Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"8","burc_ad":"Akrep","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Akrepler, 6 Mayıs tarihinde Boğa burcunda bir Yeniay oluşacak. İkili ilişkilerde maddi ve manevi anlamdaki doyuruculluğu tartmanıza fırsat verecek bu hareket. İlişkide kendinizi güvende hissedip hissetmediğinizi incelemelisiniz. Ayaklarınızı daha sağlam yere basmak isteyeceksiniz. Mevcut ilişkinizde geleceği garanti altına aldığınızı hissedeceksiniz. İleriye dönük düşünere ilişkinizi inceleyeceksiniz.

20 Mayıs tarihinde Güneş, İkizler burcunda etkili olacak. İki ayrı yatırım, iki ayrı plan karşınıza çıkacak. Bunlarda haziran ortasına kadar opsiyonlu düşünmenizde yarar var.

22 Mayıs tarihinde Yay burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu Dolunay,parayı vurguluyor. Harekete geçmek istiyoruz. Ancak burada hedeflerimizin getiri ve götürülerini de hesaba katmamız lazım. Bu hareketin gerçekleştiği gün Merkür'de düz seyrine geçiyor. Dar boğazda olduğunuz bir anda birisi karşınıza çıkabilir. Bu bir partner olabilir, bir iş ortağı olabilir.

24 Mayıs tarihinde Venüs, İkizler burcunda seyrine başlayacak. Dolunay'ın son anda bir etkisi olacağından söz etmiştim. Bu tarihe kadar piyasanın durumuna bakarak karar verelim.

27 Mayıs - 30 Haziran tarihleri arasında Mars iki burçta gerileyecekti. Yay'da geriledi. Şimdi Akrep'e geçiyor. Bu işlerimizi düzenleme anlamında bizlere yeni bir olanak sunuyor. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE MAYIS AYI

 

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Akrepler, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişkimizdeki bağlılık, sadakat, güven ve uzun ömürlülük ilkelerinin önemsendiği bir zamanı işaret ediyor. İş ortaklığı veya başkalarıyla olan bağlantımızda biraz önce saydığım olguları önemsiyoruz. Bunlar olmadan kendimizi tatmin olmuş hissetmeyiz. Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, tabii ki ilişkilerde uzlaşı kadar gerçekçi bir düşünmek de kıymetlidir. Geçtiğimiz Nisan ayındaki durumlar tekrar karşımıza çıkabilir ve biz de gelişmelere göre kafamızda bir şeyleri oturtabiliriz. Yeniayın görünümleri bize yol göstericidir. Etkileri daha geniş bir pencereden ele alarak duruma hakim olabiliriz. Ay-Venüs kavuşumu, ilişkide sevgi, bağlılık, aşk, sağlamlık, uzlaşı, huzurun sağlanması yönünde olumludur. Eğer taraflar uzun zamandır anlaşmazlık yaşıyorsa, birbirlerine yönelirler. Fakat bu yönelme, hemen kalınan yerden başlamak değil, tekrar gözden geçirmek şeklinde olursa faydalıdır. Yeni tanışanların da birbirlerine karşı dürüst yaklaşımlarda bulunmalarında yarar var. Tanıyalım, bilelim. Ay-Neptün görünümü, ortamı yumuşatan, ilişkide sevgi hissini çoğaltan bir etkidir. Ay-Jüpiter görünümü, gerçek anlamda mutluluk ve tatmin duygusunun güvenle eşdeğer olduğunu vurguluyor. Biz karşımızdakine inanıyorsak bu ilişkinin geleceğinden şüphe duymayız. Ay-Pluto görünümü, güçlenmek, canlanmak, belli bir konuda kararlı olmamızı sağlayan bir etkidir. İlişkimizde iletişimin önemi büyük. Verilen sözlerin tutulması bizim için önemli. Dediğim gibi Merkür geri hareket dönemindeyiz. Olumlu gelişmeler var. Ancak biz yine de güven olgusunu mutlaka gözetmeliyiz.

