor.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN