Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"8","burc_ad":"Akrep","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

 

Sevgili Akrepler, 1 Ekim tarihinde Terazi burcunda doğacak olan Yeniay, ilişkilerinizde uyumunuzu ortaya çıkartacak. Zaten uzlaşıya yakınsınız ancak kurban olmanızı engellemelisiniz. Beraberliğinizi ve finansal durumunuzu nitelikleri güçlü bir şekilde temellendirmeye çalışacaksınız. İyi niyetinizin suistimal edilmesini engellemek isteyeceksiniz. Romantik paylaşımlar, fedakarlık ve özveri sizin için önemliyken paranıza da sahip çıkmak isteyeceksiniz. Venüs sizin burcunuzda olduğu için menfaatlerinizi önemseyeceksiniz.


7 Ekim tarihinde Merkür Terazi burcunda olacak. İş ortaklıkları, maddi konular, ikili ilişkiler ve zihin sağlığınız için önemli bir tarih. Özellikle beraberlikte terbiye sevgi ve saygı sınırları içinde olmalarını insanlardan bekleyeceksiniz.


16 Ekim’de Koç burcunda bir Dolunay oluşacak. Nelerin sizi taviz vermeye, sinirlenmeye ve susmaya yönlendirdiğini inceleyeceksiniz. Arzu etmediğiniz şeylerin içinde olmak istemediğinizi ortaya koyacaksınız. İnsanlar kendilerini düşünürken sessiz kalmamayı tercih edeceksiniz. Sizi saf yerine koyan kişileri durdurmak isteyeceksiniz. Bu Dolunay’da çalışma koşullları farklı bir iş arayabilirsiniz. Sizi yıpratan ilişki ve işlerden uzak durmak isteyeceksiniz.


18 Ekim’de Venüs Yay burcunda olacak. Muhasebenizi bilmediğiniz şeylere karşı dikkatli olmanızı işaret ederek güvendiğiniz bir varlığınız olup olmadığını sorgulamanızı isteyecek sizden bu hareket. Arka planda bir yatırımınız olup olmadığına dikkat edin.


24 Ekim’de Merkür burcunuzda seyrine başlıyor. İşinize odaklanacaksınız. Belirsiz ve istediğiniz gibi gitmeyen işlerle ilgili net kararlar verebilir sizi tatmin edecek yöne ve kanallara yönelebilirsiniz.


30 Ekim tarihinde burcunuzda bir Yeniay doğacak. Burada gücünüz çok yükselecek. Maddi anlamda daha dikkatli davranacaksınız. Kendinizi de inceleyip çekip çevirmeye ve parayı kıymetlendireceksiniz. Aşk hayatınızla ilgili konularda paylaşımları önemseyeceksiniz. Sizinle aynı fikir yapısına sahip kişilerle yeni plan ve projelere girişebilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

 

1-9 Ekim arası:

Sevgili Akrepler, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, huzur ve uyumu gönlümüzün derinliklerinde hissetme arzumuzun işaretçisidir. İlişkimizde sevgi paylaşımının ve anlaşmanın niteliğine göre kendimizi iyi hissettiren bir etkidir. Ancak gizli, zorlu, platonik, imkansız, anlaşmazlık içeren her türlü ilişkide problemlerin gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bağımlılık, vazgeçememe, aşık olmak, gözünüzün bir şey görmemesi mümkündür. Bazen de, kişinin kendisiyle alakalı konularda yoğunlaştığı, huzurun her şeyden daha fazla önemsendiği ve bu yönde karar alındığı bir zamanı da işaret eder. Tabii ki bu durum içe gömülmek, pes etmek, stres yüklenmek şeklinde değildir. Sadece huzur içindir, toparlanmak ve güç kazanmak, yeniden sevmek için insanın kendine tanıdığı bir şanstır. Böyle olması da faydalıdır. Yeniayın görünümleri bu yönde bize eşlik edici ve aydınlatıcıdır. Ay-Satürn görünümü, maddi konuların biraz düşündürücü olduğunu, kazanmak adına yapılacakları gözden geçirme yönünde önemlidir. Yeteneklerinizi göstermek, becerilerinizi sergilemek, çalışmalarınızı tamamlamak, süslemek, estetik anlamda kendinizle ilgili bakım yaptırmak bu Yeniayın etkileri arasında yer alıyor. İsteyen bilgilenmeye zaman ayırabilir, dileyen kendini gözden geçirmeye. Amacımız gelişmek ve büyümek olmalı. Ay-Pluto görünümü, ilgilendiğimiz alan ve konularda başarılı olmak adına özenle ve dikkatle çalışmanın önemini vurguluyor. ne olursa olsun, kendinize inanmaktan, güvenmekten vazgeçmeyin. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Stres yaratıcı insan ve durumlardan uzaklaşın. Venüs-Neptün görünümü gayet olumludur. Size aşkta yeni bir şans, huzur, sevgi, ilgi, güzellik sağlar. Sorunları çözmenizde manevi gücünüz olur. Sanatsal anlamda becerinizi sergileme fırsatı sunar. Yaratıcı tarzda çalışmalar için de esin kaynağıdır.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizi her açıdan ele almakta yarar var. İstediğimiz gibi ilerlemeyen, birlik ve beraberlik bilinci olmayan bir ilişkinin bizim içimizde yarattığı bir denge problemi olabilir. Bir taraf daha fazla sevgi doluyken, öteki taraf biraz daha kendini düşünüyor olabilir. İletişim bozukluğu yaşanabilir, fikirler birbirine uymuyor olabilir. Geriye çekilerek bunlar gözden geçirilmelidir. Bu geçiş, başkaları hakkındaki düşüncelerimizi şöyle bir kendi içimizde düşünmemizi, tartmamızı sağlayacak.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Akrepler, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız, görevlerimiz, ihtiyaçlarımız, sağlığımız kısaca günlük hayattaki uğraşılarımız anlamında kendimize özen göstermemiz, stresten kaçınmamız gerekiyor. Bu Dolunay, projelerinizi, planlarınızı gerçekleştirmede size azim veriyor. Ancak bir hayli yoğun çalışma veya özel nedenlerle, yanlış anlaşılmalar, gerginlikler, içe atmak veya tam tersine öfkelenmek gibi durumlar yaşanabilir.  Siz kendi içinizde paylaşımı önemserken, birileri sadece kendi işi görülsün diye düşünebilir veya siz taviz verdikçe bir şeylerin düzelmediğini görmeniz sizi rahatsız edebilir. Diyet, egzersiz, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek amaçlı konulara eğilmekte yarar var. Birilerini idare edeceğim diye kendinizi üzmeyiniz. Sorunların üstünü kapatmak yerine, konuşarak problemleri çözebiliriz. Merkür-Pluto görünümü, gücünüzü kanıtlamak, başarılı olmak yolunda kendinize güvenmenin, kimlerle iş veya özel bağınız varsa bunları bilinçli şekilde düzenlemenin önemini vurguluyor. Bu Dolunayda hazırlığını yaptığınız işler veya düşündüğünüz yeniliklerin bir daha ele alınması ve bunların dışarıya sunulması aşamasında heyecanınız yüksek. Fakat başarılı olabilirsiniz. Yeter ki, iş planınızı doğru şekilde düzenleyiniz. Ay-Uranüs görünümü, yenilik heyecanı ve telaşının göstergesidir. Başkaları ne diyecek, nasıl karşılayacak diye endişelenirsiniz. Bazen de durduk yerde, bir ufak olay yüzünden pireyi deve yaparsınız. Sakin olunuz. Her şeyin altından kalkabilecek gücünüz var. Kendinize biraz zaman tanımayı ihmal etmeyiniz.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasındaki Venüs-Yay burcu dönemi, finansal anlamda bir hareketlilik getirecektir. Yabancı dil, yolculuk, yakın çevre ilişkileri, yeni insanlarla tanışma anlamında destekler göreceklerdir. Bu süreçte bir işe girebilir, maaşınızda yükselme görülebilir. Harcamalar da artabilir. İhtiyaçlar tabii ki belli ölçülerde yapılmalıdır. Bu geçiş, kazanma arzusu verir. Size ortaklaşa hareket edebileceğiniz yeni insanlar kazandırır. Kuruntular azalır, iyimserlik yükselir. İnançla ve kazanım potansiyeliniz artar. Hem işinizden zevk alırsınız hem de keyifli bir şekilde arzu ettiğiniz ihtiyaçları satın alırsınız. Sevdiklerinize küçük hediyeler almak onlara jest yapmak hoşunuza gider. Ancak harcamalarınızı bütçeniz çerçevesinde yapmanız gerektiğini de söylemek isterim. Yoksa gelen geldiği gibi gidebilir.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Güneş, burcunuzda ilerleyecek. Bu sizler açısından özünüze uygun şekilde hareket etmenin, isteklerinizi dışa yansıtmanın işaretçisidir. Karşı cins üzerindeki etkiniz yükselmeye başlar. Gücünüz artar, hakimiyetiniz yükselir. Kararlarınızı en sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Gözden geçirmelerde bulunduğunuz ve gerçekten doğru olduğuna inandığınız yolda ilerlersiniz. Çıkarlarınızı gözetirsiniz ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirirsiniz.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Akrepler, 30 Ekim saat 19:38 burcunuzda doğacak Yeniay, güçlü bir duruş, kararlılık ve kendinizden emin olmanızı sağlayan ve sizi dışarıda başarılı kılacak kişisel tercihlerin veya yeniliklerin göstergesidir. Kişi bu tarihte hedeflerine bir bakmalı, ne gibi istek ve arzuları var bunları gözden geçirmeli, vereceği kararların da sorumluluğunu almalıdır. İlk göze çarpan ve sizin bilhassa bu Yeniayda önemsediğiniz nokta, güç sahibi olmak arzusudur. Bu ister aşk, amaç, para olsun isterse plan, proje ve çalışmalar olsun fark etmez. Bu konularda başarısızlığa pek tahammülünüz yoktur. Dış görüntünüzde bir gizemlilik, öyle ser verip sır vermeyen hal, dik bir duruş ve çekicilik bir hayli etkin olur. Karşı cinste merak uyandırırsınız ve size yöneldiklerini fark edersiniz. Bu yeni bir aşkın ilk kıvılcımı için gereklidir. Fakat öyle hemen kendinizi kaptırmazsınız. Plan ve projeler üzerinde odaklanmak ve hedef belirlemek için bu Yeniay gayet olumludur. Ekibinizi kurarsınız veya tek başına çalışıyorsanız işinizle ilgili araştırmalarda bulunursunuz. Para kazanmak sizin için önemli olduğu için, bir fayda sağlamayan işleri kabul etmezsiniz. Bazen alışverişler sınırı aşsa da, yine de tedbirli olacağınız aşikardır.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 3-4-8-9-13-21-22-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
10-11-17-23-24
Aşkta En Şanslı Günler                   :
13
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
6-7

Yeniay : 2-3-4-5-30-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2