 

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevremizdeki faaliyetlerin özünde insanlara destek amaçlı çalışmalar göze çarpıyor. Hangi işle uğraşırsanız uğraşın, ister emekli, ister evde yaşayan biri olun fark etmez. Bu süreçte etrafınızdaki yardıma muhtaç kişilere rehberlik edebilirsiniz. Bu ruhsal anlamda iyileştirme, iş bulma, evsizlere barınak, hayvanları koruma, beslenme gibi faaliyetler olabilir. Hatta bunu gönülden yaparsınız. Bu süreç topluma sunulan,  herkese yararlı olabilecek sosyal projelerin göstergesidir. Böyle bir projede yer alabilirsiniz. Halkın sağlığıyla ilgili çalışmalara katılabilirsiniz. Genelde öyle boş işlerle uğraşmak yerine, sizi verimli, sağlıklı hizmetler verirken görebiliriz. Hedeflerin belirlendiği bu süreçte, ilerisi adına kendinize bir yol çizebilirsiniz. Gördüğünüz aksaklıklara dayanamaz, bunların giderilmesi adına sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Genel olarak bu dönemde pratik çözümler bulmaya, detaylar üzerinde durmaya, sadece bütünün güzelliğine aldanmamaya özen gösterirsiniz. Tabii ki bunu abartmamakta yarar var. Hani bazen de insan bu kadar ayrıntılı baktığında yorulabilir.

 

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş süresi, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için,  kimlerle ortaklaşa iş yapıyor, yaşıyor, paylaşımda bulunuyorsanız bu kişileri dikkatlice gözden geçiriniz. Kararların gayet akıllıca ele alınması gerekiyor. Eğer bir güvensizlik söz konusu ise, eğer bir şeyler sizi kırıyor, incitiyor, kafanızı karıştırıyorsa problemin köküne inmek ve mantıklı düşünmek lazım. Uzun vadeli düşünmek lazım Hayatınıza öylesine giren bir kişiye sırlarınızı, mahremiyetinizi açmayınız.  Köklü bir ilişki için, dürüst ve güvenilir insanları tercih ediniz.

Sevgili Akrepler, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, parasal kazancımız, değerlerimiz, ailemiz, ilişkimizle alakalı konularda bir değerlendirme, duruma göre bir yön belirleme, gelişmeler doğrultusunda şimdi ne yapmamız gerektiğini belirleme halidir. Özellikle bir yatırım veya iş hakkında bir karar verilecekse,  tecrübelerimiz doğrultusunda ele almanızda, her açıdan duruma bakmanızda fayda var. Eğer sizin isteğiniz dışında başkaları kaynaklı bir durum söz konusu olursa, bütçemiz nispetinde düşünelim. Sözgelimi iş ortağınız, çocuğunuz, eşinizin bir ihtiyacı veya düşündüğü olabilir veyahut siz onlardan bir talepte bulunacaksınızdır. İşte bunların çok iyi hesabının yapılması gerekir. Ay-Mars kavuşumu, bu Dolunayın etkin görünümlerinden biridir. Maddi görüşme, alışveriş, borç-alacak konularında hızlı karar vermekten kaçınalım. Bir daha düşünelim. Çünkü Mars hareket dönemindeyiz. Bugün attığımız bir adım daha sonra sıkıntı yaratabilir. Aldığımız bir borcu veya verdiğimizi geri almak zor olabilir. Burs, kredi, ihtiyaç, yolculuk, iş veya özel harcamalara dikkat edelim. Güneş-Mars karşıtlığı, başkalarıyla olan parasal görüşme, bağlantı veya gelen haberlerin Ağustos ayına kadar tam olarak yerli yerine oturması zor olabilir. Mars geri hareketi, bize opsiyonlu ve bilinçli düşünmemiz gerektiğini gösteriyor. Belki de bu geri hareket daha önce fark etmediğimiz bir şeyi gösterebilir. Elde var dediğimiz bir şey, bakarız ki şu an tam olarak bize ulaşmıyor, önünde bir engel var. O zaman bekleyelim. Ödemelerimizi ihmal etmeyelim. Merkür bugün Boğa burcunda düz seyre geçecek. Ancak bir hafta etkili olacak gölgeli günlerinde ilişkimiz, iş ortaklığımızla ilgili değer yargılarımızı, beklentimizi veya onların bizden taleplerini analiz etmek, sağlamlığına önem vermek gerekir. Ay-Neptün görünümü, çocuklarınız, aşk yaşamınız, maddi konularda görünen, hissedilen durumlara değil, yaşanması muhtemel olasılıklara göre düşünmek lazım. Özverimizin sınırlarını bilelim.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Bu geçişi yöneten Venüs-İkizler burcunda 24 Mayıs tarihinde ilerleyecek.  Demek oluyor ki, iletişimin önemi büyük. Her iki taraf da düşüncelerini, niyetini açıkça belli etmeli, bu beraberlikte çelişkili davranmamalıdır.


23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyrine başlayacak. Maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışmanız yararlıdır. Miras, hisseli paralar veya beklediğimiz destekler konusunda da gerçekçi olalım, boyunuzu aşabilecek harcamalardan uzak duralım. Boşanma nedeniyle, nafaka veya hukuksal sorunlarınız varsa, bunların takibini çok iyi yapınız. Bu geçişi yöneten Merkür geri hareketinin ay sonuna kadar etkili olacak gölgeli günlerindeyiz. İlişkide sağlamlık, güven, sadakat, dürüstlük olguları önemlidir.

26 Mayıs tarihindeki, Jüpiter-Satürn görünümü, hedef belirlemenizde yardımcı olurken, hakikaten işe yarayan, geliştirici olan, tecrübenize uygun, verimli işlere yönelmeniz için teşvik ediyor. Arkadaşlıkların niteliği değişiyor. Şimdi karşınıza çıkan kişiler, iş hayatında veya bir alanda çaba sarf eden insanlar olacaktır. Artık paranızı harcarken daha dikkatli düşüneceksiniz. Çünkü kolay kazanılmıyor. Eğer daha fazla kazanmak istiyorsanız, çok daha fazla çalışmanız gerektiğini biliniz. Başkalarına da destek vermeniz gerekir. Öyle bir iş yaparsınız ki, insanlar bundan fiziksel ve bedensel anlamda fayda görürler. Bu da, yaptığınız işten zevk duymanızı sağlar. Belki çok fazla kazanmazsınız. Ancak tutumlu ve dikkatli hareket ettiğiniz için bir kenarınızda paranız olur.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte etrafınızdaki insanları, hayatı, ilişkinizi, kendinizi bir gözden geçirmek, yüzleşmelerde bulunmak faydalıdır. İşlerliği olmayan, sizi zorlayan, etrafınızla aranızda bariyer oluşturan kişisel hırs ve arzularınızı da mercek altına alınız. Siz illaki birilerine güçlü görünmek veya onlar üzerinde baskıda bulunarak kendinizi ispat etmek zorunda değilsiniz. Zaten sizi bilen bilir. Önce insanın kendisini tanıması daha önemlidir. İçten içe öfkelenmek, birilerinin sizin için olumsuz düşündüğünü öngörmek, anlamadan, dinlemeden tepki göstermek doğru olmaz. Geçtiğimiz Şubat ayında başladığınız işleri veya planladıklarınızı yürürlüğe koymak mümkündür. Ancak yine de belli bir incelemede bulunmak yararlı olur. Kendinizi motive edecek, önyargılardan kurtaracak aktivite ve olumlamalar faydalıdır. Sözgelimi spor yapmak, meditasyonla uğraşmak gibi aktiviteler sizi sakinleştirir. Hırsınızı körükleyecek kişi ve durumlara karşı esnek düşünmeye çalışmalısınız. Tutku, ihtiras, kıskançlık ve şüphenin sizi yanlış yollara saptırmasına izin vermeyiniz. Gücünüzü daha yararlı işlerde kullanınız.

 

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 2-10-11-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-12-13-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
22-23

Yeniay : 19-20-21
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla