Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

AKREP BURCU TEMMUZ  AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Merkür geri hareketi Haziran ayından bu yana epey etkili olmaktaydı. Gölgeli günler de hesaba katılırsa 7-13 Temmuz tarihleri arasında, maddi konular ve işle alakalı ilişkiler üzerinde, bir paranın paylaşımı veya işin mali açıdan getirileri ve götürülerinin hesabı konusunda önümüz biraz daha açılıyor. Hemen harekete geçmeyeceğiz, ama en azından üzerimizde zihinsel bir dağınıklık yoktur. Derinlikli düşünerek doğru kararları verebiliriz.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sorumlulukları işaret ediyor. Biraz da iç dünyada bizi engelleyen konular çok baskındır. Duygusal anlamda çok abartıp, fazlasıyla kuşkucu düşünüyoruz. Kesinlikle bundan vazgeçmeliyiz. Çünkü buradaki dolunay istenildiği zaman her şekilde başarılı olunacağının kanıtıdır.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç'de düz seyirle ilerliyor. Yurtdışıyla alakalı konular üzerinde, iş ve ticari konularda, alacakların tahsili ya da eğitimle ilgili meseleler üzerinde düşünmüştük. Beklediğimiz cevaplar bu dönemde gelebilir. Güvendiğimiz alanlara çekiliyoruz.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Temmuz ayının altın ışıltısı bu enerjidir. Önümüzdeki 1,5 yıla damgasını vuracaktır. Burada öncelikle iş tercihleri önemlidir. Bilgi ve tecrübe ortaya konabilir. Aile, hedefler, amaç belirlenmelidir. Bu enerjinin sizlerin çocuksu yanlarınızı ve gizlediğiniz özellikleri ortaya sunmanız yönünden etkili olacağını düşünmekteyim.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda mesleki kariyerle ilgili alanda seyrine başlıyor ve 27 Temmuz tarihinde yeni ay o bölgede oluşuyor. Bunun da anlamı mesleki konular ve kendimizle alakalı bireysel meseleler üzerinde iktidar gücümüzün yükselmesidir. Akrepler artık iş hayatında bilfiil bulunmak isteyeceklerdir. Onları etkili pozisyonlarda görebiliriz.

26 Temmuz tarihinde ise Mars burcunuzda seyrine başlıyor, bu çok olumlu bir enerjidir. Bu dönemde ipler ve kontrol, Aralık ayından beri suskunluk içerisinde yer alan Akreplere geçiyor.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta Merkür geri hareketi sona eriyor. İlişkilerde iletişimin geçtiğimiz aydan bu yana aksaklık yaratan sorunların açık ve net bir dille konuşulması gerekecek. İlişkide canımızı sıkan ve ilerisi adına bizi kuşkulandıran, yoran noktaların yine üzerinde duracağız. 4 Temmuz tarihinde net bir dille hatta bazen sert bir şekilde fikrimizi söyleyeceğiz. Bundan da çekinmeyeceğiz.

7-13 Temmuz haftası: 8 Temmuz tarihinde yakınlaştırıcı, ılımlı, duyguları okşayan, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan paylaşımların işaretçisidir.  12 Temmuz tarihindeki Dolunay, duyarlı ve sahiplenici yönde düşündüğünüzü gösteriyor. Siz gönlünüzün içine öyle kolay kolay kimseyi almazsınız. Sözler, tavırlar çok önemli. Bu Dolunay, duygularınızı köklendirme ve güven içinde yaşama arzunuzu işaret ediyor. Buna göre ilişkiyi değerlendirmenizde etkili olacak. Güven vermeyen veya değerlerinize saygı göstermeyen kimseyi hayatınızda tutmayacaksınız.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu karşı cinsle uzlaşı içinde olmamızı ve onun duygularını hissetmemizi sağlayacak. Biz agresif sadece kendini öne süren bir kişi değiliz. Gerektiğinde kibarlıkla davranabilen, en derin kuytularımızı paylaşan, anaç veya babacan biriyiz. İşte bu dönemde de yine böyle yaklaşımlar bekleyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde bu anlamda bize yaklaşan, biri dikkatimizi çekebilir, gönlümüzü okşayabilir. Partnerimiz de aynı şekilde bu tarihte kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir.

21-27 Temmuz haftası:  24 Temmuz tarihini olumlu buluyorum. Romantik bir ortamda, sevdiğiniz kişiyle aşkı yüreklerinizde,  hem de en anlamlı şekilde paylaşırsınız.  Yeni bir tanışma veya devam eden ilişkide güzel bir gün olarak öne çıkıyor. Bu anlamda 25 Temmuz tarihi de olumlu. İş konularında belki sorun yaratabilir. Ancak ilişkilerde temeli güçlendiren konuşmaların işaretçisidir.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Temmuz haftası: 4 Temmuz tarihinde eğitim veya iş nedenli yolculuklar, görüşmeler gündeme gelecektir. Sizin için son derece önemli olup bir karar verme aşamasını gösteriyor. Bir işe girebilirsiniz veya bir ortaklığı bitirebilirsiniz. Başka bir şehre tamamen yerleşebilirsiniz. İş projelerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Bazı kişilerle yolları ayırabilirsiniz. Kendinize yeni bir hedef belirleyebilirsiniz. Ancak ben derim ki, mali anlamda çok iyi düşününüz ve bir karar vermeden önce her türlü olasılığı gözden geçiriniz.

7-13 Temmuz haftası: İş ve eğitim hayatımıza önem verdiğimiz bir haftaya adım atıyoruz. Merkür-Yengeç burcunda 13 Temmuz tarihinde seyrine başlıyor. Bir yanıyla iletişim alanındaki faaliyetlerin göstergesi, diğer yanıyla aile işlerinin de simgesidir. Okuyup çalışabiliriz veya ailelere yönelik bir iş için kolları sıvayabiliriz. Eski işimizden haber alabiliriz. Satış pazarlama yoluyla internet üzerinden evde faaliyetlerde bulunabiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde iş konularında özellikle ortaklaşa yapılan projelerde çok dikkatli olalım çünkü bir yandan hızlı biçimde çalışmak gerekiyor diğer yandan beraber çalıştığımız insanlarla uyum içinde olmamız lazım. 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak ve Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak. Bizim için işimizle ilgili konularda bilgilenme, tecrübe edinme, deneyim sahibi olma zamanımız. Ancak kendimizi kabul ettirmek istediğimiz zirveye ulaşmak için çok çalışmamız, sabırlı olmamız, tevazu içinde hareket etmemiz lazım. Satürn burcunuzda hakem görevini sürdürerek bazen yoracak, kısıtlayacak ancak çalışan kişi ödülünü alacaktır.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihindeki görünüm, fikirlerinizi otoritelere, güçlü kişilere, toplum içinde bazı insanlara ifade etmenizde önem taşıyor. Bir yandan ne konuştuğunuzu bilerek diğer taraftan önünüzdeki seçenekleri akıllıca gözden geçirerek kararlar vermek yerinde olur. Aynı gün kariyer evinizde seyrine başlayacak Güneş, önümüzdeki bir aylık dönemde yeni hedefler belirlemeniz anlamında önem taşıyor. Ancak burada dikkat edeceğiniz nokta, gerekli yerlerde esnek davranmayı bilmektir. Kurallar, kısıtlamalar, disiplin gibi olgular ön planda olacaktır. Egomuz bizi şaşırtmasın.24 Temmuz tarihinde yine iş görüşmeleri veya iş ile alakalı gelişmeler gündeme gelebilir. Sorumluluklar artabilir. Bu sizi biraz rahatsız etse de, gelişim yönünde ele alırsanız faydalı olur. İş tercihlerinizi, durumunuzu 27 Temmuz tarihindeki Aslan burcu Yeniayında gözden geçirebilir, kendinize hedef belirleyebilirsiniz.

 

PARA

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin sona erişiyle ortaklaşa kazançlar anlamındaki işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Bir iş ortaklığı kurulacaksa veya bitirilecekse taraflar olarak bir araya gelebilirsiniz. Mali sözleşmeler, vergiler, miras, hukukla alakalı konularda dikkatli olunuz. Borçlanma meselelerinde etraflıca düşününüz.

7-13 Temmuz haftası: Mail konularda 13 Temmuz tarihindeki Merkür-Yengeç burcu geçişi önemlidir. İş bölümünde de izah ettiğim gibi, satış pazarlama, iletişim, yemek sektörü, çocuk bakımı, iç turizm, psikoloji, ev, aileye dönük hizmetlerden gelir elde edebiliriz. Ders verebiliriz. Ancak bütün bunlar çok da getirisi olan işler değil. Ek iş olarak düşündüğümüz alanlardır. Dış yardımlar pek etkili gözükmüyor.

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde mali konularda başkalarıyla olan olumlu bağlantılarınız kazandırıcı olacaktır. Gayet akıllıca hareket ederek, kimlerle temasa geçebileceğimizi nasıl bağlantılar kurarsak para kazanabileceğimizi tespit edebiliriz. Duyarlı ve sezgisel yanlarımız girdiğimiz ortamlarda dikkatleri çekmemizi sağlar. Eh bunun da getirisi ona göre olacaktır.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde maddi konularda size sunulan teklifleri veya karşınıza çıkan işleri mutlaka hem akıllıca hem de piyasa şartlarına uygunluğu ölçüsünde ele alınız. 24 Temmuzda yeni bir işe başlayabilirsiniz veya iş görüşmelerinde sunulan maddi şartlara göre kararınızı verirsiniz. 26 Temmuz tarihi itibariyle burcunuzda ilerleyecek Mars, sizi bir hayli kuvvetlendirici ve her alanda kararlı bir şekilde ilerlemenizde destekleyicidir. Ancak gücünüzü kanıtlamaya, birileri üzerinde baskın kılmaya çalışmayınız. Gerektiğinde esnek ve birlik içinde hareket etmeyi de biliniz.

 

TEMMUZ  Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                           : 2-3-7-8-11-12-15-16-25-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler                                         : 1-13-14-20-27-28

Aşkta En Şanslı Günler                        : 15-16

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9

(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21

(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN