Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

AKREP BURCU ARALIK AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Aralık ayındaki ilk etkili enerji, 5 Aralık tarihindeki Mars Kova geçişidir. Bu geçiş ailevi konuların önemini bir hayli vurguluyor. Farklı bir yere gidildiyse oraya alışma döneminde zorluklar yaşanabilir. Özgür olamayabiliriz, bu da bizi rahatsız edebilir. Diğer yanıyla ailevi ilişkiler de vurgulanmaktadır. Bu geçişte derinlemesine bir şekilde sosyal ilişkilere dikkat edilmelidir. Mutlu eden koşullar gözden geçirilmelidir. Ailevi konularda baskı olabilir, diğer bir yanıyla da hedeflere bir bakmak lazımdır. 

6 Aralık tarihinde dolunay İkizler burcunda oluşuyor. 15 gün önceki tutulmada maddi konular ve kazançla ilgili yatırımların yönlendirilmesi üzerinde durmuştuk. Şimdi ise özellikle mali paylaşımlar anlamında kıymetli bir dönemdir. İki ayrı yerden gelir bekliyorsak, ayrı iş ortaklıkları varsa, iki ayrı yere borcumuz varsa bu dönemde bir hayli vurgulayıcı olmaktadır. Borçlarımızdan kurtulmak amaçlı girişimlerimiz olabilir. 

10 ve 17 Aralık tarihlerinde, Venüs ve ardından Merkür burcunuz ile uyumlu bir görünüm yapacak. Bizi disipline eden bir enerjidir. Akrepler iş hayatında daha çok sorumluluk almaya, akıllıca düşünmeye gayret ediyorlar. Kardeş ilişkilerinde bir sorumluluk getirebilir. Eğitim hayatıyla ilgili konularda, yeni bir projeye dahil edilmeniz istenebilir. Çok sıkı çalışmanız gerekebilir. İş girişimlerinde ise, özellikle bilgi ve deneyimlerinize yönelik alanlarda hareket etmeniz beklenebilir. Lider özellikleri ön plana çıkabilir. İlişkilerde kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz üzerinde de durabilirsiniz.

22 Aralık tarihinde Güneş Oğlak burcunda seyrine başlıyor ve aynı gün yeni ay oluşuyor. İşte bu yeni ayda daha istikrarlı, daha sağlam ve kendimizin farkında olarak kararlar veriyoruz. Bu yeni ayın dispozitör gücü 23 Aralık'ta Satürn Yay burcunda seyrine başlıyor. Artık Akrepler için mali konular üzerinde işler çocuk oyuncağı değildir. Bol keseden harcamalar veya dikkatsiz para kullanımı söz konusu değildir. Kendiniz için mutlaka doğru işler yapmaya özen göstermeniz lazımdır.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Aralık haftası: 5 Aralık tarihinde Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içinde özellikle birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. Eş veya anne-baba fark etmez. Bu dönemde kimsenin kimseyi denetlemeye, baskı altına almaya hakkı yoktur. Zaten böyle bir şeye de izin vermezsiniz. Partnerle aynı ortamda yaşama fikri sürecin hoş yansımaları arasındadır. Fakat belirttiğim gibi, bireysel hedefler ve kararlar her iki taraf için de kendine dönük şekilde düzenlenmelidir. Arkadaşça birbirinize yanaşmanızda fayda vardır.

8-14 Aralık haftası: 10 Aralık Venüs-Oğlak geçişi sizden yaşça büyük kişilerle kurulacak ilişkileri veya mevcut ilişkinizde ciddiyetin simgesidir. 14 Aralık tarihi yeni bir buluşma için uygundur. Ayrıca eşler arasındaki bağı güçlendiricidir.

15-21 Aralık haftası: 17 Aralık tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi işinize ciddi biçimde odaklanmanızı, disiplinli ve planlı şekilde çalışmanızı sağlar. 20 Aralık tarihinde güçlü kişilerden destek görürsünüz. 21 Aralıkta iş yoğunluğunuz artabilir. Sağlığa dikkat edelim.

22-28 Aralık haftası: 22 Aralık tarihindeki Yeniay ve Güneş-Oğlak geçişi, belli bir mesafe ve ciddiyetin hakim olmasını sağlıyor. Duygularımızı kontrol ediyoruz. Öyle kolay kolay birisine kapılıp gitmemiz mümkün değil. Bazen kendimizi disiplin altına alınmış gibi hissedebiliriz. Ancak bu pek de yormaz bizi.  27 Aralık tarihi olumludur. Paylaşımlar hem ılımlı hem de arzu ettiğimiz gibi güven doludur.

 

İŞ VE KARİYER

1-7 Aralık haftası: Özgün çalışmalar genelde ev olarak da kullanılan ofis ortamında yapılır. Günlük hayatta daha sıkı çalışırsınız. Ciddiyetle işlerinizin üzerine eğilirsiniz.

8-14 Aralık haftası: 8 ve 14 Aralık tarihlerinde iş konularında bir başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyorum. Çalışanların da, işlerini kontrol etmelerinden yanayım. Gözden kaçan bir şeyler sonradan sizi rahatsız edebilir. 10 Aralık Venüs-Oğlak geçişinde, çevrenizde bulunan kişilerle iş ilişkilerinizi güçlendirir.  14 Aralık tarihi de yine olumlu paylaşımları işaret ediyor. Motive edici enerjiniz var.

15-21 Aralık haftası: 15 Aralık Uranüs-Pluto görünümü, eski, verimsiz, kurallarla sınırlı, disiplinli çalışmayı reddedebiliriz. Her şeyde öne çıkmak, farklılıklarımızı kabul ettirmek niyetinde oluruz. Ancak gelin görün ki, sınırlarınızın farkında olmanızda yarar vardır. Akıllıca davranmayı bilmeliyiz. Eğer sağlıktan, iş hayatına kadar alanda sıkıntılar yaşamak istemiyorsak, kendimize çeki düzen vermemizde yarar var. Yoksa pek istikrarlı olamayız. Yenilikleri takip edelim ve bunları uygulamak için istekli olalım. Değişime biz gönüllü olalım. Yaşadığımız zorlu deneyimlerle bunları öğrenmek zorunda kalmayalım.

22-28 Aralık haftası: 22 Aralık tarihindeki Güneş-Oğlak geçişi ve ardından Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, çevre ilişkilerinde size güven, istikrar ve sağlamlık getiriyor. Girişimler başarılı şekilde yürütülür. 23 Aralık tarihinde temkinli olalım. 25 ve 26 Aralık tarihlerinde yine disiplinli çalışmak lazım. Sağlığımıza da dikkat edelim.

 

PARA

1-7 Aralık haftası: 4 Aralık tarihinde iş ve mali konularda hızlanmalar oluşacaktır. Maaşımızı almamız nedeniyle elimiz rahatlar. Ayrıca yapılan işlerden bir miktar elimize para geçebilir. Ticari konularda olumlu getiriler mevcuttur. Biz de zaten, yaptığımız görüşmelerde para konusunda dikkatli olursak ve de hesabımızı bilerek bağlantılarda bulunursak olumlu gelişmeler yaşanır. 6 Aralık tarihinde Dolunay İkizler burcunda oluşacak. Ortaklaşa kazançlar veya finansal paylaşımlarda iki yönlü düşündüğümüz için, kararsız kalırız.

8-14 Aralık haftası: Bu hafta 8 ve 14 Aralık tarihlerinde harcamalara lütfen dikkat edelim.

15-21 Aralık haftası: 17 Aralık Merkür-Oğlak burcu geçişi, mali konularda yakın çevremiz vasıtasıyla göreceğimiz desteği işaret ediyor. Ayrıca tutumluluk işaretidir. Kolay kolay kimseye para vermeyiz. Biz de harcamayız.

22-28 Aralık haftası: 23 Eylül tarihinde Satürn-Yay burcunda seyrine başlayacak. 2,5 yıl boyunca maddi kazanımlarda belli bir daralma ve zorlanmalar yaşanabilir. Yatırım yapmak, üretmek, çoğaltmak zorlaşır. Bütçeniz kısıtlanır. Yabancı ülke bağlantılı işleriniz varsa, bunlarda zorluklar yaşanır. Değerlerinizi elinizde tutmak için mücadeleniz yoğun olur. Bu bir Satürn eğitim dönemidir. Har vurup harman savurmamayı öğreniyorsunuz.

 

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 8-9-13-14-18-19-22-23-26-27
Zayıf Enerjili Günler                       :
3-4-10-11-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
20-21

Yeniay : 17-18-19
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-30-31
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

ARALIK ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN