Kadınların 4 yeni zevk noktası

Makale Okuyucu Puanı: 10/10       Oy sayısı: 3615

G noktası, yıllarca orgazma giden tek yol olarak gösterildi hepimize; dergilerde yayımlanan makalelerde G noktamızın yerini aradık durduk ki orgazm olabilelim.

Ancak ne okursak okuyalım, ne yerini tam tespit edebildik bu G noktasının, ne de uyarıldığında şak diye orgazm olmayı başarabildik.

Tez çürümüştü...

Orgazm çok yönlüydü ve orgazma ulaşmamızı sağlayan tek nokta, kesinlikle G noktası değildi de, neydi?

G Noktası nerededir?

İşte, asırlardır net olarak anlaşılamayan bir mevzu daha: G noktasının yeri! Aranızda, bu noktanın yerini tam olarak bilen var mı emin değiliz ama cin fikirli doktor Grafenberg'in tarif ettiği noktanın koordinasyonunu biliyoruz.

G noktası, vajina girişinin ortalama dört santimetre sonrasında, biz kadınlarda bulunan ve minimal ölçekteki bir prostat bezine benzeyen noktadır.

Kılcal damarların bolluğu sayesinde, bölge, vajinanın iç kısmının diğer noktalarına oranla bir nebze daha hassastır ve iddialara göre bu noktaya temas edildiğinde kadın daha çabuk orgazma ulaşır.

Prostat bezi tezini, erkeklerin anüs bölgesinden uyarıldıkları savıyla özdeşleştirebiliriz. Bu gerçeği, sokakta heteroseksüel erkek bulmamızın giderek güçleşmesiyle de açıklamak mümkün tabii...

Nereden çıktı bu G noktası?

G noktasının hikâyesi, günümüzden neredeyse 70 yıl kadar önceye dayanıyor.

Alman asıllı jinekolog Dr. Ernest Grafenberg, Journal of Sexology dergisinde yayımlanan makalesinde, "G noktası" terimini ilk kez kullanır.

Kadınların sadece klitoris yoluyla uyarlamayacağını, asıl orgazmın G noktasının uyarılması sonucu gerçekleşebileceğini; G noktası uyarılmış bir kadının kontrolden çıkmışçasına saatlerce coşkun bir biçimde seks yapabileceğini iddia eden Grafenberg, böylece bu netameli noktaya isim babalığı da yapar. Haliyle, G noktasının G'si, Grafenberg'in soyadından gelmektedir.

Vajinanın ön duvarı boyunca uzanan ve uyarıldığında ciddi bir haz doğuran bu noktanın günümüzdeki popülerliğine ulaşması ise, 1982 yılında Amerikalı ünlü seks terapisti Alice Ladas tarafından, Grafenberg'in makalesine atfen kullanılmasıyla gerçekleşir.

G Noktan (G Point) adında bir kitap yazarak konuyu yeniden gündeme getiren Ladas, başımıza bela olacak bu erojen noktayı aklımıza böylece sokmuş olur. O tarihten sonra, modern kadın için kadınlığın onuru, G noktası üzerinden orgazm olmaktan geçmeye başlar...

İşte diğer zevk noktaları..


: 13-06-2013 10:06

bunlar orgazma ulaşamayan veya da erken boşalma sorunu olanların uydurduğu şeyler.2-3 saat sürsün cinsel ilişki de o zaman görürüz boşalma gerçekleşiyor mu gerçekleşmiyor mu hem de defalarca...

: 13-06-2013 07:06

o anda noktamı gelir akla:D

: 12-06-2013 17:06

Sanırım yıllardır oraları bulmak için evde denemediğiniz yöntem kalmamış !??? Aşk ve aceleci olmayan bir eşin olursa bunların hepsi hikaye olur.

kafkaskartali35 : 13-06-2013 10:06

ben bulmak için uğraşmam :)) zaten vucuttaki her zerreye temas ettiğim için bir şekilde denk gelir :))

muradk : 12-06-2013 22:06

Millet arıyo çalışıyor, sekste su gibi hava gibi yemek içmek gibi bir dürtü?!! BUnları denemek neden garip olsun ki;?!! Hangi çağdayız

mehmetcopur58 : 12-06-2013 20:06

Öylemi diyosunuz

sen_baskasin45 : 12-06-2013 20:06

senin kocanı bilmiyorum ama. benim aceleyle hiç işim yok.Gnoktası neresidir bilmem ama benm eşimi iyiden iyiye hazırlarım sonrasında eşim mutlaka doyuma ulaşıyor.tabii ki bende

SON YORUMLAR

MOBİL’DE MYNET KADIN