Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

 

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay hedefler anlamında oldukça kıymetli olacak, dostluklar ve sosyal ilişkiler de ele alınacak. Aşk hayatı ile ilgili konularda ise hayatı güzel tarafları ile ele almak isteyeceğiz. Çalışma hayatını ise çok iyi incelemek gerekebilir.

13 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlayacak. Aşk hayatı ile ilgili konularda biraz ılımlılık gerektirebilir. Gerçekçi olmanın da mutlaka gerektiği bir geçiştir.

14 Mart -2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileyecek. Bu gerileme durup bir resme bakmak gerektirecek. Özellikle maddi konuları bir kez daha gözden geçireceğiz. Paraya bakış açımız ne olursa Satürn'de bize o anlamda bir dayanıklılık verecek.

17 Mart tarihinde Venüs güçlü olduğu Boğa burcunda seyrine başlıyor. İlişkiler güçlenmeye başlayacak. Özellikle sorunsuz güçlü beraberlikleri olan kişiler için bu dönem lezzetlidir.

İlişkisi sorunlu olanlar açısından ise yine çok olumsuz bir durum olmayacak. Huzur arzusu yükselir, ilişkide biraz kendi isteklerini öne sürebilirler. Akrepler tutkuludur, aşkı derinlemesine yaşarlar.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Güçlendirici bir etkiye sahip olan tutulmanın ardından bir Koç etkisi de geleceği için çalışma hayata ve sağlığa önem vereceğiz.

21 Mart tarihinde güneş koç burcunda ilerleyecek. Plan ve projeler kendini öne sürme isteği yükselecek. Kural ve koşullara uyulması istenirken, öne çıkmak isterken şartların göz önünde bulundurulması gerekir.

31 Mart tarihinde ise Mars -Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu odaklanmada ise partnerin bazı hallerde agresif tutumları olabilir, durup düşünebilir, inatlaşabilir, yavaş hareket edebilir, sorunlu bir alan değildir, çok büyük bir problem çıkmayacaktır. İlişkisi olmayanlar açısından ise, özellikle bayan akrepler için partnerin yönelmesi anlamına da gelebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünümde, iç dünyamızda huzura, dengeli bir ilişkiye, haz dolu bir yaşama özlem duyuyoruz. Çok mu şey istiyorum diye içimizden geçireceğiz. Belki de dışarıda bulamadığımız güzellikleri içimizde yaratmaya çalışacağız.

6 Mart tarihindeki Dolunay, gerek hedefleriniz ve gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda bir yandan kaçış gösterirken diğer yandan bağımlılıklarınızın esiri olmamaya lütfen dikkat ediniz. Sorumluluklarınız ağır, önünüzde kocaman bir hayat duruyor. Kimi zaman aşkla terbiye olurken bazen hedeflerinizin ne kadar doğru olup olmadığıyla imtihan edilebilirsiniz. Kimi zaman yeter diye bağırmak gelir içinizden lakin hep ilerlemek durumundasınız. Geçmiş ve gelecek arasında durduğunuz şu anki noktada ihtiyacınız olanları iyice belirlerseniz, hangi oluşum veya hangi engel karşınıza çıkarsa çıksın üstesinden gelebilirsiniz.

5 Mart tarihindeki görünüm,  size anlamlı gelen her şeyi elde etme yolundaki mücadelenizin göstergesi. Öylesine arzulunuz ki, önünüze çıkabilecek ve sizi yolunuzda alıkoyabilecek her türlü engelle savaşabilirsiniz. Belirsizlikler sizi öfkelendirebilir, beceriksiz insanlar sinirlendirebilir, size boş yere akıl verenler kızdırabilir.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde, romantik yakınlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar bizi fazlasıyla etkiler. Rüyalar ve sezgiler o denli güçlenir ki, ileride karşınıza çıkacak kısmetinizi rüyanızda görmeniz mümkündür. Hatta bunu daha sonra bir araya geldiğinizde siz veya  o dile getirebilirsiniz. Yaşanan aşkın bu dünyanın kirliliklerinden uzak hatta içinde bulunduğunuz zorlukların bile ilacı olarak görebiliriz.

16-22 Mart arası: Aşk hayatınızı ilgilendiren konularda, 16 Mart tarihindeki görünüm, hislerimizin mantığımızın önüne geçebileceğini işaret ediyor. Güzel bir şeyler duymaya, rahatlamaya ihtiyaç duyuyoruz. Ancak bütün bunların bize yarar veya olabilecek zararlarını iyice ölçüp tartmak gerekiyor. 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu geçiş ilişkilerde ciddiyet dolu konuşmaların, paylaşımın, ortak hareket etmenin, birlikte yol almanın, kısaca biz olmak adına gerek maddi ve gerekse manevi açıdan el birliği yapmak anlamına gelir. İlişkisinde sorun olanların sadakat, güven, huzur, saygı ve sevgi ilkelerini yeniden gözden geçirmelerinde yarar var. Yeni tanışanlar da aynı şekilde bu hususlar üzerinde durmalılar.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, partnerinizin sizin üzerinizdeki etkinliğini ve sizin de aşkla büyülenmeye hazır olduğunuzu gösterir. Her iki taraf da, güzel bir şeyler duymak ister.  Güçlü olmak ve güven içinde yaşamaktır tüm arzunuz. Baştan çıkmaya hazır olan yüreğiniz, aslında neyin doğru neyin yanlış olduğunu gayet iyi bilmektedir. Bu faydalı görünüm, iyi niyetin ve sağlam olanın size doğru yönelmesini sağlayabilir. İlişkinin ciddiyeti kadar aşkın kutsallığı da esastır. Sorunlar varsa dahi, bu etki altında kimse kimseye hayır diyemez. Yeter ki bir taraf diğerine doğru bir adım atsın. Öbür taraf olanı biteni unutmaya hazırdır. 31 Mart tarihindeki Mars-Boğa geçişinde, ilişkinizle ilgili konularda bir problem söz konusuysa, aksayan noktaları her iki kişinin de ciddi anlamda ele alması şart. Sizler el ele yürüyecek kadar birbirinizi seviyorsanız sorun çıkmaz. Ancak anlaşmazlık halinde, partnerin inatla kendini savunması, kendi gittiği yolun doğruluğunda diretmesi problem yaratabilir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde çalışma hayatımızla ilgili konularda durumumuzu gözden geçireceğiz. İnsanların bencil yaklaşımları, sadece kendilerini düşünüyor olmaları, çoğu zaman farkında veya değil kaba davranışlarıyla karşılaşıyoruz. Bir yandan mücadele ederken diğer taraftan anlayış, nezaket, iyi niyetlilik bekliyoruz.

3 Mart tarihindeki görünüm, mesleki anlamda yeni bir yol, yeni bir ortama girmek anlamına geliyor. Bu eğitim alanında da görülür. Staj, kurs veya bir eğitmen aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Değişimler iş hayatında öne çıkıyor. Sıkı çalışarak başarıya ulaşabileceğini, yeniliklerden korkmamak gerektiğini biliniz. Farkınızı gösterin.

4 Mart tarihindeki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili yeni değişimlerin işaretçisi olarak önem taşıyor. Ayrıca sağlığımız konusunda daha dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Yaşam şekliniz, çalışma ortamınız, bugüne dek yaşanılanların üzerinizde yarattığı baskı ve gerilim, anlamsız işler yüzünden kendinizi ikincil roller üstlenmiş kişi gibi hissedebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus, eğer bir değişim istiyorsanız bunun size olan artı ve eksilerini gözden geçirmeniz veya yaşanabilecek gelişmelere göre neler yapabilirsiniz bunları bilinçli bir şekilde ele almanızdır. Bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, bunlar başta bizi rahatsız eder ancak hayrımızadır.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konularda girişimde bulunmak için uygundur. Eğer bir alanda söz sahibi olmak, girişimde bulunmak, öne çıkmak ve lider olmak istiyorsanız, böyle bir günde harekete geçebilirsiniz. Ancak yine de dikkatli olunuz. Bencil davranmayınız. İşinizi iyi yapacağınızı gösterin. Fakat iş ortamındaki ilişkilerinizde de paylaşımcı olmaya özen gösterin. 11 Mart tarihinde önemli ve oldukça etkili bir görünüm meydana gelecek. Çalışma hayatınızla ilgili konuda dikkatlice işlerin takibinde yarar var. Ani bir kararla işten ayrılmak mümkündür. Bugün yaptığınız işlere çok dikkat ediniz. Çünkü aşırı hızlılık kazalara sebep olabilir. Sağlığınıza da mutlaka özen gösterin. Stresten uzak durmaya çalışalım.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, kariyer hayatınız, eğitimden ticarete kadar olan hedefleriniz, hayatı ele alış biçiminizin ardındaki en büyük isteğiniz aşk. Aşk sizin için moral ve itekleyici bir güç. Her şeyde başarılı olmanın, mutlu yaşamanın ön koşulu aşk ile yaşamaktan geçiyor. Bu tutulma aşkın ne kadar kıymetli ve zengin bir olgu olduğunu vurgulayıcıdır. Ancak Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda görüyoruz ki, çalışma hayatınıza, sağlığınıza, işinize odaklanmanız, hedef belirlemeniz ve mücadele etmeniz de gerekiyor. Çünkü gerçekten huzurlu bir ilişki yaşamak için, seçimlerimizi de doğru yapmak zorundayız.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda yapılacak tüm görüşmelerin sağlamlaştırma, köklendirme adına önemini vurguluyor. Eğitim hayatında olanlar, sizler de sıkı çalışmalı, ders notlarınızı gözden geçirmelisiniz. Ticari işler yapanlar, işlerinizi iyice takip etmelisiniz. Plan ve projelerini bu hafta sunmayı, yürürlüğe koymayı düşünenler sizler de tekrar bir kontrolünüzü yapınız. İş başvurusunda bulunacaklar, nerede nasıl bir ortamda çalışılacak, şartları bir gözden geçiriniz. İş ortamındaki ilişkilerinizde olgun yaklaşımların önemi büyük. Bir de sağlık kontrollerimizi yaptırmamızda yarar var. Sözleşmeli çalışacaklar haklarınızı gözetiniz. 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız.

PARA

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, mesleki anlamda yeni bir yol, yeni bir ortama girmek anlamına geliyor. Bu eğitim alanında da görülür. Staj, kurs veya bir eğitmen aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Değişimler iş hayatında öne çıkıyor. Sıkı çalışarak başarıya ulaşabileceğini, yeniliklerden korkmamak gerektiğini biliniz. Farkınızı gösterin. Bu size finansal anlamda olumlu yansıyabilir.

9-15 Mart arası: Parasal konularda 11 Mart tarihinde öyle hızlı gelişmeler yaşanır ki, biz bile ne olup bittiğini anlamadan kararlar veririz. Kazançlı çıkacağımız işlere adım atabiliriz. Her şeyin en iyisini elde etme arzumuz yükselir. Birilerine güveniriz, tamamdır deriz. Ancak yanılma payı bırakmayız. Ben derim ki, paranıza sahip çıkın, yaptığınız iş veya adım attığınız alanda bilgi sahibi olun. Sabırlı olmak da gerekiyor. Hemen para kazanayım, hemen işler yoluna girsin, hemen bir şeyler olsun demek, ayrıntıları görmezden gelmeye sebep olur ki, yanlıştır.

16-22 Mart arası: Maddi konularda 16 Mart tarihindeki görüşmeler, haberler veya gelişmelerin aslını astarını iyice öğrenelim. Çünkü maddi anlamda zorlukları aşayım derken, üzerinde hesap kitap yapmadan verilecek bir karar, daha sonra değişebilir, bir işimize yaramayabilir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihinde maddi konularda hesabımızı bilelim. İşin getirisi, şartları, uzun vadedeki yarar ve zarar hesabını iyi yapalım. Paramızı hangi alana, hangi işe, hangi yatırıma yönlendireceğimizin farkında olalım. Sağlık harcamaları veya sağlıkla ilgili sigortalanma anlamında işlerimizi halledebiliriz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-5-6-10-11-14-15-19-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-17-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
19
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
12-13

Yeniay : 9-10-11
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN