KADIN

Akrep Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Akrepler, 2 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. İlişkilerinizde daha ciddi ölçülerde ve sorumluluk sahibi bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Yakınlarınızla daha çok ilgilenip mali ve finansal konuları inceleyeceksiniz. İşten eğitim hayatınıza kadar olan konularda daha dikkatli davranıp 12 Aralık’a kadar halletmenizde yarar var. Bazı konularda ciddi düşünebilirsiniz. Sevdiklerinizle bir araya gelmek isteyeceksiniz. Daha özgür olmak istediğiniz halde meseleleri gözden geçireceksiniz.

7 Aralık tarihinde Venüs, Kova burcunda olacak. Bu, ailevi hayatınız, bir yere yerleşim veya ailevi meselelerin ele alınmasını sağlayacak. Olumsuz bir durum veya boşanmadan söz açılabilir. Birlik ve beraberlik sekteye uğrayabilir. Tam manasıyla çok da rahat olmayabilirsiniz. Bir yandan da ciddi düşüneceksiniz. Gizli saklı bazı sıkıntı veya meseleler ortaya çıktığı için ailenizle ele almak zorunda kalabilirsiniz. Farklı bir yere taşınma arzusu yükselebilir. Zihniniz her şeyi ciddiyetle ele almanızı söyleyecek.

14 Aralık tarihinde Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. Bir ev alımı ya da kiralama konularını finansal anlamda gözden geçirmeniz gerekliliğini ortaya koyacak. Bir destek arayışı içine girebilirsiniz. Merkür bu Dolunayı yönettiği için biraz hesap dışı hareket etmeniz gerekebilir.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda olacak. Sevilme ihtiyacınız yoğunlaşırken bir yandan da aşkta etkin konumda da olmak isteyeceksiniz. Yanılmak istemiyorsunuz ve inişli çıkışlı ya da huzursuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karşılıklı olarak yanıma hali söz konusu olabilir. Çocuklarınızı yaratıcı işlere yöneltebilirsiniz. Bilinçli hareket etmenizde yarar var.

19 Aralık-4 Ocak tarihleri arasında Merkür geri hareket edecek. İşlerinizde uzun vadeli düşünmelisiniz, işlerinizi derlemek toparlamak anlamında daha dikkatli davranmalısınız. Bu geri hareketi br alışma süreci olarak yorumlayın. İlişkinizde fazlasıyla mesafeli davranıyor olabilirsiniz. Ancak tekrar gözden geçirme ve mola süresi olarak yorumlarsanız bu hareket daha verimli olabilir.

21 Aralık tarihinde Güneş, Oğlak burcunda olacak. Yakın çevreyle ilgili konular bir hayli etkili olacak. İş hayatınızın kendi içindeki yoğunluğu, biraz sizi yorabilir ve sorumluluk mutlaka gerekiyor. Her şeyi dikkatlice ele almakta yarar var.

29 Aralık’ta ise Yeniay, Oğlak burcunda doğacak. Merkür’ün geri hareketi de burada etkili olacak. Özellikle aşk hayatınız hakkında hemen karar vermemelisiniz. Biraz güvenlilik, uzun ömürlülük gibi olgular aşkta etkili olacak. Daha dikkatli bir şekilde bu Yeniay’ı değerlendirebilmelisiniz. Konuşurken ve eyleme geçerken daha dikkatli davranın ve kendinize yüklenmeyin. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Merkür, düz seyirde Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde, şöyle ciddi biçimde hem hedeflerinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ele almanızda yarar var. Siz de istesiniz de istemeniz de, bu dönem iş konularını öne çıkarıcıdır. Ailevi meseleler üzerinde düşünmeyi sağlar. Sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hangi yolla karşılayacağınız önemlidir. Bazen karamsar düşünmeye neden olabilir. Çünkü insan bastığı yeri bilmekten yanadır. Çevre ilişkilerinde belli bir mesafe duygusu ön plandadır. Yani öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Kova burcu sürecinde genel olarak ailevi ortamdaki ilişkileriniz, paylaşımlarınız, birbirinize olan ilginiz, sevginiz, uyum ve uyumsuzluklarınız tümüyle önemli hale gelir. Ne kadar değerli bulunduğunuzu bilmek istersiniz. Bir sıkıntınızı, iş veya özel hayatınızla ilgili bir meseleyi dile getirdiğinizde size yardımcı olunmasını arzularsınız. Düşüncelerinize önem verilmesini, kararlarınızın saygıyla karşılanmasını beklersiniz. Eğer kendinizi huzur ve emniyette hissettiğiniz bir yerde yaşıyorsanız tabii ki mutlu olursunuz. Fakat iş, eş, para, aile veya yaşanılan ortamda rahatsız edici durumlar varsa size uymayan şartlar nedeniyle canınız sıkılabilir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Akrepler, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, ortaklaşa ilişkilerde tarafların birbirlerine karşı net, açık ve gerginleşmeden şartlarını öne sürmeleri gereken bir yansımadır. Mal, mülk, miras, hisseli miktarlar, finansal krediler, ortaklaşa tüm bölüşümlerde bir alışveriş söz konusu. Siz talepte bulunduysanız, karşı taraf kendi şartlarına göre yapabileceklerini sunar. Bir mesele sizi rahatsız ediyorsa, bunun halledilmesi için görüşmede bulunulur. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, iletişimde dürüst, gerçekçi, akla yatkın çözüm önerileri kıymetlidir. Öylesine konuşulmamalı, durumun ciddiyeti göz önüne alınmalıdır. Aceleci olmamak lazım. piyasanın ve size sunulan şartların mutlaka mercek altına alınarak hesabının yapılması önemlidir. Dolunayın Mars ile görünümü, finansal konuların yarar-zarar hesabının yapılmadan bir oldubittiye getirilmesinin yanlış olacağını gösteriyor. Ortaklaşa hesaplar, ödenmesi gereken vergiler, bankalarla yapılacak görüşmeler bu Dolunayda etkilidir. Umduğunuz şekilde gelişmesi muhtemeldir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Mars, aşkta kavga, tartışma, mücadele etme, problem çekme gibi hallerden uzak duracağımızın göstergesidir. Karşınıza çıkacak kişi veya hayatınızda olan insan sizi fazla zorlamamalı, hatta tam tersine size huzur vermeye çalışmalı diye düşünürsünüz. 13 ve 15 Ocak tarihindeki görünümler, arayış içinde olduğunuzu ne fazla denetlenmekten ne de belirsiz bir ilişkiden hoşlanmadığınızı gösteriyor. Uzlaşmaya niyetiniz yok. İdare etmek, zaman vermek, anlayış göstermek zorunda değilim diye kestirip atabilirsiniz. Ancak bir yandan da aşıksanız, geri adım atmaya da her an hazır gibisinizdir. Genel anlamıyla döneme baktığımızda, kendimizi suyun üstünde sakince, bazen taşların etrafından süzülerek akışa göre yol alan bir yaprağa benzetebiliriz. Tüm isteğimiz hayal kırıklıklardan uzak, sorunlardan olabildiğince kaçarak kendimize bir dünya yaratmaktır. İdeallerimize ulaşmak istiyoruz ama mücadele gerekiyorsa beklemeye razı gibiyiz.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Akrepler

1-Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar)
2-Öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz)
3-Kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye,
4-Ev satın alma, kiralama, taşınma,
5-İfade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz
6-Günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz
7-Çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, sorumluluk sahibi olma, aklımızın kıvrımlarında çoğu zaman ciddi düşüncelerin yer aldığı bir süreçtir. Güven olgusunun öne çıktığı, yakın çevremizdeki büyüklerimizle irtibatımızın yoğun olduğu bu zaman diliminde çalışkanlık, kendimize ve başkalarına saygı göstermek, ne olduğumuzun ve ne olacağımızın bilincinde ilerlemek yararlıdır. İster istemez her şeyin ciddiye alınması neticesinde özgürlüğümüz kısıtlanabilir. Bu süreçte, herhangi bir mesele üzerinde konuşurken karşımızdaki kişiye duyduğumuz saygı ve güvenilirlik unsurları bir hayla önemsenir. Bu hayatın genelinde vardır. Bir iş görüşmesinde, eğitim hayatında nerede olursak olalım, insanların da bu ciddiyette hareket ettiklerine genel olarak şahit oluruz. Biz de disiplinli hareket etmek zorunda kalabiliriz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Akrepler, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. Çevremizle olan iş veya özel anlamdaki ilişkimizin yeniden ele alınması gereken zamanı işaret edecek. Merkür gerileme dönemine denk geldiği için, tabii ki yeniden bir bakış anlamında yararlı olacaktır. Eğer hakikaten bir şeyleri tekrar ciddiyetle, istekle ele alırsak, çözüm bulmak, temelini güçlendirmek mümkündür. Yeniay ve Merkür geri hareketi ayrıca maddi, aşk, hedeflerimiz, arkadaşlıklar, yolculuklar açısından da önemlidir. Aceleyle veya kötümser tarzda değil, bir tedbir, önlem, mola, düşünme süreci gibi görürsek, önümüzdeki bir aylık süreci olumlu şekilde değerlendiririz. İletişimde zaman zaman durgunluk, ciddiyet, fazlasıyla köşeli düşünme hali oluşabilir. Bazen içinizdeki ses baskın gelir bazen de şartlar gereği siz duyarlı tepkilerde bulunursunuz. Ancak bu ikisi değil, şimdi önümüzdeki resme iyi bakmak zamanıdır. Merkür geri hareketi bu anlamda faydalıdır. Çünkü kişinin daha önce farkına varmadığı, göremediği fakat çözüm bulmasını sağlayıcı olan gerçekleri karşısına getirir. O nedenle, gözlem ve incelemeler kıymetlidir. Böylece paramızı nasıl kullanacağımızı, hangi iş üzerinde duracağımızı, hangi meseleye odaklanacağımızı, aşkta ve hayatın genelinde hedefimizi belirleyeceğimizi anlamış oluruz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-15-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-17-31 Aşkta En Şanslı Günler : 6-7 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç