Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

GENEL BAKIŞ

 

 

Sevgili Akrepler, 8 Şubat tarihinde Kova burcunda bir yeniay doğacak. Bu yeniay, ailevi alan içerisinde etkili. Geleceğinizle ilgili meseleler üzerinde de oldukça büyük etkilere sahip.

14 Şubat tarihinde Merkür de Kova burcunda ilerleyecek. 2-8 Ocak tarihinde geleceğiniz ve ailenizle ilgili tekrar planlar yapma, sosyal ilişkileri gözden geçirme ve tekrar yeni girişimlerde bulunma imkanını size tanıyacak olan bu hareket, taze başlangıçlar sunuyor.

Venüs de 17 Şubat tarihinde Kova seyrinde olacak. Ev içerisinde yenilikleri ve sıradanlığın sona ermesini işaret ediyor.

19 Şubat tarihinde Güneş, Balık burcunu ziyaret ediyor. İlişkilerdeki olumlu değişimler, içinize dönme ve tercihlerinizi sorgulama imkanını sağlıyor. İç motivasyonu tekrar sağlamanız için gerekli ortamı oluşturacak.

22 Şubat tarihinde dolunay, Başak burcunda oluşacak. Hedef belirlemek ve sizi rahatsız eden detayları tespit etmek için verimli bir dönem. Çalışma hayatınız ve ailenizle ilgili konular hakkında neye ihtiyacınız olduğunu saptayacaksınız.

 

Her şey gönlünüzce olsun.

 

1-7 Şubat arası:

 

Sevgili Akrepler haftanın hemen başındaki görünüm, kararlı ve azimli bir şekilde isteklerimizi elde etmekten yana olmamızı sağlıyor. Ancak bizi zaman zaman bir şeyler kısıtlayabilir. Sözgelimi aileniz veya birileri size engel koymaya çalıştığında onlara tepkiyle yanıt verebilirsiniz. Bu benim hayatım ve izleyeceğim yol ancak beni ilgilendirir diyerek  görüşünüzü bildirirsiniz. Haftanın genelinde ailevi, parasal ve yakınlarımızla alakalı konular üzerinde odaklanacağız. Yolculuklar, görüşmeler, iş veya özel amaçlı yapılabilir. Bir şeyleri derlemek, toparlamak için sorumluluk alabiliriz. Hafta sonuna doğru, ev içinde gerginlik yaşanabilir. Ancak bizim geri adım atmaya, taviz göstermeye niyetimiz yok. Fakat siz de iyi biliyorsunuz ki, aceleyle veya düşünmeden atılan adımlar sonrasında pişmanlık yaratır. Onun için lütfen durumu çözüme odaklı şekilde ele alınız.

 

 

8-14 Şubat arası:

 

Sevgili Akrepler,  8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, ailenizi ve sizi ilgilendiren konularda bir değişimin, eskiyi geride bırakıp yeni tecrübeler kazanmanın işaretçisidir. Yenilenmek isteriz. Üzerimizde baskı oluşturanı değil, bizi özgürleştirici olanı tercih ederiz. Oturduğumuz ev, yaşadığımız ortamla ilgili bir değişim kararı verebiliriz veya gelişen şartlar gereği bunu düşünürüz. Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, bu değişimlerin hangi alanda gerçekleşeceğini ve önümüzdeki bir aylık süreçte yaşanması muhtemel gelişmeleri işaretler. İlk görünüm, Merkür-Kuzey düğüm arasında gerçekleşecek. Çevre değişiklikleri, eğitim veya iş amaçlı görüşme ve yolculukların, ciddiyetle gözden geçirilmesi vaktidir. Bu Yeniay, alınan kararların belli bir zamanda olgunlaşacağını gösteriyor. Yerinde görmek, incelemek, ölçüp tartmak faydalı olur. Ay-Uranüs görünümü, evimiz, şu anda oturduğumuz yerle ilgili değişikliklerin göstergesi. Bunları aceleye getirmeden yapmalıyız. Ay-Mars görünümü, verdiğiniz karardan dönmeyeceğinizi işaret ediyor. Birileri için, kendi hedefinizden vazgeçmezsiniz. Tutkulu, inatçı, kararlı bir şekilde gerekeni yaparsınız. Evlilik veya boşanma gibi kararların mutlaka gözden geçirilmesinde yarar görüyorum.

 

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içi ilişkilerimizde ister eş ister büyüklerimizle yaşıyor olalım, arkadaşlık etmek, yoldaş olmak önemlidir. Çocuğunuzun, eşinizin, büyüklerinizin, dost bildiklerinizin sorunlarını birlikte aşabilmek, çözüm bulmak önemlidir. Birbirimizle konuşmalıyız. İçimizdekileri paylaşmalıyız ve bundan da pişman olmamalıyız. Bu geçiş,  mali konuların ev içinde, aile ile görüşülmesi yönünde etkili olduğu gibi, taşınma, kira artışı, ev satın alımı, yatırım, ofis çalışmaları, eğitim giderleri gibi konularda da önem taşıyacak. Hesabı bilmek, harcamalara da dikkat etmek lazımdır, ailemize destek olabiliriz. Evimizin ihtiyaçlarını temin edebiliriz. Parasal konularda sorumluluk bilinciyle hareket ederiz.

 

15-21 Şubat arası:

 

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında etkili olacak  Venüs-Kova burcu sürecinde genel olarak ailevi ortamdaki ilişkileriniz, paylaşımlarınız, birbirinize olan ilginiz, sevginiz, uyum ve uyumsuzluklarınız tümüyle önemli hale gelir. Ne kadar değerli bulunduğunuzu bilmek istersiniz. Bir sıkıntınızı, iş veya özel hayatınızla ilgili bir meseleyi dile getirdiğinizde size yardımcı olunmasını arzularsınız. Düşüncelerinize önem verilmesini, kararlarınızın saygıyla karşılanmasını beklersiniz. Eğer kendinizi huzur ve emniyette hissettiğiniz bir yerde yaşıyorsanız tabii ki mutlu olursunuz. Fakat iş, eş, para, aile veya yaşanılan ortamda rahatsız edici durumlar varsa size uymayan şartlar nedeniyle canınız sıkılabilir.

19 Şubat:34-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş süresince, aşkı ve hayatı ele alış biçiminiz hassas, sezgisel, romantik, yumuşacık ve empatik tarzda gelişebilir. Kişi hem mutlu olabileceği ortamlar arar hem de problemlerinden kurtulmak ister. Ancak gerçekçi olmayı da ihmal etmemelidir. Başkalarına karşı iyi niyetli olmak, sevgilimize karşı bağlılık hissetmek, gerçeklerden biraz olsun uzaklaşmak hoş gibi durabilir. Ancak akıl baştan gitmeden, şöyle bir önümüze ardımıza bakmayı ihmal etmeden.  Ruhsal etkileşime bir hayli açık olduğumuz bu süreçte, eğer ilişkimiz veya herhangi bir şey bizde çelişkiler uyandırırsa, durup olan bitene iyice bakalım.

 

 

22-28 Şubat arası:

 

Sevgili Akrepler, 22 Şubat tarihinde saat 20:20 de, Dolunay Başak burcunda oluşacak. Geçtiğimiz 8 Şubat günü, Kova burcunda bir Yeniay doğmuştu. Sizler aile ilişkileri, evinizle ilgili meseleler üzerinde yenilikte bulunmayı düşünmüş, belki de evden ayrılmayı, başka bir yere taşınmayı istemiştiniz. Ancak bu konuların ciddi şekilde analiz edilmesi gerekiyordu. İşte bugün bunlara bir daha bakacağız. O tarihten bu yana ne gibi gelişmeler yaşandı, verilen kararlar istediğiniz gibi sonuçlandı mı? Diye duruma göz atacağız. Güne Ay-Boşluk etkisinde başlıyoruz. İş hayatımızda bazı kişilerle burun buruna gelmemek için dikkatli olacağız. İş görüşmeleri, planlama ve girişimlerimizde arzu ettiğimiz sonucu almak zor olabilir. Diretmemek gerekir. Bilinçli olmak, bir daha bakmak faydalıdır. Saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sosyal destek projeleri, ilerisi adına düşündüğümüz planlamalar, işlerimizin pratik şekilde halledilmesi gibi konularda etkilidir. Tabii ki yararlı olanla olmayanı iyi ayırt etmeliyiz. Amacımıza odaklanmalı, güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünmeliyiz. Hayal etmek başarmanın yarısı derler. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Kova burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, başkalarına yararlı olmayı, uyumlu çalışmayı, yeniliklere açıl olmayı bilen kişiler kazançlı çıkarlar.

 

 

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-5-6-10-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
7-8-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler                   :
10
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
3-4

Yeniay : 1-2-27-28-29
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

 

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN