Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

AKREP AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Ağustos ayındaki ilk etkili enerji, kariyer hayatınızla ilgili konularda önemli olacak ve 1 Ağustos'da başlayacak Merkür Aslan burcu seyridir. İşle ilgili kriterler ve bulunulan konum gözden geçirilecektir. Bazen takdir edilmek isteriz, tatmin olup olmadığımız gözden geçirilmelidir. Yaratıcı yeteneklerin rahatlıkla kullanılacak alanları için girişimde bulunmakta da fayda vardır.

10 Ağustos tarihinde yuva alanı içerisinde bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay iki hafta önceki meselelerin aile içerisinde geldiği nokta anlamında önemlidir. Ailevi konuların düşünülmesi yönünden bir ikaz olabilir. İş ve ev arasındaki dengeyi yeniden kurgulamak gerekebilir. Evli ve yuvasında problem olan Akrepler için, evden ayrılma ve baskıya izin vermeme gibi tepkiler yaşanabilir. Ev sınırları içerisinde hiç kimsenin birbirinin özgürlüğüne mani olmaması gerekir.

12 Ağustos tarihinde Venüs Aslan burcunda seyrine başlıyor. Kariyer konuları ön plana çıkacaktır. Bizi yoran ilişki problemleri de öne çıkacaktır. Takdir edilme isteği baskındır, ilişkide rahatsız eden meseleler oldukça denge iyi kurulmalıdır.

15 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcunda seyrine başlıyor. Gözden geçirilmiş durumların doğru sonuca ulaştığını gösteriyor. Kontrolü ve gücü yeniden kazanma, işleri titizlikle analiz etme, varılacak noktayı analiz ederek girişimlerde bulunma yönünde olumlu dönüşleri olacaktır.

23 Ağustos tarihinde güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Ele alınan konularda canlanma vardır, artık ne yapılması gerektiği bilinir. 25 Ağustos tarihinde de yeni ay Başak burcunda oluşuyor. Bu yeni ayın özelliği, 2 yıldır olgunlaşma anlamında geçilen sınavdan sonra, yeni bir sayfanın açılışını gösteriyor.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: Duyarlılığımız yüksek bir haftaya giriyoruz. Arzu ettiğimiz şekilde gelişmeler bekliyoruz. İlişkimizi önemsiyoruz. Uzlaşıya açığız ancak biz hassasız. Bu hassasiyetin de önemsenmesini bekliyoruz. Peki, bunu anlayacak bir insan bulmak kolay mı? Bu hafta farklı bakış açısında olan partnerimizle aramızda istemeden de olsa bir tatsızlık çıkabilir. Ancak gerçekten temeli sağlam olan ilişkiler bundan etkilenmeyecektir.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihindeki görünüm, aşkta sağlamlık ilkesi çerçevesinde düzenlemelerde bulunmayı, tercihlerinizi ilerisi adına düşünerek yapmanızı, bugüne dek aşkta yaşanmış bir takım sorunların nedenlerini fark ederek önlem anlamınızı sağlayıcıdır. 6 Ağustos tarihi hassasiyetimiz olan konuları pek de önemsemeyen kişiler nedeniyle yaşadığımız gerginliğin işaretçisidir. Sevgiyi bu kadar çok arzularken, birilerinin paylaşmayı bilmemesi ne acı diye düşünürüz.

11-17 Ağustos haftası:  İlişkilerde 15 Ağustos tarihi ve gerçekleşecek görünümler olumludur. Kendi arzu ve isteklerinize göre çevreniz üzerinde etkili olabilirsiniz. Son derece güçlü arzularınızı günlük hayattaki tüm iletişimsel bağlantılarda bir manyetik güç gibi kullanırsınız. Erk gücünüz sizi hakim partner haline getirir. Sevdiğiniz insanın her hareketini, sözünü, arzularını bilerek onun üzerinde etkin olmaya çalışırsınız.

18-24 Ağustos haftası:  19 ve 21 Ağustos tarihlerinde ve haftanın geneline aşk anlamında baktığımızda ben olumlu buluyorum. Hem bilinçli bir şekilde olayları ele alabilecek güçtesiniz hem de karşınıza çıkabilecek bir kişinin göz boyama ve kulak okşama tarzındaki sözlerinin doğruluğunu gayet iyi sezebilirsiniz. Arkadaşlık ve sosyal çevrenizde bilinçli ve ruhsal anlamda güçlü kişilerle bağlantılar kurabilirsiniz. Aşk, sizin idealleriniz çerçevesinde ele aldığınız ve sezgisel anlamda bütünleştiğiniz bir olgu haline gelir. Aldatmalara karşı sizi koruyan mantığınız ve iç görünüz olacaktır.

25-31 Ağustos haftası: Tüm burçlar için önemli bir hafta olacak.  Yeniay-Başak burcunda gerçekleşecek. Sosyal çevremiz, arkadaşlıklarımız gözden geçirilecek ve hedeflerimiz belirlenecek. Yazın sona ermesiyle iş ve eğitim hayatı aktif hale gelecek. Bizim de bu döneme hazırlanmamız lazım.  Neler yapmak istediğimizi ve nelerden artık bıktığımızı belirleyeceğiz. Kişisel veya toplumsal anlamda gücümüzü kanıtlamak zamanı. İşte bu bizim kararlılığımıza bağlı.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde başlayacak Merkür-Aslan burcu seyri iş hayatınızla ilgili konular üzerinde ifade gücü ve zekanın önemini işaret eder. İş alanında insanların ilgisini çekebilmek için sözlerini etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi disiplinli bir şekilde çalışarak söze dökebilirseniz etrafınızdaki insanları etkilemeniz kolay olur. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde iş hayatımızla ilgili önemli bir karar verebiliriz.  Kendi istediğimiz bir işi kabul edebiliriz. Ancak ben işin şartları, çalışma ortamına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihindeki görünüm, sürpriz bir şekilde işe başlamanın, bir projeye adım atmanın veyahut aklınıza estiği gibi kararlar alarak işten ayrılmanın da işaretçisi olabilir. Kişiden kişiye yaşanacaklar değişse de, şu bir gerçek ki, bu beklenmeyen bir gelişim değişim halidir ve bundan kaçınmak öyle kolay değildir. Kimileri, bu görünüm altında kariyer hayatını sürdürürken, bir yandan da çok önemli bir projeye gönüllü olarak katılabilir. Dinlenecek zaman dahi bulmak zordur. Ben sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, ev sınırları içinde yaşanan bir değişimin işaretçisidir. İş hayatınız ile ev arasındaki dengeye çok dikkat etmek gerekir. Baskıdan hoşlanmazsınız. Özgür olmak istersiniz.

11-17 Ağustos haftası:  12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda seyrine başlıyor. Sizin de iş ortamında, dış dünyada, ilişkilerinizde baskın rol oynama arzunuz yükseliyor. Amaca dönük bir şekilde hem arzuladıklarınızı elde etmek hem de ilgi uyandırmak mümkün. Tutkular bir hayli yüksek. Çünkü bu arada Mars-burcunuzda ilerlediği için, kendinizden başka hiç kimsenin öne geçmesine izin vermezsiniz. İşte bu dönemde ayarı bilmek iyi olacaktır. Çünkü bundan hoşlanmayan kişiler iş hayatında önünüzü kesmeye çalışabilirler.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihinde iş hayatınızda ilişkileriniz, iletişiminiz, başkalarıyla olan her türlü bağlantınız yeni bir şeyler ortaya koymak, alanınızda büyümek ve gelişmek, kazanç elde etmek amaçlı gelişir. Önemli bir organizasyon, bir tanıtım filmi, sanat yönetmenliği, ticaret ve yabancılarla iş görüşmeleri, başka bir iş için girişimde bulunmak gibi konular ön sırada yer alır. Bu yöndeki her türlü gelişmeyi 19, 21 tarihlerinde ve de 23 Ağustos Güneş-Başak burcu geçişinde ele almanız yerinde olur.

25-31 Ağustos haftası:  Başak burcunda oluşacak Yeniay ve oluştuğu günkü tüm görünümler önemli kararların da işaretçisidir. Çalışacağım, okuyacağım, emekli olacağım, kendi işimi kuracağım, aşk hayatımı düzene sokacağım gibi birçok cümle kurulabilir. Bunları kurmak tamam da bir de net olarak belirleyip tamam demek lazım. İşte o tamam işaretini Yeniay bize sunuyor.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: İş hayatınızla ilgili bölümde iş şartlarına dikkat ediniz diye bir uyarıda bulunmuştum. Bunun en başlıca sebebi, parasal konulardı. Hani düşünmeden etmeden hesap yapmadan kabul edeceğimiz bir görev hem bize büyük sorumluluk yükleyebilir hem de getirisi umduğumuzdan az olabilir. Bu hafta mali konularda abartılı kararlardan kaçınalım.

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihindeki görünüm, mali konularda da önem taşıyor. Yüklendiğiniz proje veya karar verdiğiniz iş ortaklaşa bir kazanç elde etmek amaçlı yapılabilir veyahut mali konular üzerinde tedbirli hareket etmek, riskli bir iş ise kendinizi zor duruma sokmamak gerekir.

11-17 Ağustos haftası: 11 ve 15 Ağustos tarihlerinde ortak kazançlar, bir paylaşım, bankalarla ilgili borçlar, parasal anlamda kurulan birlikteliklere dikkat ediniz.

18-24 Ağustos haftası:  18 Ağustos tarihi mali konularda kazanç getirici işlerin işaretçisidir. İlerisi adına düşünmenizi sağlar. Geleceğe atılan bir adım gibi diyebiliriz. Hedefimize olan uygunluğuna göre ölçüp biçeriz. Bütün şartları gözden geçirerek kararımızı verebiliriz. Bu karar aşaması bazılarınız için emekliye ayrılma süreci, kimileri için eğitim sonrası göreve başlama, farklı bir işe yönelme sonucu edinilecek geliri simgeler. 19 ve 21 Ağustos tarihlerinde ortak kazançlar, miras, bankalar, hisseli paralar, muhasebeyle ilgili mali durumumuzu, hesaplarımızı gözden geçirebiliriz. Bir sergi, ortak bir proje, mistik faaliyetler, sağlık, iletişim gibi alanlardan para kazanabiliriz.

25-31 Ağustos haftası: Maddi konularda da etkili olan bu hafta ortaklaşa kazançlarımız üzerinde duracağız. Projemiz varsa sponsor arayışında bulunabiliriz. Paraya ihtiyacımız varsa bir arkadaşımızla görüşebiliriz. Yeni bir ürün piyasaya sunacaksak tanıtım faaliyetleri, bir iş ortaklığı düşünüyorsak araştırmada bulunmak gibi işlere yöneleceğiz. Ancak şu var ki, bu haftaki Yeniay ve tüm görünümleri bizim için önemli bir sayfa açacak.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 3-4-8-12-21-22-26-27-31

Zayıf Enerjili Günler                                         : 10-16-17-23-24

Aşkta En Şanslı Günler                        : 12

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 6

Yeniay : 3-4-5-30-31

(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17-18

(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN