Erkeklerin Seks Gerçekleri

Dr. Billy Goldberg'e göre erkeklerin seks sonrası uyumalarının bir nedeni var.

Oksitosin, prolaktin ve diğer hormonlar erkeklerin yatakta bir o yana bir bu yana dönmelerini ve horlamalarına neden oluyor ve uyumaları kolaylaşıyor.

Erkeklerin vücut kimyaları orgazm sonrasında değişir.

Prolaktin hormonu açığa çıkar ve erkeklerin yorgun olmalarına neden olur.

ERKEĞİN KADINDAN 10 BEKLENTİSİ NEDİR?

Seks sırasında sarfettikleri efor ve doruk noktasına ulaştıktan sonra enerji üreten glikojenin tükenmesi uykularını getirir. Erkeklerde kadınlara göre daha fazla kas olduğu için onlar seks sonrasında daha uykuculardır.

Erkeklerin libidoları yukarı çıkar aşağı iner

Yapılan bir araştırmaya göre; erkeklerin daha fazla enerjileri, daha fazla mutluluk hisleri, daha az kiloları ve daha az uykuya ihtiyaçları vardır.

Enerji seviyenizin değişmesi, seks isteğiniz gibi hayatınızdaki dalgalanmaları takip ederseniz değişiklikleri önceden göreceksiniz. Ve böylece seks için en güzel zamanı yada hiç uygun olmayan zamanları önceden fark edebileceksiniz.

Genel sağlığınız için penis bir barometredir

Dr. Mehmet Öz'e göre; Penis bir erkeğin sağlıklı olduğunu gösterir. Beyne, kalbe ve böbreklere kanın gitmesini sağlayan fiziksel mekanizma penisi de etkiler.

Erkeklerin sekse olan ilgisizliği büyük bir problemdir. Erkeklerin %25'i sekse karşı ilgisiz. Bu rakam erkekler düşük libidolarından bahsetmedikleri için daha da fazla olabilir.

Kan dolaşımının kısıtlı olması diabet, iç salgı bezlerindeki rahatsızlıklar, kalp ve böbrek hastalıklarının bir sebebidir. Ayrıca psikoljik etkenler, uykusuzluk ve ilişki problemleri de başlıca etkenler arasındadır.

BUNLAR ERKEKLERİ İLİŞKİDEN SOĞUTUYOR

Makale Okuyucu Puanı: 10/10       Oy sayısı: 808

SON YORUMLAR

MOBİL’DE MYNET KADIN