İrem Su Diyor ki...

İremSu Diyor Ki

 • Yeni Ay Koç burcunda

  18 Nisan saat 21.57 Yeni Ay Koç burcunda...

  Vazoda çiçek hali değil bu Yeni Ay; bizzat saksıda köklendirme vaziyeti... Bu ilişkilerimizden, iş hayatımıza kadar her konuda arka planda önemsediğimiz bir olgu. Güven, istikrar, uzun vadelilik... Bakalım, ne kadar sağlam istenilen, bakalım ne kadar kalıcı yaşanan veya gelecek olan? Alıp başını gidecek mi öncekiler gibi, yoksa kalmaya dünden mi yeminli? Hangi iş, hangi mesele olursa olsun belli eder elbet kendini...18 Nisan günlük yorumlarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum...

  Hayırla gelsin ,hayır getirsin, kalana gönlümüz feda, gidene selam olsun diyelim...

  Astroloji Danışmanı İremsu

  18 Nisan 2015 günlük burç yorumlarınızı okumak için tıklayın

 • 4 Nisan saat 15.05'de gerçekleşecek tam Ay tutulması, dengeli hareket etmenin, ancak bu dengenin her türdeki ilişkide karşılıklı olmasına da dikkat etmemiz gerektiğini vurguluyor. Biz, sürekli veriyor, birileri alıyor ve bunların da kıymeti bilinmiyorsa, bu kendimize karşı da haksızlık yaptığımızın göstergesidir. Saçımı senin için süpürge ettim deriz. Bu bir iç gözlem olduğu kadar, ya kişinin bilerek isteyerek gönüllü hizmeti veya isyanının, "artık yeter" demesinin de göstergesi olabilir... Ancak hala kendinden vermeye devam ediyorsa, şikayet etmeye de hakkı olabilir mi? Bence bunu kendinize yapmamalısınız.

  Sonuçta bu yaşam size verilmiş bir armağan ise bunun da kıymetinin bilinmesi gerekir. Hani terazinin bir tarafına ağırlık verip, öbürünü havaya kaldırmamak gerekiyor. Eşit, dengeli, adil paylaşımlar, al gülüm ver gülümü de imece gibi tanımlarsak,,bu paylaşımın özündeki kuvvetle neler başarılmaz k... Tabii ki, biz de aynı şekilde buna dikkat edeceğiz. Sadece kendimizden yana düşünüyorsak, bu, günün birinde birilerinin sizi dışlamasına neden olur ki, bunun zararı da size olur. Ha, ben Robinson hayatı seviyorum diyebilirseniz, ancak unutmayalım ki ıssız adada yaşamıyoruz.

  4 Nisan tarihindeki bu tutulmanın rovanşı 28 Eylül tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla bizler Terazi-Koç aksı üzerindeki dersleri tamamlamış olacağız. işte o tarihe kadar lütfen hangi konuda olursa olsun, bu altı aylık sürede, adalet, hak, hukuk, işbirliği, ilişki, diplomasi, sanat, barış konularında gerçekçi bir şekilde duruma bakınız. Kuzey düğüm bölümünde gerçekleşen 4 Nisan tutulması doluya koysanız almayan, boşa koysanız dolmayanları artık net bir şekilde görme yönünde gayet faydalıdır... "Al gülüm-ver gülüm, olmuyorsa sen bilirsin gülüm" demek de bazen hakikaten faydalıdır. Deyim yerindeyse, ağlamayana mama vermezler..

  Bu durumu ülkemiz anlamında da önemli buluyorum. Tek tek bireyler olarak, hayatı bir terazi kefesi gibi düşünerek, ne verdik de geri dönüşünü görmedik sufi bakışını da bu tutulmaya ilikleyip ele alırsak, bu ülke hiç birimize dar gelmez; bilakis yar gelir... Arka plandaki Venüs ve Mars Nisan aylık videolarında da söz ettiğim gibi bu tutulmanın kazanç, işimiz, gücümüz, ekmeğimiz yönünde de önemini vurguluyor. Biz buradan Balık Güneş tutulmasıyla başlayan ancak asıl yolumuzun Başak geliştirici rotasında olduğunu bilerek ilerlersek, bugün sözünü ettiğimiz ben-biz dengesini kurmuş, artık ekmeğimiz için işimize gücümüze bakacağımız kişiler haline geliriz. Aç karınla bir şey olmuyor...

  Bu ülkede yaşıyoruz, bu topraklar üzerinde nefes alıyoruz. Herkesin önündeki resme iyi bakması ve birlik-beraberlik olgusunu KARŞILIKLI OLACAK ŞEKİLDE restore etmesi gerekiyor. Artık gözler açık, kim kimin dost veya düşman, kim kimin yar veya zarar getirdiğini anlayacak dersler edindiği kanaatindeyim... Bu kanaatle bu Ay tutulmasının birey-toplum ilişkisinde faydalı olacağını düşünüyorum...

  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı

  Tam Ay tutulmasının burçlara etkisini okumak için tıklayın

   

 • 9-15 Mart haftası, özellikle 11 Mart günü

  Bazıları hiç endişe etmez, buna gerek yoktur, diye düşünürler. Çünkü eğer bir şeyler yaşanacaksa, bunu önlemek asla mümkün değildir, o zaman sorun da yoktur. Diyelim ki, verdiğim karar istediğim gibi gelişmedi, boşver ne çıkar? Herşeyi önceden tahmin edemem ya...
  Böyle bir görüş yapısında olmak cesaret ister. Ancak benim bu hafta için sizlere tavsiyem aşağıdaki linkte her burç için mevcuttur. Risk nedir, alınmalı mıdır, neler olasılık dahilindedir? Bir inceleyelim mi dostlarım?

  Dalgalar bir gün durulduğunda
  Dingin gönlümün limanına ulaşmak ne şahane
  Hafifçe salınırken kuşkuların dalgasında
  Gülümse dışarıda çarpışan güçlü rüzgarlara... Thomas Moore

  Her ne değişim olacaksa hayrımıza olsun. Mutlu haftalar dileğimle...

  Astroloji Danışmanı İremsu

  http://kadin.mynet.com/burclar-astroloji/astroloji-gundemi/24902-9-15-mart-2015-haftalik-burc-yorumlari.html 

 • 5 Mart...
  Şimdi öyle bir Dolunay ki, bir yanımız harıl harıl bit yeniği arıyor bir şeylerde...
  Hoş, aramaya da gerek yok ya, sağa sola bakmak kafi...
  Diğer yanımız, "Boşver yahu, neyse odur kısmetimde" diyor, razı olmuş sanki kadere misali ne eleştirmekten ne karıştırmaktan yana. Ancak gelin görün ki, bu Dolunayda anlıyoruz eskilerin deyimiyle anyayı konyayı... Kimsenin kimseye pabuç bırakmaya niyeti yok.
  Kardeşim sen dost musun, dostluğunu göster hadi... Sevgili misin? Belli et niyetini... Doğru iş misin, bassın ayaklarım yere, oh diyeyim bari...
  Aşikar, maskeler düşmüş yere, kimse yemiyor hani...
  Venüs-pluto bakarken birbirine yan yan gemisini kurtaran kaptan misali kimsenin kimseyi çekecek hali yok doğrusu.
  Açıkça söylemek gerekirse bu Dolunayın ilişkilerde, varsa bir sorun gelin ata binmiş ya kısmet haliyle alakası yok. "Sıkarsan canımı,ben de sıkılacağıma sıkarım senin canını" diyor.
  Eh yanlış mı ama kimse melek değil ya, kanadı yok sırtında...
  insan olsun alsın gönlümüzü...
  Gerçek şu ki, ne kadar tekrarlanırsa tekrarlansın, aynı hatayı yeniden, aynen yaşamak mümkün değil bu Dolunayda... Ne dyelim, son bir aydan bu yana ne yaşandıysa, hangi adım atıldıysa, gelinen nokta bir işe yaramadıysa, naz niyaz çekecek halimiz yok... Bu böyle anlaşıla...

 • Venüs istemeye görsün, arzu etti mi, htirasla bir şeye yöneldi mi, Mars daha farklı daha iştahla harekete geçer, amacı vardır çünkü... Öyle bir haldir ki bu, hani derler ya "arzular şelale" diye, aynen öyle... Ne olmazdan anlar Mars, ne engelden ne de durdurulmaktan korkar. Venüsün arzu ettiğini elde etmek adına koşar adımlarla onu memnun etmek için gözünü budaktan sakınmaz.

  Yaşadığımız son olaylar hepimizi yordu, hepimizi oldukça hırpaladı. Venüs ve Mars-Koç geçişleri gökyüzünde aynı gün yarın başlıyorlar. Hani desem ki, her ikisi de bir hayli sert, bir hayli kızgın... Mars ile arkadaşlıklarında onlara yan bakmak dahi zor. Bu iki geçiş devam ederken merkür balık burcuna 13 Mart tarihinde geçiş yapacak. Zihin karışık, hayal kırıklığı yaşamış insanlara özgü bir hal içinde...

  Gücü istiyoruz aslında,,kimseye de pabuç bırakmaya yanaşmayacağız bugünlerde. Ancak şöyle kendi kendimize kaldığımızda neden bu dünya böyle, neden insanlar huzurlu ve mutlu değil diye aklımızın ucundan geçeçek. Gerginiz, kimseye güven olmuyor diye düşüneceğiz. Doğal olarak da gard alacağız, "ben" diyeceğiz, "hey beni ne sandın sen?".

  Diyeceğiz de, gerekli yerde durmayı da bileceğiz. Ben aslında bu gökyüzü geçişlerini hele hele şu son durumlardan sonra biraz da insanlar olarak kendimizi koruma içgüdüsü olarak da görüyorum.Fakat ayarı bilmezsek, hani olur ya kaşımda gözün var gibilerinden bir gerginlikle ona buna çıkışırsak, takdir edersiniz ki pek hoş olmaz...

  Bu iki geçişi aktif güç olarak hedefimize uygun ilerlemede, arzularımıza uygun amaca dönük sağlıklı şekilde kullanmayı bilirsek, az bir eforla çok büyük engellerin üstesinden gelebiliriz dostlarım.

  Biz nerede durmayı, nerede harekete geçmeyi bilecek kişileriz değil mi? O zaman hoşgeldin Mars ve hoşgeldin Venüs diyelim.

  Alttaki linkimiz aracılığıyla 20 Şubat günlük yorumlarınızda bu iki geçişin etkilerini gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

  http://kadin.mynet.com/burclar-astroloji/gunluk-burc-yorumlari.html

  Astroloji Danışmanı İremsu

 • 5 Şubat Perşembe

  Geçtiğimiz 6 Ocak tarihinde adım attığınız veya başlamak isteyip ertelediğiniz işleriniz varsa, bugün ikinci bir şansımız olacak. O işleri şimdi yeni bir bakış açısıyla bugün yeniden ele alabilir, ilerletebilir, eksikleri giderebilir, geliştirebiliriz. Bu anlamda olumlu bir gün.

  Yine bugün diyelim ki, bir adım attınız, bir iş için görüştünüz, bir haber aldınız veya bir girişimde bulundunuz. Ancak beklemeniz gerektiği söylendi, bizden haber bekleyin dendi, bekleyin sakın sabırsız, umutsuz olmayın. Çünkü 11 Şubat tarihinde bugünkü konularla ilgili bir geri dönüş olur, bu olumlu yöndedir.

  Diyelim ki, yine bugün 6 Ocak tarihi ve civarı günlerde, ilişkinizi ilgilendiren bir konuda aranızda bir sorun yaşanmıştı, siz veya partneriniz keskin bir karar almış, araya mesafe koymuştunuz. O günden bu yana kafanız karışık... O zaman bugün bir gelişme yaşanabilir, oturup konuşursunuz. Ancak bu konuşmada belli bir obsiyon bırakınız. İş tatlıya bağlanıyor gibi gözükse de gözlemde kalın. Bakalım, bu gelişmenin devamı olan bir hafta içinde hakikaten olumlu seyir devam edecek mi? Ederse yapılan konuşma etkili ve kalıcı demektir.

  Diyelim ki, yine bugün bir plan ve projenizi uygulamak istiyorsunuz. Tamam, herşey süper. Ancak son anda bir eksik gözünüze çarptı... Sakın moralinizi bozmayın, çünkü o eksik dediğimiz nokta,,aslında işin ileride daha iyi şekilde ilerlemesi anlamında hayırlı demektir. yürürlüğe koyamadınız belki ama işin sağlamlığı anlamında aslında güç ve zaman kazandınız. bunu böyle görelim...

  Bu konuda, 5 şubat günlük yorumunuzu gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı

AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

 • Doğum Tarihi:
 • Doğum Saati:
 • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN