Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"8","burc_ad":"Akrep","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

AKREP

 

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Akrepler, 2 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay oluşacak. Kariyer konularınız üzerinde etkin olma arzusu güdeceksiniz. Seçimlerinizde tatmin edici işleri arayacaksınız. Mali konularda belki de opsiyonlu düşünmelisiniz. Kazançlı çıkmak isteyeceksiniz. Fayda getirici işlere yöneleceksiniz. Baskın bir kimlik oluşturacaksınız. Aynı gün Mars, Yay burcunda seyrine başlayacak. Önünüze konulan engellerden bir geçiş yapabilmek için hesap yapmaya başlayacaksınız. Mars-Yay seyrinde maddi konularda yeni bir hedef belirleme yönünde etkili olacak. Ancak bunu ayın tamamına yayabilmelisiniz. geçmişi de süzerek gelecek için doğru kararlar alabilmelisiniz.

5 Ağustos tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Özellikle sağlığınız, ilişkileriniz gibi konularda bazı kişilerle bir araya gelebilirsiniz, bir teklif alabilirsiniz. Yine de opsiyonlu düşünmelisiniz çünkü ayın devamında bir geri hareket var.

18 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir Dolunay oluşacak. Değerlerinizi vurgulayacak bu Dolunay. Yeni bir yerleşimle ilgili konularda baskılardan kurtulmak isteyeceksiniz. Eylül'de belki bir yenilik veya bir değişim olabilir. Farklı bir yönün ve yeniliğin gerçekleşme başlangıcını bu Dolunay simgeliyor. Her şey yerli yerine oturmuş değil henüz. İfade gücünüz, doğru analizleriniz, aşkta kendinizi iyi hissetme adına gözden geçirmeniz ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz için yenilikler belirleme ihtiyacı duyacaksınız. Daha umutlu olacaksınız. Acil hareket etmek yerine yenilikleri gözden geçirmelisiniz.

22 Ağustos'ta Güneş Başak burcunda olacak. İş hayatınızdan ilişkilerinize kadar her alanda iyi bir analiz yapmaya başlayacaksınız.

30 Ağustos'ta Venüs, Terazi burcunda olacak. Geriye çekilip kendinizi ve ilişkilerinizi gözden geçirerek keşfedeceksiniz. Aynı gün Merkür 22 Eylül'e kadar gerileme hareketine başlayacak. Bu gerilemede plan ve projelerinizi gözden geçirmelisiniz. Belki de yanlış giden bir şeyi gözden geçireceksiniz. Hem geçmişi hem bugünü inceleyerek şimdiden Ekim ayındaki başlangıçlara hazırlanmalısınız. Sakince iyi analiz edin, her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI

 

Sevgili Akrepler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, yeni proje ve işlerin yürürlüğe konması, kararlı olduğunuz konularda girişimde bulunulması yönünde olumludur. Ancak egomuzu yükseltici etkisi, bazılarımız için zorlayıcı olabilir. Burada önemli olan sizin isteklerinizi dışarıya yansıtma biçiminiz ve izlediğiniz yoldur. Eğer başarılı bir karar vermek istiyorsanız mutlaka bunun sorumluluğunu almalısınız. Başkalarını etkileyeceğim, baskın olacağım, ben haklıyım, benim isteklerim önemli diyorsanız, ancak şartlar müsait değilse zorlanırsınız. Ben bu Yeniayın kazanç ve kariyer konularında eğer sakin ve bilinçli davranabilirseniz size yeni kapılar açabileceğini söylemek isterim. Yeniayın oluşacağı güne Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Gücümüz gayet yüksek ve güven içinde yaşamak istiyoruz. Bu Yeniayda, özellikle eğitim-iş-girişim anlamında kararlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bir an önce işe girmek, işinizde yükselmek, eğitimde başarılı olmak, bulunduğunuz çevreye alışmak istiyorsunuz. O zaman, kendinize güveniniz ve bu yolda ilerleyeceğinize inanınız. Esnek düşününüz, şartları göz önüne alarak çalışıp, çabalayınız. Azmin elinden bir şey kurtulmaz. Mars, bugün Yay burcunda seyrine başlıyor. Parasal konularda özgürce kararlar alabilirsiniz. Girişimde bulunup, daha fazla kazanç elde etmek isteyebilirsiniz. Tabii ki harcamalara dikkat ediyoruz. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayda amacınızı belirlerken sabırlı olmanız, zamanla her şeyin yerli yerine oturacağını düşünmeniz gerektiğini vurguluyor. En başında disiplinli çalışırsanız, patron veya eğitmenlerle iyi ilişkiler kurarsanız yükselirsiniz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Mars-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönemde finansal konularda bir hayli cesur davranırız. Ancak harcamaların mutlaka kazançla doğru orantılı olması gerekir. Gelir - gider dengesi bu ayda şaşabilir, bütçenin dışına çıkılmaması gerekir. Bu süreçte, yeteneklerinizden yararlanarak kazanç elde edebileceğiniz işlere yönelmenizi tavsiye ediyor. Maddi açıdan güçlü olmak, güven içinde yaşamak istiyorsak, cesaretimizin yükseldiği bu dönemi doğru şekilde kullanmaya bakalım. Kimi Yaylar bu süreçte, iş seyahatlerine çıkarak, bazıları kendini ifade ederek, bir kısmınız eğitim hayatında başarılı olmak adına kendinize hedef belirleyebilirsiniz. İş başvuruları veya mevcut işinizdeki maddi konuların görüşülme zamanıdır. Yalnız burada dikkat edeceğiniz husus, ben bilirim demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum demektir. Bu tevazu dolu yaklaşımlar size birçok insan kazandırır, fırsatlar getirir. Bildiğiniz gibi Satürn de Yay burcunda ilerliyor. 24 Ağustos tarihinde Mars-Satürn kavuşacak. Sizlerin üstteki konularda gerçekçi olmanızı, limitlerinizin farkına varmanızı ve şartlara göre hareket etmenizi sağlayıcı dersleriyle bizleri test ediyor.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkimizle alakalı konuların titizlikle ele alınmasını sağlıyor. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek,  kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz.

 

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu süreç, maddi kazançlar, manevi tatmin, yatırımlar, borçlar, harcamalar, yetenekleriniz yönünde sizi yapılandırıcı, düzenleyici, test edici bir dönemin işaretçisidir. Kazanç elde etmek yönünde yapılacak girişimlerin ve işlerin mutlaka derinlemesine analizi önemlidir. Biliyorum demek yerine, bilmediğiniz konularda kendinizi geliştirmeniz, maddi ve manevi anlamda size doyum sağlar. Tabii ki bunun yolu, olgunluk, tevazu, hoşgörülü yaklaşımlar, bilgelik gerektirir. Parayla saadet olmaz derler ya, bu dönemde para, sizin için saadet aracı olarak görülebilir. Daha hırslı bir şekilde hatta bazen kibirli bir eda ile kazanç elde etme yolunda yanlış işlere kalkışılırsa sonu hüsran olur. Onun içindir ki, sağlıklı, verimli, ahlaki değerler çerçevesinde hareket edilmesi önemlidir. Hayat şimdi sizi bu yönde eğitimden geçirecek. Bazen büyük gelişlerle kimi zaman da zorluklara test ederek, harcama ve kazanma ilişkisini kurabilmenizde öğretici olacaktır. Yabancı ülke veya bir başka şehirde yatırım, çalışmak, iş öğrenmek, deneyim sahibi olmak gibi tecrübeler de, yine bilge Satürn öğretmenin dersleri ve kalıcı lütufları olabilir. Ne olursa olsun, hayatta bir lokma ekmeğin huzur içinde yenmesi, zorluklar olduğunda yine de doğru ve ehil şekilde para kazanılması bereketinizi arttırır, sizi tatmin eder. Kaldı ki, insan zorlukla elde ettiğinin kıymetini daha iyi bilir. Bunu da unutmamak gerekir.

 

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Akrepler, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, iş veya farklı bir konuda düşündüğünüz, planladığınız bir meseleyi,  ailenize açarak onların görüşlerinizi almanız gerekebilir. Onay verebilirler veya tümüyle reddedebilirler. Burada önemli olan, sizin istekleriniz kadar onların da görüşlerine saygı göstermenizdir. Kimi Akrepler için bu durum, ortaklaşa bir ofis açmak, ekip çalışması yapmak, bir proje için evde çalışmak, tatile çıkmak gibi gelişmeleri de işaret eder. Evinizle ilgili bir değişim ve yeniliğin işaretçisi olabilecek bu Dolunayda, başka bire taşınabilir, bir arkadaşınızla birlikte oturabilir, eski evinizin yenileyebilir veya bu konuda karar verebilirsiniz. Satış-kiralama işlerinde hesabınızı çok iyi yapınız. Aceleye getirmeyiniz. Ay-Uranüs görünümü, ailenizin veya bir arkadaşınızın sağlığı, işiyle alakalı konuları gündeme getir. Bizzat, sizin uzun zamandır kurtulmak istediğiniz bir rahatsızlık çözüme kavuşabilir. İşinizden mecburi izin almak veya yaz tatiline denk getirerek halletmek iyi olur. Bazen de öyle bir şey olur ki, artık mutlaka halledilmesi gerekiyordur. Siz de ister istemez bunları yapmak zorunda kalırsınız. Aslında iyi de olur. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Bu rahatlatıcı, şifaya dönük çalışmaların işaretçisi bir enerjidir. Sevgiye ilgiye, sakinliğe ihtiyaç duyarsınız. Stresli işleri şimdi tekrar gözden geçirip, nasıl halledeceğinize veya bir sorunu nasıl ele almanız gerektiğini bilirsiniz.

 

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, iş hayatınız başta olmak üzere, ilişki, maddi konuların ileriye dönük bir şekilde gözden geçirildiği zaman dilimidir. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için gelişmeleri, yeni olan durumları mercek altına alacağız. Kimlerle iş, özel ve toplumsal anlamda ilişkimiz var bunları gözden geçireceğiz.  Plan ve projelerimiz üzerinde düşünmeliyiz. Hedefimiz ile izlediğimiz yol aynı mı, bu hedefe nasıl varabiliriz? Bunlar üzerinde duralım.  Verimli olana yönelmeli, kısır bir döngü içinde dolanıp durmamalıyız. İşimizde mutlu muyuz? Hayatımızdan memnun muyuz? Nasıl dostlara sahibiz? Bunlara bir bakalım. İşlerimizi organize edelim. Becerilerimizi geliştirelim ve kazanalım. Güçlü ve bizi destekleyecek kişilere yönelim. Ivır zıvır işlerle vakit kaybetmeyelim.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerin başlangıcı 23 Ağustos itibariyle etkili olan bu süreçte, arkadaşlıklarınız, dostluklarınızı şöyle bir gözden geçirerek sizin onlardan, onların sizden beklentilerini tespit edersiniz. Kimler yanınızda oluyor, kimlerle sosyal hayatta dayanışma içindesiniz, bunları şimdi yeniden ele alırsınız. Daha önce başlanmış veya bugünlerde üzerinde düşündüğünüz proje ve planlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Daha mantıklı, daha akla yatkın ve hakikaten işe yarar olanlarını ayırt edersiniz. Normal zamanlarda fark edilmeyen, ayrıntıları şimdi tespit etme şansınız var.  Sözgelimi daha önce bir organizasyon işiniz vardı fakat bir türlü gerçekleşmedi, ertelendi. İşte şimdi tam zamanı, bu işi yoluna koyabilirsiniz. Uzun zamandır sizin için gayet önemli olacak bir görüşmeyi şimdi yapabilirsiniz. Daha önce incelediğiniz ve sizin açınızdan gayet olumlu olacağına kanaat getirdiğiniz bir işle ilgili olumlu cevabı şimdi verebilirsiniz. Uzun zamandır küs olduğunuz arkadaşınızla bu süreçte bir araya gelerek aranızı düzeltebilirsiniz. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 23 Ağustos-29 Eylül arası  (başlangıç tarihinin  bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) aklınızda olmayan ve birdenbire karşınıza çıkan bir fırsat, teklif olduğunda analizde bulunmak, şartları iyice gözden geçirmek gerekir.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu süre içinde, ilişkimizi gözden geçireceğiz. Hayatımızı, sorunlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi ve isteyip de henüz ulaşamadıklarımızı gözden geçireceğiz. Kendimize göre düşüneceğiz, durumları ele alacağız ve problemlerimizle yüzleşeceğiz. Bize göre bir ilişkide olması gerekenleri, seçimlerimizi, devam eden beraberliğimizi ele alacağız. Her anlamda hem dünü hem bugünkü durumu ele alacağız ve dengeli ve sağlıklı bir paylaşım için biz de elimizden geleni yapacağız.

 

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler     : 1-5-9-10-14-15-19-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
19
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
12-13

Yeniay : 9-10-11
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla